Reklama

.

.

sobota 10. března 2018

Blbí nebo navedení?

Ivan David
10. 3. 2018
Před padesáti lety existovalo mezi mými souvěkovci úsloví: "Seš blbej nebo navedenej?" To, když některý z vrstevníků provedl nějakou zhovadilost. Spojka "nebo" je v hovorové čestině většinou chápána jako tzv. "nebo vylučovací", které předpokládá platnost pouze jedné z obou alternativ nebo z více variant. Existuje však zejména v logice definované "nebo nevylučovací", které počítá z možností současné platnosti obou alternativ nebo více variant. Někdo tedy může být i blbý i navedený, nebo jen blbý či pouze navedený. To je případ studentů připravujících akci odmítající demokracii a ještě právě na den výročí obsazení zbytku republiky armádou hitlerovského Německa. Jsou navedení. Tak jako jim podobní mnohokrát v dějinách. Nejen Hitlerjugend. Román "Na západní frontě klid" (Remarque, 1928), ukazuje třídního profesora na gymnáziu, který zfanatizoval studenty. Přihlásili se dobrovolně do války o níž nemohli mít představu. Vraceli se v rakvích nebo zmrzačení telesně i duševně. Takové věci se nedějí jen v románech.


Kriminální podsvětí někdy používá mentálně retardovaných k realizaci nejrizikovějších fází zločinné akce. Ti, kteří mají nejméně zkušeností a znalostí nutných pro uplatnění představivosti se nejsnáze stávají předmětem navedení. I zdejší studenti jsou naváděni systematicky, a za účelem jejich snadnější zpracovatelnosti byly na školách redukovány hodiny dějepisu. Nejen proto žijí v nekonečné přítomnosti bez minulosti. Jak může vypadat jejich představa o budoucnosti? K jejich snadnějšímu ovlivňování přispívá i jejich mylná domněnka, že jsou elitou a mimořádně inteligentní a proto je nikdo nepodvede. Každý profesionální podvodník ví, že právě pro toto mylné přesvědčení jsou snadnější kořistí. Speciálně pro takové kavky namixují neodolatelnou směs pravdivých i nepravdivých informací a lživých tvrzení. Navádění vůbec nepoznají, že to, co jim bylo do hlavy nalito, není produktem jejich skvělého kritického myšlení.


Studenti zmlácení na Národní třídě nebyli vítězi Velké listopadové revoluce, ale pouhou návnadou v procesu v němž došlo k majetkovému a politickému převratu. Někteří to nepochopili dodnes. Ještě bylo třeba "mrtvého studenta Šmída", který nebyl ani student, ani mrtvý, ani Šmíd. Na ukrajinském Majdanu bylo třeba postřílet větší počet účastníků akcí na obou stranách. Ukrajina je drsnější. Nijak bych nevylučoval možnost, že jen potřebou vhodných mrtvých byla motivována vražda slovenského novináře a jeho snoubenky. Možná jde jen o využití příležitosti. Protestující, bez ohledu na to, zda vůbec vědí, proti čemu protestují, nikdy nejsou na straně vítězů.

Protestující na Majdanu také zcela upřímně a s planoucím zrakem toužili o odstranění zkoroumpovaného Janukovičova režimu. Jejich obětavá aktivita vedla k nastolení režimu daleko horšího, než byl ten předcházející. Ve všech parametrech. Akce původně řízené naivní intuicí možná často spontánně, než byly manipuloovány, směřovaly k vítězství nikoli lidu či aktivistů na Majdanu. Zvítězily síly, které byly připraveny. Jako vždy.

Ve které hlavě vznikl nápad, že mají být odstraněni ti, kteří byli demokraticky zvoleni byť v demokracii tzv. liberální. Že nemá vládnout trestně stíhaný předseda vlády? Mně se ten pán a jím zorganizovaná grupa vůbec nelíbí. Ale vyhrál volby, třetině voličů imponuje a jeho stíhání jim nevadí. Kdo jiný tedy může být nominován na premiéra? Ten pán se zřejmě nechystá napříště zrušit volby, a i kdyby chtěl, není asi schopen zorganizovat násilí podobné ukrajinskému. Jistěže proti němu lze protestovat, ale forma a organizace připravovaných "studentských" protestů jasně naznačuje, že se připravuje další převrat, další barevná revoluce. Naštěstí ne všechny byly úspěšné. Protest má prý být poklidný, uvidíme, zda je střelec objednán, nebo se vymyslí něco nového. Mezititulek na Novinkách zní "Spontánní iniciativa s kladnou odezvou". Máme věřit, že nic není domluvené a připravené. Nejsme dnešní. Kladnou odezvu měl i Hitler - například když obsazoval 15. března 1939 to, co zbylo z Československa.

183 komentářů :

 1. Na Slovensku dostali minulý pátek rektorské volno. Kolegové ze Slovenska se tomu smáli, protože rozvrh bývá upraven tak, aby v pátek nebyla výuka a studenti mohli domů. Mezi rektory proniknou monstra jako brněnský muzikolog Bek, olomoucký a budějovický rektor. Ostatní nebudou tak hloupí, ale lze celkem snadno u nich vyvolat strach o koryto. Demokraté dokáži být zlí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Umělci hráli do roztrhání těla za Rakouska Uhreska, za První republiky, za Druhé republiky, hráli uvědoměle po roce 1948, dnes také uvědoměle hrají ,jako by ani před rokem 1989 vůbec tady nebyli. Otázka je, zda umělci lhali před rokem 1989, nebo lžou po roce 1989. Nebo jsou to jenom obyčejné podnikající subjekty a v rámci tohoto podnikání je dovolené všechno, dokonce i popřít sám sebe. Celá řada lidí na to nemá žaludek, ale umělci mají umělecký žaludek, Už za první republiky se říkalo. " Má hlad jako herec". Herci vědí co je to hlad a proto vždy táhnou s těmi, kdo jsou momentálně u koryta.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 10:43, hoď sem ještě delší spam. Třeba nějaký dlouhý antisemitský úryvek z bible tvého guru, Herr Adolfa H. A pak udej admina za šíření antisemitismu. Ale ty to neuděláš, ty jsi jen obyčejný vůl.

   Vymazat
  4. 9:31

   Herci v Praze neví nebo zapoměli co je hlad, poslední slova na lvý žranici byla:" Sejdeme se po teátru všichni na rautu"!
   Tudíž nejsou, již vůbec navyklý, nositi sebou na žranice své vlastní peníze, jsou naopak velice rozežraní (z koncesionářských poplatků).
   Poslouchejte moderátory ČT, při oslovení diváků:" Sledujte na NAŠÍ televizi, najdete na NAŠICH webových stránkách atd.)".
   Co takhle oslovovat své zaměstnavatele, diváky:"Uvidíte na SVÉ televizi na VAŠICH webových stránkách atd.)".
   Schází sebereflexe, nemluvě o zpravodajcích a externě, přisátých komediantech:"Braňme NAŠÍ televizi? Televizi NEDÁME"! Jejich slogany ...

   Vova

   Vymazat
  5. Pro 9:31 doplněk. Herci mají hlad po pozornosti (publika). Jó za totáče to byla jiná, nebylo tolik hollywoodu a tak byli čeští herci v kurzu, dnes po nich ani pes neštěkne. Sami to na sebe přivolali a jsou teď rádi, když mají nějaký ponižující štěk v reklamě nebo hrají v nějakém trapném nekonečném seriálu s uměleckou hodnota nula a udržují tak ovečky v dobré náladě. Kolik už jsem jich odepsal i když jsem je měl dříve rád (tedy spíše role, které hráli), když se úplně ztrapnili pliváním na český národ, jehož jsou synové a dcery, jak ubohé.

   Vymazat
 2. Kdybych napsal že se plně zhoduji s komentářem, znělo by to moc povýšenecky.ale je to tak.

  OdpovědětVymazat
 3. Obávám se, velmi silně, že vaše úvaha není moc daleko od pravdy. Napadá mě ještě jeden scénář, že "Spontánní iniciativa" ve skutečnosti doufá nikoliv v "kladnou a poklidnou odezvu", ale zkouší a bude zkoušet zvyšovat tlaky a útoky, s cílem vyvolat protitlak. Zkrátka že slušní a normální občané se dopálí, a půjdou bránit svou zem, svobodu, prezidenta. A vůbec bych se nedivil, kdyby už někde ležel připravený aktuální dopis "99 pragováků", či "demogratických pragokavárníků", který by tentokrát pozval "bratrská a spojenecká vojska NATO", aby zachránila ... doplň si každý sám. Prostě se tu jednou cestou přes naše území na cvičení kolona zastaví, a už neodjede. Ne věčné časy a nikdy jinak...
  Kdo by to dokázal zastavit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepůjdou bránit. Muselo by se to organizovat a není jisté, kolik lidí by vyšlo do ulic. Dospělí nemají většinou rektorské volno a spousta to bere jako zbytečnost. Je nutno neustále šířit osvětu. Jak správně kdosi během presidentských voleb podotknul, hodně lidí, hlavně starších, nevyhledává na netu (většinou nemají čas), ale maily čtou. Rozesílat. Ať to všem přijde pod nos. Ne konspirační hovadiny, jinak se vše, i to kvalitní, kontaminuje. Autory kvalitních textů známe.

