Reklama

pátek 9. února 2018

Znovu padají bomby na Afrín: Breaking! Válka je zločin proti lidskosti!


Jana Maříková
9. 2. 2018
Dva dny to vypadalo nadějně. Od začátku turecké agrese vůči kantonu Afrín, nazývané bohužel i našimi západními médii "operace proti kantonu Afrín", a tureckým tiskem dokonce "operace olivová ratolest" sleduju hlavne facebook. Mimochodem - jak hluboko jsme jako Západ klesli, když jsme si tenhle symbol míru - olivovou ratolest - nechali vyvlastnit! Sleduju facebookové stránky lidí, Kurdů, kteří přímo z místa bojů posílají zprávy, videa a fotky, a stránkyKurdů žijících v Evropě, kteří je zpracovávají, komentují a poskytují rozhovory médiím - pokud tato vůbec mají zájem. O tichu kolem Afrínu už jsem přece psala....Dva dny hlásili místní bojovníci, hlavně z YPG - Lidové obranné jednotky (kurdsky Yekîneyên Parastina Gel), že Turci se nemůžou hnout a mají značné ztráty na lidech i technice.


Od 4. února totiž Rusové nedovolili tureckým bombardérům vzlétnout nad syrské území - tehdy jim džihádisté sestřelili Suchoje a pilot se po katapultování se z letadla zabil na zemi granátem i se svými vrahy. Od té doby se Turci v Afrínu skoro nikam nepohnuli a kromě "hrdinských videí", na nichž džihádisté , kteří jsou zařazeni do bojů vedle turecké armády, znetvořují mrtvá těla především žen, zpívají písně o smrti nevěřících a kradou kuřata, toho moc nepředvedli. Začalo to vypadat nadějně a člověk by si mohl myslet, že se Rusové vzpamatovali z omámení a bomby z letadel už na Afrín padat nebudou.

Dnes jsem si otevřela facebook po půlnoci a co nevidím -
Leontina Peterlacean -
"Poté, co Rusové uzavřeli vzdušný prostor nad Afrínem na několik dní od doby, kdy byla setřelena jedna z jejich stíhaček, dnes tento prostor znovu otevřeli. Město bylo bombardováno tureckým letectvem, tedy letadly vyrobenými v USA. Včera spustila útok syrská armáda, která zahájila ostřelování pozic SDF z východní strany řeky Eufrat v provincii Deir Ezzor a snaží se pokročit směrem k tamějším ropným polím."

(SDF (z anglického: Syrian Democratic Forces) nebo QSD, je aliance kurdských, arabských, asyrských, arménských a turkmenských milicí založená během Syrské občanské války. Spolek byl založen v říjnu roku 2015 v Sýrii, s cílem vyhnat Islámský stát z východního syrského guvernorátu Rakka a dalších oblastí Sýrie. SDF se pokládají za "Sjednocenou národní vojenskou sílu skládající se z Kurdů, Arabů, Asyřanů a všech ostatních, kteří žijí v zeměpisné oblasti Sýrie)

Vyděsila jsem se a rozhodla si to ověřit.

Kerem Schamberger -
"Breaking!
Zdá se, že Rusko opět otevřelo vzdušný prostor nad Afrinem pro turecké letadla. V současné době je bombardováno centrum města Afrín, město, kde žijí stovky tisíc uprchlíků.
To jsou válečné zločiny a Rusko a Západ jsou spoluviníkem".

Bohužel, nebyla to "fake news"....

Jeanette Hill sdílela video uživatele RH News Agency -
"Breaking - Turecko bombarduje USA podporované kurdské město Afrin v severní Sýrii. Právě teď."
Jeanette Hill - "Turecké letecké útoky se dnes zaměřují na obytné oblasti v Afrinu. Není to někde poblíž fronty, je to město, kde žije více než milion lidí v důsledku přílivu uprchlíků z jiných částí Sýrie. Toto bezohledné bombardování je zločinem proti lidskosti."

A následná videa zraněných a mrtvých..... Zítra toho všeho přibyde.
A já se ptám - jak to, že Rusko, které má leteckou kontrolu nad syrským územím, tohle dovolí? Jak si máme proboha vybrat mezi dvěma válečnými zločinci, kteří svou nečinností dovolují Erdoganovi ničit jeden zmála prosperujících kantonů, dosud relativně ušetřených války, zuřící kousek za hranicemi, a vraždit civilisty po stovkách? Jakou roliv tom hrají ropná pole?

