Reklama

pátek 2. února 2018

Prezident rezistence

Eric Best
2.2.2018  FinalWord

Jiří Drahoš udělal chybu, když si myslel, že opozice proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi je dost silná na to, aby zvrátila výsledek parlamentních voleb, ve kterých strany a frakce nakloněné Zemanovi s Babišem získaly většinu. To neznamená, že pro Drahošovo poselství není místo. Drahošovi se minulý víkend dařilo lépe, než antizemanovským a antibabišovským stranám v říjnových volbách. ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Zelení zůstali těsně pod hranicí 40 % hlasů. Přihodíme-li pár procent pro Sobotkovu a Pokorného frakci v ČSSD, dostáváme se na 43 % hlasů. Drahoš získal téměř 49 %.

Rychle ale ztrácí momentum a pokud nenajde v politice nový smysl, upadne brzy zpátky v zapomnění. Namísto současného tápání a vyčkávání na to, kdo ho vyšle do boje o křeslo senátora, by se Drahoš snadno mohl stát prezidentem odboje (vymodelovaném po vzoru antitrumpovského hnutí). Drahoš by mohl jako symbol antizemanovské a antibabišovské koalice fungovat lépe než současný vůdce Miroslav Kalousek.
- - - 

40 komentářů :

 1. V Outsidermedia přetištěna obálka Reflexu s jakoby vtipným portrétem Zemana. Nejvíc na tom oceňuju, že autor to vyfotil v igelitovém obalu patrně v trafice. Jakože na tu špínu nevynaloží ani korunu. A nebo tím je vydavatelem naznačeno, že je nehygienické se tohoto zboží dotýkat bez ochrany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...."Drahoš udělal chybu, když si myslel..."

   Tento kandidát s čistým štítem si nic nemyslel.
   Za něj totiž mysleli najatí profíci z jeho štábu,
   ale už mu nemohli našeptávat vhodné odpovědi
   při kabaretu na Primě a při posledním setkání
   s prezidentem.
   Když se podíváte na youtube na ty dva záznamy,
   tak je jasné, že se z Drahoše žádný politik nestal a nestane.
   Snad jedině, když bude protlačen do Senátu ČR,
   kde se posadí mezi další politické fosílie
   a bude mít ten pocit, že je Pan důležitý,kolem
   nějž se točí svět.
   OMYL - svou roli splnil za 5 a dnes je zajímavý,
   jako včerejší sněžení...

   Smazat
 2. Počet voličů kandidátů z řad neomarxistické havlérky může radikálně vzrůst, pokud vymění voliče.

  Protože neplatí Pehe-výrok, že za 5 let 500tisíc primitivních důchodců zemře a nastoupí 500tisíc mladých nadšených havlistů, bude potřeba nějaké dovézt. Takové, kteří nebudou klást otázky, jaké by kladla zdejsi mládež kdysi okouzlena liberálními hodnotami. Ale 200tisíc rychle se množících nových Čechů z Afriky, by mohli být pro havlérku nadějí.

  Europarlament projednává neomezenou migraci na základě "klimatických rizik". Tento vágní pojem umožní dovoz až čtvrt miliardy lidí převážně ze subsaharské Afriky.

