Reklama

pátek 2. února 2018

Zveme vás na demonstraci proti porušování mezinárodního práva - za srbské Kosovo


19 komentářů :

 1. This is highly apppreciate post.
  Thanks for your information.
  word cookies answers

  archery games

  scratch games

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejně jako většina místních skeptiků, i já musím tomuto dokumentu vytknout nevyváženost. Z mého pohledu se k ní navíc přidává i krajně nesympatický Dvořákův naléhavý komentář ve stylu "a teď budete čumět na drát, jaká jsou ti Albánci zvířata". Navíc jsem nikdy předtím neslyšel spojení "na Kosovu" (běžně se používá "v Kosovu") - v mých uších zní tenhle slovní tvar jako sentimentální přirovnávání kosovské samostatnosti k srbské katastrofě na Kosově poli. Albánských vrahů se nezastávám, ale tenhle Dvořákův tendenční příspěvek do balkánské diskuze, který navíc spatřil světlo světa v době, kdy se v médiích začíná konečně prosazovat nestranný pohled na jugoslávskou problematiku, mi přijde jako dost ubohá snaha o revizi půtek dvou národů, které si snad ani nemají co vyčítat, byť se skutečně mírně přikláním na stranu Srbů. Je ovšem třeba říct, že to byl veliký Srb Neslobodan, který se svými chorvatskými a bosenskými kolegy dokázal zákulisními intrikami rozklížit už tak naklánějící se stavbu z lepenky. Navíc mám občas pocit, že Srbové by vinu za rozpad Jugoslávie nejraději přičetli i patagonským tučňákům, jen aby nemuseli přiznat svůj podíl. Slované jsou mírumilovné etnikum? Ano, chorvatsko-srbské masakry to opravdu potvrzují.
   ABC

   Smazat
  2. 16:41

   Zrovna tak je ale naivní mluvit o nestranném pohledu. Existuje snad nějaký nestranný pohled na svržení atomových bomb na Japonsko, na Hitlerovy vyhlazovací tábory, na Stalinův Gulag?

   ".....Přípravy k usmrcování lidí děly se vždy jménem božím či vůbec nějaké domnělé vyšší bytosti, kterou si lidstvo vymyslilo a stvořilo ve své obrazotvornosti.
   Nežli podřízli staří Féničané krk nějakému zajatci, sloužili stejně slavné bohoslužby jako o několik tisíc let později nové generace, než táhly na vojnu a hubily své nepřátele ohněm i mečem.
   Lidožrouti ostrovu Guinejských i Polynésie, než sežerou slavnostně své zajatce či lidi
   nepotřebné, jako misionáře, cestovatele a jednatele různých obchodních firem či prosté
   zvědavce, obětují předtím svým bohům, vykonávajíce nejrozmanitější náboženské výkony. Poněvadž k nim nepronikla ještě kultura ornátů, ozdobují své hyždě věnci z pestrého péří lesního ptactva.
   Než svatá inkvizice upálila své oběti, sloužila přitom nejslavnější bohoslužby, velkou mši svatou se zpěvy.
   Při popravách provinilců účinkují vždy kněží, obtěžujíce svou přítomností delikventa.
   V Prusku vodil pastor ubožáka pod sekyru, v Rakousku katolický kněz k šibenici, ve
   Francii pod gilotinu, v Americe kněz na elektrickou stolici, ve Španělsku na židli, kde byl důmyslným přístrojem uškrcen, a v Rusku bradatý pop revolucionáře a tak dále.
   Všude přitom manipulovali s Ukřižovaným, jako by chtěli říci: Tobě jenom useknou
   hlavu, oběsí tě, uškrtí, pustí do tebe patnáct tisíc volt, ale co tenhle musel zkusit. ....."

   Smazat
  3. Nesnesitelně špatný dokument, jak říká Švéda.
   Dokumentární snímek Václava Dvořáka, který získal poněkud disidentský přívlastek"zbytečně zakázaný", kvůli tomu, že jej Česká televize odmítala odvysílat, se objevil na serveru YouTube. Říká se, že zakázané ovoce chutná nejlépe. V případě Uloupeného Kosova však nakousne divák spíše do shnilého jablka.
   Etnické konflikty existují na mnoha místech světa a často se stávají svárem různých interpretací zvláště v případech, kdy se k národnostním otázkám přidávají různá náboženská přesvědčení. Informovat s co největší mírou nestrannosti je za takové situace velmi složité, neboť se zdá nemožné rozplést klubko vzájemného etnického násilí. Zřejmě nejznámějším z takových konfliktů - izraelsko-palestinský - je toho dokladem. Reportéři a dokumentaristé, kteří o něm referují (mnohdy novinářská esa BBC), jsou z obou stran napadáni, že straní příslušníkům opačné národnosti (či vyznání). K těmto tématům je tedy třeba přistupovat s co největší mírou kritické reflexe.
   Snímek Uloupené Kosovo začíná zprávou o bombardování Jugoslávie letouny NATO v roce 1999. Následuje osobní svědectví Srba Milorada Pejčenoviče o tom, jak mu Kosovská osvobozenecká armáda (UČK) unesla či zabila syna (do dnešní doby je nezvěstný). Poté nám dokument vypráví zhuštěný příběh srbského národa s důrazem na kosovskou provincii. Dozvídáme se o genocidách páchaných na srbském obyvatelstvu v průběhu dvacátého století. Motivem, který se v tomto narativu velmi často opakuje, je snaha albánských separatistů o vytvoření "etnicky vyčištěné Velké Albánie".
   ABC