Protože kdo zlu neodporuje, je stejný jak ten, kdo zlo páchá.

Měla jsem v přátlích na fb - či doufám, že snad ještě mám - lidi z téhle oblasti. Už dlouho se mi neozvali. Tohle není nějaká vzdálená válka. Je kousek od nás a přímo souvisí s naším způsobem života. Tam se brání naše takzvané západní hodnoty - rovnost mužů a žen, sociální spravedlnost, demokracie jako způsob správy státu.

A koho podporuje Západ, NATO a Rusko? Novodobého sultána - chalífu, který tvrdě potlačuje opozici ve vlastní zemi a vede agresivní válku proti lidem, kteří se ani nemohou bránit na půdě OSN, protože prostě nemají vlastní stát! Erdogana, který se považuje za rovného papeži, nastoluje tvrdě islámský kurs a ve své armádě "zaměstnává" uprchlé džihádisty, proti kterým kurdské milice bojovaly spolu s Američany!

Dělá se mi z toho zle.

Jak řekla Katja Kipping, poslankyně za Die Linke, kteří minulý týden svolali mimořádnou schůzi Bundestagu : "Nic nepřiměje naše politiky, aby dostali zuby od sebe a agresi odsoudili".

Já na něco podobného mimochodem marně čekám od našeho prezidenta, kterého jsem volila za pískotu poloviny národa. Panuje hluboké ticho a jediní, kdo křičí, jsou Kurdové v ulicích Evropy. Ale my ležíme pod postelemi a zacpáváme si uši. Je načase s tím přestat - Erdogan se svými islamistickými bratry se nezastaví v Kurdistánu, potáhne dál a má početné páté kolony v evropských zemích.

42 komentářů :

 1. Vážená paní,pláčete pěkně ,ale na špatném hrobě.To vaše SDF se dalo do holportu s ušáky. Tak nespílejte RF USSA tu válku začali a stále ji udržují.Tak se laskavě obracejte na tyto nestvůry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tak. Jen dodám ,že SDFF jsou taky převlečený isisáci a jiná havěť co po ppřekročení Eufratu mění vizáž a název. Myšlení však nikoli .Bredy

   Smazat
  2. Anonymní 9. února 2018 12:50

   Hezký den,
   Umístím zde video z Evropského parlamentu, týká se i tohoto příspěvku. Co proti tomuto násilí činí EU, více na videu, které za moment dodám, omlouvám se, musím jej zpracovat do odkazu!

   Zde možno shlédnout přislíbené:

   https://uloz.to/live/!fyGpsmlv40ud/italsky-europoslanec-vycinil-neschopnost-prakticky-ve-vsem-vedeni-ep-mkv-avi-mp4

   Smazat
 2. Hezký den,
  Umístím zde video z Evropského parlamentu, týká se i tohoto příspěvku. Co proti tomuto násilí činí EU, více na videu, které za moment dodám, omlouvám se, musím jej zpracovat do odkazu!

  OdpovědětSmazat
 3. Pjakin Otázky-Odpovědi 29.1.2018 :

  Dále je tu otázka od Margarity, která prosí okomentovat prohlášení Kurdů o zradě Moskvy v Afrínu ve prospěch Erdogana. Uvádí citát: „Rusko mělo v Afrínu své vojenské zastoupení po dobu dvou let. Platily tam určité dohody a Rusko nás zradilo. Když ignorovalo všechny dříve uzavřené dohody, předvedlo se jako bezzásadový stát.“ Konec citátu.

  Rusko nikdy nikoho nezrazuje! Rusko vždy plní své závazky z dohod, které uzavřelo, ať už je to pro něj jakkoliv těžké. Kdyby bylo Rusko takové, jak je popsáno v tomto prohlášení, tak by nikdy nezasáhlo do syrské války v době, kdy už všichni počítali dny do svržení Asada, kterého měl postihnout osud Kaddáfího. V těchto podmínkách, pro Rusko absolutně nezáviděníhodných, byl zásah do této války z hlediska každého politického lídra sebevraždou. Jenže v čele Ruska je gosudar, znovu opakuji. A když do Sýrie vstoupil, přičemž tím hájil naše zájmy v rámci ruské globální politiky, tak jsme své závazky, které jsme na sebe vzali, SPLNILI.

