Reklama

středa 14. února 2018

Su-25 pod palbou. Co všechno už šturmovik vydržel a proč byl sestřelen? (VIDEO)

Napsal/přeložil: mbi
14.2. 2018   Eurasia24
Nedávná ztráta Su-25 byla prvním případem sestřelu tohoto ruského bitevníku v Sýrii. Šlo o ojedinělou událost navzdory faktu, že tyto ruské šturmoviky jsou v Sýrii nasazovány velmi intenzivně a denně čelí palbě z nejrůznějších zbraní.Ruský bitevní letoun Su-25 je považován za jedno z nejlépe chráněných a nejodolnějších letadel frontového letectva.

Svou leteckou kariéru započaly tyto okřídlené stroje, mezi ruskými vojáky překřtěné na „havrany“, během afghánské války. Tam také prokázaly v porovnání s dalšími typy letadel zcela výjimečnou efektivitu použití.

Z té doby se zachovalo množství fotografií zachycujících značně poškozená letadla Su-25, kterým se podařilo bezpečně se vrátit na leteckou základnu.

Po skončení bojů v Afghánistánu se tyto bitevní letouny zúčastnily řady dalších vojenských konfliktů – a všude také znovu a znovu prokazovaly vysokou bojovou efektivitu.

Šéfredaktor časopisu Zbraně vlasti Viktor Murachovskij připomíná, že během událostí v Jižní Osetii v roce 2008 tyto bitevníky „přežily“ dokonce i přímé zásahy raket z přenosných protiletadlových kompletů (jak ukazuje tato fotografie Su-25 s doslova „rozšmelcovaným“ pravým motorem).

„Všichni mají dodnes v paměti případy, kdy se na své letiště vrátil těžce poškozený bitevník. Umožnilo to jednak mistrovství pilota, jednak odolnost konstrukce letounu.

Su-25 jsou vybaveny řadou obranných systémů. Předpokládat však, že budou stoprocentně účinné, nelze ani teoreticky už vzhledem k bojovému určení letounu (přímá letecká podpora pozemních jednotek v boji; pozn. překl.).

„Co se stalo v Sýrii, bude samozřejmě podrobně prozkoumáno, vyhodnoceno a tak, jak je to v ruských ozbrojených silách zvykem, budou k tomu přijaty odpovídající závěry,“ uvedl Murachovskij. (Podle dostupných informací se jednalo o verzi Su-25SM, přičemž s mnohem lepší ochranou se počítá až u nejnovějších verzí SM3, vybavených obranným komplexem L370K-25 Vitebsk-25. Takto modernizované letouny budou do VKS zařazeny ve větších potech teprve v blízké budoucnosti – pozn. Geo.)

Vojenský expert zabývající se syrskou krizí Jurij Ljamin poznamenal, že poměrně nedávno byl v téže provincii, opět raketou přenosného protiletadlového kompletu, sestřelen také syrský letoun L-39:

„Největší počet letadel byl sestřelen v provincii Idlíb a na severu provincie Hamá. Právě v této oblasti dochází ke ztrátám na letecké technice vládních sil opakovaně. Kromě lehkých (cvičných a bitevních) L-39 se zde nepříteli podařilo sestřelit také Su-22 a MiG-21. Použity přitom byly jednak raketové přenosné PVO komplety získané z dobytých skladů syrské armády, jednak i zbraně dodané ze zahraničí.“

V tomto konkrétním případě zasáhla raketa jeden z motorů v okamžiku, kdy pracoval na plný tah – letoun stoupal (tryska motoru byla obrácena směrem k zemi), a byl tak zranitelnější. V takové situaci mohlo být letadlo zasaženo dokonce i zastaralým systémem Strela-2.

„Zvykli jsme si v Sýrii bojovat bez velkých vlastních ztrát. Proto sestřelení našeho „súčka“ všechny šokovalo. Varovný signál však zazněl již den před tím, kdy se teroristé pokoušeli Su-25 sestřelit pomocí protiletadlových kanónů (viz video níže). Když se jim to nepodařilo, rozhodli se následující den pro útok přenosnou protiletadlovou řízenou střelou,“ doplnil Ljamin.

