Reklama

.

.

pondělí 26. března 2018

Bomby na Prahu 25. března 1945

Přemysl Votava
26. 3. 2018 VašeVěc
Proč, do té doby továrny nerušeně vyrábějící válečnou produkci, se staly cílem náletů? V případě Prahy se tak stalo čtyřicet pět dní před koncem druhé světové války v Evropě! Americké nálety na sklonku války vyvolávají stále otazníky. Německo se hroutilo, Rudá armáda osvobozovala Československo, přesto Praha 25.března byla terčem jejich náletů. Škodovka v Plzni dokonce 25.dubna 1945!
Dnes, v době zostřené ideologické války, se tyto události nerady připomínají.


25. března 1945
uskutečnili Američané, po únorovém náletu s tisícovkou mrtvých, další letecký nálet na Prahu. Ničivá smršť bomb a výbušnin zanechala nejen trosky domů, továren, znamenala ale i obrovské ztráty na lidských životech, bohužel mnoho mrtvých i těžce raněných. Nejvíce byly postiženy Vysočany a jejich dnešní libeňská část, Kbely, Satalice. Postiženy byly rovněž Čakovice, Letňany, Střížkov a Vinoř. Výsledek bombardování v několika vlnách trvající přes hodinu byl hrozný. Byly zničeny hodnoty veliké ceny. Obětí na lidských životech bylo podle matrik celkem 369 a 416 osob bylo zraněno a léčeno. Nejsou uvedena drobná zranění. Zabití z oblasti Vysočan byli z jednotlivých zasažených objektů sváženi do kostela Krista Krále ve Vysočanech a zranění byli většinou léčeni v nemocnici na Bulovce.

Hmotné škody dosáhly jedné a tři čtvrti miliardy korun v tehdejší měně. Sto budov bylo srovnáno se zemí, dalších šedesát téměř zničeno a 1200 poškozeno. Vysočanský průmysl ztratil šedesát objektů, mezi nimi továrny takového významu, jako byly Českomoravské strojírny s oddělením automobilky Praga, kde škody činily 920 milionů korun.

Náletu na Vysočanskou oblast se zúčastnilo 300 letounů a jen na libeňskou část ČKD bylo svrženo 108 těžkých tříštivých bomb ve váze 500 kg.
Následující požár mechanických dílen, plechárny a jiných dílen dílo zkázy dokonal. Nejhůře na tom byla Pragovka. V době, kdy už konstruktéři a dělníci připravovali mírovou výrobu nákladních vozů RN a osobních Praga-Lady, byly tyto velké naděje zklamány; devadesát procent výrobních objektů bylo zničeno, z 1676 obráběcích strojů zachráněno pouze 957. Zničeny byly i byty dělníků. V Českomoravských strojírnách bylo zničeno 171 500 m² podlahové plochy dílen a 28 700 m² podlahové plochy kanceláří. Z dobové literatury čteme, že z nejznámějších továren byly poškozeny tyto průmyslové podniky:
Českomoravské strojírny, 
Kolbenka,
hlavní sklady firmy Meinl.
Mostárna a továrna na stroje bratří Prášilů,
Tip-Top továrna na obuv,
nádražní budova Libeň-horní,
Siwa - továrna na jemné kůže,
libeňský lihovar,
Grodecký a Polák - továrna na kovové zboží,
A. Novotný - továrna na celuloidové zboží,
Hewe - elektronická továrna,
Ossa - chemická továrna,
Vysočanská mlékárna,
F. Odkolek - parní mlýny,
Dr. Ing. F. Otto - chemická továrna,
Fistag - továrna na barvy,
Tebas - továrna na průmyslové laky,
Strnad a Vaníček - továrna na nábytek,
M. Gerstl - továrna na nábytek,
H. Jirát - továrna na překližky,
St. Staffen - továrna barevných kříd,
K. Novotný - továrna na stroje a slévárna,
M. Wilhelm - továrna na drátěné ploty,
Hejduk a Faix - továrna čerpadel,
Vojnarova parní prádelna,
Servotechna - továrna na nástroje,
Medice - továrna na lučebniny a léčiva,
F. Židlický - lučební továrna,
Marconi - továrna rozhlasových přístrojů,
O. Vitáček - továrna na žitnou kávu,
Spalovací stanice města Prahy, 
Vacuum Oil Comp. – skladiště minerálních olejů aj.

