Reklama

sobota 3. února 2018

Zbyněk Fiala: Zpráva o FBI mění podezřelé

Zbyněk Fiala
3.2.2018  VašeVěc


Americký prezident Donald Trump odtajnil zprávu sněmovního výboru pro kontrolu zpravodajských služeb (či spíše jeho republikánské většiny), ze které se dozvídáme, že „ruská stopa“ vytrvale lepená na Trumpa, vznikla z podnětu a za peníze Demokratické strany. Skutečně měla ovlivnit volby prezidenta – ve prospěch Hillary.Nelze se divit vedením FBI a Demokratické strany, že se tak tvrdošíjně bránili zveřejnění zprávy výboru sněmovny pro kontrolu zpravodajských služeb. Bránili, ale neubránili. Venku je svědectví, že lze ušít politicky motivované policejní obvinění, jehož smyslem je nedopustit určitý volební výsledek. A když se to nepovede, navazuje snaha výsledek zvrátit.

Výbor ve stručnosti zjistil, že FBI se zamotala do politického komplotu. Začalo to tím, že požádala zvláštního soudce pro zpravodajské služby o povolení sledovat člena Trumpova štábu, ale zatajila, že podnět vychází z politicky motivovaných obvinění pořízených za peníze štábu Hillary Clintonové a Národního výboru Demokratické strany. Že tedy nežádá o souhlas s úkony ve věci národní bezpečnosti, ale snaží se zabránit zvolení Donalda Trumpa.

Klíčovým svědkem, se kterým FBI pracovala, byl bývalý britský zpravodajský důstojník Chrostopher Steele. Pořídil kompro na Donalda Trumpa, avšak tato „Steelova zpráva“ byla zpracována z podnětu a za peníze vedení Demokratické strany a kampaně Hillary Clintonové. Měla doložit Trumpovu spolupráci s ruskou vládou při ovlivňování prezidentských voleb v USA. Sám šéf FBI James Comey to později označil za „pomlouvačné a neověřené“ informace. Také další vedoucí představitelé FBI věděli, že Steele je nedůvěryhodný a sleduje hlavně novinářské senzace. Proto s ním později přerušili kontakty.

Jenže soudce se nedozvěděl nic z toho, co by vneslo do Steelova svědectví pochybnosti. Nedozvěděl se, že to je politicky motivovaná akce za peníze Demokratické strany, ani že Steele není věrohodný. A nedověděl se to čtyřikrát po sobě. Zákon totiž umožňuje sledování jen po 90 dní, pak se musí žádat znovu. FBI nehodlala sledování přerušit, proto žádala soudce o povolení celkem čtyřikrát, ale ani jednou přitom neuvedla relevantní informace.

Demokraté se teď svíjejí, že na tom přece nezáleželo, protože byly i jiné doklady o „ruském vlivu“ na prezidentské volby a o kontaktech Trumpova štábu s ruskými představiteli. Jenže toto tvrzení vyvrátil už v prosinci loňského roku náměstek ředitele FBI McCabe, který zmíněnému sněmovnímu výboru řekl, že bez „Steeleho zprávy“ by FBI k soudci nešla. Tomu se nelze divit. Tím prvním sledovaným byl Carter Page, dobrovolný spolupracovník Trumpova volebního štábu, který byl podezřelý hlavně tím, že měl roku 2016 přednášku na nějakém mezinárodním sympoziu v Moskvě, kde před lety působil jako zaměstnanec americké globální investiční banky.

Nejdrsnější sdělení najdeme téměř na konci zprávy. FBI se opakovaně tvářila, že jedná nezaujatě, v ryzím zájmu národní bezpečnosti. Byla tu však jedna drobnost. Steele udržoval kontakt s ministerstvem spravedlnosti přes náměstka Bruce Ohra (ministerstvo má i funkci prokuratury, čili byl to kontakt s náměstkem nejvyšší státní zástupkyně). A ve stejné době byla Ohrova manželka najata za peníze kampaně Clintonové na hledání dalšího kompra na Trumpa.

