Reklama

úterý 27. února 2018

Pozvánka na seminář o referendu - 8.3.2018 v Domě ČSVTS v Praze

27. 2. 201840 komentářů :

 1. S potěšením mohu konstatovat, že se začínají ozývat skutečné osobnosti, umělci, jejichž názory nekoresponují s názory a postoji celebrit Štěpánové, Jandy, Svěráka, Hřebejka, Novotného, Rejžka a dalšího našeho výkvětu. K Mistru Suchému, Troškovi, Čechovi...se přidávají další. Jen dodám, že nikomu jeho názor neberu, ovšem to se nedá říci o tady jmenovaných, kteří se stále snaží mi ho vzít. Tedy rozhodněme naše spory v referendu. Přeci nemůže být nic demokratičtějšího. Co říkáš mluvčí za celebrity Barunko Štěpánová?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl jsem na Václaváku jako turista když tam probíhala demonstrace k Únoru. Před tribunou nikoli několik set občanů ale několik desítek. S několika desítkami čumilů s povzdálí jsem se díval na tu trapárnu i já. ČTK to vyfotografovala tak, že to vypadalo, že je plný Václavák. No hrůza a děs!

   Smazat
  2. 16:03, ČTK a ČT jsem takto viděl už na více akcích. Třeba v listopadu 2013 na Majdanu v Kijevě a na stadionu v Doněcku v květnu 2014.

   Smazat
 2. Lidé nemůžou dostat důvěru politiků, aby mohli rozhodovat o sobě. Jenom politici z ODS, TOP 09, STAN, a dalších mají právo rozhodovat o lidech, protože jenom tyto strany vědí co je pro lidi České republiky nejlepší. Lidé by si mohli rozhodnout, že nechtějí být ve zločinecké organizaci jakou NATO je. Po celém světě bombarduje a zabíjí nevinné civilisty a členský stát NATO jakým je Turecko klidně napadne sousední stát a zabijí tam nevinné lidi a všechny ostatní státy musí držet hubu. Všichni to vidí, ale nesmí ani ceknout, protože politici ve službách Američanů těmto lezou do zadní části těla za to že můžou být ve funkcích. Lidé, kteří nijak nevítali na našem území zločineckou Americkou armádu, by mohli odhlasovat, že chtějí vystoupení z NATO a to by byly ztráty pro Americký zbrojní průmysl a mohli také nesouhlasit z budoucí válkou proti Rusku, tak jak se zpívalo v jednom díle


  Lidi přeci nemůžou rozhodovat o sobě. Na to máme Fialy, Langšdandlové, Kalousky, kteří nejlépe vědí co my můžeme a nemůžeme. Proto referendum může bát jenom o tom co je bezvýznamné a neohrozí výše uvedené. O všem ostatním jako je členství v NÄTO nikdy nemůžeme rozhodovat v referendu my obyčejní lidi ale až bude válka proti Rusku tak budeme mít právo zdechnout na východní frontě a podpořit tak zisky Amerického zbrojního průmyslu. Jsme přeci srdcaři a pro Americké zisky uděláme všechno.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To,že nasadí českou armádu proti Rusku nemám obavy.Neudělali to Němci za Protektorátu s Vládním vojskem a to jim teklo už do bot,když sbírali zajatce do Vlasovovy armády, neudělají to ani současní stratégové.Vědí proč.

   Smazat
  2. ŽÁDNÁ ...10:08
   válka s Ruskem nebude.
   K tomu totiž, aby byla, potřebují američtí zločinci cizí ruce a těch se jim nedostává.

   A pokud by skutečně nastal nějaký "zkrat"
   vedoucí až k nasazení jaderných zbraní,
   tak
   KONEČNĚ zažijí i v USA to, co předvedly
   v Nagasaki a Hirošimě.
   Což jim ze srdce přeji, jestli nepřestanou blbnout s tou ruskou hrozbou.

   Smazat
  3. 11:46 Po pádu Putlera přestanou a konečně se obrátí na Čínu a snad vymažou zkurvený žlutý psiskosmažce z povrchu světa ... Chujlostan se stane slušnou muslimskou zemí - bude to taková "severní Saúdská Arábie" - náš přítel a spojnec (ta jižní v té době již nebude obyvatelná kvůli chybějící vodě a vysokým teplotám) -
   http://literarky.cz/politika/svet/20743-bude-v-roce-2050-v-rusku-prezidentem-muslim

   Smazat
 3. Je třeba všechny poskoky vyměnit za vlastence.