Při požáru v Českomoravských strojírnách shořely všechny podklady ve výrobní kanceláři i většina těch podkladů v dílnách, kartotéky materiálu i přípravků, veškerá evidence rozpracovaných zakázek.

V oblasti obcí obklopujících letiště Kbely, Letňany a Čakovice se denně množily letecké nálety. Zaměstnanci i občané museli i osmkrát utíkat do krytů. Na tuto oblast byly shazovány v 17 vlnách zápalné a tříštivé bomby o váze 1-5 kg, svázané ve věncích po šesti kusech.Na oblast Kbel a okolí bylo shozeno asi 42 000 bomb. Věcné škody byly značné, více než tři čtvrtiny domů byly poškozeny.

(čerpáno z informací webových stránek MČ Praha 9)

66 komentářů :

 1. zase vás to čaká, vraj 29. idete podpisovať zmluvu s usákmi o spoločnom boji za mier, hahahaháááá, pripravujte sa pomaly do mlyna na maso, ukážete pánom zo zámoria ako viete bojovať, usa budú bojovať za mier - do posledného európana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všem starším čechům je to na rozdíl od mladých imbecílků jasné. Amíci už vycítili rozdělení Evropy a tak v té co by byli bez nároků rozbíjeli co mohli. (Např. Proč Drážďany a ne Porůří???)Inu - kapitalistický "tržní" pohled...

   Vymazat
  2. Bylo to HUMANITARNI BOMBARDOVANI, takze OK! Pak se jeste osvedcilo v Belehrade.

   Vymazat
  3. Bohužel to tzv.spojenecké bombardování naších měst mělo za účel zničit továrny a rozvrátit hospodářství.To se jim hodně podařilo.Bylo již přeci známo,že Československo půjde svojí cestou.
   Je k pláči,když se dnes v křečích svíjejí radostí lidé třeba v Plzni nad tzv.osvobozením Plzně US ARMY.Plzen Amerikáni neosvobozovali,to učinili ČEŠI sami.Při bombardování Plzně a okolí Američany bylo pozabíjeno kolem 1000 lidí.A tak to bylo v celém Československu.
   Dnes je vše jinak a dokonce nedávno VLÁDA odsouhlasila Američanům přelety velkých dronů a raketami a bombami přes naše území na východ tj.k Rusku.To je svinstvo,které se moc ve zprávách presstitutů medií neobjevilo

   Vymazat
 2. Zbytečné bombardování co nebudeme ovládat to zničíme. Likvidování munice stojí prachy tak se ji snažily vyplácat pak ji stejně hodily do moře angloameričné.

  OdpovědětVymazat
 3. Když si vzpomenu na horlivé projevy největšího státníka všech dob o tom, že konečně můžeme USA začít splácet dluh, tak je mě mdlo. Většího blba na funkci prezidenta, po 89-tém najít nemohli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, byl to naivní špatný dramatik, který o tom všem věděl prd. Dnes by jsme měli od USA požadovat minimálně finanční vyrovnání za zbytečně zničené domy, školy, nemocnice, továrny a další a další objekty, ale místo toho jim lezeme(tedy někteří) přímo do prdele, aby jsme se jim zalíbili. Kdyby nedej bože k čemukoliv přišlo, tak nás odepíší tak jak to udělala Anglie a Francie před 2sv. válkou.

   Vymazat
  2. Naivní a špatný dramatik? Naprostý souhlas, ty jeho hry jsou úplně šílené. Ale budiž, prostě se ně ně nebudu koukat, to není problém.

   Ale za jeho "roli" prezidenta ho považuji za velezrádce českého národa a státu!