   Souhlasím s Ivanem Davidem ohledně zmixované propagandy. Sám jsem si toho všimnul už velmi dávno a dávno vyzkoušel účinek na dospělých lidech se zkušenostmi. Téma "experimentu" byla politika a "obětmi" byli přátelé a kolegové, většina s universitním vzděláním.

   Začal jsem zlehka, vše dohledatelné a uvěřitelné. Pravda i lež mají stejně jako legendy svůj základ, a je těžko nálepkovat jedno nebo druhé na 100%. Následně jsem aplikoval salámovou metodu (Overton) a přidával. Ne v jednom sledu, ale po dávkách, byl jsem trpělivý. Občas jsem podstrčil mylnou info jakoby zvně, která zapadala. Vše pečlivě a do detailu ověřeno, aby to nešlo dohledat, anebo v časové tísni, kdy to vybraná "oběť" sice quasi zapomene, ale jistý záznam (ten "správný") nekde v hlavě zůstane.

   Nakonec jsem "Overtona" vystupňoval až do absurdity. A tehdy jsem jistil, že výsledek se dostavil. Nejednalo se o to, aby dotyčná oběť změnila svůj názor, to hodně lidí už z principu dělá nerado, ale aby změnila svůj EMOČNÍ vztah k dané věci. Když změníte emoce, máte svého člověka na 50% v kapse.

   Na konci (asi po měsíci) bylo vidět, že se "oběť" začíná pomalu obracet, tak jsem s tím rychle seknul a vyšel s pravdou ven. Samozřejmě ne každý reagoval stejně, ale byl jsem ohromen, když dva z pětice byli ochotni podlehnout falešným informacím až tak, že alespoň zlehka upraví svůj emoční vztah k dané problematice. (Podobný způsob používají manipulátoři všude okolo nás v běžném životě, třeba při šíření pomluv).

   Kupodivu jsme všichni dobrými přáteli dodnes :)

   Vymazat
 4. Před padesáti lety se někteří z nás, alespoň po několik málo dní, pokoušeli mluvit se sovětskými vojáky, z nichž mnozí ani pořádně netušili, na které polokouli se nacházejí.

  Připomínám tuto s článkem zdánlivě nesouvisející situaci, protože si kladu otázku, kdo s kým je dnes ještě vůbec ochoten mluvit (a ovšem i naslouchat).

  Přitom k tomu nejsou potřeba znalosti cizích jazyků. Handicap je tedy v něčem jiném. Děsivou sílu neschopnosti komunikace (neochoty komunikovat?) paradoxně ilustrují technické komunikační prostředky, do nichž všichni bez ústání civí.

  Přesvědčení, že "druhá strana" je "blbá nebo navedená" je, zdá se mi, na obou "stranách" stejně nezlomné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu dobu také pamatuji. A také jsem byl svědkem situace, kdy nějaký magor na motorce chtěl "sundat" sovětské vojáky, kteří řídili dopravu, protože mu "rusáci" zajali ve druhé světové válce tátu. Který, mimochodem bojoval na straně nacistů v maďarské armádě. Naši občané, kteří s těmi vojáky diskutovali, toho zmetka s té motorky shodili a rozbili mu hubu, protože mohl vyvolat krveprolití. Já pak viděl ty obyčejné vojáky plakat. Jim říkali velitelé něco jiného.
   Pane Kopecký, komunikace je jistě potřebná. Ale v případě , že si každá strana ponechá svůj názor a přesvědčení, musí platit pravidla, která musí strana co nevyhrála respektovat, aby se lidé nedostali do násilných a krvavých sporů. Vaše úvaha o nekomunikaci je mimo. Současný problém spočívá v tom, že strana co nevyhrála se s tím nehodlá smířit, a je ochotna dosáhnout svého za jakoukoliv cenu. A k tomu zcela evidentně zneužívá "blbých a navedených", kteří "v zájmu civilizace" , nebo třeba jen aby "byla prdel", půjdou rozbít a zlikvidovat svobodnou společnost.

   Vymazat
  2. Pamatuji v 89 dva studenty v tramavaji, kteří nastoupili rozdávat letáky. Jeden byl nesmělý, tak ho druhý povzbudil: "Hele, vole, recese."
   Neznají dějiny, nevědí, co se děje ve světě. Nemají rozvinuté kritické myšlení.

   Vymazat
  3. Volaj tě tvý soudruzi! Máš se dostavit na ÚV!:)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/screenshot-iks2010.info-2018.02.24-13-27-43.png

   Vymazat
  4. 0:36, helevole, a vy jste v '89 věděl nastopro, oč jde, a hlavně jak to dopadne? I když alternativami byla Moldávie, Skandinávie nebo válka? Vy jste stopro věděl už toho 17.11.1989, že Šmíd je false flag z StB? Vy jste věděl, že 25.a 26.11.1989 měla skupina vojsk Střed zasáhnout v případě policejní akce proti demonstrantům? Čoveče vy jste to snad celé organizoval!

   Vymazat
  5. 22:57

   Kámo, zde to máte černé na bílém, pokud to umíte otevřít?

   https://uloz.to/live/!m3A3ain9N6Oq/radek-masin-z-usa-o-vaclavu-havlovi-a-spolupraci-s-stb-avi


   https://uloz.to/!yo3WLVAsIygn/analyza-17-listopadu1989-miroslav-dolejsi-pdf

   Vymazat
  6. 13:56, tak otázka nezněla. Ptal jsem se na to, jestli už v ty dny jste vše takhle podrobně znal. Protože ani ti nezasvěcenější neměli kompletní info. To vycházelo ma světlo postupně.

   Odkazy jsou mi k ničemu, vše jsem četl už dávno.

   Vymazat
 5. Koukám na to jako blázen, ti lidé to opravdu nechápou. Oni opravdu odmítají demokracii, oni vůbec nechápou o čem demokracie je. Věří nějakým pohádkám popíračů výsledků voleb. Měl by promluvit lid, snad nějakým velkým shromážděním dát najevo že si výsledky voleb nedá vzít. Je třeba tyhle zločince definitivně odstavit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně - do roka a do dne, Lomikare!

   Vymazat
  2. Masaryk řekl:Tak demokracii už máme a teď ještě sehnat ty demokraty...

   Vymazat
  3. Volby jsou dílem momentální nálady, která se může během pár měsíců zcela otočit! Proto nikdo nepůjde "demonstrovat za výsledky voleb" - páč málokdo je s nima spokojenej! Proč má volič Okamury nebo Pirátů či ODS nebo dkonce komunista jít demonstrovat na podoru Babiša? Co by z toho měl? Ani neví jestli ten oligarch s tou jeho stranou nevyjebe. Dyk je to pitomost! Ti studenti a spol - "umělecká front" - ti ví zač jdou demonstrovat. Páč "ideály Velvetu" jsou jen jedny. Je to havlismus a ten má trvalou platnost, je to ucelenej odkaz ...

   Vymazat
  4. A platí to i vobráceně! Není důvod, aby volič Stropnickýho, Pelikána, Kadličky Šlechtovic či Brabce šel domostrovat na podporu volby Ondráčka, když s ní bytostně nesouhlasí, stejně jako nebude demonstrovat za neodvolání Okamury z čela sněmovny, páč s ním naopak vnitřně souhlasí atd. Nemá jinou ideologii než buď havlismus (Stropnický, Pelikán), klausismus (Šlechtová) či socanství (Faltýnek), pouze transformované do nemastné neslané ideje "bude líp".

   Vymazat
  5. Holt proti gustu - Havlovu bustu...

   Vymazat
  6. 7:48, páč momentálně se nejedná jen vo vnitřní záležitosti, ale taky o vnější, od nichž se budou následně vodvíjet ty vnitřní. A pokud je Babiška konzistentní se Zemákem "migranty dop*če", tak je nutno toho gaunera podpořit. Páč jinak tam přinde Kalous s tou uraženou kvočnou a smečkou komediantů a budeš živit nejen tu svoloč ve vládě, ale i migranty. A to teprv budeš mrkat na drát! Capisci?

   Vymazat
 6. Stojí za přečtení: Sorosova elita

  http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7526-olomoucka-elegie-o-znepokojenem-rektorovi.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je síla! Univerzita Palackého studijní obory:

   „Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky“
   „Centrum pro studia komiksu“
   „Katedra politologie a evropských studií“
   „Katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie“
   „Administrativně právní klinika“
   „Antidiskriminační právní klinika“
   „Environmentální právní klinika“
   „Lidskoprávní klinika“
   „Právo pro každý den – Street Law“
   „Právní klinika ombudsmanské praxe“
   „Právní klinika sociálních práv“
   „Studentská laboratoř lidských práv“
   „Centrum prevence rizikové virtuální komunikace“
   „Katedra aplikovaných pohybových aktivit“
   „Katedra přírodních věd v kinantropologii“
   „Katedra společenských věd v kinantropologii“
   „Právní klinika uprchlického a cizineckého práva“

   Vymazat
  2. Je to k nevire co je mozne studovat.Jeste jim chybi "vyhananie a nahaňanie" jako v te davne anekdote o slovenske bačovske vysoke skole.

