Reklama

neděle 18. března 2018

50 let od My-Lai

Jaroslav Loudil
18. 3. 2018
Právě před 50 lety se ve Vietnamu dopustila americká armáda děsivého masakru na civilistech, stejného, jakého se dopouštěly Einzatzgruppen Wafffen SS na Ukrajině roku 1941. 16.března 1968 invazní žoldnéři US Army obklíčili vesnici My - Lai  a povraždili zde 504 bezbranných neozbrojených civilistů. Bylo to děsivé a příšerné ! Třináctiletý hoch si stoupl před svého mladšího brášku ,aby ho bránil svým vlastním tělem před zastřelením , američtí vojáci je pak současně zavraždili oba. Když se z pod hromady mrtvol vietnamských civilistů ozval nářek kojence, američtí vojáci ho okamžitě umlčeli střelou do hlavy.

Ženy byly hromadně znásilněny ,  a pak buď ubodány nebo zastřeleny. Po tomto masakru US vojáci polili vesnici My-Lai  benzínem  a zapálili.  Celkově mnohem děsivější obrázek, než když roku 1942 jednotky SS zavraždily obyvatele Lidic = muže nad 15 let. Ženy a děti poraveny nebyly a řada z nich se dočkala konce války. US Army tedy postupovala mnohem brutálněji, jak SS jednotky  1942 v Lidicích.

 Z vraždících US  jednotek byl následně potrestán jediný člověk, a to velitel První čety poručík Wiliam Calley. Dostal trest - "domácího vězení" !!! za vraždu 504 civilistů !! Poté se spokojeně vrátil prodávat šperky do svého klenotnictví . Stal se v USA oblíbenou  a populární osobou, mnoho žen ho obdivovalo - "za statečnost" - a často mu posílaly své nabídky  k sňatku. Masový vrah civilistů Calley později napsal úspěšnou knihu : "Byl jsem rád ve Vietnamu".

P.S. Toto výročí nemají naše sdělovací prostředy - "hlavního proudu" - zrovna v lásce. Ony zásadně "zkoumají" čeho se dopustil Putin či Asad, to je jejich - "denní chleba". Musím říci, že mám rád malé a statečné národy jako jsou třeba právě : Vietnamci, ale  i Srbové, Iráčané či Afghánci. Svět by dnes vypadal zcela jinak, kdyby každý národ, který byl napaden invazními žoldáky USA v sobě našel tolik odvahy a vůle jako výše jmenované. Vietnamci zabili přes 50 000 invazních okupačních žoldáků US Army, Iráčané přes 4400 , Afghánci přes 2000.  To jsou skutečně pozoruhodná čísla  ,která budou navždy zlatým písmem zanesena do kroniky - "Svobodných  národů  světa". USA napadly po roce 1945 více států než Hitler. Když někdo řekne : USA, musí si každý slušný člověk okamžitě odplivnout.

https://zpravy.idnes.cz/vyroci-vietnam-masakr-my-lai-dgl-/zahranicni.aspx?c=A180314_140250_zahranicni_ert

92 komentářů :

 1. Dívat se na utrpení dětí to je nad moje síly.............

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta nahá holčička z fotografie, přežila.

   Smazat
 2. Proto Český národ musel za CHCHLA vstoupit do NATO.

  OdpovědětSmazat
 3. Toto musíme dostat do médií - informační válka musí vytvořit balanci sil.....

  Rusové nikdy toto neudělali ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastimil.
   Kolik je podobných vesnic po světě?
   A zase něco chystají v Sýrii a ti co by měli protestovat,tak mlčí,nebo to schvalují.

   Smazat
  2. 17:12 Takže, desítky tisíc příslušníků polské elity v Katyni, přece jen povraždili Němci? Většinou střelou zezadu do týla.

   Smazat
  3. To byly vojáci , nebyly to děti a ženy . Poláci zabrali Těšínsko . Takže byly dobyvačni jak fašisté . Polák ročník 90 nevěří že v auschwitz vyráběli z lidí mýdlo a to je ing . Taková je doba .

