Reklama

úterý 27. února 2018

Proč si nepočkat, zda fyzická likvidace Kuciaka a jeho přítelkyně měla nějakou souvislost s pomstou za to, o čem psal, a nedělat po pár dnech od jejich zjištěné smrti tzv. účet bez hospodského…?

Břetislav Olšer
27.2. 2018   Rukojmí
Po dvou dnech od tragické chvíle, kdy v neděli nalezli novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyni Martinu Kušnírovou policisté v jejich domě ve Velké Mači chladnokrevně zavražděné, už mají všichni jasno. Tedy skoro všichni.Podle policie motiv sice pravděpodobně souvisí s jeho prací, ale vydavatel portálu Aktuality.sk, odmítá zveřejnit cokoliv z jeho investigativní práce.


O čem a o kom mladý slovenský novinář Ján Kuciak přesně psal? Jen z doslechu se ví a to pouze jen zprostředkovaně, že se měl věnovat především kauzám spojeným s vyšetřováním daňových podvodů lidí blízkých vládní straně Smer, často psal také o kontroverzním podnikateli Mariánu Kočnerovi, kontroverzním slovenském podnikateli, který je spojován hned s několika spornými kauzami.

Na Kočnera podal novinář loni v září trestní oznámení za vyhrožování. Podnikatel mu měl tehdy říct, že bude „hledat špínu“ na jeho nejbližší rodinu, zveřejní ji a dosáhne toho, že Kuciak už nikdy nebude psát. Vyhrůžka smrtí? Neprokazatelné, tedy do okamžiku, než policie nepředloží relevantní usvědčující důkazy.

Do té doby je jakákoliv spekulace jen plácnutím do vody… Mimo tyto kauzy se Kuciak na jaře 2017 věnoval například dotacím, které čerpaly firmy v okolí podnikatele blízkého Smeru Miroslava Bödöra.

V posledním článku psal spolu s kolegou Martinem Turčekem o tom, že firma Real Studio K. F. A, ve které měl Kočner podíl a která postavila komplex Five Star Residence, zanikne zřejmě bez splacení dluhu. Se stejným objektem je spojována také kauza, která odstartovala zprávami o neoprávněné dvoumilionové vratce z DPH. O tu si jedna z firem právníka Ladislava Bašternáka zažádala po koupi sedmi bytů v komplexu Five Star Rezidence za 12 milionů eur.Vše je nyní účelově v režii těch, co za těmito kauzami vidí zavraždění Kuciaka a jeho přítelkyně, aniž by vyčkali, až bude mít policie jasné důkazy, že se tak skutečně stalo. Že v tom nebyl třeba jen úmysl duševně chorého pachatele, jeho nenávist pro úplně jiné věci, než se zvrhlí pisálci snaží prezentovat. Kolik již bylo zastřeleno advokátů či policistů, kteří poslali do vězení lidi, aniž byli púrávě oni, co se jim za to mstili…

Proč nebyli zavražděni jiní autoři, kteří odhalovali podnikatelské nepravosti? Neříkejme hop, dokud jsme nepřeskočili. Vraťme se proto zpět, když byl duben 2013 a prezident Miloš Zeman absolvoval svoji první zahraniční cestu na Slovensko. Setkal se s prezidentem Ivanem Gašparovičem i premiérem Robertem Ficem. Jak to bylo v jedné české pohádce, setkali se u Kolína dva medvídci, dnes u Bratislavy gorila a sněžný muž Yetti…

Slovensko nám posílalo mládežníky na práci, my jim finanční skupinu Penta, která zazářila v případu na Slovensku dočasně zakázanou knihou novináře Toma Nicholsona "Gorila". Penta používala údajně šest bytů k důvěrným schůzkám s osobami, jejichž postavení veřejného činitele nebo vysokého státního úředníka vyžadovalo maximální diskrétnost a důsledné zajištění anonymity.(Na přelomu roku 2012 se Slovenskem prohnala korupční kauza Gorila. Stejný název měla i kniha novináře kanadského původu Toma Nicholsona. Ten se prorůstání korupce do vrcholné politiky věnoval tak důkladně, že soud nejprve vydání knihy zakázal. Později zákaz šíření výtisků zrušil...)

