Reklama

středa 7. února 2018

S Čínou na mořích, s Ruskem na pevnině. Americký generál poodhalil válečný scénář

-mbi-
7. 2. 2018  Eurasia24
Tento článek je ilustrací toho, jaké vyšinuté mozky zaujímají nejvyšší posty ve velení „našich spojeneckých“ ozbrojených sil. Příprava na válku a její provokování jsou pro americké jestřáby a průmyslníky existenční potřebou. Konflikty typu ukrajinského nebo syrského jim nestačí – nejen ve skrytu duše touží po gigantickém střetu s Ruskem a Čínou, mimo území USA.

Spojené státy mají ohledně hrozeb jasno: „hlavní hrozbu pro svět a pro USA zvlášť“ je Moskva, ale na stejném seznamu je i Peking. S každou zemí podle amerických stratégů „bude třeba“ bojovat jinak.

Zástupce náčelníka Výboru náčelníků štábů (Joint Chiefs of Staff) armády USA („čtyřhvězdičkový“ generál letectva) Paul J. Selva si zavěštil, jak asi se budou vyvíjet ozbrojená střetnutí s protivníkem v závislosti na tom, o koho půjde. Samozřejmě, že mezi možné nepřátele zařadil společně s Ruskem a Čínou také KLDR a Írán.

„Například v případě konfliktu s Čínou se hlavní boje odehrají na moři a ve vzduchu. Neznamená to sice, že by se bojů nezúčastnila pozemní vojska a námořní pěchota, ale jejich role bude pouze podpůrná,“ předpověděl.

„Naopak v případě Ruska by boje probíhaly ve vzduchu a na pevnině. Ale ani tady se bez vojenského námořnictva neobejdeme, protože přesun velkého množství vojáků do Ruska a do Evropy lze uskutečnit pouze přes Atlantický oceán,“ přiblížil své vize. „Během přesunu vojsk se asi střetům nevyhneme, ale vše podstatné proběhne až na pevnině.“

Vypořádat se s KLDR bude podle něj mnohem jednodušší, protože Severní Korea používá ruské (sovětské) a čínské zbraně: „A tak studium a poznání našich hlavních protivníků pokrývá i KLDR“. Za poněkud složitější problém považuje Selva Írán s ohledem na členitý terén.

Kolikátý plán na vedení války s Ruskem už to je? Pátý! Pátý plán během jediného měsíce! Zde jsou ty předchozí:

- V Národní obranné strategii USA se uvádí, že „Rusko je výzvou pro celý svět“ a bojovat s ním nebudou jen státy Evropy. Zároveň se však nepočítá se současným vedením války jak s Čínou, tak s Ruskem, neboť USA si zatím nemohou dovolit bojovat naráz s oběma zeměmi, protože na to nemají zdroje – tady jde o již obehranou předehru k výzvám k navýšení rozpočtových prostředků na americkou armádu.

- Také bývalý šéf Pentagonu Ashton Carter se před několika dny (27. ledna) v Davosu rozpovídal o „strašné hrozbě“: „Poprvé po 25 letech od pádu Berlínské zdi vystupuje podle mého názoru Rusko jako náš vojenský protivník. Potřebujeme plán pro případ války a stejně tak potřebujeme i plán pro případ vpádu „zelených mužíčků“ (odkaz na ruské vojáky na Krymu v r. 2014) – protiplán k tomu, co dělají v Pobaltí, kde se snaží využívat ve svůj prospěch otázku národnostních menšin“. A v návaznosti na svoje vystoupení hned navrhl členským zemím NATO vypracovat plán akcí pro případ války s Ruskem.

- Již o týden dříve si ale americké ministerstvo obrany vyžádalo zprávu o připravenosti pěti zemí – Běloruska, Finska, Moldavska, Polska a Ukrajiny – na podmínky válečného stavu. Do hlav obyvatel (nejen) všech těchto států je opatrně vtloukána idea společného nepřítele; to vše je přitom tak, jakoby válka byla jediným reálným řešením či východiskem ze současné situace. „S cílem posílit připravenost průmyslu k podmínkám válečného stavu nebo mimořádných situací musí mít státní plánovací orgány jasnou představu (tj. musí existovat zakázky státu a k tomu musí být vyčleněny prostředky) o činnosti mezinárodních logistických sítí a současně i o otázkách spojených s kulturními odlišnostmi, prací celních orgánů, infrastrukturou, složitostmi zásobování a detaily zajištění logistiky charakteristických pro daný stát nebo oblast.“

