Reklama

čtvrtek 1. února 2018

Šanci jako dnes, lež ještě nikdy neměla


Lubomír Man
1.2.2018

Jsme svědky přezajímavého úkazu. Národ je rozdělen na dvě zhruba stejné poloviny, ale média stojí sjednocená jako jeden muž. O čem ta nerovnoměrnost svědčí? Jsou současní mediální šmoci a inkousti tak nemožní, že přes veškeré jejich pinožení a přes širokou a stále se rozrůstající škálu současných sdělovacích prostředků zůstává polovička národa médií neovlivněna, anebo je to tak, že nemožná je ona sama materie, kterou se novinářští slouhové z pověření svých pánů snaží do našich hlav nacpat? 

Pravda, zatím neúspěšně, protože jsme možná nejvytrénovanějším národem světa v umění rozpoznávat pravdu od lži, takže jsme tu lež nejmodernější rozpoznali jako lež snad už s dopomocí pouhé naší první signální soustavy. Prostě té nové lži nevěříme, protože naše životní zkušenost a rozum nám napovídají, že je pravým opakem pravdy. Že pravda je jinde, ale je lží z našich životů tlačena na samý okraj našeho vědomí, že jsme dnes zkrátka obelháváni tak, jak jsme s výjimkou nacistické éry snad ještě nikdy v naší historii obelháváni nebyli.

Nemyslíte, že i proto ubývá posluchačů rozhlasových a televizních zpráv, že proto mizí novinové kiosky z našich ulic a náměstí, snižuje se počet odběratelů tisku – protože řekněte mi, kdo je zvědavý na pusté lži? Kdo je zvědavý na pověsti, že Rusko je hrozba a Amerika záštitou míru, kdo si nedovede na prstech spočítat, proč asi mají USA vojenské základny ve 150 zemích světa, který to stát jen v tomto novém století intervenoval, někde dokonce přímo vojensky, už v 17 zemí světa, nebo zásluhou které to země se nám z rozkotaného a rozbombardovaného Středního východu a severní Afriky valí na evropské břehy záplavy uprchlíků, kteří mají nás Evropany, podle amerického filozofa Thomase Barnetta, proměnit na rasu světlehnědou, s inteligenčním kvocientem pod 100, která už nebude znát hranice, státy a národy, a bude robotovat pro svoji panskou zemi za Atlantikem?

To je strategický cíl amerického neokonzervatizmu a v jeho zájmu dnes média lžou. A teď se zamyslete. Máte za to, že lidé, kteří dnes u nás v těchto médiích pracují, nic o shora uvedeném nevědí? Že jsou tak neiformovaní a naivní, že tomu, co pro nás píší či nám povídají v televizi a rozhlase skutečně věří? Že to vychází z jejich srdcí?

Ne, vychází to z jejich žaludků, z potřeby být zaměstnán, vydělávat si na chléb anebo na luxusní zahraniční zájezdy, to už podle toho, jak se který novinář umí otáčet. Lže se za peníze, za pocty, za pocit být důležitý či známý – a pokud se najde ještě někdo, kdo chce psát pravdu, má jedinou možnost: odejít do podzemí internetu a psát zde zadarmo. A jak se proslýchá, dokonce i sem mají hlídači jediného správného světového názoru i se zabavovacími dekrety v aktovkách údajně už namířeno.

Jste mladý náruživý psavec? Máte dvě možnosti: Psát pravdu a hladovět, anebo lhát a jíst, někdy dokonce i hodovat. Tento skvělý výběr vám poskytuje země, která si říká demokratická a svobodná. Takže ještě jednou: za lež se u nás platí a pravda se píše zadarmo. Což ovšem pořád není pro současný náš demokratický režim, nejideálnější stav. Ten přijde, až se pravdu podaří vymýtit do poslední její částečky, aby se pak už neohroženě, v klidu a slavnostně mohla lež prohlásit za pravdu. Za jedinou pravdu světovou. A to na věčné časy.