89 komentářů :

 1. Vagnerovci tolik nevydrží. Banda rusů dostala za uši.Teď to tají USA i Rusko.Lže se všude a na NR se píše o starým krámu jménem SU 25

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. citaj realne spravy a prestan onanovat. Preco by to USA tajilo? Pri pocte mrtvych 600 by bol pocet ranenych 2-3000 tisic. Co s nimi? Logistika - nic ti to nehovori? Si hlupak, je zbytocne viac o tom debatovat

   Smazat
  2. Pro: 19.46 je to asi 5 dní co sestřelili panceřovkou plečku zvanou F 16 teplouši.

   Smazat
  3. 19:46 milý trolle, opět máš směnu, opět sloužíš? Mohl bys nám třeba napsat, kdo platí žoldáky soukromé armády, které nazýváš Vagnerovci?

   Smazat
  4. Nebylo! To sou přesný USRaelský kvéry! Putlerčici tam chcípali jak vzteklý psi! Tohle se nepřežívá! - https://www.youtube.com/watch?v=R1tS0VlqdZo

   Smazat
 2. 19:46
  Zase fetuješ,smażko zkurvená?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám zdechneš někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu:)

   Smazat
  2. 9:25
   Pro vola jako seš ty nebude Nikdy ráno moudřejší večera....Hloupému člověku mohou být i vědomosti na škodu!!!!!!
   Je s podivem,kolik lidí tě zná ty trosko z Fuckingtownu :-))))

   Smazat
  3. 9:43 Lidí? Pche ... takový olezlý a odulý putlersko-šelomí agentský čechomužíky vodsad už brzo vypudíme, tak snad vám Putler poskytne nějakou tu asylovou kvótu na Sibíři! Tam budeš mít vlastní kyslik a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

   Smazat
  4. 9:28
   Azyl se píše se Z ty mongoloidni vychladne negramote z havlokoulí!!!!!!:-))))))

   Smazat
  5. Žvaníš hovadiny, rudej kreténe z komoušskýho debilákova. Co já mám ty hovne putlerovyči s nějakým Havlem či co? Odjakživa aniž jsem to jméno vůbec znal nebo tušil co nebo kdo to je bojuju proti všem rudejm sviním, zdechlino bolševicka ...

   Smazat
  6. Havel je stejná rudá veš jako ty, dobytku! Slouha americkejch židáků, "humanizátorů" Bílé Rasy! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od různých dospěláků a spolužáků že "Hitler byl svině, ale v jednom měl rpavdu - komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to praskne! Jenže na tom zdegenerovaným Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši bohužel v tomhle lhali stejně jako lžou i dneska! Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom" a nikdo je nezahnal do lágrů!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! Já na ty debily zbabělý čuměl jak zjara! Furt jsem čekal kdy už vohlásí v rádiu, že byl zatčen Bilak a jak se přiznal pověšenej za nohy k vlastizradě a vono hovno hovno! Ani ty posraný rusácký mongolce neprotáhli Prahou s prackama vjerch! A tomu říkali různí Úhli a Havli (kontra)Revoluce! Ta byla leda v Maďarsku 1956! Tak jsem si to u nás představoval a ne nějaký "samety"! Nuda a sračka! A pak se někdo diví že to vypadá tu jak to vypadá!

   Smazat
  7. Tolik keců a o hovně jako vždy....vo tvým vylhanym boji proti komukoli!!!!!!:-))))

   Smazat
  8. 10:19 Boj to fakt nebyl vinou těch Havlů a jiných zkurvenců zvolených komoušema! Ale bejt měl a nakonec bude. Rád bych pár milionů rudých prdů tvýho typu zaživa zakopal pod zem a definitivně zabetonoval, aby už nikdy z tý putlerský zengruny nevyvanuly:)

   Smazat
  9. 10:26
   Ty zmutovaná havlosračko májová,bez cizí pomoci se ani nevysereš a chtěl bys někomu vyhrožovat??????!!!:-))))))
   Leda ve tvejch vožraleckejch vlhkejch snech ty mamrde
   mongoloidni čokovopice!!!!!!!

   Smazat
  10. 10:32
   Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! Sám chcípneš někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu:)
   Vy mrdky rudé, co po vás zbude? Jen země zničené a národy chudé ...

