Reklama

čtvrtek 15. února 2018

Zbohatnutí à la Bakala

Jiří Paroubek
15.2.2018 VašeVěc
Z. Bakala, zkrachovalý uhlobaron, bývalý spolumajitel kamenouhelných dolů OKD, nehodlá přistoupit na požadavek insolvenčního správce OKD Lee Loudy, který se dožaduje úhrady 12 mld. korun po Z. Bakalovi, P. Kadasovi a jejich firmách. Tím důvodem, proč se Louda, coby insolvenční správce, dožaduje zmíněné částky 12 mld. Kč, je to, že Bakala a spol. si v letech 2011 a 2012 vyplatili tuto částku jako dividendy. A to aniž by vytvářeli v OKD potřebný zisk. Jen tak mimochodem, jak argumentuje Lee Louda, v letech 2006 – 2011 si oba spolumajitelé OKD vyplatili 65,2 mld. Kč dividend, ale jejich zisky za tu dobu dosáhly jen 33,5 mld. Kč. V letech 2010 Bakala sponzoroval oficiálně před volbami do sněmovny tři strany budoucí pravicové vládní koalice: ODS, TOP 09 a Věci veřejné, částkou blížící se 20 milionům korun.

Bakala si zřejmě kupoval čas, aby nemusel splnit svůj veřejný závazek prodeje více než 43 000 bývalých hornických bytů OKD, jejich nájemníkům za okasní ceny. Odhaduje se, že poté co prodal tyto byty novému vlastníkovi s nejasnou majetkovou strukturou, mohl za ně utržit 20 – 25 miliard korun. Některé odborné odhady hovoří o tom, že Bakala se svým společníkem dokázal vytáhnout z OKD, za dobu svého působení, odhademļ 100 – 120 miliard korun. Odhaduje se také, že Bakala koupil na podzim 2004 od privatizátorů společnost OKD poté, co tito získali ke svému majoritnímu také minoritní podíl v této společnosti od státu, za celkem 10 mld. Kč. Je zajímavé, že se nikdo z přátel pravdy a lásky nepohoršuje nad tím, že Bakala, tento soudem uznaný gauner, sponzoruje Knihovnu Václava Havla.

Dalším zajímavým momentem je, že právním zástupcem Bakaly a spol. je někdejší ministr spravedlnosti, jenž byl nucen odejít jako „lžidoktor“ ze své funkce, Jan Kalvoda. Připomeňme si, že Jan Kalvoda byl v médiích jedním z nejhlučnějších podporovatelů rozhodnutí Ústavního soudu v září 2009, kterým byl protiústavně zrušen ústavní zákon, kterým se otvíraly dveře předčasným volbám v říjnu 2009. Z. Bakala byl jedním z těch, kdo neměli naprosto žádný zájem na tom, aby v mimořádných volbách v říjnu 2009 zvítězila, jak tehdy všechny průzkumy veřejného mínění ukazovaly, levice. Tedy přesněji sociální demokracie. Autor tohoto článku, pokud by se tehdy stal, po vítězství levice, předsedou vlády, by jako jednu z nejvyšších priorit nové vlády řešil otázku prodeje bytů OKD jejich nájemníkům za rozumné ceny. V té době ovšem mu nebyla jasná role, kterou při privatizaci OKD sehráli dva osobní a političtí přátele B. Sobotka a R. Pokorný, jenž dlouhodobě spolupracoval a zřejmě i nadále spolupracuje se Z. Bakalou.

Z tohoto hlediska vidím jako velmi užitečné ustavení sněmovní vyšetřovací komise, která odkryje všemožná temná zákoutí privatizace OKD a podíl jednotlivých osob na této ostudné privatizační kauze.

- - -

38 komentářů :

 1. Ano, toto zákoutí je naléhavě potřebné osvítit. Krom toho nevím, proč se ČSSD tak zarytě brání návratu pana Jiřího Paroubka. Uraženost do politiky nepatří. Ať na jedné nebo druhé straně. Nebo se i současní bijci o předsednictví natolik obávají konkurence?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČSSD o tomto víkendu skončí a skončí zcela po zásluze, je to strana proradná, dnes je to strana zcela zbytečná.

   Vymazat
  2. Vy Bakalovi kreténi! S rozsudkem, že Babiš byl estébák, je to prý úplně jinak

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vy-Bakalovi-kreteni-S-rozsudkem-ze-Babis-byl-estebak-je-to-pry-uplne-jinak-524421

   Centrum.cz věrolomně nedoručuje emaily obsahující zmínku o tzv. desinformačních webech
   http://zvedavec.org/pocitace/2018/02/7503-centrumcz-verolomne-nedorucuje-emaily-obsahujici-zminku-o-tzv-desinformacnich-webech.htm

   Vymazat
  3. zločinci si přece mezi sebe nepustí někoho, kdo by tam chtěl udělat pořádek.

