Reklama

středa 14. března 2018

Byla jednou jedna modlitba

14. 3. 2018  Tribun a Outsidermedia
Zpráva z tisku: „Zvukař Jaroslav Hensl, který během listopadového mítinku při návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou pouštěl Modlitbu pro Martu, se nedopustil přestupku. Rozhodla o tom přestupková komise, která případ odložila.“ Špatně, všechno špatně. Ta zpráva je špatně – stejně jako všechny podobné ....Ta zpráva je špatně – stejně jako všechny podobné – protože neustále omílá že šlo o Modlitbu pro Marku od Kubišové, jako kdyby byl dotyčný zvukař pohnán před přestupkovou komisi za to, že pouštěl právě Modlitbu pro Martu a kdyby pouštěl, co já vím, Kabát nebo zvuk cirkulárky, nikdo by ho za přestupek nestíhal. Jenže on byl přece stíhán za narušování předvolebního shromáždění, ne za pouštění nějaké konkrétní skladby. A každý takový by měl být stíhán, i kdyby v podobné situaci pouštěl hymnu.

To se ale nestane, protože jak přestupková komise právě rozhodla, předmětný skutek není přestupkem. A protože Modlitba pro Martu není ze zákona nijak privilegovaná (což není ostatně ani ta hymna) a toto rozhodnutí je tudíž třeba chápat jako precedent, nezbývá než uzavřít s tím, že narušování politických shromáždění těch, se kterými nesouhlasím, je v České republice zákonem chráněno (sic!).

Pro definitivní závěr ale budeme muset počkat až do té doby, než někdo na mítinku TOP09, na Českých lvech nebo na pietním shromáždění u příležitosti výročí vstupu do NATO pustí Internacionálu. Pak se teprve ukáže, jestli se platí stejný metr na všechny a jestli rozhodnutí úřadu v Lipníku bylo motivováno právním názorem, nebo politickým aktivismem.


Stanův komentář (Outsidermedia): Je to pořád dokola. V Listopadu 89 jsme demonstrovali proti třídní justici, máme ji tady zpět jen s opačným znaménkem; a proti komunistické cenzuře, máme ji zpět v korporátní a neoliberální verzi. Až má z toho člověk dojem, že dnešním „demokratům“ na minulém režimu nevadila nespravedlnost a cenzura jako taková, ale v podstatě jen to, že obojí nemohli uplatňovat oni sami…

26 komentářů :

 1. tesat do kamene a velkeho a každemu radoby vašnostovy uvazat na krk

  OdpovědětSmazat
 2. Mažeš příspěvky Stane, na svém webu outsider media, jsi připosraný vítač uprchlíků. Ale dosáhl jsi svého. Na proruských webech fakt nejseš

  OdpovědětSmazat
 3. Zrovna dneska má být na Václaváku demoška nějakých sluníček. Co jim tam na plný pecky pustit do těch jejich žvástů třeba Coloredo od Kabátů?

  OdpovědětSmazat
 4. Je to manifestace na podporu provařené; a doufám, že i brzy odvařené ČT.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 5. Celý politický systém je paralyzován skupinou lidí, kteří rozhodují co je a co není správné. Lepší to nebude, spíše horší, Ta skupina lidí si pomalu bere stále více moci a nelze proti ní nijak zasáhnout, lidé sice brblají a nadávají, ale v podstatě mají strach.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když je ta rakovina prorostlá i do výkonné a do soudní moci...

   To rozhodnutí přestupkové komise by chtělo doplnit na web o politické příslušnosti jejích členů. Kupříkladu Topáci, odesáci, lidovci a pod. rozhodnou podle svého nejlepšího... POLITICKÉHO SVĚDOMÍ A ÚČELNOSTI.

   Je to podobné, jako když v porotním systému černá porota osvobodí aktivistu (pachatele) černého jako bota, přepadnuvsího "bílého rasistu"; nebo když bílá porota složená z členů a sympatizantů KKK osvobodí bílého aktivistu (pachatele) za tričko s nápisem "I HATE NEGROS"...