   Vymazat
  3. Probůh čím se budou živit? Vždyť kecalů se uživí jen několik v mediích. Snad leda rozšiřit parlament a to nejmíň 10×.

   Vymazat
  4. Ve vagónech pražského metra visí reklama na studium na VŠKK (Vysoká škola kreativní komunikace) - neuvěřitelné. Udivenému pisateli 0:52 bych chtěl sdělit, že všichni výše uvedení absolventi zcela zbytečných oborů, najdou práci především v tisících politických neziskovkách, kde budou postupně pokračovat v rozkládání naší společnosti a ničení tradic a skutečných hodnot, pod vlajkou neomarxistické ideologie, která je, jak se zdá, dnes jedinou povolenou.

   Vymazat
  5. Ještě tam chybí: Parazitní budižkničemismus a Žvanistika a plkózní kydologie.

   Vymazat
  6. 2:38,jen více takových oborů a lidi vychcipaji hladem,když nebude nikdo,kdo by pracoval třeba na poli a v továrně.
   Když budou rozkládat společnost,kam až můžou zajít do nekonečna to přeci nejde,musí narazit na mantinely a co potom?

   Vymazat
  7. 22:15 Výborně MUDr. Gabryš, děkuji za článek

   Vymazat
  8. 22:24, pěknej výčet. Chybí mi tam katedra "feministiky a genderových studií". Moc rád bych to vystudoval a jsem ochoten za to zaplatit PU pěknou sumičku. Myslíte, že bych se měl obrátit na rektora?

   Vymazat
  9. 0:52, dyk voni ty mladý sou ten perspektivní řídící kádr, vašnosto, co na tom nechápou?

   Vemte třeba takovou ucpanou žumpu.
   Napřed bude potřeba posoudit v žádosti na prošťouchnutí těch sr@ček slovo "žumpa", esi nejni ňák závadný. Na to bude třeba absolvent "prevence rizikové virtuální komunikace".

   Pak se bude muset zhodnotit vliv týdle akce na vokolí z hlediska smradu. Tam se uplatní studium „Environmentální právní kliniky“.

   Pak se musí preventivně probrat, esi to bude někomu na ulici vadit a nepřijde h*vnocucákovi rozbít hubu. No a tehdy nastupuje „Právo pro každý den – Street Law“.

   Pak se musí vybrat vhodný subjekt na realizaci cucání h*vna. No a tam je nutné studium „Katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie“.

   Zároveň se musíme ujistit, že se nediskriminují menšiny s vyšším obsahem melaninu v kůži, jelikož h*vno je dycynky záležitostí bílýho muže, to dá přece rozum, žejo?. A na scénu přichází „Právní klinika uprchlického a cizineckého práva“, "Antidiskriminační právní klinika“ a „Lidskoprávní klinika“.

   Pak bude potřeba prodiskutovat danou problematiku z hlediska samotnýho výkonu, což je moc komplikovaný, páč narvat hadici do žumpy plný sr@ček správně, vyžaduje vysokou koordinaci pohybů. No a na to je nutná součinnost práce absolventů více kateder: „Katedry aplikovaných pohybových aktivit“
   „Katedry přírodních věd v kinantropologii“ a
   „Katedry společenských věd v kinantropologii“

   A todle všechno je třeba jen na jednu malou ucpanou žumpičku.

   Vymazat
  10. Studentům těchto paoborů budou pro uplatnění v praxi stačit slova: S kečupem nebo s hořčicí?, případně: Pisoár nebo kabinu?...

   Vymazat
 7. Myslíte že blbí znamená zblblí z biblí ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Troufám si odhadnout, že takových bude nepatrná menšina.

   Vymazat
 8. To, co napsal autor pravděpodobně většina z nás ví, ale málokdo by to dokázal tak stručně a výstižně popsat. Ti, co prožili léta před rokem 1989, si pamatují spoustu takových "spotánních" akcí. Jak chutná moc? Stejně v každém režimu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A přidal bych ještě touha po moci.

   Vymazat
 9. Pane Davide, má dojem, že Remark, Zola a jíní dnešním studentů vůbec nic neříkají. Pokud se o nich dozvědí tak jen tak aby to vyhovovalo dnešní Jando-porno sceně. Pokud nebude naprostá nezávislost školství a armády a bezpečnostních služeb na nevládních organizacích a prokázání spolupráce senátnítních, parlamentních a soudních istitucí a jejich členů s těmito orgaizacemi tak zde nelze zajistit právní stát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravila mi jedna tehdy budoucí maturantka, když špatně pochopila zadání úlohy, že to bylo moc dlouhé a dlouhé texty ona zásadně nečte. Říkala to tónem, jako by to, že neumí přečíst a pochopit text o 15 řádcích, byla nějaká úctyhodná a obdivuhodná vlastnost. Neříkám, že jsou takoví všichni studenti, ale nepoznala jsem mezi nimi snad nikoho, kdo by četl Remarka, a je jich jen mizivé množství, kteří čtou vůbec něco. Zato jsou všichni velmi sebevědomí a přesvědčení o tom, že ve srovnání s předchozími generacemi jsou mnohem vzdělanější, zcestovalejší a vůbec mají mnohem větší rozhled.Prostě pro manipulátory předpřipravený materiál...

   Vymazat
  2. 22:39

   Jojo. Ti zavření 40 let za ostnatým drátem měli super rozhled. Asi jako Severokorejci, viď, soudruhu?

   Vymazat
  3. Milé jo jo, hraj si raději s jojem.

   Vymazat
  4. Dík za neocenitelnou radu, soudruhu s rozhledem. Máš takových ještě víc?

   Vymazat
  5. 0:46 Taky se za našich mladých let říkávalo: "Komu není z hůry dáno, v apatyce nekoupí." Je to opravdu už malinko archaické, tak by vám to mohlo dělat problémy s pochopením. Takže si dovoluji to volně přeložit do současného jazyka. "Kde Bůh nedal rozum, nepomůže NIC." Ani ty otevřené hranice mladý muži.

   Vymazat
  6. Dnešní studenti jsou ve značné míře ztracená generace, jelikož jsou jim systematicky vyplachovány mozky promyšlenou propagandou (TV a rozhlasové zpravodajství, reklamy, filmy, učitelé, politici, atd.) Prostě útoky ze všech stran. Za komunistů byla sice také propaganda, ta však zdaleka nebyla tak všestranná, soustavná a rafinovaná. Kromě toho rodiče vysvětlovali dětem, jak se věci mají a obecně lidé spolu více komunikovali. To je jeden z důvodů, proč tehdejší propagandě věřil málokdo a mladí lidé byli narozdíl od těch dnešních schopni kritického myšlení. Dle mých zkušeností v osmdesátých letech jsem na střední i vysoké škole nepoznal nikoho, kdo by podlehl komunistické propagandě, a to včetně těch, kteří byli členy nebo kandidáty KSČ. Kolik procent to je dnes?

   Vymazat
  7. 3:23 ...."Kromě toho rodiče vysvětlovali dětem, jak se věci mají a obecně lidé spolu více komunikoval.."

   S kde je tedy problém dnes? Vždyť dnešní děti nejsou sirotci. Pokud masivní propaganda, byť poněkud těžkopádnější, nezlomila nás, kde je problém dnes?

   Paní profesorka (?) 22:29, dotaz. Jaké jsou možnosti ovlivnit myšlení studentů dnes. Už je zakázáno volně komunikovat mimo osnovy?

   Vymazat
  8. Dneska jim z té zhovadile deviantní putnojandologie v bakaláči pěkně soroší...

   Vymazat
  9. jojo
   mám jen maturitu, ale to co jsem se naučil za komančů je víc než se naučí dneska absolvent vejšky. Alespon ti které jsem potkal byli až na jednoho úplně nepoužitelní.
   J.

