Reklama

sobota 3. února 2018

Ruské letectvo bude mít základnu na ostrově Iturup ...


Jekatěrina Parchomenko
3. 2. 2018          zdroj
Letectvo VKS Ruska dostalo povolení ke zřízení základny na letišti na kurilském ostrově Iturup .... Příslušné rozhodnutí podepsala hlava vlády Dmitrij Medveděv 30. ledna. Dnes se dokument objevil na oficiálním portálu právních informací. Změny vnesl kabinet ministrů do části "Sachalinská oblast". Nová pozice rozšířila seznam leteckých stanovišť v regionu.


Připomeňme si, že podle informací v řadě sdělovacích prostředků plánuje Rusko v tomto roce vybudování obranné infrastruktury na Kurilských ostrovech. Na vojenských objektech budou umístěny protilodní raketové systémy Bal a Bastion.

Dříve japonská vláda konstatovala, že situaci kolem Kurilských ostrovů ovlivňují vztahy mezi Moskvou a Washingtonem. Údajně kvůli růstu napětí RF proměnila ostrovy na "obrannou linii". V Rusku jsou takové výroky dávány do souvislosti s přiznáním vlastní bezmocnosti státu. Kromě toho je Japonsko blízko k tomu, aby se změnilo na "raketovou základnu USA" ...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

75 komentářů :

 1. Skoda ze Stalin nezabral Hokaido

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle to bylo domluveno se spojenci (USA) a sice že SSSR dostane Hokaido. Bohužel, amíci byli rychlejší a Sověti už Hokaido nedostali..., ale stačili alespoň obsadit Kurily.

   Smazat
  2. Nestačili.

   Smazat
  3. Kurily sověti obsadili v srpnu 1945 a drží je dodnes. Základnu budují právě na jednom z kurilských ostrovů, nejblíž Japonsku. Je to reakce na změnu japonské vojenské doktríny. Podle té nové může japonská armáda opět zasahovat i mimo území Japonska, čili změnila se doktrína obranná na imperiální doktrínu útočnou. A Rus patřičně odpověděl. Co mu ostatně zbývá.

   Smazat
  4. Před tím obsadili Kurily Japonci v Rusko Japonské válce. Rusové si v roce 1945 jen vzali Kurily zpět.

   Smazat
  5. 10:29 Ukradli zpět a to je fakt rozdíl, který nelze akceptovat. Mám dojem, že i Sachalin patřil Japonsku,... mám to nastudovat?

   Smazat
  6. Souhlasím proti tomu a jsem ochoten uznat, že Japonci ukradli Kurily Rusům a ti si je ukradli zpět.

   Smazat
  7. Pánové, prosím udělejte nějakou tlustou čáru od kdy se co ukradlo. Mohli bychom skončit u toho, že anglosasové ukradli Severní Ameriku.

   Smazat
  8. Indiáni ji ukradli Atlantidě, pro přesnost, Toltékové.

   Smazat
  9. Tak o co tady jde? Ať si je Japonci zase ukradnou, jestli se na to cítí.

   Smazat
  10. Asi ano, když ještě neuzavřeli s Ruskem mírovou smlouvu.

   Smazat
 2. Vesmírné civilizace, které na Zemi už dvacet jedna let zastupuji, neuznávají tyto kurilské ostrovy Rusku, protože se jich Sovětský svaz zmocnil protiprávně - anekčně až několik dnů po podepsání kapitulace Japonskem. Nerozhoduje, že spojenci poté byly situací donuceni Sovětskému svazu je přiznat. Nejsme lidé, jsme bytostmi, které jste ve vaší lidské historii považovali za bohy a samozřejmě tedy použijeme pro jejich získání naše vesmírné zbraně.

  -- Pokud se Japonsko nezmůže, po takové dlouhé době od konce druhé světové války, k jejich úspěšnému znovuzískání, budeme je považovat za tzv. neutrální lidská pozemská území, která jsou ale okupována a "osvobodíme je". Jak s nimi potom naložíme, ... o tom možná jindy.

  Boha definujete spravedlností. My se mu snažíme přiblížit. Vesmír = právo. Spravedlnost a právo, z ní vyplývající. Budeme tedy jednat v souladu s ním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vesmírné civilizace si můžou trhnout nohou. V našem světě platí právo silnějšího.

   Smazat
  2. Nevidím nic protiprávního na tom, že SSSR obsadil
   Iturup a Šikotan.
   Tak už to ve válkách chodí, vítěz bere vše.
   Japonci také, dokud tedy byli ve fóru, obsazovali cizí území, a kdyby nedostali přes držku, byli by tam dodnes.
   Holt, přecenili své síly, a dojeli na to, stejně tak Němci. Ti také obsazovali cizí území, také dostali přes držku, a také přišli o pořádný kus území.
   Nezbývá jim nic jiného, než se s tím smířit, a držet hubu a krok.

   Smazat
  3. 20:25 NO, jenomže Sovětský svaz je anektoval až po válce,... stejně jako nyní například ukrajinský Krym. Jo,... fakt to vadí.

   Smazat
  4. 20:13 jdi se lecit, magore

   Smazat
  5. 20:28
   Nezvan, rusofobe

   Smazat
  6. Chocholoušek zase ubral léky, že?

   Smazat
  7. Rozpomeňme se na anektované Golanské výšiny v Sýrii, již budou zřejmě jen izraelské.

