Reklama

.

.

neděle 11. února 2018

Vzdušná řež nad Blízkým východem. Zde jsou podrobnosti sestřelu F-16I


- geo -
11. 2. 2018  Eurasia24
Datum 10. února 2018 se zapíše do dějin nekonečného blízkovýchodního konfliktu. Odehrály se zřejmě nejtvrdší střety se zapojením vzdušných sil a protivzdušné obrany Izraele a Sýrie od roku 1982. Syřané dokázali raketou sovětské výroby prokazatelně sestřelit jeden z nejmodernějších izraelských bojových letounů.


Okolo čtvrté hodiny ráno v sobotu 10. února bezpilotní prostředek Saeghe íránských revolučních gard pronikl do „vzdušného prostoru Izraele“, kde prováděl průzkumný let nad Golanskými výšinami. Řízen byl ze syrského území, vzápětí jej však detekoval izraelský radar včasného varování.

Zajímavostí je, že se jednalo o stroj, který má představovat kopii stále utajovaného amerického stealth dronu RQ-170 Sentinel, který Íránci získali v roce 2011, když nad ním získali kontrolu a dokázali ho bezpečně „posadit“ na vlastním území. Saeghe se od originálu odlišuje mj. použitím vrtulového motoru na rozdíl od proudového, tvarově je ale s originálem téměř shodný.

K likvidaci pomalu letícího, poměrně malého stroje s nevelkou radarovou odraznou plochou byl nestandardně vybrán bitevní vrtulník AH-64D. Posádka helikoptéry íránský dron sestřelila s použitím střely AGM-114K Hellfire.

V šest hodin ráno vzlétly k „odvetě“ z izraelského území tři úderné letouny F-16I Sufa, které zaútočily na domnělé (podle některých zdrojů šlo o maketu) řídící stanoviště obsluhy íránského dronu. Íránci měli nasazení dronu koordinovat se syrskou protivzdušnou obranou (PVO), která očekávala odvetný úder a plánovala sestřelit přinejmenším jeden izraelský stroj.

„Léčka“ byla přichystána tak, že řídící stanoviště dronu bylo umístěno v lokalitě syrské letecké základny T4. Jakmile se v dosahu objevila útočící formace izraelských letadel, syrská PVO spustila palbu současně z několika protivzdušných komplexů (S-125, S-200, Pantsir-S1 a pravděpodobně 2K12 Kub).

Přinejmenším dvě rakety sovětského komplexu S-200 zasáhly jeden z letounů F-16I, podle izraelské verze se tak stalo již ve vzdušném prostoru Izraele. Dvoumístná posádka se katapultovala, oba její členové skončili v nemocnici, přičemž pilot s vážnými zraněními v důsledku opuštění letounu v malé výšce. Trosky letounu dopadly vedle komunikace v Galilei na severu Izraele.

Okolo desáté hodiny téhož dne pak izraelské letectvo provedlo mohutný úder na stanoviště syrské protivzdušné obrany, během kterého zničilo několik odpalovacích zařízení. Podle syrských zdrojů byl palbou PVO zasažen a vážně poškozen izraelský stroj F-15I Ra'am.

Sestřel F-16I je první přiznanou ztrátou bojového letadla Izraele v důsledku palby protivníkovy PVO od 20. listopadu 1983, kdy palestinští bojovníci zasáhli nad Libanonem IAI Kfir C.2. Sestřel svého letounu syrskými silami Izraelci přiznali naposledy 24. července 1982, kdy střela komplexu 2K12 Kub zasáhla nad libanonským údolím Bikáa průzkumný letoun RF-4E Phantom II.

Geo, Eurasia24.cz


50 komentářů :

 1. Tak to je správné sestřelovat agresorům letadla a jsou nahraní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ZABÍJEJTE VEŠKERÉ AGRESORY!!!!! BEZ MILOSTI!!!!

   NEJVĚTŠÍ agresoři: Američané a Židé!!!!

   Vymazat
  2. 16:32, protože jsou Američani agresoři,

   tak si v USA veškerá ruská elita ukládá ukradené bilióny ruskému lidu, že? A víte proč? To kdyby náhodou ruský lid 18. března zvolil kandidáta ruských komunistů Grudinina prezidentem místo oligarchy Putina!