   Vymazat
 10. Již jsem to někde na NR psal o údělu mladých a starých a důsledcích jejich rozkolu. Světu zkrátka vládnou z poza opony (desáté pro jistotu) GP psychologové, kteří tento generační rozkol mezi starými co vládnou alespoň doma a mladými, kteří mají pouze nezměrnou touhu vládnout, velmi dobře znají a zneužívají. Takže místo psychologůjsou spíše psychouši nebo ústy Dr. Koukolíka deprivanti.
  V každé době tento rozkol a hloupost a nezkušenost mladých nedočkavců vždy přinesl zmar (Sokratovi žáci, jakobínští volnomyšlenkáři, Remarkovi študáci, Gavrilo Princip, hitlerovi jugenťáci, Maovy rudé gardy, polpotovy gardy rudých kmérů a rwandští povaleči). Je to pouze jejich chyba, že naskakují stále na stejné hrábě vylhanosti, manipulace, podlosti a zbabělosti těch starých? Indoktrinace člověka v jeho útlém věku (do 4 let) je nevratná a neléčitelná a znamená ztrátu celé generace (20 - 25 let) pro změnu společenských pravidel k lepšímu (ikdyž co je to lepší?). No a teď, když Fica odstraňují mladí debilové za to, že Slovensko ochránil před ISTAMBULSKOU deklarací (vlastně norským kradením dětí, aby z nich bylo možno vychovat zombí v mundurech NATO proti Rusku) si mladí debilci prožijí svoji vlastní žertvu, ale u toho já již nebudu zaclánět. Přeji jim rychlou, bezbolestnou a překvapivou smrt, protože život, který jim bylo předurčeno prožít je peklo na zemi. A to si nezaslouží žádný člověk, dokonce ani užitečný idiot. Lidé měl jsem Vás rád, proč jste odmítli bdít?
  Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kašpárek zase exhibuje...

   Vymazat
  2. Kašpárkovi z 22:21
   Bylo by geniální kdyby z těch Vašich tří slov čišela myšlenka!! Rád bych se poučil.
   Ďuro

   Vymazat
  3. Kašpárek projevuje potěšení nad tím, že si ho někdo všiml...

   Vymazat
  4. klidek duro vyser se na neho napsal jsi to dobre
   zarathustra

   Vymazat
  5. Musím souhlasit

   Vymazat
  6. To je zase nějaký študentík,který dostal za úkol od kavárny trolit.
   Prostě užitečný idiot.

   Vymazat
  7. Kašpárka už přestalo bavit jojo.

   Vymazat
  8. Prosťáčci a užiteční idioti kavárny, kteří nejsou schopni věcně argumentovat, protože jim to neumožňuje intelekt a chybějící životní zkušenosti, vždy nazývají ty, kteří nesdílejí jejich názor slovy, soudruh, rudý, komunista, bolševik atd. Jak ubohé.

   Vymazat
  9. Ďuro má velmi správné názory, díky za ně,

   Vymazat
 11. Mnohokrát jsem vzpomínal a přemýšlel, jestli naše generace byla taky tak lehce manipulovatelná a svým způsobem, tak naivní. Věřím tomu, že určitě ne. Pokud by dnes neexistoval internet, tak žijeme v mnohem větší totalitě, než za doby minulé. Je mi šedesát let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že jde primárně o problém generace. Otázka tak, jak ji kladete, se v každé generaci opakuje. Zkušenost je nepřenositelná. A navíc: kde je řečeno, že právě naše (moje) zkušenost zobrazuje skutečnost správně?

   Vymazat
  2. Je mi jako Vám. Byli jsme také manipulovatelní, jinak bychom neskákali na Letné a nezvonili klíči jako kašpárek rolničkami. Jenomže tenkrát jsme neměli dost informací, mnozí viděli jen západní životní úroveň těch vybraných a plné obchodní domy. Bezdomovce jsme přehlíželi, protože my přece umíme, my se uživíme líp ... Netušili jsme, kolik je té vysoké úrovně na dluh ... že se staneme otroky ve vlastní zemi, kterým už nepatří ani voda v kohoutku ... S mládím je vždy spojen idealismus, touha něco dokázat ... a naivita, která je snadno zneužitelná. Nemějme jim to za zlé, ale snažme se je poučit nenásilně, tak, aby pochopili, že nejsme zapšklí staromilci, ale že prostě mnohé z toho, co prožívají, jsme v trochu jiné podobě zažili také. V době plyšáku říkal mému tatínkovi jeden starý trafikant: z čeho se tak radujete, vždyť ty koryta tam přece zůstanou, jenom u nich budete krmit zase jiný prasata...
   Měl kus pravdy ten stařík tehdy.

   Vymazat
  3. No ona taky železná opona odvedla velký kus práce. Kapitalismus byl poněkud nesvůj z Východního bloku. Co kdyby se obyvatelé Západu nechali indoktrinovat myšlenkou, že by nemuseli být takové propastné rozdíly mezi bohatými a chudými. Takže tím byl kapitalismus částečně držen v šachu. Po pádu východního bloku ale ztratil už všechny zábrany a řádí jako smyslů zbavený.

   Vymazat
  4. Sám si velmi dobře pamatuji jako 20 ti letý na diskuzi s otcem kterému jsem tvrdil,že bych chtěl být západoněmeckým nezaměstnaným a pro podporu si jezdit autem.Tátovi jsem nevěřil a pochopil až pozdě.

   Vymazat
  5. 8:39 Naprostý souhlas, nevěděli jsme nic. Nemluvě o tom, že člověk který nic nedělá, jen degraduje. To je ten slavný konzum. Kult peněz je pěstován nenápadně už ve filmech.

   Vymazat
  6. Anonymní10. března 2018 22:20
   „Mnohokrát jsem vzpomínal a přemýšlel, jestli naše generace byla taky tak lehce manipulovatelná ..“
   V té době byla jiná situace. Západ pomlouval Východ (a ekonomicky na něm parazitoval), Východ pomlouval Západ, ale málokdo zde, těm informacím věřil. Měli jsme dojem, že takové primitivní oblbování je průhledné a netušili, že v něm bylo i dost pravdy.
   Dnes kdo chce, má možnost více poznat realitu, ale také poznat obtížnost, dosažení stavu nějaké spravedlnosti. Příliš mnoho lidí, považuje parazitismus za žádoucí stav. Dokonce je i dost těch, kteří jsou potěšeni, že můžou být hostitelé parazita. P.K.

   Vymazat
 12. Prezident asi udělal dobře, když (veřejno-právním) médiím připomněl, že kromě jimi pociťované bezbřehé svobody (nezávislosti) mají také i odpovědnost.
  Když již za nic jiného, tak alespoň odpovědnost za šíření pravdivých a vyvážených (nestranných - nestranících) informací.
  V médiích přece nesedí jakási nedotknutelná božstva, která nelze v obecné rovině jejich poslání hodnotit.
  Ne kádrovat, ale hodnotit ...
  Prezident tedy nedělá nic jiného, než že veřejně vyjádří to, co beztak pociťuje převážná část společnosti. Totiž, že v.-p. média svou funkci plní neuspokojivě, čímž společnosti neprospívají (to spíš naopak) a ještě si za to nechávají povinně platit, a tak se vymykají společenské zpětné vazbě.
  A místo své sebereflexe ještě vyvolávají protesty a šíří (či i generují?) negativní odezvy proti autoru kritických slov.
  To s pokryteckým odkazem na svou nedotknutelnost. Čímž se začínají hodně podobat církvi, o jejíž dogmatech (k věření a nikoliv uvažování) se také nediskutuje.
  Není to dobrý úkaz a ani vývoj ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak je vidno z dřívěška připomenutí je naprosto na dvě věci. Je třeba něčeho důraznějšího. Bohužel pan prsident udělal z kozla zahradníka. pro ty kteří nechápou (předseda US), a před tím předseda CB.

   Vymazat
  2. Kritikové prezidenta republiky se bijí za nezávislost médií a to především České televize a Českého rozhlasu. Naprosto s nimi souhlasím. Odhlásil jsem placení koncesionářských poplatků a předpokládám, že Česká televize i Český rozhlas budou nadále své vysílání provádět naprosto nezávisle na mé osobě. Není nad nezávislost. Doposud jsem ani nemohl spát s vědomím, že jsou ČT a ČRo závislí na mých koncesionářských poplatcích. Teď to bude jiné. Jsou nezávislí.

   Vymazat
  3. Chci sledovat ostatní televize kromě ČT a neplatit daň ČT. ČT by měla být zakódovaná a občan by měl mít svobodu rozhodnutí.
   Masové odhlášení placení koncesionářských poplatkků pro opakované porušení nestrannosti a objektivity ze strany ČT a ČR by byl způsob protestu.

   Vymazat
  4. 11:00 Přesně tak . TV vysílání zakodovat ať si každý vybere co chce sledovat jaké programy a za ty si zaplatí koupením příslušné karty . Jak prosté !

   Vymazat
  5. Mně přijde skutečně zbytečné platit ČT, protože, za prvé, to bylo zmíněno, není tak nezávislá. A za druhé, vždyť tam neustále opakují pořady z dob socialismu a ty jsem viděl jako malý kluk. A mám tohle zapotřebí?

   Vymazat
  6. To je pravda, ale zrušit prolhanou ČT bude jistě snazší než zrušit prolhanou církev, ačkoli ta katolická se už ruší sama.

   Vymazat
  7. 8:48 ČT sice není nezávislá, ale opakování je matkou moudrosti. Rád se na ty pořady ještě podíváte, až budete v germánském starobinci s homosexuálním multi-kulti osazenstvem.

   Vymazat
  8. Právě s "Českou" televizí se tam dostaneme zaručeně!