  OdpovědětSmazat
 4. A je zbytečné, aby se to snažili překroutit ti Kurdové, kteří sní o vytvoření svého státního útvaru. Já jsem mimochodem nejednou říkal, že to bude jednou tak jako tak nutné řešit, že Kurdové musí mít svůj státní útvar a otázkou jen zůstává, jak bude vypadat a na základě čeho bude vytvořen.

  Nejperspektivnější státní útvar by v podstatě mohl být vytvořen na základě tureckých Kurdů s přístupem ke Středozemnímu moři po pádu Turecka. A v Iráku a Sýrii by mohly být kurdské autonomie.

  Ale co se tedy stalo a o jakých dohodách se mluví v tom prohlášení? Když Rusko vstoupilo, když se zapojilo do války proti ISIL, tak znovu opakuji, že situace v Sýrii byla velice, opravdu velice kritická. Takže jakékoliv síly, které v té či oné míře bojovaly proti ISIL byly do určité míry spojenci. A těmi byli i Kurdové na severu Sýrie.

  Jenže tito Kurdové se rozhodli, že politické zastřešení ze strany USA je daleko spolehlivější, výhodnější a perspektivnější. A v roce 2015 se o tom s nimi nikdo nedohadoval. Zvolili jste podle svého, zvolili. Tak teď pojďte koordinovat válku proti ISIL. A v souladu s tím byla také uzavřena dohoda.

  Rusko jednoduše fyzicky nemohlo Kurdům slíbit cokoliv, co by zasahovalo do sféry jejich politického zastřešení ze strany USA. Rusko v daném případě mohlo mluvit pouze za vládu v Damašku, pouze za Asada. A co říkal Asad?

  Asad mluvil o obnově územní celistvosti celé Sýrie. A o čem neustále mluvili v Moskvě? O obnově územní celistvosti celé Sýrie! Terorismus měl být zlikvidován a Sýrie se měla stát jediným, uceleným státem. To bylo základem všech politických dohod a to i s Kurdy na severu Sýrie.

  ISIL byl v podstatě v Sýrii poražen a tak začala být aktuální otázka obnovy syrského státu. A najednou Kurdové hecovaní z Washingtonu prohlásili, že oni mají své VLASTNÍ ÚZEMÍ. „My chceme, aby se to území osídlené Kurdy stalo naším vlastním státním útvarem.“ Nemluvě o tom, že si tam promptně zařadili i území, které není většinově osídleno Kurdy. Proč by to nemohli nenápadně udělat pod záminkou boje proti ISIL?

  Tak jako tak na ta území už vstoupili se svými bojovými jednotkami a potom nenápadně pozapomněli, že by to území měli vrátit Sýrii a to včetně svého území, a potom teprve vést politický dialog a v něm si vymezit postavení kurdské státnosti v Sýrii. Tím měli začít. Napřed jednotná, ucelená Sýrie, a potom právo národa na vlastní státnost.

  Oni se ale vydali jinou cestou: „USA nám dávají zbraně a říkají, že si máme založit vlastní republiku. A my rovnou vystoupíme i proti Turecku.“ Vždyť se na to podívejte. Jednalo se o neustálé provokování ze strany USA. Tato provokace měla vést k rozeštvání Ruska a Sýrie ve válce s Tureckem. Ale Rusko a Sýrie nehledě na určitý zájem, aby tam ty procesy probíhaly, řekly: „Proč bychom měly my s ohledem na jakési americké nebo turecké zájmy prolévat krev syrských nebo ruských vojáků? Tak to ne pánové.

  Sami jste si kaši zavařili. Je proto jednodušší, abychom se teď stáhli a vy si tu své závazky vyřešte. My se stejně postaráme o obnovení syrské územní celistvosti. Takže si řešte své problémy a nezkoušejte vydírat: „Ó, vy Syřané, vy jste povinni obnovit územní celistvost.“ To vy si ujasněte své politické zastřešení. Zda budete i nadále s USA proti Turkům a Sýrii, proti centrální vládě, nebo přece jen budete hájit své vlastní kurdské zájmy a svůj vlastní státní útvar. Takto je třeba to posuzovat. A Rusko přesně v těchto parametrech jednalo. No z jakého důvodu bychom měli za nějaké... My jsme nikomu neslibovali, že budeme umírat za něčí politické cíle.