   Smazat
  11. Tohle! - https://www.youtube.com/watch?v=sftnictZy8Y

   Smazat
  12. 10:36
   Ty prdelní havloksichte,sám chcípneš pod mostem....ale podle toho strašného prapuchu tipuju,že už stejně chcípáš v nějaký senkrovně!!!!!!!:-))))))

   Smazat
  13. 10:43 To vychází z tý ruϟϟkosračky co vydáváš za počítač a kerou ti věnoval tenhle šábesdeklák! :D:D:D - https://ic.pics.livejournal.com/lorddreadnought/76765949/23186/23186_1000.jpg

   Smazat
  14. Nebos vylít rovnou ze smrdutý lejnolíhně některý z těch židosviní na Šelómově garmošce? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/iQWvEqKpPSA3.png

   Smazat
  15. 11:36 11:43
   Ty senilni prasmradomamrde,šabesdekl je ten uASSackej zrzavej tupé....jenže to bys ty havlovochasto musel umět česky číst!!!!!!:-))))))

   Smazat
  16. 11:50 V Ruϟϟácku alias Chujlostanu maj všechny tam kdy vládnoucí šábesdekli tupé (makovice). Kerá z nich vypustila tebe, co? - http://iks2010.info/?p=40063

   Můžu si tipnout. Ten první tvýho zdechlýho komouškýho dědka, ten druhej posraninu co se stala tvým fotem a ten třetí pustil zkrz tesil tebe jééééééé, pane šeditelí!

   Smazat
  17. 15:38
   Šábesdekl nosila celá tvoje havloteplarenská famílie ty Venco Bukvickij!!!!!
   Když ses pak z hovna páry vyskytnou ty raději tě odložili do hajzlu a proto pořád ten prapuch z havlosračky jako seš ty,Hovnere debiloviči!!!!!!

   Smazat
  18. 16:41 Když jsi v tesilkách s hadrem na voleti pjel v rudým sboru z plna hrdýlka pěl sračku: "Buď vsjegdááááááááá búúúúúúúúúděěět něěěěěba, buď vjegdááááá búúúúúúděěět sóóóónce ..." tak já trsal na dýzách v americkejch džínách a kožený budě na rytmy "Nanananajtýn - Vietnam!" oslavujíc tím napalmové bomby vrhaný na makovice rákosáckých komoušů! Tak mi tu nic nemel, sračko únorová! Tvůj zdegenerovanej vječně vožrlej komoušskej fotr chodil s Vencou Havlem na koncerty ty mrchy rudý Joan Baezový:)

   Smazat
  19. A teploputler už má dávno jinýho milce, ten si tě od prdele k tlamě nepřesune, nedělej si planý naděje čekistickej smrdutej pšouku:))) -
   https://pikabu.ru/story/litvinenko_utverzhdal_chto_putin_pederast__383981?dv=1

   Smazat
  20. Dřív ale bejval aktivnější! -
   https://lh3.googleusercontent.com/-5Xy4XxVQ5-o/VVfVjdEOmiI/AAAAAAAAUZc/XNBKW15VjbQ/w1293-h675-no/%25D0%2592%25D0%25B8%25D0%25B4%25D1%2596%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25BD%25D1%258F_402.jpg

   Smazat
  21. 7:43
   Zmlkni ty havlobukvice, jen otevreš tu vožralej havlohubu tak lžeš!!!!:-)))))

   Smazat
  22. 7:46 Jen pišti víc ty merkelskej posránku jehož zdechlej fotřík pjel kdysi v rámci druby s DDR spolu Merkelkou ve sboru pionýrů: "Buď vsjegdááááááááá búúúúúúúúúděěět něěěěěba, buď vjegdááááá búúúúúúděěět sóóóónce ..." :))))) Ach vy komoušský prasata, kdy už konečně zdrhnete do toho Rusácka, co? Třeba vám tam Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

   Smazat
  23. 7:56
   Kdybys měl mozek ty havlosračko,tak nejdřív nebudeš Mer-kheli opěvovat a dávat jí za vzor a pak jí jinde nadávat.....ovšem ty máš jako správná vožralá havlokurvo v palici nasráno!!!!!!!:-))))))
   Ani kombinace her a válečných dokumentů neumiš, ty havlobukvice!!!:-DDD

   Smazat
  24. 8:07 Aha, tak protoooo! Ty si totiž slintáš s kýmsi jiným, husáko-klausíku! :D:D:D:

   Tu na našich stránkách o tý tvý tetce komoušský co tě s Putlerem vypouštěj skrz smradlavý enderácký tesilky nastřídačku nic nikde dobrýho není:)) - http://iks2010.info/?p=127783

