Reklama

neděle 25. února 2018

Syrská operace jako výcvik. Část peněz na cvičení pokryla reálné bojové operace

25.2. 2018   Eurasia24
Překlad: mbi
Rusku se podařilo bez dalších nároků na rozpočet prověřit bojovou připravenost ozbrojených sil, neboť část prostředků plánovaných na provedení vojenských cvičení byla jednoduše převedena na operaci v Sýrii. Ruský prezident Vladimir Putin nazval syrskou operaci „výcvikem“.

Výsledky operace ruských Vzdušných a kosmických sil v Sýrii prokázaly, že připravenost armády je na potřebné úrovni. Do současné doby bylo do bojových operací zapojeno téměř sedmdesát letadel, zničeno bylo víc než dva tisíce objektů.


Rusko může podle Putina pokračovat ve „výcviku“ v Sýrii i v dalším období. „My jsme válku nezačali, ale tím, že v Sýrii uskutečňujeme jednotlivé akce s využitím Vzdušných a kosmických sil, rozvědky a systémů protivzdušné obrany, pomáháme Damašku.“

Vojenské operace syrské opozice proti „Islámskému státu“ bude přitom Rusko podporovat stejně jako operace armády Syrské arabské republiky ve snaze spojit vládní a opoziční síly k boji proti islamistům. Kontakty na představitele syrské ozbrojené opozice už Moskva našla.

Prokázala se také vynikající mobilita ruské armády. Na to, aby její útvary byly vyvedeny ze syrského území, by armáda potřebovala pouze dva dny.

Cíle vojenské operace Ruska v Sýrii bylo prakticky dosaženo: došlo ke stabilizaci legitimní syrské vlády a byly vytvořeny podmínky pro politický kompromis. Vlastní proces mírového urovnání syrského konfliktu byl zahájen. Rozmístění pozemních sil ruské armády (ve větších počtech) v této zemi tak již není nutné.

Islámský stát (IS) byl zasažen zničujícími údery, které existenci této teroristické organizace prakticky ukončily. Zbývají z ní již pouze početně malé a nekoordinované skupinky teroristů tvořené příslušníky IS, kterým se zatím podařilo uniknout. S těmi se momentálně vypořádávají vojáci vládní armády, kurdské oddíly Národní sebeobrany a jednotky ozbrojené opozice.

Vyjádření nejvyššího představitele Ruska nejenže srozumitelně vysvětluje postoj Moskvy k „syrské frontě“ v rámci mezinárodní politiky, ale současně i vyvrací fantazijní tvrzení USA o tom, že Sýrie se stane pro Rusko „druhým Afghánistánem“.


Pomoc Sýrii nebyla zdlouhavou vojenskou operací s velkými ztrátami a požadavky na státní rozpočet, ale výcvikem vojsk v reálných bojových podmínkách, který umožnil letcům a dalším ruským vojenským specialistům zdokonalit jejich dovednosti a návyky.

Zdroj: Politikus.ru

49 komentářů :

 1. Myslel jsem, že syrské opozici Rusko říká teroristé a především je za teroristy považuje a prohlašuje a bojuje - bojovalo tak proti ní,... nyní tyto teroristy, jak oznamuje, podporuje a bude podporovat. Fakt změna a to diametrální. Možná, že víc lhát už nelze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste moula a ignorant, nemám ani chuť vám rozpitvávat na stovky různých "opozic" v Sýrii....Jinak chytře vymyšleno a myslím, že výcvik bojem je ten nejlepší. Karel z Plzně

   Smazat
  2. 19:39 Souhlasím, mne už také nebaví pořád připomínat, že Rusko zachránilo Asada před jeho neodvratnou porážkou syrskou opozicí v syrské občanské válce, která je vnitřní věcí suverénního státu, respektive syrského národa a jak oficiálně sdělil ministr zahraničí Ruska, Asad by byl bez přímé válečné intervence armády Ruska na jeho podporu poražen do dvou týdnů.

   Bylo to evidentně a prokazatelně Rusko, kdo tedy tuto občanskou válu protáhl - prodloužil až dodnes, přičemž ještě jí není konec a podpořilo tak proti vítězící syrské většinové národní opozice menšinového diktátora menšinových šíitů v Sýrii Asada.

