Reklama

.

.

úterý 27. března 2018

Babiš vybírá až možná přebere

27.3. 2018   Rukojmí
Po volbách mluvil předseda ANO 2011 jako vůdce strany, která v poměru k ostatním zvítězila na celé čáře. Mluvil jako jednoznačný vítěz. Jak jde čas, začíná se chovat, jakoby přestaly platit matematické zákony.


První krok byl jednoznačně správný – rozhovory se všemi. I s těmi, kteří mají Babiše za ďábla. Dokonce se svým úhlavním nepřítelem Miroslavem Kalouskem a jeho chvostovými 5,31%. Nebo s čarodějovým učněm Janem Farským s ještě úžasnějšími 5,18%. Jediní, kdo připustili možnost podpory od počátku, byla KSČM a SPD. Do této chvíle bylo všechno v pořádku. Pak už se Andrej Babiš začal utápět ve zbytečném přešlapování a naznačování a vymýšlení někdy až fantasmagorických spojení a neuskutečnitelných nápadů.

Zcela nesmyslně a nepochopitelně opakovaně dotíral na ODS, což ješitného a samolibého Petra Fialu velmi potěšilo, poněvadž mohl opakovaně se svými dvěma hlavními kývači Zbyňkem Stanjurou a Alexandrou Udženijou pálit proti ANO jednu podpásovku za druhou a nemusel se zabývat úspěchem spolustraníka Václava Klause ml., který jej hněte již od voleb. Navíc když Klaus používá vlastní rozum a odmítá být Fialovou loutkou, jako dva výše jmenovaní.

Vypadalo to, že jednání s KSČM a SPD byla na dobré cestě. Všichni si libovali v kolika procentech existuje průnik. SPD dostalo opakovaně nenápadnou podporu od prezidenta republiky. To, že všichni ostatní ječeli obehrané písně o ohrožení demokracie, mohlo být Andreji Babišovi šumafuk. Dávno by měl vědět, že opozice bude řvát, i kdyby všem občanům instaloval zlaté kliky. Chtěl vládnout menšinově s důvěrou a toto byla nejjednodušší cesta.
Poté přišel zlom. Babiš zcela nesmyslně znovu pozval k jednání ODS, přestože se mu Fiala (tentokrát právem) vysmíval přes média již předem. Z vítězného vůdce se začínal stávat nerozhodný přešlapující podivín. K tomu navíc v SPD vytáhli na světlo japonské tradice a začali se chovat jako kamikaze, místo aby investovali do nákupu kobercové pásky. To vystrašilo Andreje Babiše ještě více a udělal rovněž sebevražedný krok – z pokerového hráče se stal amatér, který dal veřejně trumfy do ruky ČSSD.

A najednou se ČSSD chová úplně stejně, jako se v historii ve vládě vždy chovala KDU-ČSL. Pár bezvýznamných procent, které si mohly dovolit vydírat. Andrej Babiš začíná měknout tím více, čím více požaduje ČSSD. Ta samozřejmě tlačí na pilu a dnes již obě strany popírají matematické zákony. Pouhých 7,27% diktuje 29,64%. Z matematického hlediska nemožné, kdy méně je více. Trpaslík nabil tříštivým a navrhl odchod Babiše z vlády. Když to vidí KSČM, nezahálí a rovněž si začíná klást podmínky. ANO svou nerozhodností začíná škodit samo sobě.

Možná by se situace dala přirovnat k nekonečnému maratonu v Německu. Ovšem tam se navzájem vydíraly strany s rozdílem cca 10% a nikoliv jako u nás s rozdílem 22,37%. Přešlapování Andreje Babiše a jeho stále menší rozhodnost nakonec může naštvat už tak mírně nervózního prezidenta a dokonce může vést k předčasným volbám, kdy už by ANO 2011 jednoznačně nebylo favoritem s neslaným nemastným a především nerozhodným vůdcem. Což by byla ve finále velká škoda, protože voliči dali hnutí ANO po dlouhé době nezvykle vysokou důvěru, kterou by rozumný člověk neměl zklamat tím, že se stane stranou, která jako všechny předchozí zase jenom slibuje.

45 komentářů :

 1. Já myslím že je na čase pana agenta vyhostit a volit znovu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:57
   Blbiše jsme měli poslat do prdele,už když tady chtěl vítat Söröse a jeho školy na vymývání hlav!!!!!

