Reklama

pondělí 26. února 2018

Rusku byly přislíbeny maximální výhody při obnově Sýrie

26. 2. 2018 zdroj
Syrská vláda je připravena poskytnout maximální výhody ruským společnostem, které se chystají se podílet na obnově hospodářství země. V pondělí 26. února to oznámil syrský velvyslanec v Rusku Riad Haddad. Informovala o tom agentura RIA Novosti. "Syrská vláda a všechny příslušné organizace obdržely potřebné pokyny od našeho prezidenta Bašára Asada, aby byly poskytnuty různé maximální výhody našim ruským kolegům, kteří se budou podílet na obnově syrského hospodářství tak, aby naše země zaujala ty pozice, které měla před válkou", řekl.


Celá odvětví syrského hospodářství jsou zničena, řekl velvyslanec. Vyjádřil naději, že ruské firmy jim je pomohou obnovit. V říjnu 2017 vicepremiér Dmitrij Rogozin konstatoval, že ruské společnosti se budou moci ucházet o preference a výhody při uzavírání smluv v Sýrii. 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

49 komentářů :

 1. To že jim pomohlo Rusko je zárukou, že nedopadnou jako Líbie a co nejrychlejší obnova hospodářství a infrastruktury bude garantem dalšího demokratického rozvoje bez vměšování Ušáků a dalších šmejdů.

  OdpovědětSmazat
 2. Ale v prvom rade,vyprasit ty,ktery tem nemaji co delat,
  USA a NATO!Gutteres je znepokojeny vyvojom v Syrii.Celych 7 rokov,preto nic nerobil.OSN sro USA !

  OdpovědětSmazat
 3. Putin klickuje jako zajic aby se vyhnul valce , ktera by se rozsirila do celeho sveta. Usaci a teroristi delaji vsecko aby to vyprovokovali.Potrebuji jako vzdy Rozdmychat Spravedlivy Hnev v Populaci..Nejakym novym 9/11.
  Neni moc casu. Vsecko se hrouti a cokoliv reknou je smesny a stupidni.
  Kolonialni Prednosta jel do USA pro nove rozkazy.
  V Tramtarii pripravy jsou v plnem proudu
  " I ty muzes byt vojakem" hlasi bilboardy a tvori se nova a dalsi armada. Expertni armady v Afganistanu a jinde ale nejsou schopny cokoliv vyhrat. Vlady zvou Americke Zbrojni Konglomeraty aby vybudovali tovarny na vyrobu zbrani v Tramtarii, aby se nemusely dovazet...
  Proto ze Syrie nepujdou pryc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel je to dost přesné! USA se rok od roku více zadlužuje a přitom si tam v průměru žije obyv. (tzn. samoz. ne každý) nad poměry. Navíc přesouvají neustále svoji výrobu mimo vlastní stát a lidé sice prací v neziskovkách (čti v nevýrobním odvětví) nyní ještě uživí, ale stát je brzy ( neziskovky) přestane dotovat a pak to bude horší. Na potenciální, asi jediné možné východisko z této krize nechci ani pomyslet. Karel z Plzně

   Smazat
  2. Jasně,tomu už nevěří ani ten zrzavej chuj vydávající se za prezidenta😁

   Smazat
  3. 8:35
   Ad:Tím byl myšlen expert všehomíra za velkou louží��

   Smazat
  4. Orange president ať je jakej je, Amerika má stále svou sílu. Možná v brzku ji dožene Čína a Evropa, pokud by přestala dělat kraviny s Ruskem, společně bychom mohli vytvořit třetí centrum. Jenže zdejší Amerikou proplacená neomarxistická smečka je dementní, a raději půjde do války.