   Smazat
  25. 8:22
   Es kommt der Tag,ty kolaborantská svině z havlobukvice!!!!!!:-))))
   Husák měl na rozdíl od tebe ty havlozmrde MOZEK,ale to je něco,co ty untermensch mít nikdy nebudeš,takže ti zahrajeme POJĎ STOUPAT JAK DÝM a ende,havlobanderovskej pedofile!!!!!:-DDD

   Smazat
  26. 9:05 Přijde sobotkovsko-merkeljebí oirobuzíku obletující nesměle kolem vřelé Putlerovy prdele, přijde! Jenže ty nikam stoupat nebudeš, naopak -
   rychle zajedeš zpátky do ruϟϟácký zengrúny:))))

   Smazat
 3. Nevím, jestli je až tak starý, když srovnatelný současný americký bitevník A10 je ještě o několik let starší.

  OdpovědětSmazat
 4. O A10 není řeč. Na NR se o US technice v superlativách nikdy nepíše. Tady se vychvaluje jen Rusko Sovětsko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo s tím nic nenaděláš kdo umí, ten umí (Rusové), no a kdo neumí, ten jen čumí (Ušáci). A kdo tomu nerozumí, ten jen blbě kecá. A o tom to je odjakživa.

   Smazat
  2. 20:26 To víš zadlužení loupežní vrazi usa tady nemají místo.

   http://svobodnenoviny.eu/ruske-ministersvo-obrany-pravym-cilem-usa-v-syrii-je-kontrola-ropy-nikoli-boj-proti-isis/

   Smazat
  3. 20:26 https://cz.sputniknews.com/svet/201802146784918-letadlova-lod-usa-namornictvo-proste-ukoly/

   Smazat
  4. Tak Rusko nebo Sovětsko! To je sakra rozdíl! - http://iks2010.info/?p=18944

   Smazat
  5. 9:27 Fašouni jsou tak blbý že Sovětsko komunismus strašák že by musely makat.

   Smazat
  6. 11:26 Můžeš to přeložit z šelomovštiny aspoň do ruského jazyka, lžidonegerskej šelomí psouku?

   Smazat
  7. 9:30 On asi myslí na ten fakt, že stalinskej bolševismus byl stejnej antikomunistickej drek jako režim Hitlerův - http://gci-icg.org/czech/komunismus1.htm#budpracicest

   Smazat
  8. Velký ruský pravoslavný historik a publicista Prof. V. M. Machnač napsal, že režim v stalinském SSSR byl mnohem horší než ten Hitlerův v Německu, tedy že ruský voják pomohl ve WWII. zvítězit většímu zlu. "Proč?" - ptá se profesor a současně odpovídá: "Rusko by prohrálo válku s libovolným Německem: monarchistickým, demokratickým či fašistickým. Nicméně ani jedno z toho Německo nebylo. Ono bylo nacistické a prohrát s ním si Rusko dovolit nemohlo, protože by přestalo existovat jako národ. Proto zvítězilo. A nezvítězili v ní mladí komunisté, Stalinovy děti, ale staří vojáci vychovaní ještě v tradičním duchu pravoslaví či islámu!" Tedy de facto bývalí vojáci z WWI. a jim patří všechen vděk!

   Smazat
 5. 20:26
  A proč by se tady měl chválit okupantskej šrot?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, putlerčici v Sýrii už to pocítili na vlastní spálený kůži, jak ten "šrot" dobře zabíjí! A ještě bude zabníjet:))) - https://www.youtube.com/watch?v=R1tS0VlqdZo

   Smazat
  2. 9:35
   Debilové jako ty si budou pořád nalhavat,že uASS je jednička!!!!!!:-))))

   Smazat
  3. 9:46 Nalhávat? To maj jen vyklepaní lejneři co vypouštěj skrz tesilky tobě podobný smrdutý prdy:))) Jak se jim pazoura vzteky klepe, dělaj to S dvakrát a místo Rusko napíšou uASSko! Tihle Anti-ruský židočekisti nedokážou napsat ani ten název, jak Ruské Impérium, Třetí Řím, nenáviděj a podvědomě toužej po tom svým kagalu SSSR! - http://terrapapers.com/wp-content/uploads/2016/02/terrapapers.com_The-Protocols-of-the-Elders-of-Zion-10.jpg

