Reklama

sobota 24. března 2018

Andrej Babiš zesobotkovatěl, ale pěkně hustě…

Jiří Vyvadil
24. 3. 2018
Co zřejmě nejvíce voličů vedlo k tomu, že volilo Andreje Babiše bylo, že neplácal ideologické floskule o euroatlantických hodnotách, o lidských právech, o věrnosti cestě nastoupené po roce 1989 a že uměl velmi razantně vkládat do svých výroků tu kritiku Evropské unie, tu šlehnul jmenovitě Angelu Merkelovou, tu kategoricky prohlásil, že nevezmeme ani jednoho uprchlíka a snad jedinkrát nepoužil už nudnou formulaci, že směřujeme na Západ a nikoliv na Východ. Neopakoval plytké věty, o společné Evropě o společných hodnotách, které nás spojují, které Macron či Merkelová do omrzení opakují. Prostě hovořil jako pragmatik a jeho slovník odpovídal názorům racionálního českého národa, který na rozdíl od všech ostatních jen z cca 35% věří v EU.


Tak to už patří však patří k minulosti. Protože vztah k Západu, demokracii, svobodě se určuje podle toho, jak příslušný politik vyjadřuje nenávist k Putinovi. Tak jako před čtyřmi doky se pravý evropský politik poznal podle toho, že podporoval násilné svržení prezidenta Janukoviče, coby výron svobody a demokracie a nehleděl na existenci fašisticko – banderovských sil a nástupu ještě větší korupce naž v minulosti, dnes se pravý Evropan a Západan pozná podle toho, že podporuje britskou premiérku Therezu May, která prohlašuje, že je proti Rusku připravena zahájit jadernou válku. O tom že tzv. Novičok nasadiili Salisbury Rusové nesmí správný progresivní evropský politik ani na chvíli zapochybovat.

Že americký prezident Donald Trump nedbal při telefonátu s Putinem pokynů psaných hůlkovým písmem od svých poradců : „ NEGRATULOVAT!!! A PŘIPOMENOUT Skripala“, ale drze ještě před novináři zopakoval, že Putinovi pogratuloval, a prohlásil, že je třeba se zanedlouho s Putinem setkat, zdá se Andrej nezaregistroval.

Že Jeremy Corbyn, potencionální budoucí premiér za Labour Party (a mimochodem, v posledních několika měsících konzervativci a labouristé drží spolu v preferencích krok) za zuřivého odporu konzervativních poslanců, ale i části mainstreamových labouristů trval na tom, aby byly zveřejněny sponzorské dary ruských oligarchů konzervativní straně a stále opakuje, že trvá na spolehlivých důkazech, že je Rusko vinno, které mu samozřejmě Mayová nemůže poskytnout…

To našeho Andreje také nezajímá.

Že ta Británie, celému světu spolu s Američany přivodila katastrofu války v Iráku, díky lživé, Andreji opakuji, lživému tvrzení o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku a to přivodilo to milióny mrtvých, milióny migrantů a vznik Islámského státu, rozvrat v Iráku a následně i v celé severní Africe v rámci tzv arabského jara.

Ale Andrej se rozhodl a ví: Rusko je vinno, Rusko chtělo otrávit, Rusko musíme potrestat a minimálně odvolat pár diplomatů z ruské ambasády…

Takto aktivistický a nelítostný nebyl v minulosti ani Sobotka.

Těším se, které fanatické země budou vyhošťovat: samozřejmě Polsko, Švédsko, pobaltské země.

Ale pochybuji, že se touto cestou vydá Slovensko a už vůbec ne Maďarsko či Rakousko, jehož kancléř Sebastián Kurz právě nedávno navštívil Putina a hodlá učinit v budoucím předsednictví Rakouska v EU vše proto, aby Rusko bylo součástí Evropy… Tato idiotská politika nepřichází do úvahy ani u Itálie, třetí největší země EU, protože bez ohledu, kdo tam bude premiérem, Putinovi věří. O Řecku ani mluvit nesmusíme…

Pokud Andrej do pondělka nevystřízliví, zařadíme se mezi idiotské státy, kteří opět Británii naletěli. A to u Česka, na jehož minulosti se Velká Británie podepsala zvlášť odporným způsobem při podpisu Mnichovské dohody, kterou jsme byli vydáni Hitlerovi na milost a nemilost.

Naše pravice – naše „demokratická žumpa“ Babišovi tleská.

A tím se i vracím k podobenství o Bohuslavovi Sobotkovi.

Česká pravice, zejména TOP 09 či KDU-ČSL s Bohuslavem Sobotkou souzněla. Byl to jejich člověk. Říkal stejné nepravdy jako oni, byl proevropský, proatlantický, prozápadní a protiruský. A byl tak šťasten, když se v Praze srotily davy, aby tleskali tomu, že byl odvolán Andrej Babiš z funkce místopředsedy vlády.

Slávek byl jako malé dítě byl přesvědčen, že to jsou jeho voliči. Ale nebyli… Dopadl katastrofálně.

Co tedy s Babišem?

Uvidíme, zda vytočí smrtící zatáčku, a nebo bude pokračovat v sestupné trajektorii svého nešťastného předchůdce ve funkci premiéra.

172 komentářů :

 1. Je to jen o penězích, dalších penězích a pocitu vlastní moci.
  Nemohl mne zklamat, nevěřil jsem mu.
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky tak. Ale v koutku duše jsem přesto doufal.

   Ten autorův pojem "zesobotkovatění" by neměl zapadnout. To je přesně to, co by se měl každý volič toužící po změně naučit předem lépe odhadovat, nakolik je pravděpodobné, že zdánlivě slibná nová krev taky zesobotkovatí.

   Samozřejmě ti, kteří volí Kalouska, Němcovou nebo Gazdíka, ti můžou jít volit s vymytou lebkou, oni tyhle problémy nemají.

   Ale my ostatní se musíme pořád učit.

   Smazat
  2. Máte 100% pravdu. Také jsem mu nikdy nevěřil. Miliardář a běžný občan NIKDY nebudou mít stejný cíl, stejnou cestu. Mám obavy, že to rozčarování se bude velmi rychle a tragicky prohlubovat.

   Smazat
  3. Do první a druhé světové války, USA vždy vstupovaly až se zpožděním, kdy už se státy, které vedly válku s podporou USA na každé straně, do sebe pořádně pustily. Bylo to v první světové válce a bylo tomu tak i v druhé světové válce. Z obou světových válek USA vyšly jako vítězové s obrovským, až astronomickým ziskem. To co se nyní děje, je jenom opakování toho, co tady už bylo. Američani se prostřednictvím Velké Británie snaží vyprovokovat Rusko k odvetě, která i po nesčetných provokacích nepřichází. Jenom si to seřaďme chronologicky. Sestřelení Ruské stíhačky v Sírii, označení Ruska za viníka sestřelení letu MH 17 nad Ukrajinou. Vraždění lidí Ukrajinskou armádou v Luhansku a Donbase, referendum obyvatel Krymu o připojení se k Ruské federaci, vyřazení Ruských sportovců z veškerých mezinárodních soutěží, nyní otrávení bývalého agenta Skripala ve Velké Británii. Všechny tyto akce jsou organizované z USA, ale USA stojí opodál, takže Rusko tyto provokace musí snášet, ale nemůže přímo odpovědět USA, protože USA k těmto provokacím požívá své vazalské státy a mezinárodní orgány. Ideál pro USA by bylo vyvolat válečný konflikt mezí EU a Ruskem a USA by dlouhodobě dodávalo zbraně Evropským státům a až by Rusko bylo poraženo, USA by si vzalo všechno co z Ruska zbylo.
   Zatím to USA moc nevychází. Vysoká představitelka vlády USA na adresu Ruska pronesla, že Rusko je nebezpečné právě tím, že nereaguje adekvátně na provokace. To co nyní provádějí státy Evropské Unie v čele s Velkou Británii je jenom ukázka vazalství těchto států vůči USA. Akce vyhošťování diplomatů Ruska ze států Evropy, které nemají s Ruskem žádný konflikt, je super provokace, která má za cíl donutit Rusko k odvetným krokům vůči těmto státům a následovat budou další provokace a budou co raz ostřejší, ale nikdy za nimi nebudou Spojené státy. Ty budou zpovzdálí sledovat dění a budou přilévat olej do ohně. Cílem je vyvolat třetí světovou válku tak, aby USA z této války opět vyšla, jako vítěz a samozřejmě s obrovskými zisky. Co bude s lidmi v Evropě, to je Američanům jedno. Amerika nemá své přátelé, ani nepřátelé, Amerika má své zájmy. A zájmy jsou pro USA to nejdůležitější, kdo je ohrožuje bude demokraticky, humanitárně vybombardován.

