Reklama

pátek 16. února 2018

Sýria - vojna - mocnosti - smrť - biznis - politika

16. 2. 2018     Chilli.today/sk
Známy kurdský lekár a aktivista YEKTA UZUNOGLU. Muž, ktorý bojuje za práva Kurdov a upozorňuje na utrpenie kurdského národa. Momentálne vo Švajčiarsku organizuje humanitárne dodávky liekov do vojnou postihnutého Afrinu v Sýrii. Yekta Uzunoglu, vynikajúci publicista a spolupracovník portálu Chilli.today, nám v tomto rozhovore otvorene vysvetlí, čo sa momentálne v kantone Afrin deje. Vysvetlí nám, čo všetko Kurdi v poslednej dobe zažili, čo momentálne prežívajú a ako ich svet potom, čo porazili ISIS, zbabelo opustil. Otvorene hovorí o tom, kto vyzbrojuje islámskych teroristov. Otvorene hovorí o zbabelosti európskeho humanizmu a nášho otroctva peňazí. Podporte ho zdieľaním.
Ďakujeme.


Slováci o Kurdoch, žijúcich v Sýrii, Turecku, Iraku a Iráne veľa nevedia. Viete čitateľom Chilli.today v stručnosti vysvetliť, koľko Kurdov žije v danom regióne?
Kurdové patří k nejstarším národům v tomto regionu, jen na Středním východě žije téměř 40 milionů Kurdů a mluví indoevropským jazykem, který je blíž ke slovanským jazykům. Kdežto Turci mluví ugrofinským jazykem, který je spíše blíž třeba k maďarštině, s kurdštinou nemá absolutně, ale absolutně nic společného. Tak jako arabština, která patří k semickým jazykům a tím pádem též nemá s kurdštinou nic společného. Kurdistán byl rozdělen na základě francouzsko - anglického plánu mezi čtyřmi zeměmi, to jest mezi Tureckem, Iránem, Irákem a Sýrií a to jen a jen kvůli přírodnímu bohatství Kurdistánu. Je to nejbohatší země snad na světě, je to prostě biblický Ráj, jak o něm čteme ve Starém zákoně v 1. knize Mojžíšově (Genesis)

Čo Kurdov spája a čo ich rozdeľuje?

To, co Kurdy spojuje, je jejich společná kultura, společný jazyk a hlavně jejich společná láska k rodné zemi. Nás násilím rozdělují hranice, které ignorujeme i za cenu našich životů od roku 1918!

Turecká armáda zaútočila na oblast Afrin len nedávno. Oddôvodnila to potrebou boja proti terorizmu. Ale ešte pred nedávnom bola celá Rojava spojencom či už Rusov, tak aj Američanov v boji proti ISIS. Prečo sa Vás mocnosti ako USA a hlavne Rusko, ktoré malo základňu na území Afrinu, nezastalo? Podľa mojich informácií sa Rusi stiahli a nechali Kurdov osamotených v boji s Tureckou presilou.

Od vzniku tzv. Islámského státu jsou Kurdové jedinou efektivní silou v boji proti těmto zrůdám. Jen díky statečnosti kurdských děvčat a kluků je dnes ISIS poražen. Kurdové v severní Sýrii, která nám patří, vytvořili po vzoru Švýcarska tři kantony, kde zavedli systém, aby všichni obyvatelé mohli žít v klidu a v míru nezávisle na tom, kdo k jakému náboženství patří. Není tajemstvím, že mezi Kurdy jsou i Arméni a Asyřané, kteří jsou křesťané. Ve dvou regionech jsme spolupracovali s koaličními silami, to jest především s USA, a v kantonu Afrin jsme spolupracovali s Ruskem v boji proti ISIS! Rusové se dohodli s Tureckem, aby Turecko mohlo zaútočit na Kurdy v Afrinu a stáhli svoje vojáky zpátky a nás hodili do rukou Turků!