   Smazat
  2. Je to prostě na revoluci.Všechny rozhodující místa jsou obsazené loupežníky z Klausovy stáje.Jinak by nemohlo dojít k takovým věcem jako je přimalování tykadel na trest smrti a 100 hoven za krádež standrady a červené trenky nic ba naopak vyžadování omluvy od presidenta, který se opovážil na to upozornit.Lidé urychlete své rozhodování, a nemyslete si že se zrovna Vás to netýká.Až vám budou čerti skákat po střeše už bude pozdě.
   lada

   Smazat
  3. Kdyby se pan Babiš netřepal na EU dotace jak slepice na flus, už dávno mohl dělat pořádky.

   Smazat
 6. Zdá se, degenerující civilizace začala požírat sama sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V.I.Lenin: Imperialismus- nejvyšší stádium kapitalismu. Kapitalismus- parazitující a zahnívající...

   Smazat
 7. Řekl bych , že jistá skupina lidí se pokouší o rozvrácení ústavního pořádku a politický puč. V každém právním státě by už státní moc konala. U nás to vypadá, že se spíše k pučistům připojuje. Že by úřadoval opět Putin ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem. Jenom ten váš Putin neumí ani slovo rusky, zato blábolí anglicky, a snad nějakým neevropským prastarým jazykem....možná francouzsky a německy

   Smazat
  2. Nepochopil.Nevadí snad někdy příště se povede.

   Smazat
 8. Internacionálu bych těm šaškům nepřehrával, ale na plné decibely bych je nechal přeřvávat záznam projevu černošského aktivisty Eldridge CLEVERA Z BLACK PANTHERS, POZDĚJI Z REPUBLIKÁNSKÉ STRANY... V mládí vypadal skoro jako nejmladší poslanec od Kalousků... Navíc huláká american english... takže multikulti kulti FREE COOL IN (/;<D)...

  OdpovědětSmazat
 9. A co OSA? Autorské poplatky za veřejnou produkci byly zaplaceny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde není žalobce, tam není soudce...

   Smazat
 10. Jojo. Před nějakými třiceti lety jsem se horlivě modlil, aby komunisty už konečně vzal čert. Najednou mi přišla myšlenka, které jsem se nemohl zbavit: "A co když to po nich bude horší než je to teď?" Usoudil jsem, že je třeba to risknout. Tak jsem byl vyslyšen...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyslyšen a současností potrestán.

   Smazat
 11. Doufám, že tento výrok komise potvrdí soud a tím nám, ostatním zvukařům i amatérům umožní instalovat do oken či balkónů tlampače a pouště hudbu do "přírody", ať si užije. Proč je prosím u nás po r. 1989 takový nárůst idiotů ve funkcích, ačkoliv stav populace jde do propadu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je tak vždy, když se začne uměle vířit obsah žumpy, že hovna vyplavou nahoru. Rozdíl oproti dřívějším pohybům je jen ten, že hovna ne a ne zase klesnout. Už skoro 30 let.

   Smazat
  2. 9:30 S tím nárustem idiotů, po roce 1989, máte úplně pravdu. Je to ještě o to smutnější, že čím větší idiot, tím důležitější místo zastává.

   Smazat
 12. No jo nejsme jako oni my jme daleko horší.

  OdpovědětSmazat
 13. Zkásla OSA pana zvukaře za veřejnou produkci? Zaplatil poplatek? Zejména, když to bylo legální.

  OdpovědětSmazat
 14. Mně by zajímalo zdůvodnění. To chci ale asi po veřejnoprávních sdělovadlech moc...

  OdpovědětSmazat
 15. Jděte už do prdele s Modlitbou pro Martu. To sedělo k 68 roku, ať si ti mladí a vypatlaný jedinci najdou nějakou jinou modlitbu. Měli by se modlit, aby vůbec mohli v budoucnu dýchat, nedej bože přemýšlet. Já osobně tuhle sračku už nemůžu ani vystát.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.