Reklama

neděle 11. února 2018

Rostislav Iščenko: pokud se Ukrajina rozpadne, USA si myjí ruce


Grigorij Pavlodubov
11. 2. 2018     zdroj
Oblíbený ukrajinský expert, politolog Rostislav Iščenko okomentoval návštěvu Julie Tymošenkové v USA k zúčasti na Národní modlitební snídani. Podrobnosti sdělila agentura Ukraina.ru. Politolog vysvětlil, že ukrajinskou situaci režírovali Obama a Clintonová v naději, že budou realizovat své zájmy. Pro současného amerického prezidenta Donalda Trumpa je však Kyjev naprosto nezajímavý stejně jako poblémy v zemi.


Rostislav Iščenko konstatoval, že Tymošenková může klidně přicestovat na modlitební snídani do USA, a dokonce s ní i někdo promluví. V principu se v Americe bude mluvit i s Bojko, ba dokonce i s Ljovočkinem. Jde přece o to, že Washington je vždy připraven diskutovat se všemi uchazeči o ukrajinský trůn.

Podle politologa jsou si ve Spojených státech dobře vědomi toho, že kterýhokoliv ukrajinský politik, který se dostane ke "kormidlu moci", bude proamerický. Jiní v Kyjevě vlastně nejsou. Proto jsou Američané lhostejní k vnitřním nepokojům a svárům elit - je jim jedno, kdo koho sní a v jakém pořadí.

Iščenko je přesvědčen, že lhostejnost USA je tak velká, že pokud se Ukrajina rozpadne, USA si jednoduše myjí ruce.

Politolog vysvětlil, že ukrajinskou situaci režírovali Obama a Clintonová v naději, že budou realizovat své zájmy. Pro současného amerického prezidenta Donalda Trumpa je však Kyjev naprosto nezajímavý stejně jako poblémy v zemi. A Evropa dnes také nechce být zodpovědná za ukrajinského vůdce Petra Porošenka.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Tak to by bylo rozumné kdyby se rozpadly pryč s fašisty u Ruských hranic.

  OdpovědětSmazat
 2. ...ať jdou do pr.ele !....fašouři

  OdpovědětSmazat
 3. Vatikán si myje ruce
  L. H. Lehmann

  Vatikánská politika za druhé světové války

  Přeložil K. V. Vít

  Tiskové a nakladatelské družstvo "Blahoslav" v Praze, 1947

  Obsah:
  Autor
  Úvod
  Tendence před I. světovou válkou
  Tendence po I. světové válce
  Římskokatolická církev a II. světová válka:
  Habeš
  Španělsko
  Itálie
  Německo
  Československo
  Rakousko
  Francie
  Japonsko
  Spojené státy
  Vatikán si myje ruce ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to má co společného s článkem?

   Smazat
  2. Re (04:14):
   No to (příslovečně pokrytecké) mytí rukou(!) nad důsledky vlastní špinavé politiky ...
   Lehmannova kniha se ale jmenuje trošku jinak, a sice: Vatikánská politika za druhé světové války, a je k vidění zde: http://www.iniciativy.nazory.cz/vatikan/index.htm

   Smazat
  3. Děkuji za doplnění.
   Fašizmus nás nemilosrdně obklopuje na všech frontách..
   ekonomické, politické i kulturní.
   KDO SEJE VÍTR
   SKLÍZÍ BOUŘI
   ...ó jak jsou nepoučitelní
   tak zaniknou zcela*

   Smazat
  4. dík za odkaz na dnes již vzácnou publikaci. do mojí virtuální knihovny skvělý přírůstek

   Smazat
 4. Ukrajinu fakticky dal dohromady Lenin (Stalin s Chruščovem už jenom přidali drobná teritoria). Vděční Ukrajinci ale už všechny sochy Lenina (svého zakladatele) zničili, takže Ukrajinu bez diskuse čeká rozpad a návrat před rok 1917. Ukrajinci si to ale rozhodně zaslouží, dnes banderovce nesnáší všichni jejich sousedé, včetně velkopanských Evropanů (= Poláků), ti si rádi vezmou svůj Lwóv a celou Halič. Heslo dne: "rozděl a panuj" platí i pro banderostán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko by se mělo znovu spojit se Slovenskem a požadovat po Ukrajině dar od Stalina Zakarpatsko. Polsko, Maďarsko a dokonce už ani Rumunsko se nežinýrují a chtějí po Ukrajině navrátit "svá" teritoria.

