Reklama

neděle 18. března 2018

Britskému velvyslanci byla předána nóta ministerstva zahraničí RF o vypovězení 23 diplomatů, včetně pracovníků rezidentury MI6

Igor Korotčenko
18. 3. 2018 zdroj
17. března byl povolán na Ministerstvo zahraničních věcí RF velvyslanec Velké Británie v Moskvě L. Bristow, jemuž byla předána nóta s tím, že v reakci na provokační akce britské strany a nepodložená obvinění Ruské federace v souvislosti s incidentem ve městě Salisbury 4.března tohoto roku (otrava explukovníka GRU Skripalja) ruská strana přijala následující rozhodnutí:1. Za "persona non grata" je vyhlášeno a bude do týdne vypovězeno 23 diplomatických pracovníků britského velvyslanectví v Moskvě.

2. S ohledem na disparitu v počtu konzulárních úřadů obou zemí Ruská federace odvolává souhlas se zřízením a fungováním generálního konzulátu Velké Británie v Petrohradě. Příslušné procedury budou provedeny v souladu s mezinárodní právní praxí.

3. Vzhledem k nevyřešenému statusu Britské rady v Ruské federaci je ukončena její činnost.

Britská strana byla upozorněna, že pokud budou učiněny další kroky nepřátelského charakteru ve vztahu k Rusku, ruská strana si vyhrazuje právo přijmout další odvetná opatření.

P.S. Do počtu vypovězených pracovníků velvyslanectví Velké Británie byli zahrnuti i důstojníci moskevské rezidentury MI6, kteří využívají diplomatické funkce ke krytí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. Putin drtivě vyhrál, podle odhadů získal 74 procent hlasů
  VIVAT PUTIN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hurá, Dynamo taky vyhrálo, to je důvod k oslavě.

   Smazat
 2. správně, odvetu (mírně) silnější ...:-)

  OdpovědětSmazat
 3. Ta baba, to je krásná ukázka satanizmu, co z ní naplno vyzařuje. A to jak po stránce psychické, tak i fyzické. Fuj!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Baba jaga, fuchtle, ochechule a čůza, to jsou čtyři v jednom.

   Smazat
  2. ..no tak pánové
   trochu taktu k ženě.
   Britky nemohou za to že jsou ošklivé.
   To bude tím počasím asi*

   Smazat
  3. Taky, ale i octovými bramborovýmí chipsy a pudingem. Ble! Zřejmě to má vliv i na ministra zahraničí...:-)

   Smazat
  4. Paranoidní KáGeBák kódovym označením F73 zase řádí:) - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 4. Kdo chce kam, pomozme mu tam... nebude-li to k nám. Mayová zasela vítr, sklidila bouři. Jaký druh premiéra si Britové zvolili, takovou politiku dostávají...

  OdpovědětSmazat
 5. AŤ táhnou neřádi.

  OdpovědětSmazat
 6. Sankce proti Rusku se minuly účinkem a nezabírají, Ukrajina pod vedením západu se rozpadá a je v krachu, Rusko představilo nové zbraně které eliminují několikanásobně vyšší výdaje na zbrojení západu, lidem v Evropě se nechce jít do války proti Rusku jenom za zájme západního zbrojního průmyslu 30 milionů mrtvých v první světové válce a 70 milionů mrtvých v druhé světové válce je pro demokratické vedení západních demokratických států pořád málo a proto vidí řešení ve vyostření situace pomocí vymyšlených barevných revolucí a atentátů. Pro dosažení zisku zbrojního průmyslu není žádný počet padlých milionů lidí v jakékoliv válce v méně zisků malý. Komu se chce z Evropanů jít válčit na východní frontu a tam padnout za Meyovou, Trumpa, Merkelovou? No komu?

  OdpovědětSmazat
 7. Je mi úplně jedno, že mám plnou ledničku, 3. druhy jogurtů, 3. druhy sýrů, 5. druhů piva, 6. druhů džusů.
  Chtěl jsem říci, že mě ta neomylná západní demokracie s neustálým konfliktem s terorismem a všemi ostatními, v uvozovkách nedemokratickými státy, začíná hodně srá.t..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže základem všeho lidského snažení je právě ta lednice plná jogurtů a sýra.

   Smazat
  2. Když k těm 20ti různým jogurtům nepotřebuješ ovládnout zdroje někoho jiného, kterému stačí je 2druhy jogurtů, tak to může být OK.

   Smazat
 8. ..to nejsou jogurty
  koukni na složení a na normy před 89
  Tvrdý kvalitní sýr se ti rozpustí v puse jako čokoláda,
  po tom co prodávají
  ti v ústech zbude nestravitelná hmota
  Pivo patří cizincům
  a džusi ...*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A už ani fronty na kvalitní banány nemáme.....