   Smazat
  8. 8:29 My vesmírné civilizace uznáváme Izraeli celé jeho nynější státní území a to včetně Gazy, Východního Jeruzaléma a Západního břehu Jordánu, protože si toto území vybojoval regulérními válkami, přičemž žádný člen OSN nesmí uznat Palestincům vlastní suverénní stát pokud odmítají uznat právo člena OSN, jímž Izrael je, na jeho vlastní státní existenci. Palestinci odmítají uznat právo Izraele na existenci a myslíme, "že je už na to i pozdě". ... Nic netrvá věčně a Palestinci toto své právo už ztratili a to i územně ve prospěch Izraele. Kromě toho, stejně jako v případě Čečenců, které Rusko smetlo z povrchu země i s jeho hlavním městem Groznyj, vlastní existence státu teroristů Palestinců, je objektivně neúnosná.

   Stejně, jako prezident USA Trump, my vesmírné civilizace uznáváme Jeruzalém za hlavní město Izraele, protože tomu už tak prostě ve skutečnosti je a Izrael na to i má plně právo. Trump se nyní snaží bránit státy V4, aktuálně vlastní hrozbou USA jaderným zásahem menších - lokálních jaderných zbraní v případě stejného útoku Ruska proti Evropě. Trump už začal vracet to, co si půjčil od Československa v roce 1968 a my vesmírné civilizace to přijímáme. Jde o formu legální splátky námi povolenou, jak už jsem dříve sdělil. Jen bychom mu chtěli připomenout, že bránit musí především Česko a Slovensko a to tedy naprosto prioritně!

   Smazat
  9. 20:28, Kurily padly pod správu SSSR r. 1946 po rusko-japonské válce r. 1945 a kromě Sachalinu a severních Kuril zabrali čtyři ostrůvky jižně od Urupu.

   Argumentovali zněním Postupimské deklarace z r.1945 jako součástí dohod z Jalty r. 1945, kde se teritorium Japonska vymezuje pouze na Hokkaidó, Honšú, Šikoku a Kjúšú. Postupimská deklarace se odvolává také na Káhirskou deklaraci z r. 1943: "..Japonsku budou odejmuty veškeré ostrovy, které získalo v Tichém oceánu od počátku první světové války v r. 1914..." Nikdo o jejich nároku nepochyboval.

   Tak praví mezinárodní právo, čili v žádném případě se nejedná o ANEXI.

   Tzv. "ruská rozpínavost" je pouze čistý pragmatismus. Určitě by se s Japonci dohodli, koneckonců Japonci bez problémů ve zdejších vodách loví ryby, ale Japonci nejsou suverénní zemí. A právě u těchto ostrůvků jsou nezamrzající průlivy do Tichého oceánu pro ruské obchodní i vojenské lodě. A vo tom to je.

   Smazat
  10. Vesmírné civilizace to prostě vidí politicky.

   Smazat
  11. 10:55 Ale vždyť je to nesmysl, Rusko (Sovětský svaz) si vždy cokoliv nějak odůvodní a když přijde na to, že mu to někdo vysvětlí, zase vyhrožuje jadernými zbraněmi a trvá na svém ... až mu to projde. Vůči nám vesmírným civilizacím mu to ale neprojde. Sovětský svaz anektoval tyto kurilské ostrovy až několik dnů po kapitulaci Japonska a to proti vůli vítězných spojenců, kteří mu je přiznali až následně. Smlouva s Japonskem tedy byla plně porušena a kapitulace by tedy právně neměla platit. To je to, co provedl Sovětský svaz a my vesmírné civilizace Japonsku tuto možnost samozřejmě přiznáváme.

   Válka s Japonskem tedy nebyla právně ukončena! Kapitulace Japonska je právně neplatná! Smlouva o kapitulaci Japonska byla ze strany vítězných spojenců Sovětskou zvůlí porušena a zanikla. Máme to snad ještě víc rozmazávat. Je to nebezpečné! Proto jsem na Vás hned nereagoval,... dokud si ten 12:41 nechtěl udělat lacině jméno TAKOVOU BLBOSTÍ! Musíme se tedy bránit.

   Smazat
  12. K obsazení ostrůvků, ty vesmíre, došlo po rusko-japonské válce a bylo součástí dohod a deklarací. Například USA se v Japonsku vojensky usadili, a nejen tam. Navíc si zvykni na to, že SSSR stejně jako Británie, Francie a USA byli vítězové tě války, ne škemrající podvraťák z baltských bažin. A jak jsi správně napsal, území se připsalo SSSR. Současný nesoulad je vyvoláván kýmsi druhým a jedná se o čistou geopolitiku.

   Smazat
  13. 13:53 Asi nechápete, že po podepsání kapitulační smlouvy mezi vítěznými Spojenci a Japonskem už nebylo právně přípustné anektovat mu jakékoliv území, byť by to byla jen piha na bradě japonského císaře, směji se, protože fakt už asi nemám mluvit s ignorantem vážně. Japonsko také do dnešní doby proto neuzavřelo s Ruskem (právní nástupce Sovětského svazu) mírovou smlouvu a je s ním tedy pořád ještě ve válečném stavu. Děláte tedy hlupáka nejen ze mne ale i z Japonska.

   Smazat
  14. 14:01, nenmam čas na odpověď, 1945 Jaltská konf. + Postupim. dekl. 1943.. prirkla právo na Sachalin a Kurily SSSR. Nepriznal se nárok SSSR na sever Hokkaido. Zde je rozpor v tom, co se považuje za Hokkaido. Jap. tvrdí že celé jižní kurily, SSSR naopak - jen ostrov Hokkaido. 1946 začala stud.valka a tim zásadní změna v geostrategii.

   Presto 1954 uzavřel SSSR dohodu s Japonskem o navrat části již.kuril (Habomai). Jenže k tomu díky velkému bratrovi na Okinawě nedošlo. Dtto. r 2004 a 2010. Kdyby bylo Japonsko suverénní zemi nebyl by problém se o ty ostrovy podelit.