   Vymazat
 13. Jo Na západní frontě klid je skvělý film mám ho a mladí blbci se nechávají jednoduše zmanipulovat. Vláda by proti nim měla zasáhnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, možná by stálo za to místo filmu si ten román přečíst. Remarque to napsal opravdu jinak, než to pak natočili. Rozdíl je mezi knihou a filmem asi jako mezi Knihou džunglí od Kiplinga a Disneye.

   Vymazat
  2. Měli jsme v posledních letech vládu ČSSD, která jako taková byla a je Sorosem podporována. Ergo kladívko odsouhlasila a zavedla na školách inkluzi a multikulturním výchovu. Již několik let je s dětmi manipulováno. Jsou takoví, jak byli vychováni. Šlo to pomalounku, polehounku a doma si toho mohli všimnout až teď. Je pozdě. Mám strach, že na všechno je pozdě. Co zmůže hrstka lidí (která NEMÁ obrovské finanční prostředky), proti celému světu? Vzdoruje zatím jen Rusko. Ale i tam už je spousta užitečných idiotů připravených svojí zemi "zachránit", až Putin skončí.

   Vymazat
 14. No že jsou mladí už 25 let oblbovaní Člověkem v tísni a jinými, je více než jasné a pokud jim doma nevysvětlí ,jak to s tou demokracií je, můžou dělat hlouposti. Hlavně jsem zvědav na ty starý profláklý firmy, tuším asi správně, že to budou stále ti samí lidé a pokud to budou politici absi by měli být bráni k zodpovědnosti za případné excesy. Jinak ať si užijou na čerstvým vzduchu, mohlo by být už pěkně, tak alespoň spojí hloupé s užitečným.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:53
   Mám za to že zdůvodu přepracovanosti většína rodičů nemá vůbec na děti vliv. vlastně se ani nevidí a pokud ano tak rodiče nomohou vysvětlit proč oni nemají to samé jako jejich spolužáci nebo inkluzivní spolužáci.Prostě se o ně jíkdo nezazíjímá a ještě musí být ne dobrovolně vstřícní. Co to asi snimi udělá?   Vymazat
  2. A také je to první generace (věk kolem dvaceti let), která je od svého narození ovlivňována reklamou. Velká většina z nich, domnívám se, už na ni funguje jak Pavlovi psi. Možná i to je jeden z důvodů, proč začíná u nás a na Slovensku chaos. My, střední a východní Evropa, starší generace ještě nejsme tak reklamou podmíněni jako na Západě, mágové marketéři si testují, jak na nás

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 0:52
   Copak, poznal jsi se, blbe?

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 15. Drobná připomínka.
  Po posl.Ondráčkovi, kterému bylo přiděleno kódové označení Mlátička Ondráček bylo požadována omluva za jeho působení v Pohotovostním pluku SNB.
  Budiž. Ale já bych více požadoval omluvu od Ekonomických mlátiček, od těch,kteří pod libě znějícím heslem úsporných opatření kvůli umenšení státního, ho výrazně zvýšily.
  Omluvu od strůjců exekutorského souručenství,které uvrhlo do více než bědných poměrů statisíce našich spoluobčanů.
  Omluvu od těch, kteří pod libým heslem piety vykoupily prasečák za cenu víc než nekřesťanskou.
  Omluvu od těch, kteří, zřejmě z křesťanské lásky cískevnímu restitucemi zadlužily snad i generace naši vnuků, kde při odhadu závazků se protivili snad i Desateru.
  Omluvu od těch, kteří díky vysokým poplatkům a dalším platbám jsou omezováni ve svém právu postavit se těmto neřádstvům soudní cestou na odpor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chce snad EU a NATO omluvu od vyznamenaného gen. Pavla že přísahal věrnost naši republice a ostatním socialistickým států a bude je bránit proti všem iperialistickým státům. Proč se proti tomu nepostavil Kalousek a spol. Vždyť on ohrožoval mír v světě. Vždyť ten generál ohrožoval vlastně celý širý svět.FUJ!!!!!!!! Kalousku zamysli se, máš-li ještě při tvém vypitém mozku čím.

   Vymazat
  2. Mlátičkou je pan poslanec Kalousek, copak nepamatujete jak v přímém přenosu zmlátil kluka přímo před parlamentem. A ještě se tím chlubil? Toho měli tenkrát vykopnout z parlamentu a mohli jsme mít dnes klid.

   Vymazat
  3. 22:58 Dokud se lidi nebudou zajímat, jak hlasoval jejich poslanec o prasečáku v Letech, tak se nic nezmění.

   Vymazat
  4. Potom pana Ondráčka vyznamenat za to, že se svým pendrekem svou vlast před tímto lumpenxindlem snažil hrdinně bránit, bohužel marně.

   Vymazat
  5. 0:04
   Fackoval občany své země? No to přeci dělal i Konrád Henlein s Hitlerem za zády! Jo, pardon, ty zmlácené on nepovažoval za své spoluobčany. Němci prostě tak sprostí nebyli.

   Vymazat
 16. Starší generace má svoje zkušenosti a pokud se jí podaří podrobit kritice zažitá pravidla, dospěje do stavu "prozření". Rozkol mezi mladými a staršími je společností podporován, byť by to mělo být naopak. Mladý, plný energie a naivity by měl vyslechnout moudrost, zamyslet se nad ní a třeba i obohatit svojí vitalitou stáří. Pak by se předešlo mnohým, stále se opakujícím pochybením davů. A o tom to celé je ... vládce pracuje s časem staletí, dav žije přítomností a zkušeností několika let .... čas je jen relativní. Chvíli běží rychle, jindy se vleče, aby nakonec zbyl pocit, že celý život byl jen mžik. Krátká epizoda ...
  ABC

  OdpovědětVymazat
 17. Svět se mění a my, starší generace, která vše prožila, mnoho věcí nechápeme. Tak jako u nás se objevují názory, že v roce 1945 nás okupovala Rudá armáda (my je vítali kyticemi šeříků), v japonských školách se oficiálně učí, že jaderné bomby na Hirošimu a Nagasaki svrhla spojenecká vojska. Tož tak.

  OdpovědětVymazat
 18. O svátcích měl vladař ve zvyku propouštět zástupu jednoho vězně, kterého si přáli. Tehdy tam měli pověstného vězně, jménem Barabáš. Když se zástupy shromáždily, řekl jim tedy Pilát: „Koho vám mám propustit, Barabáše, nebo Ježíše, zvaného Mesiáš?“ Věděl totiž, že mu ho vydali ze zášti.
  Když seděl na soudné stolici, poslala k němu jeho žena se vzkazem: „Nezačínej si nic s tím spravedlivým! Dnes mě kvůli němu pronásledovaly zlé sny.“ Velekněží a starší však přiměli zástup, aby si vyžádali Barabáše, a Ježíše zahubili. Vladař jim řekl: „Koho vám z těch dvou mám propustit?“ Oni volali: „Barabáše!“ Pilát jim řekl: „Co tedy mám učinit s Ježíšem, zvaným Mesiáš?“ Všichni volali: „Ukřižovat!“ Namítl jim: „Čeho se vlastně dopustil?“ Ale oni ještě víc křičeli: „Ukřižovat!“ Když Pilát viděl, že nic nepořídí, ale že pozdvižení je čím dál větší, omyl si ruce před očima zástupu a pravil: „Já nejsem vinen krví toho člověka; je to vaše věc.“
  A všechen lid mu odpověděl: „Krev jeho na nás a na naše děti!“ (Evangelium Sv. Matouše 27, 15-25)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co čekat od potomků Kaina a uctívačů "zlatého telete"?

   Vymazat
  2. Jejich obrácení.

   Vymazat
 19. Všichni ti mladí jsou jen užitečnými idioty.Ale ještě to neví.Až to zjistí tak už bude pozdě.

  OdpovědětVymazat
 20. Odkaz pro revoluční mládí, nepatřím věkem k vám, ani k důchodcům,ale jednou do důchodu půjdu. Nečekám,že budu u popelnic, ale jestli budu mít na doktora nevím. Vám přeji, aby váš důchod byl důstojný,co to bude znamenat to uvidíte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak pokud budou lidé chcípat opět o 7 let dříve než dnes stejně jako za komoušů a důchodců bude opět polovina oproti dnešku jako tehdy, tak s důchody nebude problém.

   Vymazat
 21. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 22. Davide,
  jestli to co jsi vyplodil myslíš opravdu vážně, tak okamžitě zruš tyhle svoje stránky na kterých jenom neustále se spoluautory kvičíte proti demokraticky zvoleným vládám od Topolánkovy přes Nečasovu až po Sobotkovu. zavřete hubu, držte krok a šoupejte nohama. Nechcete přece svými pochybnými aktivitami vyvolat Majdan, že ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřte, že MUDr. David svými aktivitami Majdan určitě nevyvolá. Na to máme jiné machry, že? To, že z toho bude možná obviněn, aby se zakryl opravdový organizátor a autor je možné. To ČT zařídí. Tomáš Blbý.

   Vymazat
  2. Prosím, nediskutuje s deprivanty, klesáte tím na úroveň jejich nízkého intelektu a zanedbané výchovy.