Pravda, až dodnes to speciálně u nás stále ještě jaksi drhne, jak vidno ze stávajícího a shora uvedeného rozdělení národa Čechů na dvě téměř identické poloviny, ale ono to půjde, bude třeba podchytit mládež, počkat, až staří nedůvěřivci a mudrlanti odejdou, a věc se víceméně sama od sebe poddá.

To je ona vrcholná strategická meta, za kterou náš západní, svobodný a demokratický svět dnes pospíchá. A jak mocné tsunami nás táhne s sebou.

Tak parádní šanci lež zkrátka ještě nikdy neměla.


Lubomír Man

24 komentářů :

 1. Švýcarský arbitr CAS vyhověl odvolání ruských sportovců, kterým byl doživotně zakázán start na OH © Sputnik/ Evgeny Biyatov
  SVĚT
  09:11 01.02.2018(aktualizováno 09:27 01.02.2018)

  Výsledky zproštěných CAS 28 ruských sportovců na Olympiádě 2014 v Soči jsou obnoveny, uvádí se ve zprávě soudu.
  MOV dříve uznal 43 ruských sportovců, kteří se účastnili ZOH 2014 v Soči, vinnými za porušení antidopingových pravidel, anuloval jejich výsledky na Olympiádě 2014 a doživotně jim zakázal účast na olympijských hrách. Rusko přišlo o 13 medailí a ztratilo první místo v medailovém pořadí.

  Ve čtvrtek CAS vyhověl odvolání 28 ruských sportovců a zrušil jejich doživotní zákaz MOV. Odvolání dalších 11 sportovců bylo přijato částečně, místo doživotního zákazu jim byl zakázán start pouze na Olympijských hrách 2018 v Jižní Koreji. Medaile se jim musí vrátit!

  Pro JANDU a HOKOVSKÉHO - EVROPSKÉ ROHOŽKY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý (!!!)kdo chce na olympiádě uspět a být v popředí musí dopovat! Jinak se ve špičce prostě neudrží. Záleží na tom jak jsou dopingové prostředky kvalitní, nezjistitelné a účinné. Zřejmě i naši sportovci měli kvalitní doping ale antidopingové kontroly mají čím dál lepší prostředky na zjištění. Jen dodám, že přípravky na růst svalové hmoty mohou způsobit např. bolest a křeče svalů, třeba lýtek. Tak nějak nám např. náš biatlon habruje...Osobně se až tak na olympiádu moc netěším. Bez reprezentace Ruska to nebude ono. Je třeba si uvědomit, že ruští sportovci pod olympijskou vlajkou reprezentují pouze sami sebe. Pod olympijskou vlajkou mohou reprezentovat sportovci, kterým nebyla umožněna reprezentace od vlastního státu, který se nechce her účastnit. S tímto problémem(Rusko) OV nepočítá. Tak uvidíme, jak se s tím vypořádá. P.S. Např. případné vítězství ruských hokejistů by nemělo být započítáno do historických tabulek. Nejsou oficiální reprezentanti své země a ani, když budou na stupních vítězů by se neměla hrát hymna Ruska. M.R.

   Smazat
  2. oprava: pod olympijskou vlajkou se mohou zúčastnit, nikoli reprezentovat

   Smazat
  3. Pro 1. února 2018 15:34 Souhlasím!

   Michael Fred Phelps je americký plavec, držitel rekordního počtu 28 olympijských medailí, z toho 23 zlatých. Rekordem je i 13 zlatých a celkem 16 medailí z individuálních soutěží.

   A nyní fakta, všichni z MOV a WADA kolem něho chodí jako slepí a hluší. Tento "čistý" plavec - (neplést s krycím jménem u STB Štětiny),toto je sportovec plavec skutečný z USA.

   Tento plavec veřejně užívá doping, který je i v dostihových závodech koní, přísně zakázán! Jedná se o lék na epilepsii, ten zabraňuje křečím při nadměrném zatížení organismu. Pan Phelps spolkne před závodem i několik pilulek,
   aniž by měl indikovanou Epilepsii, všichni to vědí a nikdo si nedovolí dát, tento doping mezi zakázané látky. Jak to učinili u dostihů, tam se rovněž zneužíval a okamžitě byl zakázán, při jeho zjištění hrozí koni, okamžitá STOP!?