   Smazat
  5. Hop a je tu lidoop!27. února 2018 18:15

   Apropo, ten Trumpovič, není to samozvaná nabubřelá slibotechna, zvaná bublifuk s če-če zrzavou prohazovačkou? Trumpovič v předvolebním klání slíbil, že uklidí ten sajrajt na „emerickém“ dvorku! V prezidentských volbách nasliboval „emerickým“ voličským blbečkům všelico+něco navíc, protože věděl, že slibem nezarmoutí, jen oblbne podvyživené „emerické“ IQ! Ale po volbách se srazu odkopal a zradil důvěrčivý „emerický“ lid. Přijal agresivní militaristickou neokonzervativní linii vojensko-bezpečnostního komplexu. A teď se Trumpovič postupně odkopává, jako arcilhář! Fuj, že se nestydí! To je ta "emerická" demokratúra v její přímém podaní! A proto: 3x fuj!-fuj!-fuj!
   Lze očekávat, že Velikému náčelníku z Bílé chatrče začnou z ciziny expedovat v pytlích chcíplé okupantské zrůdy a zombie ze zločinecké teroristické bandy jménem US Army!
   Hadrová loutka Trumpovič:
   • www.seznamzpravy.cz/clanek/trumpovi-zamestnanci-popsali-v-nove-knize-prezidenta-je-pologramotny-a-detinsky-41406?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.reflex.cz/clanek/komentare/84073/nejvetsim-silencem-i-geniem-letosniho-roku-je-americky-prezident-donald-trump.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.novarepublika.cz/2018/01/pokryteckemu-trumpovi-vadi-udajna.html#more

   Smazat
 4. Příteli naivní, nic nebude. Na něco podobného musí mít Rusko prachy a ty nemá. Každý to ví. Sami nemají ani kilometr dálnic, Moskva-Petrohrad se jede na po okreskách, co chtějí s infrastrukturou v Syrii? Technologie: kdysi vyváželi komplexní investiční celky, dnes jim vše staví Západ nebo Čína. Budou stavět Sýrii a doma bída? To se dlouho neudrží.

  Jediné kvůli čemu tam šli, je trouba z Íránu a Kataru přez Turecko do Evropy. Ani s tímto si nebudou umět sami poradit a budou pouze participovat. Je otázka, jak moc a do kdy, protože Západní Evropa a hlavně USA se jen tak odradit nedají. Asad by dávno přistoupil ke spolupráci se Západem, jenže Rusko slíbilo větší procenta z projektu. Teď má rozvracenou zemi a bude se muset dělit i s Tureckem a Čínou. Ten svazek s Ruskem dlouho nevydrží - prachy. Bohužel, bude to podobné jako Vietnam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že by byl problém v penězích. O rouru šlo také, ale asi ne v první řadě. Připomenu KLDR. Tam šlo o velmi hodnotné suroviny a dodnes je nikdo netěží. Ani Amerika. Ani Sověti, ani Rusové. Sýrie byla také o troubě, ale i o politice. Většina demokraticky napadených zemí měla socialismus nebo socialistickou vládu. A hlavně byla o penězích. Zbrojní koncerny potřebují zisky. Za málo práce hodně peněz. A to lze dosáhnout jen ve zbrojním průmyslu. Tam se pod záminkou tajemství nemusí nic zdůvodňovat. V normálním podnikání to nejde. Nebo je to moc vidět.

   Smazat
  2. 6.11 Bez komentáře, pane vy jste ale hlava. Karel z Plzně

   Smazat
  3. Pro 6:11 Obnova Sýrie je myšlena tak, že ruské firmy budou obnovovat a Sýrie platit. Nepochopil jste text ani vztahy.
   Rusové v Sýrii povolí několik tisíc "svých" teroristů z Kabeláží, jejich armáda, námořnictvo i letectvo se pěkně procvičilo se ztrátami jaké bývají i na manevrech a teď z toho ještě kouká dobrý kšeft.

   Smazat
  4. 6.11 pane vy jste hlava. Máte na víc, zeptejte se v Bohnicích, přibírají.

   Smazat
  5. 8:58, hezké, ale z ČEHO platit? Jediné, co je perspektivní pro Sýrii, je ta trouba z Íránu. Proto se angažuje také Írán. A i zde a začátek jsou potřebné peníze na investice do infrastruktury, které má mimo EU a USA jen Čína. Jaké mají dohody s Čínou? Mohli by přez státní dluhopisy, ale to je také riziko. A je otazné, jestli nejsou sankce i na ně. Kdyby to bylo tak dobré, jak tvrdíte, Rusko by nebylo u dvou r.agentur ve spekulativním pásmu a nebyl by tak extrémní odliv kapitálu, i toho jejich vlastního.