- A existuje ještě jeden „strašák“ – dokument nazvaný „Nuclear Posture Review“ (Přehled jaderného potenciálu), jehož obsahem jsou dvě úvahy: Za prvé – v Rusku jsou vyvíjeny minimálně dva (jaderné) systémy mezikontinentálního dosahu, což znamená, že Moskva je stejnou hrozbou pro celý svět a že jí je nutno čelit! A za druhé – na zadržování nepřítele potřebuje armáda USA víc prostředků! Stále častěji je Rusko uváděno jako hrozba disponující smrtícími zbraněmi, stále častěji jsou vydávány nejrůznější metodiky „boje s agresorem“. Na to všechno jsou zapotřebí peníze, hodně peněz, hodně peněz pro rozpočet Pentagonu. Přidejme k tomu využití lidí na zpracování nejrůznějších výpočtů a metodik, jak čelit možnému nepříteli – tedy zapojení lidských zdrojů, snížení nezaměstnanosti, zvýšení oběhu prostředků – a jsme u toho, co sliboval D. Trump ve své předvolení kampani.

Ten pak v zájmu navýšení statistických údajů navzdory protestům ekologů rozhodl také o rozšíření těžby fosilních paliv a zvýšení exportu zdrojů energie. To vše mělo za následek, že nezaměstnanost se opravdu snížila, opět hlavně v těch odvětvích, která jsou spojena s průmyslem. Zaměstnat skoro všechny „papírovou válkou“ s Ruskem a Čínou také není špatné. A využít jejich výpočty a argumenty k zahájení programu vývoje nových supermegaraket je ještě lepší. Trump – to je podnikatel, ekonom a bojovný starý „mazák“. Udělá vše pro to, aby seznam zásluh na konci jeho prvního volebního období byl větší než počet „průšvihů“.

Zdroj: manzal.livejournal.com

29 komentářů :

 1. Bylo by na knihu psát o obrovském dluhu USA, o žití nad "poměry" většiny jeho obyvatel, o získávání kolonií, banánových republik, dosazování svých "místodržících" do díky válce podřízených států na celé zeměkouli. O naprostém ovlivňování i jiných "svobodných" zemí nebo i EU apod. Přesto všechno dluhy rostou a finanční elity tedy jednou určitě zavelí k dobytí největších konkurentů a zároveň zemí s největším nerostným bohatstvím......Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TOTO V ČT24 NEUVIDÍTE - TRUMP CHLAPSKÉ DOZNÁNÍ VYVOLÁNÍ OBAMOVO VÁLKY V SÝRII, IRÁKU, LIBYI ATD.

   Odkaz k nezaplacení, proč D. Trump překáží:

   https://uloz.to/live/!QBJw88lekvtz/toto-v-ct24-neuvidite-trump-chlapske-doznani-vyvolani-obamovo-valky-v-syrii-iraku-libyi-atd-tit-nyni-odprezentovano-jako-valka-o-planetu-opic-ci-atomic-blonde-bez-litosti-mkv-mp4-avi-mpeg

   Vymazat
 2. TOTO V ČT24 NEUVIDÍTE - TRUMP CHLAPSKÉ DOZNÁNÍ VYVOLÁNÍ OBAMOVO VÁLKY V SÝRII, IRÁKU, LIBYI ATD.

  Odkaz k nezaplacení, proč D. Trump překáží:

  https://uloz.to/live/!QBJw88lekvtz/toto-v-ct24-neuvidite-trump-chlapske-doznani-vyvolani-obamovo-valky-v-syrii-iraku-libyi-atd-tit-nyni-odprezentovano-jako-valka-o-planetu-opic-ci-atomic-blonde-bez-litosti-mkv-mp4-avi-mpeg

  OdpovědětVymazat
 3. To američtí degeneráti si neuvědomují, že nemají šanci přeplout Atlantický oceán. Všechny jejich lodi by skončili na dně ! A kdyby šlo do tuhého, tak Rusové vytvoří Stalinův průliv : mezi Kanadou a Mexikem ! Na dně Atlantiku odpálí pár vodíkových bomb a Amerika zmizí ze světa !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevytvoří nic, zmizí! I s Čínou. Amerika vydržela i mnohem mocnější úder před 65 miliony let. Pouze to USA očistí od negrů a latýnos. Ale Eurazie se vymlátí ve vzájemném boji chujlostanských kmenů! -
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyby-vypukla-jaderna-valka-USA-by-ji-pry-prezily-Ale-Rusko-ne-374468

   Vymazat
  2. člověče, to je názor nějakého idiota co viděl film asi z Holého údu. Ten je úplně mimo, zřejmě nějaký pomatenec z Pentagonu.

