Reklama

.

.

sobota 10. února 2018

Vážené a vážení, po vyhlášení výsledku volby hlavy státu a dlouho po odchodu p. M.Zemana z prostoru hotelu TOP došlo k politováníhodné události, o níž jste jistě již slyšeli.

Petr Žantovský
10.2. 2018
Novináři ze Seznam TV se snažili dostat do soukromých prostor, kam neměli přístup, právě ve chvíli, kdy tam jeden z hostů, pan M.Rokytka, měl zdravotní potíže. Novináři nejen že nezavolali záchranku, ale ještě ve snaze ulovit bulvární snímky překročili meze nejen soukromého prostoru, ale především profesionální etiky. Z místnosti pak byli vykázáni několika jinými návštěvníky, kteří se pokoušeli podat první pomoc kolegovi v nouzi.
Jeden z těch, kdo vykázal novináře ze salonku, byl pan ing. Karel Slezák, taktéž novinář, člen Syndikátu novinářů. Tato organizace nejen že nezasáhla proti neetickému jednání bulvárních reportérů v okamžiku zdravotního ohrožení člověka, ale vzápětí "potrestala" ing.Slezáka vyloučením ze svých řad. Tato série nešťastných událostí vyústila v náhlé úmrtí pana ing. Karla Slezáka.

V těchto hodinách spontánně vzniklo prohlášení provázené kolektivní kondolencí pozůstalým po ing. Karlu Slezákovi. Vyjadřuje se zde - jednoduše řečeno - pohoršení nad tím, že slušnost, morálku a elementární humanitu v naší společnosti vystřídal mediální a politicko-mocenský zákon džungle.

Dovoluji si Vám přeposlat text onoho prohlášení.- Pokud s ním souhlasíte a chcete připojit svůj podpis, lze tak učinit prostou souhlasnou odpovědí na email pzantovsky@seznam.cz v podobě: jméno, příjmení, povolání.

Kondolenční listina pak bude předána pozůstalým ing. Karla Slezáka a prohlášení svobodným médiím.

Děkuji za pozornost, kterou této věci věnujete, a věřím, že se přece jen naše společnost vzpamatuje, ačkoli to jistě nebude snadné ani rychlé.

S pozdravem

Petr Žantovský

Zde je ono prohlášení:

Prohlášení českých novinářů a dalších občanů k úmrtí ing. Karla Slezáka


V Praze 8.2.2018

My, níže podepsaní, vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině zesnulého kolegy novináře ing. Karla Slezáka. Jeho jednání při událostech v hotelu TOP 27. 1. 2018 chápeme jako snahu pomoci jinému kolegovi ve zdravotním ohrožení, což patří k elementárním etickým parametrům nejen výkonu novinářské profese, ale obecně lidského chování a jednání. Fakt, že se někteří jiní novináři snažili z celé události vytěžit jen bulvární zpravodajství bez ohledu na humanitární kontext, naopak považujeme za nemravný a porušující všechny novinářské kodexy a pravidla. To, že pana ing. Karla Slezáka za jeho snahu pomoci kolegovi vyloučil ze svých řad Syndikát novinářů, je zcela nepochopitelné a tuto organizaci naprosto zahanbující. Nemůžeme nikoho vinit z toho, že pan ing. Karel Slezák již není mezi námi, ale uvedené okolnosti svědčí o tom, že v naší společnosti nepanuje shoda, mravnost a humanita, ale jen zápas o vliv a moc za každou cenu. To je smutný výsledek bezmála třiceti let vývoje demokracie v naší zemi.

Čest památce ing. Karla Slezáka!

30 komentářů :

 1. Úcta ke starším lidem
  slušnost a respektování stanovených podmínek je panu kameramanovi cizí.
  Kdyby ne
  nic by se nepřihodilo.
  Alexandru Šulcovi přeji brzké plody jeho chování*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle neni treba komentovat:
   https://www.youtube.com/watch?v=kjxp_3xp300&t=1378s
   je jen skoda, ze si to s tim "Alexem" nevyridil v tomhle okamziku, kdy jednal utocne, ale ze si to nechal na pak. Jak se tam ale potom ten kameraman v tom studiu predvadel, to uz bylo uplne obludarium.

