Reklama

.

.

sobota 17. února 2018

Rusko ďakuje Slovensku za reakciu na rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru

17.2.2018 HlavnéSprávy

Rada federácie pošle poďakovanie svojim slovenským kolegom za ich pozíciu k rozhodnutiu MOV. Príslušný návrh predložila predsedkyňa Rady federácie Valentina Matvienkoová.
Ilustračné fotoSlovenská národná rada vyjadrila svoj nesúhlas so zákazom štartu Rusov na Olympijských a Paralympijských hrách v Pchjongčchangu. Skupina viac ako 50 poslancov Národnej rady SR zaslala minulý týždeň otvorený list Medzinárodnému olympijskému výboru (MOV), v ktorom ho žiada, aby prestal s politizáciou športu a prehodnotil svoje rozhodnutie o zákaze ruských športovcov štartovať na olympiáde, píše Federaľnoje agenstvo novostej.

„Keďže OH sú celosvetové a sú súťažou národných tímov, vyzývame všetky demokratické parlamenty, aby sa k našej výzve pripojili,“ uvádzajú poslanci v liste, pod ktorým sú podpísaní zákonodarcovia zo Smeru, SNS, Mostu-Híd, ale aj opozičných strán ako SaS, hnutia Sme rodina a OĽaNO.

Poslanci tiež kritizovali rozhodnutie, podľa ktorého ruskí športovci môžu štartovať na svojom podujatí v marci len pod neutrálnou vlajkou. Iniciátor listu Ľubomír Petrák povedal, že MOV zatiahlo šport do politiky.

Počas zasadnutia Rady federácie v Moskve poďakoval senátor Vjačeslav Timčenko svojim slovenským kolegom a povedal, že si zaslúžia vďaku a rešpekt. Matvienkoová sa zase ponúkla, že im pošle oficiálne poďakovanie.

“Myslím si, že bude správne, ak slovenskému parlamentu a ich poslancom pošleme za členov Rady Federácie slová vďačnosti za ich solidaritu a spravodlivosť a odovzdáme im našu vďaku za všetkých,” povedal Matvienkoová.

Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin nazval rozhodnutie MOV, zakázať štart ruským pretekárom, za politicky motivované. Prezident povedal, že Rusko bude pokračovať v spolupráci MOV a VADA na “odstránení skutočných problémov, ktoré reálne existujú”.

- - -

25 komentářů :

 1. Tak to prostě je ne sport ale politika.

  OdpovědětVymazat
 2. Od dob vzniku olympijské myšlenky byla tato vždy nástrojem usmíření. V době pořádání olympijského klání se zastavovaly boje a soupeření se přemístilo z bitevních polí na sportoviště. Ať už je politická situace jakákoliv, nikdy by se neměla promítnout do sportu, jinak popírá samotnou myšlenku vzniku těchto her. Nastoluje to potom otázku jejich existence. Jaký má smysl pořádat hry na které bude mít někdo zakázaný vstup? A proč držet při životě organizace, které je pořádají?
  Zrušit MOV, VADA a olympiádu samotnou, resp. všechna neprofesionální mistrovství, ať už se týkají jakéhokoliv sportu. Do všech prosákla politika a doping.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, jak píšete. Jenže v dnešním zvráceném světě? Vždyť je to na zvracení, jak je vším manipulováno a překrucováno ve prospěch špinavé politiky některé nenažrané mocnosti.Zdravé uvažování pomalu umírá.

   Vymazat
  2. Dokonce v některých státech jde o státem řízený doping a tajnou službou prováděné švindly se vzorky. To je fakt děs.

   Vymazat
  3. 16:11, jak to víte? Vždyť právě z tohoto je obviňováno Rusko. Ne proto, že našli nějaké Rusy, co dopovali, ale že je doping organizován shora státem. Pokud se někde jinde dopuje, potom to je věcí buď jednotlivců anebo možná jakési mafie a je to postihováno. To je přesně ten rozdíl, který Rusko, celý stát en bloc, vylučuje z řad světové sportovní veřejnosti s retrospektivním postihem.

   Ze Rusové vydatně dopovali, není pochyb, v tom nebyli jediní. Jenže oni musí prokázat, že doping nebyl státní záležitostí, ale že naopak, stát proti tomu svinstvu bojoval.

   Má to ještě jeden aspekt. Je zde snaha dokázat, že všechno zlo pochází z Kremlu. V tomto světle vypadá "whistblowing" a ponížení v Pčongjangu jako zdařilá hybridní diverzní akce CIA těsně před presidentskymi volbami.