   Nezapomeňte, že Američané si ochočili ruské cary v čele s Putinem skrze jejich dolary. Kdybych kecal, proč potom ruští oligarchové ukládají veškerá svá aktiva právě v amer. soukromých bankách, především v bance FED? Proč Centrální banka Ruské federace nepodléhá zákonům Ruské federace, ale zákonům USA? Proč Ústavu RF v r. 1993 napsali za Jelcina hoši ze CIA?
   A proč to pan Putin, tedy text té ústavy, doposud nezrušil? Přemýšlejte dnes večer při kafi...

   Vymazat
  3. Boze muj,ty si idiot...!!! Prosim te,kdyz o tom vis uplne hovno,radeji si cti a nepis tady takove kokotiny !!!!!! Jsi tu pro smich. Vycurat a spat!!!!!!!!

   Vymazat
  4. Anonyme z 17:00, je tvou svobodnou možností zdiskreditovat se projektováním vlastní hlouposti na svůj obraz V.V.Putina, prezidenta RF. Skutečný V.V.P. má poněkud jinou úroveň myšlení a činů a není zrádcem své vlasti jako někteří ruští politici a korporátníci, kteří pro vidinu zbohatnutí by prodali i svoje rodiče a své děti. Takových psychopatů běhá řádově více v euroatlantickém prostoru než v euroasijském...

   Vymazat
  5. 17:00
   Píšete samé bludy,tvářící se jako pravda.Ale blud zůstane bludem.
   A Grudinin je především "kandidát" amerických soudruhů z DEEP STATE.Ale někde udělali američtí soudruzi chybu.
   Tak jak píše 18:05...vyčurat a spát!!

   Vymazat
  6. 18:18
   Co ty víš kurva o Putinovi? Vždyť ani v Rusku nežiješ. Projevuješ se tady jen jako jeho fanatický koulolízač. Postbolševici jako ty prostě mají neustálou potřebu někomu se klanět. Kimové, Castrové, Stalin, Chavez,.... to je jedno.

   Vymazat
  7. 18:18 obdivuji vaši víru v V.V.Putina.Vy snad i věřite,že bude zvolen lidem 18.3,že?Volba pane už běží na plné obràtky či přežije,nepřežije,,,

   Vymazat
  8. Jedine v Putinovi,muzovi c.1 vo svete,podla us magazinu Forbes,je zaruka,ze teroristicke usa a nato budu v pokoji.Inak za Clintonky by uz bola vojna.Uzime si teda tu chvilu v mieri,chore deti !

   Vymazat
  9. Putlerčik je a zůstane vždy jen židočekistickým vorem sloužícím nosatým pánům (Grudinin lautr to samý!) - http://iks2010.info/?p=127783

   Vymazat
  10. TRUMP ŽÁDÁ KONGRES O PŮL MILIARDY DOLARŮ PRO IZRAEL NA PROTIVZDUŠNOU OBRANU... aby Židům jejich agrese nikdo nemohl oplácet stejnou mincí.

   Proč jenom ty (samo)vyvolené mají rádi jenom vyvolení a jejich domácí Gójim?

   Vymazat
 2. Jedinou variantou je dodat Syřanům účinné, nové prostředky PVO spojencem Ruskou federací. Takovými prostředky jsou min. komplexy S-300, lépe S-400 a agresory ať z Izraele nebo USA likvidovat. Není jiné cesty jak tyto darebácké státy naučit slušnému jednání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zde ale problém. Ruská federace bude od příštího roku komplexy S-400 prodávat Turecku, tedy NATO. Takže Turecko bude těmi S-400 likvidovat Syřany. Ze strany Rusů je to hajzlovina.

   Vašek V.

   P.S.
   Aby toho nebylo málo, Rusko ofic. právě dnes přiznalo, že hodlá komplexy S-400 Triumf prodávat amer. Pentagonu. Nemám slov. Dolary mají pro Rusy vyšší cenu než nár. hrdost.

