Reklama

sobota 3. února 2018

V Pentagonu řekli, jakou válku plánují s Ruskem a Čínou!

- kou -
3.2.2018 DefenseNews a PrvníZprávy

Zástupce předsedy náčelníků generálního štábu generál letectva USA, „druhá osoba v Pentagonu" Paul Selva, řekl, jaké mohou být války USA s Ruskem a Čínou, napsal Defense News.


„Jedná se o dva jedinečné střety, s nimiž se musíme vypořádat, některé prvky se překrývají, ale nejsou stejné," řekl na akci organizované skupinou Writers Group.

Podle něj s Čínou by to byla především konfrontace na moři a ve vzduchu, armáda a námořní pěchota by hrály druhotnou roli. V konfliktu s Ruskem by se hlavně podílely letectvo a armáda, ačkoli by důležitou roli hrála i „námořní složka", protože „se nemůžete dostat do Ruska bez překročení severního Atlantiku".

Selva zdůraznil, že v souladu s vývojem Strategie národní obrany Pentagonu je Rusko považováno za „globální" hrozbu. Podle něj je to úmyslný odklon od myšlenky, že Rusko je výlučně evropským problémem.

Mluvil také o dalších výzvách, kterým by USA mohly čelit. S KLDR je vše mnohem jednodušší, protože téměř veškeré vojenské vybavení Pchjongjang nakupuje v Rusku a Číně, takže strategie pro tyto dvě země zahrnuje Severní Koreu.

Situace s Íránem je složitější, zdůraznil Selva: geografie této země je tak odlišná od toho, s jakým se Spojené státy zvykly zabývat, že Pentagon možná bude muset přemýšlet o samostatné variantě.

Selva řekl, že Pentagon vyvíjí „globální plán“ pro střet Ruska a USA, ale přijít na to, jaký scénář by byl nejpravděpodobnější, stejně jako rozložení investic na základě těchto informací – je vážnou výzvou pro americkou armádu. To vše se vezme v úvahu v nové strategii národní obrany, kterou se bude Pentagon vyvíjet do konce roku.

Zdá se otřesným faktem, že se dnes už nikdo nepozastavuje nad tím, že v podstatě jen Spojené státy veřejně plánují další války, včetně té globální.


Související článek:
Jak vykopali ruskou hrozbu, tak si západní generálové vydechli úlevou!46 komentářů :

 1. divím se že se jmenovaní nepřátelé spojených států teroristických nespojí do obranného celku. Okamžitě by byl klid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem ke spolupráci Ruska a Číny v posledních letech by válka proti jedné z těchto zemí znamenala válku proti oběma. A po stovkách let by dopadly bomby na americká města, o tom snad nikdo nepochybuje. Popravdě nevěřím, že do podobné sebevražedné války by USA šly. Ale podrážet druhým nohy, okopávat jim kotníky a vést zástupné války u spojenců nebo sousedů Ruska nebo Číny, to určitě USA zkoušet budou.

   Smazat
  2. Myslím, že k tomu v blízkej dobe príde, štáty si začínajú uvedomovať aj keď pomaly, že cieľom USA je vojna. Ušáci totižto nevedia bez vojny žiť

   Smazat
 2. a moje válka s USA to bude zejména na nože, jeden budu mít v pravé ruce a druhý budu mít v levé ruce, zajatce brát nebudu, ale toho Selvu, toho si vychutnám, pěkně pomalu, a si to užije

  OdpovědětSmazat
 3. Marnost nad marnost. Tento typ blbečků nebere v potaz vlastního zničení a zničení životního prostředí. V menším měřítku tyto blbečky máme i doma, ti zase chtějí občanskou válku. Přitom obyčmen chce jak je mu nadiktováno jen chleba a hry. Myslím si, že východiskem není ona "občanská společnost", co vytváří stálý nepokoj ve vlastních řadách, ale akceschopný stát, který umí spolupracovat se všemi státy, které o to stojí a uvědomění celku, tedy národa, který se umí se státem stotožnit. Jen tak se lze nějak pohnout k vyšším metám a přestat se mezi sebou hádat. Vždyť každý touží po vyšších cílech a ty lze dosáhnout jen společně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudo 6.35 jen bych Vás chtěl doplnit,že ten stát jak tam píšete jsou lidé,ti lidé,kteří zatím jen sedí doma a spoléhají se na vládu,která vždy hrabala a tvořila jen pro sebe...takže si to zhrňme-pokud se my lidé-vlastenci a tvůrci všeho neprobudíme ,nevyjdeme do ulic a radikalně nezměníme vytvořený chaos,tak se NIC NEZMĚNÍ.Toto si všichni tady uvědomte.
   Vladimír

   Smazat
  2. A s kým by ráda válčila Česká Republika? Když neberu 5% TOP09, která by ráda napadla Rusko (nevím proč), tak zbytek republiky nechce válčit s nikým. Proto podporuji myšlenku KSČM na odchod z NATO. Češi nebyli nikdy ani válečníci ani teroristi. Lidí nepředěláte, vždy jsme se museli jen bránit a kdo se vyprofiloval, jako odvěký nepřítel, víme z dějin. Osmané a Germáni! Asi začnu volit KSČM.