Mezi prominentní návštěvníky konspiračních bytů prý patřil i předseda strany Smer-SD Robert Fico, jenž se po červnových volbách 2006 stal slovenským premiérem. A také jeho osobní tajemník, jehož bratr nastoupil po volbách do SIS, tehdejší ministr hospodářství Jirko Malchárek.

A rovněž vlivná sekční šéfka FNM Anna Bubeníková, od roku 2010 šéfka fondu a aktuálně odvolaná vládou navzdory odporu Dzurindovy vládní strany Slovenská demokratická a křesťanská unie (SDKU), dále policejní šéf operativní složky Úřadu boje proti korupci, jehož kontaktní osobou byl onen bývalý policista od „zakuklenců“ jako jeden z hostitelů. A tak dál, aniž by kvůli těmto kauzám byl někdo z novinářů fyzicky "popraven"…http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Slovenska-Gorila-kompletni-spis-dokumentu-221331

Zkrátka žádná zákeřná vražda, natož novináře Toma Nicholsona, se nekonala, ale Ján Kuciak (27), co vystudoval žurnalistiku na univerzitě v Nitře a v minulosti pracoval pro Bakalovy Hospodářské noviny, měl prý být popraven za svoji investigativní činnost…

Podle Nicholsona mu Kuciak minulý týden napsal, že pracuje na případu skupiny, která je pravděpodobně propojena s kalábrijskou mafií ‘Ndrangheta. Operovat by měla na východě Slovenska a údajně neoprávněně čerpá peníze z evropských fondů prostřednictvím fingovaného pěstování rostlin v biokvalitě. Nicholson to uvedl v rozhovoru pro list Denník N.

Každá vražda bez rozdílu je bezesporu děsivá ohavnost a je třeba najit viníky i v kauze Kuciak a odsoudit je. Ale až poté je možné uvádět „objevná fata“, jak jsme už nyní svědky, když různě čteme hoaxy vycucané z investigativního novinářského palce, jak to naše žurnalistika běžně činí pod dohledem Evropských hodnot pornoherce Jakuba Jandy.

Je čas na to, aby se mohlo opět a znovu plivnout na prezidenta Miloše Zemana za jeho slova při setkání s Putinem, že "novinářů je moc a měli by se likvidovat", čímž měl na mysli pouze jejich odstranění z médií, protože v nich za slušnou gáži jen lžou a špiní nevinné lidi, což je pravda, kterou netřeba prokazovat, jako je to nezbytné třeba v případě smrti Kuciaka a jeho partnerky...


Inu, proč si raději nepočkat na konečný verdikt, zda likvidace Kuciaka měla nějakou souvislost s pomstou za to, o čem psal, a nedělat po pár hodinách od jeho zjištěné smrti „účet bez hospodského“…? Až bude vrah dopaden a usvědčen, budu první, kdo vraždu Kuciaka bez pardonu odsoudí...

47 komentářů :

 1. To o čem psal Kocián je umožňováno pouze těm, co jsou užiteční (idioti) jako živí a ještě užitečnější mohou být v určitých případech jako mrtví. Mimoto bůh je spravedlivý a ještě jsem se v praxi nesetkal s případem, kdy by nesedělo přísloví s čím kdo zachází tím také schází. Je potřeba vědět, že úplně něco jiného než skutečnost jsou informace, které o skutečnosti máme zprostředkovaně k dispozici například z medií. Nejlepší je si spravedlivost boha ověřit u svých blízkých a u sebe a zjistíte, že to tak je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste ale kus hnoje! Evidentně se jedná o profesionální vraždu na objednávku, i když je pachatel ještě neznámý. Ten člověk, se snažil rozkrýt působení N'Dranghety ve střední Evropě a vy nazvete vraždu tohoto mladého člověka a jeho mladé snoubenky u nich v domě Boží spravedlností. Hnus.

   Smazat
  2. K 22:50
   Profesionální vražda to určitě je. Jde jen o to, kdo a za jakým úćelem ji objednal!

   Smazat
  3. Je zvláštní, že Nicholson, který s ním spolupracoval, v tom čase odjel pryč. Asi to nic neznamená.

   Je neuvěřitelné, s jakou rychlostí začala z toho případu třískat politický kapitál ta smečka v politice.

