Reklama

.

.

sobota 10. února 2018

Referendum

36 komentářů :

 1. Veskera referenda jsou stejne k nicemu.Zde maly priklad ,pred nekolika roky bylo referendum ohledne homosexualnich pervertu pod cislem 8 v Californii. Vse probehlo lid zvitezil a buzeranti si ho zase zasunuli hloubeji a potichu .A hle buzerant soudce ze San Franciska prohlasil proposition 8 za neustavni a zrusil ji .Jeden vyslouzily buzerant dnes jiz na penzi(neskapal-li na AIDS) . .Zde priloha jak SF zije dennim .. Tak to funguje ve vyspelych "democraciich .
  http://www.zombietime.com/up_your_alley_2008/part_1_full/index.php

  OdpovědětVymazat
 2. Další přihlouplý článek samozvaného "odborníka" na všechno, Lea K, korunovaný lží profláknutou o 5 milardách dolarů na Majdan.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A další naprosto zbytečný diskuzní příspěvek pod článkem od člověka, na kterého přesně pasuje pořekadlo "pro hlupáka každej hloupej". A nebo možná placeného trolla?
   Jirka

   Vymazat
  2. Jednoduchý a srozumitelný článek. řadící jeden pochopitelný fakt za druhým. Referendem jsou i volby, ale zvolení si nesmí myslet, že mají patent na rozum a mohou si na základě svěřené moci dělat to, co sami chtějí. Jak říkal i Vlasta Burian: "při vašem vzdělání..."

   Vymazat
  3. To jsi fakt tupý nebo navedený?

   https://www.youtube.com/watch?v=U2fYcHLouXY

   Vymazat
  4. Užitečný a srozumitelný článek. Dík.

   Vymazat
 3. Hlavne vyhnat cizaky z shithole zemi

  OdpovědětVymazat
 4. Zdravime Te Venco ty starej kupliri,jak zijes ??

  OdpovědětVymazat
 5. Líbí se mi tihle "demokraté". Tak nějak pozapomněli, co je to parlamentní demokracie.Tak ještě jednou pro ty pomalu, leč důkladně chápající:
  Demokracie je vládou lidu prostřednictvím lidem volených zástupců.

  Jakožto politikovi se mi ani trochu nemusí líbit rozhodnutí demokratické většiny. Potom mám pouze dvě možnosti.
  a) umět lidem vysvětlit mylnost jejich a správnost mého názoru, nejlépe ještě před referendem
  b) odstoupit

  A protože současná politika EU, NATO a USA je neobhajitelná, jsem zvědavý co si naši politici vyberou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co si vyberou? Jestli A), nebo B)? Vyberou ci C)!Přiblblé dlouhé disputování o referendu a pak, když už, přijmou před volbama vykastrovaný nesmyslný zákon tak, aby se vlk nažral a koryta zůstala plná. Jinak k SPD: Přímá odpovědnost politiků už přeci je! Jako u každého - minimálně trestní. Problém není v odpovědnosti, ale v pohnání k ní. Takže - nefunkční justice, chybějící médium veřejné služby (presstituti by se měli především zodpovídat za lži a pomluvy, protože to oni jsou především nástroj rozvracející demokracii - prostě novináři by měli být znovu "hlídací psi demokracie" a ne prodejné ******).

   Vymazat
 6. Pokud se to referendum neumožní neuskuteční,je zbytečné o nevzdělanosti voličů mluvit,nějak se tomu musíme naučit.
  Jenže,kdo má strach z referenda,nesvědomitý politici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O našem vstupu do EU jsme v té době poblouznění rozhodli v referendu. A nikdo tomu neoponoval. A teď, kdy chceme vystoupit z EU na základě referenda, mnozí o tom kecají, že to nelze!

   Vymazat
 7. RE - DNES KDYŽ JSME SI VYBUDOVALI KAPITALISMUS CHTIT REFERENDUM JE JAKO KŘISIT MRTVEHO KTEREHO PŘEJEL PARNI VALEC ovšem jako nahražka pro stale nechapave je to vinikajici sedativum

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tak. Demokracie za vlády kapitálu je neuskutečnitelná. Referendum jako nutná součást demokracie je pro kapitalismus nepřípustné. Bez referenda se zvrací demokracie v diktaturu. Chudý duchem je 8:14. T

   Vymazat
  2. Oprava: chudý duchem je 8:32. T

   Vymazat
 8. 8:14
  Blahoslavení chudí duchem neb jejich je království nebezské.