   Radek

   Vymazat
 4. Takových náletů ovšem bylo u nás na česká města povícero, v Brně 20.LISTOPADU 1944 BYL NÁLET VÝLUČNĚ NA CIVILNÍ OBJEKTY STŘEDU MĚSTA. Byl použit přitom také napalm a bomby s časovačem na opožděné odpálení, což znemožňovalo zachraňovat zraněné ze zřícených či hořících domů. Ano to bylo dílo "demokratů a lidumulů z poza velké louže". Byla zasažena také škola s desítkami mrtvých dětí. Ale co zde o takové prkotině mluvím. V Drářďanech dokázali "humanisté" za jeden nálet povraždit cvíce než 150.000 civilistů - a ještě se tímto rekordem chlubí. Tato "bombardovací humanitární klasika" byla pak překonána atomovou bombou v Hirošimě. V poslední válce na 1 vojáka zahynulo 5 civilistů. V té příští to bude nejméně stokrát více.
  A občané se zřejmě těší na tu chvíli, jako na silvestrovský ohňostroj a proto se mlčky nechají vláčet do války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bombardovanie Bratislavy26. března 2018 13:44

   www.upn.gov.sk/sk/16-jun-1944---bombardovanie-bratislavy

   Vymazat
 5. No a co? Dnes se musíme klanět svým vrahům, ať už jsou to Němčouři nebo Američané, na straně jedné, ale popírání "holocaustu" na straně druhé je zase naopak trestné. Z takového pokrytectví by normálně myslícímu člověku jeblo - proto taky ta usilovná snaha medií, aby každý zblbl. Vrahům a dobyvatelům našich národů, vrahům našich rodičů, dětí a přátel musíme povinně lézt do zadku - taková morální genocida, jakou dnes předvádějí uplácená a najímaná media, v celé světové společnosti ještě zatím nikdy nebyla. Kdyby někdo najal vrahy a teroristy, aby se v každé zemi zaměřili jen na vydavatelské domy, redakce, a mediální centra, všechno to rozmlátili, a ty lumpy, co se přiživují na rozdmýchávání nenávisti a na tragediích, zabíjení a mučení, by vyvraždili, vystříleli, naházeli do hromadných hrobů a zaházeli nehašeným vápnem, byl by na celém světě mír okamžitě. Nikdo by nehrnul na občany všechny ty každodenní hromady mediálních sraček, a všichni lidé na celém světě by si tím pádem hleděli každý svého, a ostatní by nechali na pokoji, a všichni by byli v pohodě. Nebyl by nikdo, kdo štve jedny proti druhým. Něco takového, co dělají u nás například Novinky - je hnus absolutní. Psát například takové drásající články o požáru v ruském obchoďáku, a jak se "děti telefonem loučily se svými rodiči" a další ty odporné, vyfabulované nějakým úchylem, a vymyšlené blaf blaf - přičemž je to specielně zaměřené proti celému Rusku,( obchoďáky tam mají ze slámy a hoven?? asi jako u nás v ČR a jinde na světě???) a hned se najde smečka odporných, hnusných diskuzních zakrslíků, kterým takový hnus lahodí, aby mohli psát své sprosté žvásty - a proto - jen proto - se takové sračky vyhledávají a píší - nikoliv proto, že by prasatům v redakci bylo kohokoliv líto. To je vrchol hnusu - proč se zabývat bombami nad Prahou a minulými mrtvými, když lézt vrahům do zadků je občanská povinnost, a spousty šmejdů to dělají dokonce s nadšením, ani se za to nestydí? V této společnosti už se nikdo nestydí za nic, nad ničím se nepozastaví, a nic se nenapraví. Ještě chvíli - a mrtví se budou překračovat s menším zájmem, než chcíplí psi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu vaše rozhořčení a souhlasím s váma.

   Vymazat
  2. 10:47
   Asi jste zaspal dobu. Celkem jsem s Vaši názorem souhlasi a to až do přečetení cituji-
   "a mrtví se budou předračovat s menším zájmem,než chcíplí psi". Pane dnes se klaníme a hořekujeme nad smrtí zvířat více než nad bídou a smrtí našich občanů. Podívejte se někdy na zprávy v TV a zjistěte si kolik lidí nebo dětí bylo napadeno zvířaty a jak na to reagují soudy.
   A případně i lidé kteří reagují ma tyto zprávy. Kolik jsou lidé schopni zaslat peněz na polomrtné zvíře a kolik peněz věnují na své staré rodiče.