A Turecko již 25 dnem na nás útočí s nejmodernější vojenskou technikou, na nás, kteří jsme bojovali téměř s holýma rukama proti IS - zrůdám a to za naše společné lidské hodnoty.

Poďme ku momentálnej situácii. V Afrine prebiehajú boje s Tureckou armádou. Sú na strane Turecka aj iné gerilové skupiny?

S Turky na nás útočí všechny džihádistické skupiny, které jsou na seznamu teroristů a jsou vybavené nejmodernějšími zbraněmi od turecké armády. Takže člen NATO útočí na nás společně s islamistickými teroristy a to se zbraněmi pocházejícími ze země NATO jako třeba tanky Leopard či Letoun F-16 atd.

Nad Afrinom bola niekoľko dní letecká blokáda. Podľa mojich informácií mala za cieľ ochranu len Ruských a Sýrskych záujmov. Platila táto ochrana aj na Kurdov? Neútočilo Turecké letectvo aj počas leteckej ochrany?

To trvalo jen 4-5 dní a to jen proto, že džihádisté dle všeho se zbraněmi, které dostali od Turků, sestřelili ruské letadlo a v těch 4-5 dnech se nám podařilo přesunout pár tisíc kurdských bojovníků z celého Kurdistánu do Afrinu.

Po porážke ISIS svetoví politici tvrdili, že v regióne zavládne mier. Bezpečnostný analytici ale tvrdili opak. Upozorňovali na Kurdské referendum, na Tureckú ochranu svojich záujmov, Sýrsky režim a jeho ekonomické záujmy v Rojave. Tušili Kurdovia, že nastanú nové boje? Vyvíjali diplomatické úsilie za svoje práva?

My známe Turky ale i Araby, tak jako je znají Židé. My víme, že s nimi nějaká mírová dohoda jen tak není možná, ale nepočítali jsme s tím, že civilizovaný svět nás nechá ve štichu za hodnoty, kvůli kterým jsme obětovali ve válce s ISIS svoje děti a to čistě kvůli svým ekonomickým zájmům. Civilizovaný svět si hraje na hluchoněmého a slepého!

Kurdi boli jedinou stabilnou vojenskou silou v boji s Islamsym štátom. Sľúbili mocnosti podporu Kurdom po vojne?
Samozřejmě, ale doposud musím říct, že svůj slib dodržuje jen USA a Izrael, jiní na to zapomněli... Taková je ta krutá realita naší civilizace...

Kto sú vlastne silní hráči v danom regióne? Vieme o Rusku, USA, Turecku. Menej sa píše o Saudoch, Iráne. Je tam ešte niekto, kto má mocenský záujem o nadvládu nad Kurdami v tomto regióne

Je tam ještě Izrael. Ale ten, kdo má životní zájem ovládnout Kurdy, je Turecko a Irán, nepočítám Sýrií a Irák, jelikož ti na to už nemají. Za Tureckem stojí dnes paradoxně Rusko.

Je jedným z dôvodov útlaku Kurdov ich nerastné bohatstvo? Vieme, že tam je ropa, ťaží sa tam kvalitný betón. Kurdi majú úrodnú pôdu a vodné zdroje. Myslíte si, že aj toto je jeden z dôvodov, prečo mocnosti a ľudskoprávne organizácie nechávajú bez povšimnutia vraždiť kurdské deti, ženy a starcov? Myslíte si, že je spravodlivé, keď Európa chráni práva teroristov a nad vraždením Kurdských civilistov zatvára obidve oči?

To není jen nespravedlivé, ale je to zrůdnost! Nás, kteří jsme obětovali svoje děti v boji proti ISIS, dnes nechají, aby na nás útočilo Turecko s džihádisty, to jest s islamistickými teroristy, se zbraněmi, které pochází z Evropy a USA!

Poďme naspäť do Sýrie. Rojava je rozdelená do troch oblastí. Kanton Afrin bol pod ochranou Ruskej armády. Zvyšné dve boli spojencami USA. Prečo sa Kurdi takto rozhodli?