   Smazat
 2. Lubomíre Mane jsem rád že jste na naši straně Je třeba vysvětlit potomkům jak se věci mají a nemůžeme prohrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý postřeh.
   Kradou nám naše děti, ale je to často naše vina- už není čas pro kariéru s nima mluvit, vychovávat je a bavit se s nima. Taky jim mnohdy ani nedáme následovánívhodný příklad. Jako dítě pamatuju prababičky a i ty se mi nesmazatelně vryly do života- pozitivně samozřejmě

   Smazat
  2. dnešní děti které se rodí po vybudování kariéry prababičky znát nebudou

   Smazat
  3. Nene, národ není rozdělen na dvě poloviny, ale na tři třetiny. Jedna třetina volila pana prezidenta, druhá pana Drahoše a třetí nešla volit vůbec.

   Smazat
  4. Třetiny -

   K tomu komentář Jana Kellera:

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ten-vas-prezident-to-je-jako-co-zeman-je-v-eu-povazovan-za-neco-nepochopitelneho-duel-europoslancu-z-bruselu-42193?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

   Smazat
 3. Autora si vážim, ale toto trochu dopĺňa jeho článok: https://www.hlavnespravy.sk/zeman-nerozdeluje-cesku-spolocnost-prieskum-ukazal-ze-vacsina-ludi-je-spokojna-s-volbou-prezidenta/1295972

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, stránka je momentálne nedostupná. Tu je podstatná časť obsahu:
   Takzvaná “pražská kaviareň” – teda rôzni liberáli, vítači, slniečkári sa spolu s mainstreamovými médiami snažia nabudiť dojem, že staronový prezident Miloš Zeman rozdeľuje spoločnosť. Tesné výsledky volieb v pomere 51:49 tomu tiež nasvedčovali. Najnovší prieskum verejnej mienky ale ukazuje opak. Veľká časť voličov Jiřího Drahoša a nevoličov prijala víťazstvo Miloša Zemana. 54,2 percenta ľudí je spokojných s výsledkom, naopak nespokojnosť cíti len 37,5 percenta.

   Na snímke český prezident Miloš Zeman
   Podľa pireskumu agentúry Median Zemana preferovalo podstatne viac ľudí z tých, ktorí v druhom kole neprišli k voľbám. Bol prijateľný pre 44,9 percenta nevoličov, zatiaľ čo Drahoš iba pre 9,5 percent. Informoval portál lidovky.cz

   Smazat
 4. Rozdělení našich občanů na 2 části je "fikce", kterou se nám pokouší vnutit část našich politiků, médií a jejich přisluhovačů v obavě, že dříve či později ponesou odpovědnost a následky za morální a hospodářský rozvrat našeho státu, rozbití Československa, zničení našeho školství, kultury, atd.
  Zapomínají, že skutečnost, že určitá část našich občanů volila Jiřího Drahoše, není v žádném případě jejich zásluha, ale zásluha "zaprodaných" médií, ve kterých jsou lidé, podobní lidem Emanuela Moravce za Protektorátu Čechy a Morava a kteří vedou nenávistnou a cílenou mediální kampaň proti prezidentu ČR a všem, kteří jim jejich "činy" v současnosti připomínají.
  Otázkou je, zda si uvědomují, že tato "cesta" může vést u nás až k občanské válce a zničení všeho, co máme ?
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 5. Co když o tom cíli vědí ti samozvaní elitáři, a naopak chtějí, aby už to bylo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:16 Je možné, že vědí a k němu směřují. V říjnu a listopadu 2016 se 2 týdny neklidu
   https://www.petice24.com/tydny_obcanskeho_neklidu pokusili vyvolat nepokoje v Praze a na jiných místech ČR.
   Otázkou je, zda a kdy se pokusí o "reparát". Záleží na nás všech, zda jim vyjde !
   L.S.