   Smazat
  4. Nesmysl, jaký "pocit vlastní moci" když A.Babišovi od začátku okopávají "demokrati" kotníky, hledají problémy v jeho minulosti, které má úplně každý dle toho, čím se živil, apod. AB neměl co získat, přesně naopak, vstupem do politiky ohrozil svůj život, i život jeho rodiny.
   ANO je jediná konstruktivní strana, řešící chod systému, stejně jako Piráti, jenže ti asi žijí ve virtuálním světě ideálnů; ostatní staré strany pouze hájí získané pozice, a např. SPD s jejími "referendy na vše" jen urychlí rozpad ekonomiky a tím i existenci tohoto státu. Nemluvě o tom, že bez ANO budou okamžitě "odstřeleni" jak SPD, tak Piráti, stejně jako byly smeteny VV.
   Problémem této společnosti jsou lidé, tedy i voliči, neschopní vidět malý kousek dopředu, promýšlet možnosti a dokázet je využít ke zlepšení. Až odejde A.Babiš, máme tady normalizaci; a pokud ty, kdo tady vládnou, myslím tedy i ty, co je platí, bude ohrožovat naše členství v EU, tak z ní určitě vystoupíme a tak se splní sen mnoha lidí, stejně jako se jim splnil ten v roce 1989.
   Jako skeptik ale myslím, že AB nebude úspěšný, je proti němu příliš silná opozice, a ne všichni jeho voliči mu dali hlas z těch "správných, nebo spíš racionálních důvodů".

   Smazat
  5. Nevěřil jsem mu proto ,že se k některým otázkám nedokázal jasně vyjádřit a jeho současný názor na vyhoštění diplomatů mě v tom ještě více utvrdil. Přemýšlejte!

   Smazat
  6. Proti Babišovi je dosavadní opozice, pokud nedělá věci, které oni potřebují, když bude skákat, jak oni chtějí, tak mu odpustí i nějaké to přikrádání, které bychom mu my odpustili taky, kdyby držel linii. Vybral si, ale myslím, že špatně, bude ho to stát tak 10%, bude se brzo fackovat s ODS a Piráty o stejné voliče. To, co nově zastává, tady podporuje sotva 10%, ostatní budou jeho skalní voliči, dopadne jako socdem. O ty, co přebral komunistům a socdem teďka bude rvačka u Okamury a komunistů. To jsou konce, přece jen není tak chytrý, jak by člověk od miliardáře čekal.

   Smazat
  7. Pro názor na AB mi úplně stačí, že si jako poradce vybral slizouna Cyrila Svobodu, který svého času prohlásil, že Americký zájem je i náš zájem.

   Smazat
  8. O tom, ze blbec je velmi nebezpecne stvoreni, netreba diskutovat. Anonym ve 14:02 nam ale predvedl, ze jeste nebezpecnejsi je indoktrinovany blbec! Ten totiz mele nesmysly, ktere mu nacpaly PR agentury do hlavy, bez naroku na honorar a je schopen zblbnout dalsi pitomce a motaky.
   Nevsiml jsem si totiz, ze by staty, ktere maji siroke referendum, nejak hospodarsky kolabovaly. Naopak! Je snazsi "prolobovat" (prinest par igelitek s penezi) tunel, o kterem rozhodne par politiku, nez prosadit totez, pokud hrozi, ze se muze tento tunel, prostrednictvim referenda anulovat. Uz samotna existence referenda, temer vymyti korupci ze smenmovny. O zbytek (celostatni, krajskou i komunalni exekutivu) se "postara" hmotna odpovednost politiku, kterou tez prosazuje SPD.
   Proto doufam, ze vsichni kteri volili ANO proto, ze se naivne domnivali, ze prinese nejakou positivni zmenu, budou priste volit SPD. Chytry clovek, se totiz bud uci z chyb druheho, nebo je jim schope, svou predvidavosti, predchazet. Hlupak se uci aspon z chyb vlastnich. Ale jen neprosty debil, se spali o stejny kamna i podruhy!

   Smazat
  9. jura 24. března 2018 22:55

   Jasně, Pitomio to zachrání - troubo!

   Smazat
  10. Možná je větší vlastenec, než mnozí z vás...

   Smazat
  11. Naprostý souhlas s příspěvkem ve 22:55 hod. A autora článku bych ráda upozornila na to, že mnohé tzv. "levicové" strany jako je die Linke v Německu sice vehementně obhajují Rusko a zasazují se za spolupráci s ním, ale o to vehementněji prosazují migraci a islamizaci Evropy, mnohem vehementněji než Fatima Merkel. Takže není důvod k tomu rozplývat se nad britskými labouristy. Mimochodem, v Rusku žije 30% muslimů a v samotné Moskvě již 2 milióny muslimů. Dostupná jsou videa, ve kterých prohlašují, že Moskva Rusům nepatří, protože jim ji daroval Alláh, videa, ve kterých při modlitbách blokují moskevské ulice... Chce tedy evropská levice spolupracovat s Ruskem nebo s muslimy tam žijícími?

   Smazat
  12. Stačila mi jeho nadstandartní odpověď, ještě předtím než byl v první vladě.
   "O mě a mojí rodinu se starají lékaři z kolegia Olympijských lékařů, co pečují o vrcholové sportovce".
   Tudíž zdravotní péče zadara, kdo má hodně peněz, strašně nerad rozměňuje.
   U mě měl vymalováno a koho tedy volit?
   Dal jsem to z té bídy politiků, alespoň SPD. Uvidíme?
   Nyní již sleduji, jak se vykrucuje jako slizký had!
   Hovořil jsem o A. Babišovi.
   Ramón

   Smazat
  13. Nehovořil, nýbrž "psal".
   Ramón

   Smazat
 2. Jé, to je Jaryn! To je Jaryn!

  OdpovědětSmazat
 3. Babiš prohlásil, že bude zahraniční politiku dělat sám (rozhodovat za ministra). Pokud se k vypovězení diplomatů u nás přikročí, tak to bude osobní rozhodnutí Andreje Babiše, nikoliv nastrčeného rádoby diplomata-herce 2 a nižší kategorie (i když to bude jistě on, kdo podle scénáře s hrdě vystrčenou bradou toto sdělí národu prostřednictvím sdělovacích prostředků).
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 4. Babiš si případným rozhodnutím o vyhoštění ruských diplomatů definitivně podřeže větev a ztratí důvěru rozhodující části svých voličů. Rozumně podobné opatření totiž vysvětlit a obhájit nelze. Česká republika se opět projeví jako stát, který si neváží vlastních zájmů, vedou jej politici, kteří jsou obyčejní poseroutkové a nechávají se koupit za nějakou tu dotaci.Babiš by si měl uvědomit, že po takovém kroku nenávratně skončí jako další tuctový hajzlík...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono nejde o ruské diplomaty a jejich vyhoštění, ale o ukázky postoje Babiše, který se točí jako korouhvička na střeše podle toho jaký vítr fouká.

   Smazat
  2. Babiš s tím kšeftuje ...co tím přesně vykšeftoval, to nevíme ....a kolik za to zaplatí (preferencemi) to uvidíme

   Smazat
 5. Babišovým voličům je dobro nějakých rusáckých diplomatů, čti špionů, zcela u prdele. Zase si tady nalháváte nějaké blbosti tak jako obvykle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U prdele všem jsou týpci jako ty 9:51.

   Smazat
  2. 10:01

   Sorry, Babiš má 35% preference, Stropnický je nejoblíblíbenější politik.
   Tvoji komouši jsou v prdeli se 7% a Okamuru už odepsal i Zeman. Jdi se spláchout, idiote.

   Smazat
  3. 20:08
   Dlouho je mít NEBUDE!!!!!

   Smazat
  4. Martin Stropnický je nejoblíbenější politik. To je ta bída hnutí ANO, Babiš není Čech, proč ho lidi volí. Nerozumín tomu a Palacký s Boženou Němcovou se v hrobě obrací.

   Smazat
  5. 10:08, vážený pane Vy tlacháte to co všichni - 7 procent. Příští volby - budou mít opět více než 10 procent - to si pište. A vroce 2070 zvítězí v celé Evropě komunismus, lidé totiž toho kapitalismu začínají mít plné zuby. Proč 2070? Prorokovala to bába Vanga. Jinak moje předpověď - strany, které měly 30 procent již tu byly - jmenovaly se ODS a ČSSD. Nyní - Babiš. Kolik procent mají ODS a ČSSD nyní? Babiš skončí stejně. ODS již nikdy nedosáhne více než v těchto volbách. Tak hloupé lidí v republice zas nemáme. A já Vám poradím co máte odepsat. Komunisté u moci již nikdy nebudou, takové hlupé lidí u nás zase nemáme. Napište a nebudete mít pravdu.

   Smazat
  6. Anonymní24. března 2018 10:08
   Nebuďte tak zbrklý. Zeman odepsal Okamuru pouze podmínečně. Jinak souhlasím s Vaší šifrou, že Stropnický je nejvyblitější politik. P.K.

   Smazat
  7. 12:40 Pokud je nejvyblitější politik, tak to se zasejc musí ocenit. Třeba takovouhle politiku dělá nerad a tíží ho svědomí. Ale scénář se holt musí zahrát až do konce.