Naivně si mysleli, že je lepší bojovat proti ISIS - zrůdám s oběma velmocemi společně. Netušili, že každá velmoc má v tom boji svoje vlastní zájmy a Rusko se spojilo jak s Tureckem, tak ale s Iránem a obě tyto země dnes bojují proti nám.

Pomáhajú Kurdi z iných oblastí v terajšej situácii Kurdom?
Ale jasně, jsme jeden národ a oni nás nedokázali na štěstí rozdělit. Tak jako v případě města KOBANE i dnes v Afrinu bojuji Kurdové z celého Kurdistánu, to jest z Turecka, Iráku, Iránu a nezávisle na tom, kdo k jakému náboženství patří, jsou tam mohamedáni, křesťané ale i jezídi!

Kurdi počas utečeneckej krízy bojovali. Neutekali zbabelo žiadať o politický azyl do Európy. Prečo? Nebolo pre nich jednoduchšie zbaliť rodinu, preplávať more a žiť jednoduchý život v Nemecku?

Za prvé - před nepřítelem jako jsou a byli IS-zrůdy, se neutíká. Za druhé - my žijeme s láskou ke své rodné zemi. Materiální hodnoty nejsou jedinými hodnotami v lidském životě, láska je cennější. Doufám, že jste slyšel, že tisíce a tisíce Kurdů z Evropy, kde už měli občanství, kde se narodili a vyrůstali, po útoku ISIS na Kurdy všechno v Evropě nechali a odejeli bojovat proti ISIS a někteří byli po návratu zpátky do Evropy zatčeni, že tam šli bojovat a mnoho z nich též tam padlo...

Kurdi ako jediná sila počas vojny s ISIS verbovali dobrovoľníkov z celého sveta. Potešilo Kurdov keď videli, že dobrovoľníci skutočne prišli?

Ale jasně, tam byli a stále jsou dobrovolnici z celého světa, kteří bojují s našimi bok po boku a přitom riskují to, že po návratu zpátky můžou být ve svých zemích zatčeni. Jen vzpomeňme na dva mladé Čechy, kteří šli tam ke Kurdům JEN bojovat, už 2. rokem sedí v Turecku ve vězení a dostali trest ve výši 5 let za to, že tam šli pomáhat Kurdům.... Tak absurdní je náš svět ....

Veľa bezpečnostných analytikov tvrdí, že USA strčili hlavu do piesku, Európa nevie, na koho stranu sa má vlastne postaviť, Rusko sa zbabelo z Afrinu stiahlo a prenechalo ho Turecku a ľudskoprávne organizácie a média situáciu v Afrine pre istotu nekomentujú. Vnímate to ako zbabelosť týchto štátov a organizácií?

Ze všech těchto "civilizovaných" zemí má svůj plán jen USA a Rusko. Rusům jde především o jejich zájmy a je jim jedno, že spolupracují s krvavým režimem Erdogana či s režimem Ajatolláhů Iránu. Evropa nemá vůbec žádnou strategii, jednotlivým zemím Evropy jde o to, kolik jejich obchodní společnosti můžou vydělávat! Tak smutná je realita naší civilizace.

Predpokladá sa, že Erdogan urobil s Putinom dohodu o rozdelení sfér vplyvu. Erdogan nebude žiadať Assadovu hlavu a Putin nechá Turkom Afrin napospas. Budú Kurdi ešte Rusom veriť po tejto zbabelej zrade?

Víte, Rusové a Kurdové po staletí byli přátelé, my Rusům vděčíme za mnoho, ale po nástupu Lenina k moci Sovětská a dnes Ruská zahraniční politika sází na toho momentálně silnějšího .... Což se nemusí vyplatit v budoucnu.... To, co se odehrávalo poslední 3-4 týdny, na to rozhodně Kurdové jen tak zapomínat nebudou. Tento postup Ruska Kurdové vnímají oprávněně za zradu a to se bude přenášet z generace na generaci.... Nevím, zda si prezident Putin a jeho administrativa uvědomuje ty důsledky ... Ale i ostatní národy v regionu vidí, jak Rusko zradilo Kurdy, není to žádná dobrá vizitka pro Rusy....