   Vymazat
  2. máte na mysli VYKOSTIT??

   Vymazat
  3. Orbán vyhostil středoeuropslou univerzitu a Babič ji chtěl do Práglu . Nestačí mu Brnenský VUML = univerzita T.G.M.
   Jestli takhle bude pokračovat oslava stého výročí Československa . Tak před vánocemi tu mâme majdan jako vyšitej . Na Ostravsko má dorazit 300 otroků z Ukrajiny , určitě mají skušenosti jak svrhnout vládu PINOKIA . Stejně bude jak Sobotka .

   Vymazat
 2. poslechněte si to a rozšiřte https://vk.com/video400813730_456239428

  OdpovědětVymazat
 3. Myslím si, že Bureš začal podléhat iluzím o stoupajících preferencích. Přitom, když se ohlédneme na chronologii jeho zahraniční politiky, dá se tušit odliv voličů. Spousta lidí mu to hodila proto, že od počátku vystupoval kriticky k Bruselu. Odmítal kvóty i masochistické, protiruské sankce. A čeho jsme svědky v poslední době? Bureš začíná měknout. Referendum ano, ale v žádném případě ne o EU. Čerstvé vyhoštění ruských diplomatů. Teď už jenom čekám tichý podpis pod Dublin IV a zákaz voleb.
  No ale nepředbíhejme. Třeba ještě jedny volby stihnem. A jestli bude Bureš pokračovat stejným směrem, skončí jako naši "tradiční" demokraté u kritické hranice 5%.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I když se člověk nechce zahazovat s plebsem chozením do hospody nebo na nákup do superhyper, není těžké zjistit si, čím se které skupiny lidí zaobírají a co chtějí. Podle toho si pak vytvořit mediální obraz určený pro vybranou cílovou skupinu - tady zkritizovat, támhle slíbit, tady zavlastenčit, támhle se dojmout. Lidé pak slyší co chtějí slyšet a už mají jasno, který lístek právě teď přinese spásu. No a když se tam takhle naháže dost lístků, přístup k moci je na roky otevřen. Co si přát víc.
   Zatěžovat se tím, proč mě lidé zvolili? K čemu? Ti už jsou mimo hru a karty se budou rozdávat až za 4 roky. Kdo by se jimi tedy zaobíral. A že mě příště už nezvolí? To má být trest??? Cha-chá, za ty 4 roky stihnu ovlivnit tolik věcí, že už se ve světě neztratím a může mi být zcela fuk, jestli většina voličů tradičně před volbami ztratí paměť, nebo příště skočí na špek zase někomu jinému(z okruhu mých stávajících nebo budoucích známých).

   Vymazat
 4. Jsem zvědavý, jestli Babiš přistoupí na vrácení prvních tří dnů nemocenské.
  ČSSD je banda, ale kdyby se dal do kupy s ODS, tak ta chce vrátit na stůl výpověď ze zaměstnání bez udání důvodu.

  OdpovědětVymazat
 5. Jestli budou předčasné volby, tak Babiš jistojistě už tolik % nezíská.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je jasný že ne! Roste nám už nová, jiná generace! Do popředí půjdou Piráti, vrátí se Zelení, z tradičních stran snad obrozená ODS - jediná nezkorumpovaná partaj postbabišovské éry. Bude následovat úprk ještě tu a tam dožívajíích dožívajících komunistických gerontů na východ. Zvedne by se produktivita práce. Začnem si vážit armád NATO a EU institucí - přijmeme Euro. Prodavači se začnou zase usmívat a číšníci více kmitat. Všude budou cyklostezky a na nich začnou občané sportem posilovat své zdraví místo poslouchání kryptomaoistickýho blábolů Velkého Myloše o jakýchsi Labsko-dunajských průplavech či metru v Brně!

   Vymazat
 6. Jiří Jírovec27. března 2018 22:08

  Babiš je v politicky obtížné situaci, protože proti němu a po něm jdou všichni. KSČM a ČSSD se pohybují na hranici vymazání z historie. Vedení obou stran to ví.