  OdpovědětSmazat
 3. Kalouskův kůň nemohl vyhrát a o tom to je.
  Vůbec nevíme co všechno měl dělat Drahoš,kdyby vyhrál volby.Takže ještě jednou díky Bohu,že nevyhrál Drahoš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Analyza je velice prosta. Pokud velvyslanectvi necha vyber kandidata na Kolářovi, potazmo lemplkavarne, nemuze to dopadnout jinak, nez ze kluci co spolu mluvi, vyberou paňácu, oveseneho tituly jak strejda Brady metaly, paňácu ktery bude ne slusny, ale poslusny. A kdyz se toto individuum jeste necha lemplkavarnou ridit, ukazala se ke vsemu akademikova nebetycna hloupost a prazdnota.
   Nesmi se zapomenout na skvely tah Zemana s jeho nejvetsimi pomocniky v kampani. Namatkou - radoby knez Halik, Fendrych, ten pionyrsky vedouci z ODS, Herman, prihrati chlapci a prihloupla devcata z CT , agent Fistein, “novinari” Jenik Lipold, nebo Mitrofanof, ktery sel tak dlouho na vychod, az se ocitl na zapade a sam se divi, ze s frazemi sveho materskeho tydeniku Rudy Kovak je porad aktualni, politologove jako Pehe, nebo ten s krivymi usty i charakterem, atd, atd. Tito vsichni vejlupci dnesniho mainstreamu odvedli pro Zemana zatracene dobrou praci.
   No a v ne posledni rade mel president velmi dobre osetrenou i nasi avantgardu, nase umelce. Ti jako tradicne ukazali volicum jak se pri volbach orientovat, treba posmesnymi poznamkami na adresu starsich lidi. Byli mezi nimi i napraveni hrisnici jako pan Dejdar, ktery po petiletem filmovem pustu a naslednych exekucich, bystre rozpoznal koho ma volit. Snad mu konecne ten prehnane slusny reziser,co toci vyhradne za penize koncesionaru CT, da nejakou roli.
   Myslim tedy, ze od presidenta by bylo nanejvys slusne, aby temto lidem podekoval, protoze bez jejich jasneho postoje, vyjadrovani a slusnosti by na ty, bez mala tri miliony hlasu, nedosahl.

   Smazat
  3. 23:43 - mne politruci neformovali, tak přemýšlejte, zda není chyba ve Vašem přijímači(mozku)!

   23:46 - Takže ty mluvíš za všechny čtenáře NR?

   2:48 - Tak to určitě ne nemůžu mluvit za čtenáře NR ale je logické že tady havloidům pšenka nepokvete tak asi tak a úderníci z neziskovek to mají marný.

   23:43 - Tak jste si zapindal a je vám líp?

   -----------------------------------------------

   Fakta? - Skutek utek! Rozplizlá debatní blamáž. Pane dokumentaristo?

   Smazat
  4. 14:41-Vy se zaučujete v trollení? Zkuste napřed zvládnout PC a netapetovat nesmysly kam nepatří! Váš identický blábol jsem již četl pod vláknem, kde jdou aspoň spárovat časy!

   Smazat
 4. Jakože Jiří Drahoš myslel....? Takový chytrý člověk jako Best se přece nemůže domnívat, že Jiří Drahoš si něco vymyslel, něco vyhodnotil, něco naplánoval a něco nyní bude dále režírovat. Spíše by nám měl Best říci,nebo aspoň naznačit, kdo to tady řídí a manažuje, to mě zajímá. Ne, koho si dají na bilboard. Drahoš při vší úctě není Babiš, on není ani Faltýnek, on není ani jako ten předseda parlamentu, on není ani, bůh mi odpusť, jako Jourová ve schopnosti něco vymyslet a organizovat. A to už je hodně nízká laťka. I ten Špidla vedle něj vypadá jako strhující politický vůdce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po internetu koluje vtip: Pres. Zeman požádal p.Drahoše zdali by mu na chvíli nepůjčil brýle.Pan Drahoš odpoví promiňte,nemohu mám tam čtecí zařízení.

   Smazat
 5. no jestli se dá věřit tomuhle tak jsme (aspoň prozatím) v poslední vteřině utekli hrobníkoj z lopaty a zároveň by to mohlo vysvětlovat ten řev fašizoidních havlojdů — http://tadesco.cz/spiknuti-odhaleno/
  Je tady někdo z Ostravy kdo by k tomuhle mohl něco říct - zda je to fake nebo pravda ??
  Vaska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:25 To je taková pitomost, že bych se ani nedivil, kdyby jí vypustili Drahošovi loutkovodiči. Jen proto, aby mohli řvát, jaké lži jsou proti nim používány. Copak neznáte složení sněmovny? Jak by mohla vláda v čele s Kalouskem dostat důvěru? A kdyby byl jenom jmenován tak je dostatečná většina, která by sněmovnu ihned rozpustila.

