Reklama

pondělí 5. února 2018

Politolog Kulikov vysvětlil, jak Putin zahnal MOV a WADA do jejich vlastní pasti ...


5. 2. 2018      zdroj
Politolog Dmitrij Kulikov objasnil, jak byl prezident Vladimír Putin schopen zahnat MOV a WADA do jejich vlastní pasti ... Podle vyjádření experta již Arbitrážní soud pro sport (CAS) vyhověl odvolání řady ruských sportovců. V současné době je připravován apel k antidopingové agentuře WADA. Kulikov řekl ve vysílání Vesti FM, že "tlakem" na sportovce připravovali úředníci MOV na Putina past. Byli přesvědčeni, že od konce sovětské éry se nic nezměnilo a že proto musí ruský prezident zakázat cestu na olympiádu. Poté, domnívá se politolog, by následoval skandál celosvětového rozsahu.


Prezident však navrhl sportovcům, aby se samostatně rozhodli ohledně účasti na olympiádě. Tento přístup byl pro MOV a WADA neočekávaný, organizace se ocitly ve vlastní pasti, usoudil Kulikov.

Podle politologa reagují sportovní úředníci mezinárodních organizací na rozhodnutí CAS absurdním způsobem. Vina ruských olympioniků přece nebyla u soudu prokázána.

Prezident RF a kandidát na post hlavy státu Vladimír Putin poradil sportovcům, aby se soustředili na výkon a nevěnovali pozornost informačnímu pozadí ....

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Západ se naprosto zdiskreditoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych řekl, že MOV popřel zákazem startu nezávislým soudem omilostněných ruských sportovců tu základní myšlenku zakladatele novodobých OH barona Pierra de Coubertina :"Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se". Na etickou otázku, zda měli tito sportovci zapotřebí se plazit k MOV na kolenou, aby je na ZOH pozval a MOV do nich jen s rozkoší kopnul, na tu si musí každý z nich odpovědět sám. To, že se v celém sportovním společenství nenašel jediný sportovec, který by veřejně vystoupil a jednání MOV odsoudil, to má pro mne velkou vypovídající hodnotu. OH se nevratně změnily ze zápolení sportovců na souboj sponzorujících firem. To jsou ti praví novodobí otrokáři. Sportovci jsou jejich pouhými otroky, a proto každý sportovec, který by jen muknul, by už podruhé ani nemuk´. Prostě prachy mají strašně dlouhé drápy! Nazývat proto dnes OH i ZOH svátkem mládí celého světa je naprosto úsměvné! Jsou to jen velkolepé Lukulské hody sponzorů a těch nejlepších - nikoliv sportovců, ale biochemických laboratoří!

   Smazat
 2. V.V.Pjakin to na jůtů hodnotí jinak než gosudar.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin není blbej, v tom je podobný Zemanovi, taky nemůže naplno říci jako představitel státu, co se mu zlíbí. Pjakin je dělný dělník, který řekne jak to vidí on, ze svého pohledu a má samozřejmě pravdu, ale nikdo ho nebude popotahovat za to co řekl a je neskutečně blízko pravdě. To co řekne to sedí a za to co řekne nebude sedět. Aottj.

   Smazat
  2. Protože nemá odpovědnost gosudara. Ono by stačilo, kdyby se obě Koreje domluvily a přinesly na zahájení se společnou korejskou i ruské vlajky. To by byl poprask a poslední hostina MOV a WADA. Však se již mnozí, jež tyto instituce financují, již ohradili a hodlají financování utnout.

   Smazat
  3. ..jo, Pjakin to hodnotí jinak, ale 'gosudar" to hodnotí komplexně.Ostatně, pravda je velice často špiněná a zašlapávána do bláta a přesto se vždy prosadí.Potřebuje k tomu jenom čas a člověka, který ji pozvedne a nese.