   My vesmírné civilizace tento mezinárodní zločin Rusku nikdy nezapomeneme a budeme nejen z toho důvodu proti němu uplatňovat sankce. Samozřejmě i náhradu. My stojíme proti zlu!

   Smazat
  3. 19:51 Člověče, doma všichni zdrávi? Vy jste nejspíš z nějaké jiné vesmírné civilizace, to by jste jinak ty krávoviny nemohl napsat. Zřejmě nadměrné sledování ČT a čtení Bakalovek.

   Smazat
  4. Vesmírné debilizace, jak dlouho trvalo než se Rusko zapojilo do konfliktu v Syrii? Mám dojem že to bylo o trochu déle než dva týdny. Uvadíte že by Assad bez ruské intervence ani dva tydny nevydržel, nějak mi to nevychází.
   Ovšem nemám vaše galaktický pohled na problém.
   Blbe vesmírného rozměru.

   Smazat
  5. 20:54 To o těch dvou týdnech říkal Lavrov, tedy blb vesmírného rozměru.

   Smazat
  6. 20:58 Ty mu nesaháš ani po podrážky u bot, komediante.

   Smazat
  7. 19:51 Vaše úvaha má dvě nejasnosti. Jednak neříkáte, co by nastalo po porážce Asada. Dá se předpokládat, že něco podobného jako v Libyi a podobných zemích, kde zvítězila "demokratická opozice". To byste Syřanům přál?
   Také ignorujete, že značnou část území Sýrie ovládal ISIS. S tím by vítězná opozice bojovala nebo spolupracovala? Jestli bojovala, tak by mír nenastal. Jestli spolupracovala, tak by se tato "demokratická" opozice otevřeně postavila na stranu nepochybných teroristů.
   Upřesněte prosím představu vesmírných civilizací o tom, jak by se situace vyvíjela bez zapojení RF. Jen vám připomenu, že už před zásahem RF opustilo zemi 4 miliony Syřanů a dalších 7,5 milionu bylo interních uprchlíků. Z celkových 22 milionů.

   Smazat
  8. 1:14 Asadova armáda už téměř neexistovala, byla by vymazána a tečka, byla jen šíitskou menšinou,... asi by proběhla ze strany syrských opozičních sunnitů genocida, které by mezinárodní společenství muselo zabránit. / Islámský stát vznikl a byl podporován pro jediný cíl a tím byla válka proti šíitům. Írán a většinově Irák, jsou šíité a i částečně Jemen, ve kterém se nyní tak usilovně především sunnitská Saúdská Arábie snaží válečně uspět. Asad reprezentuje šíitskou (alávistickou) menšinu v Sýrii a v důsledku jeho úspěchu v syrské občanské válce podporou Ruska a Íránu a i libanonského šíitského Hizballáhu, které všechny válčí za něho, došlo k vytvoření silného šíitského válečného paktu, který se postaví komukoliv. Válka mezi sunnity a šíity je naspadnutí a to i za účasti člena NATO Turecka, kterému takto posílený Asad zrovna čelí i plně válečně, čímž by bylo do války zřejmě vtaženo i Česko, například. Izrael by asi přestal existovat. No, Rusko v podstatě zničilo planetu. Ne náhodou bylo kdysi prorokováno, že třetí světová válka vznikne právě na území Sýrie.

   Víte, my jsme vesmírné civilizace a mně osobně to může být vlastně i lhostejné, ale není, protože já respektuji Pátý Vesmírný zákon, který zní: "Existuješ, odpovědnosti se nezbavíš.", což vylučuje lhostejnost vůči čemukoliv. Považuji tedy za mou povinnost, se touto věcí "zabývat", stejně tak my vesmírné civilizace jednotlivě i jako celek.

   Smazat
  9. 1:53 Jestli vám dobře rozumím, tak Rusko se provinilo tím, že zabránilo genocidě šíitů a rozšíření IS na celou Sýrii? Tím v podstatě zničilo planetu, jak říkáte?

   Dovolím si ještě jeden osobní dotaz. Máte v rodině i další příslušníky vesmírných civilizací, nebo straší ve věži jenom vám?