   Vymazat
  3. Koukám, že avizovaný přechod k neanonymní diskusi se pořád jaksi nedaří.

   Vymazat
  4. Pane Kopecký, jak to chcete zařídit, když si každý muze na internetu pořídit nicků kolik chce?

   Vymazat
  5. Pane Dvořáku,

   přezdívka (nick) je přece anonym, to si snad nemusíme vysvětlovat.

   Já tu, stejně jako Vy, od začátku píšu pod vlastním jménem. Proč to nedělají, až na řídké výjimky, ostatní?

   Zkuste se zeptat, jak to dělají třeba v Deníku Referendum. (To není návrh na placenou diskusi, dodám, aby nedošlo k nedorozumění.)

   Copak Vy opravdu neznáte nikoho, kdo by Vám v tom poradil? Vaše otázka působí trochu jako výmluva, ale já přesto nevěřím, že by Vám bylo lhostejné, co se tu dnem a nocí shromažďuje. Sedl byste si snad s každým z těch lidí k jednomu stolu?

   Ilona Švihlíková na webu !Argument vysvětluje jednoduše a srozumitelně, proč zatím diskusi nemohou zavést. Dovolím si upozornit zejména na jedno slovo - odpovědnost.

   Ivan David zrovna nedávno zrušení anonymity avizoval - to snad neměla být jen prázdná slova?

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. 11:19
   Zjednodušíme-li idiotovi slovník nebude mít za chvíli co psát!
   V tvým případě trefa do černého:-)

   Vymazat
  8. Pane Kopecký opravdu tu píšete pod svým jménem? Jak to dokážete? Klidně zde vystavím fotku souseda a podepíšu se Tomáš Jedno a dokažte mi, že lžu!

   Vymazat
  9. 12:07 Žádnej Kopeckej reálně neexistuje! Je to jen produkt týhle squadry! - http://terrapapers.com/wp-content/uploads/2016/02/terrapapers.com_The-Protocols-of-the-Elders-of-Zion-10.jpg

   Vymazat
  10. 13:24
   Voni to maj taky za pár Šinágl!

   Vymazat
  11. Jan Kopecký To není hrdinství psát pod svým jménem. Ten kavarnický poskok co tu prudí je schopen dostat někoho do kriminálu.

   Vymazat
  12. Pane Kopecký 9:21, vždyť stačí tak málo, vulgární odstranit? Příklad:

   Anonymní 11. března 2018 11:19
   Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Jenom to má jeden háček, jak říkám, vulgarity editorovi - administrátorovi vůbec nevadí! Pouze nechtěný náhled na "jejich" věc ...?

   Antonín Kmín

   Vymazat
  13. 12:07, no může se to udělat jako u Novinek i s adresou, ale nevím, kdo by sem potom chodil. Anonymita poskytuje soukromí.

   Vymazat
  14. Je-li pan "bůů..." (11.3.11:19) reprezentantem kavárny, tak mi svoboda jeho slova pomohla kouknout na motor pod karoserii kavárny. Díky.

   Vymazat
  15. Ogařiska, zase si poměřujete penisy?
   To jsme v mládí dělali i my a teď na ty časy s uzarděním senilně vzpomínáme. K té anonymitě. Každý nic(k) je na vebu dohledatelný (tedy pokud neužíváme google), takže úplná anonymita je iluze. Všichni jsme vedeni ve složkách CIA, NSI, MI6, KGB, inkvizice a podobných exotů již od doby bitvy u Kadeše a navíc tříděni a vytěžováni (Ján Kuciak by mohol rozprávať, keby to vyťažovanie prežil). A s tím se musíme naučit žít i umírat. Každý je smrtelný i vládci a starci z GP. Přeji plodný, pohodový a kreativní život všem lidem a Člověku zvlášť!
   Ďuro Trulo

   Vymazat
 23. Vynikající a výstižný článek - jsou věci, za které je třeba vyjít do ulic, ale barevné revoluce to nejsou. Mizerná práce škol, mizerná práce novinářů - že děti nevědí, co se kde děje a za co by opravdu měli do ulic vyjít....https://www.nuceciwan.org/de/2018/03/11/deutsche-internationalistin-tania-spricht-ueber-aktuelle-lage-in-efrin/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:11 Není vůbec potřeba vyjít do ulic. Stačí vyhledat svého poslance a zeptat se ho, jak hlasoval o konkrétních otázkách. Pokud poslanec špatně reprezentuje své voliče, je potřeba vytvořit informační pole, které zaujme více voličů. Nadávat na komunisty, že má soused nové auto a že furt zdražujou je mnohem jednodušší, proto společnost vypadá jak vypadá. Dělat revoluce je pro zločince a pro debily.

   Vymazat
 24. V 70 do důchodu, chceš mít děti? Vezmi si obří hypotéku. Má to něco do sebe, blbci se přestanou rozmnožovat.

  OdpovědětVymazat
 25. Pamatuji si, jak jsem v roce 1967 či 1968 demonstroval za Císaře, ačkoliv jsem o něm prd věděl. Bylo to spíš z recese stejně jako všecho, co se mládeži před završením 18 let v hlavě odehrává. Nepřekvapuje mě tedy, že se dnes na Slovensku zůčastňují demonstrací stejní mládežníci, zřejmě mobilizovaní povinostmi a nudou ve školních lavicích. Obvykle se mýlí, teprve až ve vysokoškolském věku jsou schopni rozlišit, co je skutečně omezuje a trápí. Ovšem pak už se nedá tak zřetelně rozpoznat jejich ego od veřejného prospěchu.
  Takováto chladnokrevná vražda je obvykle jen vyřizování účtů, nebo záměr vyvolat zdání, či chaos. Vrah v prvním případě se dá dohledat, vždyť dnes stopy, které zanechá, se zjišťují sofistikovaně a vyšetřovatel má před jednotlivcem velkou výhodu. V druhém případě zločin provádí najmutá osoba, která neměla nijen náhodou. V tom případě je nutno se ptát komu ten čin vlastně slouží a ti mladí na ulici to nechápo, že oni slouží témuž účelu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:01 Buďte si jist, že se v případě Kuciaka nic nevyšetří.

   Vymazat
 26. Doporučuji a přeji studentům jedno. Aby je přišli podpořit a popřípadě v objetí s nimi demonstrovali naši nefalšovaní demokrati Kalousek, Schwarzenberg, Němcová, angažovaní umělci Nový, Hřebejk... Vyfoťte se s nimi a rozdávajte mezi lid ty fotky. Bratrství ve zbrani. To zabere!

  OdpovědětVymazat
 27. Docela mne pobavil ten zoufalý troll. Nedospělec rozumu mdlého. Mám osobní zkušenost se svým starším synem coby magistrem filozofie. Z lenosti přešel na filozofickou fakultu aby se vyhnul matematice. Hlavu mu tam naplnili až po okraj sračkami. Naštěstí po vstupu do reálného života kdy musí žít za své se mu zdravý úsudek, jako zázrakem, vrací.

  OdpovědětVymazat
 28. Když mluví umělci navazání na výplaty z ČT, pak se nelze divit, že mají při zavedení veřejné kontroly financi, v té bohulibé televizi, strach, že se řeky penězovodů do jejich kapes zmenší na potůčky a nebo, že nebudou vůbec. Z čho budou jezit po vybraných destinacích za statisíce. A tak se Svěrák musel na nějakém Českém lvu ukázat. Bývalý komouš, současný demokrát brání naše zájmy. Ví vůbec jaké zájmy jsou naše?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Umělci hráli do roztrhání těla za Rakouska Uhreska, za První republiky, za Druhé republiky, hráli uvědoměle po roce 1948, dnes také uvědoměle hrají ,jako by ani před rokem 1989 vůbec tady nebyli. Otázka je, zda umělci lhali před rokem 1989, nebo lžou po roce 1989. Nebo jsou to jenom obyčejné podnikající subjekty a v rámci tohoto podnikání je dovolené všechno, dokonce i popřít sám sebe. Celá řada lidí na to nemá žaludek, ale umělci mají umělecký žaludek, Už za první republiky se říkalo. " Má hlad jako herec". Herci vědí co je to hlad a proto vždy táhnou s těmi, kdo jsou momentálně u koryta.

   Vymazat
  2. 9:29!
   Vynikající podobenství, téměř bezchybná pravda. Zbývá jenom dodat, že umělcem se nemůže stát každý člověk, nýbrž vyvolený (vybraný komisí) podle přísných kritérií (ta raději neuvádím, ale každý je domyslí). Inu tady máš "talente" umělecký cecík, přisaj se a drž se ho pevně, konkurence hajzlů je obrovská.
   Ďuro Trulo

   Vymazat
 29. Demokraté vypadají jinak. Jak řekl pan Ondráček, jsou jen demokratická žumpa.

  OdpovědětVymazat
 30. Mezi diplomaty koluje vtip o tom, proč v USA nemůže proběhnout barevná revoluce? Odpověď je prostá! "Protože v USA není velvyslanectví USA".