   Mmch Rusko nemá s Japonci problém. japka tamní vody užívají. Fo jejich vztahu se míchá další subject

   Smazat
  15. 15:30 Rozhoduje stav kapitulační smlouvy, kterou podepsali vítězní spojenci s Japonskem. Nikoho a to ani právně, nezajímá a ani nesmí zajímat jakékoliv jiné dohody. Tečka,... s prominutím. Tečka, protože prostě není co jiného řešit. Japonsko kapitulovalo a jeho stav byl tím určen, definován,... představte si, že by si potom někdo "vymyslel" (prosadil a zrealizoval), že Japonsko ztratí třeba celé své státní území a přestane existovat a nebo, a to je ještě lepší, že Japonce vyhladí, například. To by Japonsko asi s tou kapitulační smlouvou nesouhlasilo, nekapitulovalo by a válčilo urputně až do své úplné porážky pokud by ale například nezvítězilo... a nikdo by se mu asi ani nedivil, směji se. Sovětský svaz anektoval ty kurilské ostrovy až několik dnů po kapitulační smlouvě a to naprosto proti vůli ostatních spojenců, naprosto svévolně a protiprávně, tedy. O tom nemůže být sporu. Teprve následně, po nějaké dost dlouhé době, mu je titíž spojenci přiznali, respektive ustoupili mu. !!! ale kapitulační smlouva tím byla změněna bez souhlasu, přes odpor, Japonska a tak se dokonce stala neplatnou. Asi je tedy zjevné, že Sovětský svaz jednal protiprávně a protizákonně. Ty kurilské ostrovy tedy právně stále patří Japonsku.

   Smazat
  16. 15:52, člověče vy jste fakt tvrdý. Jasně že kapitulační smlouva. A ta podle vás byla jaká? Nazývá se "Postupimská dohoda" a v ní je explicitně uvedeno to, co jsem citoval výše. Tato dohoda se odvolává na předchozí dohody, např. Káhirskou. Tam se jasně udává, že Kurilské ostrovy a Sachalin bude patřit Rusku za ofenzívu v Mandžusku. Jasně se deklarovalo, že Japonsko = Hokkaidó Honšú, Šikoku, Kjúšú. Tečka.

   Že se Rusáci detailněji věnovali znovunabytým Kurilám po kapitulaci Japonska během let 1945 - 46.., a jako co má být? To samé se týká Sachalinu, na nějž si Japka taky činí nárok (plyn). Navdory všem dohodám včetně kapitulační. Vždyť kdyby dostali vše, co požadují, dostali by víc, než měli po porážce Ruského impéria r. 1905 a Rusko by prohrálo podruhé. Kdo byl tedy vítěz 1945. Are'u kidding?

   Všichni to dobře vědí. Zpochybňování smluv se stalo jednou z metod hybridní války stejně jako překrucování dějin. Za SSSR si nikdo netroufl pochybovat, ale dnes je módní do medvěda šťouchat. Leč marně. A marně doufáte, že se něco změní z dobré vůle (a dobrou vůli Rusko i SSSR mělo), protože Japonsko není suverénní země. Japka mají s Rusákem slušné vztahy, pokud se do toho nikdo necpe. Navíc po celou dobu byl v této oblasti klid a mír pro všechny národy zde.

   Smazat
  17. 18:59 Postupimská dohoda vznikla na Postupimské konferenci 17.7. - 2.8.1945, Japonsko kapitulovalo až 15.8.1945. Tato kapitulační smlouva podepsaná spojenci a Japonskem je novou dohodou, nahrazující tu předešlou Postupimskou. Ale to všechno je jedno, respektive lhostejné, irelevantní, protože Sovětský svaz anektoval ty Kurilské ostrovy několik dnů po podpisu zmíněné kapitulační smlouvy a naprosto proti vůli ostatních vítězných spojenců. Tím ji porušil a protože mu později tito spojenci vyhověli, ustoupili mu a uznali mu ten zisk, kapitulační smlouva přestala platit z důvodu jejího nedodržení i jimi. Tak existuje právo obecně, právní věda a nikdo s tím fakt nic nenadělá. My vesmírné civilizace tedy tyto Kurilské ostrovy Rusku neuznáváme.

   Smazat
  18. Příteli splašený vesmíre, dohoda se nazývá Postupimská. To je ta, na níž se dohodli velmoci, žádná jiná. To proto, že s žádnými jinými úpravami by SSSR nesouhlasil, zvlášť, kdyby šla proti jejich zájmu. Vždyť ve válce v Mandžusku stratili další životy a to těsně po Vlastenecké. SSSR byl vítěz 2.sv.války a byl přítomen při všech aktech. Není proto možné, aby se někomu podařilo propašovat do dohod cokoliv, a čím by nesouhlasili. To oni určovali pravidla.

   R.1952 byla další dohoda, S.Franciská, kam USA ani nepozvali Čínu a kterou mnoho států nepodepsalo, mezi nimi skoro celý východní blok, a kterou mnoho států ignorovalo, jako třeba Indie. A která se konala v ovzduší studené války. SSSR následně řešil svoje svazky s Japonskem dohodou separátní r.1954, kde SSSR prokázal dobrou vůli a dohodli se na jihokurilských ostrůvcích ve skupině Habomai. Znovu opakuji - dohodli. A pouze na Habomai. Ne na těch ostatních a už vůbec ne na Sachalinu.

   K naplnění znění dohody z r. 1954 nedošlo proto, že od doby studené války se prakticky nic nezměnilo a Velký Bratr neustále straší má zápraží. To dokazuje i nová vojenská doktrína Japonska a znovu došlo k odkladu naplnění. To že jsme prohráli studenou válku, to neznamená, že budeme zcela zničeni jako Kartágo. Kontakty s Japonskem má i současné Rusko korektní.

   To je naposledy, co ti odpovídám.

   Smazat
  19. 20:58 Zastupuji na Zemi už dvacet jedna let vesmírné civilizace a to, co jsem napsal, jsou jejich názory a jejich pozice. Víc k tomu sdělit nechci, myslím, že to není potřeba. Zdravím.