   Smazat
  2. 19:31 - no vono to nemožné není - po tom co by se zbavili kobliháře by se ANO rozpadlo a posranci by si hleděli toho aby nepřišli o koryto (nové volby) a přidali by se ke kradlousoj a fialce -ostatně stačí se podívat jak hlasujou ti co jsou za ANO v eurosojuzu a co je to za zmetka te-telička
   Vaska

   Smazat
  3. 19:51 ANO se předčasných voleb určitě nebojí, právě naopak. V předčasných volbách by s největší pravděpodopností přišli o koryto právě trpajzlíci, kteří se do sněmovny dostali jen s odřenými zadky. Europslanci zvolení za ANO už v ANO nejsou. Teličku vyhodili a Ježek vystoupil sám. Zůstaly tam jen Charanzová a Dlabajová, které pracují dobře.

   Smazat
  4. 20:08 - "Europslanci zvolení za ANO už v ANO nejsou" sám jsi to řekl - ANO je strana jednoho muže - kobliháře - když se jím ho povede odstavit (zavřít - bokem: zajímavé je to že několik dnů po tom co hlasovali o jeho vydání zamítli vydání obviněných v kauze OPENCARD a tam šlo o větší prachy) tak je možný mnou nastíněný scénář - viz posranci melčák a pohanka - těm Ícko dokonce zařídil ochranku za peníze daňových poplatníků
   co se týče te-teličky tak ten kolaborant navrhoval sankce na nás pro to že tady nechcem ty vopice
   a to že se dostali do parlamentu s odřenými zadky není podstatné - bohužel tam jsou
   Vaska

   Smazat
  5. Důvěru by dostali . Český parlament se skládá z přeběhlíků .

   Smazat
 6. 8:25 Tady je článek na tohle téma a je to pravda tak to měly havloidi naplánované.

  OdpovědětSmazat
 7. Jaké koliv spojování občanů v demokratické společnosti nakonec vede k totalitě a diktatuře. Masy jsou spojovány v jeden šik pod vedením těch jedině správných! Jedno zda pokojnou(hitlerovské Německo - 80% národa šlo za Hitlerem) nebo násilnou cestou (Nikaragua, Chile).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chyba! Toto mělo patřit k terenní universitě!

   Smazat
 8. Mi narození po roku 1998 podporujeme stínovího rezidenta Jiřího Drahoše s Poděbrad a myšlenki a ídeje havlizmu merkelizmu a kultúrni uměleckí fronti která vede nás občany k slunečním a teplím zítřkukm pod vedením pána Jandi.Já Pepek Viskoč kdisi eurochujerUsa Falmer.

  OdpovědětSmazat
 9. Drahoš je zkrátka neschopný politické činnosti. Havlérka jeho výběrem podala důkaz o své degeneraci. Jo, kdyby vybrali Fischera, bylo by hůře, byl by to obtížnější soupeř. Oni ale vsadili na chybně předpokládanou hloupost "obyčejných lidí" a nasadili maloměšťácký,samolibý pár - a nevyšlo jim to!!,hurá! ---Předně v tom vidím selhání havlérky, ti se už nevzpamatují, ani kdyby jim pí Drahošová vařila posilující čaje...

  OdpovědětSmazat
 10. Tady dostal dobře naloženo havloidní politruk pehe:

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/-Kreten-a-hnusna-havloidni-zruda-Zloba-zluc-a-nenavist-Politolog-Pehe-se-vyjadril-o-Zemanovi-a-jeho-volicich-a-tohle-nam-rekli-Okamura-Foldyna-ci-Keller-522661

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo Pehe,bude muset vracet dolary do něj investované židy z USA.

   Smazat
 11. "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá". Do pěti let může vážně onemocnět i zemřít mnoho zlých proroků konce M. Zemana. Přísloví a moudrost předků se vždy vyplnila.

  OdpovědětSmazat
 12. Vstanou noví bojovníci

  OdpovědětSmazat
 13. „Drahoš by mohl jako symbol antizemanovské a antibabišovské koalice fungovat lépe než současný vůdce Miroslav Kalousek.“
  Kalousek je „formát“. Toho nenahradí ani Fery, ani Piráti, natož neslaný, nemastný Drahoš. Ale budou pěstováni další „zasypávači příkopů“. Docela tvárně vypadá Hilšer. P.K.

