Reklama

.

.

sobota 17. února 2018

Povolební hysterie pražské kavárny

Pavel Letko
17.2.2018  E-republika

Nějak se našim umělcům a intelektuálům ztratil zdravý selský rozum se smyslem pro proporce. V nebi nemají podle nich asi nic lepšího na práci než řešit prezidentské volby v České republice.

Prezidentské volby skončily, pěstování nenávisti pokračuje. Jak také jinak. Pražská kavárna hýčká své démony pečlivě již mnoho let. Podvědomě dobře tuší, že kdyby „pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí“, zhroutil by se jim jejich vnitřní svět. Nemohou ani polevit, protože démon nenávisti je nenasytný, nikdy nemá dost. 

Zmocňuje se postupně čím dál víc vnitřního světa každé lidské bytosti, která mu poskytne prostor a v důsledku toho se projevuje i navenek histrionským chováním s poruchou vnímání reality. Dříve se tomu říkalo hysterie, dnes se tomu mnohem vhodněji říká „histrionská porucha osobnosti". Podíváme-li se totiž na význam slova histrion = herec, kejklíř, komediant ZDE a charakteristické rysy histrionské poruchy osobnosti (teatrálnost, přehnaný projev emocí, sebedramatizace), jako bychom se dívali na náš virtuální svět zprostředkovaný médii. Posuďte sami:

František Skála, výtvarník:
Jsem zdrcen, protože se dá říct, že lež a nenávist zvítězila nad pravdou a láskou a český lid, když měl možnost si vybrat inteligentního, čestného a vzdělaného člověka, anebo prolhaného, vulgárního alkoholika, tak si vybral druhou variantu
Zdroj ZDE

Jan Hrušínský, herec a ředitel Divadla Na Jezerce píše svým zemřelým rodičům:
Moji milovaní. Mami a tati, …vím, že se na nás odkudsi díváte a držíte nám palce. Budeme to teď nějaký čas potřebovat. Táto, představ si, že u nás už zase komunisti zvedají hlavy! A Rusáci už tady zase větří šanci.
Zdroj ZDE

Marek Orko Vácha
, katolický kněz :
Jak je vlastně vůbec možné, že tolik lidí dalo přednost lži před pravdou, Rusku před Evropou. Ne jak je možné, že Miloš Zeman získal několik desítek nebo jednotek procent hlasů, ale jak je vůbec možné, že mu dal někdo hlas, byť jen jeden. Zdá se mi, že je to především moje vina.
Zdroj ZDE 

Co k tomu říct? Nějak se našim umělcům a intelektuálům ztratil zdravý selský rozum se smyslem pro proporce. Prostý venkovský lid bývá totiž spíše zdrcen neblahými osobními událostmi, jako jsou smrt, nemoc či existenční problémy. Volba mezi Drahošem a Zemanem může tedy zdrtit jen lidi nějak vyšinuté z normálu už proto, že posledních pět let tu byl prezidentem Zeman a nějaký zdrcující přímý dopad na toho kterého občana to zjevně nemělo. Lidé se prostě rodí a umírají navzdory Zemanovi i všem antizemanům. To je skutečný život, a ne nějaký virtuální výplod zdrcené umělcovy mysli.

Pokud jde o některé katolické kněze a jimi organizované modlitby za porážku Zemana, jde snad už přímo o organizované rouhání, které naprosto plete hlavu nejen našim hercům. Nebo se snad nějaký věřící křesťan skutečně domnívá, že v nebi nemají nic jiného na práci než řešit prezidentské volby v České republice a naši zemřelí rodiče sedí napjatě u nebeské televize držíce palce Drahošovi ve svatém boji proti zlotřilým Rusákům?

27 komentářů :

 1. Pražská kavárenská havlérka17. února 2018 17:02

  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_kav%C3%A1rna
  Havloidi, sluníčkáři, pravdoláskaři, dobroseri a jiná verbež z pražské kavárenské havlérky jsou tí, kteří nás chtějí za naše peníze, za použití lží (fake news), násilí, lží a nenávisti přesvědčí o své „jediné pravdě“!