   Smazat
  8. Babiš má 30%, z toho je tak 15% bývalí komouši a socdem, o ty tímto přijde, ne hned, protože se budou rozhlížet, kam se podějí, ale přijde o ně. Nové nezíská, pravičáci za ním nepůjdou, i kdyby vlastnoručně vystěhoval ruského velvyslance. Pohnojil to, ale to je dobře, lépe dříve než později.

   Smazat
  9. Přesně tak 16:39, ale tohle je na 10:08 moc složité. Nebudeme se na něj zlobit...

   Smazat
  10. Je to tak, o pravicové voliče přijde svým spojením se socany....

   Smazat
 6. Pro Babiše je to všechno jenom kšeft. Komunisti by ho měli poslat ke všem čertům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti si ho teďka budou vodit, uvidíme, bez nich si neutře ani nos. Pokud ovšem Babiš neskočí na vějičku pravému sektoru, k tomu bude možná donucen, až ho komunisti povoděj, to pak uvidí, co to bylo za lében za Sobotky, ti mu ukážou galeje. A je to dobře, ať to skončí dřív než později.

   Smazat
 7. Až se bude dávat vyznamenání za LEZENÍ DO EUROHOVNOTNEJCH PRDELÍ dostane stříbro,zlato má Sralbotka!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Andrej Babiš mě tím, že věří vyloženým lžím mě velmi zklamal.Pokud to ovšem nejsou novinářské blafy. Přece nelze takto postupovat bez důkazů . Podezření vyslovila jedna z anglických slepic a všichni tomu rázem uvěří?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:03, vážený pane, vždyť o tom, že bude vyhošťovat ruské diplomaty, již vydal prohlášení. Sohlasím s úvodním komentátorem - je to o penězích - celá ta politika a zvláště politika Babiše. Myslím, kdyby lidé skutečně věděli o čem jedná politická evropská /i ta naše/ mafie - nic jiného to není a nikdy /v kapitalismu/ nebylo - příkladem ať je vyvolání např. první světové, ale i té druhé války - čili kdyby to lidé se tak náhodou dozvěděli, bylby rázem konec kapitalismu. Jestli chcete ode mně uslyšet jestli si přeji komunismus - tak ano, i kdyby to měl být stejný režim, jako tu byl. Proč? Jen si vemte veškerou tu špinu, o kterých je řeč ve sdělovacích prostředcích. Vždyť to je uplně stejné jako v té italské kamoře - svého času byl v televizi seriál o italské mafii - vždyť to je uplně stejné. A když tomu přidáme ještě samozřejmě nebezpečí III. světové války, které nad námi visí jako Damoklův meč a které je myslím největší od dob, kdy byla vynalezena ta zazračná zbraň. A vemte si ještě tu svatou britskou Terezu - pokud skutečně řekla, že je připravena na jadernou válku s Ruskem - vždyť to je šílená bába - šup s ní do ústavu pro choromyslné, nebo ještě lepe je ji třeba upálit jako čarodějnici. Zatím to je vedoucí politik Britanie. Ti Britové to v hlavě asi v tom případě rovněž nemají srovnáno v hlavě - jaký vůdce, taková smečka. No to jsem asi přehnal, to bude hate speech.

   Smazat
  2. Když Okamura něco O letech ,tak ho malem lynčují ,ale páni May řekne atomovky na Rusy tak nikdo nic ( to jsou ti právi demokrate ) asi těm všem to je jedno ,že chcípnou !!!

   Smazat
 9. Nyní již Babiš nemůže pokračovat ve své předchozí politice, kdy jako místopředseda vlády se stavěl dle potřeby vůči vládě do opozice. Teď se musel projevit. A tak vyšlo najevo to, co bystřejší lidé již dávno věděli. Babiš teď nutně začne ztrácet své "kouzlo". Nikdy sice fakticky žádné neměl, ale vyprávějte to lidem, kteří opět uvěřili, že " někdo (Babiš) to zařídí", když to slíbil. Zase a zase pořád dokola dělají mnozí lidé tutéž chybu a jsou nepoučitelní. Z tohoto hlediska nebyl naprosto žádný důvod k jásotu ohledně výsledků říjnových voleb a té skutečnosti, že skutečná témata pro volby byla jaksi ponechána stranou. Teď poneseme důsledky této skutečnosti, a to těžce (Dublin IV, Globální kompakt, Istanbulská úmluva). Ano, všechny tyto pro další existenci našeho státu a národa zásadně důležité věci přijdou k podpisu či dokonce již k ratifikaci letos. Jak to asi může dopadnout? Bude třeba požádat prezidenta, aby razantně vstoupil do těchto věcí sám. Pravomoci k tomu má. Od Babiše ale rozumně nic nečekejme, ušetříme si jednak zklamání, jednak nepropaseme možnost pokusit se o nápravu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš se do ničeho nestavěl, byl 4 roky rozhodující součást vlády. A lidi ho za 4 leté vládnutí odměnili drtivým vítěztvím ve volbách. Lidem se daří, životní úroveň rychle roste a to je to co voliče zajímá. Ne dobro nějakých rusáckých špionů kteří se tváří jako diplomati. Zeman sám o sobě do ničeho vstupovat nemůže a už vůbec ne razantně. Opět dokazujete jací jste tady mimoni.

   Smazat
  2. 10;14
   Blbiš je podřadnej kripl stejně,jako byl ten zrzavej idiot a udavač!!!!!

   Smazat
  3. 10.14
   O tom, že vyhrál volby tady není diskuse...
   Vyhrál je proto, že se stavěl do role silného a zásadového vůdce a teď prostě zklamal...
   Bez důkazů, ověřených fakt, na žádost cizí mocnosti, oslabí a ohrozí stát, ve kterém jako cizinec získal post předsedy vlády...
   Jde o principiální věc, ve které selhal...
   Proč nejsou naší představitelé nyní tak silní v posouzení otázky uvěznění Savčenkové na Ukrajině, demonstrací v Katalánsku, dalších vražd ve Francii... Máte tedy i Vy několik optik a různé metry? Nebo podle Vás zásadový člověk je ten mimoň?

   Smazat
  4. Milouš Dublin IV podepíše! Vzpomeňte na jeho kámoše Tuneldědka Klause jak se třepal s Lisabonskou smlouvou, pak podepsal lehkžým perem, když mu oznámili, ře má separé v Bohnicích a bude vyhlášen za nesvéprávného. Miloušovi se zhorší zdravotní stav a je lhostejné, kdo povede jeho ruku při podpisu. Imigranti vítejte!!!

   Smazat
  5. 12:28 Děláte účet bez hostinského, Miloš Zeman není Václav Klaus. Věřím, že překvapí i Babiše, nejen vás "žvanile"...

   Smazat
  6. Anonymní24. března 2018 10:06
   „(Dublin IV, Globální kompakt, Istanbulská úmluva). Ano, všechny tyto pro další existenci našeho státu a národa zásadně důležité věci přijdou k podpisu či dokonce již k ratifikaci letos.“
   Proto je tak důležité, aby byl přijat zákon o referendu, tak jak ho prosazuje Okamura. Tj. aby mezi možnými tématy referend bylo i schvalování, či rušení mezinárodních dohod. Vždyť do EU jsme také vstoupili prostřednictvím referenda. Bez nějaké povinné 50-ti procentní účasti. V jednáních o referendu se ukáže, zda Babiš stojí na straně EU elit, nebo na straně národa. P.K.

   Smazat
  7. Dnes můžeme spolehlivě říci, že lidi jako Havel, Kalousek, Topolánek, Sobotka, Babiš a další se do politiky nesmí nikdy dostat.

   Smazat
 10. chce-li Babiš ze sebe dělat za každou cenu (užitečného) idiota, je to jeho věc. Kdo mu ale dal právo k tomu, aby ho dělal z celého národa? Je zřejmě nepoučitelný, nebo v případě Sobotky nedával pozor.

  OdpovědětSmazat
 11. Babiše jsem nevolil, pouze ho toleroval, protože se jevil sice jako zkyrvysyn, ale náš, oproti zkurvysynům z ultraprava, ODS, Tip top, Lidovcům a podobné svoloči.
  Tímto krokem ale už definitívně ukázal kde je jeho místo a čí je to agent. Je to náš Skřípal. Dvojitý agent nyní ve službách Jeho Výsosti. Jelikož nad ním visí Damoklův meč, tak udělá vše pro to, aby vlezl do každé řiti která by mu mohla pomoci.
  Doufám, že komunisti si v sebezáchovném pudu uvědomí, koho chtějí podpořit a velmi rychle si to rozmyslí. Velká kobliha to má totiž už svým posledním postojem asi jisté, že ho místo ksčm podpoří i sám Kalousek a Fialou a Bělobrádkem.

  OdpovědětSmazat
 12. Vyvadil je ten pravej, neskutečnej..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo je Jiří Vyvadil většina z nás ví, ale v tomto případě se nemýlí.

