Reklama

čtvrtek 15. března 2018

Británie odmítla poskytnout Rusku vzorky látky v „případu Skripal"!

- kou -
15. 3. 2018  RIANovosti, česky PrvníZprávy
Spojené království není povinno poskytnout vzorky ruských látek v případě otravy bývalého důstojníka GRU Sergeje Skripala, prohlásil zástupce UK Jonathan Allen v OSN během zasedání Rady bezpečnosti.


Stálý zástupce Ruska při OSN Vasily Nebenzia řekl, že Rusko je připraveno vyšetřit incident s otravě bývalého důstojníka GRU Sergej Skripal a vyzývá Spojené království, aby poskytla vzorky látky uvedené britského vyšetřování.

Britský zástupce odvětil, že úmluva neobsahuje „žádné požadavky, která by vyžadovaly, aby Spojené království sdílelo vzorky, které se objevují při vyšetřování trestných činů“.

Spojené království vyzvalo odborníky z OPCW, aby provedly analýzu vyšetřování země o incidentu s bývalým důstojníkem GRU Sergejem Skripalem a jeho dcerou v Salisbury, řekl Allen.

Rusko v OSN překvapilo, že je Haleyová „zkušeným chemikem"!

Její znalosti v této oblasti připomněl ruský zástupce během setkání Rady bezpečnosti OSN o incidentu v Salisbury.

Mimořádné jednání RB OSN se konalo ve středu z podnětu Velké Británie. Během setkání Nikky Haleyová řekla, že Spojené státy stojí při Spojeném království „v otázce chemického útoku v Salisbury“ a věří, že se Rusko dopustilo útoku za použití chemických zbraní. Nebenzia na schůzce citoval stanovisko profesionálních chemiků, že Spojené království samo může mít chemický vzorec nervově paralytické látky „novyčok“, který byl údajně použit k otrávení exdůstojníka GRU Sergeje Skripala.
„Jestli pro sovětského prokurátora Vyšinského bylo přiznání královnou důkazů, nyní se, podle slov ministra zahraničí Lavrova, podezření se stává královnou důkazů.
„Žijeme ve zvláštní době. Jsme svědky úžasné události. Procesu nahrazení presumpce neviny presumpcí viny. A tento princip trestního práva je přenesen do mezinárodních vztahů. V současné době, velvyslankyně Haleyová jako zkušený chemik, odborník v oboru chemie, mluvila o ruských zločinech. My už dlouho víme, že vy, abyste určili pachatele, nepotřebujete žádné vyšetřování," citovala Nebenziu RIA Novosti.

Poukázal na to, že v dopise premiérky Theresy Mayové, v němž informovala generálního tajemníka OSN o incidentu v Salisbury, použila formulaci, že britská vláda „považuje za velmi pravděpodobné“, že odpovědnost za útok nese Ruská federace.

„Dokonce i v tom jste překonala svého loajálního spojence," řekl Nebenzia obraceje se na Haleyovou.

A přirovnal tento přístup k činnosti nechvalně známého sovětského prokurátora Andreje Vyšinského z dob zinscenovaných stalinských procesů (kde se mimo jiné uplatňoval princip, že obhajoba je součástí obžaloby - pozn. red.).

„Jestli pro sovětského prokurátora Vyšinského bylo přiznání královnou důkazů, nyní se, podle slov ministra zahraničí Lavrova, podezření se stává královnou důkazů. Už se v Radě nepožaduje prozkoumání ampulí s neznámou bílou látkou - stačí napsat dopis obsahující nehorázné obvinění proti suverénní zemi. To samé vidíme ohledně Sýrie, a nyní se snaží mezi porušující úmluvy zapsat Rusko,“ uvedl rozčíleně ruský zástupce.
Související články:

27 komentářů :

 1. Co taky čekat od angličanů, umí jen kolonizovat a vraždit původní obyvatelstvo. Velcí spojenci SS USA.

  OdpovědětSmazat
 2. Poskytli konečné Američané Rusům družicové snímky z doby sestřelení letadla s 290 cestujícími nad Ukrajinou?

  OdpovědětSmazat
 3. Posunuji ručičku atomových hodin za vteřinu dvanáct.
  Tohle je příprava na větší akci a to v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
 4. No spíš chtějí destabilizovat volby v Rusku aby nevyhrál Putin ale to mají smůlu.

  Čtení pro silné povahy v tomhle měl Český emigrant v usa pravdu:

  http://www.white-media.info/zastavme_genocidu_bilych.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to odporné. Prajem tým čiernym hovädám rovnakú smeť.

   Smazat
  2. Bodejť by "byli povinní dávat Rusku vzorky". To by tak hrálo, aby přišli na to, že to vyrobili v USA. Podobně jako ten Antrax, rozesílaný po Spojených Státech, kde se později zjistilo, že ho vyrobili v laboratořích USAmy.

   Smazat
  3. 13:38 - v případě Litviněnka zase odmítli předat vzorky polonia které ho udajně otrávilo (u jaderných látek se nechá přímo zjistit v kterém kotlíku to uvařili a v případě chemie zřejmě taky) - takže nic nového pod sluncem
   Vaska

   Smazat
  4. este by sa zistilo že to vyrobily z anglickych surovín je to spinava banda bolo nam treba stupit do hovna?