  OdpovědětVymazat
 2. A.DĚKUJME BOHU,ŽE VZNIKÁ NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ!

  bude li to dostatečně veliké kladivo pak je jisté že

  B. MOHOU OBČANÉ ZAČIT POVAŽOVAT DNEŠNÍ PROBLÉMY

  s politickou třidou Šmejdů za hřebiky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic se jim neztratilo, nemeli nikdy mimo opovrzeni a nadrazenost nic jineho.
   V dusledku pak nemaji ani schopnosti herecke - umelecke..

   Vymazat
  2. Neco o psychopatech jejich role v nasich zivotech a tech kavarenskych.
   Dnes je videt hodne zen a divek na zapade , ktere se vrhaji do naruce novych lidsko-pravnich ilegalu a tez neco muzu vitajici s pravdolaskou a vroucne.
   Instinktivne /jako uz i v minulosti/ obavy z nebezpeci je zahaneji do zotroceni.
   Drive se tokle delo hlavne v Ghettech. Zena ponizenym vztahem a muz podobnym " pratelstvim" si zajistovali /a dnes zajistuji/ bezpeci , ktere dnes vladne vsude kolem.
   Cili kriceni Vsechna moc Ilegalum a teroristum /drive Sovetum , ihned bylo hodne taky komunistu// neni nic noveho...
   Ti co krici jsou dobre videt. Drahous, Schulze , Merkel, novinari a spol.
   Stale se tito snazi, se snahou se zavdecit dodavat vice a vice penez afroarabum v nadeji ze je uplati , z naseho.
   Ti ovsem velmi dobre chapou situaci a jako Dolfove predtim chteji stale vic a vic.
   A stale vice dostavaji a stale vice i logicky pribyvaji jejich davy u koryta plne otevreneho..
   I slozity veci maji jednoduchy vysvetleni..
   Biologie , instinkty , genes atd.

   Vymazat
 3. Kdo má na srdci blaho republiky jako suverenního státu, by měl zbystřit pozornost.

  https://www.hlavnespravy.sk/nato-opat-predstavilo-plany-na-vojensky-schengen-teda-plnohodnotnu-americku-okupaciu-europy/1314710

  Naši kluci zpoza oceánu zase vymýšlejí "lumpárny". Aby se tyto maličkosti mohly potichu a bez zájmu veřejnosti prosazovat, tak je třeba vyvolat zástupný problém. Pak se lidé budou hádat o prkotinách, které je možno přirovnat k mlácení prázdné slámy.

  Holt, účel světí prostředky.

  OdpovědětVymazat
 4. Reakce skalních voličů na neúspěch Drahoše jsou až úsměvné svou frustrací, zklamáním,že nebylo po jejich. To je neuvěřitelná křeč a zoufalství.Nevím kolik špičkových vědců a vzdělaných lidí volilo toho troubu.Já jich až tak moc neviděl, kteří mu vyjadřovali jednoznačnou podporu. Já vidím představitele kulturní a společenské šmíry, Hrušínského, Hřebejka,Svěráka(bohužel), kteří jsou možná ve svém oboru vzdělaní ale bohužel vzdělání a vědomosti nejdou společně s inteligencí(vis. např. Putna, Grigar apod.). Je opravdu neuvěřitelné, co si ta samozvaná elita(spíše jelita) o sobě myslí. Já to prostě vidím obráceně, zdravý selský rozum na vesnici a neuvěřitelné hlupáky soustředící se hlavně v Praze. Tam je prostě blaze. M.R.