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Už se všechny průsery USA sčítají,čeká je smrt.
  Když je nedokáže potrestat společenství národů,přijde Boží trest,přírodní živel se formuje.Vrazi a jejich pomahači musí do pekla a na to pamatuje Boží zákon.

  OdpovědětSmazat
 5. Vypalít atomovkama tu americko izraelskou verbeš do poslední spermie!

  OdpovědětSmazat
 6. "... malé statečné národy, jako jsou například právě třeba Vietnamci", kteří mají 97 041 000 obyvatel a jsou 15tým nejlidnatějším státem světa,... mám také rád.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte že v roce 1968 jich bylo tolik? Nemáte nějaká jiná čísla?

   Smazat
  2. 19:01 V roce 1968 všude všech, bylo méně.

   Smazat
 7. "Pozoruhodné" je, že podrobnosti o zvěrstvech USA ve Vietnamu a v okolních státech se dozvídáme až v současnosti. I komunisté nás o tom všem v té době neinformovali ? Záměrně... ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Informovali.Jenom k vám se to asi nedostalo.Byly o tom dlouhé články v tehdejších novinách.A nebo jste příliš mladý.Já v té době byl shodou okolností na vojně.

   Smazat
  2. 18:27 - Ale jdi ty, kde jsi byl?

   Smazat
  3. Zřejmě jsme tomu nevěřili, považovali jsme to za komunistickou propagandu....
   USA, země svobody a zvěrstva... ? Kdo by tomu věřil? Stalin, to byl zloduch...

   Smazat
  4. 18:27 : !!!

   O zvěrstvech amerických okupantů ve Vietnamu, Laosu, informoval tehdejší komunistický tisk velmi podrobně, články byly většinou přebírány od agentury TASS.
   Mohu pouze konstatovat, že vedoucí úloha ČT
   a spřátelených médií v české společnosti, spočívající k formování
   žádoucího veřejného mínění, přináší své ovoce...
   Informovat totiž pisatele 18:27 a jemu podobné o tehdejší zločinné zahraniční politice USA,
   která se ani po padesáti letech nezměnila k lepšímu, spíše naopak, považuji za házení
   perel sviním, jestli chápete...

   Smazat
  5. ...informovali, samozrejme...

   Smazat
  6. Vietnamští psiskosmažci dnes patřej k nejspolehlivějším spojencům US v oblasti! V Haiphongu pravidleně kotví nějaká ta USS Marine fregata. Dokonce i muzeum "Válečných zločinů USA v Hanoji bylo přejmenováno na "Muzeum válečných hrůz" aby to neznělo tak provokativně ...
   - http://forum24.cz/to-jsou-paradoxy-americane-se-sblizuji-s-vietnamem-a-vztahy-s-cinou-nejak-ochlazuji/

   Smazat
  7. Ale informovali, jen my hlupáci jim nevěřili. I Štěpán v ČKD varoval-budete otroci ve vlastní zemi. Věřili jsme? Tak si to musíme vyžrat.

   Smazat
  8. Napadá mě ještě jeden důvod, proč u nás informace o těchto zvěrstvech trochu zapadla. Psal se rok 1968 ... Měli jsme své starosti.

   Smazat
  9. Sežeň si "tajné dokumenty pentagonu", knihovna RP. To je o válečných zločinech USA v jihovýchodní Asii. V knize promlouvají i veteráni války ve Vietnamu.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Tehdy se o tom vědělo a psalo, to nebylo tabu