   Vymazat
  3. To výše 15:46 načaté téma je také soudobou lahůdkou tzv. kapitalistické demokracie (včetně kapitalistických soudů) - domácí mazlíčci jsou dalece upřednostňováni před dětmi! Parky, kdysi vybudované pro děti a maminky jsou dnes sraparky pro psy! Psy pobíhají volně a děti jsou zamřižované v kotcích! Čím to, že si musí tolik občanů svoji frustraci konejšit mazlením třeba s prasetem? Že nenašel lepší smysl svého života. Proč vůbec tolik frustracë v tom bájném kapitalismu? Proč ta potřeba psychiatrů, proč ten rozklad člověčího rozumu? Pes byl domestikován jako služebník člověka, a dnes je z něj pán nad majitelem. A děti, ať si jdou trhnout nohou, k čemu ten brak v naší vyspělé společnosti! Marně se volá po penězích do sportu - nakonec utopených v profisportu. Děti a omladina si vžy hrála a sportovala kolem svých domovů pod dohledem rodičů, stačilo otevřít okno a zavolat, napomenout, připomenout úkoly, ohlásit večeři! Kde ale jsou ty plácky na kopanou, volejbal, ty dětská pískoviště a lavičky pro maminky i babičky? Který demokrat to vše převedl do správy psů. A běžte se podívat do Letňan, kde nemůžete vypustit dítě ani na chodník, aby hned nemělo botičky v psím lejnu! To je ten nádavek ke zlepšení životního prostředí frustrovanými nevychovatelnými "chovateli"!

   Vymazat
 6. Prachsprostý státní terorismus! Smrt USA!

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Byla to jen ta jejich staletá klasika!
  Britsko-americká podlost z jedné myšlenkové líhně.
  I tak ji naši plzeňáci ještě i dnes dokážou (teatrálně) oceňovat. Každý rok. Když pořádají ten svůj cirkus zvaný díkůvzdání Americe.
  Mají na to - holt - pajšl ...

  OdpovědětVymazat
 9. Nikde nevidím Ústí, Kolín, Pardubice...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:36
   11:48
   Shrnu to obětí bylo více než v Ležácích a Lidícich. Ale bylo to čisté nikdo si neušpinil holínky, nikdo se s nikým nepřetahoval. Blci ami piloti se omlouvali Němcům za Drážďany, Hamburk a pod. Nám se nikdo neomluvil. Prostě ztráty se připočetli ke ztrátam z okupace.
   A jako plzeňanovi je mi líto těch idiotů, kteří staví nový pomník když jim bylo naznačeno (prasknutím původního pomníku) že se jedná o omyl. Jak říkal můj strýc který byl při předávání města do rukou národního výboru. Američané přijeli do osvobozeného města samozřejně že se někteří němci nesmířili s prohrou a dále bojovali. Ale už to nebyla německá armáda. Tito bojovní germáni se vyskytovali v pohraničí ještě po odsunu.

   Vymazat
  2. Přidal bych i Přerov. Optikotechna(Meopta) nic,rodinné domy jo!

   Vymazat
  3. Já bych přidal i Krucemburk. Aha ale ten vybombardovala Rudá armáda

   Vymazat
  4. Ty holt jsi blb 18.51 -jak s tak blbou palicí můžeš žít?Někdo by ti měl srovnat hlavu s ramenem lopatou, a byl by vyřešenej zase jeden střelenej blb.

   Vymazat
  5. 22:14 hovado nevzdělaný strč hlavu do hajzlu a spláchni. KUNDO! !

   Vymazat
 10. Všichni se mýlíte. V sobotu byl rozhovor na ČT 24 s historikem, odborníkem, ohledně bombardování Prahy, Američany v dubnu 1945. Schválné jsem čekal, co z tohoto pucfleka vypadne za moudro, dočkal jsem se, pucflek nezklamal. Dobrosrdeční,milující spojenci si prý spletli Prahu s Drážďanama a omylem shodily bomby na Prahu. Potom, je tedy vše v pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, to se stát může. Každý pilot přeci také nemusí být zrovna kdovíjaký myslitel, v mapě se moc nevyzná a tak to vysype kde ho zrovna napadne. Nepřítel nebo spojenec, to už je jedno, bůh si ty své pozná.

   Vymazat
  2. Kdysi jsem četl článek o starší průvodkyni po Praze. Když provázela turisty, tak říkala, že její rodiče umřeli při tom bombardování, že nechápe, jak to mohli američani udělat, že se asi spletli. A zrovna tam byl starý manželský pár z USA a ten děda řekl, že byl jedním z tech pilotů. Řekl: "velice mě to mrzí, ale nešlo o omyl, plnil jsem přesně zadané rozkazy".