Ohrův rodinný podnik vrhá stín i na další účastníky. Ohr úzce spolupracoval s jiným náměstkem ministryně Rosensteinem. To je důležité jméno, protože to je dnes hlavní státní představitel, který stojí nad zvláštním vyšetřovatelem Mullerem. Jmenoval ho a je jediný, kdo ho tedy může i odvolat. Muller byl jmenován do funkce zvláštním způsobem. Měl to udělat ministr Sessions, ale ten se z případu vyloučil hned na začátku. Nakonec proto Mullera jmenoval Rosenstein. Kdyby se tedy zatřásla s Rosensteinem židle, třese se i Mullerovi. A Muller je opravdu rozjetý, v nejbližších dnech si chce předvolat Trumpa.

Další důležitou osobou v případu byl náměstek ředitele FBI McCabe. Ten právě odstoupil, stalo se to přesně den poté, co Trump řekl, že přísně tajnou zprávu sněmovního výboru odtajní a umožní její zveřejnění. McCabemu zpráva rozhodně uškodila. Výbor měl k dispozici korespondenci, ze které vzniká dojem, jako by u něj působilo nějaké spiklenecké „druhé centrum“. Naznačují to textovky dvou zamilovaných pytlíků v řadách FBI, kteří si nechali vlézt do mobilů a ukrást 50 tisíc esemesek. V těch se vytrvale baví o sobě i situaci.

Jedna z těch zpráv mluví o schůzce u McCaba v době, kdy Trumpova hvězda začínala stoupat. Vedení FBI se chtělo „pojistit“ pro případ, že Trump bude zvolen. Co tím bylo míněno, se z té textovky vyčíst nedá. Z další koresponcence je pak zřejmé, že „Steeleho zpráva“ byla úmyslně poskytnuta médiím formou “úniku“.

FBI tedy kopala za Clintonovou a dostává se do situace, kdy bude muset hájit oprávněnost svého postupu. Vyšetřování ruské stopy mění směr. Republikánská většina sněmovního výboru pro kontrolu zpravodajských služeb se snaží svojí zprávou doložit, že tím, kdo si s ruskou stopou začal, byli Demokraté a že měli spojence v FBI.

44 komentářů :

 1. Fajn. Tohle my víme i bez nich už dávno.
  Teď mne zajímá, co s tím budou dělat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 3. února 2018 18:33
   15:04 - milý Míšo, máte bujnou fantazii. Bez ODKAZU a skutečných FAKTŮ, které nesnáší dokumentarista a editor NR pan V. Dvořák, vám to může uvěřit pouze on, posluchač pitomin od politruků, které zřejmě vyhledával? Jak sám uvedl pro NR.


   Václav Dvořák 3. února 2018 22:25
   Vaší hloupé poznámce moc nerozumím. To, že nenávidíte Novou republiku nechápu také. O jakých politrucích mluvíte? Nejste trochu zmetený?


   Anonymní 3. února 2018 22:27
   To jen jedno hovádko (18:33) chce kalit vodu.


   Anonymní 3. února 2018 22:44
   15:59 Oslovuje ho "doktore", protože se to celé odehrává v blázinci. A tamní klienti to pak šíří jako pravdu. Smutné je, že se najdou další potenciální klienti, kteří tomu bez přemýšlení věří. Vždyť je to pitomost jako vrata.


   Anonymní 3. února 2018 23:16
   Václav Dvořák1. února 2018 13:04
   11:15 - vy mi s těmito ubohými frázemi hrozně připomínáte politruky minulého režimu. Člověče, je na čase, abyste začal používat vlastní hlavu a neplácal, jak tu předvádíte, samé pitominy


   Anonymní 3. února 2018 23:32
   23:16 Zde máte Vaš politrucký komentář, styďte se pane zmetěný! Editore NR Václave Dvořáku, lidé vám zde ze sebe dělají stáda VOLŮ!!!