  Vstoupili jsme tam s vlastní koncepcí vedení války, se svými zájmy, které plníme a nikdy neporušujeme dané slovo, protože nedodržené slovo se vždy prodraží.
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-29-01-2018/

  OdpovědětSmazat
 5. Ano, umírají lidé v Afrinu, ale nejen tam, ale v celé Sýrii. Problém Kurdů je složitý. Vytvořili jej Britové a Francouzi, když záměrně rozdělili oblasti, kde od nepaměti žili Kurdové, do více států, které pak pod existivaly pod kuratelou židoanglosasů a na něž se Británie i Francie vykašlaly. Z jedné strany je přirozená snaha Kurdů, aby měli také svůj národní stát. Jenže po více než 100 letech daného stavu, to znamená šílený problém pro všechny zúčastněné státy : Turecko, Irák, Irán i Sýrii. Pro Turecko by to byla pohroma, která by vedla k jeho likvidaci a dalším válkám. Rusko varovalo Kurdy před tím, aby se snažilo dosáhnout nezávislosti bojem - válkou a vsadili na světového agresora č. 1 - SSA ! Rusové řekli : Lépe dvacet let jednat se všemi stranami a psotupnými kroky získávat přes autonomii postupně i plnou nezávislost než válčit. Jenže Kurdové odmítli vrátit jimy a SSA obsazená území Syrskému státu a začali se, bohužel, chovat stejně jako teroristé ISIL - bojovat proti legální syrské vládě. Jejich konání je největším rizikem pro Turecko. Protože Rusko pochopilo, že v dané situaci jsou Kurdové jen nástroj SSA k rozdělení Sýrie a pokračování války, přestalo proto Rusko Kurdy chránit. Stávající situaci tak mají na vině především Kurdové sami a nesou tak těžké důsledky špatné politiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Říci, že Kurdové se chovají jako ISIL, to chce hodně silný žaludek.

   Smazat
 6. Dobrý den,
  musím konstatovat, že poloviční zprávy jsou stejně špatné jako lživé zprávy. Kurdové odmítli na území Afrinu centrální vládu a tak se stali její protivníky- to znamená, že centrální vláda, pokud nechce dělení Syrie, toto území získat zpět a to asi i násilím. Pro Turky jsou Kurdové teroristé - jsou ozbrojení a nepodléhají centrální vládě Syrie, tak co s nimi. Mají Rusové bojovat a umírat za Kurdy, když ti si hrají na vlastním písečku , resp. písečku USA?

  OdpovědětSmazat
 7. Přitom by stačilo, kdyby Kurdové uznali svrchovanost řádně zvolené syrské vlády nad kantonem Afrín, jakožto součástí Syrie ...místo aby se překrucovala realita tvrzením, že Rusové jsou váleční zločinci, PROTOŽE NESTŘÍLEJÍ. Kurdové si svobodně vybrali za svého strategického spojence Amíky, ale teď by chtěli, aby za ně bojovali Rusové....to je pěkná magořina!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtějí autonomii - vážně, už byste si měli něco přečíst....

   Smazat
 8. Chcel som to komentovať, ale väčšina komentárov je natoľko fundovaná, že nie je čo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kurdové a je mi jich líto, to podělali a teď brečej nad rozlitým mlíkem, kdyby trochu znali historii Ruska a malinko i chvílemi přemýšleli o tom jak se Amíci chovají ke svým spojencům, že je vdycky zradí, mohli mít to co nemaj a mít tak rychle nebudou. Bojovat asi uměj, ale s přemýšlením to nebude asi nic moc.

   Smazat
 9. Je zřejmé, že USA své spojence Kurdy, "obětovaly na pospas" svému spojenci v NATO Turecku. Pozoruhodné pro nás na věci je, že obě tyto země jsou též spojenci České republiky v NATO.

  Z historie bychom měli být dostatečně poučeni, že
  opravdový spojenec (přítel) se vždy ukáže až v okamžiku, kdy o něco jde. Zda u něho není "košile bližší než kabát"...
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 10. RUSKO SKONČÍ V SÝRII JAKO I V AFGHÁNISTÁNU.