   Vymazat
 11. 25. 3. 1945 – Druhý nejhorší nálet amerických letadel na Prahu na konci války. Toho dne americké bombardéry 8. US letecké armády B-17 a B-24 provedly nálet na Prahu, který měl po náletu ze 14. 2. 1945 nejtěžší následky na zničených domech a usmrcených osobách. Celkem při náletech na Prahu v důsledku amerického bombardování na samém konci války zahynulo přibližně 1200 osob. Zničeny byly Českomoravské strojírny, Českomoravská Kolben Daněk, Vysočanská mlékárna, hlavní sklady firmy Julius Meinl, továrna na stroje bratří Prášilů, Ottova chemická továrna, libeňský lihovar, parní mlýny Františka Odkolka nebo továrna na celuloidové zboží a další.

  K dalším bombardováním Prahy došlo již také 2. 3. a 3. 3. 1945. Dále byla v březnu a dubnu 1945 bombardována Plzeň (zničující nálet na Škodovku), České Budějovice, České Velenice (23. 3. 1945, železniční uzel), Kralupy nad Vltavou (nádraží a rafinerie). Cheb, Ústí nad Labem, Zlín (Baťovy závody). Série údajných, ale velmi přesných, navigačních omylů začala tři dny po skončení Jaltské konference 11. 2. 1945, patrně jakmile byly definitivně dohodnuty nové sféry vlivu velmocí a bylo jasné, že průmyslová základna Československa připadne na Východ. Faktem je, že předtím během celé války si USAF při svých náletech Německo a Čechy v takovém měřítku a krátkém časovém úseku „nepletly.“

  Více zde: https://kaliyuga0.webnode.cz/news/brezen-v-ceskych-dejinach1/

  OdpovědětVymazat
 12. Bylo to nedlouho předtím, někde ve čtyřiačtyřicátém, kdy jsme s rodiči se štěstím unikli smrti angloamerickou bombou, při náletu na Ostravu. Bydleli jsme ve středu města, kde se poblíž nalézala koksovna Karolina. Pochopil bych, že se jednalo o pokus zničit tento podnik, který mohl ještě snad pomáhat Německu, i když v tuto dobu mu už pomoci díky Rudé armádě nebylo. Ale odneslo to nakonec několik domů, s malým zadostučiněním i "Německý dům", ale hlavně zahynulo několik set našich lidí.

  OdpovědětVymazat
 13. Že by se mstila dlouhá fašistická ruka
  katolické prokleté církve ?!!

  Bylo odpoledne 25. března roku 1420. Velitel Jan Žižka z Trocnova si na svých bratřích všiml únavy a rozkázal utábořit se na hrázi mezi rybníky Machovec a Škaredý. Záhy se však ukázalo, že kališníkům nesměl být odpočinek dopřán.
  Po první pražské defenestraci a zvolení Zikmunda Lucemburského českým králem byla situace pro kališníky obzvlášť v Praze neúnosná. Jan Žižka se svými blízkými bratry se proto na sklonku listopadu roku 1419 rozhodl odcestovat do Plzně, nového zázemí husitů. Plzeň ale nebyla správným taktickým místem, jelikož byla záhy obklíčena katolickými aristokraty Plzeňského landfýdu, kteří plundrovali okolí města, aby jej dostali od přísunu potravin. Do konce roku tak v okolí Plzně mezi husity a katolíky probíhaly neustálé krvavé potyčky....*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co mají tyhle praštěný kváky společného s bombardováním českých měst proradnými spojenci? Nebo ses chtěl pochlubit, že umíš taky číst, proto tady opisuješ žvásty z nějaký knihy vyhazovači? Ty jsi taky správně praštěnej. Je zajímavý, že ti nejblbější z blbých mají největší potřebu lézt na podobné diskuze a kvákat kraviny. Tak ses vykvákal - a kvákej dál.Jak to bylo s tím Žižkou?

   Vymazat
  2. 22:18
   Možná kváká, ale o bratra Žižku si ty hovado notírej svůj rypák. Je to ten největší vojevůdce, který se neprohrál jedinou bitvu s namyšlenými cizáky przniteli čech jako jsi ty.