   Smazat
 13. Babiš se ukázal, když na něj zadupali a vyhnali děti do průvodu s transparenty, tak se naprosto připosral a sdělil národu: odvolávám co jsem prohlásil byla to má mladická nerozvážnost. Prostě jak premier z pohádky. Jenže tady nejde o filmovou tvorbu taky jde o přežití národa. A jak je vidno tento národ není jeho národ. Jeho národem je jeho imperium a otatní je mu šuma fuk. Ať raději odejde do své domoviny zrádců a připosranců zde máme na rozdávání.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Řešení:předčasné volby a volit SPD a KSČM Dublin IV :Babiš stáhne ocas a máme tady statisíce inženýrů z Afriky Babišovi už nevěřím

   Smazat
 14. Tak já sem ho nevolil člověk co neumí mluvit vše mu připravují poradci k zásadním otázkám se nevyjadřuje boji se viky ať padne jako sobotka.

  OdpovědětSmazat
 15. Soudím, že odepisovat Okamuru je předčasné. Tohle koblihářovo kverulanství ho v předčasných volbách může jen posílit.

  OdpovědětSmazat
 16. Předčasné volby Milošku .
  SPD a KSČM .

  OdpovědětSmazat
 17. Andrej se vydal na cestu sebezničení no bodejť by pravicový blok netleskal. Každé jejich tleskání a souhlas je výrazem toho, že Andrej něco opět zmastil a že se mu to vymstí.Andrej může být dobrý podnikatel, ale je stejně jako Stropnický mizerný politik.

  OdpovědětSmazat
 18. Včera jsem slyšel - zdroj Aeronet, nemám čas to prověřovat - že přičinou Skripalovy afery je snaha USSA o znemožnění Nordstreamu. Němci se za Nordstream již i prý zavázali, že splatí ukrajinské dluhy. USSA si přeji vyvážet do Evropy plyn a ropu z břidlic, které by byly mnohonásobně dražší než ruský plyn. Skripalova afera je tedy řízena z USSA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno je možné...

   Smazat
  2. USA ve skutečnosti nebudou mít ropu a plyn z břidlic ani pro vlastní potřebu. To je jenom takové absurdní divadlo pro veřejnost. Bude to probíhat jako doposud, zkapalněný plyn se naloží na loď třeba v Kataru (ale tuto zimu se vozil do USA zkapalněný plyn i z Ruska!), obepluje Evropu, mezitím se papírově několikrát překoupí a stane se z něho nakonec americký plyn pro Evropu. Bude to stejné jako s americkým uhlím (ve skutečnosti z Donbasu) pro Ukrajinu. Nebo to bude stejně neskutečná šaškárna s překupovaným reverzním ruským plynem dodávaným zpátky na Ukrajinu, akorát to bude v celoevropském měřítku. každý ekonom vám vysvětlí, že vůbec není důležité, kdo zboží vyrábí nebo těží, ale kdo z něho má největší příjem z prodeje koncovým zákazníkům. Překupování a transport vydělá nejvíce :-)

   Smazat
  3. Co se týká Nordstreamu, pak by si lidé měli uvědomit, že Němci nejdříve direktivně prostřednictvím EU zakázali Bulharsku výstavbu Southstreamu, čímž připravili mnoho balkánských zemí o zisky z transferu ruského plynu, načež vybudovali Nordstream, takže opět upevnili vlastní postavení v Evropě tím, že drží vlastní nenechavé pracky nad distribucí ruského plynu v Evropě. Mimochodem, málokdo ví, že nakupujeme ruský plyn přes Němce a platíme za něj mnohem více než Němci a dokonce více než Řekové. Aneb, jak pomocí ruského plynu ovládnout Evropu, o tom to je.

   Smazat
 19. Všichni ti Babišobijci by si měli uvědomit, že vůbec nic neví o rozložení sil a vlivů v EU a nad ní. Jestliže jsme museli, po vyhrané válce, platit Anglii (angl bance, ze zcela válkou rozbité země) válečné náhrady za naše vojáky, kteří bojovali a umírali za Anglii, splácet za Benešovu vládu, její půjčky, atd..,, až do 70tých let minulého století (a to jsme byli pod „ochranou“ SSSR), tak je třeba na té dnešní všeznalecké rétorice ubrat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. co tím chtěl básník říct, kobliho. nepleť to s koláčky

   Smazat
  2. 13:07,jsi tak neznalý nebo jsi totální blbeček!Nevíš o čem bylo písmo a tlučeš klávesnicí to,že jsi blb !

   Pavel Beran

   Smazat
  3. vvenc 11:43 - ukazujete se jako hlupák. Jestliže protihitlerovské mocnosti uznávaly legalitu čs. zahraniční vlády, jestli tato vláda byla jménem čs. státu ve válečném stavu s Velkoněmeckou říší a jejími spojenci, je zcela logické, že takto existující stát nesl svoje válečné náklady. Tím se také zařadil mezi vítězné mocnosti druhé světové války s plnými nároky na reparace ze strany poražených. Druhou věcí je, do jaké míry byly takto hrazené jednotky pod čs. velením, jak korektně či tolerantně byly náklady počítány s ohledem na škody způsobené Mnichovskou dohodou a jak k této otázce přistoupil tehdejší SSSR. V tom se vvenc-i rozeberte a teprve potom něco vykládejte. JiH

   Smazat
  4. 15:39
   Je třeba zaplatit i zničené fabriky, obytné domy, zbytečně zabité civilisty při účelovém bombardování angloamerickými svazy na konci války. A ne těm hovadům ještě stavět pomníky. A každoročně je oslavovat .

   Smazat
  5. Zaplatili jsme Angličanům i za ten nefungující samopal, co dali možná schválně Kubištovi s Gabčíkem, to je ta pravá anglická povaha, podrazit i svého spojence. Svoloč jedna.

   Smazat
  6. Tedy nám vysvětlete, proč tytéž náklady nemuseli platit i Poláci?

   Smazat
 20. No, ještě že nám ten prezident, po prezidentských volbách, nezkiskovatěl. Doufám, že to panu ,,Sobotkovi" rozmluví. Vždyť už jenom debata o vyhoštění, je mírně řečeno, trapná.

  OdpovědětSmazat
 21. Ano, ta Anglie, která nás v Mnichově zradila a nechala si pak u našich letců, kteří umírali v obraně jejich území, zaplatit i tkaničky od bot. To jim peníze od nás nesmrděly... A pohrdají námi i nyní, tak stejně jsme pro ně podřadní, jako ten polský instalatér... Proč jsme po vstupu do EU měli samá omezení a nynější tmavší inženýři a doktoři připlují bez dokladů sse super novým telefonem a rozhodně ne za prací...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi není náhodou, že v angličtině je (skoro) stejný výraz pro Slovan a otrok...

   Smazat
  2. 12:22
   A není výraz pro okupanta Američan???!!!!

   Smazat
  3. Jak nás Anglie v Mnichově zradila? Mělo snad Československo s touto zemí uzavřenu nějakou dohodu o tom, že nás bude ochraňovat???

   Smazat
  4. vY TADY NĚKOHO ZKOUŠÍTE A NEVÍTE,že jsme měli smlouvy, kde se VB a Fr. zavazuje v případě našeho napadení k pomoc? A když nás nezradily ony země, jakou měl kdo pravomoc rozhodovat o území našeho státu?
   Studujte !!!!

   Smazat
 22. Také mne Babiš velice překvapuje. Po té velkohubé rétorice o nezbytném programu sociální spravedlnosti a ochrany státních zájmů, docela slušná otočka do protisměru a snad ještě dál za někdejší přání TOP 09 a ODS! Překvapivý je ten kvapíkový tanec kolem NATO, které je centrem světového zla. Jeho starost s obecným referendem - že by mohlo pustit občany k rozhodování, byť okrajových návnad? A s tím antirurismem, tím mne zcela doběhl. Slovák původem, nevím nakolik rodinné tradice byly ve službách hlinkovství. O přihlásit se k hrozbě válečného tažení za možná pravdivé výroky MZV Ruska? A nebo právě proto, že ty výroky byly pravdivé, tak ho to naštvalo, že jsme byli coby novyčokoví čokli odhalení? A přidávat se k hurónskému řevu stáda států? To už jsme zde také měli - vzpomeňte to nadšené fandovství fašistických států Evropy HitlerovU Německu! TO NADŠENÍ Z BOJE PROTI ŽÍDŮM A PAK TAKÉ PROTI BOLŠEVIKŮM. Jak řvalo RAKOUSKO, MAĎARSKO, ITÁLIE, ŠPANĚLSKO, CHORVATSKO, PORTUGALSKO, NORSKO, FINSKO A NAKONEC I MALOMOCNÁ BRITÁNIE S PETAINOVSKOU FRANCIÍ - A I POLÁCI SE PAKTOVALI S HITLEREM, VLASTNĚ JAKO PRVNÍ.
  nO A JAK TEN ŘEV DOPADL TEHDY - A JAK SI MYSLÍ ŘVOUCÍ, ŽE DOPADNE DNES? KDO TOUŽÍ PO VYHLAZENÍ ZÁPADNÍ EVROPY? PUTIN A RUSKO SAMOZŘEJMĚ NE, k ČEMU BY MU TO BYLO? KDO S TAKOVOU OBLIBOU ROZSÉVÁ SMRT MIMO ÚZEMÍ SVÉHO STÁTU?
  NETŘEBA ANI NAPOVÍDAT - USA!