   Smazat
  4. Pro 22:50 nebuďte hlupák Kocián byl vlastizrádce a na takové se nevztahuje pravidlo o mrtvých jen dobře. Snažil jsem se vysvětlit jak bůh/život funguje. Dokonce jsou historikové, kteří tvrdí, že Ježíš ukřižován nebyl, což mi zapadá více a mým životním zkušenostem odpovídá více. Nějakého grázla nebo ambiciozního hlupáka (často ten hlupák napáchá více škody než grázl - jak řekl jeden Francouzský generál - to je horší než zločin, to je blbost) sejmou a udělají z něj svatého nebo ho nechají žít a udělají z něj hrdinu (viz. Ukrajina Savčenková).

   Smazat
  5. 23:31, myslíš si, ty deviante, že ti anonymita dává právo plivat pohrdavě na to nejcennější, co člověk má, na jeho život. Pamatuj, nikdo není anonymní.
   Ty jsi tak arogantní svině, že nejsi ani ochotný správně napsat jméno toho chlapce. Právě takové vyšinuté typy jako ty se najímají na podobné vraždy. Ale ty bys zakázku nedostal, protože nejsi schopný podobnou věc promyslet, ty jsi schopný jen špinit v komentech. Podobná krysa za války donášela na gestapo a několik sousedů mých prarodičů dostala do koncentráku.

   Smazat
  6. Pro 8:06 ano to byla chyba, měl jsem napsat Kuciak i když je to zrádce a kolaborant není důvod komolit mu jméno (nebylo to záměrné). Tohle je válka není čas litovat zrádce. Raději se informujte o co mu šlo a kolik životů stihl zničit. Pero je horší zbraň než puška, protože ta ničí pouze tělo ne duši. Pokud ovšem si myslíte, že Bůh je nespravedlivý pak Vám není pomoci.

   Smazat
  7. Novinári by sa mali pozriet v prvom rade do svojich radov, lebo vraha maju tam. Zavrazdeny by rozhodne nesiel vykecavat a popijat kavicku aj so svojou druzkou s najomnym vrahom, Ficom, talianskym mafiánom,ani Kocnerom. Tri nedopite kavy na mieste cinu hovoria o tom, ze pred smrtou mali pohodicku, cize bol tam niekto im blizky, ich znamy... ziadna mafia, ziaden najomny vrah

   Smazat
  8. 22:50"Vy jste ale kus hnoje!" - S tím svým
   morálním rozhořčením jste to značně přepísk a vlastně tím tak dodal značný kus důvěryhodnosti Anonymu 2137! Při použití jeho náhledu na událost jako hypotézy mi začalo vše do sebe zapadat jako tesařský hlavolam. Nebyl by to první nadaný student, kterého si vybraly tajné služby na spolupráci. Také poznámka o užitečných idiotech je zcela na místě (prodat život za
   30 stříbrných, to je tedy kšeft!). A nakonec
   epizoda z jeho cv - vrána k vráně a gauner k Bakalovi sedá.

   Smazat
 2. Ale vždyť je to tak lákavé plivnout si na p.Zemana.
  Jedničkou je léčitel duší p.Sláma (viz Aktuálně.cz) V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 3. Jedná věc je jistá. Mafie, která krade konspirativně v utajení a jde jí o to své zlaté doly uchovat co nejdéle, nebude sobě skutečně nebezpečného člověka likvidovat teatrálním způsobem, když k tomu stačí např. "obyčejná" nenápadná dopravní nehoda (jako např. na Dubčeka). Zde jde o zjevné vyvolání emocí a odporu proti "neschopné někomu vadící moci". Pokud to tak není, pak už i ta italská mafie je kádrově úplně v prdeli!

  OdpovědětSmazat
 4. olsere to byl kapitalistickej puc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Slovensku je zřejmě začátek "oranžové revoluce".

   Smazat
 5. Každý, kdo byl zavražděn, se něčím živil. Ovšem tvrdit, že jeho násilná smrt cizí rukou souvisí s jeho profesí... hmm, TO CHCE DŮKAZY, DÁMY A PÁNOVÉ Z HOLUBÍ LETKY! Když někdo vystřelí do holuba, vzlétne celé hejno... až peří létá! Totéž u předraženého taxikáře, na jehož služby námezdně pracující obvykle nemá peněz?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, ale jedná se o profesionální vraždu a takových jako Kuciak je hodně. Dosud se nic podobného nestalo a ten profesionalismus ukazuje spíš na mafii. Kdyby se vraždili všichni, kdo šijou do politiků a kapitálu s nimi svázaného, zůstaly by jen časáky pro ženy a sportovní komentátoři.
   Ale stále je možné, že je zastřelil zloděj, jako právníka Valka. A ani to není úplně jisté.

