Reklama

čtvrtek 8. února 2018

Pražský paradox

Erik Best 8. 2. 2018    EB
Andrej Babiš je v podstatě velmistrem Prahy. Na pražském magistrátu ho sice zastupuje Adriana Krnáčová, pokud ale přijmeme široce uznávanou tezi, že hnutí ANO je taková one-man show, má Babiš pod taktovkou i pražský magistrát. Největší obchody v hlavním městě ale nepřinášejí prospěch Babišovi, nýbrž jeho konkurentům z Pěti rodin. Babiš si nekupuje městské firmy, ani s městskými částmi neobchoduje s nemovitostmi. Naproti tomu Daniel Křetínský z EP Industries vyměnil podíl v Pražských službách za ovládnutí Pražské plynárenské, a podle zasvěcených osob při tom zvýšil své čisté jmění o miliardu. Penta a Kaprain (napojený na PPF) zase od koalice na Praze 6 s účastí ANO pod cenou kupují pozemek na výstavbu předražených bytů na Vítězném náměstí. Velmistr Babiš by si mohl dupnout, zatím to ale neudělal. Nakonec ponese politickou odpovědnost za situaci, ze které profitují jeho konkurenti. Je to pražský paradox.

29 komentářů :

 1. Pane Best,postradate jedno stare pravidlo-vydelej a dej vydelat-a snad budes mit od nas pokoj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte konej jako lidsky důstojný a vyžaduj to od druhých? Dát někomu vydělat může být ta nejhorší věc, kterou pro něj učiníte. Dát vydělat lze pouze poctivým mravným lidsky důstojným lidem.

   Smazat
 2. Pane Beste, zjistěte si fakta. Z 65 zastupitelů jich má ANO jen 17. "Demokradé" s ČSSD 40. V Radě je z 11 členů jen 5 za ANO. Co byste od nich chtěl? Pražský magistrát je ovládán kavárnou. Tam pořád rozhodují ti, co "kradnů" už přes čtvrt století.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pak ale kouzlem nechtěného potvrzujete Bestovu tezi, že Babiš ve skutečnosti Praze nic neřídí... I když, někdy 1 % dokáže řídit zbývajícíh 99 %...

   Smazat
  2. 17:26 Tak nevím, jestli mluvíme o stejném článku. Best přece píše: "Babiš má pod taktovkou i pražský magistrát" a dále "Velmistr Babiš by si mohl dupnout, zatím to ale neudělal". Čísla v 0:34 jasně prokazují, že se Best hrubě mýlí. Přisuzuje primátorce a zastupitelům za ANO rozhodující moc a politickou odpovědnost, kterou při 26% nemají. Při takovém procentu těžko můžou "dirigovat" nebo "si dupnout", když je skoro celý zbytek proti nim.

   Smazat
 3. Babiš v současné době nemůže bojovat na tolika frontách, prioritou je teď sestavování vlády. Já jen nechápu, když se nabízí podpora menšinové vlády od SPD a KSČM, za zcela snesitelných podmínek, tak Babiš si stále hraje s ohněm, v podobě zrádné ČSSD. Vždyť ve sněmovně je v této dinosauří straně většina naprosto nedůvěryhodných poslanců, kteří kdykoliv obrátí mrknutím oka. To už ANO si může " namlouvat" třeba lidovce a je to to samé. Věřím jen, že u Babiše zvítězí zdravý rozum a s ČSSD ve stávajícím složení NE! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je taktika. Oni vidí, že Babiš má jinou možnost a tudíž nebudou moci dávat přemrštěné požadavky, jakože budou mít finance, zahraničí, vnitro, zemědělství a hospodářství. Jenom je nechává chytře vyměknout. A pak se rozhodne podle toho, jaké má zkušenosti a jak se zrovna vyspí. Je to holt kšeftař, na toho nemají.

   Smazat
  2. Přečti si článek Kriminalizace T.OKAMURY a budete doma!Já Babišovi moc nevěřím i když je pracovitý,rozumný a jedou po něm i v Eu!Bude si muset vybrat a i zlatá střední cesta bude proti nám.Pokud se nestane něco velice převratného a to se nestane,jelikož lid český je líný zvednout zadky z tepla domova,tak bude mnoho lidí zklamáno!BABIŠ bude zpívat píseň nadnárodních korporací,Bruselu ,USA a neziskovek.

   Smazat
  3. 8:17 Z toho mám také obavy. Pokud mu SPD s KSČM dají důvěru, může pak s Demoblokem v pohodě prosazovat jejich kolaborantskou politiku. SPD s KSČM nebudou mít žádnou pojistku. Kdyby později vyvolali hlasování o nedůvěře, tak ho Demoblok u vlády udrží. Bude se "obětovat" v zájmu dalšího rozkrádání státu.

   Smazat
  4. Pro některé lidi je nepřekonatelné překročit svůj vlastní rubikon... Babiš má poslední šanci dokázat, že není pouze tuctový korporátník.

   Smazat
  5. To se ještě ukáže. SPD a KSČM jsou jen takoví bubáci pro ty "demokratické" strany. Jakmile vyměknou, je konec s hrátky nepohodlných stran, které si ještě navíc kladou nějaké podmínky. T

   Smazat
  6. Babiš je tvrdý podnikatel, v tuto chvíli přivzal funkci v další firmě (ČR). Své zájmy má ujasněné a neodchyluje se od nich: Prioritou je A.B. Vládu si sestaví tak, aby mohl šlapat na paty každému a nikdo mu nepřerostl přes hlavu. |Přímočarého T.O. s jeho všeobecným referendem o EU náš dotační šampión "nepotřebuje", jak doslova vypleskl pro tisk. Jde o to, abychom ten jeho tanec mezi vejci o dotace EU neodnesli všichni.