   Smazat
 3. 21:19
  Putin řekl,že každý sportovec se musí rozhodnout sám.Nezasahuje do toho.
  Pjakin naopak tvrdě odsuzuje Ty,kteří se rozhodnou jet a budou podle požadavku MOV a WADA vystupovat pod bílou vlajkou.Kritizuje to jako protiruské a protivlastenecké.A pro samotné sportovce ponižující.A má pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:46

   Ten člověk, o kterém mluvíte (Pjakin), je patrně přesvědčen, že olympiáda je bitvou národů a vnucuje to sportovcům. Nevím ale, proč by to ti mladí lidé museli akceptovat, proč by se takovému chápání museli podřizovat, proč by sami sebe museli degradovat na gladiátory.
   Vypadá to, že poslední, kdo dnes ještě chápe původní olympijskou myšlenku, jsou paralympionici.

   Smazat
  2. 23:14
   Milý ignorate. Proč myslíš, že ostatní sportovci vystupují pod vlajkou svého státu? Proč tedy nevystupují všichni samy za sebe? Kdyby jsi se alespoň trochu zajímal o histori OH věděl by jsi, že dříve nemohli na OH vystupovat profesionálové. Nemohli být olepeni reklamou jak na pouti. To co je dnes OH to je jenom jarmark. A protože jde hlavně o peníze tak je v tom takový bordel. Kde peníze vládnou vlastenectví a slušnost strádá. Ale takovému parazitu jako jsi ty to může být jedno. Sportovcem jsi nikdy nebyl, a charakterním člověkem také ne.
   Václav

   Smazat
  3. 23:14
   Tvoje "patrně", "nevím" a "vypadá to" ukazuje, že jednoznačně nevíš!!! Kdybys věděl a znal, tak takovou ptákovinu tady nenapíšeš. Jistě by ti velice prospělo, kdyby sis toho Pjakina občas poslechl/přečetl, hlavně to, co říká na konci každého svého pořadu. Pak bys možná i VĚDĚL!!!

   Smazat
  4. 23:14 Tak to je fandit národním barvám vám národní hrdost nic neříká.

   Smazat
  5. Obratilo se tohle az ad absurdum.V podstate ted oba protiruske vybory vypadaji jako zaujati a nespravedlivi blbci.A to taky jsou.Historicka ostuda .Haha

   Smazat
 4. Co Putin činí, dobře činí. Amen.

  OdpovědětSmazat
 5. V současné době se rozjíždí znemožnění pořádání mistrovství světa v Rusku. Ukrajinští diplomaté již navštěvují státy, které se kvalifikovaly na mistrovství světa ve fotbale s požadavkem, aby bojkotovali toto mistrovství světa ve fotbale. V Sírii Američani začínají používat chemické látky a celá západní mediální scéna na plnou hubu křičí, že Asad opět používá na nevinné děti chemické zbraně. Následovat bude obvinění Ruska za podporu Asada a za odpovědnost za smrt nevinných dětí, které usmrtily americké chemické zbraně. Ne rebelové v Sírii sestřelili Ruské letadlo, ale byli to rebelové ve službách Američané s jejich zbraňovým systémem, který sestřelil Ruské letadlo. Do začátku mistrovství světa ve fotbale na pokyn a s pomocí USA se rozjedou boje na Donbasu a v Luhansku a vina bude mediálně připisována Rusku. Nakonec se zveřejní výsledky šetření komise pro vyšetření sestřelení letadla nad Ukrajinou s tím, že vina bude připsána jednoznačně Rusku. Vytvoří se obrovská mediální kampaň, která bude přecházet v hysterii proti Rusku a každý, kdo by jenom chtěl jet na mistrovství světa ve fotbale do Ruska, bude označen za vraha nevinných dětí. Do toho bude aktivizována vnitřní opozice v Rusku v čele s Navlaným s pokusem vyvolat v Moskvě a Petrohradě majdan s cílem svrhnout Putina. Pomalu se vše rozjíždí. Sice se zdá, že první krok spočívající v pokusu zamezení Ruským sportovcům v účasti na Olympiádě v Korei, se zdá, že zcela nevychází, ale USA se nedá ve špinavé politice odradit prvním částečným neúspěchem a rozjedou s ještě větší intenzitou následné kroky podpořené natištěnými zelenými papírky s názvem dolary.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se že máte pravdu.