   Smazat
  20. --- Zastupuji na Zemi především vesmírnou civilizaci vyšší vibrační sféry Odoe 4 - Antarre (Odoe4-Antarre), která má tu možnost vstupovat do vaší lidské vibrační sféry hvězdou Procyon v souhvězdí Malého psa. Pocházím z ní inkarnačně. Je první, která v souladu s tzv. Vesmírnými zákony pronikla na Zem.

   Smazat
 3. co meleš o Krymu?? nepamatuješ snad, že tam bylo referendum? A v něm obyvatelstvo Krymu rozhodlo o sebeurčení... je na tom něco, čemu nerozumíš???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:46 Podle platného mezinárodního práva neměl Krym právo na takové referendum. To zaprvé. Zadruhé šlo o přímou válečnou invazi Ruska a následnou anexi Krymu jím. A zatřetí, třeba ještě,... připojení území jiného suverénního státu je platným mezinárodním právem zakázáno naprosto striktně. Mezinárodní právo = zákaz anexe, respektive zákaz připojení území (nebo části) jiného suverénního státu. Doslova to, je základem a podstatou platného mezinárodního práva.

   Opravdu,... a věřte mi, směji se, protože takový výraz zásadně nepoužívám: Mně a nám vesmírným civilizacím, je naprosto jedno, tedy LHOSTEJNÉ, co kecá nějaký Putin a nebo Lavrov! Nepodléháme vašim lidským zákonům, my vesmírné civilizace a respektujeme právo podle našeho pojímání věci a VYSVĚTLUJEME HO. Pokud se naštveme a to je dost snadno možné, zaútočíme na případného nepřítele plně válečně.

   Smazat
  2. 20:56 hlupaku
   Mas schizu jak bejk
   Jdi se lecit

   Smazat
  3. 20.56
   Rusové se poučili u Američanů, odtržení Kosova bylo podle stejného mezinárodního práva nezákonné, není liž pravda, soudruhu?
   Američané ukázali světu, že dodržovat mezinárodní právo je k hovnu.
   Říká se tomu precedens.

   Smazat
  4. 21:51 Suverenita Kosova byla realizována - podporována v souladu s platným mezinárodním právem. Protože ale byla vyhlášena Parlamentem Kosova, který ale byl zvolen jen _menšinou_ všech oprávněných voličů Kosova a tedy nedemokraticky a i ve všech dalších jeho volbách se stejně tak zúčastnila jen jejich menšina, je tento právní akt už odpočátku neplatný a zůstává neplatným a veškeré státy světa s demokratickými ústavami tuto suverenitu Kosova nesměly uznat a uznávat nesmějí. Bohužel, pravdou je, že u nich rozhoduje i politika a na platné mezinárodní právo také někdy kašlou. Ne ale tak "absolutně", jako Rusko.

   Vesmírné civilizace, které na Zemi zastupuji, tedy neuznávají Kosovo za suverénní stát a považují ho stále za součást Srbska. Tak je to podle vašeho lidského platného mezinárodního práva a i podle toho našeho vesmírného, samozřejmě. Logika.

   Smazat
  5. 20:56, Jakov Kedmi, občan Izraele ruského původu, prohlásil, že Rusové anexi Krymu zabránili, aby se Černé moře stalo americký rybník a neutralizovali rakety v Rumunsku. Stává se, že někdo ve hře prohraje. Co se divíte? Vás to asi mrzí, že se nepodaří zredukovat obyvatelstvo Ruské federace na 15 milionů. Vy jste si chtěl v Rusku něco nakrást pro sebe a anexe se vám nelíbí. Nám někdo anektoval také 80% podniků a nic s tím neuděláme.

   Smazat
  6. Vesmírné civilizace překrucují skutečnost. Jak o Krymu, tak o Kosovu. Vesmírné civilizace by měly víc studovat, seznámit se s fakty a neměly by vynechávat předepsané prášky.
   MUDr. Chocholoušek

   Smazat
  7. Nebylo by Krymu, kdyby nebyl převrat na Ukrajině.

   Smazat
  8. 20:56, zapletl jste se. Neměl jste tahat do vašeho příspěvku právo Krymu na všeobecné referendum. To je přesně to, na co měli dle Ukrajinské ústavy a tím i podle mezinárodního práva nárok.

   Zároveň v Haagu t. 2016 protestovali proti pojmu "palácový ozbrojený převrat", označili to za "demokratický majdan" a tvrdili, že po demokratické revoluci a úprku presidenta se moc válela na zemi. Byla bez vlády volně k použití, tak ji zvedli. No smůla. Zvedli oni, zvedli druzí. Kdyby se přihlásili k převratu a prohlásili se za juntu, možná by se v tom dala najít kontinuita.

   Spornou je zde jen přítomnost tzv. "cizích" sil z RF na ochranu obyvatel Krymu před zvlčelými majdanisty (ačkoliv měli právo pobytu) a možná také na ochranu před US válečnou lodí Mount Whitney a torpédoborcem Ramage, které vyslaly do zdejších vod USA.

   No nepodařilo se, Rusové byli rychlejší. Proto se tomu říká anexe a ne třeba secese. U Kosova to bylo samozřejmě v pořádku, tam to r. 1996 Rusové nestihli.

   Smazat
  9. 11:35 Právo národa na sebeurčení podle platného mezinárodního práva vyžaduje splnění čtyř podmínek: 1) Národnost, 2) Vůle k sebeurčení, 3) Schopnost samostatnosti, 4) Vlastní vůle, přičemž jakýkoliv vliv nebo podpora jiného státu nebo náboženství ji vylučují.