  OdpovědětSmazat
 23. V čem Vás překvapil?
  Stíhání svoje a svých blízkých , dotace z EU, vymění za objektivitu a národní zájmy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaké stíhání? Stíhají každého, kdo se jim nehodí, podle potřeby.

   Smazat
  2. Vy nevíte, že je trestně stíhán za Čapí hnízdo?

   Smazat
  3. A co to znamená, ze je trestně stíhán? Potencionalně jsme trestně stíhání všichni otázku zda je ten či onen vinný trestním jednáním je třeba nechat na ... Soudci?!

   Smazat
  4. No vidíte, i když můžeme mít každý jiný názor, tak by měla rozhodnout fakta a důkazy...
   Jak mohla Tereza a další rozhodnout, že to bylo tak a tak..
   Měla by rozhodnout fakta a důkazy...

   Smazat
 24. Andrej Babiš se dokonale odkopal při první příležitosti. Před časem jsem nevěřil prohlášení jednoho europoslance, ať Česko nepočítá s tím, že Babiš v něčem půjde proti Brusel jako Orbán. Že jeho odmítání imigrantů je pouze mediální póza, skutečnost bude zcela opačná, že bude imigranty přijímat zcela bez řečí a s otevřenou náruší. Po stávajícím summitu tomu věřím, protože ustoupil v naprosté absurditě a zařadil se do šiku standardních rusofobů jako je Polsko nebo pobaltské republiky (které jdou do kytek a šílejí z toho, že je Rusko přestalo vyživovat). Andrej Babiš premiér v demisi se pro mě stal Highly Likely Babišem. Tento Highly Likely premiér prokázal, že se od Sobotky v podstatě ničím neliší, snad jenom tím, že nemá rovnátka a brýle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I to zdůvodnění Mayové v Bruselu je směšné a na vodě, protože se na schůzce oháněla "vysoce pravděpodobnými" závěry tajných služeb, které kauzu samy mohly zinscenovat. V normálních zemích tajné služby nediktují politikům, ale naopak politici službám, a nadto je používají jako poradní a specializovaný nástroj.

   Smazat
  2. u mě už skončil před několika týdny, protože začal obracet i svoje předvolební stanoviska k přijetí eura

   Smazat
  3. Babiš je další higly likely loutka pro jednosměrné použití. Pro použití páníčkem :-)

   Smazat
 25. Z Babiše jsem poslední dny jaksi zmatená. A to jsem jeho fanda. Jestli ale nevybere zatáčku a bude chtít" s vlky výti" je po sympatiích Andreji.

  OdpovědětSmazat
 26. Když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají.Takto pěkně zpíval i Babiš.Nikdy jeho volit nebudu.Nikdy bychom neměli volit miliardáře do vlády.Podívejte se ,kde všude se bohatí dostali ke korytům,jak jsou sebejistí,na lidech jim ve skutečnosti vůbec nezáleží a jenom se snaží různými zákony a nařízeními lidi ovládat.Žádná demokracie není,začínáme být ovcemi v ohradě.Dokonce i manipulují dětmi ve školách.Kdejaký herec-KOMEDIANT si myslí,že může rozdávat rozumy a ten ubohý dělník že je nesvéprávný.Z čeho by ten chudáček komediant byl placen,nebýt nás.Podívejte se,jak je to vše absurdní.---Ti,kteří nás osvobodili,tak na ně je házena špína a ti,kteří nás zradili,nebo dokonce napadli naši zemi,tak jsou našimi kamarády.Ano,všechno je to o penězích.Studenti jdou do ulic,vykřikují svá hesla,člověk by si mohl myslet jak jsou vzdělaní a nakonec pak vidím video,kde mají odpovídat na otázky z nedaleké minulosti a oni jsou dutý.Jejich znalosti, jsou katastrofální.--Ale nestrácejme hlavu,věřte,že se toho na světě děje mnohem více,kdo hledá najde o tom zprávy a ledy se hejbou.Doba plného odhalení se blíží a každý dostane to, co si zaslouží--přeji Vám všem klidnou mysl-všechno dobré--LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koho místo Babiše, koho budete volit?

   Smazat
  2. Právě proto se už skoro nepřipomíná výročí Mnichova a ani datum obsazení hitlerovci !!!

   Smazat
  3. Blbiš je po svým výstupu u Spekulantů z Bruselu pro spoustu lidí nevolitelny!!!!!

   Smazat
  4. 12:43 a proč bychom vůbec měli volit, když dnes všechny zásadní věci diktují soudruzi z Bruselu a námi volení politici jenom za drahé peníze předstírají, jak něco řeší. Do budoucna budou zcela eliminováni, Schulz (z SPD) to přece nechtěně vyřval do světa na plnou hubu, když mluvil o evropské federaci

   Smazat
  5. 12.44
   V den obsazení německými nacisty se raději svolala studentská demonstrace s 12-letými holčičkami...
   To by se v jiné a normální zemi stát nemohlo

   Smazat
 27. Ptal jsem se jednoho známého Rusa, proč dnes pořád používají termín "angličanka gádit" (= kálí, myšleno Anglie, ne jenom Maová). Dal mně příklad z historie, kdy Anglie odmítla pustit do země carskou rodinu Mikuláše II, který se chtěl uchýlit někam do bezpečí. Přitom car byl pokrevní příbuzný Windsorů (snad přímo bratranec anglického krále)!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Lenina platili a poslali Němci a cara a carskou rodinu do Anglie nevpustili...
   Ale všichni tehdejší carové a císařové byli vlastně příbuzní. Nejvíce bratranci (i R-U, N,..) Carevna také nebyla Ruska...

   Smazat
  2. Anglie s radostí přijímá veškerou sebranku z Ruska, hlavně když přinášení do Londýna nakradené prachy. V současné době se prý na území VB vyskytuje asi 40 zběhlých ruských zločinců, na které je vystaven mezinárodní zatykač, ale které Londýn odmítá vydat k soudnímu jednání do Ruska. P.S.: pochopitelně se nejedná o žádné chudáky, kteří budou v londýnském bezpečí, dokud budou spolupracovat a dokud jim nedojdou prachy

   Smazat
  3. 13:51 proto asi uškrtili Berezovského hned po tom, když napsal osobní dopis Putinovi, ve kterém poprosil o možnost návratu do Ruska

   Smazat
 28. Doufám, že tu špínu Babiše, Zeman trochu srovná. Proč zase to posrané česko musí být první v lezení do západní zrádcovské řiti. Třeba ten hloupý biatlon. Jen češi, američani, kanada a ukrajina. Opravdu dobrá společnost.

  OdpovědětSmazat
 29. Nebojte,Babiš zase otočí.Jeho gesto bylo řečeno v Bruselu,doma bude říkat něco jiného a diplomati nevyhodí.
  Jen bych prosil,neříkejte mu Agent STB,nebo-li komunista a příznivec Ruska,to by jednal jinak.Raději říkejme,co se neustále potvrzuje.celá STB židé a agenti CIA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, neříkejme mu agent, protože dvojití agenti to mají daleko těžší i ve svém veřejném vystupování. Mimochodem, Skripal prý byl agentem trojitým, proto zařval.

   Smazat
 30. Nevolila jsem ho, ale ani jsem z jeho vítězství nebyla zoufalá. Měla jsem dojem, že bude jednat pragmaticky a nenechá se strhávat k ukvapeným krokům. A taky v mých očích získával body tím, že se ho tak zuřivě snažil znemožnit Kalousek. Bohužel, tyto moje dojmy vzaly za své. Podupal je tak nehorázným způsobem, že kdyby teď udělal nevím co, u mě to projel a zařadila jsem ho do skupiny nejhorších škodičů. Odporná kreatura. Co se dá ale čekat od člověka, který se se svou luxusní manželkou nechává fotit ve svém luxusním bydlení, vzorná rodinka, nablýskaná pozlacená prázdnota. Nijak se to neliší od cikánských baronů, bohatých šejků, je to stejné, nechtěla jsem to vidět, ale je to tam. Ten člověk je neschopný uvažovat srdcem. Má v hlavě kalkulačku a kalkul je jeho nejvyšší božstvo. Pro mně je nepřijatelný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi blbka která nevidí ani za nejbližší roh a za nejbližší důchod. Samozřejmě, že Babiš jedná superpragmaticky, ale to jedinci s nulovými informacemi, znalostmi, zkušenostmi, citem pro strategii,... nejsou schopni posoudit.

   Vyvracíš sama sebe když napřed plácáš cosi o Babišově pragmatizmu a za minutu potom zase, že má v hlavě kalkulačku a chtěla by jsi zase srdce. Hrozný materiál toto.