  OdpovědětSmazat
 4. Na přístupu zavedených polit. partaji k institutu obecného referenda je názorně vidět, jaký vztah zaujímají k autentické demokracii (vládě lidu).
  Avšak to, jak se s výjimkou SPD a KSČM k referendu stavějí, spíše ukazuje, že všechny ostatní parlamentní jsou spíše zastánkyněmi elitářské podoby (iluzorní) demokracie. Zastupitelská jí říkají. Takové demokracie, v níž i ta nejdůležitější rozhodnutí, týkající se bytostných otázek lidí, jsou činěna úzkým kolektivem osob (bez trestně-právní odpovědnosti), a to jak před oponou polit. divadla (tj. na půdě Parlamentu ČR), tak i v jeho zákulisí. A právě možnost zákulisních jednání (kdesi v šeru "za oponou") musí lidi vést jednak ke střehu, jednak k požadavku na veřejnou kontrolovatelnost. Totiž, i v takovém prostředí již proběhly rozhodovací procesy např. o privatizaci a odstátnění naší ekonomiky či prodejích do zahraničí. Včetně bankovních a fin. institucí, surovinových zdrojů, páteřních energetických sítí atd. atd.
  A jistě byly ke každé uskutečněné transakci i alternativy, které by z hlediska dlouhodobé perspektivy mohly být pro náš lid efektivnějšími a přínosnějšími.
  Nejde však jen o vztah k vlastnímu aktu všelidového hlasování a jeho výsledku, ale (podle mého) o přístup vládnoucích "elit" k všeobecné kultivaci společenského (po)vědomí, aby při své všelidové volbě bylo s to rozhodovat znale a kvalifikovaně o předložené otázce. S vědomím souvislostí a dopadů jednoho či druhého (alternativního) řešení.
  K tomu ovšem ty samé partaje a "elity" musejí navodit patřičnou atmosféru a podmínky, informační toky, mechanismy a prostředky pro efektivní předvolební veřejnou diskusi. A připravovat lidi k vládnutí (přiměřeným celoživotním vzdělávacím programem "vlastenecké či občanské výchovy" - od školy a po hrob).

  OdpovědětSmazat
 5. Kdyby
  volby v Americe vyhrala Hillary, tak Evropa by byla uz po valce. Diky Bozi prozretelnosti vyhral Trump a valka s Ruskem nebude ! My Trumpovi Republikani jsme budovatele blahobytu a my ji nechceme - jdeme s Trumpovou agendou !
  V Cesku fandime presidentu Zemanovi a panu Okamurovi SPD !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To my nevíme. Hillary slíbila dodržet Obama care, zároveň migrační politiku, zároveň úzké svazky se Saúdy a zároveň kradla jako straka. Kdyby zatížila Ameriku ještě masivní válkou, museli by tisknout zcela nekryté peníze, aby to zvládli. Je otázka, jestli by do toho šli, protože to je strašně riskantní. Nikde není napsáno, že by USA z toho vyšly jen s pár tisíci mrtvými tam dole a boháči by ještě více zbohatli tam nahoře, tak jako za 2.sv.valky. Oni by klidně mohli také obdržet slušný úder. A kam se schovat?

   Smazat
 6. "...otázka míří hlavně ke kardinálnímu problému současnosti a budoucnosti naší země, a to možnosti obcházení systému cestou všelidového hlasování. Nikdy jsem nebyl odpůrcem referenda, ale nikdy nesmí sloužit k popření ústavního systému. Je třeba zajistit, aby občané sice mohli vyslovit názor o významných otázkách vnitřní i zahraniční politiky, ale aby nebylo přípustné referendum, které by narušilo podstatné náležitosti právního státu."
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/vlada-s-komunisty-a-xenofoby-to-byvalo-absolutne-vyloucene-vzpomina-rychetsky-g0r-/zpravy-domov.aspx?c=A180226_211545_ln_domov_ele

  OdpovědětSmazat
 7. "Kdo se bojí referenda", sere v síni?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:24
   V tom případně je Blbiš zadělanej až ve Vodňanským kuřeti☺

   Smazat
 8. My mame v pameti kazdou vetu, kterou rekl nas president Trump ve volebni kampani 2016 ! Agresy proti Rusku, prosazuje zap. Evropa a Sorosova skupina v Americe !
  Ta se sklada z nekolika vetvi a sabotaz Trumpovi agendy je "dobre" organizovana a NEuspesna.
  Akorat se ted zadna strana nemuze pohnout z mista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Agresy proti Rusku prosazuje Západní Evropa? Tomu snad nemůžeš věřit ani ty! Proč by se dělal plynovod z Ruska do Německa, kdyby Němci výhledově počítali s agresí? Francie chce válčit s Ruskem? Španělsko? Itálie? Hochu i ten tvůj Tramp je pod Sérešem. Je to loutka za jejíž provázky tahají jiní.

   Smazat
  2. Až na to, že agrese - má ve 4. pádě jednotného čísla měkké "i" - nikoliv ypsilon. Tedy ..."Agresi rozpoutal"... Ty diskuzní agresore. Zopakuj si po večerech základku, hlavně češtinu, a pak teprve piš veřejně podobné moudrosti.Až to bude bez hrubých pravopisných chyb.