  Komunisté potřebují nějaký úspěch a ten mohou dosáhnout jen ve spolupráci s ANO. Kdyby měli chytřejší stratégy, netrvali by na vystoupení z NATO. Místo toho měli navrhnout suspendování účasti na vojenských akcích NATO. To v minulosti udělala Francie. Takový krok se dá veřejnosti vyčíslit v korunách. Komunisté mají obrovskou nevýhodu v tom, že nemají media. Nemohou s dostatečným dopadem navrhovat a obhajovat svůj program.

  KSČM by měla upozorňovat na to, že vydávání miliard na zbrojení je naprosto nesmyslné. Ledaže generálové vysvětlí, jak může budoucí konflikt vypadat. A jak slavně zvítězíme.

  ČSSD doplácí na neschopnost Sobotky, který místo toho, aby výsledky své vlády doplňoval osobním zájmenem "Já", podlehl stejně hloupým rádcům a začal bojovat proti Babišovi.

  Je velmi obtížné nepovažovat Čapí hnízdo za záležitost politickou. Ministr vnitra byl v nejužším vedení strany ČSSD, které se rozhodlo zbavit ANO dvou nejvyšších představitelů. Samozřejmě ministr i policejní president popírají, že by se trestní stíhání dalo koupit nebo nějak zařídit.

  Jejich argumentace má základní slabinu: mluví o vlastní kříšťálové čistotě, ale současně obviňují Babiše ze snahy získat kontrolu nad posty které sami v té době době ovládali. To znamená, že vyšetřování lze, nezávislost sem, nezávislost tam, ovlivňovat. To, co platí pro Babiše může platit i pro Chovance.

  Nezávislé sdělovací prostředky nezkoumají kdo podal anonymní udání na Čapí hnízdo v Česku a EU. Nezabývají se překrucováním zveřejněné části zprávy OLAFu. Nelze předpokládat, že každý politik umí anglicky natolik, aby pochopil výrok, že "mohl (ale nemusel) být spáchán trestný čin." Antibabišovká fronta hrubě zkreslila závěr OLAFu tvrzením, že zpráva zmiňuje podvod a tak je Babiš vinen.

  Nezávislé sdělovací prostředky se nezabývají takovou maličkostí, jakou je to, že policie odložila Babišovo trestní oznámení, že byl jako místopředseda vlády odposloucháván a nahrávky byly s pečlivým načasováním použity k jeho diskreditaci.

  Lidem jako je Fiala, Kalousek, Farský a Bělobrádek nelze věřit ani pozdrav. Vzpoměňme na jejich absolutně pokrytecké tvrzení, že Babiš má odstoupit, nechat se soudem očistit a pak se do politiky vrátit. Dobře vědí, že to je lež. Teď probíhá další fáze procesu s Davidem Rathem. Trvá již šest let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Jírovče, možná máte v lecčems pravdu, ale to že Babiš před volbami tvrdil něco jiného než teď dělá je fakt. Snad si opravdu nemyslíte, že když komunisté ustoupí od vystoupení z NATO že jim to nějak pomůže. Babiš si svojí těžkou pozici připravuje sám, protože jeho firmy stojí na dotacích a dotace tečou z brusele a on jim proto potřebuje zalézt do brusele tak kýve na všechno svinstvo co po něm ta ušácká pakáž chce. Dotace znamená korupce, já bych to zrušil, když tak pouze do státní nebo obecní sféry i tak je to dobrý nástroj korupce. Že je Čapí hnízdo politcké je jasné, ale taky je jasné že Babiš tu dotaci určenou pro malou firmu získal úskokem a teď se akorát hádáme zda se to dá právnicky ustát nebo ne. Babiš je prostě podrazák a vždycky bude, jestli se mýlím já nebo Vy ukáže blízká historie. s pozdravem JK

   Vymazat
  2. Politici vždy slibují něco jiného, než potom dělají. Od toho jsou to přece politici. Politik slibuje, volič volí. naopak to nelze. To jsou slova z Básníků, která vysvětlují vše.

   Vymazat
  3. S většinou z toho, co napsal anonym JK i p. Jírovec, lze souhlasit. Problémem je, že voliči setrvale sedají politikům na lep. Co je psáno, to je dáno. Sledovat mají především volební programy před volbami a jejich plnění po volbách. A podle toho se rozhodovat v příštích volbách, pokud zatím nelze některé politiky odvolat ještě v průběhu volebního období. Problémem je, když je ve funkci vydíratelný politik. A to byl Babiš od samého počátku a dovršil to ještě Čapím hnízdem. Pro Krista pána, měl to tolik zapotřebí, když chtěl jít do politiky? Je třeba si jasně uvědomit, že Babiš se snaží "nikoho nezarmoutit", a proto říká a slibuje každému to, co dotyčný chce slyšet. Takto ale v politice daleko nedojde. A pokud bude říkat něco jiného v zahraničí a něco jiného u nás doma, skončí jako Sobotka.