  Budou tam umírat mladí ruští vojáci pro nic za nic. Kdejaký pologramotný debil je bude setřelovat protileteckými raketami Stinger zpoza buka. Rusko nikdy ani USA, ale ani Turecko v Sýrii neporazí, na to nemá ty dolary, které si strejda Sam vytiskne dle chuti kdykoli, zato paní Nabiullinová nikoli. Putinovo vedení obětuje vlastní národ za cizí zájmy v cizí zemi. Proč? Aby pokaždé na pohřeb každého sestřeleného pilota chodilo 30 tisíc osob? To je přece šílené!

  Vašek V.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:20 Zřejmě by bylo u Vás žádoucí, přestat se dívat na ČT, poslouchat a číst většinu našich médií.
   Možná, že po získání hodnověrných informací, nebudete psát takové "bláboly".

   Smazat
 11. Vendo máš to malinko popletený, strejda Sam si už dle chuti vytiskne tak akorát kulový. A za žádné cizí zájmy Putin nebojuje. Pokud nechce tyhle kozo.rdy a řezače hlav mít v Rusku a k tomu občanskou válku, tak nemůže jinak. Možná si Venouši nečetl ty příspěvky nahoře a V. V. Pjakin ti asi taky nic neříká. Véno tak se koukej polepšit a dej to do pořádku, je to pro tvoje dobro, nebudeš pak vypadat jako blbec. Myslíme to s tebou zaručeně dobře. Tak pá rozumbrado.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chytrouši, Rusové do Sýrie přišli na pozvání.Radši měli pomoci Jugoslávii a ostatní Slovany si chránit.

   Smazat
  2. Asi se vám to líbí moulové, že Putin vlastní národ ničí, kvůli tomu, že USA dělají dvojí politiku. Nezásadovou , protilidovou.USA uvěřil i Gorbačov a od té doby to jde se světem do propasti chytráčkové.

   Smazat
  3. asi si pleteš Putina s Jelcinem...

   Smazat
  4. Putin je pokračovatel zrádcovské politiky Jelcina a Gorbačova. Pjakin to říct nemůže , ale já ano .Je potřeba otočit kormidlem směrem k socialismu, nebo je konec nejen s Ruskem , ale i se světem.

   Smazat
  5. 17:09 "Šťastný" to člověče, víte vůbec o čem píšete ? Socialismus v podobě uskutečňované v SSSR, ale ani u nás, neměl, z řady důvodů, žádnou naději na pokračování a jeho případná reforma byla v "nedohlednu". Při jeho zániku svou úlohu také mj. sehrála "senilnost" a "nenažranost" jeho představitelů.

   Smazat
  6. Ale nekecejte, byla to zrada slabochů, kteří zbaštili zlodějskou, koloniální , konzumní společnost i s udicí. Hanba těmto zrádcům!!!

   Smazat
  7. 19:59

   No jo, ale není to divné, že lid proti té zradě nevystoupil? Kdo zbaštil udici-slaboši nebo lid? Nebo nakonec slabošský lid?

   Smazat
  8. On už to lid moc dobře ví, že Venca-flaška lhal a byl naivní .Jenže už je nová generace , a média i zrádci lžou, aby jejich zlodějna nebyla potrestána.

   Smazat
  9. 13:43 Po oznámení (Putinem), že IS v Sýrii je poražen a odvolání části ruských vojsk domů, se nechaly slyšet SSA, že válka nekončí. Pro ně samozřejmě nikdy. Nesmíří se s představou, že to nebudou ony, kdo bude v této oblasti ovládat situaci. Odstraněním Asada mělo být umožněno vybudovat přes Syrské území ropovody, kterými by se dopravovala ropa ze Saudské arábie do Evropy a byl by tak od dodávek této odstřiženo Rusko. Co by to pro jeho ekonomiku znamenalo, je nasnadě. Rusko v Sýrii (ale asi nikde) nemůže jít do přímého konfliktu s SSA, znamenalo by to asi celosvětový konflikt s použitím jaderných zbraní. Zatím tedy docela mistrně diplomaticky lavíruje. Nechť mu to vydrží. Q.

