Reklama

pátek 23. února 2018

Potvrzeno: Su-57 jsou v Sýrii a budou nasazeny v boji. Zde jsou podrobnosti

23.2. 2018   Eurasia 24
Napsal/přeložil: Geo

Ruské zdroje ve čtvrtek 22. února potvrdily přílet nejméně dvou bojových letounů páté generace Su-57 do Sýrie. O den dříve o události jako první médium v České republice informovala Eurasia24.cz.
Vysoce postavený manažer z ruského obranného průmyslu a současně nejmenovaný člověk z velení ruských ozbrojených sil listu Kommersant potvrdili informaci o přeletu nejnovějších ruských bojových letadel na základnu Hmímím v Syrské arabské republice.
Nyní je také zřejmé, že se počítá i s bojovým nasazením letounů: podle jednoho ze zdrojů byly do Sýrie vyslány v rámci programu zkoušek zbraňových systémů. Přesný počet Su-57 přesunutých do Sýrie zdroje neuvedly, na fotografiích a videích (viz níže) z Hmímím jsou zachyceny dva prototypy. Samotné ruské ministerstvo obrany přesun letadel oficiálně nijak nekomentovalo.

Počátkem února letošního roku náměstek ministra obrany Jurij Borisov prohlásil, že ozbrojené síly zahájily zkušební bojový provoz Su-57, kdy současně byla završena první etapa státních zkoušek prototypů.

Znamená to, že do aktivní fáze vstoupil vývoj taktiky bojového nasazení nových letadel. S novou výzbrojí (a tedy s kompletní avionickou a zbraňovou výbavou na úrovni sériových strojů) začaly prototypy Su-57 létat letos v lednu. Jak jsme již informovali, takto připraveny jsou dva poslední letové prototypy (T-50-9 a T-50-11), přičemž je pravděpodobné, že právě o těchto strojích je v souvislosti se Sýrií řeč.

Od samotného počátku programu na přelomu tisíciletí, tedy od definování úkolů a parametrů PAK FA, je Su-57 (prototypové označení T-50) vyvíjen jako víceúčelový, tedy schopný napadat a ničit vzdušné, pozemní i námořní cíle. Pro letoun je vyvíjena celá sada protizemních zbraní, určených jak k likvidaci stacionárních, tak pohyblivých cílů.

Dá se předpokládat, že v Sýrii budou testovány zbraně určené pro externí závěsníky a především pro vnitřní zbraňové šachty Su-57 (na spodku trupu mezi motorovými gondolami) – jejich vypouštění v různých výškách, odolnost naváděcích systémů a datalinkového spojení v podmínkách silného radioelektronického boje, při působení protivzdušné obrany (zde nejsou myšleny poměrně primitivní přenosné protiletadlové komplety, nýbrž sofistikovaná PVO Izraele, protivzdušné komplexy amerických plavidel ve Středozemním moři apod.) a při permanentní vzdušné přítomnosti potenciálního protivníka („koalice vedená USA“).

Typickými zbraněmi PAK FA, využitelnými v konfliktech typu syrského, jsou malorozměrné řízené pumy KAB-250 (viz foto níže) s laserovým nebo satelitním naváděním nebo „rodina“ modulárních řízených střel Ch-38. Tyto supermoderní a vysoce přesné zbraně mohou být odpalovány z vnitřních zbraňových šachet Su-57 a díky rozličným typům navádění mohou ničit širokou škálu cílů na vzdálenost až 40 kilometrů.

Ačkoliv na Západě taková praxe není obvyklá, nebude to poprvé, kdy ruské (sovětské) letouny budou vyzkoušeny v boji ještě před přijetím do výzbroje. Podobně byly na přelomu 70. a 80. let minulého století testovány v Afghánistánu ušební exempláře bitevních Su-25 či vylepšených kolmostartujících Jak-38M.
Geo, Eurasia24.cz
Foto: YouTube.com, Geo

43 komentářů :

 1. umí to letět?ZSSR Migi ve válkach letěli po každé k zemi jak krocani u Filipin v bytvě u zátoki Leite.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svatá prostoto..něco tak hloupého se odvažuje psát..vystavovat tu svoji debilitu.

   Smazat
  2. Zajeď se tam podívat na nějakou tu bytvu vole a dawey bacha ať ti nespadne na palycy.