   Smazat
  5. S volbami už nic neudělají, ale MF ve fotbale je už pasé.

   Smazat
 5. Tedy ona vražda kriminálníka a udavače Skřípala v Anglii je nepochybně dílo MI15 ve spoluptáci s CIA, neb nevím, proč by nemohlo vzorek údajného jedu vyšetřit Rusko. Zřejmě ten jed není vůbec ruské provenience, ale britské či severoamerické. Ale i tak už to volání po válce proti Rusku "civilizovaného svtěa", kráčšejícího věrně ve stopách nacismu a Adolfa Hiotlera o něčem vypovídá. To všem, co se kolem "případu" onoho kriminálníka děje je stejně zástupné, jako výkřiky zdrogovaných na náměstích proti Ficovi, pro vraždu, kterou provedli nepochybně agitátoři, šikující zborovičkované postpubertáky do ulic. I na Slovensku vše nese znaky obrody luďáckého nacismu, byť v "hávu" Sereše. A luďácký nacismus opět je v návaznosti s tím NATO a EU nacismem, jak ho předvádí s plným dechem nyní Británie a USA. A copak u nás - totálně vymodelované hysterické scény pražské kavárny proti Zemanovi, Okamurovi, Babišovi, Ondráčkovi... nejsou ničím jiným, než návratem ke Gajdovcům, Háchovcům, Beranům a Moravcům, "národnímu souručenství",posluhům německého nacismu. DĚKUJI NECHCI BÝT DIRIGOVÁN NÁCKY, NECHCI BÝT PENDREKOVÁN NÁCKY, NECHCI BÝT SOUZEN NÁCKY, NECHCI KONCENTRÁKY, NECHCI VÁLKU.
  Včera se čété ujela, když publikovala ukázky a dokumenty, jak "sloupy bezpečnosti" státu si počínají násilně i vražedně proti občanům státu, daleko hůř, než to kdy svedla STB a SNB byl proti nim mírumilovná ovce! A pak si kálíme do žvanírny kvůli JUDr. Ondráčkovi! Kam kráčíš ČR? Kam nás chce zavléci ODS, lidovci, soc. dem a TOP 09 i Piráti? I tak diktatura kapitálu, kterou žijeme je hrubě proti tradici našeho státu a další úkroky k nové podobě nacismu nových nadlidí jsou vskutku hodně nadlimitní. My jsme si nezvykli ne ten někdejší nacismus, mj. charakterizovaný bojem proti židům a bolševikům! Zvykneme si na ten současný, charakterizovaný bojem proti Rusům a Slovanům obecně?

  OdpovědětSmazat
 6. Ta Mayová je naprosto neoprcatelná a zřejmé jí to leze na mozek...ale u Makróna by šanci měla,ne:-)).Jinak tímhle se VBN jen zesměšňuje před celým racionálně uvažujícím světem...

  OdpovědětSmazat
 7. Anglosasové jsou největší zločinci světa,podlehlo jim nejen původní obyvatelstvo USA,ale i osadníci z jiných národů-v USA.Stále omílají Stalinovy zločiny,co napáchali oni v současnosti:Korea,Vietnam,Irák,Libye,podporovali v jižní Americe i jinde vraždění odpůrců proamerických vlád.

  OdpovědětSmazat
 8. Jak vidno v Kremlu sní pořád sen Lenina.Od La Manche po
  Vladivostok/euroasié/s rozhodovacím centrem Moskvou a tak vše štengruji jak jen můžou.Domluvit se s nimi je nemožné to už gen.de Gaulle říkal po setkání se Stalinem.Předpokládal,že možná za 50 let se dá s Rusama rozumně mluvit a domluvit.Mýlil se 75 let od války a pořád sni sen ať to stojí co to stojí,přes spáleniště přes krvavé řeky,přesvědčující veřejnost že tu válku chtějí na Západě.No, vládnoucí klika v Kremlu i ten Vasil v OSN by měl vědět,že dráždit hada bosou nohou se nevyplácí.To poznal i německý Hitler.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to mi je Vás opravdu líto.

   Smazat
  2. Anonymní15. března 2018 11:32

   Ano dráždit chřestýše bosou nohou se opravdu nevyplácí. Jenže jste si spletl strany. Ten chřestýš je Rusko a dráždí ho celý tzv. demokratický svět. Dokud to dráždění nepřekročí určitou hranici, tak chřestýš bude jen syčet a chřestit "ocasem", ovšem až to překročí tu určitou hranici, tak chřestýš kousne a jeho kousnutí bude smrtelné, protože kousnutému nebude mít kdo pomoci.

