Reklama

neděle 4. února 2018

Putin je bohem svých nepřátel


Croix
4. 2. 2018
K napsání kratičké eseje na dané téma mě inspirovala poznámka pana Jaroslava Štefce, kterého tímto zdravím. Jaroslav napsal na fb v souvislosti s určitým výrokem jednoho obskurního pseudozpěváka o výsledku prezidentských voleb. Tohoto prokavárenského pišišvora na začátku ocitoval:
"Sprostý, arogantní opilec likviduje vše, co jsme od roku 1989 vybudovali. Je v tom Rusko. Z lidí se stávají hyeny", zoufá si zpěvák Banga."
Jaroslav Štefec odpověděl: "Vyjádření chápu jako adresnou sebekritiku "páně umělcova". Jeho "písně" i chování na veřejnosti hovoří samy za sebe. Co má společného s Ruskem, to ale fakt netuším. Putin je prostě všudypřítomný."


Poslední věta ve mě vyvolala jistou asociaci a následně i pisatelskou inspiraci, takže jsem do příslušné diskuze na fb napsal, co mě obratem napadlo, totiž, že pro mě je Putin prostě schopný člověk s dobrým týmem a vlivným mocenským zázemím za zády a to je vše. Pro tyhle debily jako jsou různí bangové a kavárna jako celek, je Putin - ano - všudypřítomný, čili spinozovsky imanentní jako Bůh ve všem. Oni ho vlastně uctívají, byť zcela negativně, daleko víc než jeho stoupenci, a to mi přijde celkem komické.

Tahle rusofobní sorta nejen u nás, ale na celém dnešním Západu a jeho podmaněných periferiích opravdu věnuje Rusku a jmenovitě Putinovi naprosto enormní pozornost, podle mě daleko větší, než jakou vykazují sympatizanti Ruska a jeho nynějšího prezidenta, nebo dokonce lidé neutrálního postoje. Přičemž vlastnosti, schopnosti a vykonané skutky tohoto všudypřítomného Putina naprosto přesahují - to je zřejmé - úroveň obyčejného i neobyčejného člověka smrtelníka. Z vyjadřování kavárníků (a vojenských jestřábů) Západu o Putinovi jasně plyne, že ruský prezident vykazuje, pokud jde o jeho všudypřítomnost ve všech záležitostech nadlidské (nikoliv ovšem ve významu starého německého terminu technicu "ubermensch," ale ve významu teologickém) rysy.

Když se nad tím zamyslíme, jedná se o svého druhu podivnou negativní adoraci či fascinaci, protože jinak se hlásání všudypřítomnosti Putinovy specifické stopy úplně ve všem na světě, co se těmto lidem nelíbí, dá těžko vysvětlit. Chudáci se chytili do pasti vlastní paranoie, která se jim stala svatou vírou. A tak se Vladimír Vladimirovič v důsledku tohoto opravdu zvláštního (přímo fenomenálního!) sektářského druhu "panteismu" stal z (pseudo)teologického hlediska pro své zavilé nepřátele Spinozovým ve všech věcech imanentním "Bohem".

46 komentářů :

 1. Aspoň naše školství na tom není tak špatně když Banga umí psát... Nebo mu jen někdo vedl ruku? Mia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Banga a spol.se chystaji navrhnout pana generalissima Putina na Nobelovu cenu míru!

   Jako odůvodněni uváději,že je to nejlepši vojevůdce všech dob nebot dokáze beze ztráty jediného samopalníka obsazovat celé poloostrovy!

   Smazat
  2. Srandista, ten Banga, já pokud vím, tak on a jeho hýčkané umělecky nadané etnikum od 89 vybudovalo akorát Chánov do té dnešní podoby a napravilo tím ty zločiny komunismu, které na nich napáchal národ s KSČ v čele Husákem.Banga by měl držet v první řadě tu svojí nevymáchanou hubu a nezasazovat se za imigranty, neboť by to byli právě on a jeho budovatelské etnikum a ostatní kejklíři a komedianti, kteří by se kvůli nim museli uskromnit...

   Smazat
  3. Nic nového pod sluncem. My starší pamatujeme denní tisk plný obrázků "krvavého psa Tita", který s drahým soudruhem Hodžou z Albánie se snažil zničit socialistický tábor míru a blahobytu.Pro dnešek vybrali naši drazí soudruzi žurnalisti Putina, který je neméně nebezpečný a lstivý.

   Smazat
  4. Nevíte o něčem, co ten Banga vybudoval? Pro svůj cikánský národ, pro náš Český národ, pro naši Otčinu?

   Já si vzpomínám na jeden "Eurosong" kdysi dávno, kde lítal za ČR s rudým hadrem po jevišti, vyřvával "A VEN ROMALE"... a všichni mu vyhověli. Hlasy nedostal ani od Cikánů z jeho komunity...

   Smazat
 2. Vtipné a pravdivé.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 3. Je to stejné, jako když ještě do nedávné doby se všechno svádělo na ty zlé komunisty a 40 let tzv. temna. No a ted za všechno může ten zpropadený Putin nebo Rusko jako takové. Stále stejný princip. Nic nového.