   Smazat
  3. Ad Jirka - NATO (podle mne) je poněkud složitější problematika. NATO znamená USA, se vším všudy! USA garantuje samostatnost naší republiky v Evropě, a pokud to nebude USA, musí to být Rusko! To je ten problém, protože jinak nás „přitulí“ Německo, jako sousední zemi k Bavorsku.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. V Evropě je pět neutrálních států: Irsko, Rakousko, Švédsko, Finsko a Švýcarsko. Kdo je má zájem napadnout? Právě příslušnost k "nějakému" uskupení, zvyšuje nebezpečí odvetného úderu, třeba proti pitomému skladu.

   Smazat
  6. 12:07 měl bys vědět,že to jsou smlouvy okupačních mocností z 55 roku.Vrať se do školy! A ty demokratické blbečku,co dnes mažeš zde diskusi,smažeš-li toto,dej mu aspoň vědět,aby nebyl za vola.

   Smazat
  7. vvenc 11:17: jak jste na to přišel, že jsme samostatní? Zamysleme se nad jednou věci. Všichni jsou proti Rusku. Ach jo, zapomněl jsem - Bělorusko je s Ruskem a ještě nějaký jiný stát je jeho spojenec? Čina - není spojencem Ruska, i když samozřejmě, tak jak to kdosi řekl výše by v případě napadení Ruska kvůli obraně vlastní země se přidala na stranu Ruska. Napadlo mně že pokud ti blbouni s EU by napadli Rusko, tak kdyby nedošlo k použití jaderných zbraní, šikmoocí skvělí vojáci /podívejte se na youtube na jejich vojenské přehlídky - nacisté by byli břidilové/ by byli dosti brzo v Gibraltaru. Čina má 1,3 miliardy lidí.

   Smazat
  8. Ad 23:02 - "samostatní" tj. ještě s vlastní vládou, měnou, státními institucemi..
   Všichni jsou proti Rusku již celé staletí, nic nového a Bělorusko, to je pod vlivem USA, stejně jako Ukrajina. EU, ani USA nenapadnou Rusko, na to nemají zdroje!

   Smazat
 4. To vše se vezme v úvahu v nové strategii národní obrany, kterou se bude Pentagon vyvíjet do konce roku. - a toto je čo ? Obrany?

  OdpovědětSmazat
 5. USA,at davaji pozor,aby si nevylamali zoubky!Jedna vec je dnes jiz jista,ze americe je potrebny zasadit preventivni uder,aby lide usa spoznali,co je to valka,v Rusku to jiz vedi.Jednoduse obycejni lidi v usa,musi sami zvazit,ze neco v jejich politice valek je spatne.Nebo lide usa,nejsou blbci a vedi si spocitat o co go.O radovich americanech se nemluvi,jako by ani neexistovali a vsechno za ne zaridi deep state,neokoni,kongres a president Trump,ktery se posledne podrobil testu jeho IQ,kde se 100% jistotou rozpoznal lva od nosorozce,cimz ziskal plnych 30 bodu,potrebnych pro uspesny vysledek/zdroj seznam.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cech zase nerozezna hovno, havlovo hovno a pravdo lasku
   IQ 20

   Smazat
  2. 7,23 je HoDo a je to zdegenerovaný zvrhlý parazit.

   Smazat
 6. Tak co,ještě stále někdo věří, že NATO je obranný pakt? Pouze blb a naiva.Oni stále jen hledají důvody, kde a s kým válčit, vyprovokovat k důvodu vlastní obrany. Nikdy nepoznali válku na svém území, pouze Sever proti Jihu, a to na koních.Včera to byla Sýrie, zítra třeba Korea a poté kdo? Amíci, jděte už k čertu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proc Cesko tedy nevystoupi z NATO?

   Smazat
  2. 9,43 HoDo to by JUSEJ objevilo že chystáme chemické zbraně a preventivně by nás rozbombardovalo. Kdo by kupoval jejich zbrojní výrobu.

   Smazat
  3. V NÁRODNIM PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ.

   je NP Nr.8.kde se tvoři návod jak udělat NATO pro ČR úplně zbytečným.