   Vymazat
  2. Takze kdyz Rusove dodaji moderni zbrane a Syrane budou likvidovat jak letadla USA tak Izraele a dalsi urcite to povede jen k tomu, ze vsichni odejdou pryc ze? Vubec to nepovede k opaku, pozemni operaci a eskalaci k mnohem vetsimu pruseru. To co se deje je mnohem lepsi reseni nez moznost, ze by to prerostlo v pravou valku. A o to se USA snazi jak jen mohou.

   Vymazat
  3. Ten clanok o predaji S400 Gingom je podla mna ironia...

   Vymazat
  4. 15:54, podle Vás je to ironie, podle ruského tisku nikoli:

   НАЧАЛО ПОСТАВОК С-400 ТУРЦИИ ЗАПЛАНИРОВАНО НА 2019 ГОД
   POČÁTEK DODÁVEK S-400 TURECKU JE NAPLÁNOVÁN NA R. 2019

   https://www.kommersant.ru/doc/3546631

   * * * * * *

   Гендиректор госкорпорации «Ростех» Сергей Чемезов заявил, что Россия может продать зенитную ракетную систему С-400 «Триумф» Соединённым Штатам. Об этом он заявил в интервью The Washington Post.

   Gen. ředitel státní korporace ROSTECH Sergej Čemezov prohlásil, že Rusko může prodat protiletecký raket. systém S-400 TRIUMF Spojeným státům. Prohlásil to v rozhovoru pro The Washington Post.

   https://russian.rt.com/russia/news/479581-rosteh-s-400-ssha

   Vymazat
  5. "Rusko MŮŽE prodat .. Triumf USA ..." - může - je to posměšek a vzkaz k tomu, aby si neslibovali nic od prodeje Turecku. Posměšek v tom, že ami nemají nic, co by se vyrovnalo ruskému systému a vzkaz, ten snad není nutno rozebírat. Ten je zřejmý. Turecko se teď k tomu bude muset postavit - buď ho chtějí pro sebe a koupí ho, nebo ho chtěli pro ami a .... - no, uvídíme.

   Vymazat
  6. Pre 15:03. S-400 je obranny system, tak Turecko nebude likvidovat Syrcanov pokial ti nezautocia na Turecko

   Vymazat
 3. Jestli Rusové budou prodávat S-400 do USA,mají nabeton něco mnohem lepšího jinak by to neudělali!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S-400 pro ruskou aemádu a S-400 pro export jsou různé systémy - okleštěné. Navíc Rusko už vyzbrojuje amádu novými systémy S-500.

   Vymazat
 4. Taky si myslím. Putin je lišák mazanej...

  OdpovědětVymazat
 5. Predaj S-400 pre USA je hoax, aj keď to nejaký ruský plátok uverejní. Inak by to bol fantastický gól, pretože bez nejakého utajeného "kurvítka" by tie rachejtle určite neboli! ! ! :-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych S - 400 amíkům klidně prodal i s hakovací elektronikou a elektronickým detonátorem ovládaným výhradně z Kremlu. A aby nemusel Putin osobně mlátit do červeného čudliku, tak bych zacvičil pár šimpanzů. Když na monitoru blikne červená, zmáčkni a vypadne ti banán a v juesej spadne další barák.
   Klídek chlapci, zbraně u nepřítele nakupuje pouze totálně vymazaný debil.
   Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

   Vymazat
 6. "Rusko MŮŽE prodat .. Triumf USA ..." - může - je to posměšek a vzkaz k tomu, aby si neslibovali nic od prodeje Turecku. Posměšek v tom, že ami nemají nic, co by se vyrovnalo ruskému systému a vzkaz, ten snad není nutno rozebírat. Ten je zřejmý. Turecko se teď k tomu bude muset postavit - buď ho chtějí pro sebe a koupí ho, nebo ho chtěli pro ami a .... - no, uvídíme.