   Smazat
  2. K23:06. Ten profesionalismus právě na mafii neukazuje.
   Pokud někdo tímto způsobem zametá stopy zlodějen, pak jen sebestředný blb diletant a nabob, který si už je tak příliš jistý sám sebou, že již naprosto ztratil úsudek a smysl pro realitu.
   Spíše to vypadá na nově objednané téma pro další oranžádu kavárníků. Na Polsko a Maďarsko se zatím necítí dost silní, v Čechách dostali na prdel při prezidentských volbách, tak teď pojedou pro změnu zase Slovensko.

   Smazat
  3. Anonymní 23:32
   To si myslím také,až takto na sebe upozornit,to nesedí na mafii.Jak jsem už napsal,udělali by to jinak a určitě by vynechaly jeho přítelkyni.Jenže,jak se píše jinde,Kucian dostával potřebné materiály od někoho jiného,sám nevypátral nic.Kdo mu předával materiály,co tím sledoval,vždyť je to nekonečná válka mafii,korupčníků a v neposlední řadě i odstavit nepřející politiky.

   Smazat
  4. 23:32, 7:59 na mafii právě tohle sedí, mnohokrát zabíjeli demonstrativně. Tenhle způsob se dost často používal u balkánské nebo ruskojazyčné mafie a přebrali to i někteří ostří hoši u nás (hlavně na Slovensku). Je to zastrašovací faktor. Mafie si libuje i v různých "černých známkách" před samotnou vraždou.

   Samozřejmě tento způsob se hodí velice dobře i pro sakrální oběť (politickou), ale s úmyslem změnit stávající stav.

   Smazat
  5. ......mnohokrát zabíjeli demonstativně, no nevzpomínám si na žádnou demonstrativní vraždu, kromě nějakých italských detektivek, nebo amerických, ale to se snad nepočítá.

   Smazat
  6. 10:45, ale to se mýlíte. Osobně vzpomínám na uříznutou policejní hlavu i se služební brigadýrkou na kapotě policajtova auta. A takových případů bylo hodně. Tohle je mafiánská metoda, pokud se snaží někoho zastrašit a cítí se být v podstatě beztrestní.

   Spousta vámi zmiňovaných filmů vychází ze skutečných událostí. Dokonce i tzv."Murder Ltd." byla skutečná a lidé si v 50.letech mysleli, že jde o filmovou fikci.

   Smazat
  7. Fico musí pryč.

   Dokud tam bude Fico, nigranty ke Slovanům a k Hunům nedostaneme

   Smazat
 6. Vážené presstitutky a presstituti pražské kavárny. Vy o své mizerné životy žádný strach mít nemusíte. Vy hochštapleři se svými idiotskými výmysly. Vaše pohádky jsou zcela mimo realitu a pohádkáři se nestřílí! Ti jsou nebezpeční jenom sami sobě tím, že svým vlastním pohádkám uvěří a přestanou být schopni reálného života. Já bych Vás například rád odměnil cenou Hanse Kristiana Andersena!

  OdpovědětSmazat
 7. Nevíme co přesně za tím je ale vláda vypsala odměnu 1000000 euro tak je určitě někdo práskne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jestli to bude stačit i na přeplacení Sorošem placených demonstrantů, kteří se už určitě chystají to pořádně roztočit. Není totiž možné, že by neziskovky promarnily takovou příležitost k dechberoucí oranžádě!

   Smazat
 8. No, jo, psát něco, co se někomu nelíbí, se nevyplácí. Navrhuji změnu. Mělo by se psát jen dobře, tedy jen o všech dobře. Bylo by jen dobře a to by bylo jen dobře. Představuji si to tak, že bych já, například, měl něco v plánu a požádal bych novináře, aby o mně informovali. Pak bych se dočkal aplausu a mohl věc se svolením všech provést. Bylo by to dobré pro mne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť tak to přece už léta běží. Vy jste už někdy slyšel, že by "kavárníci" psali něco špatného o havloidech?

