Reklama

sobota 3. února 2018

Proměna kavárny v plivárnu: Podle amerického vzoru. Po volbách jako před nimi.

Jiřina Holotová
3.2. 2018   Protiproud
Hodnotí hysterii Pražské kavárny vůči prezidentu Zemanovi a jeho příznivcům před volbou i po volbách - a neshledává v tom velký rozdíl...Nevyšlo to, nevyšlo! Hodně lidí se vrhá do řek a na koleje vlaků, hodně lidí chce emigrovat, hodně lidí si rve vlasy z hlavy, ale hlavně, hodně lidí plive jed kde může! Přijmout výsledek svobodných voleb je nemyslitelná věc!

Slušní lidé chtěli volit slušného prezidenta. Už ve volební kampani ale ukázali, že nejsou tak slušní, jak o sobě prohlašují. Útoky na osobu prezidenta Miloše Zemana, jeho tým a voliče byly na denodenním pořádku. Silná mediální masírka se také nenesla v korektním tónu. Slovní útoky, urážky a dehonestace v tisku, na zpravodajských webech, ale i ze strany některých veřejně činných a známých osobností na sociálních sítích byly ostré a o nějaké slušnosti nemohla být ani řeč.

Po volbách jako před volbami

Ale dobře. Bylo před volbami a ani druhá strana nezůstala stranou a také se slušně nechovala. Tak to už bývá. A jak je vidět, budeme muset, ačkoli neradi, tento fakt a styl emotivně vyhrocených předvolebních bojů, přijmout. Naše společnost na to dosud zvyklá příliš nebyla, alespoň ne do roku 2013. V přímé volbě je občan více vtažen do hry.

Vzpomeňme si, jaké dezinformace, slovní výpady, dehonestující karikatury a obrázky provázejí kampaně při volbě prezidenta v USA. To je důsledek přímé volby, kdy jde opravdu o hodně. V USA to trvá dosud a to už je více než rok po volbách. Rozdělená společnost, nenávist, urážky, třídní boj. Zklamané aktivistky si rvou trička, pláčou, po ulicích řádí zhrzení voliči, konají se protesty a vymýšlejí se podrazy na úspěšnějšího protikandidáta, který se stal, k nelibosti skoro poloviny voličů, prezidentem.

Někdy si člověk i říká, zda tehdy, kdy nám vše nadiktovala strana a vláda, nebo kdy o zvolení prezidenta rozhodovaly obě komory parlamentu, nebyl mezi lidmi větší klid. Chceme občana aktivního, zajímajícího se o věci veřejné, chceme referenda a mít tu možnost o věcech spolurozhodovat.Tento stav ve společnosti je tedy naším vykoupením se za to vše, co máme a co chceme.

Čtěte ZDE: Kavárenská frustrace: Hloupý český lid a jejich prezident. Náš drahouš to projel - národu se pomstíme. Jak převychovat dolních 10 miliónů? Od cenzury ke koncentrákům. Lepšolidé vyhlížejí vysvoboditele

Rudohnědé bahno?

Já jsem pro, aby se poměry mezi dvěma tábory rozpolcené společnosti vyrovnaly. Po tom, co od voleb na sociálních sítích, ale i na rádoby "seriózních" zpravodajských webech denně vidíme, co ze sebe jsou schopni v rozhovorech, prohlášeních, statusech a příspěvcích vysoukat zklamaní voliči pana Drahoše z řad politiků, umělců i běžných občanů, je čas říci rozhodné NE pražské (případně brněnské) kavárně a pojmenovat ji pravým jménem. To jedovaté plivání nabírá neuvěřitelnou sílu a tihle lidé se nestydí přát smrt panu prezidentovi, strašit lidi koncentračními tábory, okupací České republiky Ruskem a podobnými nehoráznými nesmysly. Pražská kavárna se mění na pražskou plivárnu.

Zatímco "oni" nám od začátku spílali do lůzy, buranů, bolševiků, proruských švábů, rudohnědého bahna, plebsu, případně do fašistů a xenofobů, "my" je celkem přívětivě častovali oslovením pražská kavárna, sluníčka, pravdoláskaři, havloidi, lepšolidi, neomarxisti, maximálně vlezdobruselisti a eurohujeři.