   TENTO BOD SI POLITICKÁ TŘIDA šMEJDŮ ODMÍTÁ ZAŘADIT DO SVÝCH BOBKOVÝCH LISTŮ!

   No neni divu,když to sami občané voliči podporuji a voli si své tyrany dál..

   Smazat
 7. Z ZOH udělaly politický tlak na Rusko a dobroserové jim to baští.

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Vladimíre tak to vidím i já. Volby prezidenta jasně ukázaly že nás není málo a je potřeba chodit na demonstrace těch se kterými nesouhlasíme ve všem ale mají ve svém programu dva základní požadavky a to referendum a odvolatelnost politiků. Bez toho se nepohnem. Pomoci to prosazovat i shromážděním při projednávání před parlamentem. Jsem již hodně starý ale to co tady píši i dělám.

  OdpovědětSmazat
 9. Takhle by měla vypadat písemná práce se zárukou na doživotní pobyt v luxusní psychiatrické léčebně se zvýšenou ostrahou.

  OdpovědětSmazat
 10. Vedení útočné války bez mandátu RB je podle mezinárodního práva zločin. Zbrojaři se ale musí nakrmit, tak je třeba strašit. On se ale najde pitomec, který to "tlačítko" zmáčkne a budeme v perdeli všichni. Nicméně z těchto prohlášení plyne, že USA pochopily, že ekonomický boj prohrávají a prohrají a tak chystají válku. Snad Rusko tyto provokace ustojí s dosavadním klidem a rozumem. Tu válku by prohrálo lidstvo jako celek. Kdo si lidstvo bere za rukojmí svých zájmů je myslím zcela zřejmé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honibrk vod e-hodnot by s tímto příspěvkem nesouhlasil, takže na něm bude hodně pravdivého.

   Smazat
 11. Netreba to brať važne, pretože general bol asi nadrogovaný,čo je v Americkej armade pripustne.

  OdpovědětSmazat
 12. Nejlepší strategie pro USA by byla,p postavit svět proti Rusku a dát přitom ultimátum i Číně, která by musela vložit své prostředky do války proti němu. Důležitý je i hybridní faktor, tedy diverze na samotném území: cílená propaganda, rozeštvávání početných skupin, cílený teror, infikace léčiv a potravin, distribuce drog, výzvy k občanské válce atd.. Boj by byl jen na ruském území, ne v Číně, Čína je důležitý byznys partner a ten nemá rád nestabilitu. Úbytek obyvatelstva by se lehce nahradil africkou migrací, předpřipravenou v Západní Evropě. Trump není chamtivý hloupý slaboch jako Hillary. Donutil S.Arabii nakoupit zbraně za $400mld, až ti museli poprvé přistoupit k výběru daní, donutí svět, aby dobyl Rusko. Už začal, označil je za jaderné štváče.

  A aby se Rusko zas nepostavilo zpět, jak to mají ve zvyku, přepošleme jim frankofonní migranty z Afriky. Tím zanikne ruština a Rusko jako národ. Pak budeme mít nejen na hodně let vystaráno, minimálně na deset, ale odstraněním snad jediné síly v opozici padne zbytek světa jako domino. Není to krásně vymyšleno?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.28,na Ruskem uzemi se valcit nebude !Jakonahle by bylo rusko napadeno,postaraji se o to,aby se valka prenesla na uzemi agresora...takze usa nebudou bohatnout na prodeji bobu,jako to bylo za 2.sv.valky.

   Smazat
 13. Když se USA "brání" válkami na cizích územích, je logické, že doktrína protivníka je o válce na území USA.

  OdpovědětSmazat
 14. Když se USA "brání" válkami na cizích územích, je logické, že doktrína protivníka je o válce na území USA.

  OdpovědětSmazat
 15. Na vítěznou válku je už pozdě...

  OdpovědětSmazat
 16. Stár už jsem 60 roků. Co jsem znal, za dob reálného socialismu bylo, že vlast se musí připravit na možnost III. svět.války.Kde nicn tu nic. Proto se ptám, proč tyto pisálky který tyto články píšou někdo, anebo zákon nepověsí za koule na šibenici.Blbost, jen kretén takto myslí

  OdpovědětSmazat
 17. USA plánují válku s Čínou??? USA vyvíjejí v průběhu desítek let scénáře aby byli připraveni na možný střet s kýmkoli a neustále je upgradují. Naprosto stejně tak to dělá Čína, Rusko... Protože kde je připraven není překvapen.