   Václav Dvořák 3. února 2018 22:25
   Vaší hloupé poznámce moc nerozumím. To, že nenávidíte Novou republiku nechápu také. O jakých politrucích mluvíte? Nejste trochu zmetený?


   VÁŽENÍ DISKUTUJÍCÍ MANIPULÁTOR DISKUZE PAN EDITOR VÁCLAV DVOŘÁK Z NÁS VŠECH DĚLÁ SVÉ NÁDENÍKY A LŽE. KDYŽ MU TO DOKÁŽETE, UDĚLÁ VŠE PROTO, ABY VÁM ZAMEZIL UKLÁDAT KOMENTÁŘ, KTERÝ NENÍ VULGÁRNÍ, NEODPORUJE PRAVIDLŮM DISKUZE, ALE JEMU SE NEHODÍ, JELIKOŽ PŘEDKLÁDÁ SKUTEČNÁ FAKTA. MNE NAŘKL POLITRUKEM BÝVALÉHO REŽIMU I KDYŽ PŘÍSPĚVEK BYL '' POLITRUKA'' AMERIČANA NOVINÁŘE ERIKA BESTA, TÝKAL SE JAKUBA JANDY NA PŘEDCHOZÍCH STRÁNKÁCH - FAKTŮ K JEHO VYSTAVENÍ PANEM DVOŘÁKEM.
   JAKÝ JE PAN DVOŘÁK KÁDR, ZNEVĚROHODŇUJE CELÉ NR. PŘEČTĚ TE SI DLE ČASOVÉ OSY JEHO CHARAKTER NAD TÍMTO SDĚLENÍM.
   DĚKUJI

   Smazat
  2. Ten článek je od Fialy, ne od Dvořáka. Asi ti to uniklo, ale to se není čemu diviz. kde není mozek, není spojení.

   Smazat
  3. Bože, co jsem komu udělal, že mne trestá? Kam zmizela logika toho anonyma v 23:59? Kde nechal rozum? Vždyť ten jeho text nelze brát ani jako urážku.

   Smazat
  4. 1:13 Dvoraku, mazes a tim jsi se sam poslal do zumpy moralne narusenych

   Smazat
  5. To máme za to, že skončily volby a všichni ti, co byli nasazeni ke stavům a klikali na protizemanovské kandidáty, se vrátili zpět na vyloučené weby a teďka nám to tady za trest zasviní. Připravme se, bratři, na chmurné časy, kdy se budeme muset prokousávat sprosťárnami. Nedalo by se je přeplatit? Anonyme, hnojomete, co říkáš?

   Smazat
  6. 8:21 Já ti to řeknu asi tak: tohle celý vo tý "republice" je blamáž! Realita je taková, že židobolševik david sní o tom, že se stane rudým komisařem jako jeho příbuzní v Rusku před 100 lety! A že to on a jemu podobná svoloč by rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jimtu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do pecí lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Smazat
  7. Nechápu, proč kdosi článek označuje za snůšku lží, proč nemáme číst v češtině to samé, co čtou čtenáři např. v BBC?

   http://www.bbc.com/news/world-us-canada-42894292

   Pozn. MEMO už bylo publikováno a je to bomba.

   Smazat
 2. Co je to američan? Hlupák přesvědčený o tom že vládne světu. To že nemůže nikam vycestovat, protože tři čtvrtiny světa by ho nejraději odkrouhly, nad tím nepřemýšlí. Sedí u bedny, žere a čumí a na to že má taky mozek už zapmněl. A tak mu média lejou do hlavy čím dál tím větší lži. A tak už věří že Rusko napadne Anglii, že Rusové zaútočili na Ukrajinu. Že se připravují napadnout Polsko. Politici totiž přišli na to. že vyděšenej američan je ještě lépe ovladatelnej než blbej američan. A pro nás to platí také - viz odpůrci pana prezidenta - srobnatelná hovada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle sebe soudím tebe, viď blbe?
   Na to že Amík nemůže nikam vycestovat jsi přišel jak, magore?