   Smazat
  2. Jestli superpragmatismus znamená přidávat se na stranu těch, kteří kopají do exemplárního otloukánka pod falešnými záminkami o tom, že si to zaslouží, tak pěkně děkuju, do takové party nechci patřit. Taková strategie je bez pevných základů, je to domeček z karet. Být praktický znamená vzít na vědomí všechna fakta a ne stavět na průhledném osočování. Lísat se k těm, kteří se takhle chovají je hanebnost.

   Smazat
  3. 14:15

   Babiš právě ta všechna fakta má a na základě nich manévruje. Ty nemáš nic, jen pluješ po povrchu.

   Smazat
  4. Koukám, že jsi kompletně informovaný, znalý, zkušený s citem pro strategii(pouze svoji vlastní) ... Pražský Všeználek. Těly jsem z Prahy ... Tvůj Neználek.

   Smazat
  5. Když ho miluješ, není co řešit. Vol ho klidně a věř, že má informace, na základě nichž bude dobře rozhodovat. Bude, ale pro koho dobře? Naštěstí ho nevolíš jen ty, ale volíme ho my a my ho nevolíme, takže si ty chytré řeči můžeš nabouchat do deníčku.

   Smazat
 31. Já bych to viděl takto: babiš, američani, kanada a ukrajina.

  OdpovědětSmazat
 32. Babiš v jednom šiku s tímto ? https://www.euserver.cz/Articles/12850-to-neni-vtip-britska-premierka-theresa-may-pripravila-k-odpaleni-jaderne-zbrane-proti-rusku-nema-zadne-zabrany-zahajit-jaderny-utok-dokonce-i-kdyby-zabil-sto-tisic-nevinnych-muzu-zen-a-deti-.aspx

  OdpovědětSmazat
 33. Taky mě to zaskočilo, přecijenom jsem si myslel, že je Babiš silnější v kramflecích. Jenže si to shrňme. Savčemková je v base, na Slovensku proběhl bezva zrežírovaný puč, lídři Katalánska půjdou do basy taktéž. Moc mnoho prostoru v rámci NATO a EU není, je to všechno předem naplánované. Možná je to taky tah, jak eliminovat Zemana. Zase se to všechno rozplizne na boj všech proti všem, to je pro Česko typické.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. všichni se plavíme na Taitanicu a dnes už je zaplavena nejenom paluba, ale teče do bot i tzv. elitám na horní palubě, protože lodi jednak chybí kormidelník a jednak o to kormidlo dávno přišla :-)

   Smazat
 34. Jsem zvědavý, koho nám Soroš demokraticky vybere za premiéra místo Babiše. Doufám, že to bude někdo, kdo se postará o chudáky imigranty a je třeba obnovit bankovní intervence, nějak nám zbytečně rychle roste HDP, aby jsme se nepřehřáli, stačí Jakub janda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč místo Babiše? Ten přece se v přímém přenosu přihlásil k odkazu Soroše, stáhnul ocásek a jedeme dál, kluci a holky.

   Smazat
 35. Myslíte samostatně a logicky? Nevěříte ptákovinám havlojdů a výplodům pražské žumpy? Pak jste Reálně Uvažující Stvoření. Ve zkratce RUS.
  Tzn. všechno, co vytvoříte, je z tohoto důvodu ruská propaganda!
  RUS = Reálně Uvažující Stvoření!!!
  Geniál Janda a havloidní žumpa mají pravdu! Tož tak!

  OdpovědětSmazat
 36. Ve známé televizní inscenaci protagonista praví:"Táta mi vždycky říkal-nevěř bohatým lidem"!!!A český "volič-ovčan"volí dříve např.VV a nyní Babiše!!!

  OdpovědětSmazat
 37. Navrhují založit klub RUSů - Reálně Uvažujících Stvoření!! Ať se Janda, Soroš, havlojdi, pražská žumpa třeba poserou.

  OdpovědětSmazat
 38. Babiš mne vůbec nepřekvapil, dalo se to čekat. Je to člověk bažící po moci a udělá proto cokoliv a obětuje kohokoliv. Je to chameleon, jeho hnutí je plné těch kteří v jiných stranách už byli nevolitelní a tak se chytili příležitosti. Ano, Babiš je horší než Sobotka, Sobotka neuměl řeči a tak nemohl tak dobře kout pikle jako Babiš. Babiš je a neštěstí tohoto státu. Věřím, že budou nové volby a tam to voliči čobolovi spočítají. Sobotka byl čitelný, dnešní premiér je nevypočitatelný, zákeřný křivák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:21

   O to vypočitatelnější jste zato Vy a Vám podobní, kteří sem píší svá moudra. Na takové superinteligenty si jen tak někdo nepřijde, takže příště svorně dají svůj hlas nejčestnějšímu z čestných: Pitomiovi.

   Smazat
  2. Anonymní 15:21
   Bohouš byl čitelný.to máte pravdu a věděli jsme kdo jsou jeho poradci,co dokáži.Babiš je nečitelný a nevíme nic o jeho poradcích a může jich být také hodně.Bohouš neměl vlastně v ničem nějakou praxi,tak nechal všechno na poradcích a proto tak blbě skončil.

   Smazat
  3. 15:27 vezměte laskavě v úvahu, že jeden nemusí být superinteligent, aby si povšimnul, že Andrej Babiš mění svoje postoje tak, jak se mu zdá, že je zrovna nejvýhodnější pro jeho postavení. Pak a samozřejmě nelze ani tušit kam směřuje, jaký cíl ve prospěch čeho a koho sleduje. Taková je skutečně zatěžko volit. Pokud zrovna vám to uniká, nedělejte blby z těch, kterým ne. A nechávám stranou Babiše nevybíravost, se kterou je schopen přivlastňovat si cizí zásluhy. Obávám se, že věru není charakter. S takovými nepeču.

   Smazat
  4. 16:43 říká se tomu zcela jednoduše "kam vítr, tam plášť"

   Smazat
 39. Zasraní češíci - budou nadávat a láteřit, i kdyby premiérem byl sám bůh. Kdo by před tímhle sajrajtem obstál? Nikdy nebudou vědět, co by chtěli, ale nikdy nepřestanou vřeštět, dokud to nedostanou. Přičemž nejhloupější smečky hovádek se soustředí denně u počítačů,a píšou pořád stejný srágory. A z nich úplně nejhloupější a nejzkaženější jsou novinkáři. Samá zkažená holota z minulého režimu, pak to zvonilo jak o závod, vyzvonilo to tenhle bordel, a zase to jen vřeští a nadává. Proč tihle zbyteční lidi - odčerpávači důchodů - vůbec na světě jsou? Namísto aby to zalezlo, drželo to hubu, a bylo to rádo, že to nějakej důchod vůbec má na přežití, jen to dřepí a držkuje. Nechte Babiše na pokoji. Je tam mezi těma elitama už osmadvacet let pořád stejná hnusná smečka - kdo z nich má bejt ten správnej, na kterýho by češíci nenadávali? Není nikdo takovej. Češíci od šedesátky nahoru už by měli trénovat skoky do rakve a dát si pohov. Věčný žvanění, žvatlání, nadávky - jděte do prdele. Tady kdosi napsal dehonestující článek o Babišovi, a ta věčná smečka plivačů u počítačů se může posrat. Je v ČR mezi politikama vůbec někdo, na koho by kdosi z mediální břečky nepsal sračky, a nepoštvával blby u počítačů? Někdo by to měl konečně zakázat. Kde jsou nějaké pozitivní články? Jen nasrávací žvásty!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 15:35
   Napsal jste to správně,Babiš je tam těma elitama už osmadvacet let,tak se naprosto do té hnusné smečky hodí,když dělá stejné kroky.

   Smazat
  2. Zatím ještě žádnej krok neudělal 15.43. Jak může dělat "kroky" když musí přelézat ty hromady klacků, které mu už asi dva roky hází pod nohy česká přitroublá lůza? Lidi, kteří vyzvonili přesně tenhle bordel? Zatím lze říci, že za minulé vlády se zde vytvořily tisíce pracovních míst!! Pomohlo to desetitisícům zoufalců bez práce od zoufalství, které přináší život bez práce, bez vyhlídek na práci, bez peněz!!! Ekonomika jde tím pádem nahoru, protože ti, co mají práci a peníze, mohou taky více utrácet. Pomohlo to soukromníkům a všem. Ovšem smečka zasraných uřvaných důchodců u počítačů už práci nepotřebuje - ti to prakticky vůbec nevidí. Mají svoje důchody, svoje valorizace důchodů, že by doma chcípali hlady, a museli prodat i svoje posrané počítače, to jim nehrozí. Dřepí v teple, a píšou svoje nenávistný sračky. Babiš rozhodně nemůže za to, že je veškerý majetek ČR rozkraden, vydrancován, rozprodán, rozesrán, že nemáme energie ani vodu, a všechno si musíme draze platit. Za to nemůže. Kdy se bude denně nadávat na internetu na ty odporný sráče, kteří tohle zavinili? Kdo je začne jmenovat? To je snadný, trefovat se s pomlouvacím hnojem jen do Babiše, když je poslední na řadě. Co konkretně ukradl, vydrancoval a rozprodal on? A co je to Jiří Vyvadil? Skoro každý, kdo smí někde něco psát, je svým způsobem darebák a lump. Smí dřepět, a psát sračky za dobré peníze. Proč nepracuje v nějaké fabrice? Víte, kolik se platí za všechny ty sračky, které na lidi media denně hrnou? To je stejný jako v té ČT - začerněné smlouvy, lži, podvraťáctví, celá ČR media jsou jedna veliká, odporná, smradlavá žumpa, ať je to Petr nebo Pavel. A lidi, kteří denně čtou ty blbosti, a přizvukují žumpě, jsou notoričtí vypatlanci. Nadává se na Zemana, Babiše, Sobotku.... bla bla bla - můžete jmenovat někoho, na koho se nenadává? Ubožáci!