   Smazat
  3. Ano chyba s vloudila, uznávám. Druhou agresi mám už v pořádku. Zřejmě vy jste neomylný. A co mi povíte k obsahu? Myslíte, že jmenované státy chtějí bojovat s Ruskem? Ještě jednou se hluboce omlouvám a je od vás moc hezké, že tak urputně hájíte český jazyk.Takových už je málo. Jste fakt kůůůl.

   Smazat
  4. 19.31 A eště tam má špatně toho Trampa je to Trump! Soresse muodpustím.

   Smazat
  5. Dík anonyme 19.54 za uznání, že jsem cool. Jako názor k článku si myslím, že nikdo s nikým bojovat nechce. Dementní, uslintaní, impotentní staříci, slepovaní k sobě chirurgy (jako se opravují staré ojetiny) sice mají prachy, o nichž nevědí co s nimi,si nedostatek sexu vynahražují ničením hodnot a zabíjením civilistů kdekoliv, a za tím účelem si vydržují v řadě zemí různé prašivce - pardon firmy - a úředníky, kteří dokážou rozpoutat různá povstání a majdany, přičemž domorodé obyvatelstvo vždy ze strachu o přísun žrádla do koryt a vyje strachy jako hladoví psi - udělá všechno. Někde mají víru v různé tvory podobné "bohu" a kde ne, mají mediální šmejdy, politology, moderátory,komentátory,kterým naslouchají, a věří jako božstvu. Na povel se radují ( nad pozitivními články) na povel lynčují kohosi obviněného, na povel se třesou strachy. Media jsou účinnější, než klasické zbraně hromadného ničení. Studenou válku jsme zažili desítky let - jedny sebevědomé státy se vyzbrojovaly proti těm druhým sebevědomým státům, a proto také k žádné válce dojít nemohlo. Reálné použití nukleárních zbraní by během málo hodin vychýlilo Zem ze své dráhy, a bylo by zničeno úplně všechno. Celý svět. Vše živé by sublimovalo a zmizelo. Proto žádná válka není reálná. To, co dnes nazýváme válkou, jsou války občanské, a je to to, o čem píšu. Tedy rozesrat polovinu obyvatel proti druhé polovině obyvatel, ( samozřejmě penězi), mít v záloze jiného prezidenta než je současný, kterého tzv. "povstalci" případně zabijí, a jde se na věc. Pak podpořit dodávkami zbraní obě znesvářené části domordců - a zničení celé země je nasnadě. Zabíjení lidí a ničení hodnot přenáší televize, a dementní starý impotent u toho někde doma slintá blahem. O tom je celý svět. O tom se bavíme, o tom se píše denně iks článků, a pořád to samé. Druhá světová válka byla poslední, třetí nebude, protože sublimace obyvatel Země beze zbytku do prostoru nesplňuje parametry války. A pak někdy - ta další eventuelní válka - bude zase pazourkama. Tak to si myslím já. Jsem o tom přesvědčen.

   Smazat
  6. No vidíte hezké! Opravdu. Mohli jsme takhle hezky věci vysvětlit a bez urážení za nechtěnou chybu.

   Smazat
 9. Vcera dal Sojgu rozkaz SU-57,na utok v Syrskej Ghutte,predbezna sprava hovori o 10 vyradenych us instruktoroch...bola to odpoved na utok proti agenturnym vojakom Ruska.zdroj riafan.ru

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:40 Zřejmě "nesmysl"... Pochybuji, že by Rusové poslali do Sýrie SU-57 kvůli "10 vyřazeným US instruktorům".
   Stejného cíle mohli dosáhnout prostředky, které v Sýrii už měly jejich před příletem. SU-57.

   Smazat
  2. Takhle podáno mě to také připadne jako nesmysl. Když si ale uvědomíme, že US svině něco po rozstřílení vágnerovců čekali, tak to znamená, že jim jejich obrana proti SU -57 selhala. Takže kdyby to byla pravda, tak amíci mají problém. Ale vše je zatím nejisté, bohužel.

   Smazat
  3. Su57 je tady nějaké zaklínadlo nebo co. 17:00 má samozřejmě pravdu. Myslím, že sůčko je hlavně signál pro voliče pro březnové volby a možná i pro Indii jako potenciálního kupce.

   Smazat
 10. Mne by v teto souvislosti spis zajimalo, jak by CR po vystupu z EU dopadla. Pokud drive vetsina velkych podniku patrila statu, tak po privatizaci to vse patri zapadni Evrope, tj. Nemcum, Rakusanum, Svycarum apod. O zestatneni prece nemuze byt ani rec - porad zustavame v kapitalismu a korporace urcite budou hajit sve zajmy.

