Reklama

.

.

sobota 17. února 2018

Skutečně nás táhne Zeman do Ruska? aneb Jak a kam táhne Miloš Zeman otce Halíka a paní Novákovou z Prahy.

Pavel Letko 
17.2.2018   E-republika
Dnes se zaměříme na jednoho z nekonečné řady vnějších nepřátel našich histriónů. Ruska. Samozřejmě, nemá to valného významu, neboť je to podobné jako rozmlouvat alkoholikovi vodku. Slýcháme, že nás Zeman (Klaus, Babiš, Paroubek a mnozí další) táhnou na východ. Tak se ptám, jak nás táhnou? Jak konkrétně budou táhnout paní Novákovou z Prahy a paní Novotnou z Horní Dolní na východ? A jak potáhnou otce Halíka?

Na západ s láskou, na východ s kvérem?

Ve skutečnosti Zeman s Klausem stáli u našeho vstupu do Evropské unie i do vojenského paktu NATO. Babiše navíc pojí s Evropskou unií jeho vlastní podnikatelské zájmy. Miloš Zeman preferuje zahraniční politiku výhodnou pro obchod ČR a navíc je snad nejskalnějším příznivcem Izraele na celém světě. Mně osobně se zdá, že na východ nás spíše táhne minimálně jeden z poradců neúspěšného kandidáta profesora Drahoše, Petr Kolář, který by tam zřejmě rád poslal válčit naše vojáky. Samozřejmě ne samotné, ale v rámci NATO. Více ZDE

Mýty a fakta

Dalším z mýtů je poukaz na naše špatné historické zkušenosti s Rusy, neboť mnohem horší zkušenosti máme s Němci. Již proto, že jsou na rozdíl od Rusů našimi bezprostředními sousedy. Navíc negativní historické zkušenosti s Ruskem bychom byli ušetřeni, nebýt předcházející německé agrese, která začala smluvním posvěcením našich západních přátel Británie a Francie v Mnichově. Chci jen poukázat na skutečnost, že ruský voják se neocitl v našem prostoru jako dobyvatel, ale jako osvoboditel od německého protektora, pod jehož „ochranou“ za necelých sedm let okupace zemřely v koncentračních táborech a na popravištích statisíce občanů původního Československa. Konec této hrůzovlády tedy byl zcela jistě osvobozením.

Češi tedy žádnou válku proti Rusům nevedli, nepočítám-li tu první světovou v rámci mocnářství
Habsburků, feudálního Rakouska-Uherska, přičemž se v této válce naši pradědové neproslavili ani tak v boji proti Rusům, ale naopak zběhnutím k druhé straně, ke koalici Dohody, která byla tvořena Francií, Ruskem a Velkou Británií, a založením legií.

Hysterie, matka moudrosti?


Historická špatná zkušenost se tak scvrkává na působení sovětských poradců v 50. letech minulého století a na okupaci z roku 1968. Ne, není to málo. Ale na nenávist „na věčné časy a nikdy jinak“ mně to opravdu nestačí.

Miloš Zeman možná nepěstuje pravdu a lásku, ale rozhodně také ne nenávist. Reprezentuje Českou republiku jako stát usilující o přátelské vztahy nejen se státy Evropské unie, USA a Izraelem, ale i s Čínou a Ruskem. Nesnášenlivost, hysterii a vulgaritu vnášejí naopak do světa hlasatelé „pravdy a lásky“ z pražské kavárny. Běžně se takové jednání označuje jako pokrytectví.

7 komentářů :

 1. Prezident Zeman podle mne není žádný velký přítel Ruska, zrovna tak jako já. Ale on není ani jeho nepřítel, zrovna tak, jako já. A kdo u nás není jednoznačně(!) nepřítel Rusů, je podle přisluhovačů Ameriky ruský šváb, Putinův agent atd., atd. Nevím čím Rusko ohrožuje naši zem. Od ruských politiků, zejména opozičních slyším jen, že Česko je pro Rusko bezvýznamné jak v oblasti ekonomické, tak politické( kdysi se Žirinovský teatrálně ptal, co je to to Česko?), kde to leží? Neslyšel jsem nějaké požadavky Ruska na naši zem, vyhrožování, že nás zničí, třeba tak jak vyhrožují USA Severní Koreji. Prostě jsme pro ně naprosto bezvýznamní a jak říkají mladí, jsme jim u p.dele Jen my se stavíme do role stojícího mravence, který kope do nohy slona a myslíme si jak ho to hrozně bolí. M.Radikowski

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zeman ví že budoucnost je toto! -
   https://www.protiprudu.org/geopolitika-etnopolitiky-novy-pojem-eurosibir/

   Vymazat
 2. Jen počkejme až západ dohoní jejich dluhy tak budeme rádi za kontrakty v Rusku a Číně.

  OdpovědětVymazat
 3. Z duvodu,ze nas politici zatahli do teroristicke organizace Nato,bez nas,stali jsme se cilem,neni to ale zvule Ruska!Nato jednoduse pocita s uzemim ceska jako s prostorem pro valceni a nasledne obetovani celyho naroda.

  OdpovědětVymazat
 4. Až budeme hrdí na to, že jsme Češi, tak budeme v Evropě, jako respektovaný stát. Nyní jen pořád někomu lezem do zadku. On i Zeman má spoustu ne, jeho obdivování se Izraeli něco o něm vypovídá. U něj praotec Čech je hodně malý. A stejně jsem ho volil.
  Pic a to bude bzukot!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Raději s Ruskem a Čínou v míru než s EUnacismem a NATOismem v agresívních válkách proti jiným národům!
  Zeman arciť není bez chyb, o to ovšem je u nás hůře, že se za 28 roků nezrodila jediný politik o kterém by bylo možné řícvi, že je osobností! Kdo je vinen? A proč viník vnucuje voličům tak podřadné zboží a pak voliče kritizuje, že nevolí šmejd?

  OdpovědětVymazat
 6. Souhlasím z autorem článku: "na nenávist je to málo." Ostatně stalinský CCCP byl jiný než brežněvovský CCCP, a dnešní Rusko je jiné. Kdo to nevidí je tupec, případně propagandista z ČT či podněčovač válek, či již z blbosti anebo je výplatní listině jiné mocnosti. Naprosto souhlasím z diplomacií všemi směry, jak to nazývá náš prezident Zeman.
  Morave

  OdpovědětVymazat