Reklama

neděle 18. února 2018

Porošenkův projev v Mnichově se proměnil v naprosté selhání. Zacharová: Porošenko v Mnichově máchal pomuchlanou a špinavou vlajkou EU před poloprázdným sálem. Porošenkovu ostudu v Mnichově vystřídal triumf Lavrova

Jelena Ostrjaková
18. 2. 2018      zdroj a zdroj a zdroj a zdroj
V Kyjevě mohutně anoncované vystoupení Porošenka na právě zahájené konferenci o bezpečnosti v Mnichově se konalo před poloprázdným sálem. Takové záběry ukázal 5. kanál, který patří ukrajinskému prezidentovi a který vysílal přímý přenos z této události. Jak uváděl PolitNavigator, v předvečer předseda výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Konstantin Kosačev oznámil, že Porošenko neobdržel právo na plnohodnotný projev na Mnichovské bezpečnostní konferenci.


"Obvykle hlavy států dostávají možnost vyjádřit se zevrubně. Porošenkovi se této možnosti nedostalo. Vystoupí dnes večer jako komentátor sekce, která vůbec není zaměřena na Ukrajinu, ale na problém vzájemných vztahů mezi NATO a EU, který zde všechny znepokojuje. Kromě tohoto komentáře k otázce, která je mu cizí, se pro Porošenka na konferenci v Mnichově místo nenašlo", řekl Kosačev.

Zacharová: Porošenko v Mnichově máchal pomuchlanou a špinavou vlajkou EU před poloprázdným sálem

Oficiální zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marie Zacharová konstatovala, že prezident Ukrajiny Petr Porošenko při svém projevu na Mnichovské bezpečnostní konferenci před poloprázdným sálem "máchal" vlajkou Evropské unie. Zacharová to napsala 17. února na své stránce na americké sociální síti Facebook.

Podle Porošenka byla vlajka vyvěšena ukrajinskými vojáky "jako symbol východní hranice Evropské unie" v Avdějevce. "Doufám, že tam bude". Prohlásil Porošenko.

Zacharová připomněla, že dříve již Porošenko při svých vystoupeních na různých mezinárodních akcích předváděl různé předměty. Třásl také přebaly ruských průkazů s tvrzením, že se jedná o průkazy ruských vojáků, kteří vtrhli na Ukrajinu.

Mával i kovovým kusem autobusu, který údajně napadli domobranci Donbasu.

Porošenkovu ostudu v Mnichově vystřídal triumf Lavrova

Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov dnes vystoupil před plným sálem na Mnichovské bezpečnostní konferenci. Bylo to v ostrém kontrastu se včerejším protiruským vystoupením Petra Porošenka, na něž zůstalo pouze několik desítek lidí.

Lavrov sdělil, že posuzovat situaci v Evropě z pohledu prizmatu "hry s nulovým součtem" je extrémně nebezpečné.

"Vidíme před sebou jediný výsledek: vnitřním konfliktem zasaženou Ukrajinu, která byla svého času, mimochodem, v rámci přípravy dohody o přidružení s Evropskou unií, ultimativně postavena před nepřirozenou volbu - buď se Západem, nebo s Ruskem", řekl Lavrov.

Připomněl, že během Euromajdanu vedoucí představitelé EU v podstatě podpořili protiústavní převrat na Ukrajině, sděluje dopisovatel PolitNavigatora.

"Dnes je země s obrovským vitálním potenciálem a talentovanými lidmi degradována na zemi, která není schopna se samostatně řídit. Rusko jako nikdo jiný má zájem o vyřešení vnitřní ukrajinské krize. Právní rámec je připraven, je jím Minský "Soubor opatření". Avšak zatím jsou příslušné snahy kontaktní skupiny a "normandského formátu" otevřeně sabotovány Kyjevem, kde se na oficiální úrovni hovoří o vojenském scénáři. Jsem si jist, že EU chápe nebezpečí tohoto vývoje", řekl Lavrov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Dnes je země s obrovským vitálním potenciálem a talentovanými lidmi degradována na zemi, která není schopna se samostatně řídit - něco jako u nás, ne? Kdo si začne s EU, se zlou se potáže.
  Jinak Porošenkovi to patří, nemá zrazovat svou zem a dávat se do služeb zla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nejak. Zmluva s diablom sa nikdy nevypláca.