  OdpovědětVymazat
 9. Referendum o vstupu do EU nutně bylo, referendum o výstupu z EU nutně být musí, a za stejných podmínek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážení , včera večer jsem na tv slyšela Babise jak veřejně do, éteru prohlašuje , že

   REFERENDUM o EU - CZECHEXIT NEBUDE , takže je to stejný hajzl jak zrádce Sobotka !
   Babis občanům musí umožnit hlasování o setrvání , nebo ne v EU !!!!!

   Je to od něj svinstvo a doufám , že bude náležitě za svá slova odměněn !

   Takže debaty Okamury s Judr Valkovou o zákonech na obecne referendum ,je sproste oblbovani voličů a veřejnosti ?? !!
   Jdu zvracet !!!
   Hany

   Vymazat
  2. Hany Já sem dal hlasy SPD právě pro referendum a přímou demokracii Babiš bude sloužit eu doufám že tu nepustí migranty.

   Vymazat
  3. 9.42

   Ve volbách jsme dali hlas Okamurou , manžel je i člen SPD.

   TEĎ trochu konspirace , Okamuru teď vlaci tiskem, dělají z něj kriminalnika , nemá v tom prsty BABIS , aby Okamura zapomněl na referendum ??? Bylo by to od Babise svinstvo , ale on má dlouhé prsty a tak bych se vůbec nedivila ......
   Hany

   Vymazat
  4. Hany To se mi zdá přitažené za vlasy Babiš+Okamura mají stejné nepřítele pravdoláskaře. 5% odpad prostě škodí dokud může.

   Vymazat
  5. Pani Válková, neni to náhodou ta, co kdysi tvrdila, že za Protektorátu se toho zas tolik nestalo?

   Vymazat
 10. JuDr.Válková zřejmě chodila na seance ke Květě Fialové a teď mám pocit, že už jen blábolí. Je to nula.

  OdpovědětVymazat
 11. Na kandidáta prezidenta stačí 10 podpisů senátorů. Pane Babiš a Vaše číslo okolo 800 000 podpisů na referendum, to je úplný blábol. Přeci si neodříznete dotace!!!! V příštích volbách dostanete takový výprask, že se z toho nevzpamatujete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Súhlas! A už som fakt naštvaný na toho Babiša. Je mi z neho hanba!

   Vymazat
 12. Zdá se, že to furt nějak nechápou. Debata přeci není o tom, jestli czechxit bude nebo nebude, ale o tom, jestli czexit může nebo nesmí být připuštěn. Hlavním důvodem brexitu byl volný pohyb osob a ztráta suverenity nad vlastním územím a ztráta moci vlastní jurisdikce nad vlastní jurisdikcí, čili zastupitelská demokracie jaksi přestala být zastupitelská. To s nějakým obchodem s eu nemá nic společného a v debatě je to otázka nepochybně zcela druhotná. Navíc přístup ve stylu, tak vy vystupujete tak my s vámi nebudeme za to obchodovat je značně infantilní přístup, neboť se tím vlastně jen říká, že musíte dál skákat jak my budeme pískat, čímž vlastně jen prokazují, že důvod nedůvěry vůči takovým drzounům je ještě hlubší a dál se prohloubí, lidi víc rozzuří a v ústech zůstane vůči větší pachuť než nyní. Důsledek takové politiky je přesně opačný, než si tihle nepříčetní drzouni, ke kterýmžto vyděračům se naše "vláda" přidává aniž by se začervenala. No, dělejte si z toho dál prdel, když myslíte, cenu, kterou za to zaplatíte, bude vysoká, bude to totiž váš krach.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, nechápou to. Referendum je jako ta poslední pojistka, která nemusí být ani využita, i kdyby byla vůle. Pokud by ta vůle nebyla dostatečně silná a nejpravděpodobněji nebude. Ale možnost referenda slouží jako klacek v demokratických podmínkách a zároveň protistrana získá čas. Pokud nebude tahle demokratická pojistka, tím spíš může nastoupit onen známý Zemanův "kalašnikov".