   Smazat
  2. ..není to tak dlouho co jsem nesehnal v žádném obchodě šlaufek na pumpičku :))*

   Smazat
  3. 20:55 Lepší stát půl hodiny ve frontě na banány, než půl roku ve frontě na práci. A 350 000 pořád ještě nezaměstnaných by ty banány s radostí vyměnila za důstojnou práci. K tomu 80 000 bezdomovců si o banánech může nechat leda zdát.

   Smazat
 9. Ještě pár takových nahrávek na smeč, a Putin vymete z Ruska všechny zahraniční špiony. Kdyby Mayová nevyhnala ruské diplomaty, nemohl by Putin bezdůvodně vyhnat tu anglickou školu, která už od 70tých let v Rusku školí ruskou opozici a spoustu neziskovek na ni navázaných. Takhle může konečně vytrhnout toho západního švába a nemusí nikomu nic zdůvodňovat. Bravo p. Mayová. Byla to perfektní trefa do vlastí nohy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná právě kvůli tomu otrávil Skripala jeho dceru k tomu. Tragédie celé rodiny jako od Aischyla.

   Smazat
  2. Vůdci Evropy - Mayová , Merkelová , Macron a další jsou bezdětní maniaci . Tam je asi hlavní důvod jejich lhostejnosti k osudu Evropy a světa .

   Smazat
  3. další EU hlavouvni bez detí...
   Italie - Paolo Gentilon, Holandsko - Mark Rutte, Skotsko - Nicola Sturgeon, EU hlavoun - Jean-Claude Juncker, Svedsko Stefan Lofven, Luxemburg Xavier Bettel,Irsko - Leo Varadkar, Sweiz Simonetta Sommaruga a další.
   Křesťané si s dětmi podmanili římskou říši, jejíž pohanští občané přestali mít děti. Demografie jako vždy určí budoucnost...

   Smazat
  4. naproti tomu tak třeba Viktor Orbán má 5 dětí...

   Smazat
 10. Tak správně Rusko je velmoc a mazat se s nimi nebude.

  OdpovědětSmazat
 11. Ako potvrdil lekar zo Salisbury,nie su ziadne hromadne otravy,ziadne snimky , ako s Litvinenkom...bublina splasla , je po volbach v Rusku a presvedcivo vyhral muz c.1 vo svete, ,podla us magazinu Forbes , Vladimir Vladimirovic Putin.Intrigani z UK a USA , blafovali.

  OdpovědětSmazat
 12. Možná se jen jedná o domluvené divadlo na zeštíhlení a zlevnění výdajů na velvyslanectví. Nakonec jim z personálu zbyde velvyslanec a jeho sekretářka. Ostatní se budou moci zapojit do průmyslové výroby ve svých domovinách. Všude chybí kvalifikovaná pracovní síla. :-)
  Pokud tomu tak není, pak se situace přiostřuje a velmi podezřelé, jednosměrné závěry některých Angličanů, jsou velmi podezřelé. Že by záminka jako u Iráku, Libye atd. Nebyla by to první lež, přiznaná beztrestně po letech ..... jako by se nic nestalo.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu jsem se do toho podezření zamotal ... :-)
   ABC

   Smazat
  2. 23:06 Když ono se stále více ukazuje, jak blbě ta záminka byla vymyšlená. Když už i na ČT uvádějí různé zdroje, kde by bylo možné novičok sehnat, tak je věrohodnost britského tvzení o vině Ruska prakticky vyvrácená.

   Smazat
 13. Zaujalo mě, že se všude (včetně ČT) mluví a píše o prvních dvou bodech odvety (23 diplomatů a gen. konzulát), ale o tom třetím skoro vůbec. Přitom podle odborníků je pro Británii největší ranou právě odvetný bod číslo 3, tj. ukončení British Council (= Britská rada), protože se jedná o organizaci, která působila na řadě míst na celém území Ruska a právě tato organizace kryla britskou agenturu (pouze naivové si prý myslí, že těmi špiony jsou vyslaní diplomaté z ambasády). Třetí bod je prý proto pro Mayovou zcela nenahraditelná ztráta.

  OdpovědětSmazat
 14. Úžasná podoba.
  https://www.obrazky.cz/?q=kruhy%20v%20obil%C3%AD&fulltext&mm=2#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_term=kruhy%20v%20obil%C3%AD&utm_content=obrazky&id=c2a2b3e8cfd166e5

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také tam je vzkaz pro jejich sestru:
   „Varuj se falešných dárců a licoměrných slibovačů…“ pak je sdělení trochu nesrozumitelné…a končí “ …čelíme klamu. Cesta uzavřena“.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.