  Muze tedy nekdo upresnit, jakym smerem by se ubirala CR po vystoupeni z EU?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejprve k referendu:
   Když jsme byli tak dalece frustrovaní z komunistů, tak většina chtěla na "západ", lépe řečeno chtěla se mít tak jako lidé na tom západě. Protože se předpokládalo, že skutečně toto chce většina lidí v republice, tak se dle Ústavy vyhlásilo REFERENDUM. No a už jsme tam!

   ALE, protože EU je dnes zcela jiná než při našem vstupu, tak mnoho lidí se ze svého "snu" již probudilo. Jelikož za 10 let může EU svým postupem "nahlodávat suverenitu různých států, budou zcela jistě uvažovat o opuštění takového svazku.

   A PROTO: KDYŽ BYLO REFERENDUM O VSTUPU, MĚLO, VLASTNĚ MUSÍ BÝT I O VÝSTUPU!!!

   Nikde není psáno, že EU dojde tak daleko, že by státy o tom začly uvažovat, ale!!!

   LIDM MUSÍ DÁT ÚSTAVA TAKOVOUTO POJISTKU, KDYBY DOŠLO K NEJHORŠÍ VARIANTĚ.
   Nebude -li tato možnost zakotvena v Ústavě, pak si dovolím parafrázi: Demokracie by tímto dostala na frak, přesněji na prdel!

   No a teď k tomu směru:

   Vyhledej si nějaké články, které napsala ekonomka Markéta Šichtářová. Snad ti vnese trochu světla do "jednostranných informací"

   Smazat
  2. 16:41
   Šichtařová je mnohostranná kráva.

   Smazat
  3. 16;57
   A ty seš neskutečný vemeno z kachny!!!!☺

   Smazat
 11. Jakýsi programátor Cimbál soudí, že jsme "vybudovali ...informační společnost a důvod zavedení zastupitelské demokracie tím v podstatě zmizel."
  Parlamentní listy pak usoudily a daly do titulku -, že "dělat politiku přes parlament je zastaralé".

  Navrhuji udělat megareferendum, kterým se znovu zavede kouření v tramvajích a vyzbrojení učitelů a školníků automatickými zbraněmi. Zrušit důchody, podle zásady "kdo /už/ nepracuje, ať /už/ nejí!"
  A taky bych zrušil semafory - zbytečně žerou elektriku!

  OdpovědětSmazat
 12. Tvrdit o sobě, že jsem demokrat, ale tvrdošíjně odmítat referendum, je obrovský protimluv.
  Pokud někdo tvrdí, že lidi jsou příliš hloupí na to, aby , např. rozhodli o případném vystoupení z EU, je na hlavu. Když hlasovali pro vstup, byli chytří? Stejně tak když volí své zástupce do parlamentu. Na to jim mozek stačí? Pak si tedy nehrajme na demokracii a nastolme diktaturu. A mám li si vybrat, zvolil bych diktaturu proletariátu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:17

   Tož zkuste proletariát oslovit - jestli by to nevzal -

   Smazat
 13. Je nemožné vysvětlit tupým elitářům, že v demokracii má možnost spolurozhodovat o věcech společných i každá tetička z kravína.
  Štefan

  OdpovědětSmazat
 14. Když už naše "elita" zaplatila za tu svou "inteligencí" na soukromých školách tolik peněz - náklady (viz. Plzeň apod.), tak potřebuje zvýšit svoje příjmy rozhodováním za jiné a o jiných. Přece nemohou prodělávat! Prostě kapitalistická "demokracie".

  OdpovědětSmazat
 15. V dnešní moderní době propojení každé domácnosti a elektronickým podpisem
  je parlamentní systém politiků zastaralý
  a jak sám dokazuje
  kontraproduktivní...protistátní !
  Na úřadech namísto politiků by měli být státní úředníci
  a občané pomocí vše republikového hlasování
  si sami rozhodovali jak budou žít*

  OdpovědětSmazat
 16. Navzdory monumentálním představám hřibů nukleárních
  prožíváme TŘETÍ SVĚTOVOU VÁLKU *

  OdpovědětSmazat
 17. Jakýsi demokratický redaktor v ČT už vyzradil, proč mají puncovaní demokraté takové boby z referenda. Prý by nám mohla hrozit diktatura většiny!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíte, jak se nám to krásně zacykluje. Za chvíli tu bude i nerozborné přátelství s USA, povinná výzdoba třeba tibetskými vlajkami, Sherman c.23 na piedestalu, šeříky americkým osvoboditelům...

   Smazat
 18. 18:51 Jaký šeříky, voe? To je dobrý tak pro ruský Mongolce! Američané si potrpí na civilizované kytky! Třebas orchideje nebo tak něco!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.