Reklama

.

.

pondělí 5. března 2018

Beppe Grillo vítězí v Itálii !!

Jaroslav Loudil
5. 3. 2018
Naše Pražská kavárna a Sluníčkáři mají opět velký smutek ! V Itálii ve včerejších volbách vítězí jako (samostaná nejsilnější) strana - Strana Pěti hvězd , zakladatele komika Beppe Grilla. Nejsilnějším vítězným blokem stran je blok vedený politickým veteránem Berlusconim, který sdružuje antiimigrační a nacionalistické strany. Báječné vítězství a další políček do ksichtu našim - "přisluhovačům mainstreamu a Sluníčkářům Havlova ražení". Naši Sluníčkáři jistě již brzy - "znovu odhalí" ,že vítězství Berlusconiho a Beppe Grilla zajistil opět Putin svým neomaleným vměšováním do italských voleb.


Putin již totiž stačil - "zajistit" : Vítězství Trumpa v USA, vítězství Puidgemonta v Katalánsku, vítězství Zemana, Brexit, výrazný zisk Alterantivy pro Německo, protibruselskou vzpouru v Polsku a Maďarsku , vraždu investigativníh novináře na Slovensku (to aby politicky rozložil Slovensko - jistě se tam brzy objeví na objednávku Kisky - "Ruská stopa vrahů") ,nyní vítězství Beppe Grilla v Itálii, ...atd. atd.
Už nyní se těším na večerní nářky našeho mainstreamu ve zprávách na Čt 1 a Čt-24. Počítám, že náš mainstrem opět zjistí, že volby v Itálii také -"rozhodly spousty nepravdivých mailů", které si mezi sebou masově přeposílali italští penzisté. Nedávno to totiž naše ČT označila jako příčinu vítězství Zemana nad Drahošem. Maily, které si mezi sebou vyměňují osmdesáti- a devadesátiletí penzisté, prý formují povahu globálního světa 21 století. To tvrdí naše ČT a snad tomu i věří! Tedy tvář současného světa se prý tvoří odněkud z domovů důchodců či snad dokonce i z LDN ??

P.S. Blahopřání pro Beppe Grilla do Itálie. Skvělý úspěch !

https://www.lidovky.cz/souhlasi-s-kremlem-kritizuji-eu-hnuti-zalozene-komikem-je-nejsilnejsi-stranou-italie-gq1-/zpravy-svet.aspx?c=A180305_120836_ln_zahranici_mha

30 komentářů :

 1. Vývoj jde jasným směrem a jenom hrdinní Pražáci drží prapor na výši a svými demonstracemi otočí kormidlo dějin zpět. No to je sice hezké, že pár Pražáků možná i zblbne, jako vždycky, další hlupáky v republice. Bohužel snaha je to sice pěkná, ale marná. Po tom jak to vypadá celosvětově, Ušáci před krachem, Rusko nezadržitelně posiluje, takže toto bude ovlivňovat další vývoj nejenom v Evropě. Nějací pejsci co štěkají na karavanu, nu což ať si zaštěkají, karavana jde v poklidu dál svým směrem. A o tom to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidi, co se to děje. Tramp nám napařil clo na ocel a hliník. Přes svoje ambasády zakázal poskokům v EU reagovat. Putin vytasil nové zbraně a dal najevo světu, že kupovat USA protiraketovou obranu je házet peníze do jímky fekálních odpadních vod. V Itálii vyhráli volby svobodní lidé, kteří kálí na naší kavárnu a jí podobné v evropě. Euro se třese jak osika v průvanu. Kalousek a tajtdlík od starostů v televizi koktaj už úplný nesmysly.Tramp varoval svět, že šáhneli mu někdo na žabí kůži, kak se pěkně naštve. No jediné jak adekvátně zareagovat je kousnout se do zadku, jiná možnost tu už není. Lidi, mi snad ještě budeme jednou svobodný bez toho prokletýho velkýho Sama.

   Vymazat
  2. Havlisty povesit na kandelabry, je cas

   Vymazat
  3. Lepší by bylo, aby byl Putin náš. Zase by bylo "ouzko" Herrmanovi, Bělobrádkovi, Kalouskovi či Sobotkovi.

   Vymazat
 2. putin dokaze zvytazit asi vsade.preto by sme maly rozpustit europarlament a poslat tych darmožracov domov.su to vyhodene peniaze a chcu rozhodovat o nas bez nas.o to teraz v prevrate na slovensku ide

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hľa z 19:53 - Si verejný hlupák na druhú! Nepoznáš gramatiku a ešte to verejne prezrádzaš!