   Smazat
 8. Zrovna dnes napsal v Reflexu Viliam Buchert v jednom článku následující slova: "Jak se vždy po čase ukáže, historie to dokazuje, paktovat se s Ruskem je naivní a mimořádně nebezpečné. Nikdy to nebude náš spojenec a přítel, vždy bude prostor střední a východní Evropy považovat za území, kde chce prosazovat svůj velmocenský vliv. Nadbíhat Rusku kvůli ekonomickým zájmům je ohrožováním bezpečnosti země. Nic na tom nemění fakt, že s tímto státem obchodovat máme. Ale nemáme se mu u toho dobrovolně a nesmyslně podřizovat. Ostatně, Moskva to nijak neocení. Když bude potřebovat, vždy nás obětuje a podrazí. Ani to není žádná novinka."
  Autor výše uvedených slov si o svých čtenářích musí myslet, že jsou naprosto debilní. Němci jsou z jeho pohledu asi tedy naši nejmírumilovnější sousedé, historie to jistě potvrzuje, Angličané a Francouzi jsou vzorem spojenecké věrnosti, no a Američané by kuřeti neublížili. Za to Rusové jsou obrovské fuj... No není to hovado, ten Viliam?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nás vždycky podrazili naši západní spojenci, jelikož jsme byli blbí. A jelikož jsme blbí i nadále, tak to jsou opět naši spojenci, kteří nás opět při první příležitosti podrazí. Tak tomu říká V. V. Pjakin "šlapat stále na ty stejný hrábě"

   Smazat
  2. 18:35

   Učebnicová kariéra dnešního novináře:

   Viliam Buchert byl SSM novinář, transformovaný do sametu, později s platem šéfredaktora Mladé fronty (alespoň se své minulosti nevzdálil).
   Potom zkusil kandidovat do parlamentu (snad dokonce do evropského) s katastrofálním výsledkem. Zřejmě se zase, se zpožděním, chytá "myšlenky" o které si myslí, že je aktuální.

   Smazat
  3. ANO, JE TO KRETÉN NEUVĚŘITELNÝCH KVALIT.
   MNĚ PŘIPADÁ, ŽE TAK JAK VŽDY PÍŠE,ŽE ŽIJE NĚKDE MIMO TUTO PLANETU.

   Smazat
 9. 17:50 Ukrajinci jsou Rusi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Většina občanů Ukrajiny jsou etničtí Rusové, jen se dnes za to v atmosféře nenávisti a teroru a to trochu stydí. Směrodatný je například průzkum společnosti Google, který ještě před začátkem krize v roce 2013 konstatoval, že jako hlavní jazyk na internetu používá před 85% Ukrajinců ruštinu!!!

   Smazat
 10. Koncem týdne byl v Tv (už nevím na které stanici) film o US army právě z Vietnamu. Nic proti tomu, dokument je dokument.

  ALE! Komentář k filmu a popis dějů líčil agresory jako HRDINY ty "správné hochy", kteří přišli aby zajistili vietnamcům SVOBODU!

  Dnes, když soudný člověk ví, proč tam USA přišly s armádou, je výsměch obyčejným lidem, ale i výstrahou před svévolí nikým NEVYVOLENÝCH, kteří si uzurpují právo konat tak, jak se jim zamane a to bez ohledu na 7,4 miliardy lidí na naši planetě!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem vyděl tento dokument o amerických fašistech . Stříleli vetnamce svázané jak mouchy , aspoň tak to vyznělo s českým doprovodem . Byla natočena i televizní inscenace kde byly vrahove světa pozvání a jeden z nich byl velitel madakru v My Lai . Ted je v trezoru čt s trilogii Jan Hus , vlak detstvi a naděje atd .

   Smazat
  2. 21:12 ...jestli jsi VIDĚL,

   tak si ještě osvěž tvé znalosti v knize:
   "Pravidla českého pravopisu."

   Smazat
 11. První fotka, černobílá, není z My Lai. Pochází z roku 1972 a ukazuje následky bombardování napalmem civilních uprchlíků na silnici. Bombardovali Jihovietnamci. Holčíčka opravdu přežila a pokud vím, žije v Kanadě. Fotka natolik silně ovlivnila celosvětové i americké veřejné mínění, že v dalších válkách už americká armáda reportérům přístup na "bojiště" striktně omezila a vlastním vojákům po zkušenosterch Iráku zakázala používat nejen fotoaparáty, ale i mobily s fotoaparáty.

