Reklama

středa 21. března 2018

Babiš a vysoká cena ČEZu

Erik Best
21. 03. 2018 fv
„Jak mám vědět, co se panu Babišovi honí hlavou?” odpověděla pražská primátorka Adriana Krnáčová na otázku deníku E15, jestli má podporu Andreje Babiše pro svůj záměr pokračovat ve funkci. Stejná odpověď by se hodila i na otázky ohledně ČEZu. Co přesně se Babišovi honí hlavou, když na akci Hospodářské komory ČR říká, že je pro něj nepřijatelné, aby ČEZ během rozdělení přišel o strategické věci jako obchod a distribuce? Když říká, že nás čeká “vážná debata,” myslí tím “debatu” nebo “boj”? Odprodávání aktiv ČEZu už v průběhu času pomohlo zbohatnout lidem jako jsou Martin Roman, Petr Kellner, Daniel Křetínský a Vladimír Johanes, abychom jmenovali několik hlavních hráčů. Zároveň vyrostly desítky “dětí ČEZu” v médiích, politice, byznysu i akademické sféře. Rozdělení aktiv ČEZu může být jednou z nejdůležitějších nevyřešených otázek při sestavování nové koaliční vlády. Naznačuje Babiš, že je ČEZ zakázané ovoce, anebo že je o něm naopak ochoten jednat? Jak máme vědět, co se mu honí hlavou?

14 komentářů :

 1. amiku ty ole kdyBY si se zeptal těch co skončili na ulici když se raboval čez pro kmotry třeba jako hřebiček modra straka stupimlankem či se soudruhem VRCHNIM Zlodějem klausem zatimco veškrna kazal něco o pravdě alasce zloději mohli byt radi aurčitě to věděli že nikdo z vovčanu ani necekne přeci dohonime a předhonime takže držet zobaki vrchnost experimentovala A NALIDI SE TAK NĚJAK PO BOLŠEVICKU KADILO Z PATRA HLAVNĚ PRACHY A DOJIT STATNI KASU VYSLEDKEM EXPERIMETU VEŠKRNY KTERY NEUMĚL ANI PSAT NIC NEŽ KOKOTINY ZA KTREHO PLATIL OSLAVOVANY ZAPAD ALE O SKUTEČNE PRACI A HODNOTĚ VĚCI NEMĚL ANI ZDANI ZATO CHLAST DĚVKY KUŘBY TO MU ŠLO AŽ ZFANATIZOVANE DAVY JASALI JAK POMATENI HLAVNĚ ŽE DOSTAVAL DOKTORTATY ŽE UMĚL VELKI KULOVY TO NIKOHO NEZAJIMALO HONILI SE KOMUNISTI ALE JEN JAKO ABY SE NEŘEKLO PAČ BEZ NICH BY TEN POVALEČ NIKDY NEBYL ANI TIM PRASEDIDENTEM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem pro vyhlášení sbírky víček od PET lahví na tu karlovarskou pijatyku. Přidejte se prosím.... Děkuji

   Smazat
 2. Moc tomu všemu nerozumím. Ale ČEZ mne potěšil tím, že upustil od sponzorování Mezinárodního filmového festivalu nepracujících v Karlových Varech.Podle vyjančeného Mádla za to může Zeman. Jestli za to opravdu může, tak jsme zvolili prozíravého a rozumného prezidenta. Doufám, že zruší i státní příspěvek na tuhle pijatyku bezmozků!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas!!!

   Smazat
  2. Kdyby si měla ta fraška v Karlových Varech vydělat sama na sebe jen promítáním těch paskvilù,tak je TENHLE ROČNÍK ZCELA JISTĚ POSLEDNÍ!!!!☺☺☺

   Smazat
  3. Svatá pravda, vžyť po celý festival byla kolonáda od těch komediantů imr véré poblitá.

   Smazat
 3. ČEZ byl už jednou cíleně rozbit Klauzovou privatizací v 90. letech, ale opět se díkybohu stabilizoval na alespoň 70% pro stát. Kdo dnes vymýšlí takové nesmyslné zásahy jako je rozdělení na výrobu a oddělení obchodu a distribuce?

  OdpovědětSmazat
 4. Evropský scénář (viz plynovod Gazpromu Jižní proud přes BLR)
  Rozmělnit mocnou korporaci za účelem snadného ovládání.. totéž i ČEZ.

  OdpovědětSmazat
 5. Tož dluhy bych převedl na výše uvedený čtyřlístek oligarchů a aktiva bych nechal občanům ČR. To by bylo korektní jednání. Ale myslím, že to dopadne obráceně!

  OdpovědětSmazat
 6. Eriku
  nevím co se honí hlavou vám
  ale Babiš chce zachovat většinové vlastnictví čezu
  státem
  a zamezit doposud probíhajícím lumpárnám*

  OdpovědětSmazat
 7. Rozdělit fungující ČEZ je výplod chorého mozku, nebo geniálního zloděje, nebo 2 v jednom. Republika je rozkradená, veškerá odvětví hospodářství rozvrácená, ale jak je vidět, krást je ještě co. Kdopak to asi navrhl??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myšlenka rozdělení je vcelku jasná. Distribuce bude ztrátová, protože do ní bude nutné hodně investovat kvůli velkým přenášeným výkonům (zadarmo) z německých větrníků. Tuto část převezme stát a bude jí financovat z našich daní. Lukrativní produkční část se naopak ještě více zprivatizuje. Celkový podíl státu tak zůstane stejný, jenom jeho dividendy holt budou menší nebo žádné. Je to stejný model, jaký už dávno platí pro vodovody a kanalizace. Ztrátové "trubky" zůstaly státu a místním komunitám, zdroje vody a provoz čistíren ochotně zajišťuje Veolia. Zisk odchází, náklady na údržbu platíme my. Privatizace zisků, socializace nákladů. Toť heslo dnešní doby.

   Smazat
 8. Co je na tom nejasného. Stát, jako vždy, si hodlá ponechat dluhy a tu část, do které bude muset cpát peníze a za babku prodat to, co vydělává. To je stejné jako u vody a mnoha jiných "výhodných obchodech", při nichž pár milionů skončí v něčích soukromých kapsách. Jak jednoduché milý Watsone! Ono už toho tady moc na prodej nezbývá.

  OdpovědětSmazat
 9. toto docielil u nás RWE

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.