   Smazat
  3. 15:59 Říkám ti to furt. Nežer ty koblihy, nebo z toho zblbneš. A je to tady.

   Smazat
  4. Co jim to do těch koblih dávají? Je to vůbec legální?

   Smazat
  5. A ten naprosto zmatený 15:35 aka 15:59 je kdo? Česky to celkem umí, ale Čechům nemůže přijít na jméno. Nadává všem, zvláště nenávidí důchodce, názory má sice kategorické, ale nemají hlavu ani patu. Asi to bude jen obyčejný vůl...

   Smazat
 40. Babiš nezesobotkovatěl, on takový vždy byl. Jeho naivní voliči si jen neuvědomovali, že vše, co pronese na veřejnosti, je jen naučené od jeho poradců. Ze své hlavy nemá nic - proč je také jediný, kdo zásadně neodpovídá na ankety na PL? Právě proto, že bez poradce neví, co říct. Voliči Babiše museli vidět, že na nejvyšších postech má politiky, kteří jsou v názorové shodě s TOP09 (např. Pelikán, Stropnický, Jourová, dřív Telička). To je samozřejmě taktika, potřebuje takové politiky, kteří jsou přijatelní pro Brusel. Co je Babiš zač bylo jasné i z toho, že ANO zařadil v rámci EP do liberální frakce ALDE - víte vůbec, co je to za frakci? Ta nejhorší - v této frakci jsou ti největší evropští vítači. Ještě před volbami se také zmínil, že chce Sorosovu univerzitu, kterou Orbán vyhání z Maďarska, přestěhovat do Prahy, což také cosi naznačuje. Indicií k tomu, co je Babiš zač - tedy eurohujer, který šel do politiky kvůli politickým kontaktům v EU - bylo snad dost a jen úplný demagog je nemohl vidět. Takže bylo jasné i to, že Babiš bude zavrtaný ještě hlouběji v bruselské zádeli, než kdy byl Sobotka. Proto není divu, že se přidal na stranu těch několika málo států, které chtějí vyhostit ruské diplomaty a to bez jakýchkoli důkazů o původu chemické látky, která Skripala a jeho dceru přiotrávila. A poslední věc, které jste si měli vy, kdo jste Babiše volili všimnout - chce být v politice už jen 4 roky, takže si může dělat co chce, nemusí se ohlížet na nějaké preference ANO za 4 roky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ještě žádná diplomat vyhoštěn nebyl - tak co to tady žvaníte za sračky? Co to melete o nějakým Skřípalovi vy Skřípale? A odkud to víte? Aha - z medií. Z těch medií, o nichž každý ví, že je to darebácký, manipulativní, smradlavý, předražený hnůj. Že by to nevěděli důchodci u počítačů? Co to tady melete anonyme 15.49? Všechno to, co jste splácal dohromady a namlel, je doslova přesně opakováním žvástů, které žvatlají media. Je vidět, čím se zabýváte.Dnes a denně dřepíte u televize, internetu, a všude, kde je možno shltat nějaké ty mediální sračky a pomluvy - bez toho už byste nedokázal žít. A protože mediální sráč na Babiše nadává, připojí se i smečka důchodců. Kdyby sráč Babiše naopak chválil, důchodci by vrněli blahem. Čecháčkovské pokrytectví - to už je diagnoza. A úplně nejhorší se ukazují být skřípalové - bývalí soudruzi - dnes důchodci. Nejhorší pomlouvači, drbny, šmejdi, přicmrndávači - k čemu to ten minulý režim vedl?

   Smazat
  2. 16:06
   Váš blábol je naprosto nesmyslný. Pokud se
   Vám jak Vy píšete "Čecháčkové" nelíbí, seberte si své saky paky a táhněte tak kam Vás srdce vede. Jinak komentář je tak zmatený že je zřejmé že publikujete též v hovinkách.

   Smazat
  3. K 16:06 a předchozímu téhož autora. Vaše výlevy postrádají logiku. Ráčite nevybíravě odsuzovat právě to, co sám a v daleko širším spektru provozujete. Pozoruhodná je vaše zášť vůči důchodcům, nesená zřejmě značnou nepřejícností. V tom se notoricky a únavně opakujete. Však i na vás dojde, pokud se ovšem svou nenávistností nezalknete. Mějte se.

   Smazat
  4. ---


   16:31
   16:59

   Už tím, že na takové provokatéry vůbec reagujete, děláte přesně to, co chtějí.
   Namísto diskuse se roztáčí spirála nesmyslných nadávek.

   Rozumný člověk je důsledně ignoruje a věnuje se článku nahoře.


   ---

   Smazat
  5. 16:06 Nenadávejte tady lidem do Čecháčku a neurážejte je. Co jste zač, nejaký přivandrovalec? Tuhle idiotskou nadávku prvně veřejně použil Havel a vy ho následujete. Máte svět otevřený, můžete jít kamkoliv.

   Smazat
  6. 17:47 reagovat na pouhé nadávky jistě valný smysl nemá, na křivou, hloupou nebo vylhanou argumentaci ovšem ano!

   Smazat
 41. 16:06 Aby ses neposral, soudruhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty už ses soudruhu posral? Úžasnej slet novinkářské diskuzní havěti. Všechno je to blbý jak hovno, sprostý, praštěný, samej debilní dement. Měl by vám všem Babiš sebrat důchody - ono by vás to vřískání sprostých nadávek přešlo smečko mizerná, sprostá. Nic bych vám nedal. Valorizace? Nic - nasrat! Hajzlům, kteří prostřednictvím internetu jen nadávají a uráží - co bych jim měl platit? Nasrat! Ať to jde žebrat na ulice, smečka jedna posraná sprostá! Já že nenávidím důchodce? Jenže tihle, co lezou diskutovat, sotva to udrží chcanky, ale sprostě nadávat, na to jsou kadeti.Kdo by taky mohl mít rád ksindl, kterej každej den na diskuzích jen nadává?

   Smazat
  2. 20:12 My staří, naštěstí před smrtí, to už nějak doklepem. Kobliha nemá sílu aby nám něco vzal. Horší s tebou, politologu, na tebe nezbude. Babinský už chystá že důchodový účet vytáhne mimo rozpočet. Takže se netěš. Nedostaneš nic. Nasrat mládenče.

   Smazat
 42. Pro mne je velký zbabělec, to není Zeman. Zeman si za svým stojí i kdyby na něj útočili ze všech stran. Ustoupil s vepřínem a já jsem v těch Letech byla. Již teď je to tam velmi hezké památkové místo a vepřín vůbec nevadí, je tam živý plot ze stromů ani jsem si vepřína nevšimla. Ministr financí dobrý, ale jako premiér nedokáže říct větším státům ne, takže druhý Sobotka, ale aspoň rozumí ekonomice. Jsem ráda, že jeho ministr nechce rozdělit ČEZ. Jadernou elektrárnu bych dala postavit Rusům, osvědčili se s Temelínem, tak proč vybírat někoho nového.

  OdpovědětSmazat
 43. Tak ten 15:35, 15:59 a 16:06, má dost :D)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád tu sedí a kvoká, asi nějaký smutný důchodce, který má malý důchod a závidí těm, co ho mají větší a tudíž můžou psát delší příspěvky.

   Smazat
  2. Ty už máš dost dávno, ty posero starej praštěnej! Sprostej. Vy kdybyste si nemohli některej den zavřískat, zanadávat, a urážet ostatní, tak byste nejspíš chcípli. Vás to žvanění prasečin, nadávek, a sprostot, asi nějak drží při životě. Celý dny dřepět u internetu a psát nadávky - fuj, to je hnusnej materiál! A přitom je to ten samej ksindl, kterej tady kdysi dávno vyzvonil přesně ten bordel, na kterej to teď nadává - praštěná dementní smečka.No - naštěstí už to postupně odpadne, přesune se to do špitálu, a pak do rakví. Pak bude teprve klid od nadávek sprostejch zkaženejch starejch lopat.

   Smazat
  3. 20:17 odkud tak celý den kvokáš, slepičko z Vodňan. Z práce to nebude. Nejspíš nějaká kavárnička s wifinkou.