   Smazat
 5. To se Američani podělají vzteky. Tedy pokud je vůbec ze Syrie dostanou.

  OdpovědětSmazat
 6. "Celá odvětví syrského hospodářství jsou zničena, řekl velvyslanec. Vyjádřil naději, že ruské firmy jim je pomohou obnovit."

  Který z našich politiků a kdy u nás řekne podobná slova: "Celá odvětví československého hospodářství jsou zničena a vyjádří naději, že ruské firmy jim je pomohou obnovit ?

  OdpovědětSmazat
 7. "USÁci" neumí prohrávat a od svých kolonií vyžadují naprostou podřízenost. Raději rozvrátí celý svět a budou všem lhát, než aby přiznali, že se mýlili. Obnova Sýrie bude v jejich režii, nebo nebude vůbec. Co mají nyní v záloze nechci raději ani domýšlet. Na Ukrajině mají půdu také již připravenou a spustí to asi zaráz. Kéž bych se mýlil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. R.P. Neudělají nic do otevřené války nepůjdou i když jsou blbí jak štoudev tak moc dobře vědí že by zařvaly taky.

   Smazat
  2. Praví Američané katastrofálně podcenili imigraci... a proto skuhrají a živoří v REZERVACÍCH.

   HEBREJCI v obdobné situaci odedávna vytváří po celém světě minoritní diaspory NAVZÁJEM SPOLUPRACUJÍCÍ (indiáni, jako našinci, místo toho pilně za šušeň spolupracují na genocidě vlastního národa, vlastní rasy...) a úspěšně ovládající vše v dosahu často již od první generace v místě. Tak dopadla i Severní Amerika, Evropa v okovech EU bachařů EK...

   Ukrajina a Pobaltí živořící s výhledem na "sladkou odměnu" pochvaly jejich věrchušek před nastartovaným americkým JEEPEM s rozvitou vlajkou USA, za nesmyslnou nenávist k Rusům a ke všemu ruskému... Bída, chudoba, ale prý uškodí i Rusku.

   Smazat
  3. 8:44, ano neumí prohrávat a to dokonce ani ti, kteří z toho nemají zisk. Předchozí článek od Iščenka naznačil, co Americe hrozí, když se Rusko ukotví v Evropě ze severu (Nordstream) a z jihu (Turkish + Islm.magistrála). To je hlavně pro Donalda velká ztráta a fiasko, i když on v tom tu největší vinu nenese. Ještě má ale možnost využít Ukrajinu. A jak to vypadá, velice silně o to usilují.

   Smazat
  4. R.P. a anonymní: Obávám se, že USA se nebudou bát jít do ostrého konfliktu. Z rozhodujících míst už totiž odcházejí lidi, kteří zažili skutečnou válku a pro ty nastupující je to jen něco jako videohra bez skutečného uvědomování si možných následků. Nevšimli jste si, že dochází k relativizaci jaderné hrozby? Američané pracují na miniaturizovaných jaderných náložích, pro taktické ůdery. Oni už se totiž nebojí důsledků. Je to stejné jako s AIDS - lidi se ho přestali bát a tak počet nakažených posledních pár let raketově stoupá.

   Smazat
  5. 17:57, ano, vidíme to.

   Smazat
  6. Ach bože - masturbanti u počítačů, stále ta samá smečka dementů, nic jiného neumí, než skřehotat o válce. Ze všech stran rozebírat různé hovadiny, jak by válčil ten, a jak by válčil onen - a zrovna ta skupina válečníků, kteří dřepí u počítačů den co den a melou stále totéž, čekaje na pravidelný důchod.Takovej borec kdyby měl udělat dřep, tak ho bude muset přijít zvednout záchranka - ale vést neustále ty pitomé silácké kidy, na to jsou machři. Kdybyste věřili, že nějaká válka skutečně bude, určitě byste nedřepěli v pohodě svých pelechů u počítače, a nepsali ty kraviny, srkajíc k tomu lahváč.Asi byste si budovali ve sklepích útulky, a snášeli tam potraviny - ne? A už máte koupenou plynovou masku? Ale pořád strašit válkou - zaháníte nudu? A funguje to?

   Smazat
  7. 19:45 Běž to hajzlu kavárnický poskoku.

