Reklama

.

.

pondělí 12. února 2018

USA se snaží rozštěpit Sýrii a vytvořit armádu z Kurdů a teroristů


12. 2. 2018           zdroj
USA se snaží vytvářením "místních rad" v Sýrii tuto zemi rozštěpit a upevnit svou vojenskou přítomnost, řekl ruský velvyslanec v Sýrii Alexandr Kinščak ."Otázky vyvolává Washingtonem prosazovaný projekt o výstavbě "alternativní Sýrie" na územích "osvobozených" za účasti mezinárodní koalice", citovala diplomata agenturaTASS. Pokusy Západu spojit problematiku obnovy Sýrie se změnou moci v této zemi nazval Alexandr Kinščak cynickým vydíráním.


Velvyslanec řekl, že USA se také snaží "dát dohromady" v Sýrii "novou syrskou armádu" z Kurdů a bývalých teroristů DAEŠ a Džabhat an-Nusry (v RF zakázané teroristické organizace). Podle jeho vyjádření Washington sází "na Kurdy ze Sjednocené demokratické strany a také na nalákané arabské ozbrojené oddíly na východě Sýrie".

Dlouhou dobu byla teroristická organizace Džabhat an-Nusra pro některé země protisyrského tábora faktickým spojencem v boji proti legitimní vládě Sýrie, připomněl Alexandr Kinščak. "Dnes je to jedna z posledních karet v rukou protivníků prezidenta Sýrie Bašára Asada pro vyvíjení vojenského nátlaku na Damašek", poznamenal. "Avšak stejně jako všechni teroristé jsou i nusrovci nespolehliví spojenci", dodal velvyslanec Kinščak. Zdůraznil, že teroristé musí být odstraněni společným úsilím.

Podle vyjádření ruského velvyslance je velitelům skupiny Džabhat an-Nusra ve Východní Gutě podřízena většina nezákonných ozbrojených skupin, které se tam nacházejí, včetně takzvaných umírněných. Diplomat zdůraznil, že i malé skupiny teroristů Džabhat an-Nusry jsou vážnou silou a znamenají značné nebezpečí.

Alexandr Kinščak konstatoval, že vytvoření zón deeskalace pomohlo celkově snížit hladinu násilí v zemi, včetně východní Guty, avšak kvůli ozbrojeným provokacím zakopaných teroristů ze skupin Ahrar aš-Šám, Feylak ar-Rahman, Armáda islámu, považovaných za umírněné, a teroristů Džabhat an-Nusry se situace ve Východní Gutě opět v listopadu destabilizovala.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Nedaj a nedaj pokoj.......a jak se to rika? Na hrubej pytel hruba zaplat....!

  OdpovědětVymazat
 2. Tady je pravý důvod boje za „demokracii":

  http://svobodnenoviny.eu/ruske-ministersvo-obrany-pravym-cilem-usa-v-syrii-je-kontrola-ropy-nikoli-boj-proti-isis/

  OdpovědětVymazat
 3. Jde pouze o to, za jakou cenu a jak dlouho dokáže nevelká skupina psychopatů a větší skupina jejich pucfleků pokračovat v tom, co stálo USA pozici unipolární globální supervelmoci. Dříve či později bude parazitické doupě i líheň rozmetána tak, že se již nikdy nevzpamatuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nastoupí z brusu nové parazitické doupě z Číny

   Vymazat
  2. Proč bychom po zkušenostech z usákama a euroraiichem měli dovolit další doupě. Snad hrdě zvednem hlavy a uděláme si doma pořádek, ne?!

   Vymazat
 4. Tady závažná informace:

  https://cz.sputniknews.com/politika/201802126774657-macron-zaklad-organizace-islam-francie/

  OdpovědětVymazat
 5. Fašisti by jsi měli zbalit fidlátka a moc neřešit budoucnost Sýrie ! Mohlo by na ně doletět šidlo z Ruské lodičky a vté době bude již pozdě !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mončo, tys tak chytrá! Měla bys jít na post ruský ministryně vobrany, podobně jako německá gynekoložka nebo samozvaná šlechtična ve Španělsku anebo naše Vlastička s voranžovejma vlasama.