   Smazat
  3. Už máš dneska dost, radši se z toho vyspi.

   Smazat
  4. Je to v.l. Už podle pravopisu. Bitva v zálivu Leyte byla bitvou čistě námořní a ne leteckou. Letadlové lodě USA se Japoncům podařilo odlákat. Tzv. "Velké střílení krocanů" bylo v bitvě u Marian o rok dříve. Pán někde něco slyšel a teď dělá chytrého.

   Smazat
  5. 20:28...., máš tam 4 hrubé chyby demente!....:-)

   Smazat
  6. To bude nějaká vždycky dobrá Čecha, která prošla rychlokurzem Češtiny.

   Smazat
  7. Nauč se gramatiku primitive.

   Smazat
 2. A bohužel to nemusí být ani tak dlouho než budou ty letouny otestovány v bojovém nasazení.
  Není to totiž tak dávno, co kterási US diplomatická činovnice připomněla, že USA hodlají hrát v Sýrii důležitou roli (agresora a mocipána) a k tomu docela nediplomaticky vyhrožovala Asadovu režimu tím, že syrské armádní jednotky budou napadeny US armádou a spol., pokud bude prokázáno, že v boji proti nájemným hrdlořezům použijí chem. zbraně.
  Patrně již opět v USA připravili další divadlo (FalseFlagOp.) na téma chem. útoku i s tradičními dětskými obětmi, a chtějí tím překrýt svou zločinnou agresi v době, kdy syrská (režimní) armáda dosahuje značných operačních úspěchů.
  Jsem si jist, že v maximální pohotovosti tam dnes nejsou jen ta nová letadla. Rusové tam toho mají k otestování a nasazení i víc ...
  I tak bych si přál, aby ta letadla nakonec testována být nemusela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, použití chemických zbraní a vybombardované poslední nemocnice. To se pak nedivím, proč je mezi uprchlíky tolik doktorů.

   Smazat
  2. Pane Opluštile máte pravdu, ale co naplat když žiďáci a ušáci nedají pokoj dokud jim někdo neklepne přes prsty.
   lada

   Smazat
  3. Naky letadylka..
   Cinske vojenske veleni ma vazne problemy. Kdyz se napise vazna , tak vazne.Uz ted se chteji vzdat podleho napadeni Tajvanu. Obavy z nebezpeci jsou hrobove. Agenti hlasi ze Tramtarie utajila cast armady. As tim 73% vydaju se nevi kam se podelo.
   Ministr Valky Marissa /s dvema ss jinak vas Marissa vezme k ssoudu/,mlzi z ucetni baziny , stahujici miliardy do bahna, ale je jasny zestrategicke tajemstvi tajnych armad neprovali...Vydaj 4.5 milionu na /25 tisic hudebnich nastroju/hudebni nastroje /pro 700 hudebniku/,zcela sokoval cinske genraly.
   150 tisic na pikolky , ktere muzou byt pouzity k obrane Tajvanu je neuveritelny takticky problem pro nepritele./Cinu/.
   Jinak se nevi / ha, ha taji se to chytre/kam nastroje prisli. Ale i kdyz cinsky vojak zajme dudaka s dudama , nebo bez nich , bojovat nelze , nikdo v cely Cine se na dudy nenauci.
   Cinske veleni objedalo film Strakonicky Dudak neprodlene...
   Jeste vetsi zahadou je utrata 30 tisic dolaru na spunty do usi. Nechteji tajni hudebnici slyset svoji vlastni utocnou neporazitelnou "hudbu"?
   Dalsi zahada a cinske veleni se obava za ani dalsi trilion dolaru na vojenske vydaje obranu statu nezajisti...