   Vymazat
  3. 22.18 jsi prase, když se otíráš o ty, co už se nemohou bránit. Jen se lovíš v minulosti, jako vlády ČR po VSR (Velká Sametová Revoluce), jinak skoro nic nedokázali. Jeďte po vsích a vydíte stovky opuštěných kravínů a vepřínů. A když někde ještě jsou, tak to obyčejným lidem nevadí. Ale když Bohuslav Sobotka přijel do Letů na 10 minut, jemu to smrdělo či zapáchalo. Za půl roku bude vepřové stát o 20Kč více.

   Vymazat
 14. Bylo po Jaltě. Svět byl rozdělen a Československo spadalo do Stalinovy sféry vlivu.Na Stalina si netroufli a tak se postarali o předání východních zemí v co nejhorším stavu a Ti co jsou dnes u koryt jim za to dnes lezou kamsi.

  OdpovědětVymazat
 15. A proč sověti bombardovaly Mladou Boleslav 9 Května???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bla bla blaf - a kdo zahynul?

   Vymazat
  2. Protože němečtí vojáci nerespektovali kapitulaci a pokoušeli se utéct do amerického zajetí.
   Mimochodem, vždycky se mi na mysl dere otázka, proč se ti poražení nacisté tak hrnuli, třeba i stovky kilometrů, do americké zóny, nechat se tam zajmout. Jak mohli všichni vědět, že američané nejsou zase tak moc nepřátelé?

   Vymazat
  3. bombardovali proto protože byl už zákaz pohybu německých vojsk měli zústat na místě a složit zbraně v bolce ale došlo k tomu že se germání i s civilama pokušeli odjet a dostat se do západního zajetí následovaly nálety letadel tak na vás koukám asi budete jeden z těch rychlokvašek co neví nic ale do všeho kecaj

   Vymazat
  4. 20:05 - máš to špatně naštudované, učedlníku. Bombardováním továren a rafinerií nezastavíš proud ustupující armády a civilistů. Na to bys měl přijít i svým chabým rozumem.

   Vymazat
  5. No a ty 21.59 jsi blbej na kvadrát a sereš pecí, jen abys taky přiložil polínko na ty, kteří nás zbavili fašistickýho sajrajtu. On někdo bombardoval rafinerie? Se svým přitroublým rozumem bys měl číst tak nejvejš Ferdu Mravence, a kromě toho celej smrdíš od amerických sraček. Už ses důstojně zabydlel v nějaký americký prdeli? A dobrý?

   Vymazat
  6. 20:05
   Protože jim bylo vštěpováno, že rusko je nepřítelem západu a po smrti Hitlera budou společně poskupovat zpět do Ruska. Což si ve skutečnosti přála většina hovad ze západu.

   Vymazat
  7. Pánové, proč byl nálet proveden vím velice dobře. Ale, kdo z vás by šel do sovětského zajetí(gulag) a kdo do amerického? Znám člověka, kterýsi si tím zajetím prošel jako 16ti letý kluk.
   Pro 18:33 "Podle závěrů vyšetřovací komise ustavené 12.května 1945 bylo na město svrženo 700 bomb různé tonáže – od 2,5 do 700 kg. Zničeno bylo 32 domů, částečně poškozeno 105 a lehce poškozeno 396. Poničena byla také značná část mladoboleslavské automobilky. Oběti na životech: 500, z toho 150 místních obyvatel."

   Vymazat
 16. Prečo sa o tomto svinstve nesmelo v školách učiť vrátane ďaľších médii? Prečo sa nesmelo učiť že Zssr vyslalo v 8/1944 emisárov rokovať s povstaleckou Varšavou ale boli popravení Poliakmi armijou krajowou na rozkaz Londýnskej exilovej vlády?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepíšeš náhodou fake? Kdes k té informaci přeišel? Krokodil či Ogoňok? Dej link!

   Vymazat
  2. Jano, Jano, asi se toho zdroje tvých pochybných informací nedočkáme, že?!

   Vymazat
  3. Jano je Slovák, Slováci si zvolili Tisa za presidenta Slovenského štátu, vypověděli SSSR válku a po boku wermachtu a waffen SS bojovali za národní socialistické dělnické Německo pod vedoucí silou NSAPD.