  OdpovědětSmazat
 12. pan Jirásek :
  Již si nebudete stýskat, neboť jsme našli kraj, kde zůstaneme a sídla zarazíme. Vizte,
  to je ta země, kterou jste hledali. Často jsem vám o ní mluvil a sliboval, že vás do ní uvedu.
  To je ta země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem oplývající. Na všem budete mít hojnost, a
  bude nám dobrou obranou proti nepřátelům. Hle, země po naší vůli! Jen jména nemá;
  rozvažte, jakým jménem by měla být jmenována.“
  „Tvým! Tvým nechť se jmenuje!“ zvolal jako z božského vnuknutí stařec dlouhé bílé
  brady, nejstarší všech starostů. Hned všichni, starostové i čeleď, volali jako jedním
  hlasem:
  „Tvým! Tvým jménem!“
  „Po tobě ať se jmenuje!“
  Vojvoda Čech, potěšen vůli všeho lidu, poklekl na kolena a líbal zemi, novou vlast
  svého plemene. A zlíbav ji vstal, a pozvednuv rukou svých do širého kraje, pohnut volal a
  žehnal:

  TO JSOU DĚJINY KULTURNÍHO INTELIGENTNÍHO NÁRODA

  Dějiny USA jsou genocida původního obyvatelstva*

  OdpovědětSmazat
 13. Hrdinský Vietnamský národ porazil nejmodernější armádu světa . Vietnamci jste borci . Je to pravda : americké jednotky ve Vietnamu znásilňovali i děti a mučili brutálněji jak : SS , ustašovci a ostatní sadisté . Francouzské doktorce která ošetřovala Vietnamce vložili do vag. granát . Aspoň trochu pravdy pro mladé studenty .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Žlutky nikoho neporazily, to udělali hippísáci v USA a slabost tehdejšího prezidenta, kterej podleh tlaku opozice a sám to i řekl. "Vietnamčíci nikdy nemohou porazit Severoameričany, to mohou jen sami Severoameričané!" R. Nixon

   Ovšem na ztráty je to jednoznačný: 58 tisíc vojáků USA z toho spousta negrů a barevných! A žluťáků chcíplo 1,5 milionu (z toho 1,1 milionu komoušskejch) a další byli zmrzačený a jejich země byla otrávená Agentem Oránžem! Čili je to nejmíň 30:1 ve prospěch naší rasy! Podařit se to dnes zopakovat v globálním měřítku, byly by problémy světa na staletí dopředu vyřešeny.

   Smazat
 14. Hlavně že každý rok čt mluví o Srebrenici . Proč ne My Lai . Demokrati .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Srebrenica je muslimský mediální podvod - fake news!

   Smazat
 15. Fašisti jsou stejní jen přejmenovaný na „demokracii".

  OdpovědětSmazat
 16. Ferové by bylo zmínit, že se našli také slušní Američané, kteří zastavili řádění zločinného komanda a to přímo na místě. Druhá věc je to, že trest byl mírný. V USA nežijí jen Killary.

  OdpovědětSmazat
 17. Poslední věta článku: Když někdo řekne USA, musí si každý slušný člověk odplivnout.
  A my jsme USSA dobrovolně vlezli do.. náruče a náš prezident se lísal na hrudi emerického prezidenta. Kde je náš rozum?

  OdpovědětSmazat
 18. S autorem článku v podstatě souhlasím. Jenom pokus o malé upřesnění: Někde jsem četl, že poručík Calley byl odsouzen na čtyři roky odnětí svobody, ale že následně americký prezident (byl to jmenovitě Johnson anebo už Nixon?) jej hned omilostnil, takže Calley si neodseděl nic. Už od r. 1990 jsem si hlídal, zda se k masakru v My-Lai zpětně nějak vyjádří Václav Havel, nikdy jsem od něho v tom směru nepodchytil ani slůvko. Uniklo mi něco? Mluvil V. Havel někdy o My-Lai? Posypala si kvůli My-Lai hlavu popelem někdy Pražská kavárna? Napište prosím.