   Smazat
  4. Anonymní 2.února 2018 17:33

   Nezbývá nám tedy, než doufat, že se přičiníte o produkci dokumentů lepších, než je ten, který kritizujete.
   Jaké je Vaše ctěné jméno a adresa - pro případ, že by někdo chtěl finančně přispět?

   Smazat
  5. 17:33 Josef Švéda, spokojen.

   Smazat
  6. Jeste zidovino jsi zapomnela podotknout kam zaslat cash money . A nebo pises taky z Afriky?? Tahni do hajzlu Maddofe -Mengele

   Smazat
  7. 17.33 kretene havelsteine pis radeji do Nezvedavce tam te kamosi z spinave Lhoty uvitaji . Dneska je patek buzerantu a zidu svatek

   Smazat
 2. Snad se akce zúčastní i česko americká židovka ..... řeznice balkánu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemuze ,tato svine prevzala roli strasidla v onom dome hruzy v Disneylandu kde strasi male i velke .Jeji tlama vyleza z cerne diry a jeci klensing klensing.

   Smazat
 3. Řeznice Balkánu vyděla na utrpení lidí obrovské peníze.Zrůda.
  Vzpomeňme na pana Rajko Dolečka velkého vlastence.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová a další významní američtí politici skupují klíčové podniky v Kosovu. Právě politici, kteří se výrazně angažovali v řešení otázky ...


   Exministryně Albrightová skupuje v Kosovu klíčové podniky
   22. 8. 2012
   Záhřeb – Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová a další významní američtí politici skupují klíčové podniky v Kosovu. Právě politici, kteří se výrazně angažovali v řešení otázky nezávislosti této bývalé srbské provincie, se účastní privatizace tamního Telekomu nebo lignitových dolů.

   Nad přílivem amerického kapitálu do Kosova se pozastavuje chorvatský deník Jutarnji list. Společnost Albright Capital Management, jejímž vlastníkem je Albrightová, se s dalšími osmi společnostmi účastní privatizace kosovského Telekomu. Podle zákulisních informací je prý výběrové řízení ušité na míru právě firmě Albrightové, která se v řešení otázky nezávislosti Kosova výrazně angažovala. Privatizace Telekomu byla nedávno už skoro dokončena, když náhle odstoupil Chorvatský Telekom, většinově vlastněný německým Deutsche Telekom. Němečtí investoři ustoupili údajně proto, že bývalí šéfové firmy jsou v Kosovu trestně stíhaní za korupci.

   Kosovský Telekom má více než milion předplatitelů v mobilní síti a asi 100 000 uživatelů pevných linek. Albrightová už loni vydělala 20 milionů eur (485 milionů korun) díky prodeji vlastnického podílu v kosovské telekomunikační firmě Ipko slovinskému Telekomu.

   Podle chorvatského deníku je americký vliv v Kosovu obrovský už od roku 2000. Například generál NATO Wesley Clark, který velel spojeneckým operacím při kosovské krizi v roce 1999, se chystá koupit hnědouhelné lignitové doly a zabývat se výrobou kapalného paliva z tohoto méně kvalitního uhlí. Kosovo je páté ve světovém žebříčku nalezišť lignitu, ale výrobě paliva se ve světě věnují jen čínští experti. Jutarnji list Clarkův záměr považuje za nebezpečné experimentování v balkánském teritoriu.

   Smazat
 4. Hm, tak tam taky nepůjdu.

  OdpovědětSmazat
 5. Uloupené Kosovo bude mít možnost se vrátit až po vítězné válce východních mocností.Bude-li co vrátit a komu. Pesimistický-reálný pohled, přesto je třeba si zločiny Západu připomínat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A také zločiny dálného Východu!

   Smazat
  2. 21:42-myslíte zločiny "Západu" na dálném východě jistě.

   Smazat
  3. 23:08

   Jistě že ne!
   Myslím zločiny Japonců v Číně, Koreji a mnoha dalších zemích.

   Smazat
 6. Kosovo je srdce Srbije !
  Pan Rajko Doleček také používal : na Kosovu . Uloupené Kosovo je aspoň jediný pohled
  z druhé strany . Jinak se všude dozvídáme že za všechno může : Miloševič , Karadžič , Mladič , Šešlej a plno po válce zavražděných Srbských velitelů . Václav Havel se styděl převzít vyznamenání od Kosovských Albánců . Dnes poslat p.Dvořáka do Kosova , tak to nedopadne dobře . Tak mají Albánci rádi Čechy kteří vymysleli humanitární bombardování :-)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.