   Vymazat
  2. Mementem je, jak dopadl p.Kaplicky, u ktereho si take okolojdouci mysleli, ze se jedna o opilce valejiciho se na zemi.

   Vymazat
 2. Bla, bla, bla..... Dokud nenapíšete jmenovitě kdo se v Top hotelu choval jak hyeny, kdo chtěl natáčet smrt kolegy, kdo psal štvavé clánky proti Ing Slezákovi, kdo podepsal za Syndikát vyloučení atd, je to jen pláč na poušti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte je všechny na fotografiích - jsou lehko k poznání.

   Celá věc je především vizitkou "HOLUBÍ LETKY" - lidí, kteří se neomaleně vecpou na každou vernisáž v pražských galeriích, aby tam toho zadarmo co nejvíc sežrali a vychlastali.

   Potkáte tam pokaždé stejné skupiny lidí. Skoro určitě tam brzy potkáte i ty, po kterých se pídíte.

   Vymazat
  2. Falesny /fake / media , falesny /fake / novinari, falesny zpravy a jako clovek vypadajici "Novinar" , kterej ale nemuze bejt clovek za zadnych okolnosti.....Nestesti na ceste...
   Uprimnou soustrast.

   Vymazat
  3. Pro 22:03 Když ty hajzly neznáme, těžko je můžeme poznat na fotkách. Článek má cenu jen je li se jmény, adresami a dalšími podrobnostmi.

   Vymazat
  4. 16:50

   Jasně! Jako ty píšeš svoje jméno, adresu a "podrobnosti"!

   Vymazat
 3. to co si někteří novináři dovolují,překračuje všechny meze a syndikát novinářů se jich zastává a vyloučí člověka,aniž si ověří,jak to všechno proběhlo.Proč někdo nepodá na ty novináře,kteří byli u toho případu,trestní oznámení za neposkytnutí pomoci.Nemusí být ten člověk opilý,ale může mít vážné zdravotní potíže.Jak to všechno občan sleduje,hlavně tu hrůzu,kterou provádějí určité typy novinářů,tak mu trne hrůzou,kam to všechno spěje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:22

   Také Vám mohu doporučit navštívit nějakou vernisáž a prohlédnout si tyto "novináře" zblízka.
   I pan Rokytka, který zkolaboval, patří totiž k "holubí letce". A o jeho novinářských výkonech je lépe pomlčet.
   A asi Vám uniklo, že trestní oznámení, které žádáte, už bylo podáno.

   Vymazat
  2. Moc bych za to nedal, že to byli ti samí, co mezi sebou propašovali do volební místnosti tu "děvu" z UK. Psalo se, že to byli novináři a kameramani z ČT a Seznamu.
   Volič-Vilč

   Vymazat
 4. Z komunismu udělali zákonem zločinecký režim. Dobře si tu dobu pamatuji a nevzpomínám si na takovéto hyeny, které tady dneska kralují a ještě se lidem smějí. Hanba jim, svědomí sice nemají, ale za své činy každý zodpovídá a nic nezůstane zapomenuto a potrestáno, boží mlýny melou sice pomalu ale jistě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:27 Tak, tak, mluvíte mi z duše a máte zcela pravdu. Na každého z těchto kreatůr jednou dojde. Jestli si to někdo z těch primitivů čte, jako že ano, tak se jen zasměje a má z nás legraci, ale všeho dočasu.

   Vymazat
 5. Chce to zveřejnit jméno toho čuněte, co chtěl natáčet. Bude potřeba ty presstituty protřídit, aby se opět začali chovat jako lidé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:49

   Ale toho přece jmenovali hned druhý den. A byl jasně vidět na mnoha záběrech. Mladá fronta potvrdila, že to byl někdo od nich. A znovu se pak objevilo jeho jméno, když se mu pan Slezák přišel omluvit.
   - Tak tu nadarmo nehalekejte a najděte si to!

   Vymazat
  2. 23:52 ...navíc je jeho jméno pod trestním oznámením na pana Slezáka za napadení. Neskutečná drzost. Ti lidé nemají ani kapku studu.

   Vymazat
 6. Syndikát prohnilých presstitutů. Za trest přejmenovat.