   Smazat
  2. Na Prvních zprávách dnes vyšlo:

   DLR: Kyjev připravuje jarní Blietzkrieg na Doněck a Luhansk!

   To by do toho také zapadalo.
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dlr-kyjev-pripravuje-jarni-blietzkrieg-na-doneck-a-luhansk/

   Smazat
 6. Nakonec je to jedno stejně jde jen a jen o peníze. Nějaký fotbal, hokej, a jiný sport, to je až někde na posledním místě. I ti římští císaři byli čestnější. Když jim teklo do bot tak razili heslo CHLÉB A HRY. Ty dnešní hovada razí heslo KDYŽ NE MY TAK NIKDO.

  OdpovědětSmazat
 7. Nakonec budou zavodit jen sportovci z USA a jejich nohsledi.To bude vitezu z tech spravnych zemi .že.Uz se tesim ,jak budou reporteri z ČT hlasit :utocnik ze zeme nezeme prave dal gol.Orwel se konecne uskutečňuje .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bagoun6. února 2018 0:27
   a kdo není Janda ten ať jde s kola ven!!!!
   To bude heslo OH

   Smazat
 8. I tu ma napadá myšlienka o zdochyňajúcom koňovi

  OdpovědětSmazat
 9. Vážení,

  budete se možná divit a mít mně za dokonalého vola, ale docházím k závěru, že ten cirkus humberto (omlouvám se Humbertu) zvaný Olympiáda, nemá smysl sledovat. Nechci si kazit náladu pozorováním stáda cvičených opic. Krásné holky, krásní kluci, ale kde je kousíček morálky, sportovního gentlemanství. Umějí hlavně vystrkovat na odiv značky lyží atd., ale jak to, že ani jeden...ANI JEDEN... se neozval proti evidentní diskriminaci. Ani ti "nepostižení" rusové nejsou schopní elementární solidarity s kolegy. Já s takovými nechci nic mít. Nezajímají mně. To jsem ale blb, což?
  A takový je dnešní svět. Urvi co můžeš a nemusíš se bát, že se tě budou ptát, za jakou cenu to bylo. A jestli jsi to ukradl (a nechytili tě nebo tě nechtěli při tom chytit), to není důležité, důležité je, že to máš. Slabí nechť chcípnou, mají si pomoci sami...

  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jindřichu, zcela určitě nejsi blb. Tak jako ty to vidí všichni skuteční sportovci a i jinak normální lidé. T

   Smazat
  2. SOuhlasím. A předseda ČOV (nikoliv českého olympijského výboru ale české čističky odpadních vod) se jmenuje Kejval - jak příznačné. Mimochodem třeba Kvitová má od Wada povoleno užívat léky se zakázanými látkami a K(S)oukalová na olympádu vůbec nejela, protože je dopingem prožraná skrznaskrz a neprošla by ani jednou kontrolou... Takže sbohem olympiádo a nashledanou v lepších časech (V+W 1938).

   Smazat
  3. ...Jindřichu zdravím a taky na olypiadu kašlu...a sport-profíky taky...

   Smazat
  4. Bagoun6. února 2018 0:27
   Upřesňuji sportovci - ne profesionálové, které toto řemeslo živí!!!!!