   Smazat
 12. Nevím, zda si Pjakin uvědomuje když tvrdí, že "Rusko nikdy nikoho nezrazuje! Rusko vždy plní své závazky z dohod, které uzavřelo, ať už je to pro něj jakkoliv těžké.", že sice ne Rusko, ale SSSR nás, ČSSR, v roce 1989 zradil. A nejen nás...
  Samozřejmě, "zdůvodnění" se vždy najde...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "...sice ne Rusko, ale SSSR nás, ČSSR,..."
   jenom pro upřesnění: ani Rusko, ani SSSR, ale Varšavská smlouva (včetně našich současných báječných spojenců Polska a Ukrajiny), a ta už neexistuje ...a stejně tak už neexistuje ani ČSSR ...a nebylo to v r. 1989, ale zřejmě máte na mysli 1968 ...a v tom roce Brežněv zradil především svojí ideologii...
   Trochu jste mi připomněl jeden vtip o radiu Jerevan, ale už si z něho pamatuji bohužel jenom "...nebyl to Zikmund, ta liška zrzavá, ale Hanzelka ..." zbytek jsem zapomněl:-(; nevzpomene si někdo z místních jak to bylo dál???:-)

   Smazat
  2. 14:14 To hovoří za vše.

   Odkaz:

   https://uloz.to/!uAkLnfX4M/leonid-i-breznev-nar-19-12-1906-dniprodzerzynsk-ukrajina-nejvyssi-predstavitel-sssr-v-obdobi-1964-1982-konecne-reseni-kyjev-usa-exbolsevik-jara-stetina-ato-sssr-vladli-ukrajinci-chruscov-podgornyj-kiricenko-vorosilov-havel-jpg

   Odkaz:

   https://uloz.to/!89jmF9VXu/n-s-chruscov-nar-17-4-1894-kalinovka-ukrajina-nejvyssi-predstavitel-sssr-v-obdobi-1953-1964-konecne-reseni-kyjev-usa-bolsevik-jara-stetina-ato-sssr-vladli-fair-play-ukrajinci-breznev-podgornyj-kiricenko-vorosilov-havel-mkv-avi-jpg

   Smazat
  3. 14:14 Zřejmě to máte "popletené", ten v 13:56 dobře ví, o čem píše. Brežněv v r.1968 rozhodně ČSSR nezradil, zradil Gorbačov v r.1989.

   Smazat
 13. paní jste hloupá jako štoudev.Svinští,komunističtí kurdové slouží pouze a jen zájmům USA zkurvenců,kteří skrze ně chtějí rozbít Sýrii.Fandím Turkovi,ať je vykope i s poradci nejen z Afrinu,ale i z Manbidže.....SDF je ksindl konglomerát kurdů ,arabů a isisáků a jakýkoliv boj proti těmhle sviním je naprosto legitimní...Erdogan jde proti USA a já mu držím palce.Stejně jako Rusům,Syřanům a Íráncům...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane mate to nejake popletene.Mluvte o vecech o kterych neco vite.Tady placate pate pres devate.Nejmenujete se Drahoš ?

   Smazat
 14. Vašek je blbeček od Jandy....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chytrouši ty jsi zase moula od Moulova

   Smazat
 15. souhlasím a od Ruska jsem to nečekala. Rozhodlo se, že potřebuje Turecko jako spojence a obětovalo lidi, je to nepřípusté

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaaak "obětovalo"????
   Když někdo skočí z mostu a ty neskočíš s ním, tak ho obětuješ???

   Smazat
  2. Mimochodem, pro tu co to nečekala. Aby lidé nebyli tak překvapováni doporučuji video V. V. Pjakina Otázky-odpovědi, právě teď jsem zkouknul poslední díl. Potom možná bude méně hloupějších překvapených lidí, protože plácat něco jen tak od boku mi nepřijde příliš chytré, zvláště tehdy když tady ta možnost poučit se je a přímo se nabízí.