  OdpovědětVymazat
 5. Není bez zajímavosti, že ti hééérci a hééérečky, co mají plnou hubu demokracie, nejsou ochotni připustit, že většina národa má jiný názor a že právě demokracie znamená, že menšina bude respektovat rozhodnutí většiny. A v případě zvolení prezidenta mu bude projevovat úctu , jáká tomuto úřadu náleží a přestane vykřikovat, že to není jeho prezident.
  Protože pak se tomu dotyčnému může stát, že někdo méně tolerantní mu dá zcela nedemokraticky přes držku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten závěr příspěvku nemá chybu!
   Volič -Vilč

   Vymazat
  2. A ty vypatlany blaboly Hrusinskeho , jak se rodice na nej divaji a drzi mu palce $%^&**(&%#$#@!!! a proc ?
   Protoze fanataziruje ze rusaci zase citi sance ...
   Takhle mluvi tichy blazni v psychiatrickych ustavech...
   Takze rusove nesmi mit sanci na normalni zivot , nebo co ?
   A rodice nemuzou mit nikdy ani kouska klidu kvuli Rusum..
   Musi drzet palce....
   To mne podrzte...

   Vymazat
  3. Diagnoza = paralytik a paranoik samouk.

   Vymazat
 6. "umělci" by měli lidi pozitivně lidi bavit svým herectvím a ne se montovat do politiky, které stejně nerozumíakorát hloupě mudrují...
  bohužel se vyrojili jak blechy a akorát otravují a štípají..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za komunistů jsme neměli rádi ty umělce, kteří se politicky angažovali, Švorcová, zpěvák Liška dokonce tehdá svazák Pavlata(po revoluci komunistobijec). Bylo jich pár. Dnes je pár těch, co se neangažují a spousta těch co do všeho kecají. Zcela to zastiňuje kvalitu jejich výkonů. Ze zasloužilých umělců se stala šmíra a ty mladé odříkávače textů v seriálech ani nelze pojmenovat.

   Vymazat
 7. Doporucuji P. kavarne shlednout kratke video, ve kterem Zeman skoli prezidenta Havla, jejich milacka, ktereho obklopili aurou, kterou si ale vubec nezaslouzil. Je jako bezbranne, hloupe dite.

  http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/5994-podivejte-se-jak-milos-zeman-vyskolil-vaclava-havla-jako-maleho-kluka-to-nema-chybu

  OdpovědětVymazat
 8. Marek Okro Vácha - v církevní hierarchii je to Halíkova podržtaška u sv. Salvátora.
  Jinak je ale ved. ústavu ETIKY (!!) a předseda akademického senátu 3. lékařské fakulty UK. I to je možná důvod, že studenti této fakulty v šestém ročníku nevědí, že člověk má tenké a tlusté střevo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zde se podívejte, jak pan MUDr. F. Koukolík zareaguje na demagogii pana MUDr. Váchy. Je zajímavé vše, co pan MUDr. F. Koukolík říká. Šiřte jeho dílo, učí nás kriticky myslet.
   Např. Češi, co jsme, kdo jsme a jak dál, ... Vzpoura deprivantů, ...
   Je to nesmírně vzácný Člověk!
   https://www.youtube.com/watch?v=QmDQadYh0sM

   U Krause řekl také spoustu zajímavých věcí. Všimněte si, jak Kraus přeskakuje na jiná témata, aby pan Koukolík neřekl více.

   https://www.youtube.com/watch?v=tAfCpsWZKpg

   Vymazat
 9. Ježkovi voči to jsou odporné slinty jako jejich autoři.

  OdpovědětVymazat
 10. kdo to trochu sleduje, tak asi byl nucen pochopit (určité kruhy považovaly za nutnému vsugerovat), že "pražská kavárna je něco velice špatného, tedy naprosto negativního, od čehož by se "slušný" člověk měl automaticky a jednoznačně distancovat (jako třebas od pohlavně nakažené osoby). No budiž, ale zatím jsem se nikde od od těchto "antipisklounů" (nové slovo od jedné naší celebrity) jak vypadá pozitivní opak "pražské kavárny". Mohu to chápat tak, že tímto Bohem požehnaným pozitivem je např. horda primitivů jásajících a křepčících okolo táborového (zatím táborového) ohně. Protože to vypadá tak, že v tomto ohni se brzy budou pálit i knihy (samozřejmě ne antipisklounské, ale pražsko-kavárenské a tento oheň se co nevidět změní i ve hranici, kde se budou pálit i lidé. Ochraňuj nás Pán Bůh!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepovažuji ,,kavárnu" za něco špatného degenerujícího, snad až jen na jednoho hosta, na kterém to je patrné od pohledu. Z mé strany jsou na ,,kavárnících" špatné jejich názory, se kterými se naprosto ale naprosto neshoduji. Ať si žvaní co chtějí, máme demokracii, ale ať mi je nevnucují jako jediné správné.Já nechodím ani do noblesní kavárny ani do zaplyvané hospody. Já spíše do restaurace.A ty knihy já nevím kdo bude pálit ani za jednu stranu bych ruku do ohně nedal. Navíc dle kavárníků ta nevzdělaná hospoda co volila Zemana snad ani neumí číst. Jedni by zřejmě pálili třeba Ransdorfa, Marxe, díla komunistů Olbrachta, Seiferta. Drdy. Majerové a ti druzí nevzdělaní by k tomu přidali ještě třeba Ferdu Mravence....