   Smazat
  7. S podporou KSČM a Okamury by vypadal v Bruselu dost divně a to on přece nechce,že. Ví proč. A socdem? Tady se nabízí otázka, co taťka na Hradě v tomto směru chce. Nečekejme od AB nějaké tvrdé vlastenecké hrátky. Do Orbána má milion světelných let.

   Smazat
 4. Zdravý rozum zvítězí zcela určitě, jako zvítězil v presidentských volbách, stačí se podívat na TV Barandov na pana Soukupa třeba ve středu kde má vynikající investigativní pořad, kde šije do zkoorumpované justice, do exekutorů atd, nebo ve čtvrtek na pořad s panem presidentem, nebo na duel s předními politiky ve stejný den. Neodolám opět připomenout citát V. V. Pjakina "Všechno se děje nejlepším způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu". A o tom to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nevím zda je to tak jak píšete, zrovna včera Soukup vyjel proti Okamurovi, něco jako kdyby si žehlil nějaké faldy za Zemana.

   Smazat
  2. 9:10 Musel jsem to přepnout,máte pravdu a ještě vedl monolog.U pana prezidenta byl také slabší,tlačil ho někam,ale nedotlačil,spíše se Soukup pěkně zamotal.Prostě pan Soukup dostal výstrahu!

   Smazat
  3. To jsou ale pěkné bláboly jak by řekl dědeček kterého hrál excelentně pan Pešek. Jde o to že se objevil pořad kde se slušně diskutuje bez urážek napadání a demagogie a bez Hovňouska, proto možná Bělobrádek nedorazil a doufám že si říkají "já už budu hodnej dědečku. Ale spíš ne. Aottj.

   Smazat
 5. Koukám, že se článek nějak minul účinkem a lidé už poznají Sorošovy neziskové aktivisty, převlečené za demokratické novináře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vedle. Erik Best by nepůsobil jako česky mluvící Američan v ČR, kdyby měl od Sorose úkol, který máte ne mysli. Mimochodem, EB má celkem solidní reinforcement své páteře, aby držela rovně...

   Smazat
 6. V tomhle má Best pravdu. Babiš je extrémně nebezpečný. Náš premiér je zloděj, dotační podvodník, trestně stíhaný člověk, bývalý Stbák, co vědomě spolupracoval s Stb, a bude podporovaný komunisty. kam sme to za těch 28 let dospěli. Točíme se v kruhu.
  http://www.epshark.cz/clanek/241/sivos-babis-byl-bures-a-spolupracoval-s-stb-vedome

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty sám se točíš v kruhu blbosti a propagandy. Proč opakuješ chujoviny mainstreamu? To neumíš vyhodnotit fakta vlastní hlavou?

   Smazat
  2. 9;40
   Babiš je hovado,mít ve straně Stopninicku,Pelikána atd.není pro Čechy přínos!

   Smazat
  3. 10:01, máte pravdu. Je potřeba dosadit slušné lidi, jako je třeba Miroslav Kalousek, pan Špidla a pan Zaorálek, aby nasekali hodně dluhů, do důchodu by se chodilo (plazilo) v 75 letech a nedat lidem moc peněz, aby se idioti přestali rozmnožovat, to teprve bude nejenom pro Čechy, ale pro celou Zeměkouli přínos.

   Smazat
  4. 10:51
   Blbiš a spol.=Kraďousek a spol.
   Oba dva podporujou africkou verbež,uASSackej ksindl a havlobanderovskou havěť!!!!

   Smazat
  5. Nejprve si znuvu přečtěte, co Best uvádí a pak se pokuste psanému textu také porozumět. Pak teprve se pokuste zformulovat něco moudrého.

   Smazat
 7. Podle mě by měl Babiš kraďouska a spol zlikvidovat nebo oni zlikvidují jeho.

  OdpovědětSmazat
 8. Babiš je oligarcha, který zde pobírá největší dotace pro své firmy a v Německu vlastní také velké firmy. Neustoupí od požadavku, tyto firmy dále rozvíjet, případně přikoupit další. Z toho bude vycházet jeho politika. Jednoznačně je ve střetu zájmů, čímž likviduje demokracii u nás.
  Na druhou stranu, kdyby tam byl Kalousek a Bělobrádek, ti by rychle likvidovali samotnou podstatu našeho státu, strukturami EU. Babiš to bude dělat pomaleji. P.K.

  OdpovědětSmazat
 9. Babiš rozšířil svoje podnikání do politiky, za 4 toky zdvojnásobil svůj majetek na dvojnásobek na 88 milard, jako předseda vlády jej bude chtít ztrojnásobit.Jeho zájem se soustřeďuje zejména na oblasti kde je nejvíc peněz, např. do zdravotnictví dosadil superstar ministra, aby likvidoval např.nepohodlné ředitele nemocnic, tak Praha nemůže zůstat bez jeho pozornosti, tam je také hodně peněz. Škoda, že Krnáčová se neuchází raději o funkci primátorky Bratislavy.

  OdpovědětSmazat
 10. U nás dnes není žádný, kdo by sahal Babišovi po kotníky. A většina národa si správně vybrala. Nyní věřím, že spolupráce dvou nebo i tří přemýšlivých předsedů hnutí a stran, jediných v této sněmovně, dokáže vykouzlit dobrou vládu na národním půdorysu, která se již vyvaruje zbytečných chyb "západu" EU. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.