   Smazat
  2. Zajímavé tvrzení, zajímalo by mě, v kolika zemích světa jste byl Vy? Já navštívil několik desítek zemí, na všech kontinentech (s výjimkou Antarktidy) ;) a mohu konstatovat, že občany USA jsem potkal všude. A kupodivu obvykle nebyli o nic "hloupější, arogantnější, nevychovanější apod." než kdokoliv jiný...

   Smazat
  3. 23:01 Naprosto souhlasím, jenom ten 23:15 nic nepochopil. Zřejmě vzorek voliče pana profesora:-))))

   Smazat
  4. 23:15 Víš chudinko. Projel jsem celý svět a hodně jsem toho viděl. O Američanech toho vím také dost. Dnes ale hodně vědět se nenosí. Dnes je v módě hopkat před ambasádou USA a čekat jak tě podrbou za oškem a tvoje parchanty pošlou za odmněnu studovat nebo hrát hokej do USA. Takhle si svoje poskoky zavazuje CIA už dlouhá desetiletí. A co z toho vyplývá, tvoji parchanti budou stejně blbí jako jsi ty.

   Smazat
  5. 23:38
   Ty jsi ale kus dementa. Tak běž cestovat a poznávat dál. Prstem po mapě jako dosud, blbe.

   Btw, jak je možná že CIA připustila aby anti-ami dement jako jsi ty "procestoval celý svět"? Vyprávěj a přeháněj :-D

   Btw 2, párkrát do roka procházím kolem US ambasády na Tržišti a nikdy jsem tam neviděl nikoho "hopkat". Prostě mám smůlu, svět je zlej :-D

   Smazat
  6. Víš, když hopkáš a čekáš až tě podrbou za ouškem, tak nesleduješ okolí. Pozdravuj parchanty v USA. CIA platí dobře,co?

   Smazat
  7. 0:15

   Jo. Platí skoro tak dobře jako FSB. Pozdravuj na ruské ambasádě a nepřestávej sledovat okolí, magore :-D

   Smazat
  8. Nebuď nahněvanej. Já se na tebe nezlobím. Já tě mám u prdele poskoku americkej.

   Smazat
  9. 0:49 Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! Sám chcípneš někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu:)
   Vy mrdky rudé, co po vás zbude? Jen země zničené a národy chudé ...

   Smazat
  10. 9:11, čoveče, nač tolik vášně! Nac do toho cpát škaredýho trpaslíka z Kremlu? Prostě Hillary zas něco nevyšlo, no. Že vy jste do ní blazen?

   Smazat
 3. Kéž by všechny tyhle lidi odsoudily a zavřely.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kéž by jsi se naučil česky, blbe.

   Smazat
  2. Neopruzuj pohunku krvavé Hillary!!

   Smazat
  3. 23:17 Běž do hajzlu havloidní debile.

   Smazat
 4. Chuj s Trumpem,Killari a cia.Nech sa yebu !!

  OdpovědětSmazat
 5. Pravda si hledá cestu...

  https://www.youtube.com/watch?v=_MfX2og-y94&feature=youtu.be

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tohle jsem se tady (pred par dny) zkousel zeptat Honolulu a dostal jsem odpoved od nejakeho pytlika, ktery mi tvrdil, ze v US "se intenzivne pracuje na sanaci zeme a zamestnanost je nejnizsi...." pak ale nechapu, proc vyhazeli (vloni v srpnu) 2000 nasich kolegu, prevazne v Kalifornii a my ted musime dodelat celou praci i za ne. Kdyz jsem se zeptal sefa, jestli opravdu nejsou penize, jednoho konkretniho cloveka vzit z5, odpovedel mi: "muj sef (je v UK) mi rekl jasne. Je treba si vybrat, jestli vezmu zpatky jednoho cloveka v SFbay, nebo 2-3 lidi nahajruju v Praze". To byla ledova sprcha! V SFbay jim zivotni naklady stouply tak vysoko, ze uz se tam clovek praci neuzivi. Hned jsem uvedl pripad nejake zenske z Facebook-u (kampus v MPK patril totiz te nasi firme, takze ho dobre zname), ktera na tech parkovistich kolem, bydli s dcerou v obytnaku, protoze jako matka-samozivitelka, nema na bydleni. Jeji kolegove to dlouho pry take nevedeli. Myslim, ze v US je to na: "strukturalni cejndze".