   Smazat
  8. 22.42 - Až po to tobě, počítačovej závisláku -až po tobě.

   Smazat
  9. 10:53
   Pindat ke všemu ti jde,ale makat to ne,to máš najednou obě pazoury levý ty pisálku!

   Smazat
 8. Rusko Sýrii zachránilo a Syřané takhle projeví svou vděčnost.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdepak je ten všeznalec z Honolulu aby nám vysvětlil jak se věci opravdu mají?
  Jako že zrzavá přehazovačka je zachráncem galaxie Milkyway, že bez Trumpa uz máme být dávno jen negativy na nejake zdi co zazrakem zústala stát.
  Kde jsi Honolulu? Že by koronární problém?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:28
   Má zácpu,tudíž má pouze mozkovou příhodu☺

   Smazat
  2. Moudrý brouk Pytlík27. února 2018 18:26

   10:28 - HOVNOlulu má teď zaracha, protože příliš pindal ty své HOVNOcucy a TUPOžvásty ze senkrovny. Ještě stále dělá hajzldědka za pár šupů tomu svému páníčkovi Trumpetovi v té jeho kadibudce! Ta práce zcela odpovídá jeho úrovni „emerického“ ksindla. Bydlí ve své papundeklové chatrči na Floridě. A jen čeká, kdy ho konečně zahrabou v papírových botách na krchově pro "emerické" chudáky!

   Smazat
  3. 18:26 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
 10. 9:46 My také umíme projevit svou vděčnost - zatkneme kurdského vlastence a uvažujeme o jeho "výměnu" za dva "turisty", vězněné v Turecku.

  OdpovědětSmazat
 11. V historii té země (a vůbec Ruska) to nebude poprvé, co bude nutno opět obnovit válkou zpustošenou zemi.
  Oni to ale jistě zvládnou!
  Bude to stát ohromné peníze. A složitost té obnovy umocňuje fakt, že ani jedna z těch dvou zemí kapitálově bohatou není. Bude to na dluh a úvěr. Bídně je na tom zejména Sýrie, která při poslední desetileté agresi Západu (vedené přes nájemní zmetky) přišla o kontrolu nad svými surovinovými zdroji i o svůj průmysl. Ostatně ani ty sur. zdroje dnes ještě neovládá, když o ně zápasí s USA a jejich kořistnickými spolupachateli.
  Komu tedy bude na konec odeslán závěrečný účet za obnovu země?
  A jak dlouho se ještě světová veřejnost dokáže nezúčastněně koukat na to, že USA a spol. bez obhajitelného důvodu rozvalí nějakou zemi či celý region, aniž by praví viníci za to kdy byli postaveni před mezinár. soudy a potrestáni??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tímto lze bez výhrad souhlasit. Sýrie si moc dobře uvědomuje, u koho bude lépe se zadlužit. Ať mi navíc někdo vysvětlí stupeň arogance, kdy představitel cizího státu prohlásí, že legálně zvolený Asad je pro něho neakceptovatelný. Včera Ukrajina, dnes Sýrie a zítra? Možná bude na řadě jiný neposlušný stát. Naše jediné štěstí je, že už nestojíme za ukradení, nezbylo nám nic, co by stálo za velkou válečnou loupež. Jediné naše bohatství je v lidech, co mají zdravý selský rozum a těch není málo, jak ukázaly volby i přes trvale vedenou mediální masáž. Lidé u nás jsou naštěstí z dob stejné masáže opačného směru schopni rozeznávat.

   Smazat
 12. SU-57 v akci..... a amici jedou domu v truhlách... https://riafan.ru/1029454-arabskie-smi-shoigu-otomstil-za-chvk-vagnera-nanesya-udar-po-terroristam-v-vostochnoi-gute

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, přesně jako v okalibrovaném bunkru nedaleko Idlíbu.

   Smazat
 13. Teď ještě vyhnat americké fašistické uzurpátory a teroristy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Střelbu do vlastních demonstrujících neozbrojených studentů učinil Asad. Proto vznikla vzpoura obyvatel proti němu. Nebýt Ruska už by tam dávno nebyl. Stejně tam klid nebude, protože tři čtvrtiny občanů jsou sunniti a Asad protěžuje své šíity. Ekonomicky je na dně a Moskvu jeho vydržování stojí on velké peníze, kterých Rusku chybí!!