   Smazat
 16. Vážená paní, vy situaci vůbec nerozumíte, informace čerpáte ze západních sdělovacích prostředků, možná Bíle přilby apod. Vy tu nahrazujete Uzunogla ted´ na této stránce? Já vám tu ani nebudu psát počet let, kolik jsem strávil v Turecku, ale z vašeho amaterismu se mi dělá špatně. Já ještě pamatuji v Turecku dobu, kdy Kurdové tu podnikali bombové útoky proti civilistům, Istanbul, Izmir apod., sedíte v restauraci a vedle bouchne bomba a jdete do kytek, ted´ ty bombové útoky Kurdové podnikají jen na vojáky a policii, ale pořád na východě něco bouchá. Celou tuto akci spustilo USA, když vyhlásily, že na hranicích Turecka vycvičí 30 tisíc kurdských partyzánů, kteří mohou kdykoliv překročit hranici a postřílet pár lidí v Turecku a zase se stáhnout do Sýrie. Toto přece USA dobře věděly, že toto se Turkům sakra nebude líbit. Oni to zkrátka mohli předpokládat, že se takto Turecko zachová, takže USA tuto akci Turků vyvolalo záměrně. To jste si ani nepřečetla, co této akci předcházelo? Kurdové se mohli chovat jako státotvorná část Sýrie a snažit se o nějakou tu autonomie v rámci země apod., ale ne, oni podlehli slibům USA, že jim USA pomůže vytvořit jejich vlastní stát. USA je nakonec zradí, to přece oni musí vědět. USA rozdmýchali tento konflikt v Sýrii a Kurdové ted´ USA zbyli jako poslední, přes které mohou v této zemi neustále rozdmýchávat válku. Asi zřejmě nevíte, že Kurdové střílí přes hranice do města Kilis a zabíjejí civilisty v Turecku, to se v západních médiích nepíše. Ve slavném Kobani bojovali proti sobě Kurdové vyzbrojeni USA napřímo s ISIL vyzbrojený USA přes jiné země, takže obě stany tam hráli jen kanónfutr pro americké zájmy, jen aby se lidé mezi sebou zabíjeli. Pokud situaci nerozumíte, tak nepište sem takové ptákoviny. Kdo dodává zbraně Kurdům, co válčí v Turecku proti Turkům? USA a Německo, to se přece dobře ví.
  Plaskali jste stejně, když USA + NATO zabíjelo v Srbsku srbské civilisty?

  OdpovědětSmazat
 17. Mlátí se mezi sebou. Je vám jich líto? Ano? Tak to jich máme v Evropě pořád málo.

  OdpovědětSmazat
 18. Paní Maříková, jste vystavena jednostranné propagandě, kterou někdo ze zámoří platí, takže váš názor nemůže být objektivní. Nebýt USA, nebyly by statisíce mrtvých v Sýrii, to je ta jediná formule, ve kterém se nemůžete mýlit. Pokud začnete tady soudit, kdo je v právu, a kdo ne, vypadáte bezmezně hloupě. Jestli nechápete, že se český prezident do těchto věcí plést nemůže, tak to je mně vás líto. Existují tady dlouhodobé ekonomické vazby mezi státy, řada lidí v Turecku pracuje z pověření své firmy, řada lidí je v Turecku ženatých a vdaných a když se začne český prezident do těchto věcí plést, tak může vzbudit revanš proti českým lidem v Turecku. Bylo tady takové jedno lidské prase v této funkci, který jásalo, když USA bombardovalo Bělehrad, ale za toto prase se tento národ bude stydět ještě po mnoho let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:47 A pohrobci toho prasete nám chtějí ničit život.

   Smazat
 19. vám stále ještě nedošlo, že si můžete pískat ve světě podle toho, jak jste velký stát a jak máte velkou armádu? Kritizovat Turecko si může dovolit Rusku, Čína, USA, Německo, možná Indie, ale ne zem jako je ČR, která se vzdala vlastní armády a platí si výpalné u USA. Taková země si může dovolit říkat prd. Mě se v 90. letech v Turecku stala jedna věc, když zřejmě to prase Havel někde prohlásil, že ČR je připravena dát Kurdovi z PKK Ozcalanovi politický azyl, a ten můj obchodní partner mi říká, když mu dáte azyl jako ČR, tak ti tady uřízneme hlavu. Co bych si potom bez hlavy na tom primitívním opilci Havlovi vzal? Velikost státníka se odvozuje od toho, jak si tyto věci dokáže uvědomit, Havel to byl opilec, kterého na nitkách vodilo židovské lobby z USA, a ti to s tou naší republiku ale vůbec dobře nemysleli. Ještě jedna věc, když šlo o vybíjení křesťanských Arménů, tak si tyto národy rozuměly moc dobře, ale k tomu si také musíte přečíst nějakou tu historii, paní Maříková. A mimochodem, Erdogan není žádný diktátor, je to prezident, který byl zvolen většinou lidí v demokratických volbách a toto by mělo stačit inteligentnímu jedinci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.