   Smazat
  2. Zapomnel jsem napsat, ze ty 2-3lidi v Praze, jsou nakladove srovnatelni, s tim jednim clovekem v SFbay

   Smazat
 6. Nepřipomíná Vám to něco,že se i u nás podobně ovlivňují volby?Pak opravdu záleží na voličích,jestli se nechají oblbnout.

  OdpovědětSmazat
 7. Trochu jiný směr vyšetřování než nahoře popsaný ukazuje článek Igora Lukeše:

  https://www.lidovky.cz/lichoceni-kremelskemu-kgbakovi-i-prani-penez-jak-ruske-tajne-sluzby-pomohly-trumpovi-g49-/zpravy-svet.aspx?c=A180203_121712_ln_zahranici_dv

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, Lukeš, ten bude mít onačejší informace než republikánská klika v americké sněmovně, to všichni chápou. A mimochodem, prej lidovky, patřící Babišovi, kopou proti USA a za Rusko a Zemana. To by už dávno Procházkovou a spol vymetli, ale nestalo se tak. Článek nečtu, protože jim nebudu zvyšovat rating.

   Smazat
  2. 7:53, nedělejte ze sebe cvoka. Jste snad člen Demokratické strany USA nebo zamilovaný do Hillary Clinton?

   Tady je pewpos z vyšetřování:

   https://www.politico.com/story/2018/02/02/full-text-nunes-memo-fbi-transcript-385057

   Smazat
 8. A všechno to už dávno naplánoval Lavrentij Berija...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, teďka jsi to prokecl, zejtra bude v Echu, že Berija je fotr od Donalda, že to přiznaly proruské weby.

   Smazat
  2. Kdepak! Je to úplně jinak!

   Donald je potomkem mongolského ministra zahraničí, který ho zplodil na podzim 1945 v jednom moskevském hotelu s tamní děžurnou. Došlo k tomu nedopatřením: Tato agentka KGB totiž do jeho pokoje vstoupila, protože si spletla dveře. Byla nasazená na čínského delegáta.
   Berija zareagoval velmi pohotově, a domluvil s Mongolcem, že zbouchnutou pokojskou vezme s sebou do OSN. A tak se Donald narodil v New Yorku.

   Když Beriju zaStřelili, našel záznam o smilstvu v sejfu Andropov. Ten na Donalda nasadil Ivanu Zelníčkovou z Gottwaldova. Nejdřív museli přesvědčit Marii Zelníčkovou, která dceru chtěla provdat za Karla Gotta.

   Když Zelníčková povadla a odpadla, a hrozilo, že se Donald stane kořistí Slovinců, Putinovi agenti Donaldovi podstrčili mladou Jekatěrinu Rybolovlevovou, co jí patří AC Monaco. S její pomocí podplatili funkcionáře FIFA, aby se mistrovství světa konalo v Rusku. Putina při té příležitosti plánuje otrávit největší světové fotbalové hvězdy a naházet je do jezera Bajkal.

   Petr Hájek o tom právě píše knihu. Existuje už smlouva na překlad do mongolštiny a tibetštiny.

   Smazat
  3. 9:40, :) talentovaný, uvidíme, co bude dál kolem MEMO. V zahraničí to začíná bublat a ve zdejších vodách se k tomu poprvé dostal NavajaMM od Bavorů. To bude teprve big story.