   Smazat
  2. Havloid je nějaký meteorit, nebo co, jak si to představujete, mluvit o těch lidech takto. Měl byste se stydět a děkovat Bohu za ně, protože to byli oni, kteří nás dostali až sem.

   Smazat
  3. K 23:16
   Havloid není meteorit. Je to ve svých očích neskonalý macherstein.
   Máte pravdu, až sem nás dostali oni! Opravdu. Potěš pánbu!

   Smazat
  4. No dyť jsem to přece před chvílí říkal.

   Smazat
 9. https://aeronet.cz/news/v-kosicich-nekdo-zapalil-danovy-urad-stopy-popravy-slovenskeho-novinare-vedou-na-vychodni-slovensko-nekdo-urychlene-zameta-stopy-nebo-alespon-to-ma-tak-vypadat-ze-se-zametaji-kuciak-spolupracoval/

  OdpovědětSmazat
 10. Střílení v bankách a střílení novinářů je už dávno neefektivní

  OdpovědětSmazat
 11. Teraz o polnoci vyšiel na portáli Aktuality.sk posledný, nedokončený článok nebohého mladého novinára Jána Kuciaka, ktorý spracovala spoločne celá redakcia na vydanie z úcty k svojmu kolegovi. Zajtra vyjde v ostatných novinách. Redakcia má policajnú ochranu, ako aj niektorí novinári z redakcie. Kto má záujem o slovenskú terajšiu situáciu, môže si pozrieť v archíve Tému dňa na TA 3 o 19:50.Takisto na RTVS 2 /Dvojka/ Správy o 22.h. MK

  OdpovědětSmazat
 12. Jenže o to právě jde, udělat účet bez hospodského, udělat humbuk, kriminalizovat další nepohodlné a podle potřeby dále vraždit. To přece je praxe kapitálu. Pro kapitalismus přímo životodárné. V USA jsou na to zvyklí, vraždí si tam prezidenty, humanisty, věřící a hlavně černochy, pak také ve školách, tam se s tím ovšem tak moc nemazlí, se(x)la vie. Musíme si také zvykat, že nejen chléb a hry, ale také karabáč a kulka je v kapitalismu občanská porce odměny!

  OdpovědětSmazat
 13. A hlavně fotři na diskuzích - novinkáři a další zvědavá, drbavá havěť - dělá účet bez hostinského v ž d y c k y!!! Vždycky všechno vědí nejlépe, jak to asi bylo, co asi bylo možné a co nemožné, kdo v tom určitě má prsty, kdo by měl viset, a podobně. Já jsem si v ž d y c k y myslel, že zvědavost, drby, hltání pomluv a žvástů, je ženská doména - viz domovnice a drby na schodištích,- ale teď, a hlavně pak diskuze dokazují, že největší zvědavci, drbny, a žvástalové, rochnící se v malérech, vraždách, válkách, a pomluvách, jsou naopak chlapi!!! V každém případě chlapi!!! Nejen že jich všude žvaní a diskutuje zásadní většina - málokdy se na diskuzích vyskytne žena - ale chlapi dřepí u počítačů imrvére, od slunka do slunka, i v noci, aby jim nic neuteklo, a loví v rozsahu internetu kde co, a žvatlají a žvatlají. Ženy na něco takového prostě nemají čas, zato chlapi jsou úplně zbyteční tvorové. Buď v poslední době neskutečně "zženštili" ale to by byla urážka žen - asi takoví byli odjakživa, jenže když se muselo makat a nebyly počítače, nebylo to tak evidentní.Dnes je to jasně dokázáno a potvrzeno. Chlapi - to je bulvár, sračky, zvědavost, pomluvy, drby. Na nikom nenechají nitku suchou, ani na mrtvých.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezacláněj, dědku.

   Smazat
  2. Naprostý souhlas, podepsána žena.Muži zdegenerovali-pohodlí, počítače,porno,pitomost,poseroutkovství v práci...těchto 6 P mají a chápu mladé holky, že se neženou do manželství a mateřství s těmito nadutými řediteli zeměkoule bez koulí-ano, panstvo, jste takoví!

   Smazat
 14. Stačilo by tak měsíc "komunismu" a bylo by tu aspoň na chvíli vymeteno.
  Také znárodnění všeho a pak jen zavírat ty co podlehnou pokušení.
  Jsme v "demokratickém kapitalismu", něco jako měl být ten "demokratický socialismus" a to co se tady děje, je jen nutný doprovod dnešních šťastných dní.