Pojem pražská plivárna totiž mnohem lépe vystihuje skutečný stav a její nositele. Plně odráží emoce zhrzených plivačů, kteří ještě nepochopili, že přijmout výsledek demokratických voleb a vyrovnání se s porážkou (mimochodem 150 tisíc hlasů rozdíl není zas tak málo, to je jedno velké město), by mělo být pro demokraticky smýšlející zdravé lidi schůdné, i když pro někoho hodně těžké a nečekané. Ale patrně bude hůř, jak už jsem uvedla na obrazu Spojených států. A že se mu postupně i mentálně a morálně vyrovnáváme, o tom žádná. Je proto potřeba trochu přehodnotit, vyvážit terminologii a dát všem rovné příležitosti.

Čtěte ZDE: Překvapení voleb: Žádný Jiří Drahoš do čela státu nekandidoval! Fake news pro milióny? Profesionální Nikdo maskotem pražských bažin. Fatální omyl osobních sympatií. Volby za to tentokrát stály

Plivárna

Plivárna je to přesné, co se teď na kavárníky hodí. Pokud o nás "oni" mluvili jako o hulvátech, myslím, že teď už není pochyb o tom, že "my" o nich můžeme s klidným svědomím mluvit jako o hulvátech nejhrubšího zrna.

Ten pojem pražská plivárna jsem nevymyslela já. Vymyslela ho prý paní Alena Vitásková, předsedkyně Energetického regulačního úřadu, která byla už před pěti lety obžalována ve věci solárních elektráren a Vrchní soud ji dne 17. 1. 2018 shledal nevinnou a zprostil ji obžaloby, což ve víru předvolebních bojů zapadlo, nebo spíše nehodilo se. Kdo jiný, než právě tato statečná žena, která si hodně vytrpěla, má zkušenost s organizovaným hospodářským zločinem, jasně vidí i do zákulisí české politiky a justice, toho o plivání a nejen o něm, ví určitě víc, než kdokoliv z nás!

Pokud si totiž někdo stále myslí, že je to Zeman, kdo rozděluje společnost a že by to v případě zvolení pana Drahoše bylo jiné, je na velkém omylu. Jednota národa je chiméra v každé době. Jednota národa přijde zase až s olympiádou nebo s mezinárodními hokejovými utkáními, nebo s velkou revolucí, ne s přímou volbou prezidenta. Není to rozdělení ani zemanovské a nebylo by ani drahošovské. Je to rozdělení ideologické, absolutní nechápání se, neochota respektu, neochota si naslouchat a hlavně, je to médii podporované a živené téma o rozdělené společnosti!

Některá média ho ještě vydatně přiživují protizemanovským štvaním, rozdělováním zahraniční politiky na provýchodní a prozápadní (což je totální nesmysl), tendenčním hodnocením různých glosátorů, zbytečným rozebíráním a komentováním událostí, obsáhlými rozhovory a analýzami o ničem na bázi co by bylo kdyby, nebo, co bude kdyby.... Napomáhají tím výrazně, té hodně zmiňované, nenávisti jedněch proti druhým, většímu třídnímu a ideologickému štěpení republiky.

Předpokládám, půjde-li to takhle dál a nespokojení voliči budou v plivancích pokračovat, nic dobrého nás v roce stého výročí založení republiky, ještě k tomu s osmičkou na konci, nečeká a situace se bude vyostřovat. Ale nechci být špatným prorokem. Byla bych ráda, kdyby emoce opadly a byla dána příležitost panu prezidentovi v některých oblastech na reparát a nové vládě příležitost uspět. Myslím, že všichni chceme to samé, jen si to nedokážeme říct a zařídit, aby to tak bylo!