  OdpovědětVymazat
 31. Jiří Jírovec11. března 2018 9:24

  Umělci se poučili. Když to na sjezdu spisovatelů v roce 1967 trochu "přeťápli", Jiří Hendrych, který byl na ÚV přes kulturu, se zvedl a jako Mirka odešel ze sálu. Ve dveřích stačil ještě pronést varování "všechno jste prohráli".

  Umělci pak zákopy dlouho zasypávali, protože šlo o živobytí (to byla doba, kdy se psaním dalo uživit a několik set spisovatelů bylo na volné noze). Normalizační vichřice se rychle přehnala a ztracené kšefty a vliv se vracely do vlastních rukou. Pak přišlo trochu hromu do police v podobě Charty 77. Naprostá většina umělců obratem podepsala Antichartu, aby to se vydobité neztratilo.

  Všichni jistě zatínali pěsti v kapse, ale pero do ruky pak vzali. Mezi chartisty byla Vlasta Chramostová, která si později stěžovala, že mezi zasloužilými umělci byla jediná (pro ně tedy blbá nebo navedená).

  S jakým odporem tenkrát seděli na Menšíkových Silvestrech, přestože museli vědět, že tím podporují "hnus a destrukci" o které teď mluví jakýsi Farský.

  Obava o cecíky nepřestává. Veřejnoprávní ČT není čistě kapitalistickou producentkou, takže nemusí hledět na zisk. Proto si ji umělci ochraňují.
  Mladý Svěrák předvedl symbolický akt podpory tím, že napadl "napadání "ČT. Ano, Zeman ji zmínil, ale jen prostřednictvím odborné analýzy.
  Sám se mohu v hrubém odhadu mýlit, ale ČT o Zemanovi málokdy řekne něco neutrálního a jen málokdy v ní vystoupí někdo mimo okruh Bakalova imperia zvaného Economia.

  Problém s medií je v tom, že svým působením rozdělila společnost a to až na úroveň rodin. Odlišný názor můžete vyslovit jen s rizikem vyobcování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byli i takoví, kteří po podpisu Anticharty si nemohli vzpomenout zda se čitelně podepsali a tak šli do fronty na podpis znovu. Znám ten případ osobně.

   Vymazat
  2. Pane Jírovče, rád Vás čtu,protože to nemáchybu. Škoda, že nepíšete komentáře do "Práva". S p, Kelerem byste byli jeho ozdobou, na rozdíl od Koukalů, Jelínků, Mitrofanovů nebo Pehe. Možná někdo řekne, tak proč ty noviny kupuješ, ale bohužel za těch cca 65 let co umím číst je zvyk číst noviny železný zvyk. V.J.Horák

   Vymazat
 32. Blbí, navedení anebo zaplacení, zaplacení těmi, kteří z toho budou mít prospěch. Navíc vše organizují ti správní slouhové celosvětových "elit", kupříkladu některé naše "elity", herecké co si "sežrali" pro sebe Lva nebo pěvecké, které udělali to samé se Slavíkem, mediální, co papají, díky naším dotacím, celou Čt a vysílají pouze ty zaručeně "objektivní a správné", pro sebe, zprávy. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 33. Soudruzi,
  nekvičte a uspořádejte si vlastní demonstraci. Jenomže vy dobře víte, že by se vás tam slezlo pět a půl :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, nám stačí vyhrávat voby, stejně jako vám plácat hlouposti bez hlavy a paty! Karel z Plzně

   Vymazat
  2. 9:37
   To vám jistě stačí. Ale v posledních letech komouši klesli z 13% na polovinu :-D

   Vymazat
  3. 9:45
   A jak je na tom TROP 09 ty havlovolotrku???☺
   Příští volby tam nebudou ani tvoji kolaborantský Starostové ani KDU-ČSL!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 9:55
   A od kdy může nesvépravnej idiot volit???
   Ale jako vtip to celkem ujde☺

   Vymazat
  6. 10:18 Když můžou tihle?:) -
   https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
  7. Kdo je tady tvůj soudruh, čuráku. Najdi si v nějakém slovníku, co to slovo znamená, když už jsi negramotný blb.
   Vy zmrdi máte peníze, co jste nakradli na kavkách, máte media. Vaše zmrdovize dokážete svolat všechen havlosajrajt a kavárenské debily, co jsou k dispozici, kdykoliv se zdá, že by snad mohl padnou váš monopol na provokativní chrochtot u nezaslouženě plných koryt.
   Slušní lidé, na rozdíl od tebe a tvých zmrdokolegů, havloidního póvlu, takové možnosti nemají, musí na vás makat.
   No, Milouš Jakeš a jeho boys si také byli jistí v kramflekách.

   Vymazat
 34. 9:34
  Starej se o havlobanderovskej genetického odpad a panatuj kolaborantskej kriple:Všeho do času!!!!☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tak si všímám - ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ... snad ho budeš záhy následovat!

   Vymazat
  3. 11:18 Už aby jsi táhl za havlem špíno odporná.

   Vymazat
  4. 12:31
   Inu,není nad skvělé vyjadřování Söröshavlérky,že?☺

   Vymazat
  5. 12:59 Přesně tak.

   Vymazat
  6. 12:31 kterejžto je i 14:26 Poslouchej rudá posranino, esi zavčas nevodtáhneš se svou zdegenerovanou famílijej na Sibíř, kde ti jistě pederast Putler poskytne krom azylový kvóty i nějakej ten stakan votrávený pěny do koupelny, tak budeš absolvovat kombinované kurzy létání a plavání pana Trujilla svržením z helikoptéry do žraločí zátoky! Tak si vyber:)))

   Vymazat
  7. F 73,to sedí.

   Vymazat
 35. Tedy navedení i blbí - nevzdělaní! No pamatuji si, že tak tomu bylo i za mého mládí - rektoři a děkani nás dirigovali do ulic a my jsme to brali jako dobrý hec a možnost dělat "brajgl". Jednou jsme poměrně rychle "schlípli", když protistrana vystartovala ještě lépe sešikovaná a navedená z bran továren. Mazec to nebyl, ti z továren měli více rozumu než my a my zase více strachu než oni. Nic nového pod sluncem - jenže všechno trvá, než se strhá a pak je pozdě bycha honiti.

  OdpovědětVymazat
 36. Zajímavá je jedna věc. Všichni ti havloidi, antizemanovci, antibabišovci a další "demokratické strany" se jako čert kříže bojí referenda ! Proč ?!
  Protože dav je manipulovatelný "blbec". Člen davu je v podstatě nesvéprávný ! V případě referenda by to po zralé úvaze vše dopadlo trošku jinak a člověk by si rozmyslel být v davu !

  OdpovědětVymazat
 37. Zeman, Okamura,David a další se chovají jako dealeři, kteří cíleně vytvářejí u svých klientů závislost na zlobě a...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:28 Ať žije slepičí rozum pěstovanej na nejlepších humanitních fakultách. Třikrát hurá !

   Vymazat
  2. 12:28 místo škatulkování se raději zamysli nad tím, co lidi dneska zlobí a proč o tom mainstream a veřejnoprávní média mlčí! Jasné, kádrováčku?

   Vymazat
 38. 12:28
  Co to meleš ty vygumovaná Sörösem navedená uASSacká pizdo??!!!!

  OdpovědětVymazat
 39. 12:28..a všechny ty příspěvky před tím,co jsi napsal ty přiblblý študentíku.To už tady zase otravuješ.Musím tě ale pochválit.Funkci užitečného idiota plníš "havlérce" dobře.Budeš pochválen před Sorošovou fotkou.Hrdino.

  OdpovědětVymazat
 40. Pane Kopecký,souhlasím s Vámi a naprosto Vám rozumím.
  Problém je ten,že navázat upřímně myšlený dialog s frustrovanými a nespokojenci polistopadovým vývojem a fungováním EU(Zemanovými slovy:zdivočelí sociální demokraté),který sdílí články na Parlamentních listech a Nové republice je v současné době nemožný !
  Parlamentní ,,levice"(ČSSD,KSČM)je v krizi.Těžko od ní očekávat nějakou obnovu či restart.Vznik nové autentické levicové strany je zatím v nedohlednu.Výhledově nějaký nový levicový projekt asi vznikne.
  S přispěním Ivana Davida a webu jako Nová republika tyto nespokojenci volí iracionálně proti svým zájmům zástupce ultrapravice(Zeman,Okamura)či oligarchu Babiše.

  Tvůrci webu Nová republika nemají a neměli nikdy zájem,aby diskuze pod článkem měla nějakou úroveň a pravidla jako např. má Deník Referendum.
  Diskuze bez pravidel,hlavně hodně nenávisti a sprostých osobních urážek.O to Davidovi a Dvořákovi jde.Nenávistné články,dezinformace a konspirační teorie,které NR na svém webu účelově publikuje k tomu přímo vybízí.Nezapomínejme na to,že NR je komerční zpravodajský a publicistický web,který má primárně za cíl provozovatelům webu finančně vydělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to 13:37
   Vyhmátl jste to ! A nyní se nám pokuste vysvětlit o které dezinformace a konspirační teorie jde. Popište je a hlavně vysvětlete jejich podstatu na konkrétních skutečných příkladech. Možná si na nic nevzpomenete, nezoufejte, to se některým starým lhářům stává, protože lžou kudy jdou.