   Vymazat
 7. Premiér(ANO) ode mne nedostal hlas, ale dnes mu fandím. Jak aktéři na scéně, myslím tím ostatní parlamentní strany, tak diváci v hledišti,kam patříme my občané,mu házime klacky pod nohy. Nejsem tak moc naivní, určitě myslí na sebe, ale hlavně kope za Čechy (i když je Slovák). Marně se rozhlížím, nemá konkurenta a budou-li předčasné volby má můj hlas.Kdyby to býval věděl,určitě by tam nechodil. Vnitropolitická sestava je plná faulů,lidi akceptovali fauly a vidí v něm jen lupiče a estébáka. Mezinárodní situace,slušně řečeno nestabilní. Nevím, kdo z nás by to bral. Poslechněte si někdy v ČT interpolace v parlamentu, obďivuji jak je demokracie blbuvzdorná, jen aby na nás nakonec nevykašlala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ach ty interpolace! Matematicky to znamená výraz přiblížení k relevantním hodnotám pomocí průměrování, statistického vyrovnávání či klouzavých průměrů. Takže doporučuji neplést si je s interpelacemi, což jsou odpovědi vládních politiků na dotazy posranců (překlep úmyslem, nikoliv omylem). Inu zlatý Milouš Jakešů s jeho brojlery ne nepodobnými bojlerům.
   Ďuro Trulo

   Vymazat
  2. Anonymní 22:32

   Milouš Jakeš se přeřekl(několikrát během toho více než hodinového mluvení spatra) a vzápětí se opravil(https://youtu.be/cKoQQo8gdPM?t=1291). Ovšem v tom plyšákovém dehonestačně sestříhaném videu to samozřejmě nebylo.

   Vymazat
  3. Promiňte mi překlep a současně děkuji za vysvětlení, mám kliku že se nebavíme o chíkvdrát testu ani o lognormálnim rozdělení. Nebo snad příště,

   Vymazat
  4. Jakešův projev v létě 89 jsem také ze záznamu vyslechl,a máte pravd, svého přeřeknutí si všiml a v další zmínce o tom druhu slepic už použil nezkresleně - brojlery. A bylo mi jasné, kam již tehdy havloidi směřovali.

   Vymazat
 8. Kobliha už věc skutečně překombinoval. Předvolební sliby se začínají rozpouštět, dokonce se rozhodl vyhánět Rusy z republiky a věřit na nedokázaná tvrzení.( Ovšem jen u druhých ) Předčasné volby by byly to nejlepší řešení. Bramboračka, co Kobliha navařil, si už nic jiného nezasluhuje. Volby by měly být dříve, než v záchvatu Bruselské předposranosti podepíše Dublin 4 a toho on je, jak dokazuje,snadno schopen. Protože u něj vždy platilo : Agrofert first ! a ostatní byly jen kecy na oblbnutí voličstva.

  OdpovědětVymazat
 9. Vědma Sybila, specialistka pro ČR27. března 2018 22:09

  Už krátce po parlamentních volbách jsem předpověděla, že zde budou předčasní volby. A hle, ony se už pomalu blíží!

  OdpovědětVymazat
 10. No jo vlastenecká strana SPD je podle fašistického bloku extremistická vždyť by ho páníčci v bruselu vytahaly za uši ksindl burešů.

  OdpovědětVymazat
 11. Každopádně SPD . Okamura je proti Babišovi státnik . Babiš vede roztěkanou a nečitelnou politiku . Pokud chce být s každým zadobře tak je v rici . Meli vyhostit jednoho Rusa , bylo to Švejkovské gesto . Maďaři to pochopili . Guth night Marcel .

  OdpovědětVymazat
 12. Zvonka to vyzerá, že nevěsty se moc nesnaží ... nevěstek by bylo!

  OdpovědětVymazat
 13. Babiš zklamal,bude překvapen o kolik přijde voliču

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohl zklamat jen ty, kteří jsou pravidelně zklamaní po všech volbách, za těch už téměř 30 let. A není to vinou těch, kteří je klamou.