   Vymazat
  2. Mončo, kolega má pravdu. Na postu ruské ministryně obrany by aspoň nebyly vidět tvé základní neznalosti češtiny.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Darmo platno. I kdyby US činovníci světu k uvěření předkládali své další a další pokrytecké bláboly, které mají jen zastřít pravý stav věcí, budou ze Sýrie jako okupanti beztak vyhnáni!
  Dny US dominance v té zemi skončily již v okamžiku, kdy se na stranu legitimní syrské vlády zapojily ruské síly.
  Dnes tam ta koalice mezinár. agresorů, vedená USA, už jen opruzuje a hledá jakoukoliv možnost, jak se v té zemi mocensky uchytit. Přičemž se ani neštítí podpory místních džidádistů všech odstínů té jejich černi. Není tam však vítána. Jako ostatně nikde.
  Jen ti Kurdové jsou jakoby nepoučitelní a "skočili na špek" té tradiční US věrolomnosti. Aby za US zájmy bojovali proti proti Sýrii a Íránu, a nikoliv vytvořili svou státnost. To by Kurdové jistě rádi činili i v Iráku a Turecku. Jenže tam by museli jít přímo proti páníčkovým spojencům. A to by jim jen tak neprošlo. Svým bojem za nezávislost tamní situaci jen pořádně komplikují, aniž by tak kdy dosáhli svého. Cesta k jejich státnosti vede totiž jen přes dohodu všech mocností a tamních vlád.

  OdpovědětVymazat
 8. USA by se měli stáhnout z ze Sýrie. Jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům. V Iráku už křesťané nejsou. Podle nedávné zprávy USA dodaly zbraně do Sýrie v hodnotě dvou miliard dolarů. Většina z těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím "umírněných", kteří si sebou vzali zbraně, když se přidali k ISIS nebo al-Káidě. Kdyby vyhráli takzvaní "umírnění" (ve skutečnosti ISIS) v Syrii, tak by tam křesťané taky nebyli.

  http://www.epshark.cz/clanek/152/ceho-dosahli-usa-v-syrii

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A o těch zbraních za 2 mld. dolarů v rukou ISIS ses dozvěděl odkud?

   Vymazat
 9. IS je prakticky poražený,ale USA bombardují dál,koho asi,co bylo vlastně zájmem USA,když vyzývali do boje proti IS.USA se chytili do vlastní lži,že jim vůbec nejde o stabilitu v Sýrii,ale jen o podmanění Sýrie.

  OdpovědětVymazat
 10. USA by měly přestat se vměšovat do cizích zemí. Do r. 2000 všem zemím pomáhaly, po r. 2000 začala politika vměšování. Nechci použít příkrá slova, protože přeci jen nám pomohli v r. 18 když podpořili vznik státu, v r. 45 když část země osvobodili, v r. 48 když na nás mysleli, v r. 68 když kvůli nám svolali jednání OSN, v r. 89 když nám tleskali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele,co amíci "osvobodili"?Západní Čechy obsadili prakticky v pohodě,protože skopčáci se hromadně vzdávali,aby se nedostali do rukou sovětúm-to by byl jiný világoš.A do Plzně přijeli v nažehlených uniformách,protože ta byla už v rukách povstalců.Takže nevidím nějaké OSVOBOZENÍ!!

   Vymazat
  2. 16:38 Asi tak! Co se týče toho patvaru vzniklého v masonských ložích USA (ale hlavně Francie, kde jeho páteř - tzv. československý národ vymyslel žabožrout Aristied Briand, vysokostupňák Velkého Orinetu, spoluložník Žida Kirbüse, známého též jako Kerenský - hrobníka to Ruska)! Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! Takže ho neosvobodily USA, anýbrž pan Hitler - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Vymazat
 11. USA udělali bordel v Iráku , Afghánistánu a teď se snaží také udělat pořádek v Sýrii .
  A vlastneě i na Ukrajině .

  OdpovědětVymazat
 12. Vypadá to že Ušákům pomalu začíná v Sýrii zvonit umíráček, jenže bordelu tam ještě chtějí napáchat co nejvíce. Jinak co se týče Sýrie tak nejlepší komentáře bez diskuzí ma Tereza Spencerová na Literárkách, sice taky někdy situaci odhaduje ale na základě informací které sama našla a neswkrývá to že se může mýlit, jako ostatně každý. Kdo ji nezná, tak rozhodně doporučuji. Aottj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jinými slovy - kdo ji zná, tak tomu ji rozhodně nedoporučuješ?
   :-O

   Vymazat