   Vymazat
 4. ...protiplán k tomu, co dělají(Rusové) v Pobaltí, kde se snaží využívat ve svůj prospěch otázku národnostních menšin“.
  To je fór:DDD
  To je vlastně meritum všech amerických převratů po celém světě. Ovšem s tím rozdílem, že Rusové podporují Rusy, kdežto američtí magoři se neštítí zneužít kohokoli ke svržení nepohodlných vlád.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč zrovna Židy. Národnostních menšin je v každém státě habaděj. Rozeštvávat to uměli už Angličané ve svých koloniích, Amíci to jen zdokonalili novými technologiemi a rozšířili na celou planetu.

   Vymazat
 5. Jo budou válčit tak na hubě víc udělat nemůžou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Malý dvůr a velký bič na blbé amíky! Hyň se naučí po kostele hvízdat!

   Vymazat
 6. O snaze amerických jestřábů bylo napsáno hodně, stejně jako o vyřešení ekonomických problémů USA rozpoutáním globálního konfliktu. Tyto úvyhy však vždy naráží na ruský jaderný arzenál, který by smetl Ameriku z povrchu země. Moje následná úvaha je pouhou hypotézou, možná nesmyslnou, ale přesto mi připadá logická. Domnívám se, že USA chtějí dosadit do Moskvy svého muže (něco jako v ČR Havla), který bude poslušně plnit příkazy amerických jestřábů, a jakmile se dostatečně mocensky etabluje, spustí po dohodě s pentagonem konvenční válku na evropském kontinentě, která se USA nedotkne, avšak účel splní. Střední a východní Evropa bude zničena, čímž USA vybředne z ekonomické krize, stane se bezkonkurenční velmocí a slovanské obyvatelstvo bude konečně zničeno. Čína bez Ruských surovin bude jen bezmocnou figurkou na světové šachovnici a USA budou moci konečně zrealizovat svůj plán, zvaný NWO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cina ziska 300% surovin z Afriky a Jizni Ameriky. Nemate predstavu kdesuroviny lezi..nejen v Rusku. A vladnout bude Cina + bankeri coz je plan!!

   Vymazat
  2. Měli Jelcina, teď si daj už bacha.

   Vymazat
 7. Cim vac hvezdicek, tym vac debil...

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Tentokrát se ti magoři z USSA hrozně pletou. Jakýkoliv útok ze strany USA nebo NATO na Rusko, povede, jak Putin slíbil, k okamžitému útoku na Ameriku. A po necelé hodině nastane mír, protože USA zmizí z mapy světa. Putin přece jasně řekl, že když nebude zbytí, zničí USA aby ochránil zbytek světa před válkou. Na území Ruska se už válčit nikdy nebude.
  Tonda z Mostu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko Česku dluží za uran pět set miliard korun a tedy ten uran, ze kterého vyrobilo nejen jaderné zbraně, mu nepatří. Ty jeho jaderné rakety tedy budou nefunkční,... už jsem to sděloval. Vlastně se divím, že Rusko v zájmu vlastní obranyschopnosti Česku ještě neplatí. Můžete se dohadovat mezi vámi lidmi, my vesmírné civilizace ale konstatujeme a nemáte na výběr.

   Vymazat
  2. Milý 23:55, to jsou drobné, o kterých nemá smyslu hovořit. Z ČR odchází do ciziny 300 miliard ročně. Za 10 let to máme 3 biliony a vy připomínáte mizerného půl bilionu. Prý tady bylo rozkradeno 5 bilionů. Ukradl jste si také?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Rusko Česku za uran nic nedluží. Bylo obchodováno za světové ceny. Kdo tvrdí opak, šeredně lže!

   Vymazat
  5. Náklady české klausovské transformace činili 577,5 miliard Kč! A ty jsme zaplatili my - dolních 10 miliónů!

   Vymazat
  6. PPT je váhavej střelec! Proč neudeří na bránu! Už dávno mohli bejt žlutý psiskosmažci smázlí s povrchu planety a rusáčtí Mongolci vyřízenou entitou! Chce to změnu ve Vajthasu. Ať se jeho vrchním bačou stane Mr. Pence! Ten to s komoušema vezme vod kredence ....

   Vymazat
 10. Clanek nema smysl , byl jsem v Rusku , byl jsem v Americe. V Rusku i v Americe mi lidi tvrdili , ze nebezpeci neni v Rusku , ci v Americe ale nebezpecna je Cine!!!!. Rusko i USA ma dosti surovin a orne pudy, nikoliv Cina!!!
  I kdyz Cina se snazi vypadat velice neskodna a hodna, nikdo jim nemuze verit!!! a kazdy jejich soused je nenavidi...Japonsko ,Korea, Indie atd asi maji duvody!!!
  Proc tisk se trochu nestara a nepodiva Cinanum do zaludku o co jim jde???? Protoze bankeri si tisk zaplatili. A proc je problem , protoze bankeri vyrabovali USA i Evropu a dali penize do Ciny jejich pokladnicky....aby je nikdo nevykradl. A tak kdo si mysli , ze Cinane maji ciste ruce je velice naivni!!!