   Vymazat
  2. No, myslím, že se mnohým začínají otevírat oči...
   Je pravda, že při každém střetu a problému uhnul a zklamal.
   Najednou se i s trestně stíhaným setkává 3 za zámoří a nikomu to nevadí...:)
   Asi dobře načasováno. Mopslík splnil úkol a 3 i s rodinami musí odjet.
   Jen přemýšlím, co je větší velezrada. Zda ohrožení zájmu země poslechnutím cizí mocnosti a vyplnění přání a požadavku nebo prověření faktu, jak to tedy bylo...

   Vymazat
 14. Snad se ve věci předčasných voleb probudí i prezident republiky a pochopí, že nové rozdání karet ve volbách bude to nejlepší jak řešit stávající, více než trapnou, vyjednávající schopnost či spíše neschopnost ANO, potažmo Babiše.

  OdpovědětVymazat
 15. Myslíte si, že nové volby něco vyřeší? Já ne, národ je rozeštván přesně napůl a vznikne zase plichta. Bude se krást dál, povede se pár lévaren, pár se jich odsoudí a na ulici budeme manifestovat za svobodu slova. Tak můžeme pokračovat do dalších velikonoc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádný "národ" tady není, je tu obyvatelstvo - občanstvo na území plné montoven a skladů, solárních el. atd. Státní suverenita je omezena nařízeními EU nebo NATO. Babiš přesný typ západu - licoměrnost, s pokrytectvím a oportunismem jako vlajkovou lodí.

   Vymazat
 16. ANO je neschopné sestavit vládu .
  Predej otěže ODS ta už ví jak se to dělá všichni v ods vypadají jak Dr. Bolíto . Hotový chytrolíňi .:-)

  OdpovědětVymazat
 17. To bude asi tím, že Babiš nehraje šachy, ale maximálně žravou dámu. Přijde mi, že je umanutý tím, že chce vládnout s ODS a myslí si, že čas pracuje pro něj. Ostatně i ty kroky ODS by napovídaly tomu, že nejsou proti, akorát z toho chtějí vytřískat co nejvíce. Možná, kdo ví, i premiéra. Nebo nedejbože premiérku? Vposledku dá Babiš cokoli, pokud bude osvobozen a s ním celá rodina. Kdo to zajistí, ten bude držet žolíka. A pamatujeme tu slavnou větu: my máme policii a oni mají justici? Jak je to teď?

  OdpovědětVymazat
 18. Kdo moc vybírá většinou přebere. To se stalo i Babišovi. Ukazuje se, že může být za určitých podmínek dobrým podnikatelem, ale lidé už pochopili, že není vůdce, že je nerozhodný, že má snahu zalíbit se všem a to je jeho konec, to ho zničí i osobně. Protivníci poznali, že mají před sebou slabocha a budou ho tahat na uvařené nudli dále. Babiš svoji šanci promarnil, kdyby v lednu předstoupil před národ a řekl , že "demokratický blok" sabotuje vytvoření smysluplné vlády, kterou lidé chtějí, mohl jít do předčasných voleb s jasným většinovým vítězstvím.Ale kdo ví jak to ve skutečnosti s Babišem je a co na nás hraje, myslím, že to neví ani jeho hnutí ANO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrá analýza-čas hraje proti AB. Referendum-nanic. Opravdu se neukázal s SPD a KSČM, aby se v Evropě, která ani neví, že Praha není Vídeň, neshodil. Hromady francouzských a italských komunistů celá léta nikomu nevadily, ale my se leknem, když si v Berlíně někdo prdne. A naše mopsličí pidistrany najednou štěkají baf, baf. A AB bude pořád ustupovat, až bude stát nahatý, podepíše Dublin a pak už urve bez svatozáře jenom to, o co mu šlo od začátku. No a jeho voliči budou dřepět na tom lepu, co pro ně uvařil.

   Vymazat
 19. Jiří Jírovec28. března 2018 9:51

  Jane Kozino,
  nejsem politolog, ale jen vnější pozorovatel, který není spojen s žádnou politickou stranou.

  Pokud jde o Babiše, je třeba odlišit jeho podnikatelskou a politickou kariéru.