   Smazat
  2. Slováci již dvakrát zradili a stáli nás prostředky, které v Čechách chyběly a chybí. Za Husáka a za Rumla (Havla) k nám "za odměnu předisponovali svoje Cikány... které dnes levantinská kavárna v pražské filiálce vydává za potomky prvorepublikových kočovníků z Čech.

   Kdo zradil dvakrát, ten zradí i potřetí! Chtějí-li se Slováci zase na někoho pověsit, ať se Félvidék vrátí k Maďarům. MOUDRÝ ČECH JIM POTŘETÍ NENALETÍ!

   Smazat
  3. Naprostý souhlas.H.

   Smazat
  4. Zase manipulujete históriou? Vynechávate čo vám nevyhovuje, vyzdvihujete "zásluhy!" Počuli ste niekedy o HOMOLOVOM puči? Národniari sa začali brániť. A potom Hitler povolal Tisa do 24 hodín do Berlína! Mal sa rozhodnúť: SR, alebo rozdelenie medzi Maďarmi a Poliakmi! Tak čo, hrdinovia, ako by ste sa rozhodli? Tiso ale nesúhlasil, musel to schváliť parlament... Tak kto zradil? Nie náhodou vaši dedkovia, keď odmietli bojovať? Slovensko armádu nemalo. t*o by se mali posúdiť, kto je tu "Nacionalista." A plakať nemusíte, obabrali ste nás pri delení o 147 mld., hovorí to býv. minister M. Tkáč vo svojej knihe O hspodárskych súvislostiach slovenskej štátnosti. No, majte sa - bola som za ČSR, už nie som!

   Smazat
  5. Jedinou nadějí pro naši rasu je Reconquista - mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  6. 0:29 nerev bratček, nerob nam tuna ostudu! Ved sa nám teraz vedie lepši ako jemu, ako všem týmto závistným a zbabelým čeHúnom! Ked naši dedovia bojovali za Európu,tak ti jejich chujskí dedkovia dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa im možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Smazat
 5. Ukrajina jako stát zanikne a stane se součástí RF. Ukrajina je fake stát (V.V. Pjakin). Žádný ukrajinský národ před koncem 19. století neexistoval, ukrajina vznikla jako antiruský projekt. Ukrajinština vznikla tak, že se vzalo haličské nářečí a přidaly se k němu polská, německá, slovenská a židovská slova. Podle googlu 83 procent ukrajinců mluví doma rusky. I v nejukrajinštějším regionu Ukrajiny, Rovnu, mluví doma ukrajinsky jen necelých 30 procent Ukrajinců. Západní Ukrajina (Halič) se do konce 18. století nazývala Červená Rus. Potom to rakušáci radši přejmenovali na Halič a později ten region ukrajinizovali, aby si Rusko nečinilo nárok na toto území. Před 1. světovou válkou většina obyvatel západní Ukrajiny a Lvova se hlásila k Rusínské národnosti, např. ve Lvově to bylo 66 procent. http://www.novarepublika.cz/2014/09/tak-sakra-kde-jsou-ti-echtovni-ukrajinci.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinština nemá žádnou historii, a protože to je jazyk prakticky umělý, tak se nestal jazykem zlidovělým a všeobecně akceptovatelným. Ať se to komu líbí, či nikoliv, ruština má mnohasetletou historii a vývoj, který z jazyka udělal řečově snadno plynoucí z úst, dokonale umožňuje vyslovit jakoukoliv myšlenku se všemi možnými nuancemi, je to prostě bohatý jazyk. To ukrajinština nikdy mít nebude, ty stovky let vývoje tu prostě chybí. Je to jazyk chudý. Směšná je skutečnost, že politici se na veřejnosti před mikrofony a kamerami snaží mluvit ukrajinsky (přece prosadili jazykový zákon, že?), ale mezi sebou a v soukromí konverzují rusky. Na otázku "quo vadis UA ?" existuje pouze sprostá reakce. P.S.: průzkum si můžete udělat i v ČR, když se zeptáte repatriovaných (před banderovci) ukrajinských Čechů z Volyně, jak umějí a používali "movu".

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.