   Smazat
 9. Jsem opravdu překvapen, že pravda i v USA pomalu vychází najevo.Děkuji panu prezidentu Trumpovi. V EU by se toto stát nemohlo, zde je pravda zakopána hodně hluboko. Zde třímá otěže velice pevně stále starý Juncker, Merkel a spol. a jejich opora příšerně přeplácený europarlament jako kolorit. Juncker má zcela evidentně své poslání nebo zadání od svých loutkovodičů, jak zničit EU. Je to vidět na jeho každém rozhovoru s nějakým evropským redaktorem, podobného smýšlení, což pak dokáže přivést Junckera přímo do extáze a řekne i to co by za střízliva nám říci nedokázal. A není to pro nás nic radostného. Když si, ale budeme do europarlamentu volit pořád ty samé štětiny, pospíšili či teličky, tak s EU to lepší nebude. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 10. S nasim presidentem je vse v nejlepsim poradku a bude-li dale pokracovat od uspechu k uspechu tak ma zajistene misto mezi nejslavnejsimi muzi v dejinach Ameriky !

  ------------------------------------------------------

  Nick Brouk Pytlik je stoupenec Berniho Sanderse - utopistickeho socialisty, ktery je vyjimkou mezi Zidy tim , ze neumi pocitat a tim, ze mu Hillary uzmula finance na jeho kampan, coz nas reozesmalo.

  ------------------------------------------------------

  Amerika je moc fain zeme s bohatym spolecenskym zivotem a je stale budoucnosti a nadeji sveta. V Americe se houzevnate pracuje a silne zije. Amerika obohacuje a diky presidentu Trumpovi pomalu a jiste meni kurs od globalismu k patriotismu !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 11. Pravda? To co se tam děje mezi zdegenerovanýma zvrhlýma parazitama je známé od vzniku JUSEJ. Že parazitují na celém světě je také známo celou jejich historii. Člověku je vrozené od přírody jít snažší cestou ale moudrému je jasné že ne každá snažší cesta je pro jeho potomky dobrá. V podtatě jde o to, že ti vyvolení chtějí snížit počet obyvatel země a to co se děje je jediná možná cesta. Někteří zvrhlý zdegenerovaný paraziti jsou tak agresivní, že by to chtěly řešit radiálně a to je nebezpečné. Všechno ostatsní jsou jenom bajky pro oblbnutí lidí aby ani netušily co se na ně chystá. Nejvyšší moc je příroda.

  OdpovědětSmazat
 12. Pane Fiala, tak je je rozdelena Amarika na vlastence v cele s presidentem Trumpem, a stoupenci Sorose - globalisty, tak je rozdlene i Cesko !
  Vim urcite / definitivne , ze nase strana s agendou presidenta Trumpa to VYHRAVA na cele care !
  FBI je take rozdelene na dve skupiny a vetsi mnozstvi jejich autorit - nizssich hodnosti, je na strane presidenta Trumpa !
  z obrovskeho mnozstvi zprav , kterymi jsme ted bombardovani je dulezite si vybrat pouze podstatne.

  A podstatne je , ze globalisticka agenda byla zastavena. bude zastavena i v Evrope.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 13. Je tezke se sem dostat (na vas web) a casto jsem fanaticky mazan, protoze vase informace jsou zmonopolizovany a jsou v rukou vasich nepratel.

  Nejzajimavejsi je, ze pres veskery monopol lide mediim prestavaji verit, coz se projevuje silne v Americe a u vas VOLBY dokazaly to stejne.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:14
   Ba ne, nejzajímavější je něco jiného - jak se blbec jako ty, dokáže brát vážně.

   Smazat
  2. 11:14
   To byl výkřik inteligenta - tebe. Drž radši zobák, hňupe! :)

   Smazat
 14. Takové zajímavé téma a nikdo nediskutuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:18

   To je naprosto normální. Nová republika si tím, že umožňuje anonymní přístup, pomohla vytvořit publikum složené z primitivů, kteří se sem chodí hádat mezi sebou a sprostě útočit kohokoli, kdo se jim nezamlouvá.

   Ponechávám stranou otázku výběru (vykrádání?) článků - jelikož k tomu finančně ani jinak nepřispívám, nemohu si osobovat ani právo do toho mluvit.

   Trvám ale na tom, že za to, jaká sprostá verbež se tu shromažďuje producíruje, může v první řadě samotná redakce NR.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.