   Vymazat
 17. USA bombardovaly také francii při osvobozování.Sověti při osvobozování také bombardovali,rabovaly,vraždili a znásilnovali.Chovali se tu jak v dobité zemi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bombardovali Francii na jaře 1945? Opravdu? No, nevím nevím, i když možné je všechno - čím víc se toho zničí, tím ochotněji se pak budou zadlužovat.
   Sověti jen bombardovali, rabovali, vraždili a znásilňovali? A není toho nějak málo? Nevypalovali také vesnice, nekradli dětem svačiny, nesnědli všechny psy a kočky, netrhali mouchám křídla, nemluvili sprostě a neukradli všechny iphony?

   Vymazat
  2. Ty jsi blbej prasečí rypák, 19.08 a až sem je z tebe cítí smrad, jak smrdíš od americký prdele kam jsi vlezl. Takovej hnuj hnusnej. Tebe měl někdo znásilnit a roztrhnout ti držku od ucha k uchu ty dobitej dobytku.

   Vymazat
  3. 19:08 zřejmě na rozdíl od tebe, kydoni, jsem tu dobu prožil, viděl kolony německého obyvatelstva evakuovaného z východních území Říše, viděl práci německých ženistů, ruských zajatců a jinonárodních jednotek Wehrmachtu při budování obranných linií, viděl a prožil kontakty s ustupujícími jednotkami Wehrmachtu, znal a zažil existenci lesních úkrytů sběhů z totálního nasazení v Říši čím dál víc doplňovanými uprchlými sovětskými zajatci, pamatuji první výstřely proti německé moci už 3. května 1945 na semilském venkově, první a další vlny Rudé armády jak se valila, vítána námi všemi, na západ. Pamatuji to všechno s odstupem tří týdnů z pohraničí, na trase k hraničnímu přechodu, pamatuji i přesun Rudé armády, která už před koncem roku 1945 začala opouštět území ČSR. Nepamatuji jediný případ znásilnění či rabování. Vím jen jedno - pokud jsem v pohraničí promluvil jako kluk česky a byl slyšen mezi vojáky Rudé armády, ozvou bylo "Ty Slavjan!" a dostalo se mi všeho, co jsem si jen mohl přát. Například i hříbě. Vím také, že kterýkoli voják Rudé armády se proti civilům provinil a byl přistižen, nevyhnul se tvrdé exekuci. Vím i o případu a jsem očitým svědkem zastřelení vojáka, když tím známá, prostituující "dáma" (za alkohol), svoji činnost označila za znásilnění. Tak se ty experte vykecávej. Ostatně, z druhé strany, kde možná takové tresty nepadaly je znám italský film "Horalka". Vzato s nadhledem, chápu, že armády sestávají z průřezu obyvatelstva, takže nutně obsahují podíl společenské spodiny a navíc všichni ti, kteří prošli jatkami bitev, jsou v psychicky zcela jiném stavu, než my, takto nezatížení. Jak si takové vůbec můžeme dovolit soudit?, Takže, ty nezralý kydoni 19:08, slušelo by se omluvit!

   Vymazat
 18. Milý neznalý, rozdíl mezi Francií a ČSR je jeden rok.
  Mezi tím se Západní spojenci pohnuli o kilometry a RA nebo chceš-li Sovětstá Armáda o stovky kilometrů. A když již bylo rozhoduto a na protektorátním území se vlastně nic nevyrábělo a pokud něco nebylo to kam vyvést došlo k naprosto nehorázné akci. Za celou válku dokonce v době kdy náš odboj apeloval na útok na tyto objekty a dokonce s nasazením vlastních životů je označoval, nebylo bombardování provedeno. Ä nezlobte se asi jste naprosto zblnutý propagantou spésti si Dráždany s Prahou je špatný vtip i pro první světovou válku. I když bych asi byl dnes rád kdyby si bylí pomíleni a bomardovali Bílý Dům. (v té době tam byl idiot který nemněl ani úctu u ami generálů.

  OdpovědětVymazat
 19. No jo, ale to bylo už tenkrát bombardování veskrze humanitární. Kam spadla bomba, tam se okamžitě rozprostřela atmosféra nevýslovného štěstí, blaha, radosti, vzájemnosti a lásky. Lidem se rozzářily oči, chromí začali tančit, slepí vidět i za roh, všichni se obraceli s neutuchajícími ovacemi díků k nebi a euforicky skandovali "je-ště-jednu, je-ště-jednu,..."
  Byla to prostě nepopsatelná krása, kdo nezažil, nepochopí.