   Smazat
  5. Toto již jsem říkal v předstihu, ale jsem rád,že je nás čím dál tim víc.Až nás budou milióny nakopem jich do análu.Ušáci jdou do sraček, jde jim o čas ne o formu.
   lada

   Smazat
 10. tak olympiada už davmo neni to co byvalo dnes obrovsky mnohamiliardovy podnik pro profi sportovni podnikatele kteři umi dobře podojit statni rozpočet nejen pořadatelske země ale i spřatelenych poboček těchto samo sebou placeny z dani votroku pro zabavu těch bohatych a nejbohatšich nebo snad někdo vi o čezkem pepikovi z montovny ktery se učastni tohoto tyatru za almužnu kterou dostava ne dbaje hladovych opuštěnych a brečicich potomku doma

  OdpovědětSmazat
 11. Sport od okresní ligy už není sport ale normální biznis a tak by měl být i posuzován a ne dotován. Protože pokud bude mít Horní Lhota dost peněz tak bude mistrem světa v čemkoliv. Dotováni mohou být jen od přírody postižení. Všechno ostatní je komedie pro zdegenerované zvrhlé parazity všeho druhu. Vzorem má být Izrael a ne rozvraceči celého světa.

  OdpovědětSmazat
 12. Jenomže MOV a WADA ve snaze diskvalifikovat z politických a MILITARISTICKÝCH (PARADOX TÉTO OLYMPIÁDY) důvodů jedny z nejlepších sportovců části světa TÍM DISKVALIFIKOVALA I VÝKONY SPORTOVCŮ ZBYLÉHO SVĚTA. Když se hodnotí torzo, nehodnotí se celek.

  OdpovědětSmazat
 13. Jestli to Putinovi někdo neprásknul nebo jen oznámil? Vždy vše ovliňoval Putin a nejednou je mimo hru? Ve světě je pěkný binec.

  OdpovědětSmazat
 14. Vše je jen nechutný cirkus. Nejdřív MOV zakáže Rusákům na OH startovat a kdyby nejeli, tak budou řvát, že bojkotujou OH. Jde zde jen o to, aby nemuseli vyvěsit Ruskou vlajku a zahrát Ruskou hymnu. Je to směšné až k pláči.

  OdpovědětSmazat
 15. IVO ŠEBESTÍK --
  http://casopisargument.cz/2018/02/06/oh-2018-dalsi-verejna-blamaz-zurivych-rusofobu/

  OdpovědětSmazat
 16. CAS 1. února zrušil diskvalifikaci 28 ruských sportovců, musejí jim být vráceny všechny medaile získané v Soči. U 11 sportovců CAS potvrdil porušení antidopingových pravidel a zákaz startu na Olympiádě v Pyeongchangu 2018, avšak i jim zrušil doživotní zákaz startu na olympiádách. Slyšení 3 sportovců byla odložena. V současné době řeší CAS stížnost dalších 32 ruských sportovců. Slyšení se bude konat 7. února. CAS je všeobecně uznáván jako Mezinárodní soud pro řešení sportovních sporů. Proto jej také v roce 1984 MOV založil, takže rozhodnutí CAS by měl uznávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:20 Měl by, ale neuznává. Protože včera rozhodnutí CAS anuloval. Zájmy USA jsou prostě nad všechny arbitráže, důkazy a právo. Rusové se můžou odvolat k nějakému mezinárodnímu soudu a ten jim jistě dá zapravdu, ale to už bude po olympiádě.

   Smazat
 17. A ovšem tím také ta současná zimní olympiáda je znehodnocena. A je také zdevastována i olympijská myšlenka. I ve starém Řecku byl povinný MÍR, zatím co MOV a WADA vedou válku se sportovci z politických a militaristických důvodů a zřejmě naverbováni oligarchií hlavně za korupné.

  OdpovědětSmazat
 18. 17:22
  Mohl byste o tom anulování dát, prosím, odkaz. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 19. 17:22
  nejsem 18:35 ale prosím vysvětlete kde jsem v příspěvku 17:22 našel slovo ANULOVÁNÍ???
  Děkuji.
  Jinak je to naprosto přesné zhodnocenéí současných OH!!

  OdpovědětSmazat
 20. Olympiada bez Ruska je zcela bezcenna, vsechny mediale byly ziskany diky politickému doppingu...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.