  OdpovědětVymazat
 7. Zastaralá PVO Sýrie sestřelila modernizovanou F-16 vybavenou moderní elektronikou, která má letoun chránit před jakýmkoli napadením. S-200 a KUBy z dob Phantomů a Miragí před třiceti a více lety dokáží sestřelit modernizovanou F-16. Až bude na hranicích Sýrie dostatek S-300, ne-li S-400, co asi podnikne izraelské vojenské letectvo ve snaze utočit na syrské svrchované území? Každý stát má právo na obranu. Zda je přiměřené odpovědět na průzkumný let malého dronu nad svým územím masivním úderem tří plně vyzbrojených bojových letounů na údajné místo vzletu a následně po nečekané ztrátě jednoho ze strojů na PVO, nechť si ctěné obecenstvo udělá vlastní názor. Ostatně precedentů neadekvátních izrealských odpovědí na palestinské "útoky" reaktivními trubkami od kamen je zdokumentováno dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi arabský kozomrd nebo nácek?
   Ano, udělali jsme si názor.

   Vymazat
  2. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/462498-sestreleny-rusky-pilot-bojoval-i-na-zemi-nakonec-na-sobe-odpalil-granat.html

   Co ty na to, Buffere? Ruská zázračná technika, systém elektronického boje který vyřadil celý US křižník, bla bla bla.

   Vymazat
 8. Jsem tady opravdu na českém serveru, nebo na stránkách nějakých fanatických islamistů? Už chybí jen oslavné salvy z kalašnikovů do vzduchu. Blbečci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jo, vyhovím Ti. Víte už, že zastupuji vesmírné civilizace na Zemi a to už dvacet jedna let. Možná i víte, že my vesmírné civilizace nestojíme za Izraelem,... ale, když nás před lety požádal o pomoc darem svého tanku Merkava, který možná jako jediný stát světa, kromě Izraele, tedy vlastní Česko ve svém vojenském muzeu, odpověděli jsme mu oficiálně, že "Izrael není natolik negativní, abychom ho nepodpořily v jeho boji proti islámským státům." . Týká s to i našeho nesouhlasu se vznikem státu teroristických Palestinců, který by i, mimo jiné, jejich odporem k uznání práva Izraele na existenci, i odporoval Chartě OSN, tedy OSN, které je Izrael už členem. Vy porušujete platné pozemské mezinárodní právo běžně a nás to mrzí. My se ho snažíme prosadit a ... to nejsme pozemšťany! Měli byste se fakt stydět!

   Takže, ... proč chodit ke kovaříčkovi, když rozhoduje kovář a tím je Rusko. Nemělo by asi žádný význam sestřelit mu nějaký ten jeho válečný letoun a nebo cokoliv takového vzdušného, protože takových blbostí má mraky a vlastními vojáky, respektive jejich životy a tradičně, naprosto pohrdá. Nanejvýš z nich udělá hrdiny, smějeme se.

   Takže k věci: Článek, na který nyní v této diskusi reaguji, správně konstatuje, že šlo o léčku a to tedy ale o válečný akt, doslova, Íránu + Sýrie, přičemž bez podpory Ruska by si ho provést nedovolily. Izrael tak včera ztratil svůj válečný letoun F-16 a Rusko dnes čistě recipročně svůj dopravní An-148 a to z důvodu, který jsem jako zástupce vesmírných civilizací výše v mém textu vysvětlil.

   Vymazat
  2. --- Pro pozůstalé, aby bylo jasno a ulevilo se jim, proč právě toto letadlo: Ano byl k tomu určitý důvod a to místo jeho dopadu, vesnice "Arabian Gun", to anglicky znamená arabská střelná zbraň, rusky vesnice Argunovo u Moskvy.

   Vymazat
  3. --- Sýrie, oficiálním názvem Syrská arabská republika.

   Vymazat
  4. --- A nyní ještě něco osobního: Je mi to skutečně velmi líto, co se děje. Zastupuji ale vesmírné civilizace na Zemi a je mou povinností vám lidem pomoct informováním, které může předejít, respektive zabránit plnému válečnému střetu s nimi. Jsem stejně jako vy člověk a jsem s vámi, respektive na vaší lidské straně, a to tedy nesporně, logicky. Jsem vašeho lidského druhu. Uvědomte si to. Ignorace vesmírné velmoci vám ale nepomůže, naopak jen uškodí. Jste to vy, kdo zabíjí lidstvo. Já se ho snažím zachránit. Podle mého osobního názoru, vesmírné civilizace, které na Zemi zastupuji, jsou pozitivní.