Američania Kurdom dodali zbrane. Rusko im zbrane nedodalo. Je preto situácia v Afrine pre Kurdov zložitejšia?
Ano samozřejmě, ale navíc Rusko donutilo Sýrií, aby otevřela svůj vzdušný prostor pro turecká letadla a vrtulníky. My nemáme protivzdušnou obranu, to je naše největší slabina v Afrinu a Turci to moc dobře vědí....

Turecká armada útoči na ciele v Afrine najmodernejšími zbraňami. Sú medzi nimi aj nemecké tanky LEOPARD II. Turecko sa pri ich kúpe zaviazalo, že ich mimo svojho územia nepoužije. Môžete potvrdiť, či tanky LEOPARD II boli použité na území Rojavy - kanton Afrin?

Ano bohužel.... Je tam víc než 80 Leopard II pocházejících z SRN a tyto Leopardy vozí ke frontové linii tahače Mercedes, což není dle mezinárodních úmluv přípustné ....V případě Kurdů neplatí žádné mezinárodní zákony, žádná OSN či NATO.... Každý myslí jen na svoje ekonomické zájmy...

Turecko kurdské oddiely nazýva teroristickými oddielmi. Podľa oficiálnych informácií tureckej armády Kurdi vedome útočili na turecké ciele a provokovali tureckú armádu. Je to pravda?

Ale prosím, my nejsme hloupí, věděli jsme, že Turecko čeká na nějakou záminku, aby na nás útočilo a učinili jsme vše, abychom jim takovou záminku nedali.... To je turecká pohádka, které nevěří ani průměrný Turek... V dnešní době lze zjistit vše z družic....

Na Rojavu zaútočila už aj Sýrska armada. Je tam predpoklad, že mali povolenie aj od Putina. Myslíte si, že Putin už je definitívne na strane Turecka a Assada?

Putin vždycky byl na straně Assada, proti kterému Turecko ozbrojilo a vyzbrojilo islamistické džihádisty a nyní oba nepřátelé s podporou Ruska útočí na Kurdy....Toto nemá oporu v žádné lidské etice.

Prečo podľa Vás Putin opustil partnera a spojenca dobrovoľne? Je za tým politický obchod? Vy nám necháte Assada a my Vám zato odovzdáme Afrín?

Ne ne, Rusko má v Sýrií svoji vojenskou základnou, na kterou útočili džihádisté ozbrojeni Tureckem a před měsícem poškodili několik jejich letadel v té základně u Idlibu a Rusko dle všeho uzavřelo dohodu, že Turecko stáhne své džihádisty z Idlibu ale kam? Do Afrinu proti Kurdům.... Ale kde má Putin záruku, že ti džihádisté v brzké budoucnosti opět se souhlasem Turecka, se nevrátí do Idlibu? Už nyní se v Turecku o tom mluví, že až vyčisti Afrin od Kurdů, vrátí se vyčistit celý Idlib ...

Môžu byť za útokmi Assadových vojsk zdroje pitnej vody?

Bohužel tam se neválčí podle nějakých pravidel či mezinárodních zákonů.... Ano, mluví o tom, že Assad používá i jed....

Kurdi sú už stáročia pod útlakom. Momentálny tlak na Kurdov je nielen vojenský, je aj diplomatický. Máte vo svete vlastne nejakého spojenca, čo by sa Vás zastal?

Částečně USA , Francii , Izrael a někdy i SRN....

Je svetové spoločenstvo voči nepráviu v Rojave momentálne slepé a zbabelé?
Není slepé, ví přesně, co se tam odehrává za zrůdnosti se zbraněmi pocházejícími z Evropy a z USA, ale jejich vlastní zájmy jsou důležitější, než nějaká lidská etika, morálka .... Stačí se podívat na vzrůst exportu německých zbraní za poslední tři roky.....