   Smazat
 6. Pane Mane díky za článek. Máte pravdu za vším hledej čas.V ušácku lidem taky dochází trpělivost a prostředky.Za chvíli se rozeberou sami jak slavné CCCP.Potom ty naše poskoky nebude kdo podporovat.

  OdpovědětSmazat
 7. Připomíná mi to dobu před r. 1968. Předesílám, že jsem nebyl a nejsem komunista.
  Tehdy také nastalo vzepětí fašizující pravice, zakopané ve svých domech a bytech, kde si hráli ty své divadla a snovali své plány jak se vrátit do zlatých časů první republiky, časů lichvářů, živnostníků, podvodníků a pseudopodnikatelů. Byli zakopáni i v KSČ, kde pod prapory "socialismu s lidskou tváří" chystali změnu režimu.
  Až dnes prozrazují jak mysleli tehdy, kdy myslí tak i dnes.
  Nevolám po době minulé, která měla hodně nedostatků, ale které byly hodně vynucené chováním západu ale i objektivními problémy, protože válka tehdy ještě zdaleka neskončila. Hlavně v následcích doby válečné a pak v šílené propagandě, podobné té dnešní. A ti, co nezažili válku s její krutosti, hladem a strachem, zase ti mladí, ti se na ty vějičky chytali stejně jako dnes.
  Nakonec mají to co si tak přáli a stále je jim to málo. Chtějí víc, jako chtěli tenkrát, vše jen pro sebe a to či ti co se nepodřídí, zničit.

  OdpovědětSmazat
 8. Drtivá většina zdejších čtenářů s autorem jistě souhlasí. Napsal to výstižně a přesně. Přiznám se, že mě dost znepokojuje, že ta naprosto stupidní propaganda má určitou odezvu mezi mladými lidmi. Zrovna nedávno jsme mohli vidět, jak skupiny mladých vítají v Alpách migranty a na transparentech mají výmluvná hesla "no nation", "no border". Mnohdy také narazíte na výpotky, které by se spíše hodily do novin typu Der Sturmer nebo Volkischer Beobachter...

  OdpovědětSmazat
 9. Píšete to správně, to všichni už víme, ale zdá se mi, že jste trochu moc pesimistický. Víme, že velké peníze mají velkou moc, ale všemocné nejsou. Kolik nacpali do drahoše, sto milionů? bůhví odkud a bůhvíkde nejspíš ukradených, a stejně jim to nepomohlo. Pomůže příště dvěstě milionů?, tož to nevím, nezdá se mi.Jim je to sice jedno, jestli je mají nebo nemají, lehce nabyli a lehce pozbydou, ale tady mají co do činění s něčím jiným, a to je aspekt duchovní, ten neumějí vyčíslit a ten je tou jejich čarou přes rozpočet. Lidé si do budoucna zachovají schopnost rozeznat pravdu od lži, proč by proboha neměli? Budou dál házet velkými penízi, ale dopadne to stejně: jako by je spláchli do záchoda. Nakonec no a co, když je to baví. Já vidím budoucnost národa optimisticky. Národ se nepochybně probouzí, a jak se probouzí, tak si nakonec vzpomene na to, že v jednotě je síla. Já vím, že to nemáte rád, už jste o tom někde psal, ale v té správné jednotě za tu správnou spravedlivou věc je velká síla. Je-li to jednota v pravdě a spravedlnosti, co je na tom špatného?Duchovní síla národa je právě to, s čím nepočítají, protože vidí svět jen přes peníze. A to je také ta síla, kterou překonat těmi jejich penězi jen tak snadno nejde pokud vůbec. Je třeba pracovat na tom, aby se probouzení národa rozvíjelo, tím správným směrem, tedy k pravdě a lásce, od lži a nenávisti, mám-li to říct jejich zprofanovaným, jimi znásilněným a jimi vyprázdněným slovníkem. Hlavu vzhůru, to lepší je před námi, a pokud to teď už v sobě neobjevíme dnes, zítra to sotva přijde. Každý sám za sebe, schopnostmi kterými je nadán, zdánlivě rozdílně a přeci stejným směrem a za jeden provaz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:45- napsal jste to opravdu krásně, takovou povzbuzující injekci...já tak optimistický zdaleka nejsem. Před mocí peněz lze stěží utéci, k nějakému fungování je vždy budeme potřebovat a i když nakrásně se sám člověk jakoby osvobodí, velmi často má okolo sebe rodinu, další příbuzné, kteří v té síti jsou více zaháčkovaní a pokud se nechcete odstřihnout zcela, pořád budete na té síti, kde nás chtějí mít- na okraji, ale budete.
   Každopádně díky za pár povzbudivých vět.