   Vymazat
  5. Jak říkají Hutuové v Jemenu vždy po ulovení několika kusů saudských vojáků a jejich koaličních partnerů pod vedením USA/Izraele:" The God is great,death to America, death to Izrael, curse on the Jews,victory to islam..."

   Vymazat
  6. 18:27 - autor "Blbečci".
   Vy předpokládáte, že máme být na straně těch, kteří bez vyhlášení války útočí na území jiného státu? Jako to dělá Izrael? Nechovají se tak náhodou právě jen fanatici, bez rozdílu vyznání?

   Vymazat
  7. 22:31

   Přece jen bych bral zřetel na konkrétní situaci: Israel neleží ani za ochrannou bariérou Atlantiku a Pacifiku, ani nemá obrovské území za Uralem, kam by mohl ustupovat.

   Vy ale máte jasno o tom, kdo je a kdo není fanatik, je zbytečné Vám to vysvětlovat.
   Israelci jsou agresivní fanatici, Al Fattah a Hamas jsou stateční bojovníci za svobodu. Je to tak?

   Vymazat
  8. 22:38 Téma článku je o útoku Izraele na území Syrie. Vnitřní problémy Izraele jsou o něčem jiném. Palestina je snad chráněna bariérou oceánů nebo má kam ustupovat před neustálým okusováním?
   Nejsem příznivec jedněch ani druhých. Ale v popisovaném konkrétním případě byl jednoznačně útočníkem Izrael. Když vám někdo nad zahradu vypustí dron s kamerou, tak mu také rozbombardujete dům? A budete tvrdit, že tím fanatikem je on? Vy nejspíš ano, já rozhodně ne. Nejspíš nejsem dost pokrytecký.

   Vymazat
  9. 5:31 Možná Vás omlouvá, že nejste profesionální voják, neomlouvá Vás ale, že jste tak hloupý,... protože by na to přišel i laik. Nejcennější je informace, respektive jsou informace. Ten dron je větším útokem než vpád tanku, protože jde o vzdušné monitorování pozic a zařízení nepřítele. Fakt se uklidněte.

   Vymazat
  10. 5:31

   Skvěle jste mi to vysvětlil - kdosi vypustil dron, aby se podíval, jestli na sousedově zahradě už dozrály pomeranče.....

   Vymazat
  11. Na základě smlouvy O válečné podpoře, jejíž součástí je i smlouva O válečné pomoci, z roku 1968 těsně po okupaci, mezi posledními svobodnými představiteli Československa na posledním svobodném nedobytém jeho území vojenské nejen letecké základny Kbely u Prahy a vesmírnými civilizacemi, které na Zemi zastupuji, předají Čechům v Česku a to zmíněné vojenské základně konkrétně, čtyřicet čtyři (44) vesmírných válečných disků, přičemž za Čechy jimi nejsou a nebudou považováni například příslušníci kmene Vítkovců z jižních Čech, tedy především příslušníci klanu MIRO. Neprojdou jejich turnikety, tedy nedostanou se dovnitř.

   Nebudeme ani jakkoliv jednat s jakýmkoliv takovým člověkem. Co se týče zmíněných disků a jejich kvality, respektive výkonnosti, uvnitř nich bude simulátor, který otestuje kvalitu a výkonnost pilota. Pilotu bude poté zhodnocením samotného disku přidělen typ disku, kterým se stane. Nebudete mít na výběr,... budete muset upřednostnit ne stranickou, respektive politickou věrnost pilota ale jeho vývojovou kvalitu. Tak bude dosaženo rozumného a úspěšného používání těchto válečných vzdušných zbraní. My vesmírné civilizace preferujeme národ, respektive lid státu, jeho společenský systém je závislý na jeho vývojové úrovni.

   Munice a dolet neomezené, opravy zdarma,... pokud by snad došlo k jejich poškození, přičemž asi to ale není v silách nynějších lidských zbraní. Nicméně, tyto vesmírné válečné disky nejsou určeny jen proti zbraním lidstva. Zůstanou vám navždy, respektive pouze během existence Česka jako suverénního státu, logicky a samozřejmě.