  OdpovědětSmazat
 19. Co si pamatuju, tak o MYy-lai jsem četl ve 100+1. Byly tam na tu dobu i kvalitní barevný fotky a já to dnes do školy na odpoledku Kluci čuměli a poručíka Mc Kellyho či jak se jmenoval ten velitel moc obdivovali! Pak sme si na to hráli! Jak likvidujem žluťáky! Některý holky pištěly, když jsme do nich jako zabodávaly bajonety (tedy ukazovátko na tabuli když představovaly rákosnice). A řvali jsme u toho to co tam psali "chcípni komoušská svině!":)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:07 A jsi i dneska takový hrozný zmrd, nebo je to s tebou ještě horší?

   Smazat
  2. 8:07
   Ty,že umíš číst demente?!
   Nepřekoktáš ani Slabikář a ty tvoje zvratky musíš diktovat holotrkovi z pomocný,kterej to od rána šmoulí!☺

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. ===========================================
   Vážená redakce NOVÉ REPUBLIKY,
   tolerujete podobné příspěvky jako 13:10, 13:46, 15:41 a 15:45 jako projev svobody slova?
   ===========================================

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. ===========================================
   Vážená redakce NOVÉ REPUBLIKY,
   tolerujete podobné příspěvky jako 9:25 jako projev svobody slova?
   ===========================================

   Smazat
  8. ===========================================
   Vážená redakce NOVÉ REPUBLIKY,
   tolerujete podobné příspěvky jako 9:46 jako projev svobody slova?
   ===========================================

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 13:46 Na to abych přečet co má ten tvůj zkurvenej komoušskej dědek napsaný na tý cedulce co mu visí kolem volátka umím číst až moc dobře - ba i psát, Maďare!:) - https://i.pinimg.com/736x/2f/a4/58/2fa45876b3875363b6372f877ace4e57--life-pictures-life-images.jpg

   Smazat
 20. Informovali o tom, jenomže jsme to brali na lehkou váhu, neměli jsme rádi komanče a moc jsme jim nevěřili, takže jsme to pokládali za trochu přikrášlené. Dnes taky nebereme doslova všechno, co nám oficiální média přinesou, kdo má mezi vší tou propagandou poznat, když výjimečně mluví pravdu?

  OdpovědětSmazat
 21. Vietnam a dalsi znicene staty amerikou jeste lezou americe do zadku!?
  Kdo to vrati americe !? Amerika potrebuje znicit min.nekolik desitek americkych symbolu, voj.zakladen, letad.lodi, jejich GPS a co internet !?
  vsichni budeme tleskat m.

  OdpovědětSmazat
 22. Americký fašismus v praxi!

  OdpovědětSmazat
 23. Samostatnost Vietnamu nebyla zadarmo.Poslední válka trvala někdy od konce II. světové ( známá francouzská prohra u Dien-Bien-Phu) až do vítězství nad Spojenými státy a sjednocení Vietnamu. Pohled, loajální k USA najdete na České pozici, nebo si můžete u Vietnamců
  (např. v Odrách) koupit šroubovák, vyrobený v Číně s motivem vlajky USA (foto v redakci NR). Škoda, že jsme nastoupili cestu hospodářského pádu, s Vietnamem by byla možná hospodářská spolupráce, je tam několik tisíc let existující tradice státu a česky hovořících obyvatel je tam víc, než v okrese Česká Lípa (vybrán miniaturní okres).

  OdpovědětSmazat
 24. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B5_%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_%D0%B2_%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D1%85_%D0%90%D0%BB%D0%B4%D0%B0%D1%85

  OdpovědětSmazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drž ten svůj špatně insekticidů našňupanej sosák, neb ti ho přetáhnu přes makovici že se ti pejzy kolem něj vobtočej a zalkneš se, ty parazite vobřezanej! Vy mrdky rudé, co po vás zbude? Jen země zničené a národy chudé ...jako tyhle zkurvený psiskosmažný rákosníci. Vyhladit!