   Vymazat
  2. 22:45 jsi havlisticka svine

   Vymazat
 3. Ty jsi ale vůl, neuvěřitelné tak nás dej fašisticky postřílet, aby jste neměli ty domovy důchodců. Kolik pak je tobě jsi asi nesmrtelný,nějaká kovaný modrý pták.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ke kterému komentáři to píšeš, pisálku? Pouč mě!

   Vymazat
  2. Sledujete debatu! Střetne se Jeho Vysokoblahorodí Igor Iványč se známým židistou-putleristou-grudinistou Sergo Udalcovem! - http://iks2010.info/?p=134678

   Vymazat
 4. Panu Loudilovi se do článku nevešlo vysvětlení, v čem je Movimente Cinque Stelle tak báječné.

  Pokud jde o pravicovou koalici, těžko po volbách obstojí tvrzení, že ji vede Berlusconi. Jeho hnutí totiž zřetelně zaostalo za Legou (Nord), kterou vede europoslanec Matteo Salvini.

  Zřejmě tedy podstatou autorova zůstává sdělení, že Italové hlasovali tak, jak hlasovali, aby uštědřili "další políček do ksichtu našim - "přisluhovačům mainstreamu a Sluníčkářům Havlova ražení"."

  Nová republika se tedy může pyšnit dalším autorem, který vyniká hlubokými znalostmi dané problematiky a schopností věci brilantně analyzovat.

  Bravo!

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Kopecký, pan Loudil má pravdu v tom, že nejsilnější stranou Itálie je nyní Hnutí pěti hvězd , které se hlásí po právu o sestavení vlády. Pan europoslanec Salvini má mnohem méně hlasů jak Beppe Grillo . Asi opravdu naši Sluníčkáři jenom těžko mohou uvítat tuto změnu v čele Itálie, po odchodu Británie třetí největší ekonomiky EU 27. Antisystémové strany v Itálii zvítězily na celé čáře. Zisk 32 % pro Hnutí 5 hvězd je šok. Více jak Babiš u nás.

  OdpovědětVymazat
 6. Důležité je, že v Itálii dostali řádně na prdel socialisti, kteří tam delší dobu vládli. Zem hrozně zadlužili a byli iniciátory s dalšími levicovými stranami v přijímání migrantů do Evropy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to je pro nás opravdu strašně důležité. To se nám teď ráno bude veseleji vstávat do práce!

   Vymazat
  2. 22:24 hlupaku, vitaci

   Italove maji potapet kobylkarske lode
   Potopit a odjet

   Vymazat
  3. 21:46 = patrně někdo z líhně patologického lháře Miroslava Kalouska?, tvrdí, že socialisté Itálii zadlužili

   Financial Times píší:

   "Od 90. let se italský stát postaral o veřejné finance, snažil se je ochránit před politickou manipulací a odolat tlaku na nadměrné utrácení. Uznání si zaslouží profesionalismus ministerstva financí a centrální banky, podpořený i tlakem eurozóny. To je ten hlavní důvod, proč evropské obavy ohledně italského politického směřování zřejmě v kratší době nepřerostou do velké úzkosti.

   Ovšem, jsou zde oprávněné pochyby, zda příští italská vláda bude pokračovat ve strukturálních reformách, které započal Monti a jeho technokratická vláda v roce 2011 a pokračovala v nich středolevicová vláda v roce 2013."

   (cituje dnešní vydání webu !Argument)

   Vymazat
 7. Skvělá zpráva kéž by se eu konečně rozpadla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:37 - Ale k rozpadu EU třeba i něco udělat! Víš, co mám na mysli jako skuteční demokrat?!

   Vymazat
  2. 22:54 oznacit a popravit vlastizradce?!
   Poznaji se podle slunicek a vitani