   Budete se muset naučit střílet jejich palubními lasery, mimo jiné, mají dosah podle kategorie výkonnosti disku, kterou určuje kvalita pilota, jak výše už vysvětleno. Minimálně ale několik km.

   Vymazat
  12. 9:51 Takže adekvátní odpovědí na získávání informací je agrese na cizí území? Proč ne jenom také získávání informací? A v případě špionážních družic je oprávněné srovnat se zemí stát, který je vypouští?

   9:52 Víte, ona ta "sousedova" zahrada není tak úplně jeho. "Soused" na ní nepěstuje pomeranče, ale má tam hromady klacků, používaných na sousedy. "Pásmo Gazy je mezinárodním společenstvím považováno za součást státu Palestina", jak říká teta Wiki.

   Vymazat
  13. 15:30

   Hmmm, teď abych se vážně zamyslel nad tím, kdo - a hlavně čí - vůbec je, to "mezinárodní společenství".
   A také nad tím, jak toto společenství pohlíží na řešení otázky kosovské, afghánské, irácké, libyjské nebo jemenské.

   Vymazat
  14. 15:38 Stačí se zamyslet nad tím, kdo na tom kterém území je historicky "doma". Jedině ten má právo rozhodovat o svém osudu. Každý vojenský zásah na cizím území je agresí, pokud je prováděn bez souhlasu obyvatel oné země. Platí to pro Kosovo, Afghanistán, Irák, Libii, ale i pro Golanské výšiny a Sýrii. Leda že rozlišujete "cizí" lumpárny a "naše" lumpárny, které jsou omluvitelné. Tomu se říká pokrytectví, jak jsem už zmínil.

   Vymazat
 9. Je to usmevny jak Netanyahu panikari a vola o pomoc RF,potom,co si navarili.Israel jsi myslel,ze bude donekonecna narusovat a utocit na suverenni zemi Syrii.Americke podocasne mouchy,hned podporili zidy,zel to malo !

  OdpovědětVymazat
 10. Netanyahu bude v Rusku skemrat,aby rusove nedali pokrocily zbranove protiletadlove zbrane Syrii,Iranu a Hezballahu.Putin jej odpalkuje,ze v Syrii musi respektovat suverenni stat a jeho hranice.Rusko neopousti sve pritele!

  OdpovědětVymazat
 11. V Rusku padají civilní letadla jako hrušky. Příčina? Rusko nakupuje americký šrot v Kalifornii, aby nemuselo doma vyrábět spolehlivá sovětská letadla. Inu, není nad amer. letadla stará 20 a více let. Kde jsou časy, kdy SSSR vyráběl svých vlastních letadel přes 1000 ks ročně, dnes vyrobí tak akorát 1 % z toho. Proč taky, když Boeingy tak hezky padají a padají... Pan Putin to skvěle kočíruje, jen tak dále!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty hňupe se běž vyspat.

   Vymazat
  2. A ty chytrouši nemel sračky, když seš moula jako všichni pravičáci a zrádná tupá levice, která bez komunistů akorát všechno doma i ve světě rozeštve a rozbije humanitárním bombardováním .

   Vymazat
 12. RUSKO LÉTÁ TAKŘKA VÝLUČNĚ
  AMER. BOEINGY A FRANCOUZSKÝMI AIRBUSY
  ANEB VLASTNÍ LETADLA JIŽ RUSKO TAKŘKA NEVYRÁBÍ

  Začnu poslední, tedy včerejší tragickou událostí, tedy pádem civilního ruského letadla AN-148 u Moskvy, kde zahynulo všech 71 cestujících. Je bohužel tragickou skutečností, že od r. 2011 se Rusko drží na přední pozici států s nejvyšším počtem leteckých katastrof s oběťmi na životech. Oproti USA padají ruská civilní letadla až 4x častěji, přičemž letecký provoz v USA je oproti RF nesrovnatelně hustší. Aby toho nebylo málo, četnost leteckých havárií ve světě i v USA vytrvale klesá, zatímco v RF vytrvale roste.