  OdpovědětSmazat
 15. Ano pan Olšer opět trefil hřebíček na hlavičku. Je nutno vyčkat na hostinského, aby pokud možno přes EET vystavil relevantní a pravdivý účet. Všechno okolo jsou jenom trapné bláboly a hloupé spekulace, které možná někdo záměrně podporuje a celý proces úmyslně někam vede. Čím více hlupáků bude vyřvávat své chytrosti, tím více je jasné tomu kdo přemýšlí, že dutý hrnec nejvíce duní. Jak říkal Švejk chce to klid a nohy v teple.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj jediný dotaz:
   máme spolehlivého nezávislého hostinského?
   Nebude spolehlivější vlastní odhad vyvozený z širších souvislostí? Děda.

   Smazat
 16. Já bych tipoval za objednavatele toho jejich Sulíka z SaS (SS). Ten už léta sní jak toho ficka vystrnadit z postu, aby si taky dostal ke korytu.

  OdpovědětSmazat
 17. Velvyslanectví USA potřebuje zlikvidovat Fica, protože nedělá to, co se po něm chce. Navíc za jeho vlády byly zpět vykoupeny zdravotní pojišťovny a byla zavedená jenom jedna zdravotní pojišťovna a za to muselo Slovensko zaplatit nemalou pokutu z důvodu omezování podnikání zahraničních firem na Slovensku. Fico je populární mezi lidmi a pravice se už celou řadu let nemůže dostat k vládě a tím pádem není možné ze strany zahraničních firem tak vysávat ekonomicky Slovensko, jak by si to zahraniční západní firmy přály. Z uvedeného důvodu zasáhlo Americké velvyslanectví z cílem politické likvidace Fica. Už se organizují proti Ficovi demonstrace, už se vyslovují, bez jakýchkoliv důkazů, obvinění, že spolupracoval s Italskou mafii. Už vyzývají ministra vnitra z vlády Fica, aby rezignoval a už obviňují jeho blízkou spolupracovnici, že má vazby na Italskou mafii. K tomu všemu nejsou vůbec žádné důkazy a vychází se účelově z toho, co někdo někde řekl a někdo někde předpokládal, že by to mohlo tak být a to samozřejmě z cílem likvidace Ficovy vlády. Média budou široce o tom informovat i když na demonstracích bude několik desítek lidí a uvádět budou v médiích stovky tisíc. Vše je to připravené a nese to jasný rukopis velvyslanectví USA, které potřebuje na Slovensku eskalovat situaci, destabilizovat situaci a dosadit do vedení pravicovou vládu, která bude nápomocný k rozvrácení ekonomiky Slovenska a jeho pořádného zadlužení.

  OdpovědětSmazat
 18. Moc bych za to nedal, že ten výrok 13.34 není daleko od pravdy, samozřejmě si na to najal. To je v životě mafií, ať už se kryjí třeba jako "příspěvkové" normální. On ten pan Soros potřebuje nějak pokročit a vidí, že musí udělat inventuru pohodlný:nepohodlný a na to řešení pak má své lidi z garnitury "výkonná moc".
  Jen je zajímavý ten halas kolem celé věci - a ani nevíme zda to co bylo publikováno je autentické či třeba ze Soroswerke. Bylo u nás tolik vražd a dvojitých, i manželských párů, dokonce bylo snadnější pro sloupy republiky z nich udělat sebevraždy, možná, že se mnohé ututlály, žádná policie nerada dává ve známost počty vražd a sebevražd, neb svědčí i o jejím selhání. A že třeba těch sebevražd je u nás více jak 4 za den a kolik vražd - asi je nestačí počítat, když chybí veřejnosti informace.
  No a pak takové kauzy dávají možnost snadno a lehce kriminalizovat, kdo není režimu či antirežimu pohodlný, však než se to vysvětlí, tak to samo stačí k tomu, aby kriminalizovaného někdo ve víře v šeptandu sprovodil ze světa, nebo kriminalizovaný neunese tíhu lží a pomluv a spáchá sebevraždu. A to jsou body, to se počítá k dobru těm co kriminalizují - hurá pražská kavárno, jen do toho!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.