   Smazat
  2. 14:46
   Takže podle by demokraticky zvoleného prezidenta měli pomocí uASSackejch okupantů svrhnout a nechat si zničit vlastní zemi jako v Iráku,Egyptě Afghánistánu,Lybii atd????
   Jdi to těm lidem říct na náměstí a archeologové tě budou skládat jako puzzle ty vylitá palice!!!!☺

   Smazat
  3. 14:46, vzpoura obyvatel, střelba, krvavý Asad. Milý zlatý, zkuste jinou pohádku. Sýrie, Lybie, Ukrajina jsou jako přez kopírák malými odchylkami s ohledem na region. Demonstrace vyvolané dlouhým suchém a špatnou reakcí syrské politické scény vedly k tomu, že se hněv lidí využil k pokusu o státní převrat dle osvědčené metodiky. Střelba nastala, světe div se, ze strany tzv."studentů" a nejen na pořádkové síly. Následovala protiakce.

   V počtu mrtvých (na obou stranách) v samotném počátku "syrského jara" se zdroje různí a jedná se o čísla 5 až 88.

   Další chyba: Asad není šiíta, je sunnita. A demonstrací sekularizace Sýrie, konvertovala rodina Asadů k Alawitům. To byla velká výhoda Sýrie, náboženská svoboda.

   A máte pravdu., kdyby nevstoupilo Rusko, Asad by nejspíš skončil s dýkou v prdeli jako Kaddáfí. Jak to bude s výstavbou Sýrie, ukáže čas. Rusko tak velké peníze nemá, protože něco ho stojí rekonstrukce Krymu, válka na Donbase a samozřejmě sankce. Ty bolí hodně.

   Smazat
 14. Konečně země kde bude pořádek . Americká demokracie nemůže být v takových zemích . V žádných zemích .

  OdpovědětSmazat
 15. Potom bude na řadě Ukrajina s benderovci . Rusové z východu a my ze Slovákama ze západu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ty vole! Tak tohle sem ještě nežral.

   Smazat
  2. I kdepak! Pak je na řadě Chujlostan! Ostatně kde mohla bývala Evropa bejt, kdyby v čele Polska nestali tupí bekouni, ale nějací skutečně inteligentní lidé! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 16. ,, Jak je to možné, bez výběrového řízení?..."

  OdpovědětSmazat
 17. Ty brďo! Na diskuzích je denně mudrců a politologů! Ti vědí úplně všechno! Dědové nad šedesát - generace, která tady vyzvonila ten kapitalistickej bordel, dočkali se zaslouženého důchodu, a ještě prošli počítačovým kurzem, bývalí soudruzi! Na psacím stroji by byli neuměli ani ťuknout, ale klávesnici ovládají - a denně u toho dřepí, a denně píšou furt to samý. Rus bude dělat tohle, Němec tamto, Turek půjde zprava, Asad zleva, USA spustí toto, Irán tamto.... furt stejný blbiny. Asi je to dobrý na zahánění nudy. Ono taky - třeba dnes - sledovat v TV seriál "Vyprávěj" - což jsou lživý komediantský sračky pro otrlé diváky - snad je i lepší ten válečnej debakl u počítačů. Chudáci dědové - z hospod je úspěšně vyštvali, žádnej stůl štamgastů, kde bylo možno žvanit o politice do půlnoci - tak alespoň ta počítačová žvanírna. Blbej život.

  OdpovědětSmazat
 18. Až se rotschildovci rozhodnou to spustit, 3. světová bude hned http://www.quintus-sertorius.net/news/chysta-se-ockovani-ktere-se-bude-samo-sirit-mezi-lidmi-cesta-k-masovemu-vyhlazovani-otevrena/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbé žvásty - nic víc. Ty rotschildovče. Ty že jsi občan? Možná - občan dement - rád se třese strachy, a rád se o svá traumata podělí s ostatními. Šíření poplašných zpráv, na to jsi kadet ty ovčane.

   Smazat
  2. 10:55
   Tobě ty idiote ještě trochu zjednoduší slovník a už nebudeš mít co říct,pitomče kavárenskej!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.