   Smazat
  3. Bezvadny jsou podrobnosti cele afery !
   - Spiona otravila vlastne jeho Dcera !!
   Hi-gledy Pig-ledy.
   - Privezla prudce otravny jed primo z Ruska v kufru a nic se ji nestalo.
   Bud v nejakych hadrech, nebo v pudru, nebo v make up, nikdo poradne nevi ...
   -Ale vi se na beton ze to byli urcite rusove...
   Tedy utocny plynovy kufr ,prudce otravil spiona ...
   Jak prisla dcera k toxickym latkam uvnitr kufru nikdo , nic se nevi a kufr taky nic nevi..Kufr se nechce priznat a
   svadi vsecko na rusy !!
   Dukazy , fakta detaily. Maji rusove vsecko uvest na pravou miru , jak to udelali.
   Komedie o spionove smrti pokracuje, vyhrozuje se vyhosti se hromady rusu a Putin vyzene zase velky mnozstvi zapadnich agentu z Ruska...
   Makrofooon hrdinne nesel na vystavu knih.

   Smazat
 9. Proto se vynálezce Novičoku Mirajanv přesídlil r. 1995 do USA a zahájil tan špionáž pro Rusko. Ve vhodném okamžiku vytráví cellý New York nervovým plynem, který potajmu vyrobil na Ruthersově univerzitě.

  OdpovědětSmazat
 10. Už nejde ani o podstatu události. Záminky k urážkám a napadání Ruska jsou připraveny. To znamená, že tato individua jsou přesvědčena o své kontrole všech hlavních médií a agentur. To nevypadá vůbec dobře. Kovbojové většinou stříleli i ve slabších pozicích. No snad to zachrání rychlé vyšetření opravdových původců vyhlášeným detektivem Watsonem s jeho doktorem Sherlockem Holmesem, nebo alespoň Hastingsem s řidičem Poirotem.

  OdpovědětSmazat
 11. Stanislav Ševeček15. března 2018 13:14

  Zvonka to vyzerá, že Mayová žádné vzorky vůbec nemá, nebo je ani neměla. Fejk od počátku.

  OdpovědětSmazat
 12. Je to další bitva na poli dezinformací. Zde má Západ výhodu monopolu informačních médií, takže toho silně využívá. Ale snad už by ti zápaďané mohli pochopit, jak s nimi ty jejich tajné služby a media orají. To si nepamatují, jak Blair předal prověřené informace britských tajných služeb, že Irák má zbraně hromadného ničení Američanům, kteří na jejich základě Irák rozmlátili? Později přiznali, že ty informace nebyly správné. To snad by mohlo stačit na to, aby nikdo nebral informace britských tajných služeb jako důkaz. P.K.

  OdpovědětSmazat
 13. Už je to tady zase a člověk nevěřícně zírá:
  Ačkoliv nebyly uvedeny důkazy, Rusko je obžalováno a dokonce odsouzeno. Západní politici a jim poplatná média tomu věří a uráží odsouzeného. Během několka let už podruhé - předtím bylo sestřeleno dopravní letadlo a Rusko bylo okamžitě obviněno. Přesto, že emerika má satelitní snímky a trvrdí, že dokazují ruskou vinu, nikdy je nezveřejnila.
  Ten samý trik, který u žádného civilizovaného člověka nemá šanci projít.

  OdpovědětSmazat
 14. Neznám co je to za látku ten" novyčok" . Pokud je to nervově paralytický plyn, pak plyn jakýkoliv se rozptýlí do ovzduší zasahuje další obětí , které se toho nadýchají. Pokud je to nějaká těkavá /ať už kapalná či pevná substance/, která by se mohla dostat do těla přes kůži , tak je blbost , aby případní lidé , kteří byli v té restauraci a vláda je vyzvala, aby provedli očistu svých oděvů až po 7mi dnech, pak už by se museli u nich objevit nějaké příznaky zasažení touto látkou, protože doma při převlékání by se touto látkou kontaminovali.

  OdpovědětSmazat
 15. Pani , schyluje sa k velkemu konfliktu , preto je potrebne vybicovat emocie , aby aj EU uverila ,ze vojna na jej uzemi je nevyhnutna . Vsetko tomu nasvedcuje a k tomu zaverecna v Syrii....

  OdpovědětSmazat
 16. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak údajný plyn vypadá: je čirý, má barvu, tvoří nějakou mlhu, páchne.... Já jen abych věděl na čem jsem, až se to bude u nás zkoušet. Ví někdo, jak byl vpraven ten plyn do těla obětí? Narkotizačním přístrojem, maskou jako chloroform či éter. Plyn, plyn, plyn , tvoří ho rostliny, živočichové, lidé a nejvíce militaristé a politici. Sám se cítím tím plynem celý otrávený - a ekologové nic, nic, nic, bioplynky jedou na plné pecky, země plná smradu z kvašení - a zdá se mi, že některým to kvasí i v hlavě! Všimli jste si jak známí politici za pultíkem v té žvanírně mají kolem sebe jakousi mlhu, to není aura, ani svatozář, to vychází z jejich plic, jakési zapuchlé bahno. Ta omladina na náměstích je tím určitě zdrogovaná, neb tomu puchu tleská, ač je to proti zdravému rozumu a nebo právě proto?. Ale co s rozumem. Kdo nic nemá, nemůže ztratit, ani mu to nikdo nemůže ukradnout.

  OdpovědětSmazat
 17. Thank you for sharing this kind of article with us. It is really informative.
  Idesignpassion

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.