  To, co dělal jako podnikatel byl čistý kapitalismus, který zahrnuje spojování i štěpení společností, přebírání konkurenčních podniků a případně i jeich likvidaci. Tyto aktivity jsou ošetřovány týmy právníků, kteří často využívají mezery v zákonech (často úmyslně ponechané zákonodárci).

  Čapí hnízdo bylo nepochybně výsledkem ekonomických a právních rozhodnutí. To, co selhalo, byly kontrolní mechanismy spojené se získáním dotací z EU. Lze předpokládat, že vše proběhlo a bylo odsouhlaseno "tak jako vždycky". Teprve v roce 2015 došlo k anonymnímu udání, které otevřelo cestu k útoku na politika Babiše.

  Těch 50 miliónů nejsou žádné velké peníze. Kdyby Babiš nebyl v politice nikdo by si jich nevšiml. Tato částka je mimochodem srovnatelná se ztrátou spojenou s fíglem Václava Havla, který prodal polovinu Lucerny Chemapolu (aby ji nezískala "nenáviděná" švagrová). Ta ji ovšem od bankrotujícího Chemapolu získala. Peníze zvítězily nad nenávistí.

  O podobné peníze přichází ČR, když tenisté "srdcaři" sídlí v Monaku. Když byla Kvitová na vrcholu, byly podle medií její nezdanitelné příjmy od sponsorů na úrovni 10 miliónů dolarů ročně. V hrubém přepočtu to je 200 miliónů korun,. Kdyby z nich platila 15% daň v Česku, šlo by o 30 miliónů korun. President Zeman tu situaci komentoval tak, že prý je dobře, že žije v Monaku, protože se vyhýbá lidské závisti.

  Já nikomu nic nezávidím, uvádím to jen jako příklad. Těch 50 miliónů pro Čapí hnízdo bylo použito v Česku, a s velkou pravděpodobností zaplaceno malým firmám, které tu práci provedly.

  Mně zajímá Babiš politik. Mohu jeho činnost posuzovat jen z dálky, ale troufám si říct, že z pochopitelných důvodů využívá svoje zkušenosti z podnikání.

  JInak řečeno, čistí stůl od nepodstatných věcí, aby se mohl věnovat tomu, co je opravdu důležité.

  Smetl se stolu případ Ondráčka. Kdyby to nebyl udělal, pravice by kolem dokola omílala, že tahle komunistická kurva vulgo mlátička bila tenkrát děti.

  Smetl se stolu ODS s Fialou. Nechtěli s ANO jednat již od začátku. Pak potvrdili, že nemohou jednat s člověkem, který jedná s komunisty. A bylo po ptákách.

  Napsal jsem, že komunisté neměli kategoricky požadovat vystoupení z NATO. Pokud je jejich tvrdohlavost odsune od podílu na moci, hrozí jim nebezpečí, že při příštích volbách zkrachují. Nemají náhradu za Filipa, nemají media a nemají Feriho nebo jiného mladšího člověka, který by byl pro mladší generaci přitažlivý. Mají proti sobě zákon o protiprávnosti předcházejícího režimu a pravici, která by je ráda rozdupala při první příležitosti. Tohle je naprosto zjevné.

  Babiš podle mého názoru zatím zklamal jen v tom, že se okamžitě připojil k vypovídání ruských diplomatů. Suverénní stát by měl čekat na skutečné důkazy. Když to mohlo udělat Rakousko, mohlo to udělat Česko, které si na své suverenitě tak zakládá.
  OdpovědětVymazat
 20. Jistě nejzajímavější je skutečnost, že roli lidovců ve vládě chce přijmout soc. dem. Ale skutečně i začíná být podezřelé, že Babiš vyjednává se soc. dem, která chce na jenoho poslance aspoň jedno ministerstvo - jde jim o trafiky? O Občany a vlastní partaj určitě ne! Podezřelé je totál ní odmítnutí Okamury - samozřejmě, že je hlavně strach z referenda o neutralitě našeho státu - právě po vzoru Rakouska a dalších, kteří jsou sice v EU, ale do bálky se jim nechce a ani vydávat horentní sumy na zbrojení. Babiš klame, nebo sklamal?
  Dost mne děsí konstatování, že Feri by měl být zářným příkladem pro omladinu. Ale co naplat - úpadek státu, úpadek populace