   Smazat
  4. Pohled , treba ze skaly nam ukaze , ze se pres. Trumpovi zalibil jisty general Patton /brash,bluster,aggresive,loud/tedy bezohledny, hlucny s davem novinaru vzdy okolo , protoze Amerika zase potrebovala Hrdinu ke kteremu vzhlizet s naboznou uctou a propagandisticky vyznamenavat stovkami medajli,a prodavat noviny a knihy, a Patton byl ten chtivy slavy , povyseni za kazdou cenu i za cenu zivotu svych vojaku hledajici general, skrze sve divize a valku 2.sv.
   Tak ze sebe Trump vyrobil vernym napodobovanim kopirovanim politicky kitsch./ Kyyyyc/.
   Porazka Usaku a Pattona v Maroku 1942,proti italum /prohrat s italama je velka vostuda, francouzi se vzdali ihned v Alziru a v Tunisu a Rommel odjel zpet do nemecka/... poucila a pulmilionu bylo nasazeno proti italum s 2divizemi germanu./Okolo sto tisic vojska , celkem/. Do vedeni byl hlavniho stabu, povolan hlavni Mafioso Luciano a Vyhru take pojistilo asi 8 tisic lodi, strilejicich vsude a mnozstvi letadel , bombardujici vse zive.
   Po vylodeni pak slava rostla, kdyz se bojovalo proti pensistum a vyrostkum v Wehrmach uniformach , kteri na vychodni fronte nemohli byt puziti.
   / 80-100 tisic ,vojaku se vzdavalo americanum mesicne/.
   Protoze na rusky fronte se moc strilelo a valcilo.....Stabilni genius Trump ihned po volbach vyhral /jako gen. Patton , vitezstvi i kdyz jen v mediiich se vzdycky hodi/, promptne valku v Syrii , protoze USA nejdriv a prvni ,
   i kdyz se to na prvni pohled nezda.
   Snizenim danim a zaroven astronomickym zvysenim vydaju na zbrojeni , chce zase vyhrat v Koreji.
   Ale mel by raci strcit ksicht do vosiho hnizda.

   Smazat
  5. Vaše postřehy jsou zajímavé, ale někdy příliš mnoho alegorie.

   Smazat
  6. Jeste bych dodal, ze po vitezstvi a nedobyti Italie /to nebylo v planu, moc problemu/ Churchill rozkazal ,ze britske a spojenecke armady budou ASISTOVAT , ano asistovat italskym reckym, jugoslavskym a albanskym partyzanum.
   Takovej byl strach z Nemcu.
   Neni divu v Malajsii se rychle a bez boje vzdalo 75 tisic britu zhruba 30 tisicum japoncum , kteri prijeli na kolech !!! Asi ty kola stacily, a v dzungli nebylo misto pro tanky ...Revizni historie s vyloucenim inteligentu, doktoru a profesoru a akademiku , je plna nenadalych prekvapeni a tim i daleko zajimava...
   Proto se musi zakazovat. A cenzurou.
   Ale cenzury maj svoje nevyhody. Kdyz se potlaci hlas LIDU /hlas Bozi/ elity pak nemaj moznost vedet. Lid pak nema jinou mozneost nez...ze Lid zacne buntovat tajne a pak to vetsinou vybouchne elitam plne do ksichtu a s patricnym prekvapenim...
   K p. 15.58 moje postrehy v druhe casti to ne- jsou, jen jsem posbiral a shromazdil veci co litaji kolem...

   Smazat
  7. Zajímavý je že pak Churchill kvičel ve Fultónu vo železný voponě! A přitom na jejím spuštění měl lví podíl! Kdyby uzavřel mír, kterej pan Hitler Britům nabízel, všecko by dopadlo jinak! I Indii by jim nakonec ponechal a věřím že by dal vale japonským skrčencům a zrušil s nima ten pakt! Naše Rasa dnes mohla být pánem světa a ne jeho vodumírající větví! Páč s ní zajde i civilizace jako taková, vy troubové! Přijde Planeta vopic ...

   Smazat
  8. 7:28 Soudě podle vašeho projevu tak se některé opice už naučily i psát.

   Smazat
 3. Znovu a znovu jste se dali roztleskat jako vždicki a jako Pako.Volá se to prúzkum bojem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:07 - Ty nejsi jenom blb! Ty jsi negramotný blb!

   Smazat
  2. Proboha, ty jsi vyšel v šesté třídě ZDŠ ? A to chceš dělat propagandu ? Svatá prostoto.

   Smazat
  3. 21:07
   "Průzkum bojem" je ale něco úplně jiného než "křest ohněm" Opět jazykový koutek a triviální neznalost.

   Smazat
  4. Cenzor od bureše z heute...banga boys..