   Vymazat
  2. A cenzurovali či přepsali Kocoura Mikeše, Maryšu, dílo Petra Bezruče, ...

   Vymazat
  3. Ale vždyť to jsou právě ti "kavárníci". co nám chtějí předepisovat, co smíme číst, co si máme myslet, s kým se smíme a nesmíme kamarádit či dokonce jen občas obchodně stýkat. Svobody kdo hoden, svobodu zná hájiti každou. Nikdo z nás neupírá kavárníkům právo na jejich názor, co jim ale upírám je právo potlačovat silou lidi, kteří ten jejich názor nesdílí.

   Vymazat
 11. Odpovědi
  1. 22:37
   Vy jste odsouzen k tomu, nechápat nic.
   Svatá prostoto.

   Vymazat
 12. Skutečný hysterik se pozná následovně:
  1) Není schopen dialogu, tj. není ochoten připustit, že může být i jiný názor než ten jeho, popř. ani neví, že něco jako dialog existuje.
  2) Místo věcné argumentace (protože žádnou nemá) užívá ponižující a trapné ilustrace útočící na ty nejnižší pudy (není naprosto žádný rozdíl mezi charakterem úvodní ilustrace k tomuto "článku" a velice povedenými plakáty, které se za Hitlera objevovaly na adresu Židů.
  3) Hysterik není ten, kdo článek napsal, ale hysterik je ten, proti komu je článek zacílen, popř. ten, kdo článek bude číst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je to "skutečný hysterik"? Můžete tak někoho laicky označit, ale jen jako váš subjektivní pocit. V psychologii se tento termín nepoužívá. Zde to autor použil namísto slova "přepjatě emotivní".

   Poruchy osobnosti jsou definovány jinak a nazývají se jinak.

   Vymazat
 13. Nenávist, to byl hnací motor kapitalistického nacismu. Zrodil antisemitismus, antikomunismus, antislavismus, dělil lidstvo jako pražská kavárna na občany a obyvatele. Obyvatele odsoudil k vyhlazení. Tedy máme novou formu nacismu! Kavárna by také ráda vyhladila ty podruhy obyvatele, kteří ji ujídají z korupného, které si vysloužili u kapitálu. Jenže kapitál chce, aby kavárna uspořádala také nějakou tu noc dlouhých nožů či křišťálovou! Tak kavárno, do toho, přece nezradíš diktaturu kapitálu, na tvé straně jsou i architekti a stavitelé, proč ne obyvatele koncentrovat. A pak spalovny mrtvol? Můžete se výtvarně odvázat, nemusí být jen v maurském či industriálním slohu, jen ať dobře fungují a zbaví novou odrůdu "občanů", tentokrát "výkvětu" českého nacismu, od obyvatel CZ, coby podlidí!

  OdpovědětVymazat
 14. Myslím, že úvodní foto zcela přesně charakterizuje akt zoufalství a frustraci Drahošových příznivců.

  OdpovědětVymazat
 15. Tedy vskutku netuším, co je na těch třech výpovědích hysterického ... docela obyčejně a slušně vyjádřený názor či pocit ... že zrovna plátek, který je společenskými změnami živ a pro ně byl jistě založen se diví :(

  OdpovědětVymazat