   Smazat
  4. 9:32
   Ty mi těma kecama připomínáš toho dementního vyfetovance Dolfiho....taky pořád opakoval ty stejný sračky a ve finále se místo sebevraždy zastřelením a otrávení kyanidem UDUSIL VLASTNÍMA HOVNAMA!!!!!!!!Gott mit uns:-DDDDD

   Smazat
  5. 9:52 To nakecali leda rudým kretenům a šelomo-putinským dementům tvýho typu:))) -
   http://moneymag.cz/aktuality/7677-hitler-prezil-valku-ukryl-se-v-supertajnem-sidle-ukazuji-tajne-dokumenty

   Své dílo udělal dobře! Protože zabil 30 milionů zasraných židiomongolců a tím pomstil jima vyhubený prakticky ruský arijský lid! -
   https://www.protiprudu.org/sestdesiat-milionov-korene-sionizmu-cast-1-1/comment-page-1/

   Smazat
  6. I když i Asiat Stalin měl na tom zredukování podlidí kteří zničili Svatou Rus svou zásluhu:)))
   - https://www.protiprudu.org/velka-moudrost-soudruha-stalina/

   Smazat
  7. 10:10
   Noooo jasně,tajný lžiuASSacký dokundamenty!!!!!!
   Ty nemají cenu ani toho papíru ty havlochazare!!!!!:-)))))

   Smazat
  8. 10:26 Jj. lžirussácký avtarí éto papisívajut! -
   https://www.rupor.info/news/65028/gitler-vizhil-bezhal-iz-germanii-i-dozhil-do-glubo/

   P. S.: Sprav si už to "R" konečně, ať ty tvý skřeky rudýho dementa začnou aspoň krapet dávat smysl.

   Smazat
  9. A to že má zásluhu na eliminaci několika desítek milionů mongolsko-rusáckých zkurvenců je fakt kterej neskrejvaj ani bolševický milionlháři! https://www.novayagazeta.ru/articles/2017/03/22/71864-pobeda-pred-yavlyaet-schet

   Smazat
  10. 10:30
   Rudej dement byl tvůj havlofotr,mamrde smradlavej!!!!!!:-)))))

   Smazat
  11. To máš 100 melounů! 60 milionů zabili předci tvýho zdegnerovanýho chazarskýho fotra (voliče Havla z prosince 89) a 40 milionů chazarských vrahů Ruska a jejich zdegenerovaných mongoloidních mužických přisluhovače pak pan Hitler! S tím nic nenaděláš:)))

   Smazat
  12. 10:42
   Hitler byl hypospadickej panic,ale PÁN TO URČITĚ NEBYL!!!!!!:-))))))
   To tě ve zvláštní škole ty havlohovado nenaučili vůbec nic???!!!!:-)

   Smazat
  13. Rus bude vždy jen mužikem! Kam ho postavíš, tam zůstane sedět a čekat na rozkaz. Udusá si hlínu v zemljamce, maximálně stluče srub a hnáty vomotá slámou a má "láptě"! Prostě je to jen a pouze ten "bílej negr", jak ho vystih Bronstein. Bez pana Forda by byl i celej Asiat Stalin totálně v prdeli! A to chtěli trockisti, věda že tato spolupráce přivede Rusko k síle a proto jen zdržovali vyjednávání. Kontrakt na stavbu první ruský automobilky začal už v roce 1927, ale srali se do toho nosatý šíbři z Wallstreetu co spolýhali že jim Bronstein přinese Rusko na zlatým podnosu a Forda nesnášeli že jim nakouk do kuchyně a napsal vo tom bestseller. Až když ho Stalin vypakoval za hranice, tak se to podařilo uzavřít - tedy v roce 1932! To už běžela dávno pětiletka, který se taky říkalo "fordizace SSSR".

   Zrovna jako je málo známý fakt to, že to byl americký program půjčky a pronájmu, jenž umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Skutečným Rusem však je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijského Projektu. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům. A tak jediní opravdu pracovití Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
  14. 10:46 V jaký škole? Myslíš ty kurzy mordochjai-zederblumismu pro šelomoputleří prdy?:))) Takových sračkořin se my příslušníci Bílé Rasy nezúčasťnujem. Nás zajímá jen Pravda. A ta je popsána výše ...