   Krym ani neměl v úmyslu, existovat samostatně, tedy být sebeurčen. Sám ruský národ sebeurčen už je a to existencí Ruské federace,... přičemž tedy Krym byl a je státním územím Ukrajiny a Rusové z Krymu mají kam odejít, totiž do RF. ATD. snad to nemusím rozepisovat.

   Jednalo se tedy pouze o tzv. připojení části území jiného suverénního státu (Ukrajiny) násilnou formou (k Ruské federaci a tou Ruskou federací) a to je platným mezinárodním právem naprosto zakázáno a asi logicky,... co myslíte?

   Smazat
  10. Národnost a právo na stát, není to trochu fašistické? :) Ale teď vážně. Takhle to nefunguje. Právo na stát nezískali ani Kurdové a ti zcela jistě vůli měli a navíc, nikde není etnicky čisté území.

   Na Krymu žije mnoho národností, většinově Rusové, ale všechny spojoval pocit sounáležitosti s Ruskem. Jinak by nedostali taková procenta v referendu.

   Krym se po rozpadu SSSR už mnohokrát pokoušel získat více autonomie, alespoň takové, jakou měli za SSSR. Jenže Ukrajina jejich snahy co nejvíce blokovala. Navíc měla jistý problém s podporou tamních menšin (Tataři, Řekové..) a nejenom na Krymu. Zatímco Rusko tak nepostupovalo. Jediným ústupkem Ukrajiny bylo ono právo na referendum.

   Ale zřejmě by Krym zůstal nadále ukrajinským, až takové neshody tam nebyly, kdyby ne Majdan a následující události. Obě referendové otázky schválil krymský parlament: chcete vystoupit se sestavy s Ukrajinou a chcete vstoupit do RF? Na tyto otázky odpovědělo 87% voličů "ANO".

   Vaši poznámku v duchu, když se něco Rusům nelíbí, ať táhnou do Ruska, mám brát vážně? A ti ostatní mají jít kam? Krymští Tataři zřejmě do Tatarstánu, Řekové do Řecka. Ukrajinci asi taky do Ruska... Nevadí vám, že tito lidé jsou především Krymčané?

   A na závěr otázka. Proč myslíte, že nejsou moc vidět výsledky průzkumu veřejného mínění obyvatel Krymu?

   Smazat
  11. 11.53
   Rusové jsou na Krymu doma, je to jejich země, a je jejich nezadatelným právem rozhodnout o svém osudu, což referendem uskutečnili.
   Krym byl ruským územím, pak byl na chvíli ukrajinským územím, a dnes je zase naprosto nezpochybnitelným územím Ruské federace. Pindat hloupě, že Krym je ukrajinským územím, když realita
   je jiná, je hodné nedospělého člověka.
   Ale jsme demokrati, tak si pindej, co chceš, stejně to nepadá na váhu.

   Smazat
  12. 14:41 Přečtěte si můj text 11:53 ještě jednou, protože k němu není co dodat a odpovídá Vám na Vaše argumenty.

   K tomu národu ale, k tomu vede skutečnost takové lidské a nejen lidské (je to tak ve všech vyspělejších vesmírných civilizacích, vesmírných obecně) existence, protože národ je základem, za který jsou obecně "tvorové" ochotni obětovat svůj život. Jde o kolektivní vědomí na kriteriálně dostatečné úrovni k tomu, aby se národ mohl sám vyvíjet, tedy doslova samostatně a nezávisle. Jde o takové kolektivní vědomí, že souhrnně individuální a rovno Bohu nižší úrovně, Bohu s velkým B, protože vývojově v ose s ním. Lidé, například, nebyli schopni vnímat, respektive cítit Boha vyššího a potřebovali k tomu prostředníka, kterým byl pro lidi například a především Ježíš. Nyní ale už někteří ano, některé nejvyspělejší národy světa, respektive a i proto u nich, například a především v EU, potřeba národa, vlastního národa, upadá. Národ je tedy logicky základní jednotkou planety, zatím. Následuje řádově stav supercivilizace, přičemž samotná civilizace je ještě tvořena jednotlivými národy, respektive národnostmi, ale už bez vyžadování její individualizace. Supercivilizace je směsí lidí, tedy "tvorů" stejného druhu ale bez rozdílů náboženského vyznání a nebo třeba barvy pleti a i tvaru těla v tom smyslu, že na to není brán zřetel při vší svobodě vlastního názoru a pojímání skutečnosti takové existence. Ztrácí to v supercivilizaci jakýkoliv význam, jinými slovy. Natolik už jde o vyšší vývojovou úroveň.

   Fakt, že je s národem Kurdů zacházeno tak nelítostně nespravedlivě, mne osobně naplňuje smutkem. Lítostí nad vámi lidmi, kteří máte tu vinu.

   Smazat
  13. 14:50 Zase. Přečti si zase ten text 11:53, Krym v něm uvedené podmínky naprosto, nesplnil. A k té době držení Krymu: Rusko se ho zmocnilo násilně naprosto proti vůli jeho obyvatel, drželo ho celkem (ne nepřetržitě) cca jedno sto šedesát let (160 let) a Ukrajina poté šedesát let (60 let).

   Smazat
  14. Oprava pro text 15:02: ve větě "..., ale už bez vyžadování _její_ individualizace." má být namísto toho _její_ výraz JEJICH. Díky, omlouvám se.

   Tedy: "..., ale už bez vyžadování JEJICH individualizace." .

   Smazat
  15. 15:02 + 15:10 nazdar vesmírná civilizace, a doma všechno v pořádku? :)

   Mám tě rád, ale 87% v referendu nejni proti vůli obyvatel a už vůbec ne "naprosto proti vůli obyvatel Krymu". Have a nice time.

   Smazat
  16. 18:07 1783 byl Krymský chanát carevnou Kateřinou Velikou zcela ovládnut a formálně připojen k Ruskému impériu. Tehdy byla proti většina, asi tak sto procent všech, dost přesně.