  OdpovědětVymazat
 21. Plně souhlasím s názorem p.Jírovce.Jaroslav.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Jírovče souhlasím s vámi, jen připojím dodatek. Některé akce(RF diplomati,jednání s ČSSD) jsou vynucenými tahy.Nesdílím optimismus a důvěru v mládež,je příliš ovlivňována. Kritici premiera jedou podle schéma "antibabiš" a vidíme veto za vetem. Následující komentáŕ je důkazem. Má pravdu Babiš není císař,ale v opozici jsou jen podkoní a použité úsloví o "líbání prstenů" v originále pronesl generalisimus z TOP09.S Babišem nejsme v ráji,ale s nimi budem v háji. Ze snů nás probudila nesolidnost už v 90tých letech.

   Vymazat
 22. Čekám, kdy se konečně milovník Babiše Jírovec probere ze sna. Nechápu lidi, co si pořád dělají iluze o hodném králi, či císaři, potažmo miliardáři Babišovi.
  Je to hybrid, ani ryba ani rak. Něco jako kapitalista antikapitalistou. Podařilo se mu zblbnou hlavně generaci poválečnou, s mizernými příjmy ale s možnosti půjček na cokoliv. Využil současnou konjukturu a spolu s utažením šroubů živnostníkům (ne nadnárodnímu kapitálu) začal se sliby každému něco. Přitom spoléhal, že mu to výjde s námluvami s ODS. Jenže to by musel pustit záchranný kruh a netrvat na svém postu předsedy vlády. Tlak na to, aby vyloučil podporu komunistů ho začal nutit "líbat prsten" USA, EU a NATO.
  Ideální by bylo, kdyby se Babiš vrátil do rodného kraje, postavil na Kriváni Orlí hnízdo a šéfoval Slovákům i s Kiskou.

  OdpovědětVymazat
 23. Za první republiky jsme měli nějakou důstojnost ale západ zradil a stále se cpeme tam! Pak k Rusům ! Zrádci tu byli už za Přemyslovců a vlastenectví je ta tam ! Dnes se blížíme občanské válce .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jáni půjdu ještě dál, líbilo by se mi Federální RakouzskoUherskoČesko.Už by nám tolik neporoučeli

   Vymazat
  2. 18:52 nesouhlasím s vámi. Naším nejpřirozenějším spojencem je Rusko. Se silným Ruskem budeme existovat jako Češi a Slované. Jinak nás čeká osud Lužických Srbů a dalších polabských Slovanů. 40 % dnešních Němců jsou asimilovaní Slované, kteří již neví, jakou řečí mluvili jejich dědové.

   Vymazat
  3. Anonymní28. března 2018 16:44
   „Zrádci tu byli už za Přemyslovců ..“
   Zrádci koho, čeho? Má-li silný jedinec ideu dobrého vedení státu, může ji realizovat pouze tehdy, když nabyde moc. No a svět je složitý a k získání moci je třeba často dělat rozhodnutí, která se tak úplně neshodují s původní myšlenkou. Co nyní? Bližší košile než kabát, tedy získání vlastní moci je nejsilnější motiv. Co bude dál, se pak uvidí.

   Anonymní28. března 2018 20:46
   „18:52 nesouhlasím s vámi. Naším nejpřirozenějším spojencem je Rusko.“
   To může být, ale my nejsme Rusové. A Rusové mají vlastní národní zájmy, ve kterých nemusíme zaujímat zrovna pozici, která by se nám úplně líbila.
   Proto dávám za pravdu názoru 18:52. Měli bychom stavět na naší středoevropské identitě a vzájemnosti. A samozřejmě udržovat přátelské vztahy se západem i východem. To, k čemu jsme nuceni v rámci EU, tj. vyjadřovat vůči východu nepřátelské postoje, je možná v zájmu koloniálního západu, ale neodpovídá to našim středoevropským zájmům. P.K.

   Vymazat
 24. Východisko ze současné situace, které by bylo příznivé zachování demokracie a naší státnosti a národní identity, jsou předčasné volby. Navíc ještě, pokud v nich získaly drtivou většinu strany ANO, KSČM a SPD. Ovšem, jestli by voliči současnou beznadějnou situaci takto pochopili a vyřešili, je otázka. Ale odpověď můžou dát jenom ty volby. Žádné cinknuté průzkumy veřejného mínění. P.K.

  OdpovědětVymazat