   Vymazat
  4. "...proč se ČSSD tak zarytě brání návratu pana Jiřího Paroubka...?" - Nikoliv ČSSD se brání, jenom PRAŽŠTÍ MUTANTI V ČSSD. sck

   Vymazat
 2. už tu bolo nakopnuté na rozpad ČSFR - na Slovensku všetky byty prešli pod správu miest a každý kto mal na ne platnä nájomnú zmluvu si ich za rovnakých podmienok mohol odkúpiť - čo sa aj stalo, prihliadalo sa k tomu, že byty staval štát, a nie podniky, lebo aj tie staval štát, prípadne ich udržiaval, a tak nepatrili do majetku podniku ale štátu, poťažmo mesta ....

  OdpovědětVymazat
 3. A přesně tímto si elitní rody zajišťují svou nesmrtelnost. Krádeží a vraždou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však se také množí ten gauner!Ta jeho miska co vedla sekretariát ODS v hlavním stanu u TATÍČKA ZAKLADATELE KLAUSE již vyplivla 4 kousky!To je natalita!U Čechů to je HOLOKAUST.protože si děti nemohou dovolit!To musí proběhnout něco bez sametu!

   Pavel Beran

   Vymazat
 4. Je nepochopitelné a neuvěřitelné,že se za takovou dobu nic neděje,....něco takového se ještě nestalo v celé historii Ameriky !!!!!!..a tihle budou obviňovat Babiše za legální bakšiš a vymýšlet si kauzu tisíciletí.....tihle zasluhují všichni trest smrti,i když je zrušenýmprotože to je pro ně trest nejhumánnější a nejmírnější....copak se jmenujeme zločinecká republika a zločin je zde uzákonněný ústavou ????,podle toho to tu tak je......proto asi se bojí zde přijít i muslimové,to by byla pro ně jistá smrt.....

  OdpovědětVymazat
 5. Parlamentní vyšetřovací komise,ještě nikdy nic nevyšetřila,proto ani nevzniklo obvinění od parlamentní komise.Bakala není zkrachovalý uhlobaron,zkrachovalo OKD.
  Bakala má proto dost peněz,aby ovlivňoval politiku i soudce.
  Tonicek,Babiš je stejná figura jako Bakala a jeho voliči budou zírat koho to zvolili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Táhni do kavárny, šmejde.

   Vymazat
  2. 9:09 - nemusíš hned nadávat. Vždyť na té poznámce (7:17) je hodně pravdy. Leo

   Vymazat
  3. 9:13 Jak se ten Burešův cukánek estebánek rozčílil:)))

   Vymazat
 6. Je škoda,že pán Paroubek se zabývá jen byty OKD,když všichni privatizátoři bývalých státních podniků dostali jako dárek s fabrikama i podnikové domy.Pan Paroubek by měl vědět,že pokud p.Bakala převedl vlastnické celé domy,nikoliv jednotlivé byty,tak předkupní právo nájemníci nemají!!Celý článek je opět jen humbuk a slouží Markovi k zviditelnění��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:59 -Píšeš nesmysly, zlodějský Bakalo!

   Vymazat
  2. Předání bytů OKD Bakalovi, to byl dar. Pamatujete na oranžovou povolební mapu? Teď už nepomohlo, ani když Zaorálek sliboval 40.000Kč měsíčně. Dementní volič potřebuje silnější impulz aby pochopil, kdo je zloděj.

   Vymazat
  3. podstata problému s byty OKD je ta, že se původně jednalo o byty státní (!), které někdo omylem (!?) škrtem pera přeřadil do kolonky "byty podnikové". Státní zprivatizovat nešlo, ty podnikové ano. Za tím omylem klidně může být tichošlápek Sobotka se svým loutkovodičem Radkem Pokorným (viz včerejší Kauzy Soukupa na TV Barrandov)

   Vymazat
  4. 9:28 omyl pane.Každy dům ať už byl obecní,podnikový či družstvni byl postaven s nějakou účasti státu.Vlastnci domů následně s byty hospodařili tj.obec přidělovala dekrety podle pořadniků,podniky dle potřeb,služební,stabilizační atd.Majitel nemovitosti tj.domu může prodat byt,ale stát když nevlastnil a navlastni domy nemůže byty prodávat,byt totiž není nemovitost!Tudíž žádný omyl s přeřazením do jakýchsi kolonek a žádného Sobotku a Pokorného za tim nehledejte.

   Vymazat
  5. "...Za tím omylem klidně může být tichošlápek Sobotka..." - Už Semselek, že za tím problémem je autor privatizačního projektu. Jak von se to menuje, ten kluk jeden šikovnej? Zeby Širokej? Nebozeby Bystrozrakej?

   Vymazat
  6. Nebozeby Bystrozrakej? - MJÉDENY! ŠÉLESNY! ÓLOFJÉNY?!