   Vymazat
 8. 21:46: Nemůžu si pomoci, musím zase napsat komentář, po tom co jsem přečetl Váš skvělý komentář ... po tom co levicové strany zadlužily Italii přijimáním migrantů a patrně autor chtěl říci ... dalšími stupidními počiny v ekonomii. Levice to jsou ti stupidní - v ekonomii, která rozhoduje o všem, tedy i o přijmu imigrantů. Pravice - to jsou ti chytří v ekonomii. Zdravý selský rozum, který doufám že mám ve svých téměř již 70-letech, žádné knižní vzdělání, které bohužel nemám a které se mi patrně před smrtí nedostane v náležité míře. Tedy zde jest můj světonázor stručně v reakci na tohoto skvělé informovaného člověka, který piše nezevrubné komentáře. Charakterizuji ho intuitivně jako šlendriana /slyšel jsem Žantovského říci, že Klaus byl nebo ještě je pracant, v tom případě nechápu jak mohl dospět k svému přesvědčení, že jedině pravice...Klaus zapadne po nějaké době, pokud vůbec lidstvo ustojí Novou magorskou dobu, do kategorie škůdců/.
  Tedy: 1/ pokud se člověk hlásí k pravici - nejdůležitější je, že volí cestu která směřuje k uchování všech negativ, které jsou již nyní s touto cestou spojená - války /ve jmenu demokracie/, hladovění /ve 21. století, nezdá se vám to anachronické?/, všechno za peníze, tedy i zdravotnictví a školství, dvě oblasti, které by měly být přistupny každému člověku stejným dílem - tedy nikoliv jakési lepší bydlení v nemocnici za peníze. Mám zde uvést i mladé ženy za peníze nemohoucím bohatým dědkům /ono ty ženy se rozhodnou samy, řeknou ti pravičáci, máte pravduu jelikož mají penězi zmrzačené vědomí - nedívate se na filmy pojednávající třeba o 19. století? - Jane Austen - mluví ve svých dílech a filmech, kterí jsou podle jejich děl natočených většinou o penězích/. Žel bohu asi to bude dlouhé, udělat něco v krátké době považuji za šlendrián. To co člověk může zazlívat pravici - tedy u nás takovým stranám jako ODS, TOP 09, KDU ČSL, STAN je to, že jim je šumafuk to k čemu vede pravice - hegemonem ve světě je USSA - tento stát vedou lidi, kteří jsou zcela stejní jako před II. světovou válkou, kdy financovali Adolfa Hitlera /Rotschild/.
  Tedy: 2/ jsem levicového přesvědčení: protože nesouhlasím s pokrytectvím lidí volicích pravicové strany, které jsou brzdou ve vývoji společnosti. Nedokážu pochopit mentalitu třeba Porošenka, ale to platí i o ostatních pravicových lídrech ve světě včetně Trumpa v USSA, Makrely a Makarona. To jsou všechno lidi, kteří se starají o zájmy horních 10000, ne o zajmy lidu, tak jak to ve starém Římě dělali třeba bratři Grakchové. Budoucnost lidstva patří levicovým vládám, státní ingerenci v ekonomii. To jedno procento vyvolených, kteří vlastní to, co k životu nepotřebují, musí zmizet v propadlišti dějin /lidé zatím vážně úvažuji o tom, že boháči si budou platit cesty na měsíc/. Již končím.
  V čem pochybily komunistické režimy, které se objevily teprve před 100 lety a byly relativně uspěšné - Sovětský svaz trval 70 let. Můj zdravý selský rozum - představte si tak jsem namyšlený - mě říká, že to bylo chyběním široce zaměřené kontroly vládnoucích, která vychází zdola.
  Dokončení komentáře: viz niže.

  OdpovědětVymazat
 9. Pokračování komentáře O:18: Žádná lidská činnost, pokud má být uspěšná se neobejde bez kontroly výsledků této činnosti. Kontrola je latinsky conditio sine qua non /podmínka, bez které ne..ní možná uspěšná jakákoliv činnost/. Komunisté v Rusku a stejně tak u nás tento princip nezajistili. Někdo řekne, že to není možné, protože lidé - lid - si představuje, že jeho blaho je v soukromé činnosti - nuže lid má pravdu /hlas lidu, hlas boží/. Jak zajistit důsledně levicový stát, kde budou znárodněny Babišovy podniky /nikoliv ukradeny, jak tvrdí Langšadlová o podobném počinu, nikoliv u Babiše, ale obecně - blíže to tu nerozvádím, zcela přesně to neví
  m, ale určitě v Marxovi je napsano, že Babišův majetek není jeho, protože vznikl prací tisiců lidí - Marxe jsem nečetl, doufám, že jakýsi hlupák mě nenapíše, že Marx nemohl psát o Babišovi. Myslím si, že ten kdo přijde k majetku stejným způsobem jako Babiš pohrdá prací prostých lidí, pohrdá tou dřinou dřevorubců, horníků, kovářů, prodavaček anebo zemědělských pracovníků, když už někdo nedokáže pochopit o čem mluvím/. Pokračování - viz níže.