   Smazat
  10. 2:59 Ne, dobře nerozumíte. / Jo, je nás tu na Zemi dost. Rozdílem ale je, že přežily jen čtyři tzv. živé inkarnace, které tedy mají zároveň práva i vesmírných civilizací, ze kterých přišly na Zem.

   Smazat
  11. 10:21 Právě proto jsem se ptal na vaší rodinu. Jestli přežily jen čtyři inkarnace, tak by "příslušnost k vesmírným civilizacím" musela být dědičná. Jestli to ale postihlo jen vás, tak vám doporučuji návštěvu přepychového Centra Vesmírných Civilizací v Bohnicích. Vypadá takto:
   https://www.bohnice.cz/wp-content/uploads/2013/02/zakladni-info3.jpg
   Na snímku nepřehlédněte dva vesmírné koráby v pozadí, maskované jako věže. Tam budete mezi svými. Personál jistě bude mít pochopení i pro vaše práva, poděděná od vesmírných civilizací.

   Smazat
  12. 15:54 Mně to ale nepřipadá vtipné, spíše drzé a prokazuje to Vaši hloupost, pokud mluvíte o možnosti života ve vesmíru jako o nesmyslu. Upřímně, já si skutečně stěží dokáži představit takovou duševní omezenost, jakou Vy osobně vynikáte.

   Smazat
  13. 19:30 Ale copak, vesmírná civilizace ztrácejí nervy? Kdepak mluvím o možnosti života ve vesmíru jako o nesmyslu? Mluvil jsem jen o vás. Nemáte kromě fantasmagorických představ také trochu nabořené chápání? A že vám připadám duševně omezený je v pořádku. Naše duševní úrovně jsou totiž na opačných pólech spektra. Jak řekl kdosi kdesi: "Pro hloupého každý hloupý".

   Smazat
  14. 20:11 Pokud uznáváte možnost života ve vesmíru, tak v čem je problém? Já zastupuji tento život a inteligentnější než lidstvo a Vy jste v obecné opozici. A k tomu ztrácení nervů? Prostě Váš útok pojímám jako prostou drzost. Právě z důvodu, který jsem první větou vyjádřil.

   Smazat
  15. 20:25

   Vesmírné civilizace je nutno vyhladit. Šíří choroby, zejména pohlavní a duševní. Momentálně hlavně v pražských kavárnách.

   Smazat
  16. 20:30 Podle některých údajů zemřelo na Španělskou chřipku před sto lety až jedno sto milionů lidí. Výsledky první světové války nestačily. Vždy byly epidemie spojovány s vesmírem a bylo to právem, protože si lidé museli uvědomit, že je něco ještě nad nimi,... aby si nemysleli, že mohou všechno. Lidé musí cítit nějaký respekt, jinak by se chovali jako zvěř. To, jsou, lidé! Ale je zcestné, obviňovat Boha a nebo vývojově vyšší vesmírné bytosti z nelidskosti, pokud v ní tímto brání právě vám. Obecně je zjevné, že vám lidem ten respekt chybí. Zase chybí. Rusko si dělá co chce a nic nerespektuje, respektive především nechce respektovat. Myslím, že je to chyba.

   Smazat
  17. --- To, co jste směli dělat dříve, nyní už, při vaší už vyšší vývojové úrovni, NESMÍTE!

   Smazat
  18. 20:25 Problém je jenom maličký. Také uznávám možnost existence elektronů, ale budu velmi skeptický k tvrzení, že můj bližní je elektron. Takové tvrzení by bylo neklamným příznakem vážné duševní nemoci, nikoliv vyjímečnosti. To není drzost, jen pouhé konstatování skutečnosti.
   Pokud tomu nevěříte, zajděte si do výše zmíněného Centra a řekněte vrátnému, že jste představitelem vesmírných civilizací. Uvidíte, jak hezky se tam o vás postarají.

   Smazat
  19. 21:59 Uvažujete divně, elektron je fyzikální částice a určitě mnohem menší než Váš bližní, asi byste ho prostým okem neviděl,... používáte z nouze špatné přirovnání. Ono Vám to totiž jinak nelze, protože my vesmírné civilizace se od vás lidí nelišíme,... vzpomeňte si na Bibli, která sděluje, že "k obrazu Božímu".

