Reklama

.

.

pondělí 19. února 2018

Prolhat se až ke korporátní pravdě

Halbe Zijlstra
Václav Umlauf 
19.2.2018  E-republika
Když havaruje Černobyl nebo Fukušima, tak jsme ozářeni a lidé v okolí za 12 let zemřou. U prolhaných korporátek je to přesně opačně. Nejprve jsme 12 let ozařováni a pak to teprve bouchne.


Začněme fakty, pak přidejme komentář, ať nejsme jako korporátky. Nizozemský ministr zahraničí Halbe Zijlstra vydal v pondělí 12. 2. 2018 prohlášení, v němž přiznal, že lhal o účasti setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem v roce 2006. Při několika příležitostech Zijlstra prohlásil, že byl přítomen na Putinově setkání před dvanácti lety, kdy byl zaměstnancem v energetické korporátce Royal Dutch Shell. Putin tehdy údajně na setkání v roce 2006 řekl, že považuje Bělorusko, Ukrajinu, Pobaltské státy a další země bývalých Sovětských republik za součást tzv. “velkého Ruska”. V písemném prohlášení vydaném pondělí Zijlstra připustil, že na tomto setkání vůbec nebyl. Příběh slyšel od třetí osoby a považoval Putinova slova za “geopoliticky důležitá”.

Takže k věci. Tento fejk vypustil před 12 lety (!) tehdejší korporátní poskok a dnešní politický pravdoláskař. Tento úředně usvědčený lhář je ministrem zahraničí Nizozemského království a je šéfem Lidové strany za svobodu a demokracii. Na Západě se klidně dá lhát asi tak 12 let v kuse. Ale pak je třeba jet ve funkci ministra zahraničí do Ruska. A Rusové dali tomuto prolhanci nejspíš nůž na krk a řekli mu, že mu udělají totální ostudu. V Moskvě po příjezdu tohoto lháře stačilo položit otázku, zda na Putinově dače opravdu byl. A on by musel říci, že ne. Ale tím by udělal značnou ostudu své rodné korporátce a potažmo také svému státu, který nyní placeně zastupuje jako ministr zahraničí. A teď už není doba na legraci a na pitomé lhaní, protože tato doba je, jak známo, dosti složitá. Takže bylo lépe říci před plánovanou cestou do Moskvy, že korporátní poskok a potažmo ministr zahraničí prostě a jednoduše sprostě lhal. Na prolhaném Západě se vlastně nic nestalo. My jsme se to v korporátkách ani nedozvěděli a politický vůdce a prolhanec Halbe Zijlstra pochopitelně zůstal šéfem své strany a ministrem zahraničí Nizozemského království. Balzac tomuto stavu světa dal název Lidská komedie. Jeden román z tohoto cyklu se jmenuje Lesk a bída kurtizán.

Rekapitulujme. Když havaruje Černobyl nebo Fukušima, tak jsme ozářeni a lidé v okolí za 12 let zemřou. U prolhaných korporátek je to přesně opačně. Nejprve jsme 12 let ozařováni a pak to teprve bouchne. Jenže za těch 12 let jsme už mohli být ve válce s Ruskem. Podle korporátních prolhanců jako Halbe Zijlstra a dalších se stal Putin zloduchem, který chce násilím obnovit zašlou slávu Sojuzu. K tomuto mechanismu jsem psal článek Lhát až do hořkého konce. Je to opravdu nebezpečná věc. Mnozí Němci nevěřili na vyhlazovací koncentrační tábory ani po prohrané válce. K tomu je článek Prolhat se až ke korporátnímu fašismu. Proto nevěřím nizozemské verzi o sestřelení civilního letadla na lince MH17, které měli sestřelit obránci Donbasu.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

6 komentářů :

 1. O útoku na letadlo letící z Holandcka na Filipíny,filipínských aerolinií MH 17, je řada článků na servru Kosa zostra, podložených fakty a rozbory od leteckých odborníků a doplněných fotografiemi z místa pádu letadla a dalšími studiemi dokládajícími jak se tento zločin stal a kdo pravděpodobně za ním stál a proč. Klepněte na Kose na odkaz MH17.

  OdpovědětVymazat
 2. Na tom je velice zvláštní to, že ještě den před ministrovou rezignací prohlásil předseda vlády, že je jedno, kdo to řekl a zda to řekl, protože ta věta má reálný základ a je pravdivá, proto že nemá důvod žádat ministrovu rezignaci. A den na to už ta rezignace proběhla. Což vypadá, že dostal premiér nůž na krk od kdovíkoho, pochybuju, že by se obtěžoval Putin se s nějakým premiérem Nizozemska špinil, naopak, pro ty by to byla vítaná podívaná na tiskovkách. V každém případě tam byl premiér do toho podivuhodně zapleten. Že by jeho veličenstvo král?

  OdpovědětVymazat
 3. Jasně lžou jako když tiskne ale ani u nich jim to lidé nežerou.

  OdpovědětVymazat
 4. Mě spíše překvapí, když některý významný představitel "svobodného a demokratického" režimu dle amerického diktátu, nečekaně vyřkne něco pravdivého. To se až zarazím a přemýšlím, jestli jsem neslyšel špatně.
  Takže asi tak já vnímám "naše" představitele a apoštoly jediné správné víry.

  OdpovědětVymazat
 5. A já si myslím, že to, když západní politik lže je zcela normální. Nebo to snad někoho překvapuje nebo se nad tím nedejbóže snad někdo pohoršuje? Důležitý je snad okamžitý účinek, vytváří se totiž nová realita.
  Jestli to není pravda, to je zcela podružné. Až se dokáže lživost, bude tady hromada nových "kauz", takže to už nikdo stejně nebude zajímat.

  OdpovědětVymazat
 6. Schopnost lhát je základní podmínkou pro politickou funkci. Filosof Liessmann píše : “Být pravdomluvný vždy znamená vydávat se. Lží získává člověk rezervu, bezpečný odstup vůči skutečnosti. Ve vědění, že člověk ví něco, co druhý neví, protože někoho obelhal, tkví také přinejmenším krátkodobá moc nad druhým...“. Psychologové tvrdí, že dobrý lhář musí být inteligentnější než-li obelhávaný, neboť musí držet v paměti své lži a variabilně je zdůvodňovat a obměňovat dle situace. Takže si považujme tyto elity...L.H.

  OdpovědětVymazat