17 komentářů :

 1. mi tu válku vihrajeme s Pavlem.

  OdpovědětSmazat
 2. Pane YEKTU,podle posledniho vyvoje se ukazuje,ze Kurdove od sameho zacatku se oddali USA,v nadeji,ze ti jim zajisti bezpecnou zemi k ziti.Coz samozrejme bola osudova
  chyba!Oblast Afrinu je Syrske zvrchovane uzemi a usa tam nebude zrizovat zastupni statnost Kurdy.Kurdi meli po spravnu prenechat uzemi Syrii a nasledne jednat o velikosti autonomie Kurdu.Mohli si tak usetrit 1200 obeti.Na pozadi situace,samozrejme utok Turecka vyhovuje Syrii i RF.Jednoduse,USA,nemuze zajistit nekomu uzemi,na jinem uzemi.To nebude druhe Kosovo !Takze pane YEKTU,je zbytecny jakykoliv komentar v prospech Kurdu.Nekde udelali chybu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto správná odpověď, Kurdi zradili Asada a věří USA. Tak to si podřízli větev. Ale pan Uzunuglu zapoměl, že Asad a RF dovolili přisunout Kurdům posili přes svoje území, tak ať neblábolí .

   Smazat
 3. Pan Yektu,nepiste,ze Asad pouziva i jed !Nema to za potrebi v situaci,kdy vyhrava a RF by to nedovolila,aby zabar Macron vyhrozoval,ze zautoci na Syrii,jestli se potvrdi pouziti chloru...vsechny tyhle provokace delaji SDF + usa,aby oddalili mirovy proces v Syrii.Kdyz neni valka,USA jdou do hajzlu,financne,proto neustale valky a rozvraty rezimu.O obyvatele dotcenych zemi absolutne nejde,ti jsou ti posledni!

  OdpovědětSmazat
 4. Afrin je ale také syrské území, Kurdové tam měli už dávno pustit syrskou armádu. Navíc zabrali i území, která jim nikdy nepatřila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Sýrie je ruské území! Po zničení putlerské bandy židovorů a obnovení Ruského Impéria se ono opět ujme svého dědictví! Dědictví Třetího Říma! - http://iks2010.info/?p=133081

   Smazat
  2. Rusko je v Syrii 60 rokov a pomahalo Syrii v Israelskych vojnach.V Syrii bude tak,ako povie Rusko!!A potom bude nasledovat Libya,kde by si rada prisadila Britania.Hydra zvana kolonialismus
   potrebuje zrat,inak by neprezila!A my sa hrdime,ze sme v onom teroristickom spolku NATO.Totalna zhovadilost!

   Smazat
 5. Hmm, tak přáteli Kurdů jsou částečně USA, Francie, Izrael a někdy SRN...

  Z toho vyplývá, že Kurdové podporují v Sýrii i v sousedních státech zájmy USA, Francie, Izraele a někdy SRN. Přátelství v politice nebývá zadarmo ani v pohádkách Tisíce a jedné noci.

  A pro USA je hlavním koněm v místě Izrael, v Evropě vazalské Německo, nespolehlivá Francie,... a nevidím co by USA a Židům (americkým i izraelským) přinesl nezávislý Kurdistán za výhodu.

  OdpovědětSmazat
 6. Na otázku co Kurdy spojuje, nebylo odpovězeno pravdivě.
  Jako každou společnost, i národnostní něco spojuje ale taky i nesmiřitelně dělí. Platí to i u nás.
  Je to v první řadě dělení třídní, kastovní, politické a rovněž následek štvaní cizích elementů, kdy za peníze lze koupit vše.
  Osobně, tak nějak pocitově uznávám spíše "kurdskou stranu pracujících", co by politickou sílu proti Turecké rozpínavosti, tak i proti americkému imperialismu.
  Kurdská reprezentace, většinou se nechala zlákat američany a to nikomu nikdy nepomohlo. Rusko a nakonec i Asad, vás za to milovat nebude.