   Smazat
 4. Jo Rusové vědí co dělají test bojem je nejlepší zátěž pro nové letadlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez stealth technologie to je zadělávka na tragédii a blamáž.

   Smazat
  2. 22:30 To jsem nevěděl, že islamisté mají radarové stanice. Protože ta "neviditelnost" platí jen pro radary.

   Smazat
  3. 22:50, vy naifko, samozřejmě že teráči sebou netahají radary PVO. Příslušné info jim poskytuje někdo jiný a pro něj není Su57 neviditelný. Ostatní dokoná MANPAD, jen musí být připravený. A jak známo, štěstí přeje připraveným.

   Smazat
  4. Rusaci maj letadlo kery není vidět ani na vlastni vočiska! Maj jich plý hangary! Navic maj i hafo takych tanku co nesou vidět ...

   Smazat
  5. 7:30, podobné mají i Pindosové. Jedno takové jim omylem sestřelili Srbové, protože nevěděli, že je neviditelné. Taky maj špičkovej úplně neviditelnej torpédoborec, kerej musí být vlečen dobře viditelnými remorkéry. Britové zas maj skvělé tanky, které se v poušti zázračně promění na kolová vozidla. Bohužel bez pneumatik. A v popisu podobných zázraků bych mohl pokračovat.

   Smazat
  6. 11:01 Tak to maj blbý že je můžou i spatřit. Zato ty ruský tanky a letadla nevidí ani jejich obsluha! Existují totiž jen na papíře kremelských plánovačů:)

   Smazat
  7. 17:02, Rusko nemá tanky ani letadla? Víte vůbec o které zemi je řeč? To je ta, která kdysi začínala na východní hranici naší malé republičky uprostřed Evropy a končila na dohled od Japonska a USA. Tento článek pojednává právě o jejich letadlech.

   Smazat
  8. 20:22 Však! Ti maj samý "zázračný zbraně"! Torpéda co vymažou celý přístav i s městem za ním, družice co otevřou atmosféru a zruší celou čínskou divízi na Tamani apod. bejkárny. A taky supertanky, Armáty. Jenže maximálně proto-týpky :)))

   Smazat
 5. Česká republika už mohla být atomovou velmocí, stačilo si na balkánské cestě odchytit tak 30 - 40 emigrantů a už se dnes s námi ve světě mohli bavit jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozdní hodina příspěvku... to na noční šichtě nemáte co na práci, že musíte vymýšlet blbosti?

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. SU-57 podle zahraničních zdrojů rovnají se zemí už 24 hodin nepřetržitě východní Gutu. USA v OSN požadovaly měsíční příměří (asi aby mohly v klidu vyvést z obklíčení svoje "dobré" podvraťáky), ale Rusko se už dříve poučilo a americkou rezoluci odmítlo. Nejlepší terorista je pro ně mrtvý terorista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin byl obviňován, že nereaguje na ruské ztráty. Opak je pravdou, bez ohledu na volby asi otevřel stavidla: http://halturnerradioshow.com/index.php/news/world-news/2116-as-warned-russia-begins-destruction-of-ghouta-syria-rebel-enclaves-under-attack-by-su-57-jets

   Smazat
  2. Asi se nobe sůčko touží seznámit s panem Stingerem.

   Čekám, kdy se začne vřískat zas o sarinu. Tentokrát bych tomu i věřil, nějak je z těch kanalizačních tunelů budou muset dostat ven. Taky by to mohli zabetonovat.

   Smazat
  3. asi budou muset rozšířit Arlingtonský hřbitov, prý tam v Gutě umírají nejenom místní, ale i američtí specialisté

   Smazat
  4. Možná proto vřískaj tak hlasitě. Rusákům se už něco podobného podařilo tuším někde nedaleko Idlíbu, kde jich v bunkru okalibrovali spolu s kozomrdy údajně až 50. A ne jen nějaké soukromé žoldáky, ale i chlapce z CIA.

   Smazat
  5. Podle posledních zpáv jsou v Sýrii už 4 SU-57. Gutu rovnají se zemí a prý tam už zahynulo 2000 umírněných teroristů, podporovaných USA. Nejspíš to bude pravda, soudě podle nářku našich médií nad ztrátami "nebohých civilistů".

   Smazat
  6. "umí to letět?" - Zeptej se Besta. Bestafidli.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.