   Vymazat
 7. Bakala byl špatnej dámskej krejčí, ještě horší podnikatel, ale je přímo úžasné, jak nám v ČR řádí coby mediální magnát. Novinářů je asi příliš mnoho a daj se levně koupit :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:23 copa ty jsi u něj šil mňamňo,že víš jaký byl krejčí? No nic,je svoboda slova a i ti chudí dchem mají možnost se veřejně vyjádřit,viď.

   Vymazat
  2. 14:49 - Bakala JE především špatný člověk. To platí i pro jeho kamarády

   Vymazat
  3. 18:01 A sakra,neznáte li jej osobně tak nesuďte.Ale na druhou stranu,čtete li bláboly pánů Olšera nebo Paroubka tak se nelze divit,že jste schopna napsat nepravdu.

   Vymazat
  4. 18:01 Zaplať Bůh -jeho osobně neznám. Ale znám příběhy těch, kteří na něj a jeho "hospodaření" doplatili. Chudáci! Ale ještě větší chudák je ten, kdo se ho zastává. A sakra - diskusi s vámi končím, čau čau bambííno!

   Vymazat
 8. Na tu komisi je myslím dost brzo, ještě furt žijou svědci, ale tak za 50 let možná jo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "...ještě furt žijou svědci,..." - Třeba konšelé např. v Havířově, co prodali kamarádům
   střechu nad hlavou a nyní z davu ANO křičí: "TO SOBOTKA!!!!!!!!!!!!!!!" sck

   Vymazat
 9. Bakala rozjel v Česku cenzuru! Dnes jsem si ověřil pravdivost následujícího článku: https://aeronet.cz/news/v-ceske-republice-byla-oficialne-spustena-cenzura-za-asistence-slovenskeho-neziskoveho-sektoru-freemaily-zdenka-bakaly-zrusily-blokaci-parlamentnich-listu-ale-emaily-se-zminkami-o-aeronetu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nedorazí do centrumcz ani www-novarepublikacz
   včera.

   Vymazat
  2. Tak to je docela reklama pro Bakalou blokované stránky. P.S.: ti z vás, co mají své emailové adresy na "centrum" by se měli alespoň zamyslet, jestli nemigrovat jinam :-)

   Vymazat
 10. Jo tak pod tím zlodějem sem dělal utekl do Švýcarska a nadále škodí Českému státu.

  OdpovědětVymazat
 11. "Tím důvodem, proč se Louda, coby insolvenční správce, dožaduje zmíněné částky 12 mld. Kč," je především to, že Ing. Lee Loudovi, coby insolvenčnímu správci, z toho v případě úspěchu bude vypočítávána odměna. To je zcela v pořádku a já na jeho místě bych se samozřejmě taky domáhal (nehledě na to, že pokud by se nedomáhal, mohl by si taky vykoledovat až trestní odpovědnost - zvlášť v této kauze, kde potřeba zavřít a předhodit národu aspoň někoho bude určitě ještě veliká).

  Akorát tím chci říct, že nic není ložené a žaloba Ing. Lee Loudy, coby insolvenčního správce, zatím neznamená ani o chlup víc než že třeba Kohn zažaloval Abelese. Akorát že Kohn, když ten soud s Abelesem prohraje, tak si náklady zacáluje ze svého.

  A co že je v podtextu ?? No samozřejmě, to, že ponechat to na žalobě Ing. Lee Loudy, coby insolvenčního správce, to je ze strany státu nejpohodlnější způsob, jak dát ruce pryč a když to nevyjde, tak si umýt. Vždyť přece rozhodl nezávislý soud a do nezávislosti soudu my demokraté nezasahujeme. Jenomže soud soudí jen to, co se mu předloží, vy zmetci.

  Putina na vás (ale co si budeme povídat, Si by byl lepší - a guillotina za korupci).

  Velekněz Ratata

  OdpovědětVymazat
 12. No vidíte, co už kolem toho všechno bylo, a není síly, která by s tím udělala pořádek. A to je s kde čím, kamkoliv se člověk podívá a kam až lidské oko dohlédne.

  OdpovědětVymazat
 13. Všechno je v pořádku, protože by jinak v Bruseli zasedla demokratická vyšetřovací komise:))) Teď vážně, když chcete vytunelovat Evropu a nahnat lidi na Majdan, dosadit vůdce a poslat armádu na Rusko, tak přeci si šmejdi neodsoudí svého vojáka. Volte ty, na které šmejdi nadávají, ti jim překážejí!

  OdpovědětVymazat
 14. Dceřinné firmy OKD krachují . Na uhlí spíme a budeme hladovat !

  OdpovědětVymazat
 15. Bakala je "člověk v nouzi" doporučuji sbírku na jeho podporu.��

  OdpovědětVymazat
 16. Piráti : bu bu bu a skutek utek . Je to strana dredových klav a sqoteru .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Je to strana dredových klav a ..." - To bude
   trapas, až Babiše ty dredové hlavy DOSTANOU!

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.