   Argumentovat omezeným myšlením a třeba i bez fantazie, nějakého vrátného, to zase, není zrovna obratné a adekvátní. Faktem a historickým je, že nové skutečnosti, které se především vládnoucím despotům a to včetně křesťanské církve, nehodily,... byly odmítány ze zásady. A to i ty, které byly vědecky prokázány. Dokonce za ně upalovali jako za kacířství.

   Myslel jsem, že vy lidé jste už mentálně výše,... pokud Vy zrovna, třeba, neplníte nějaký úkol na objednávku. Každopádně, té Vaší logiky už raději nechte.

   Smazat
  20. 22:22 Analogie vám zřejmě nic neříká. A ano, logiky už nechám. Chápu, že logika je váš úhlavní nepřítel. Jako ostatně každému, kdo jen CHCE něčemu VĚŘIT.

   Tak se mějte dobře a pozdravujte vesmírné civilizace. Přeji světům mír a vám pak mír v duši.

   Smazat
 2. Gasudar to řekl přesně,komu se to nelíbí at jde podpořit isil nebo jak se jim říká.

  OdpovědětSmazat
 3. Mám pocit že jsem tady na rusáckých stránkách. Samé články oslavující Rusko a jeho geniálního, všemocného vůdce. Sem tam nějaké stesky po komunistické totalitě. S Čechy tady nemáte nic společného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mysli si co chceš,to je svoboda

   Smazat
  2. To je to nejcennější, znát názory nepřítele (obecně), díky Bohu za to.

   Smazat
  3. 19:55 Tak to musíš na probruselské Novinky , nebo jiné vylhaninky, tobě sympatické kovboji...

   Smazat
  4. Lituji anonyma 19:55, který nechápe to, že fakta a logika neodpovídají jeho předem zakotvenému názoru na Rusko a spol. A tak usilovně hledá v Rusku komunistickou totalitu (kde jsou podstatně liberálnější než např. v USA), nebo řadí všechny Čechy mezi své pocity. Logika vývoje dlouhodobě stejně rozhodne. Je to ale pěkná sonda o uvažování části našich spoluobčanů ☺.

   Smazat
  5. 19:55
   Spletl jste se.Tady nejste v Pražské kavárně.A není tady meistriem.

   Smazat
  6. 19:55 A komu máme fandit usa válečným zločincům a podporovatelům IS. A o totalitu se snaží tvoje pošahaná eu.

   Smazat
  7. 19:55 Máte pravdu. S Čechy, trčícími z "těch jedině správných" západních zádelí, opravdu nemáme nic společného.

   Smazat
  8. 19.55 nasedni do letadla a už můžeš být v NY

   Smazat
  9. Tak to se ti opravdu jen zdá! Jsi na anti-ruských stránkách. Tu to kormidlujou tihle! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
 4. Panebože to je neustále keců, mám dojem, že všichni ti magoři neumějí číst. Přečtěte si někdy něco co říkají lidé, kteří v Sýrii byli. Kdo napadl Irák, rozbil Libyi, kdo vypiplal mudžahedíny v Afganistánu? Ti co to udělali zavinili migraci a prakticky založili islámský stát. Mají na svědomí svržení spoustu vlád které jim nebyly po chuti. Na to vše nemusíte být politologové a machři, stačí umět číst. Pokud jste negramotní, tak to je vaše smůla a pokud umíte číst tak jste opravdu tupci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je potřeba také kontext, souvislosti. Ruská doktrína počítá s preventivním jaderným úderem proti nepříteli, pokud by byli Rusko nebo jeho spojenci příliš ohroženi a povoluje ho tedy. USA to samé. A víte proč? Protože potom by už bylo na obranu pozdě. V případě Iráku to samé, stál v čele islámských států a byl oficiálním nepřítelem Západu. V případě Afghánistánu to samé, byl základnou nejmocnějších globálních teroristů, kteří oficiálně válčili proti Západu. V případě Libye to samé, byla vůdcem afrických států a islámským státem zároveň. Bylo to tedy nezbytné, zasáhnout proti nim VČAS a ve vhodnou chvíli. Potom by už bylo pozdě.