   Smazat
  2. ===========================================
   Vážená redakce NOVÉ REPUBLIKY,
   tolerujete podobné příspěvky jako 15:36 a 15:42 jako projev svobody slova?
   ===========================================

   Smazat
 26. Vyliž si prdel ty kokote!!!!!

  OdpovědětSmazat
 27. Obdivuji Vietnamce že porazili USA s nejlepší armádou světa . My se jen koukáme jak se nám tu proháňeli Němci , Rusy , Američané .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni nikoho neporazili, to udělali hippísáci v USA a slabý prezident, kterej podleh tlaku opozice a sám to řekl. "Vietnamčíci nidky nemohou pporazit Severoameričany, to mohou jen sami Severoameričané!" R. Nixon

   Ovšem na ztráty je to jednoznačný: 58 tisíc vojáků USA z toho spousta negrů a barevných! A žluťáků chcíplo 1,5 milionu (z toho 1,1 milionu komoušskejch) a další byli zmrzačený a jejich země byla otrávená Agentem Oránžem! Čili je to nejmíň 16:1 ve prospěch naší rasy!

   Smazat
  2. ===========================================
   Vážená redakce NOVÉ REPUBLIKY,
   tolerujete podobné příspěvky jako 7:35 jako projev svobody slova?
   ===========================================

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. ===========================================
   Vážená redakce NOVÉ REPUBLIKY,
   tolerujete podobné příspěvky jako 9:05 jako projev svobody slova?
   ===========================================

   Smazat
  5. ===========================================
   Vážená redakce NOVÉ REPUBLIKY,
   tolerujete podobné příspěvky jako 9:21 jako projev svobody slova?
   ===========================================

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. ===========================================
   Vážená redakce NOVÉ REPUBLIKY,
   tolerujete podobné příspěvky jako 9:27 jako projev svobody slova?
   ===========================================

   Smazat
  8. ===========================================
   Vážená redakce NOVÉ REPUBLIKY,
   tolerujete podobné příspěvky jako 9:44 jako projev svobody slova?
   ===========================================

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. 9:48 Cože? Těmhle sviním řikáš "vážený"? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg


   Tak bacha abych ti brzo osobně nezvážil tu sračku co ti vymokvává z toho odhavnýho smradlavýho mozolu, kterej ti raší mezi těmi rachitickými ramínky, rudej udavačskej dobytku!

   Smazat
  12. 18:54
   Je vidět,že jsi vzniknou v době,kdy se ještě o nákaze Nemoci šílených krav nevědělo....tvoje mutr i ty jste průkopníci!!!!������

   Smazat
  13. 19:21 Opakuju! F-15 na ty žlutý smrady úplně postačily! -
   https://i.ytimg.com/vi/G0XpJE8eZzc/maxresdefault.jpg

   Jsi ňákej rusáckej Mongol nebo co, že ti to nestačí napsat dvakrát? Budeš ten na 8 minutě tady, že? - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
  14. Leda hovno! Ani F19, ani F5O, natož 73 blbci! Ale osvědčený B-52 hubil rákosnickou sbřež!

   Smazat
  15. 8:10 Dobrá ale (pr)assadovskou zvěř drtily F-15, na to jsou důkazy! -
   http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/218743-izrael-priznal-ze-v-roce-2007-znicil-jaderny-reaktor-v-syrii/

   Smazat
 28. "Administrátorům blogu":

  Pořád ještě nejste schopni pochopit, jak nebetyčná hloupost je povolit anonymitu přispěvatelů?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nech si knížecí rady a založ si svůj web. A už neotravuj. MM

   Smazat
  2. 17:21

   Copak, ty už sis svůj web založil?
   Nebo ti to tu patří, debílku?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.