  OdpovědětSmazat
 4. Kdyby nebylo Putina, museli by si ho vymyslet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo ví, jestli Putin opravdu existuje...

   Smazat
  2. P.Novák, dobrá otázka, na níž by zcela určitě dal odpověď náš exot z vesmírných civilizací. Snad se ještě dostaví...

   Smazat
 5. Kdyby nebylo Putina, museli by si ho vymyslet.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano, nihil novi sub sole. Psal jsem dříve do BL, ale po té, co je ovládl antirusizmus a antiputinismzus bez jakéhokoliv reálného jádra, jsem své psaní ukončil. Na BL vyhlašovali, že Putin dobude Kyjev a udeří na Litvu, Lotyšsko, Estonsko a snad vyrazí i na Prahu. "Bůh" Putin je zklamal. A myslím si, že zklamal i Jandu, Štětinu, agenta Pánka a mnoho umělců, co doma spálili tituly zasloužilý umělec a zahodili řád práce...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že je nezklamal. Oni vědí, že můžou štěkat zpoza rohu, že se nic nestane. O posrané trenky zcela určitě nestojí. Kdyby se zde náhodou zlý démon objevil a zabydlel, tak jako kdysi jeho soukmenovci, naučili by se štěkat a donášet v ruštině, tak jako jejich guru Štětina a nás by pro změnu označovali za hnusné rusofoby a posluhovače Ameriky.

   Smazat
  2. Máte pravdu. Razím teorii, že takzvaná totalita a ošklivá padesátá léta, by byly i v případě, že by moc uchvátil, ne lid s Gottwaldem, ale pravice. I aktéři těch špatností by byli, jen by měli modré legitimace na místo rudých a nechválili by Marxe, Engelse a Lenina, ale druhou partu. A popravy by byly, bezpráví by bylo. Jen s jinou ideologií.

   Smazat
 7. Paraziti se zvrhly, zdegenerovaly a teď přichází na řadu paranoia. Vše mi to připomíná plavbu na Titaniku. Jak píše HoNo indexy stoupají, nezaměstnanost klesá a Rusko chce zničit celý euroatlantický svět a zachránit nás může jenom Tramp a jeho kamarila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. co takhle shoda podmětu s přísudkem?

   Smazat
 8. Aspoň má Croix o čem psát "eseje".
  Jó, když má někdo "pisatelskou inspiraci", tak se jí neubrání. Inu, pořád lepší, než "myšlenku" pustit do kalhot, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. což se ti právě přihodilo, že...

   Smazat
  2. Co lidem předvádí tzv."umělci", a jich dost, je hrůza hrůz. Na většinu filmů se nejde dívat, v divadle jsem měl pocit, že jsou tam jen "buzíci". Omlouvám se, že jsem napadl menšinu. Co tzv."herec" to divadlo. Sami se neuživí, potřebují "dotace". Komunisti byli za přerozdělování napadáni, a teď dostívají dotace ti, co jsou "proti" zdravému rozumu. Prezidenta uráží celá umělecká "národní fronta", sami nic nepředvádí. "Po 10 měsících bude muset Mirek převzít vedení."

   Smazat
  3. Ano, ano, komedianti zvaní "umělci". Kdysi táhli s vozama jako cikáni od vesnice k vesnici, možná i kradli slepice a na cikány to svedli, a když už jich měli ve vsi plný zuby, tak na rozloučenou zahráli "Vítr z hor". A když tu z panštělou uměleckou elitu chvíli člověk poslouchá, řekl by, že snad ani neprděj ani nekrkaj.

   Smazat
 9. Je vidět, že ta verbež cikánská je opravdu nepřízpůsobivá.
  Udělej z cikána ynteligenta a zapomene co byl, je a možná zase bude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak - tomu se říká asimilace, potažmo inkluze.

   Smazat
 10. Mohl by nám ten "umělec" více rozvést co tady on osobně od roku 1989 vybudoval ? Bude to jistě zajímavé čtení...
  Ale jinak - blb zůstane blbem i když umí tančit

  OdpovědětSmazat
 11. Tito lidé bez respektu společnosti, naprosto bezvýznamní, řadící se do samozvané elity národa by měli být ignorováni, nemělo by se s nimi diskutovat a reagovat na jejich přiblbliny.Právě nesouhlasné reakce na jejich hovadiny je živí při životě a diskutující s nimi se staví na jejich úroveň.Nevím, jaké má Bango vzdělání ale rozhodně je součástí té lepší a vzdělanější(!?) částičky národa kam naprosto zapadne.Opravdu reagovat na Banga, Jandu, Novotného, Rejžka bohužel dnes i Svěráka, Kolářovou, je pro mne, jako Burana, pod moji úroveň. Ať si žvaní co chtějí, mne k ničemu na podporu jejich hovadin nevyprovokují! Nebudu je podporovat ani zápornou reakcí, oni i toto umí využít ve svůj prospěch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zmínil jste vzdělání pana Bangy. Tak mě napadlo, neni on spíše duševně zdělanej?