   Smazat
  2. 20:27 Přesně tak, ale říkejte to tupcům co jsou ovlivněni mainstreamovými lži...

   Smazat
  3. 20:34 Ty jsi opravdu hloupé děcko.

   Smazat
  4. Pán Ján Werich,povedal,S blbejma nikdy nediskutejte,jednak je to stráta času a jednak jim tím prokazujete láskavost,že je vubec berete na vědomí.

   Smazat
  5. 18:07
   To máte pravdu☺ Stačí tady ty pindy toho vesmírnýho trotla a jeho kamarádů z eurohovnotnejch uASSakomilců!☺

   Smazat
  6. 18:13 Přesně! 40 let nás komoušský kurvy krmili lžema o jakémsi údajném "odporu sovětského lidu proti fašistické agresi"! Tady už konečně ukazují nezkreslenou pravdu! ... ! Jen kytice a polibky vděku od litevských, ukrajinských a běloruských žen a dětí! -
   https://www.youtube.com/watch?v=Z28U9B2xma4

   P. S.: A vyměň si klávesnici, máš nefunkční "R"

   Smazat
  7. 7:50
   Nauč se číst a ne pořád jen opakovat dokola stejný hovadiny made in uASS!!!!!��

   Smazat
  8. 8:40 Já čtu i rusky! To ty nepotřebuješ, páč jakožto pšouk už z Putlerovy prdele vycházíš inštruovaný!:)))

   Smazat
 5. 19:55 čím dál víc se ukazuje, že s Čechy nemá nic společného mainstream, přehlédnul jste.

  OdpovědětSmazat
 6. Svět není dokonalý a ideální stav neexistuje. Možná, že Husajn, nebo Gaddáfí byli diktátoři, ale jak se ukazuje, stále byla jejich vláda po všech stránkách lepší, než stav po jejich odstranění. A to jak pro většinu lidí v jejich zemích, tak pro okolní svět.
  Co by nastalo po odstranění Assada nám tedy jasně ukazuje příklad Iráku a Libye. Ať už jsou pohnutky Rusů v pomoci Assadovi jakékoliv, stále jsou pro všechny normální lidi lepší, než varianta západu.
  Tolik k řevu západu nad vojenskou pomocí Ruska Assadovi. Západ nám totiž nic lepšího nenabídl a spíš opak je pravdou.

  OdpovědětSmazat
 7. Hlavní se podařilo. Rusko v Sýrii vybudovalo námořní a leteckou základnu , z nichž prakticky je schopno nanést úder křídlatými raketami po celém Středozemním moři, tj. jsou schopni pokrýt celé jižní křídlo NATO. Fantastický úspěch politiky Američanů. Za dva roky své praktické politiky v Evropě a na Blízkém východě dosáhli Rusové toho, že díky Krymu mají pod svými údery celé prostranství Černého moře, Rumunska, Bulharska a části Turecka, ze základny v Sýrii zase ovládají celé Středozemní moře a jižní křídlo NATO (Turecko, Řecko, Itálii, Francii, Španělsko). Není nad to, když má nejsilnější stát světa ve svém čele ty správné politiky a generály. To pak Rusové toho ani nemusí moc dělat. Vše jim spadne do klína.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:09
   Svatá prostoto, kdyby to bylo tak jednoduché tak dosud vládne Řím. Ano přeji Rusku vše nejlepší, ale není to tak snadné jak si někteří optimisté myslí. Rusko vskudku bojuje o přežití.

   Smazat
  2. 23:29 To jsi krapet zaspal! Ten boj dávno skončil:) - http://iks2010.info/?p=127783

   Smazat
  3. 7:57 blbější odkaz by nebyl? Že s ním tapetuješ?

   Smazat
  4. 12:18 Určitě by se našel i blbější odkaz. Existují přece i české neonacistické weby, cudně zahalené do závoje "vlastenectví".

   Smazat
  5. 17:46 Co je tam do čeho zabalené, dementní rudá postranino?! To je oficiální web ruských cisařských kozákůůůů! - http://iks2010.info/

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.