   Vymazat
  2. Myslím, že referemda o tom zda jsme holky nebo kluci a nebo holkokluci jsou zbytečná a jenom pro blby. Referendum o zásadním směřování republiky nemůže být oklešťováno bandou která si přispojuje něco na co ve skutečnosti nemá.
   Jsem pro referendum o přímé demokracii a nejenom politické ale i hmotné odpovědnosti politiků,soudců a státních zástupců za pochybení a to jak úmyslné, tak i neúmyslné.
   Každý svéprávný občan má volební právo. Proto musí mít i právo na odvolání politika, špatného politického rozhodnutí formou referenda.

   Vymazat
 13. ODS......ODS......jejich vícevůdkyně UDŽENIJA(jmédo je nečeské,je to muslimka z bývalé Jugoslávie) by ráda zavedla CENZURU internetu!
  Prostě ODS je skutečně velmi "demokratická"strana!Byla a je to zločinecká tlupa,jeden jak druhý člen této tlupy je zločinec,již jen svým členstvím!

  Jen hloupý Klaus této tlupě přihrál dobrých 7% hlasů...také tvor,no po tatíkovi zakladateli zločinecké tlupy!

  Pavel Beran


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mladý Klaus řekl / včera na PL/ že pokud EU nám vnuti kvóty, tak se musíme připravit na odchod z EU !!!

   Nevím jestli vyhrozovanim EK, EP o výstupu .ČR z EU to nemá Babis jako klacek na Junkra , Merkel a další zlocince z eurobordelu .
   Hany

   Vymazat
 14. Jiří Jírovec10. února 2018 14:59

  Referendum jako způsob rozhodování je nesmysl. Tím větší, čím složitější je předmět hlasování. Složitý problém se nedá zjednodužit na otázku, kterou lze snadno odpovědět.

  Referendum ovládá ten, kdo určuje otázku, podmínky vyhlášení a závaznost výsledku.

  Například otázku vystoupení z NATO lze formulovat takto:

  "Souhlasíte s vystoupením z NATO, přestože to může znamenat oslabení naší bezpečnost?"

  nebo

  "Souhlasíte s vystoupením z NATO, abychom získali prostředky pro platy a důchody?"

  Za povšimnutí stojí, že zastánci referenda nikdy nemluví o tom, za jakých podmínek se dá výsledek hlasování (ovlivněného penězi vynaloženými na kampaň) napravit, zejména je-li zřejmé, že zvítězila horší z variant.

  Psal jsem před časem o referendu o odtržení Québecu od Kanady. To bylo zmanipulováno prostřednictvím federálních peněz vložených na poslední chvíli do kampaně NE. ANO prohrálo jen o 1% (asi 50000 hlasů), takže federální vláda v panice prohlásila, že příště bude otázku formulovat sama a určí všechny podmínky. Když se kvorum nastaví s přihlédnutím k anglofonní menšině, která žije v Québecu, je odtržení vyloučeno.

  Výsledek Brexitu není jednoznačně pozitivní. Na základě jakých informací se Britové rozhodli?

  Odvolatelnost politiků je další z propagandistických podvodů. Ptejte se za jakých podmínek lze odvolat třeba Okamuru.

  Odvolatelnost politiků by mohla mít význam v situacích, kdy je odstoupení politika spojeno s novou volbou v daném obvodě. To znamená, že by jeho strana mohla mandát v obvodu ztratit.

  V Česku platí, že když politik odstoupí, přijde na jeho místo "náhradník" ze stejné strany. Vzpomeňte na nepravomocně odsouzeného Pekárka z ODS.

  Kdo má právo odvolat politika? Asi ne ten, kdo ho volil, protože to se nedá určit, když jsou volby tajné. Ten, kdo má peníze na zorganizování kampaně?
  Strana, která má zájem zlikvidovat protivníka? Členové strany k níž patří?