  OdpovědětVymazat
 7. At zije Trump tvrda ruka juesej Zvitezime
  Hovnolulu Horni dolni Horni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady máte něco bez ironie a je toho hodně.https://tadesco.cz/napeti-pokrevnimi-liniemi-illuminaty-roste-blizicim-se-terminem-konecneho-zuctovani-cistky-od-chazarskych-poskoku-zacaly-uz-eu/ Užijte si všechny články a věřte, že Trump to tam opravdu z gruntu čistí.

   Vymazat
 8. Syndikát novinářů? To je ta prolhaná pakáž ovládaná Sorošem? Proč jeho aktivistům říkáte novináři?

  OdpovědětVymazat
 9. Sluničkárske novináře postavit k stěne a zastřelit jak za Pinočeta v Chile.

  OdpovědětVymazat
 10. Za vším tím novinářským hyenismem hledej dnešního Boha všeho toho "novinářského" odpadu a to peníze, prachy, bobky, bobule, many ,škváru, love a já ani neznám všechny názvy jejich Boha. Ve jménu tohoto Boha jde stranou morálka, slušnost, ohleduplnost, profesionalita, odbornost, etiketa. Zůstane jen to co jsme mohli všichni vidět, stejně mi na celé události připadal nejodpornější ten chtivý a výsměšný škleb té novinářské svině. Omlouvám se za ten vulgární výraz, ale někdy mi příjde vhodné pořekadlo starších a moudřejších : Na hrubý pytel hrubá záplata. Také pořád věřím na ony pověstné Boží mlýny, které každého z nás semelou v okamžik nejméně očekávatelný. Tož tak nevážený nenovináři a nekameramane.A dofám jen že ta lidská svině bude dobře vědět za co to je, až ta chvíle příjde. František

  OdpovědětVymazat
 11. Vybíjíte si všichni vášně.Jestliže tam vešli novináři,kteří tam neměli být,bylo třeba zavolat policii. to To vám připadá normáílní,když jeden novinář zasazuje druhému ránu pěstí?Představte si,že by si všude lidi vyřizovali problémy ranou pěstí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...na některé lidi, nic jiného neplatí..
   p. Slezák byl chlap,..kterej asi dřív konal a pak přemejšlel...u nás,.. je to bohužel většinou naopak

   Vymazat
  2. 10:26 chcete okamžitou situaci řešit přivoláváním policie, když šlo o přivolání zdravotní pomoci a ochranu postiženého před skandalizací zfilmováním a to v prostoru, kam ony hyeny neměly oprávněný přístup? Jste buď hlupák nebo všivák na straně hyenismu.

   Vymazat
  3. 13:59 Bylo to trošičku jinak. V tom prostoru neměli co dělat ani ten postižený novinář, ani novinář pan Slezák. Celá se to z obou stran týkalo jen novinářů. Ale nejhorší hyenismus je v tom, jak pár minut po incidentu to podávali v ČT jako útok ožralých Zemanovců na úctyhodné novináře. Ze syndikátu měli vyloučit především ty, kteří tento výmysl šířili i ve veřejnoprávních médiích a ani se za to neomluvili.

   Vymazat
 12. Kroťte svoje vášně! Hned mluvíte o lidských sviních a prolhané pakáži a pod. Tady si vyléváte svoje nenávisti a svoji hloupost.

  OdpovědětVymazat
 13. Když pan František nazývá ten odporný hnus, lidskou sviní, tak si myslím, že svoji vášeň krotí až, až. A pokud v tom vidíte nenávist, nebo dokonce hloupost, tak to pouze svědčí o tom, že jste buď novinář, nebo BLB.

  OdpovědětVymazat
 14. Šmejdi z TV Seznam. Jak lžou, tak se i chovají. Primitivně!

  OdpovědětVymazat
 15. 10:35 chytráku, je rozdíl mezi vášněmi a oprávněným rozhořčením, které zná a které se zmocňuje každého člověka s charakterem za situací, jako byla ta, o které je psáno. Nematlejte do toho tu módní nenávist, kterou soudobá propaganda odrazuje od nezastíraně, naplno vyjádřeného názoru podobně, jako je zneužíván pojem závisti, xenofobie, nacionalismu ... a vyžadována „korektnost“, aby byla zakryta všechna ta propagandistická faleš a prolhanost. Nehrajte si na slušného člověka, když jste buď zagitovaný hlupák, spíš pokrytec.

  OdpovědětVymazat