  Dovětek, upřesnění: Dnešní pravicový režim u nás: Téma kontroly a lidské svobody. Na pvrní pohled režím dobrý. Svoboda, umožňující prý podnikatelský rozlet /zkuste podnikat, hned se přesvědčíte jak se líta - mluví starý paprda od počítače/. Co není zajištěno? No přece to nejdůležitější. Kontrola. Kontrolní mechanismy jsou tlumeny. Dneska chce pravděpodobně více než 50 procent lidí z EU a z NATO pryč a po řádné předreferendové kampani /ve které by bylo zajištěno stejné působení zastancům setrvání a odpurcům setrvání v těchto organizacích/ to bude 80 procent - to je můj odhad.
  Kontrola v tomto státě /stejně jako v USSA/ pracuje pro horních 10000. Media jsou v soukromých rukou a psychopatičtí soukromníci /já ty soukromníky, ty horní 10000 považuji všechny za psychopaty - psychopatické jsou motivy jejich konání - ta honba za penězi. Smyslem lidského konání nemá být honba za penězi ale tvůrčí činnost - platí pro každou profesi, nemluvím o umělcích - a peníze mají být, dalo by se říci, vedlejším efektem této činnosti. V kapitalismu je tomu naopak - nejdříve peníze a potom eventuálně nějaká tvořivost. Kým budu - advokátem - tam jsou prachy./. A prachy v zemědělství? Kravy s dírami v břiše, lány řepky ošetřované pesticidy, které pronikají do spodní vody /o to se budeme starat, když lidé začnou hodně řvát a lidé řvou jedině tehdy když něco vědí, všimněte si, že na výzkum, třeba v medicíně teď jde méně peněz než za totáče. Pitvy zemřelých se třeba neprovadí, protože
  prý jsou k ničemu. A ty pitvy to je také kontrola, stejně tak jak výzkum učinků pesticidů a očkovacích látek - to se neprovádí záměrně - zisky by byly menší. V medicíně není v kapitalismu záhodno člověka uzdravovat, ale léčit, je záhodno aby byl trvale nemocný, proto očkování, které přivádí na lidi autismus - statisticky dokázano/
  Jak zajistit, skloubit pocit svobody, možnost toho rozletu, které se dá realizovat podle mně pouze v levicových státech s možností kontroly od dola - nevím.
  Snad si ještě do konce života něco přečtu, kde se to dozvím. Určitě ale někdo na světě vymyslel, jak by se to dálo zařídit. Omluvám se za můj... jak to pochopí určitě část čtenařů - blábol. Podpis: Radobyfilosof.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodne slov, nic v nich

   Vymazat
  2. autor 0:18 pro 2:18: kritiku beru ale věcnou - to jest takovou, která znamená přinos. Vaše kritika taková není. Možná, že jste autor 21:46, protože jste stejně stručný, to jest želbohu i v té kritice šlendrianský. A možná čekáte podobně skvělé myšlenky jak to zaznívá od paní doktorky Kučerové nebo od Jana Kollera, či Martina Kollera. To se omlouvám, k takovým vyšinám jsem se nevypracoval - možná jsem byl liný. Možná, že jste člověk, který chodí do muzea nebo na výstavy chodit se dívat pouze na renomované malíře. Já propaguji zcela jiný postoj. Mně při styku s něčí produkcí ať je to slovní projev nebo projev malířský anebo ještě nějaký jiný, dejme tomu loďka v lahvi, akvarijní rybky, králici nebo holubi - zajímá všechno co lidé věnujíce tomu mnohdy spousty svého času - vytvořili. Omlouvám se, že jsem Vás sklamal.