  OdpovědětSmazat
 7. Jako obvykle, plno lží, pane Yekto. Za prve, islámisty vyzbrojilo zejména USA (ale i Turecko do jisté doby), nebýt USA, tak v Sýrii žádná válka do dnes nebyla. Na druhé straně, nebýt Rusku, byla dnes ze Sýrie rozvrácený stát Libye, kde každý válčí proti každému. V celém článku není ani jediná zmínka o špatnosti USA, v tomto konfliktu, není to podezřelé? USA vyzbrojují obě strany, islamisty i Kurdy. Tak co tady kopete do Ruska? Vy pracujete pro USA a snažíte se zde českým čtenářům podsouvat lži v naději, že situaci nerozumí. Už to tu píši po několikáté. Celý tento problém způsobilo USA, kdy prohlásilo, jako provokaci pro Turky, že vyzbrojí a vycvičí 30 tis. kurdských bojovníků. Turecko má neblahou zkušenost z Iráku, kde za hranicemi je několik tisíc kurdských bojovníků, kteří jednou za čas přejdou turecké hranice a zaútočí a stáhnou se opět do Iráku. A zde mělo být takových bojovníků desetitísíce, na to přece Turecko nemohl nereagovat. Rusko vám nabízelo širokou autonomii v rámci Sýrie, vy jste to nevzali, podlehli jste slibům USA na váš vlastní stát, nemůžete sedět jedním zadkem na dvou židlích. Mattis včera prohlásil, že může USA pomoci Turkům bojovat proti Kurdům, pak jednal Erdogan a ministr zahraničních věcí USA. USA se jen snaží vyšroubovat cenu, za kterou potom zradí Kurdy. Mám pocit, že už k tomu včera došlo, už asi byla cena pro USA přijatelná. Pro Turky je výhodnější, když Kurdové budou v rámci Sýrii, než když to bude samostatný stát plný amerických základen. To dneska spojuje Rusy a Turky, takže tu prosím nelžete a nepřekrucujte skutečnosti. Afrin je pořád Sýrie, a pořád platí, že Rusové jsou tu na pozvání legální syrské vlády, Kurdové jsou dnes destruktivní síla v Sýrii, a to vy dobře víte. Nebýt prohlášení USA, Turci by na Afrin nezaútočili, tak co tu melete ty ptákovin pořád dokola!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jj, dá se říci, že nebýt Kurdů, tak válka v Sírii již skončila.
   A je to smutný, protože svoji práci proti ISS někteří udělali (byla období, kdy rozdíl mezi Kurdy a ISS byl poněkud nezřetelný...). Tímto svým současným přístupem ztratí celý svůj kredit, který si díky pár prozřetelným tvrdě vybovali. Mohli již mít mír a část Sírie s velkou autonomií, nebudou mít nakonec nic.
   Kolik Kurdů musí ještě zemřít za své zrádné vedení?
   Jak vůbec mohou spolupracovat s USA, když na druhou stranu ukazují na své úspěchy v boji proti ISS?? Asi ten boj nebyl nakonec tak košer jak je předkládáno, že.

   Smazat
  2. Máte pravdu, Kurdové měli moje sympatie, to je vše pryč, oni jako by nechápali, že jich využívají USA jako poslední svoji zbrań proti Sýrii, já říkám, cílem USA je nakonec rozdmýchat válku Kurdů proti Sýrii, když už ISIL je na lopatkách. Oni se opravdu včera na něčem dohodli USA s Tureckem, a pro Kurdy to nebude dobré. USA má jednu metodu, penězi uplácet velitele. Takto USA uplácelo Kurda Barzaniho v Iráku, ten vyvolal referendum o nezávislosti, a USA od něho cuklo po tomto referendu a udělalo z Barzaniho veřejného pitomce. Takže kdy už Kurdové neměli alespoň tento příklad americké věrolomnosti, tak bych se jim možná nedivil.