  OdpovědětVymazat
 20. Sověti tady za dalších 45 let nadělaly mnohem více škod

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co ty o tom hloupý mlaďochu víš. Vždyť ty si ještě asi v roce 2000 sral do plýnek a ani nevím zda Pemprs nebo do normálních bavlněných.
   Ale dle tvého vyjádření pravděpodobně do Penmprs a máš a po co jsi vychcal a vysral se vrátilo do tvé hlavy. Přeji ti nadále hodně vzrušujících myšlenek.

   Vymazat
  2. To má ten zločin ospravedlňovat??? Zkuste aspoň občas použít to, čeho zakrnělou podobu máte mezi ušima.
   A až ten převratný moment nastane, rád bych se od vás nechal poučit o těch škodách.

   Vymazat
  3. 20:50 - bože, to musí být prosté až hloupoučké holátko. Že by debilita či výsledek pedagogického procesu naše výtečného školství?!

   Vymazat
  4. 20:50 Vypatlanej blbečku, ty jsi asi už ta mladá generace odchovaná těmi přepisovači dějin. Docela je mi tě líto.

   Vymazat
  5. Ale vždyť to není žádnej mlaďoch - ti lezou blít neskutečný sračky k neskutečným sračkám na Stream.cz - kdepak tady a mladej. Je to blbej starej dědek, a píše ty blbosti jen proto, aby ostatní, spravedlivě rozhořčené lidi nasral, křáp jeden blbej. Samozřejmě má jen asi tak pět obecnejch, lopata blbá, ale potřebuje se zabavit nasráváním ostatních. Ubohej impotent - jinak by si honil ptáka na nějakém pornosvinstvu, ale to už mu nejde, tak se producíruje na diskuzích.

   Vymazat
  6. 20:50 bylo by možné nějakým způsobem to tvrzení doložit, bažante?

   Vymazat
 21. vím toho dost.byl jsem u toho když se vám zhroutil a rozpad váš vzor a byl jsem u toho když odtud okupanti táhli do prdele to vše mi dělalo ohromnou radost

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A hnal je jeden z nejudatnějších poplyšových hrdinů, veliký bojovník a muzikant Kocáb. Asi se lekli jeho oduševnělého zjevu.
   Jen se divím, že když to viděli, nepovolali ho hned také, aby konečně vyhnal ze země americké okupanty.

   Vymazat
  2. ...když to viděli Němci,...

   Vymazat
  3. No a kdy odtáhneš do prdele ty, smradlavej tchoři? Fuj - ty americký hovna ale smrdí! Táhni s tím do Ameriky, když bez tý americký prdele nedovedeš žít!

   Vymazat
  4. No nevím zda jste u toho byl. Já ano, přímo s P.Kocábem a generalitou Wermachtu. Víte p.Kocáb tam hrál tak nepatrnou úlohu, že je hanba jej s touto věcí vůbec spojovat. K odchodu by došlo i kdyby p.Kocáb neexistoval. Jeho zásluha je nulová.

   Vymazat
  5. 22:23
   Lépe bych to nenapsal!

   Vymazat
 22. Americani pocas valky vydelavali. Po valce chteli taky vydelavat, tak jejich byznys znamenalo vse znicit. Cim vice znici- tim vyce budou vydelavat ( formou prodeje, pujcek,...) tk jak to delaji i ted v Iraku, Lybii a vsude !!
  Amerika skodi, amerika se musi znicit, ochranit jen puvodni obyvatele! Amerika je nador!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
 23. Americké letectvo bylo vždy v historii profesionálem na bombardování civilních cílů a je jím do dneška.Za II.sv.bombardovali převážně města, po celé západní Evropě a ničili všechno, aby to mohli po válce opět financovat s ohromnými zisky. O Tichomoří a Japonsku ani nemluvě. Než shodili obě atomovky na Japonsko, srovnali se zemí 26 japonských měst s převážně civilním obyvatelstvem.Vietnam, Kambodža, Laos. V současnosti bombardují všechny země, které nejsou zvědavé na jejich "západní demokracii" Libyí počínaje, přes Irák, Afghanistan, Srbsko, Sýrii, Jemen.

  OdpovědětVymazat