  OdpovědětSmazat
 14. Výborný článek, domnívám se však, že chybějícíh 6% (49-43) pochází z "kostelních" aktivit katolické církve, která většinově propagovala Drahoše, když nevyšel Fišer.

  OdpovědětSmazat
 15. Pro 8:25
  v podstatě je pravda,že po zvolení Drahoše měl být jakýmkoli způsobem vyutován Babiš a
  Kalousek s Bělobrádkem se měli dostat do vedení státu.Oba bezskrupulozní a orientovaní na USA a Německo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:25 Kalousek s Bělobrádkem mají 17 poslanců z 200. Můžete prosím vysvětlit, jak by se dostali "do vedení státu"?

   Smazat
  2. A kolik má tzv. "demokratický blok", když se sečtou trpaslíci a možná i většina ANO, jak to už předvedli ANO europoslanci? Termín přeběhlík je v parlamentu zakořeněný.

   Smazat
  3. 22:11 Europoslanci za ANO byli 4, teď jsou jen 2 ze 751 celkem. To je podle vás významné množství, které může cokoliv ovlivnit?
   Demokratický Blok (ODS + KDU-ČSL + TOP09 + STAN) má 48 hlasů. Když přidáte i Piráty, tak to je 70. Samotné ANO má 78 hlasů. Zbývá KSČM (15), SPD (22) a ČSSD (15). Tak zkuste složit stojedničku, která by podpořila Kalouska. Nejspíš to bez nesmyslného fantazírování nepůjde, že?

   Smazat
 16. Drahý Drahoš už bude jen prohrávající, toho nikdo nebude chtít. Jen se bude předvádět v ČT (katolická TV) za peníze daňových poplatníků.
  Měl by jet ke Zdi nářků, kde by si měl zhodnotit, co dělal, že je jen "dvojka".

  OdpovědětSmazat
 17. či je věštec drahouš se ukazalo při debatě když zemanovy řekl že podle jeho vyzkumu čechy už nezajimaji cirkevni restituce a jsou až na dvacatem mistě zajmu o něco a zemman takovy retor byl v tu chvili zticha jak kostelni myš misto aby se vytasil svym pruzkumem i kdyby to bylo jen naoko že to je na prvnim mistě co češi chtěji zrušit a a tim ztratil i hromadu hlasu vořišek dělal jak spravny prestitut že nic neslišel a prima jedeme dal

  OdpovědětSmazat
 18. Drahoš - Drahoš - Drahoš .... bla bla bla - jak dlouho ještě? Novinkové diskuze jsou už v předstihu. Tam se žvatlá a hýká už opět k čapímu hnízdu. Novinková hýkací smečka se tam vyhýká ( dva příspěvky k čapímu hnízdu) a hajdy na NR hýkat o Drahošovi. A jsou spokojeni.

  OdpovědětSmazat
 19. tedy, když jsem koukl na záznam J. Drahoše v jeho besedách... to tedy byl opravdu děs-běs! Vždyť on opakoval dokola 3 až 4 myšlenky nebo útržky myšlenek. Tak to je špičkový vědec? Kde je analytické myšlení?
  Kde jsou vlastní úvahy? Kde jsou vlastní myšlenky?
  Ale je slušný. Jen jako politik má charizma srovnatelné se zmuchlaným hadrem na podlahu, kterým jste před chvílí vytřeli špinavou chodbu. Tak to by byl prezident!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:10 Slušný? Vysmívat se něčí chorobě je slušné? A tvrdit, že nenálepkuje, poté co Zemana a jeho voliče olepil mnoha nálepkami, je také slušné? Já bych to nazval hulvátsvím a pokrytectvím.

   Smazat
  2. 19:53 Já nevím, jestli je skutečně slušný, tvrdili to jeho přízniFci. Ale i kdyby, je to málo.

   Smazat
 20. 19:36
  třeba tím ,že se nebudou respektovat demokratické principy.A k tomu jsou Vaše počty k ničemu.
  A další možnosti.....vyvolání vládní krize atd.
  je více možnost,a když budete usilovně myslet,tak třeba na to přijdete

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:53 Jo, když budu "usilovně myslet" jako vy, tak se můžu stát třeba i novinářem. Škoda jen, že mi k tomu chybí dostatečně bujná fantazie.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.