   Vymazat
 10. Bohužel jestě jedno doplnění k O:23: Meritorická chyba - zdálo by se - soukromé podníkaní v levicovém státu. Asi ano - soukromé podníkaní, ale ne z Babiškova pohledu, tedy s kravami s dírami v břiše /co mně zajímají nějaké krávy, mně zajímají peníze - asi říká Babiš. Myslím, že ho nezajimají ani ty pesticidy ve spodní vodě. Hloupí, neinformovanání lidé ho však volili. Nevím jestli je hloupý i náš prezident. Možná jsem hloupý, to jest neinformovaný já a Babiš o těch pesticidech a žlutém šílenství ví a nemyslí jen o penězích ale pracuje tvořive - odpovězte si na to sami. Krávy s dírami v břiše - to jest o tom jak funguje kapitalismus v zemědělství v zemi zaslíbené to jest v USSA - pro horních 10000 - viz youtube, najděte si sami - výroba potravin v USA, kdo hledá, nachází/. Z Babišového Agrofertu a podobných podníků je třeba udělat pdniky státní. Před 27 roky u nás bylo všechno státní a myslím si, že jedině demagog Dlouhý řekne, že jsme museli všechno zavřít, protože jsme nedrželi krok se skvělým Západem. Kapitalismus jedině v malém měřítku. Ve velkém měřítku vede ke kravám s dírami v břiše, ke žlutému šílenství Babiše atd. Jo, a ještě jedno - je to můj poslední tak dlouhý komentář. Asi zde nemá cenu psát, jak se mi to jeví, takové samozřejmosti. Kupodivu jsou pořad lidé, kteří volí tu cestu pro horních 10000 a pak shazují napalm na Vietnam /3 miliony mrtvých/, hrdinně válčí v Iráku /1,5 milion mrtvých v tom 200000 dětí, přijatelná cena podle Balkanské řeznice, co je cennější než lidský život?/, bombardují Srbsko, vraždí Kadafiho /to byl přece diktátor/, planují pokárat Severní Koreu /tam je další diktator/. A ještě: V našich školách se učí - fašismus rovná se komunismus, Stalin rovná se Hitler. Stalin - miliony mrtvých /ti hloupí tvrdí, že těch mrtvých bylo 30, někteří říkají až 50 milionů/. No uznejte, ten Hitler zabil sice 50 milionů lidi, ale on byl lepší, protože pouze 8 milionů bylo Němců. Ale naše školy to je o té kontrole, ta pracuje pro horních 10000. A k té kontrole poslední věta: Skokan na lyžích, který neumí kontrolovat svůj skok, končí se zlomeným vazem.

  OdpovědětVymazat
 11. Clanek presny!

  A je cas rozvesit slunickare a vitace a jine vlastizradce po kandelabrech

  OdpovědětVymazat
 12. Brusel hromadně nakupuje plenky a maji i podělaný hajzli ! Navíc Švýcaři zakázali Mešity a modleni k Allahu ve své zemi !

  OdpovědětVymazat
 13. Podstatně zajímavější než povyk "nadšeného" leč ignorantského Jaroslava Loudila je komentář Zbyňka Fialy:

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/zbynek-fiala-volby-v-italii

  OdpovědětVymazat
 14. Co tedy čeká diktaturu kapitálu? Jak to "demokraticky" udělat, aby se zrušily volby nevzdělaného a schvávolnického voličstva. Manipulace voličů, manipulace při sčítání výsledků voleb? Nic nepomáhá! Snad by mohl kapitál vypsat soutěž na to, jak volby falšovat, aby to volič bral. Ale ty výsledky voleb, to už musí přestat, co když Putin zemře a na koho to poak bude možné svádět, to zblbnutí lidu. A tak se snad již nedozvíme, občané, jaká hrůza obchází kapitál při pomyšlení na ten Okamurův blbý nápad s referendem! Myslím si, že by Okamura mohl z nápadu kapitálu následovat toho nebohého novináře - a samozřejmě s ním i další pisálci, co ruší poklidný spánek kapitalismu a jeho "bohulibé" okrádání, nejen společenství lidí. Tak co, kdo má nápad, jak zdůvodnit nesmyslnost voleb, natož referenda, aby to občané zbaštili - jak se říká - i s navijákem. To bude na Nobelovu cenu a ta není malá!

  OdpovědětVymazat
 15. Zbyňka Fialu jsem si přečetl, nicméně fakta zůstávají fakty. Hnutí 5 hvězd = 33 %, Liga necelých 18 % Demokrati necelých 19 %. Komik Grillo tak získal skoro tolik hlasů, co Liga severu a Demokrati dohromady. Loudil chtěl patrně jen naznačit jednu důležitou věc, která je nabíledni a to :"Další stát NATO a EU upadá do politického chaosu. Po Maďarsku, Polsku, nyní Slovensku /pracuje se tam na pokyn Sorose z USA na Majdanu/, BREXITU nyní přichází Itálie. A to je dobře. V NATO sedí tlupa zločinců viz. Irák, Srbsko, Afganistán, Lybie, Vietnam,.. a EU je jen zoufalá organizace před krachem. takže pro nás odpůrce NATO i EU :"Čím hůře, tím lépe".

  OdpovědětVymazat
 16. Zatím bych nejásal. To ze Berluskoni není žádný anděl to snad je každému jasné. Uvidíme co bude dělat a potom můžeme hodnotit.
  Vlastně Berluskoni je takový trochu větší Babiš.

  OdpovědětVymazat