  To je všechno směšné ve státě, kde sice existuje volná soutěž politických stran, ale politici se štítí do některé vůbec vstoupit. Piráti mají 500 členů, tak kdo by odvolával poslance za jejich stranu?

  Jestliže existuje obava, že se dá koupit trestní stíhání politika, je zřejmé, že takový způsob likvidace (prostřednictvím několika málo jedincl) je efektivnější než organozovat kampaň za jeho odvolání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšeš blbiny a víš to moc dobře.

   Otázky referenda budou jednoduché a ne žádná tvoje demagogie.
   Nic složitého referendum není a lidi jsou minimálně stejně chytří a vzdělaní jako jakýkoli náš parlamentní posranec.
   Britové na odchodu z EU jasně vydělají, ot jen byrokracie EU sýčkuje.
   Vystoupení z NATO jasně přispěje k zvýšení naší bezpečnosti, protože ti američtí gauneři nás nebudou moci tak snadno vtáhnou do nějaké své války, např. proti Rusku. Atd atd atd.
   prostě meleš hlouposti a ještě je veřejně vystavuješ na odiv. Jsi směšný.

   Vymazat
  2. Jiří Jírovče, nepodceňujte lidi. Na vaší filozofickou pastičku vám skočí jenom ovce.
   Referendum o EU bylo úspěšně vyzkoušeno, a rozhodně stojí za to si ho zopakovat, tím spíše, že už lidé mají o EU jisté vědomosti, ale také s ní mají jisté zkušenosti.

   Vymazat
  3. Článek 18

   (1) Celostátní všelidové hlasování občanů (referendum) se vyhlašuje: a) o přijetí Ústavy a Listiny svobod, práv a povinností a jejich změnách, b) o vstupu ČR do mezinárodní struktury či organizace nebo vystoupení z nich, c) o odvolání prezidenta republiky na základě petice občanů, d) o odvolání vlády a rozpuštění Parlamentu na základě petice občanů,
   e) o odvolání člena vlády na základě petice občanů,
   f) o jiné záležitosti, rozhodne-li tak vláda nebo Parlament, g) o jiné záležitosti na základě petice občanů.
   (2) Petice pro vyhlášení referenda podle čl. (1), písmeno c) a d), musí obsahovat nejméně 500 000 podpisů, petice pro vyhlášení referenda podle čl. (1), písmeno e) a g), musí obsahovat nejméně 350 000 podpisů,
   (3) Celostátní referendum občanů vyhlašuje prezident republiky, referendum o odvolání prezidenta vyhlašuje předseda Sněmovny regionů. (4) Místní referendum občanů se vyhlašuje na území kraje nebo na území obce nebo na území volebního obvodu poslance.
   (5) Místní referendum se vyhlašuje : a) o odvolání poslance na základě petice občanů, b) o řešení obecních nebo krajských záležitostí a to buď na základě petice občanů nebo z rozhodnutí obecního nebo krajského zastupitelstva. (6) Místní referendum o odvolání poslance vyhlašuje prezident republiky do 60 dnů od doručení petice.
   (7) Místní referendum o řešení obecních nebo krajských záležitostí vyhlašuje obecní nebo krajské zastupitelstvo do 30 dnů od doručení petice nebo do 30 dnů od přijetí rozhodnutí zastupitelstva. (8) Právo hlasovat v referendu má každý občan, který v den hlasování dosáhl věku 18 let. (9) Výsledek celostátního referenda konaného podle čl. (1), písm. b), f) a g) má sílu ústavního zákona, který lze změnit nebo zrušit nejdříve dva roky po nabytí účinnosti. (10) Referendum konané podle čl. (1), písm. b), f) a g) lze v téže záležitosti znovu vyhlásit nejdříve za dva roky po předchozím hlasování.
   (11) Další podmínky a podrobnosti o vyhlášení a provedení referenda stanoví ústavní zákon.
   Nový článek. Posílení přímé demokracie. V současné ústavě chybí.

   Vymazat
  4. 21:05 "referendum se vyhlašuje", referendum se nevyhlašuje, protože referendum samo to neumí. Buď „referendum vyhlašuje ...“, nebo „referendum je vyhlašováno“, řekl bych.

   Vymazat