   Smazat
  17. 18:24, :D a doma všichni zdraví?

   Smazat
  18. 19:06 Jo, zdrávi. Po klíčovém vítězství Ruského impéria nad Osmanskou říší v páté rusko-turecké válce (1768-1774) byl formálně připojen k Ruskému impériu až v roce 1783, když už byl asi konečně zcela ovládnut.

   Smazat
 4. 20:56: Bohužel ostrovtipem nejsem nadán. Vaše hluboké moudro jsem nepochopil.

  OdpovědětSmazat
 5. Dobře dělají Rusové vše pro obranu země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo jo. To jim můžeme jenom závidět.

   Smazat
 6. Můžeme tady kecat jak dlouho chceme a Rusové tam svoji leteckou základnu stejně udělají. A pokud na ni kdokoliv bude chtít šáhnout, tak dostane takovou po hubě, že se z toho ani do roka nevzpamatuje. A nic s tím neuděláte. Takto se chová vojenská světová velmoc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pak se najde někdo silnější a vymaže Rusko z mapy světa. Vždy to tak bylo.

   Smazat
  2. Je to možné, ale zatím mají Rusové navrch a Amíci a jejich obdivovatelé se z toho mohou pobzíkat, nic jim to není platné.

   Smazat
  3. 23:30, vymaže Rusko z mapy ... a vždy to tak bylo? To jsem se před obědem dobře zasmál.

   Když je Rusko už tolikrát vymazáno z mapy, proč se jím stále zabýváme?

   Smazat
  4. 11:39 Hlavně se při tom veselém obědě neuduste jídlem, chyběl byste mi pro mou vlastní zábavu. Bylo to myšleno obecně, tak probíhají dějiny lidí.

   Smazat
 7. Abe souhlasil již před rokem a Rusko má na Kurilách již i námořní základnu dávno postavenou tato etická bude druhou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, a Japonsko vlastní čtyři nejmodernější střední letadlové lodě a zrovna je vybavuje nejmodernějšími útočnými letadly USA F-35. Zároveň kupuje útočné rakety vzduch - zem delšího dosahu. Vzhledem k tomu, že mezi Ruskem a Japonskem ještě nebyla uzavřena mírová smlouva a oba tyto státy jsou tedy ještě ve válečném stavu, nic nebrání jejich válečnému střetu o tyto kurilské ostrovy.

   Japonsko je schopno vyrobit jaderné bomby během pouhého měsíce, podle odborníků, respektive má k tomu vše potřebné. Možná se bude někdo divit. Japonsko vysílá rakety se satelity do vesmíru běžně, i zásobuje kosmickou nákladní lodí ISS. Myslím, že je schopno zasáhnout Moskvu kdykoliv. Myslím, že i některé jiné státy by uvítaly změnu Ruských hranic,... především Čína. Kolikrát v historii lidstva už došlo k podrazu, vzpomíná si někdo na ten poslední, na ten Hitlerův?

   A ještě něco, pokud vím, Japonsko má čtvrté nejsilnější válečné námořnictvo už nyní ale asi nejmodernější technicky, to se prostě nedá předem přesněji určit.

   Smazat
  2. --- Kdyby se někdo divil tomu, že má Japonsko čtyři nejmodernější střední letadlové lodě, tedy naprosto _útočné_ válečné lodě, tak to protože je nazýval vrtulníkovými torpédoborci a vědomě a úmyslně tak porušovalo vlastní ústavu. Tak,... to k tomu nějakému dalšímu případnému podrazu. A ještě bych k tomu rád doplnil, že my vesmírné civilizace nestraníme nikomu, snažíme se prostě jednat správně. Jsme si vědomi zločinnosti Japonska za druhé světové války. Jsme si i vědomi důvodu anexe těch sporných kurilských ostrovů Sovětským svazem a jsme si vědomi, že to možná zabránilo dalšímu pokračování války Japonskem po jeho kapitulaci v roce 1945.

   Smazat
  3. 2:15, to jsou vaše mokré sny o tom jak Čína a Japonsko zaútočí coby spojenci na RF. Člověče myslíte, že to jsou blázni? Myslíte, že nepamatují 2.sv.válku, kde obě země byly sami sobě úhlavními nepřátely a teď ve jménu zisku nadnárodního kapitálu a elit USA se znovu zapletou do něčeho podobného? Navíc presentujete Japonce přesně tak, jako kdysi sebe Hitler. "máme zbraně, to je silnější než mezinárodní právo".

   Japonci že čtyř ostrůvků nemají nic než bohatý rybolov a toho jim je hojně dopřáno. Do střetu s Ruskem ho šikuje někdo jiný a proti němu se chce Rusko bránit. Ne proti Japoncům.

   Smazat
  4. 11:09 Tyto kurilské ostrůvky byly největšími japonskými pevnostmi, utajenými, které by nikdo nedokázal dobýt. V jejich podzemí jsou ukryty tzv. zázračné zbraně, respektive i plány k jejich výrobě, přičemž jen menšina z nich byla vyvinuta přímo Hitlerovským Německem. Válka měla pokračovat právě Japonskem a tehdejší Německo pro to ve vlastním existenčním zájmu udělalo své maximum. Podzemí těchto obrovských základen Ruskem ještě nebylo prozkoumáno, protože je zaminováno skutečně důkladně. Ještě toho hodně nevíte.

   Uvědomte si, že něco je pravda a něco je lež,... podle toho, co se vítězi hodí. Třeba zrovna ten Hitler: Nezemřel v roce 1945, utekl a potom se vrátil i s Evou Braunovou zpět do Německa. Mluvil jsem s ním osobně a i s ní! / První proti Japonsku použitá jaderná bomba byla uranová a tedy Německa, teprve ta druhá a zjevně jiné konstrukce a navíc plutoniová, byla USA, protože jen Německo šlo obtížnější uranovou cestou a USA naopak jen tou plutoniovou. To potvrdili vědci, protože to bylo možné dnešními přístroji v Japonsku zjistit.