   Vymazat
 3. Slováci se tedy vyjádřili. A co my Češi? Nám to zatahování politiky do sportu nevadí? Zatím jsou ze hry venku Rusové a zítra to už mohou být Srbové a nakonec všichni Slované.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však oni se Češi vyjádří .Štětina už určitě sbírá v Euro parlamentu podpisy na podporu Ruska .

   Vymazat
  2. Ale Štětina podporuje Rusko přetěžováním lidí jako Ilarionov, Maschadov, Sobčak, Romancov, Gusinskij, Mitrofanov, Chodorkovskij, Pussy R., Basajev a dalších ruských velikánů.

   Vymazat
 4. USA je úplně jedno, že celý svět se dívá na svinstvo které prostřednictvím MOV prosadili, že Rusové kteří nikdy nedopovali na rozdíl od Norů, Američanů a dalších. Hlavní je, že vyhrávají jenom Američané, Norové, ostatní z anglosaských států. Tím se hýbou kšefty, tím že vyhrávají jenom ti praví, tedy Američané, Kanaďané, reklama jde nahoru, tržby a zisky jsou nahoru. A o tom dnešní sport je. Dopovat můžou, ale jenom ti praví, kteří jsou součásti zisků. Rusové nejsou součástí tvorby zisků amerických a ostatních západních firem. Proto musí z kola ven a na olympiádu nebudou připuštění. Důvod se vždy najde. Na války vedené USA se vždy důvody najdou i když vymyšlené ale to nikoho nebude zajímat, hlavně že se utratí miliardy za zbraně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové jsou zdrojem zisku, proto se Šarapka dostala na kurty dřív, než byl původní trest.

   Vymazat
 5. I já s taťuldou už té estrádě MOV dobře rozumíme.

  OdpovědětVymazat
 6. Politika nepatří na olympiádu . Jsem hrdý na Slováky i moje sk. rodiče že se nebojí a odsuzují to co provedli Rusku . Americké vojsko zabíjí lidi v několika státech , kulka nerozezná kdo je volák nebo civil . Co na to Český parlament ? Já jako občan státu EU se stydím za sankce proti RF .

  OdpovědětVymazat
 7. Ja tebja lubju Rasija .

  OdpovědětVymazat
 8. Slovaci jsou frajeři nejvetši !!!Slava jim !!!

  OdpovědětVymazat
 9. Slovenský poslanci jsou borci . Teď budou po vás skákat Ukrajinské děvky femen .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... kolik už jich po tobě skákalo??? ...

   Vymazat
  2. 14:17 Naši poslanci jsou také borci. Určitě už někde v demobloku chystají výzvu pro MOV, aby dodatečně vyloučil všechny ruské sportovce.
   Pořád nechápu, jak jim mohl MOV zakázat vystupovat se symboly Ruska, když souhlas s jejich účastí znamená, že jsou čistí. To je blbost rozměrů přímo Olympských. Je to jako kdyby říkali: "Jste poctiví, přesto vás potrestáme". Uplatňují nepřípustný princip kolektivní viny. Kde je mezinárodní právo, na které se "demokraté" tak rádi odvolávají?

   Vymazat
  3. Jenže požadavek sportovní veřejnosti byl a stále je, vyloučit Rusy úplně ze všech soutěží včetně šachu. Jestli se tak stane, ukáže budoucnost. Co se týká symbolů, MOV měl dostatek důkazů a plné právo, aby tak udělal, a už jednou tento trest použil.

   Vymazat
 10. ...olypiadu ignoruju...chléb a hry...sportovci jsou otroci zelených papírků...existuje XX možností jak se seberealizovat bez koukání na bednu..!

  OdpovědětVymazat
 11. Vážení, prý v tomto roce bude ten krach zeleného papíru, o kterém Švihliková prorokuje, že bude do roku 2040 /její kniha Přelom/. Na youtube je o tom pořad: https://www.youtube.com/watch?v=aWivtF3jlX0
  Nějaký Dow index spadl na nejnižší úroveň od roku 2008.
  Prý hodnota zelených papírů klesne na 10 procent - v roce 1929 klesla na 40 procent.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli krachne USA, krachne celý svět a jsme hodiny před jadernou válkou.

   Vymazat
 12. Pro trolly, Seneka: řeč je obrazem ducha, jaký muž taková jeho řeč. Mějte toto vždy na paměti, když se chopíte klavesnice. Toto píši po vašich brilantních příspěvcích na počest zesnulého Ransdorfa.

  OdpovědětVymazat
 13. USA začaly totální válku a vedou ji na všech frontách za max. využití jejich tajných služeb ale i svých oligarchů. Je jen smutné, že k tomu využívají i sport. Slováci mají alespoň srdce, to u Čechů nehrozí.

  OdpovědětVymazat