  Brouk von Pytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pytlíku, tvůj příklad Japonska je opravdu na úrovní debility. Japonsko okupovalo Čínu, ne naopak! Japonská armáda vyvražďovala Číňany po statisících a ty tu blbě kecáš o tom, jak Japonci nenávidí Číňany. Za co? Za to, že je vraždili? Fakt jsi blb na druhou! Raději už nic nepiš.

   Vymazat
 11. Ohledne ruznych strategii ze strany juesej si neni potreba zapletat hlavu,jenom to mate.V pripade jakehokoliv konfliktu ze strany usa na cinu nebo rusko,okamzite uderit na uzemi juesej,aby lidi vedeli o cem je valka.Pak jiz to bude mit rychly spad.Co se tyce,jestli rusko,nebo cina je nebezpeci...kdyz jednoho znich usa znici,bude nasledovat ten dalsi !A mozna oba najednou!

  OdpovědětVymazat
 12. Už jsem to tady psal. Nevím co hulí ve Washingtonu, ale musí to být extra matroš co jim totálně sežírá mozky. Představa, že by se případná válka odehrávala mimo USA je velice najivní představa stejně jako představa, že by použití malorážových jaderných zbraní bylo tolerováno a nebyla by odveta i pořádnými kalibry. Přesný opak je pravdou. Odveta by přišla a vším co kdo má!!! Navíc do případného konfliktu by se postupne zapojila i Indie, Pakystán, Izrael, Irán, Korje a spusta dalších, protože těžko si přesdtavit, že by tolerovali zamoření svého území jaderným spadem a nevyhlásili válku. Spad jaksi neuznává hranice namalované člověkem a vesele by se šířil větrnými proudy po celé severní polokouli. Výsledkem by byl dominový efekt a konec civilizace jak ji známe. Ony by nebouchaly jen vystřelené rakety a jaderné bomby, ale i jaderné elektrárny, plynové zásobníky a terminály, sklady PHM a spousta nebezpečných průmyslových výroben z oblasti petrochemie, protože by jaksi byly nekontrolovatelné bez elektrické energie a řídících pracovníků na dispečincích. I kdyby byla jen zničená družicová siť USA byl by to jejich konec. Veškeré navigační systémy by přestali fungovat a ani jediná dnešní moderní loď by nikam nedoplula a co provozy řízené na dálku přes půl Zeměkoule? A to by byl jen začátek zkázy. Co s trvale zamořeným územím v takovém rozsahu? Příroda by se vzpamatovala, ale člověk je vrcholový spotřebytel na potravinovém řetězci a těžko by dokázal přežít. Určitě ne na severní polokouli. Stačí se podívat na neobyvatelnost Bikinských ostrovů. Ano je tam dnes bujná vegetace a spousta života, ale pro člověka je to stále neobyvatelná oblast stejně Černobýl, Fukušima a další oblasti s exponovaným ozářením v minulosti. Proces přirozené dekontaminace by byl na tisíciletí. Stroncium,Cesium, Polonium, Amerícium, Plutonium jsou dost stabilní svinstva. Jen naprostý pitomec si vůbec může připustit, že by došlo k plné konfrontaci mezi velmocemi a každý kdo dnes má jaderné zbraně je ať chceme nebo ne velmoc. A zdaleka už nejde jen o jaderné zbraně a jejich cíle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Najivni spotrebytel z Pakystanu... Pozna nekdo, co je spatne?

   Vymazat
 13. Na druhou stranu si amíci nusí uvědomit a já věřím že si to uvědomují, že v případě jen větší provokace a nedej bože napadení Ruska, by museli počítat s rychlou odvetou všemi prostředky, nejen svou zatímní nevybojnou diplomacii.
  Nakonec amíci už několikrát nahlas uvažovali o něčem podobném jako Hitler. Tak zvaném prvním úderu. Otázkou by bylo, kdo by byl rychlejší. Jelikož má NATO převahu jak operační tak početní, bylo by to pro Rusko zničující. Navíc nevěřím, že aspoň za Putina by bylo první kdo by to inferno spustil. Ale kdyby to byla jen odveta, tak Amerika a její satelity by z toho nevyšly bez škrábnutí.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.