   Smazat
 44. Angličani přišli na to, že je výhodné zabíjet rusy u sebe, než v Rusku. Efekt, hlavně u blbů zaručen, mrtvolu mají v Anglii a mohou si s ní dělat co chtějí. Nakonec zjistí, že ten Skřípal spolk v suši mini A-bombu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hlavně že mohou znárodnit jejich konta :-) na druhou stranu byl Skripal na obtíž, museli mu vyplácet zasloužený anglický důchod

   Smazat
 45. Angláni zabíjejí i Poláky a Čechy .

  OdpovědětSmazat
 46. Škoda že si Británie nesáhla za Geringa na samé dno jako Rusy u Stalingradu .
  Neměli by chuť na války . Mnichovské děvky nezapomeňte že Rasija nejsou Malvíny .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobře napsaný souhlas

   Smazat
  2. Když organizuju války pro druhé, tak si přece tu největší neschovám pro sebe. To dá rozum.

   Smazat
 47. Mám takový pocit, že Babiš už dlouho hraje na to, aby nemohl sestavit s levičákama vládu, protahuje to, provokuje a nakonec se přihlásí Fiala, celý v bílém, že už jako národ vovinuly mraky a musí se obětovat pro národ, udělají holport a budeme se divit i ušima. Kalousek půjde na finance a Babišova rodina očištěna.

  OdpovědětSmazat
 48. Babiš je pouze highly likely premiér, skutečným premiérem třeba vůbec nebude, parlament ho neschválí ani na podruhé a ani napotřetí (pokud ho tam bude navrhovat předseda parlamentu) a stranu ANO přejmenují na stranu NE, ta tu ještě chybí :-)

  OdpovědětSmazat
 49. O charakteru Babiše docela dobře vypovídá následující vtip:"Co se stane, když přijde jeptiška do bordelu (Bruselu)? Stane se z jeptišky kurva nebo z bordelu klášter"? Mně Bureš nezklamal, on totiž "jeptiškou" nikdy nebyl a jsem proto rád, že jsem se ve svém úsudku nemýlil!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co vypovídá o charakterech sprosťáků, kteří denně dřepí u internetu, do práce to už nechodí, je to úplně zbytečný pro život, bere to důchod ( nezaslouženě) a nadává to? To se to nadává z teplýho pelechu - co? Tak co to vypovídá o charakteru dcementní diskuzní smečky? To ani nechtějte vědět.

   Smazat
  2. 20:20
   A co děláš ty,havlopindale kterými čumí partě z teplákù?!!!

   Smazat
 50. Za koblihu a separáty prodavší se voliči prožívají zklamání. Stejné jako voliči oranžády, přehršle nikdy řádně nepracujících, kteří se vezli před převratem a dlouho po něm. Loyální Češi to měli těžké za Monarchie, v první, druhé a dalších republikách a co si představovali, že budou znamenat v novém působišti, diktatuře zvané EU? Moudrý Babiš přece nekecá a maká !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně - uhodil jsi hřebík na hlavičku - moudrý Babiš přece nekecá a maká. Neměl by čas vydřepávat u internetu, a psát žvásty a krávoviny - musí makat.

   Smazat
 51. Z J. Vyvadila vypadnou pouze smrduté zvratky. Už nic jiného ohledně politiky nedovede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně - i tak vypadá. Jak smrdutej vzteklej tchoř. Takhle hnusně někoho pomlouvat - ten musí Babiše hodně nenávidět. A proč asi? To co píše, jsou jen žvásty. A hele, co na to naletělo piskořů - a kvičí a kvičí.

   Smazat
  2. Nemohu soudit pana Vyvadila, zase tolik jsem toho od něj nečetl. Ale to co jste právě předvedl vy, to bych asi jinak než vašimi slovy hodnotit nedokázal.

   Smazat
  3. Běžte se vycpat havloidi to jsou jen fakta co napsal pan Vyvadil bureš je poskok a loutka jako nýmand sobotka.

   Smazat
  4. Děkuji panu Vyvadilovi za to, že stále hájí zájmy slušných lidí

   Smazat
 52. Tak tohle je začátek konce ANO (a Babiše) na politické scéně ČR. V příštích volbách 10 - 20%.
  Čímpak mu tam asi dali v EU nůž na krk?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... no asi to bude zase o penězích.
   Minulý rok otočil zásadně Fico. Z euroskeptika se stal přes noc eurofil a zastánce členství v tvrdém jádru EU.
   Podle www mu soudruzi z EU pohrozili, že mu omezí popř. zastaví přísun hotovosti do bank na Slovensku a vyvolají finanční krizi. Za vším hledej prachy. Aneb jak říkají naši anglosaští bratři: follow the money.

   Smazat
  2. To se pleteš trubče 18.51 - začátek konce celý vykradený, vybrakovaný, a zdecimovaný ČR už se hodně přiblížil. Nůž na krku A.Babiše jsou právě jen český uřvaný socky. Třeba se Babiš pochlapí, a vzepře se EU - třeba si řekne, že se na nějaký uřvaný, praštěný a sprostý důchodce u internetu může vysrat, a nechá národ pochcípat hlady a žízní. EU uvalí na zahnojenou a zadluženou ČR embargo, přestane dovážet žrádlo, a zavřou vodu. První kdo chcípne, budou důchodci.Ale asi jim to nedocvakne.

   Smazat
  3. Drahoš má důchod 36L . Ten je redy .

   Smazat
  4. 20:30 máte pravdu, v ukrajinském banderostánu zdražila vláda poplatky za bydlení, důchodci na ně nemají, a proto tam raději začali ve velkém páchat sebevraždy

   Smazat
 53. 20:30 Ty to máš dobrý. Ty umřeš v kanále jako stále mladý, jelikož nějaké důchody pro vás nemakčenka nebudou.
  Jinak, my důchodci to máme na štěstí za pár. Horší s vámi, politologové, kdo vás bude živit.

  OdpovědětSmazat
 54. Babiš je chazarská krysa, která nás imrvére prodává, a kreténi ho za to ještě velebí. Není už Čechům pomoci, neb jsou totálně zblblí, což potvrzují stále stejným způsobem zkurvené volby do parlamentu a taky většina zdejších komentářů...

  OdpovědětSmazat
 55. BABIŠ možná HRAJE O KVÓTY, bohužel AMATÉRSKY

  Je možné, že Babišovi někdo nakukal, že když bude pokrytecky papouškovat britské bláboly, že z toho pak vytěží ústupky ohledně kvót. Obávám se ale, že to je amatérský pokus. Británie odchází z EU a Junckera toto zajímat nebude.

  Každopádně to je velká politická chyba. Babiš se tímhle projevil jako papouškující poseroutka. Mohl to klidně komentovat s nadhledem, že si počká na vyšetřování jako Zeman, a nepřikláněj se na žádnou stranu. To dělal i v minulosti. Nevím, co si od toho slibuje.

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to hrubá chyba. Ale, je na pováženou že si nachá radit od Cyrila, který schvaloval i útok na Irák, Lybii, Sýrii...
   Vždyť on je vlastně zrcadlo 25 let naší zahraniční politiky.
   Jak si ho vůbec mohl vybrat za poradce?

   Smazat
  2. 12:22 svůj k svému !

   Smazat
 56. Babiš je jasná volba! Dokud na něj bude Kalousek a celá ta smečka prolhaných šmejdů nadávat, tak nic neřeším. Diplomati odjedou a zase přijedou. Je třeba používat stejnou metodu lhaní, jako ten prolhaný šmejd, co řídí Evropu!

  OdpovědětSmazat
 57. Viď ste si ho blbci zvolili,co kňučíte.

  OdpovědětSmazat
 58. Žádný "highly likely" prmiér Babiš. Jenom "probably" premiér Babiš. Nebo kdoví, jestli vůbec Babiš. Ještě pár podobných výstoupení, jako je stávající podpora Mayové, nebo zvací dopis Sorosovi do Prahy, či podpora přechodu na euro a z Babiše bude zahradník Babinský u Boromejek. P.S.: tolik (zatím 162) diskusních příspěvků jsem na NR ještě neviděl, tzn. Babiš to podělává na obou frontách, a domácí i na mezinárodní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. poslední Slovák v čele státu, který za něco stál, byl snad jenom Husák :-)

   Smazat
  2. 14:25 brzy to bude highly unlikely premiér

   Smazat
 59. Babiš nezesobotkovatěl. Je to těžký psychopat a typickými psychopatickými lžemi a manipulacemi se vtíral lidem, aby ho volili. Když dosáhl svého, jde a půjde tvrdě a bezohledně za svým; aby byl pod ochranou korporátních fašistů z USA a EU, chladnokrevně teď volí takové psychopatické lži a manipulace, aby se zalíbil jim. Že na to Češi doplatí? To přece psychopata nezajímá, toho ani nenapadne se zamyslet, zda někomu neškodí, v jeho mozku totiž chybí některé důležité vazby.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.