12 komentářů :

 1. Kdo je sprostý plivárna nebo vlastní média a těch odporných článků co vyšlo ale odpad nečtu.

  OdpovědětVymazat
 2. A je to venku
  Redaktorovi ostravského Rádia Čas se povedl usvědčující úlovek. Při návštěvě prof. Drahoše v Jablůnkově, dva dny před volbami, došlo k večernímu setkání s Michalem Horáčkem v Ostravě. Redaktorovi se podařilo nahrát rozhovor usvědčující antizemanovskou kliku ze spiknutí. Rozhovor si lze poslechnout na webu rádia. Samozřejmě, že státní média v čele s Českým rozhlasem a Českou televizí o celé kauze mlčeli a mlčí! A to přesto, že sám redaktor kontaktoval hned druhý den jejich zpravodajské redakce.
  A teď to hlavní. M. Horáček se ptá:
  … Tak doktore, jak dlouho jste domluvený s Kaldou, že to vydržíš?
  A prof. Drahoš odpovídá:
  Počítáme tak 10 až 12 měsíců. To už bude Babiš i Zeman mimo hru. Mirek by měl do té doby jít do vedení sněmovny a po mém odstoupení převezme prezidentské pravomoci. …
  … a rozhovor dál pokračuje.
  Tak tomuhle komplotu jsme naštěstí dokázali zabránit. Je neuvěřitelné jakou loutkou Kalouska je „božský“ profesor Drahoš i státní média. Naštěstí se to na Ostravsku stačilo dostat mezi lidi a prof. právě v Ostravě utrpěl debakl. Nejsme totiž ovce!!!
  Teď jsme vyhráli, ale co bude za 5 let!!!??? Proto je potřeba to šířit dál, aby všichni věděli, co jsou to zač!!! Musíme se jim ubránit!!!
  Michal Urban

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je jenom otázkou času, kdy vypukne občanská válka a kdy zavraždí Zemana, drahoš a jeho: jedeme dál je jasná zpráva

   Vymazat
  2. Víte, že se na základě zkušeností s politikou posledních 28 let už vůbec nedivím komunistům co tady od roku 48 do roku 89 vládli.Představte si, že bychom tak jako dnes žili celých 70 let.

   Vymazat
  3. Ach jo, zase se tu budou šířit nějaké fake a už to ani není vtipné.

   Vymazat
  4. Kdepak, na konspirační báchorky jsme my Češi kadeti. :-O

   Vymazat
  5. Bylo by možno dát sem link? Nenašel jsem. Děkuji.

   Vymazat
 3. Asi v pražské kavárně zrušili, nebo došla plivátka.V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 4. No já teda nevím, jestli kolem mě probíhala nějaká jiná kampaň. Ale můj dojem z celé prezidentské kampaně je ten, že si obě strany nemají moc co vyčítat. Bahno létalo z obou táborů směrem k protivníkovi.
  A za sebe musím říct, že nesouhlasím s názorem, slušní lidé volili jednoho a "ti ostatní" (slušně řečeno) volili toho druhého. To prostě není pravda. Petr

  OdpovědětVymazat
 5. I mezi voliči Drahoše jsou slušní lidé a demokraté. není třeba házet všechny do jednoho pytle. Pravdou ale je, že především oni by se měli zbavit všech těch neslušných nemravných všiváků, co je k jeho volbě ponoukli a zaštiťovali své rejdy jejich jménem. Volbou Drahoše jim pomohli k jejich bezpracným ziskům, umožnili jim skrát se za ně. To by si líbit nechat neměli. Slušný člověk by si pořádek zjednal. Jinak jejich hanba a darebáctví ulpí i na nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:16 - Jak to myslíte? Jednoho či druhého kandidáta volily bezmála tři miliony lidí (jednoho o 150 tisíc víc).
   Jak byste si představoval, že si těch 2,7 milionu lidí bude mezi sebou "dělat pořádek"?
   A jak jste to myslel, že "slušný člověk by si pořádek zjednal"? Tomu nerozumím. Petr

   Vymazat
 6. Ale žádný kavárenský veleduch se nejde upálit v boji za svoje názory na rampu Národního divadla. Obětí samoupalování zůstává i nadále 18, z nichž ale jen o 2 se smí mluvit.
  Počty voličů nutno přepočítat na počty kandidátů, na jedné straně Zeman a Hannig a na druhé straně zbylých 7. Vítězství je na straně těch dvou drtivé.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.