Reklama

úterý 20. března 2018

Christopher Booker: Za ukrajinskou krizi může Západ

Donbas po odstřelování


- rp -
20.3.2018 TheTelegraph a PrvníZprávy
Za poslední roky může být a byl Vladimiru Putinovi předložen dlouhý "seznam obvinění", ale jednu krizi, podle britského komentátora The Daily Telegraph Christophera Bookera, spustil samotný Západ.
 


Podle Bookera, jediným, kdo „správně pochopil“ událostí na Ukrajině v roce 2014, byl bývalý britský velvyslanec v Rusku Tony Brenton, podle kterého zřejmou příčinou „nepokojů“ na Ukrajině bylo „troufalé přání“ Západu vidět Ukrajinu - historickou kolébku ruské národní identity - v Evropské unii a v NATO.

Krize nastala po převratu, během kterého byl zkorumpovaný a proruský prezident Ukrajiny nahrazen jiným vůdcem, který chtěl podepsat dohodu o přistoupení Ukrajiny k Evropské unii. Odpověď rusky hovořících obyvatel východní Ukrajiny a Krymu byla "zcela předvídatelná". Byli připraveni volit a bojovat za to, aby byli ovládáni Moskvou, a nikoli Bruselem.
 
Západ, který přivítal protesty na Majdanu, je zklamán Petro Porošenkem, protože je velmi neochotný bojovat proti korupci. Bývalý viceprezident Spojených států Joe Biden řekl, že v roce 2016 hrozil Porošenkovi: Pokud se nakonec nezmění generální prokurátor, nezískáte úvěr, a teprve poté byl zdiskreditovaný generální prokurátor Viktor Šokin odstaven. Ve Washingtonu se tomuto příběhu zasmáli jako dobrému vtipu, ale ve skutečnosti je situace smutná: „Američané a Evropané, kteří chtějí pomoci Kyjevu v boji proti korupci, musí pochopit, že to v Kyjevě vůbec nechtějí".
 
„Západ je neschopný s tím něco udělat a může publikovat pouze rozhořčené výkřiky protestu proti nevyhnutelným důsledkům svých vlastních činů,“ píše v článku Christopher Booker.


Související článek:


- - -

5 komentářů :

 1. No to je novinka...

  OdpovědětSmazat
 2. Média z lidí dělají naprosté idioty. Nejdřív Rusko obvinili bez důkazů ze sestřelení Malajsijského letadla, ačkoliv je nad slunce jasnější, že to byli Ukrajinci na pokyn USA, protože Rusové by byli ti poslední, kteří by tím něco získali, poté si vymysleli ruskou invazi na Ukrajinu, což dodnes, po čtyřech letech bojů na Donbase absolutně ničím nedoložili, následovalo obvinění ruských sportovců z dopingu, kdy až letos v únoru švýcarská arbitráž dokázala, že obvinění 28 sportovců, kteří dostali doživotní zákaz startů bylo smyšlené a neexistují žádné důkazy o dopingu. Z vraždy Němcova v Moskvě obvinili Putina, opět zcela bez důkazů, a dokonce z Němcova udělali vůdce ruské opozice, ačkoliv byl politickou nulou, členem bezvýznamné neparlamentní strany. Je to jakoby někdo zabil třeba Bártu a média tvrdila, že jej nechal odstranit Zeman, protože z něj, jakožto z vůdce české opozice měl strach. Nyní zase frčí špión v Londýně a zase žádné důkazy, jen obvinění. Špión, který byl za špionáž odhalen a uvězněn, a po dlouhých letech si ruské tajné služby vzpomenou, že ho vlastně měli zabít, protože to za ta léta, co seděl v Ruském vězení za špionáž nestihli. A navíc to udělají chemickou zbraní, která se před čtyřiceti lety vyráběla mimojiné i v Rusku. Prostě směšné a urážející inteligenci lidí. V médiích, hlavně v ČT pracují hlupáci, kteří si myslí, že celý národ jsou taky jen slabomyslní pitomci.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo jo, iracky navod jim nevysel. Mysleli si, ze vsichni = EU staty jednomyslne nastoupi v cele s Ukrajinou do utoku na RF. A kdyz ne na RF, tak v Syrii. Jo jo, ZHN v Iraku...to vyslo, tak ted poslouzi za zaminku utok ZHN v Anglii...aktivuje se v NATO clanek 5.a bude hotovo...
  cas pracuje proti nim, verit jim to muze jen Polsko (mimochodem polaci to neni narod, to je diagnoza), pobaltske staty a Ukrajina. RF o tom vsem vedela predem, proc by jinak naprosto otevrene verejne s predstihem vsem neoznamila jake nove zbrane ma. To bylo varovani. Vsichni to pochopili, jen Mayova ne.

  OdpovědětSmazat
 4. Jo také se tam angažovali největší Český „demokraté" ze stop09.

  OdpovědětSmazat
 5. Za ukrajinskou krizi může F73! - http://argumentua.com/sites/default/files/CZQIC6eWcAQQZUN.jpg?1453504707

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.