   Smazat
 8. Když je někdo hloupý a nedokáže přečíst Ameriku...
  musí zákonitě dopadnout jako hubkař...
  Každý, kdo si doposud myslel, že Amerika má přátelé, dříve nebo později poznal, že tomu tak není. Ona má pouze své zájmy. A Kurdové opět naletěli. Proboha svatého, co asi čekali, když se v Sýrii postaví na stranu protivládní mocnosti, kteří tam rozpoutali peklo a nechali takto zničit jejich nádhernou zemi?
  Teď brečí jako děcka, ale asi rozumu moc nepobrali, když si nedokáží spočítat, že 1 + 1 = 2. jak asi se svým postopjem dopadnou, až amíci zjistí, že už tam není co pohledávat a odtáhnou dělat další rozvraty...
  J.C.

  OdpovědětSmazat
 9. Co to ten Yekta mektá?
  Komu chce namluvit, že když někdo mluví indoevropským jazykem, tak má tento jazyk blíž ke slovanským jazykům..!?!?!?
  Co je to zase za ušmudlanou propagandu? Nejblíže příbuzní jazykem jsou jim Balúčové... a to jsou snad Slovani? Vždyť oni vlastně mluví tolika jazyky, že si ani pořádně navzájem nerozumí.
  Dále tam gdáká o tom, jak jsou chudáci utlačovaní...
  A já se ptám: ZE STRANY SÝRIE? Copak je Assad utlačoval?
  Maximálně s nimi jednal jako s problémovou menšinou, která se jen roztahovala... Ano, Irák a Turecko jim dávalo a dává pořádně na frak. Ale Sýrie? Assad? Ať se teď nediví, když se spojili se světovým teroristou, že budou dostávat na frak i od Assada. A dobře jim tak.

  OdpovědětSmazat
 10. Vieme, že tam je ropa, ťaží sa tam kvalitný betón. ta tak ... a my tu prácne vyrábame najprv cement ....

  OdpovědětSmazat
 11. Mno jo kurdové se spřáhly s největšíma teroristy světa a budou po zásluze potrestáni.

  OdpovědětSmazat
 12. Presne ako píšete priatelia tu v diskúsnych príspevkoch. Jednak nebude Kurdom súdené natrvalo žiť v jednotnom štáte, tak ako Juhoslovanom a Čechoslovákom, ale budú rozdelení na miništátiky ktorých hranice budú kopírovať jednotlivé doterajšie okupačné zóny štátov, v ktorých doteraz žili. Budú každí samostatne oslavovať svojích Amerických a Francúzskych agentov, tak ako Češi Masaryka, a Slováci agenta žabožrútov-Štefánika. Ako aj to, že v jednom v čom sa s nami Kurdi zhodujú neni IndoEurópsky jazyk, ale tá tunajšia príslovečná ufňukaná ublíženecká politika, že kto, ako, kedy a prečo nás zradil, odvrhol, akým spôsobom Slovákom, Čechom,...atď . ublížil. Nadávanie na Nemcov, Maďarov, Rusov. V jednom v čom sa zhodnem s autorom článku je obsah nadpisu, ktorý v skrytosti uvádza myšlienku že nesleduj takéto ufňukané žvásty, ale tok peňazí, a potom pochopíš aj čo sa okolo Teba deje v politike. Tá horda-Kurdov máchajúca transparentmi o Russkej velezrade, o 600 kusov zabitých proRusských vojakov v ich oblasti, a ufňukaný prejav Yektu-Uzogtlu, nech mikto nenahovára o nejakej náhode. Zaújmavé že Russkú zradu, keď si Britskí, Francuzski demokrati porcovali ich územie, o Russkej zrade nehovorí. Ak sa ich územie nezačlenilo do Rusského impéria počas "Veľkej hry", prinajmenšom sa tak stalo za existencie Sovietskeho zväzu, v tamtých sovietskych republikách. Miesto ufňukaného mektania, by sa mal pýtať, ako oni pomohli Rusom, Sovietskemu zväzu...(najskôr k rozpadu ich štátu).

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.