   Hitlerovské Německo spolupracovalo s vesmírnou civilizací Aldebaran, o čemž historici už našli důkazy. Ještě i nyní nemáte vy lidé tak vyspělé zbraně, jako ty, na jejichž výrobě už za druhé světové války pracovalo Německo ... a potom Japonsko! A neříkejte mi člověče, mluví mnou vesmírné civilizace, které na Zemi zastupuji.

   ... tedy: Vesmírné civilizace oficiálně sdělují, že zmíněné kurilské ostrovy byly Sovětským svazem anektovány a tedy mu právně nepatří.

   Smazat
  5. ty vesmírná civilizace, zkrať svoje příspěvky, kdo má furt přez to rolovat.

   Smazat
  6. že zmíněné kurilské ostrovy byly Sovětským svazem anektovány a tedy mu právně nepatří.
   xxxxxxxxxxx
   SSSR, jakožto vítězná mocnost druhé války, obsadil Kurily zcela po právu. Nejednalo se o anexi, ale vypořádání mezi těmi, kteří válku začali a zavinili, a kteří způsobili pozdějším vítězům obrovské škody. V rámci vypořádání těchto škod, a také v rámci změněného světového pořádku, byly poražené mocnosti po právu potrestány. Tento nový pořádek lze změnit pouze válkou.
   A na to dnešní Japonsko nemá ani v nejmenším.
   Dosud je samo okupováno USA, a drženo na uzdě. Kromě toho si Japonci moc dobře pamatují na výprask, který jim uštědřil SSSR.
   A Čína si rovněž moc dobře pamatuje bestiální počínání Japonců na čínském území za druhé války.
   A Japonsko moc dobře ví, jak se věci mají, a nenechá se nahnat USA proti Rusku. Byli by blázni,
   ty dvě atomky jim docela stačily.
   Takže není co řešit.
   Všechno je perfektně vyváženo, a na změnu nemá nikdo síly.
   Takže Japonsku nezbývá, než se s daným stavem věcí jednou provždy smířit. To je úděl slabých.

   Smazat
  7. 15:19 Tento server NR díkybohu umožňuje publikovat v diskusi náš individuální názor. Protože jde o diskusi, je logickým a i se tedy proto předpokládá, že názory nebudou shodné. Je to vidět.

   Smazat
 8. Vesmírné civilizace oficiálně sdělují--že jsi blbec.Nemáš ani šajnu,co dělají.Jsi k smíchu ubožáku.--LM

  OdpovědětSmazat
 9. Zdravím všechny diskutující.
  Zaujaly mě reakce "vyslance vesmírných civilizací"(VVC) - měly logiku i erudici. Mám jen pár poznámek a to spíše k oponentům VVC (bod 1):

  1) Všichni se obklopujeme (dle svého založení) určitým typem lidí a z toho plyne i typ informačních zdrojů, které pak ve své duší (mozku) zpracováváme a tím si "sebevytváříme" strukturu vlastního JÁ. Achillova pata takového počínání se nazývá determinace. Nebo, chcete-li, agnosticismus individuálního rozletu. Uvedu příklad: Rigidní katolík nikdy "nepojme" (nenacítí) spirituální rauš od-osobnělého hinduisty. Důvod? Církevní didaktika vytvořila v katolících hranici (tzn. meze pro potenciální svobodu duše a to za současného vštěpování vlastní autocenzury ve smyslu:"Nejděte dál, než vám kněz dovolí."),- což je ovšem těžkou blokací, která apriori brání do pronikání k jiným duchovým světům...
  Omlouvám se předem všem čtenářům tohoto textu za svou upřímnost, ale většina z diskutujících je odkojena (bohužel) jen dvěma prsy jedné ZEMITÉ MATKY. Prs č. 1 = soubory myšlenek, jejichž konstruktérem je člověk (filozof, historik, politik, psycholog, Dr. Chocholoušek, atd.) - což se jedním slovem zove ANTROPOCENTRISMUS. Prs č. 2 je navolená!!! metodika zpracování mléka z prsu č. 1. A jaká že to je metodika? Jedná se o myšlenkovou analýzu opírající se pouze o VLASTNÍ rozum (rozum jako jediný nástroj poznání).
  Dovoluji si upozornit, že existují i metody analýzy založené na intuici. Jejich představitelem v ČSR byl prof. Vladimír Hoppe. A ještě upozornění k prsu č. 1, že za zdrojový pramen může být pojímána i moudrost mystiků, která je nadčasová v tom, že ve vás vytváří mechanismy chápání toho, "co je za oponou"; tedy jinými slovy, co není smyslovému vnímání přístupné.
  Prsy 1+2 zemité matky mají horizontální rozměr. Analogické prsy "vesmírné matky" mají vertikální rozměr. Můj odhad zní. 90% diskutujících na webu NR jsou lidé s nadprůměrným IQ, nadprůměrným vzděláním i sečtělostí a jsou to většinově i slušní lidé, ALE odkojeni "jen" zemitou matkou. Proč to píši?
  Netuším kdo je ten člověk, co sám sebe označuje za zástupce, resp. vyslance, ves. civ. (VVC). Ale jedno vím jistě. Není to blázen a spojení s vertikálou (přesahem jinam) rozhodně má. Proto není na místě dotyčného "vyslance" zesměšňovat.
  Otázkou ale je, o jaké metafyzické síly se jedná?
  Snad jsem byl vámi (laskavými čtenáři) pochopen. Snažím se jen vysvětlit, že netové diskuze "o pravdě" mohou mít jak rozměr ryze praktický (zjevný), tak i transcendentní (transc. ve smyslu Kanta). Ve výše uvedených diskuzích došlo (aniž si toho většina z vás všimla, jelikož statut VVC jste brali buď žertem, nebo negovali úplně) k nenápadnému průniku vertikálního "čehosi" do nám dobře známé racionální horizontály. Vše z iniciativy VVC.
  Můj bod číslo 2 je určen pouze pro VVC. Prosím běžného čtenáře o laskavost. Bod č. 2 prosím nečtěte. Bude to mé hodně osobní sdělení pro VVC.