   Smazat
 2. Zel,Ukrajina je ztracena zeme !!Tak velice se chteli vecpat do prdele EU a juesej,ve vidine lepsiho zivota.Dnes je to horka brambora EU a nechtene dite!

  OdpovědětSmazat
 3. Aby se mohl člověk dát do služeb zla, musí to zlo nejprve existovat. Čiže, Porošenko je parchant, ale slouží ještě větším parchantům, bohužel ale o těch se nerado mluví.
  Aby se náhodou někdo nedotkl zrůd z vedení USA, EU, NATO, které jsou těmito představiteli zla prošpikovány odhora, dolů. O členských státech těchto struktur, které jsou přeplněny týpky, jako je kolaborant Porošenko, nemluvě.

  OdpovědětSmazat
 4. Od autorky Jelenice nešlo nic přívětivějšího a férového očekávat. Úkol splnila: Porošenka poplivala a činitele moskevského ministerstva zahraničí vznesla do nebes. Lžiministr Lavrov byl citován, ale co řekl Porošenko, tak ani jedna věta! Nedivím se, že z Ukrajiny neprchá nikdo do Ruska a ani ti zklamaní separatisté z Donbasu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hádám, že jseš jedinej koho by ty cinty Porošenka zajímaly. Příště si zjisti kde že bude žvanit další nesmysly a zajeď si tam. Alespoň tam bude víc debilů pohromadě.

   Smazat
  2. 22:48 Jo, a může si u toho honit šaška, kreten. Hromada Ukrajinců jezdí dělat do Ruska a bez problémů. Lavrov je i na západě uznávaným diplomatem a tady to hovado jej bude urážet.No a na toho nejvyššího Ukrajince nebyl nikdo zvědavý. Těžkou hlavu z něj mají společně Rusko i Evropa.

   Smazat
  3. Anonymní 18.února.2018 Prejavil sa verejne ako hlupák .Do ruska s Ukrajiny odišlo viac ako 5 miliónov ľudí.A chceš počúvať tie ko-kotiny čo drísta Porošenko dám ti link a počúvaj ,počúvaj do osprostenia.

   Smazat
  4. Tu je ten link www.ukrstream.ua

   Smazat
  5. Víte vy 22:40,kolik žije Ukrajinců v Rusku?Kolik jich tam uteklo před tímto přiblblým ukrajinským režimem,který obyčejné Ukrajince ožebračuje a zotročuje?Jste neskutečně hloupý blb.

   Smazat
  6. Na Krymu zůstalo 12 tisíc ukrajinských vojáků i s rodinami...

   Smazat
  7. Waltzman je zrádce! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  8. Každý ví, že po REASTITUCI KRYMU NA ZÁKLADĚ DEMOKRATICKÉHO REFERENDA si zvolili ruskou státní příslušnost i naprosté většiny posádek ukrajinských válečných "starolodí" v krymských kotvištích, takže je UA nemohla dostat na moře a odplout s nimi do Oděsy či do Nikolajeva, ani je udržovat, či alespoň uklízet.

   Rusové musel za své ty ukrajinské kocábky přebuksírovat do jedné zátoky a UAčkám je hlídat před rozkradením a potopením, protože i vodu z outorů je třeba občas vyčerpat...

   A UAčka si je nejsou ani schopni odtáhnout. Proto zkoušejí Rusko vydírat... aby jim ty od konce osmdesátých let neudržované koráby zadarmo zmodernizovali k boji proti Rusku.

   Není ten Porošenko s jeho nazi banderovci na játra? Tak drzí přeci mohou být jenom prezidenti USA, nebo Izraele!

   Smazat
 5. Ještě měl ten poloprázdný sál prasečenka vypískat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nechtěli. Kdo by stál o obvinění z antisemitismu?

   Smazat
 6. Pritel neochvejny USA , ale s vysoce toxickym dopadem krachu ve vsech oblastech a v masakrech , pak siri strach ,ze styky s nim jsou cesta do politicke zahuby.
  Uz ani Nuland s kolacky.
  Ale USA stale nacpavaji jeho Kapsy.

  OdpovědětSmazat
 7. Porošenko si řeční v Mnichově a mezinárodně hledaný Gruzínec mu v Kyjevě připravuje nový Majdan. To mě hlava nebere. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.