   Smazat
  15. 10:48
   Tyhle pindy zopakuješ kolikrát ty havlosračko bez mozku???!!!!
   A s banderovcema se můžete nechat od Rusů společně zastřelit,jste totiž nemlich ta stejná verbež!!!

   Smazat
  16. Havel byl přinejmenším aspoň bílej a uznával Heideggera! Na rozdíl od vás mogloloidních russáckých zkriplenců z mozkem oblblým sibířskou otrávenou pěnou do koupelny:) Takže to že ho tvůj mamrnoidní komoušskej fotr zvolil v prosinci 89 prezidentem byl v celý mizerný existenci toho kripla ten nejpřijatelnějšěí zločin - https://kremlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=325239

   Smazat
  17. 10:51
   Ty jsi JEN A POUZE HAVLOUNTERMENSCH!!!!!!!

   Smazat
  18. 10:55 Však píšu, že jeho zvolení v roce 89 byl jediný přijatelný zločin spáchaný tvým komoušským zdegenerovaným fotrem tak furt neomílej jednu mongoloputlerϟϟračku dokola ...

   Smazat
  19. 10:55
   Havel byl udavač a teplomil jako ty!!!!!!!
   A to bys se Dolfimu ani jinejm frickum nezamlouvalo,dopadli byste jako Ernst Rōhm v roce 1934!!!!!!:-)))))

   Smazat
  20. jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji.

   Smazat
  21. 11:00
   Mongolohavlosračku rád dokola říkáš leda ty,havlohulibrku!!!!:-))))

   Smazat
  22. 10:55 Sám Největší Němec se skláněl před Třetím Římem, Impériem, které židáci zahubili, ale nevěřil že se dá vzkřísit, protože Sovětský svaz byl kagal pod vedením Židů, kteří povraždili ty nejlepší Rusy, z nichž bylo mnoho německé krve. V žilách ruských carů proudila německá krev, stejně jako většiny aristokracie. "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového. "- Adolf Hitler, Mein Kampf

   Tady už konečně ukazují nezkreslenou pravdu! ... 40 let nás komoušský kurvy krmili lžema o jakémsi údajném "odporu sovětského lidu proti fašistické agresi"! A vono hovno hovno! Jen kytice a polibky vděku od litevských, ukrajinských a běloruských žen a dětí! -
   https://www.youtube.com/watch?v=Z28U9B2xma4

   Smazat
  23. 11:04
   Vždyť to říkám,jedna havlosračka za druhou a pořád opakovat dokola jako gramofon!!!!!:-))))

   Smazat
  24. 11:05 Přesně! Havel nám totiž udal jeho zmrdího zdegenerovaných ruϟϟácko-mongoloidního dědka a my z něj udělali následně klystýr pro naše vojáky na Východě:))

   Smazat
  25. 11:06
   Tahle havlolež už tady taky byla!!!!!!

   Smazat
  26. 11:14
   Komu nám ty teploprdelní hulibrku???!!!!:-)))))

   Smazat
  27. 11:15 Přesně! Havloputleří rudocancy a židomatení!

   Smazat
  28. 11:32
   Když nerozumíš psanému textu ty havlohulibrku,tak drž tu prolhanou a prochlastanou hubu!!!!!

   Smazat
  29. 11:32 Přesně! Tomu havloputleryčovi se pazoura vzteky klepe že nedokáže napsat ani srozumitelnou větu:))) Jeho zkurvenou famílii rudých posranin jsem v Osvěnčíně změnili na projímadlo a tehnle šábesdeklův pšouk se s tím těžko vyrovnává - jéééééé, pane šeditelí:)))

   Smazat
  30. 15:42
   Ty havloprostitute z bukvicostánu,ty se tou klepající prackou nemůžeš ani normálně vych..t,protože se tak klepeš,že na WC dostaneš kvůli honění po havlodržce!!!!!!:-)))))

   Smazat
  31. 16:36 Havel to byl kurevník! Jako pan Trump! Mrdal s babama! Tvůj přihřátej vypuštěč, rudej prde -
   šábesdekelník z Kremlu je pederast! Mrdá chlapečky:)) - http://azov.press/ru/putin-pedofil

   Smazat
  32. 7:29
   Joooo,tak Banerostan post ti dodávají už i do pumpy ty havlozmrde???!!!!:-))))

   Smazat
  33. Puterovy stačí jedinej baner, ty merkelšmejde!:)))

   - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/iQWvEqKpPSA3.png

   Smazat
  34. 7:49
   Blej do hajzlu ty havlozmrde,ne tady....ani opisování těch uASSlží ti pořádně nejde!!!!!:-)))))

   Smazat
  35. 8:10 smrdíš nesmyslem, merkelšmejde! Bude to jak si přáli vítězové WWII - tedy jevrejci. Nahradí nás silnější a odolnější rasa brutální vůle! Nebo jen ty rasy které expandují mají budoucnost, ostatní budou z dějin odejity. Nelze vyhrávat bitvy prohrané války. O tom mohou snít snad už jen senilní dědkové - https://www.youtube.com/watch?gl=RU&hl=ru&v=utviTooRdR4

   Smazat
  36. 8:16
   Nelze vyhrávat bitvy prohrané války.....das is fakt,o tom by ti mohl příkladně dlouho povídat ten hypospadickej untermensch Dolfiho sračka májová!!!!!:-)))))

   Smazat
  37. Naše rasa prohrála, ty sobotkovsko-merkeljebí žlutonegerská sračko, tak se s tím smiř! Tvůj vypuštěč tesilkovej - pederast Putler jim už svou vřelou prdel votevřel dokořán! -
   https://www.youtube.com/watch?v=_0NFUL1QOuQ

   Smazat
 6. Okupanti, co jsem znal měli na tankách rudou hvězdu.Když si to nepamatuješ, tak si utři mlíčko na bradě cukýrku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 40 let té ruské okupace jsme přežili ve zdraví, doufejme, že přežijeme stejný počet let ve zdraví pod novými okupanty. Obávám se ale, že lidmi tvého rozhledu, to bude velmi těžké.

   Smazat
 7. 22:04
  Já zas vím o okupantech s bílou hvězdou,který dělali bordel v Plzni.....a po celým světě ho dělají dodnes,havlolejnosrku s mlikem na trenkach

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak furt lepší s bílou než s rudou, ne, komoušská posranino:)))

   Smazat
 8. 9:36
  Jak pro koho ty zmagořená,nemyslící do nekonečna se opakující havlosračko?!!!!:-)))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kašlete na toho trolla, čínští komunisté mu už brzy dokážou, že bojuje prohranou bitvu za nehodného a odepsaného páníčka :-)

   Smazat
  2. 16:22 Přesně! My jsme součást zdegenerovanýho Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém smyslu toho slova vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenifilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - více o tzv. eurazijském Projektu se dá více dočíst bohužel pouze ve slovenštině ZDE - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-etnonacionalisticka-historia-ruska-cast-1/
   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on pře

   Smazat
  3. Rus bude vždy jen mužikem! Kam ho postavíš, tam zůstane sedět a čekat na rozkaz. Udusá si hlínu v zemljamce, maximálně stluče srub a hnáty vomotá slámou a má "láptě"! Prostě je to jen a pouze ten "bílej negr", jak ho vystih Bronstein. Bez pana Forda by byl i celej Asiat Stalin totálně v prdeli! A to chtěli trockisti, věda že tato spolupráce přivede Rusko k síle a proto jen zdržovali vyjednávání. Kontrakt na stavbu první ruský automobilky začal už v roce 1927, ale srali se do toho nosatý šíbři z Wallstreetu co spolýhali že jim Bronstein přinese Rusko na zlatým podnosu a Forda nesnášeli že jim nakouk do kuchyně a napsal vo tom bestseller. Až když ho Stalin vypakoval za hranice, tak se to podařilo uzavřít - tedy v roce 1932! To už běžela dávno pětiletka, který se taky říkalo "fordizace SSSR".

   Zrovna jako je málo známý fakt to, že to byl americký program půjčky a pronájmu, jenž umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Skutečným Rusem však je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijského Projektu. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům. A tak jediní opravdu pracovití Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 9. Podle výpovědi "čísla" se jednalo o chybu pilota.
  Piloti SU-25 v Sýrii si začali být až příliš jistí, že jim ze země nic nehrozí.
  Z kolekce videí jejich nasazení je patrné, že v poslední době ani nevypouštěli při nízkých průletech falešné cíle proti ochraně ze země.
  A pokud Su-25SM nepoužívá ochranná čidla typu Vitebsk jedná se o to větší risk

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.