   Smazat
 12. No jo kdyby nebyl Putin tak by nadávaly jinému Ruskému presidentovi oni nenávidí celý Ruský národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To neni pravda. Na B.Jelcina, nerekli krive slovo. Ten se tise opijel a nechal cizaky loupit Rus. Tam duvod ke stiznostem nebyl.

   Smazat
  2. jura To jste napsal pravdu ale já myslel nějakého vlastence a ne tu ožralou loutku.

   Smazat
 13. 1) zásadně nekupovat nic, na čem se účastní Banga, Kraus a podobná individua
  2) nedívat se na pořady, ve kterých vystupují, popřípadě je ihned, jak se objeví, vypnout
  3) odstřihnout je od státních dotací

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dost dobrá rada, která je odrovná. Podstatě první dva body aplikuji no a na ten třetí také časem dojde. Až dojde k lifrování muslimáků z Evropy mohli by k nim přibalit takovéto blby ať si jdou zpátky do Indie, tady dělají už několik století stejně jenom bordel.

   Smazat
  2. 11,48
   PŘESNĚ TAK!
   PROTISTÁTNÍ A VLASTIZRÁDNÝ XINDL IGNOROVAT A NEPODPOROVAT.

   Smazat
 14. Podobné je to se Zemanem, taky ho pořád rozebírají jeho kritici. Nám, co ho jenom volíme, je to fuk, co bysme tak o něm psali. Co nám vadí, to občas vyjevíme, co nám imponujeme, to si necháme pro sebe. A hádat se s nějakými antiputinovci a antizemanovci? A proč?

  OdpovědětSmazat
 15. Proboha, napište mi někdo, co pan Banga a jemu podobní od listopadu 89 vybudovali, ať vím, co ničí nějaký opilec.
  Myslím, že nemá co ničit, ježto těch vybudovaných hodnot moc nebude.
  Pak se Banga diví, že lidi nemají rádi cikány.

  OdpovědětSmazat
 16. Да, да. Господин Путин - вот это бог.
  A Banga... důkaz jak funguje a bude fungovat inkluze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...jo, motaj se tu po Evropě už 600 let a nic se za tu dobu nenaučili kromě zneužívání sociálního systému a lumpáren, které neznali...

   Smazat
  2. Pardon, ještě jsem ho sice neslyšel, ale pochopil, že se živí hudbou, čili je plně asimilovaný a v šiku s ostatními. Čili OK. Stejný pitomec jako oni.

   Smazat
 17. Putin je v poho, o něm psát nechci. Ale je dobře, že tenhle cikán "zpěvák" až odešel do zapomnění. Byly doby, kdy jsem to individium s dětmi v hudebce řešil. Měl jednu písničku, a když se zajímaly děcka o další, ty sprosťárny se nedaly ve škole pouštět. Jenže dnes už je mimo, tak prudí se Zemanem a Voloďou.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste vynechal narážku má "cikána" jako něco záporného, fal by se váš příspěvek číst.

   Smazat
  2. 20:12 Co je na cigánský špíně jako kladnýho? Nebo snad chceš bejt negerskou vopicí a lízat kundy kravám v buši, debile? - http://www.white-media.info/video_cernakultura.html

   Smazat
 18. Zlikvidovat vše, "co jsme (zřejmě cigoš Banga spolu s pražskou kafilérkou)vybudovali" od r. 1989, tak to opravdu, ale opravdu, nedá moc práce.

  OdpovědětSmazat
 19. Nevím, kdo je to Bango, připadá mi to jako Ping-Pong, ale podle odezvy to musí být nějaký Slavík či aspoň slavíček.
  Také si myslí, že z antirusismu se vyvinul systém analogický antisemitismu. Prostě kapitál nemůže žít bez svého ANTI, to dělá prachy, dělá války, hromady mrtvých a z každého mrtvého zase dobrý byznys. Proto v těch nejcivilizovanějších a současně nejnekulturnějších zemích má ten byznys o lidské bytí či nebytí takovou podporu a je přijímán s jásotem. Kdysi se kritizovaly "Lidice", které patřily třeba nejen do praxe Němců (1939-1945) a Poláků (1919-1922), ale když si je postupně osvojily "demokratické armády" (MyLai), dnes se spíše slaví jako hrdinství. A pak ta výroba a transport těch migrantů, radost se podívat, však EU průmysl potřebuje otroky, když národy EU vymírají.

  OdpovědětSmazat
 20. Hezky to vrátil pan Štefec "umělci" Bangovi.
  Jinak Bangu si bude kavárna držet pořád jako kousavého ,vzteklého ratlíka,který za kousek buřta bude štěkat a ňafat.On vlastně nic jiného neumí.

  OdpovědětSmazat
 21. Banga by byl vynikající prezident ČR nebo možná i Ruska, 17,5 mil.km2, pro něho hračka. Zlatokopové a "dobrodruzi" celého světa by se zaradovali. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 22. Nevím kdo to je ten pan Banga, nikdy jsem o něm neslyšel, ale podle toho jak sprostě hovoří o svém presidentovi (i když ho třeba nevolil), tak si myslím, že se jedná o nějakého hulváta, který by nejlépe udělal kdyby držel ústa pokud neumí být slušný.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.