   Vymazat
  2. Nedělejte tady zbytečně reklamu Deníku referendum, to jsou zoufalci, tam, když se začali projevovat nějací autentičtí levičáci, ne ty jejich přezdobené sluníčka, tak zavedli debatu jenom pro ty, co platí příspěvek. To jsou demokrati. A přitom tam nikdy nechodili takoví sprosťáci jako sem, protože měli minimální čtenost a nebyli proto zajímaví pro rozvratníky. A to, že se tam mění redaktoři a šéfredaktoři podle toho, jak se pohádají, nebo kdo s kým peče, to už je druhá věc. Stačilo by, aby tady nereagovali na ty sprosťáky, ale obávám se, že to je stejný magor, který to tady chce sám rozeštvat. Občas se odmlčí, asi jak má nějaké povinnosti, pak zase zasedne a hnusí. Chtělo by to nekompromisně celé vlákno smazat, ono by ho to brzo začalo bavit. A ty případné spoludebatéry též.

   Vymazat
  3. Mne zaujalo oklasifikování Zemana, Okamury a Babiše jako ultrapravici a jsem z toho zmaten. Kde pak by se pak pohyboval na pomyslné ose lvice - pravice Kalousek nebo Fiala, Starostové, Piráti? To by bylo asi nějaké vykluební ještě za nasicmus a fašismus. Proč vypadá levice jak vypadá? Soc. dem. byla již celé století služkou kapitálu, byla po opuštění ideí svého zakladatele kontrarevoluční, prokapitalistickou podlézavou partají. KSČ zůstává po vydatné a stále trvající masáží, namířenou proti sociální a právní spravedlnosti ve společnosti, v útlumu. Ovšem jak se nedařilo skutečné ultrapravici idee Marxe vygumovat ze světa, tak se daří oligarchovi Babišovi nastolovat sociální problémy a jejich řešení. A to daleko více ubírá KSČM, než ty výkřiky slaboduchých Kalousků a spol. Pokud Babiš se spolupracovníky prosadí svůj program, tak je u nás s levicí na dost dlouho veta. I proto se snaží soc. dem. tento program nabourat, ubírá jim byznys, ale také pravice tento program nabourává. Neb je pro ně hrozbou, že by národ mohl žít v poklidu s užitečnou prací, že by dokonce třeba přestal vymírat, že by bylo přáno rodinám a dětem, že by se našlo řešení se zadlužeností občanů a jejich exekucemi, že by byly domovy pro bezdomobce, že by lidé neumrzali na ulicích a nevybírali z hladu odpadky jídla v kontejnerech! Babiš prostě- ujídá, ač oligarcha, kapitálu a také tzv. systémovým partajím, zvyklým na fýrerovský styl řízení. Dnes jsem se divil Babišovi, že šel k Moravcovi do propagandistické göbbelsovské čété (neslyšel jsem to více jak rok), ale pak jsem měl radost, neb udělal z Moravce blbečka. Ukazuje se, že člověk nemusí být ani skvělým řečníkem, aby dokázal udolat slovní eskapády, které sice vypadají světově, ale při troše pozornosti člověk zjistí že jsou to sotva kdákoviny.

   Vymazat
  4. Útok za útokem,nadávka za nadávkou, to neumíte vyjádřít svůj názor?Pak je vám svoboda slova nanic a začínám mít pocit,že vaší ďědové si demokracii zasloužili a vy ne.

   Vymazat
  5. Ale běž, mudrlante. Tady se názory vyjadřují, ty jsi jen nepozorný čtenář.

   Vymazat
  6. 13:37 áááá, opět nám sem nastoupil závistivý poštívač.

   Vymazat
 41. 13:37
  Za to ten tvůj blemc je smysluplnej stejně,jako bláboly Čulíka na Blicich listech...

  OdpovědětVymazat
 42. Studenti jsou pouze navedení? Kdyby nebyli blbí, nemohli by se nechat navést. Platí tedy obé. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu bych se jich zastal. Při všudypřítomné propagandě, lži a manipulaci není úplně snadné udržet si reálný přehled o dění ani pro starší, zkušené občany. Je proto pochopitelné, když se mladí nechají úspěšně vodit za nos.
   Trapněji na mě působí to, když ze sebe nechají dělat voly mnohdy i lidé velmi zralého věku. Také jsem si některých musel přestat vážit.

   Vymazat
  2. JK
   Přestal jsi si vážit lidí jen proto, že mají jiný názor než ty? Ubožáku.

   Vymazat
  3. 16:45 tebe, zmrde havloidni, bych si nevazil ani kdyby si se mnou souhlasil, vtiraci

   Vymazat
  4. Anonymní 16:45

   Předpokládatelně se vám bohužel nepodařilo pochopit obsah mého textu. Nikde nikdo, kromě vás, netvrdí, že jsem si jich přestal vážit proto, že mají jiný názor než já.
   Zkuste si prosím přečíst můj text ještě aspoň jednou, velice, ale opravdu velice pomalu a můžete si u toho dělat i poznámky. Věřím, že nakonec i nad vámi se duch svatý smiluje dopřeje vám to, co jiným dopřává aniž by museli vynakládát zvláštní úsilí.
   Nezapomeňte se pak pochlubit, až ta velká chvíle nastane.

   P.S. Nevím o tom, že bych vám kdy nabídl tykání a obešel bych se klidně i bez titulování, na jaké jste zřejmě zvyklý ze svého sociálního prostředí.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Co nadáváš do blbečků, když sám jsi ošklivé kačátko.

   Vymazat
 43. Pane doktore Davide, já Vám odpovím na úvodní otázku "Blbí nebo navedení ? "
  Blbí a navedení a ještě k tomu blbě !!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 44. Jsou navedení a blbí.Jsou z nich vyrobeni užiteční idioti.A řada z nich tady nenávistně vstupuje do diskusí.Mají to študentíci uloženo za domácí úkol od havlérky.A plní ho svědomitě,akorát,že blbě.Protože nic neznají tak opakují pořád stejně jenom to,co jim havlérka nalajnovala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravíme starého zapšklého blba s nedokončenou základkou, kterému se před 28 lety zhroutil svět a od té doby jen zoufale kvičí.

   Vymazat
  2. 16:51 mas pravdu, dost bylo kviceni
   Je cas rozmlatit palice havlerce, cloveku v tisni a jinym svinim

   Vymazat
  3. 16:54

   Tak začni, soudruhu.

   Vymazat
  4. 16:51
   jo,jo,jsi volík.Stále a stále to potvrzuješ.

   Vymazat
  5. Kluci kroťte své testosterony.

   Vymazat
  6. Pro 17:06 - oni vám za čas rozbijou hubu vaši vlastní.

   Vymazat
 45. Sypete si popel na hlavu jak jste nalitli havlerce, ale nalitavate znova
  Pokud neobesite havlisty tak vas vybijou cizi hordy

  OdpovědětVymazat
 46. pro 16.51
  Pochlub se študentíku,co jsi ty dokončil?Která instituce se může pyšnit tím,že vychovala takového duševního akrobata?

  OdpovědětVymazat
 47. 16:51
  když chceš pozdravovat svého tatínka,tak mu to řekni rovnou.Nemusíš to psát tady.

  OdpovědětVymazat
 48. Neblbněte, nehecujte se ani ve srandě. Chcete tady Ukrajinu ? Když se vám ten chaos povede, tak to odnesou jako vždy nevinní a hajzlíci si zase mezi sebou rozdělí trůny. Volte pečlivě a pak řešení nechte na parlamentu, ne na ulici.Nebo tu chcete banánové u republiku? Demokracie dává řešení-předčasné volby,Majdanizace je konec demokracie a není řešením rozporů.

  OdpovědětVymazat
 49. Díky za článek, nemá chybi. Akorát že si jej tady přečte málo lidí.

  OdpovědětVymazat
 50. Určitě navedení! A proč? Opravdu blbých tu je statisticky málo. Mládež je korumpována studiem lehkých a neužitečných oborů, kde je uplatnění snad jen v neziskovkách. A ta jejich klikací kultůra k myšlení nevede. Tak se cítí zatím cool a opakují EU školitele. Obyvatelé jsou většinou decimováni mainstreamovou propagandou ala Brusel. Zabírá? Asi moc ne. My ostatní louskáme už od Majdanu alternativu, ne? Naši VIP, jako soudci a politici, jezdí na školení do USA. Co dodat, že. Umělci zase honí granty a aby se zavděčili jako Dejdar, tak raději mluví podle návodu a organizují podpisy jako vždy...... My ostatní nenavedení snad blbí nejsme, ale je nás málo a hloupě volíme. Do ulic už taky asi nepůjdem, že. Ovšem nás už nedostanou, co?

  OdpovědětVymazat