  Kdo vás vy kurvy platí za tyhle blábolivé, nesmyslné, propagandistické, štvavé články??? Nestydíte se za tu primitivní propagandu? Co tím sledujete? Jaké primitivy tímto chcete oslovit? Toto má být ta slavná "alternativní" žurnalistika? Nedivte se, že jste potom každému k smíchu, každý vámi opovrhuje a označuje vaše bláboly za fake news. A plným právem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:30 Vážený, "pláčete na špatném hrobě..."

   Zřejmě jste nepochopil, nebo nechcete pochopit, že článek není od "alternativního" žurnalisty, ale že se jedná se o volný překlad článku listu DefenseNews, ve kterém byl uveřejněn rozhovor se zástupcem předsedy náčelníků generálního štábu generál letectva USA Pentagonu" Paulem Selvou.
   Máte-li "připomínky" k obsahu jeho odpovědí, adresujte je tak laskavě na jeho adresu.
   L.S.

   "Kdykoli člověk udělá něco dokonale hloupého, udělá to vždycky z nejušlechtilejších pohnutek."
   Oscar Wilde

   Smazat
  2. 12:57

   Přesně pro takové hlupáky jakým jste vy jsou podobné propagandistické bláboly určeny.
   To není žádný "volný překlad", ale vytrhané větičky, doplněné, prokládané a okomentované bláboly zdejších alternativních propagandistických pisálků, včetně úžasného závěru, dávající původnímu rozhovoru zcela jiný význam.
   Prostě nádherná ukázka fake news jako z učebnice. Zde na NR standard.

   Smazat
  3. 13:29 Blábolíte Vy, "vážený". Chce si to jen ten článek na DefenseNews přečíst. Nemluvě o tom, že generál Paul Selva v podobných názorech není v USA rozhodně osamocen...

   Smazat
  4. 13:29, přestaňte se zavzdušňovat, takových zpráv vyjde od vojáků kvanta a USA jsou na to specialisti. Důležité je, co říkají politici. Třeba Barack si zahrál na chlapáka, tož začal kroutit ruce všem neposlušňákům po celém světě. byť v projevu pro kadety ve West Pointu.

   A v tom je ta pointa. Nějak nemůžu vzpomenout, kdy naposledy někdo vrhnul do Ameriky, takže zřejmě se jedná o poselství svobody a demokracie.

   Smazat
  5. 12:30: mám ten dojem, že seš ten mravokárce řikající o tom, kolik vydělávají vlastníci teď nevím - asi té internetové sítě umožňující Nové republice své působení - kolik vydělávají peněz našimi blaboly. Já ti poradím - běž něco udělat s těmi 500 miliardami, které mizí ročně z naši republiky činností nadnárodních firem. To bude určitě zaslužnější než Tvé horlení zde proti našim blabolům.

   Smazat
 18. Tak RF a Čínu neporazí ohrožené země us „národními"zájmy by měly udělat obraný pakt a bude vymalováno.

  OdpovědětSmazat
 19. 12.57,jestli ma byt vysvetleni na uvahy generala juesej,citat Oscara Wilde,tak nevim,kto je vecsi pako !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:15 Ten citát zřejmě platí pro "Anonymního 12:30"...

   Smazat
  2. Anonymní 12:30 je zjevně "uzavřený systém", tj. nevyměňuje s okolím hmotu, energii a zejména informace. NECHAT BÝT.

   Smazat
 20. USA nikdy nepoznala válku na svém územi a ne to bože atomovou,ale pentagonští generálové planuji jak zniči Čínu a Rusko,musím se hlasitě smát,myslím,že USA by bylo za půl hodiny srovnáno se zemi,Rusko částečně taky,ale je 2x tak velké as pomoci Číny jak by 20 m il.činských vojáku vtrhlo do Evropy,tak by se ostatní po-s-ra-li,ale zařvali by jsme i my češí,protože jsme součásti NATO

  OdpovědětSmazat
 21. Podle mne - situace je velice podobne te, kdy misto AMERICA FIRST bylo DEUCHLAND UBER ALLES. Tenkrat cely svet vedel (az na Nemecko), ze se chysta k valce. Ted to pro zmenu nevi obyvatele USA, prece rozsiruji demokracii. A svet MLCI. pritom nejvic zalezi na obucejnych lidech. Dovede i predstavit, ze by USA tak radily v Evrope kdyby existovala Varsavska smlouva? A nebo ti tisice problemu, ktere ted radi v nasi zemi (a bude jich desetitisice), kdyby byla CSSR? VSE ZALEZI NA NAS, OBCANECH, VOLICICH, LIDECH. A tem je to suma - fuk. Kazdy ma na prvnim miste penize. Jen aby on mel vic.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.