   Smazat
 10. To stálé masírování z televize, že je národ rozdělen, je pouze snaha takovéhoto rozdělení dosáhnout. Podobně se může vypíchnout nějaká neoblíbená menšina a začít národ masírovat, jak té menšině ubližuje a že ona si to nemůže nechat líbit. Ať to jsou Romové, nebo LGBT, atd. Toto se skutečně provádí.
  Plánovači vývoje společnosti, se totiž ne vždy, setkávají s pochopením pro své plány u veřejnosti. Potom můžou situaci zvrátit, rozdmýcháním nějakého toho dříve vytipovaného „rozdělení“. Nikdo nepojme podezření, že to bylo cíleně vyvoláno, neboť veřejnost již dříve byla „informována“, že zde to rozdělení existuje. Takto plánovači vytvoří chaos, případně násilí a lidé budou žádat zjednání pořádku. V rámci nastolování pořádku, se omezí nějaké svobody a přidají se i ty dříve odmítané plány.
  Takže, podle mého názoru, ta masáž o rozdělení, je případným zárodkem budoucího Majdanu. A Majdan bude spuštěn, když nepůjde vývoj dostatečně, dobrovolně sebelikvidačně. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaromír Štětina vede "hybridní informační válku". Jan Keller mu odpovídá.
   I o tom "rozdělení" je tam řeč.

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ten-vas-prezident-to-je-jako-co-zeman-je-v-eu-povazovan-za-neco-nepochopitelneho-duel-europoslancu-z-bruselu-42193?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

   Smazat
 11. Až společnost překoná své "rozdělení", sjednotí se, a vykořisťovaní budou radostně aplaudovat tomu, co jim předříkávají vykořisťovatelé, teprve pak zavládne ta skutečná harmonie - asi jako na bavlníkových plantážích v Louisianě před 200 lety.....

  OdpovědětSmazat
 12. Propaganda je založena na politické nevzdělanosti. Můžete být akademik, ale pokud budete nedotčen znalostí historie světa i vlastní země, pokud budete virtuózní matematik, ale nebudete pranic vědět o společnosti a jejím chování či řízení, tak budete možná na tom hůř, než řemeslník, chodící do hospody a na fotbal, který se pro život ve společnosti u piva dozvěděl více. No a my máme nyní prakticky celou více jak již jednu generaci odkojenou snad stovkou nových vysokých škol, jejichž úkolem není nic jiného, než z nich vyrobit kvalifikovaná ořezávátka pro kapitál, ale ne pro život. Zkuste se zeptat, která filosofická či sociologická díla kdy četli, natož studovali! Proto ta dnešní omladina je zcela v moci propagandy a není schopna vlastní úvahy, co je možné, nemožné, pravda a lež, podvod, klam... Pokud si vzpomínám, stejně lehce podlehla propagandě i mládež kdysi v nacistickém Německu. Není to její vina, ale vina systému, který záměrně nechává dospívající nedotčené vzděláním ve společenských vědách. Hledání pravdy je obtížné, na myšlení a poctivosti k sobě samému náročné, podstatně více než vědění odborná. Ale i v odborném vědění bez kritického přístupu a hledání pravdy to lze dotáhnout jen k papouškování naučeného, nikdy k tvůrčímu myšlení - a bez něho je člověk snadnou obětí i dost stupidní a primitivní propagandy.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.