  http://news.tochka.net/114390-kak-chasto-v-rossii-padayut-samolety-foto-video/

  Pokud se podíváme na park civilních letadel v Rusku, pak musím s hořkostí v hlase konstatovat vysoce závažný fakt - civilní letadla v RF ruské výroby jsou již víceméně vzácností. V drtivé většině případů Rusko provozuje americké Boeingy řady 7xx a francouzské Airbusy řady 3xx. Dole uvádím zdroj informace, ve kterém červený sloupcový graf dole ukazuje počty letadel ruské výroby (отечественные самолёты), zatímco modrý sloupcový graf pod ním ukazuje lví podíl zahraničních letadel (зарубежные самолёты), tedy takřka výlučně z USA a Francie. Tolik úvodem.

  Nyní si dovolím můj překlad prvního odstavce z Komsomolské Pravdy (viz ZDROJ dole), poněvadž tento odstavec i s nadpisem pochopí každý z vás, dokonce i ten hňup, který o kousek výše mě uráží jako nějaký debil. Nuže tedy, co píše Komsom. Pravda?

  PROČ NELÉTÁME NA TUZEMSKÝCH LETADLECH?
  JE NADĚJE NA ZROZENÍ RUSKÉHO LETECKÉHO PRŮMYSLU?

  TATO OTÁZKA SE NABÍZÍ PO KAŽDÉ DALŠÍ VELKÉ LETECKÉ KATASTROFĚ: PROČ NAŠE LETECKÉ SPOLEČNOSTI LÉTAJÍ NA JAKÉSI DOVOZOVÉ VETEŠI? NYNÍ V SOUVISLOSTI S PÁDEM RUBLU JEŠTĚ I ZA LEASING (DLOUHODOBÝ PRONÁJEM) „BOEINGŮ“ A „AIRBUSŮ“ VZROSTLY PLATBY SPOLEČNĚ S KURSEM DOLARU A EURA. ALE KDEŽE JSOU NAŠE LETADLA, CO SE STALO S DOMÁCÍMI LETECKÝMI PROJEKTY, O JEJICHŽ NEVYHNUTELNOSTI SE TAK MNOHO HOVOŘILO V POSLEDNÍM DESETILETÍ?

  Vašek V.

  ZDROJ: https://www.kp.ru/daily/26464.7/3334118/

  OdpovědětVymazat
 13. Překvapení na Syrské frontě! Nečekané překvapení dne 10.2.2018 od Syrské PVO! Po 30 letech se Syrská PVO zmátořila. Syrská republika bojuje asi na 4-5 frontách současně podél svých hranic!Bojují jak s ISIS/ISIL,kurdy+vnitřní syrské boje šítských a sunitských kmenů(údajně demokratická opozice),koalicí NATO(USA,Turecko,Francie,Anglie,Belgie,Holandsko,Německo)+Saudi s Katarem+Izrael s Golany/Gazou!Do toho všeho Rusko,Irán s Hizbaláhem z Libanonu.Prostě super mega válečný matlaguláš!Nedokáži si představit válčit takto 7 let naši armádu ČR!Izrael podnikl nálety na cíle v Sýrii, přičemž jednu z útočících stíhaček F-16 syrská protivzdušná obrana sestřelila(další tři F-16/F-15 poškodila) a podle nepotvrzených zpráv zničila i nejméně šest izraelských raket mířících na vojenské objekty v Sýrii. Oba izraelští piloti se katapultovali a dopadli na izraelské území, přičemž podle některých zpráv jeden z nich svým zraněním podlehl.Rusko s Íránem určitě pomohlo s určením polohy útočících letadel a raket. Určitě se propojil Ruský S-400 s Pancířem a jinýma systémama spolu se starým Syrským S-200.A takto to dopadlo pro Izrael nečekaně! Teď jsou v šoku co se stalo a kolik je to vše stalo dolarů! Náklady na tyto Izraelské operace a ztráty jistě kolem 100 mil.USD na technice a raketách!! Nečekaná změna nad Golanama/Gazou. Jednalo se o největší izraelské útoky proti Sýrii od roku 1982!Golany jsou okupované anektované územíIzraelem!Nikomu to nevadí na západě!!!

  OdpovědětVymazat