  OdpovědětSmazat
 10. 2) Drahý VVC. Mám k VC (které zastupujete) jen dvě poznámky.
  2-a) Napojení (VC) na struktury kolem Wall Streetu považuji za zasahování do interních záležitostí pozemšťanů. Pokud by zasahování mělo charakter metafyzický - tak ano, bylo by regulérní. Ovšem ve fyzické podobě se jedná o narušení řádu a naprosto chápu reakci vojenského velení Kremlu, které do svých služeb integruje pozemšťany s parapsychologickými schopnostmi.
  2-b) Vím odkud vítr fouká. Ve hře je Demiurg. Ano, mám na mysli toho, jenž konstruoval tóru (SZ) Źidům a byla mu tím dána šance od Nejvyššího ukázat se, zda-li lidstvo bude šťastné pod jeho vedením, či nikoli. Podělal to. Nový Zákon, díky Bohu Nejvyššímu, překreslil jeho mapu. Tak znovu zabral, pacholek, a přišel s Koránem. Obyčejný muslim ale za nic nemůže, je jen jeho oběť, stejně jako sebestředný Žid. Ateistické lidstvo už ale nevěří ničemu, co náboženstvím zavání. A tudíž další atak bude z levelu vyššího než je psaná forma "svatých knih". Budou to zhmotnělí mimozemšťané - to jediné je ještě schopno uvést intelektuálního ateistu v úžas a dezorientovaného věřícího zrovna tak. (Ach jo.) Že je ve Vesmíru živo víc než na naší Zemi ví každý z nás, kdo je schopen "cestovat" (Vy víte jak to myslím). No a pro Demiurga (při jeho obří síle) není problém "splašit" do jednoho šiku několik vesmírných (promiňte mi následný term.tech.)"podcivilizací" a znovu začít "ohromovat" popleteného člověka (lidstvo). Závěrem jen doufám, že si, drahý pane velvyslanče, uvědomujete komu sloužíte. Pokud ne - pak plně chápu Vaše úsilí. Pokud ano - je mi Vás líto. S pozdravem R.S. (Kontakt: rolav.zi@gmail.com)
  P.S. To, že Vám Demiurg (přes své vznešené poskoky) otevřel on-line přístup do univerzálního vědění není vděku hodno. Totéž "nadělil" dr. Faustovi. Jenomže ve finále své pozemské pouti Faust už jen bědoval. Vy to ale víte. Jen se utěšujete "třetí cestou" nastíněnou Goethem a doprovázenou ujišťováním vašich šéfů, že ona eschatologická (a autonomní) sféra je již přichystána. Na to pozor. Pravděpodobnost cesty J.W.G. je minimální, neb duchovní úsilí ke zvratu nutné (a z toho plynoucí cesty do "meziprostoru") je nezměrné. Univerzálnější platnost má, bohužel!!!, verze Ch. Marlowa....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozoruhodné.
   Četla jsem oba Vaše příspěvky (ač 2.bod nebyl určen mým očím, takže pardon pane) a jde mi z toho mráz po zádech. Odpověděl Vám záhadný VVC na mail? Nezesměšňoval jste ho tou zkratkou? Nebo jste ho tím chtěl vyprovokovat? Mám vtíravý pocit něčeho jako Výzva k boji. Pletu se? Z textů jeho i Vašeho mám dojem, že se střetávají 2, kteří ví. Bude se něco odehrávat v patrech nad námi, kam normální smrtelník nevidí??? A o co se tady hraje?

   Smazat
  2. 15:18 Nejsem velvyslanec ani vyslanec vesmírných civilizací, jsem člověk, který je zastupuje. Musím uznat, že píšete zajímavě a na intelektuální úrovni. Nicméně, opravdu vůbec nevím, o čem. Nic mi Vaše informace, kterými argumentujete proti mně, neříkají, nikdy jsem o něčem takovém ani _nezaslechl.

   Zastupuji je, protože se na Zemi zhmotňují z vyšší vibrační sféry a vydrží v její lidské dimenzi jen cca dvě hodiny, pro opětovnou možnost návratu. Setkal jsem se s příslušníky několika vesmírných civilizací osobně hmotně, tzv. z očí do očí, setkal jsem se s vesmírnou technikou a byl i v ní. Důvody nyní není nezbytné uvést. Přesto ale sdělím, že jde o plán, který probíhá už z doby před mou inkarnací do tohoto lidského těla a probíhá, alespoň zatím, úspěšně. Dokonce jsme nyní získali opětovným zvolením Zemana prezidentem Česka asi tak dva až tři roky navíc. Celkem jsme v plusu už cca pět let, zatím. Vypadá to tedy spíše dobře, s budoucností Čechů a Slováků.

   Zároveň si také skutečně vážím Vašeho přístupu k věci možnosti inteligentního života ve vesmíru. Každý, kdo myslí, by tuto možnost měl uznat a tedy neodmítat. Ti ostatní jen opakují. ... Doufejme, že ještě ne dějiny.

   Smazat
  3. 23:12 Neodpovídám maily, komunikuji pouze zde v diskusi, NR si to i zaslouží, my vesmírné civilizace si tohoto serveru ceníme a vážíme, protože je ještě svobodný.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.