Reklama

.

.

čtvrtek 29. března 2018

Čína se kvůli Rusku obula do Západu: Vždyť jste jen malá část světa!

- kou -
29. 3. 2018 PrvníZprávy
Čína ostře zkritizovala rozhodnutí některých západních zemí vyhostit ruské diplomaty kvůli incidentu s otravou bývalého plukovníka GRU Skripala.
V úvodníku Global Times, který je považován za mluvčího čínské vlády, koordinované akce Západu vůči Rusku označili za „hrubou a nekulturní formu chování“.


Global Times navíc zdůrazňují, že Británie nemá dostatečné důkazy, aby obvinila Rusko.

„Taková akce (vyhoštění diplomatů) ničemu neslouží, s výjimkou zvýšení nenávist a nepřátelství mezi západními zeměmi a Ruskem,“ poznamenaly čínské noviny.

„Skutečnost, že hlavní západní mocnosti se mohou spojit a „vynášet soudy“ vůči jinému státu, ignoruje mezinárodní pravidla a postupy, což vyvolává značné obavy. Během studené války by se žádná západní země neodvážila k takové provokaci, ale dnes se to dělá. Takové činy nejsou ničím jiným než formou šikany Západu, který ohrožuje celosvětový mír a spravedlnost," uvedly Global Times.

Čínské vydání vyzývá nezápadní země, aby „posílily jednotu a společné úsilí", aby se ochránily před západní „taktikou zastrašování".

„Západ je jen malá část světa," dodaly Global Times ve zjevné narážce na tvrzení Londýna, že se za něj postavilo "mezinárodní společenství".

V pondělí se 16 zemí EU, stejně jako ve Spojených státech, Kanadě, Norsku, na Ukrajině a v několika dalších státech včetně Česka se rozhodlo vyhostit ruské diplomaty kvůli incidentu v Salisbury. Připojily se tak k rozhodnutí Velké Británie.

Ruské ministerstvo zahraničí označilo vyhoštění diplomatů za „nepřátelský a provokativní krok" a slíbilo, že připraví odvetné opatření. Kreml také poznamenal, že Moskva bude jednat na principu reciprocity.Související článek:

36 komentářů :

 1. A přesto si ta malá část světa uzurpuje právo ROZHODOVAT O CELÉM SVĚTĚ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo no, když mají dost vazalů, tak proč by to nezkusili. Největší zastánci otrokářství jsou privilegovaní otroci - to není z mé hlavy, ale nevzpomenu, kdo to řekl.Byl to moudrý člověk.Západní Fýrerky vypadaj jak chlapi, koule nemaj, tak to chlapství honěj přes mozek. Taková "Pomsta šprtů" v reálu.

   Vymazat
  2. Anonymní 16:47
   Přesně.
   Řekl bych,přímo zastupovat Boha na zemi.

   Vymazat
  3. Nejsilnější otroctví stojí na falešném pocitu svobody...

   Vymazat
  4. Dnes mnohe v juesej maji koule a pozor mohou te stihat a chodit na damske WC

   Vymazat
  5. Po oprave garaze on se zase ukaze
   po procitnuti z opice on nam cestu ukaze
   fouka prave klarinet,vcera to byl cerna klada
   jak je zvykem tam
   kde se jenom kraka
   Uz je doma z vyletu
   uz je doma uz je tu
   On jiz vubec nespi ,on jen za nas mysli
   on to dobre mysli
   neb opice prec nemysli
   Howgh

   Vymazat
  6. 18:45 Chlapče já chápu že jsi venku na propustku, ale už mazej z výletu zase do ústavu. Jsou tam samý paka, maj květovaný saka ... A neotravuj solidní články. Přispívěj do plátku Deník z Bohnic

   Vymazat
  7. Pane 18:45. To je dobrý, nevím zda víte, že si Churchill postavil sám garáž, když byl v politice nezaměstnatelný. Také, že holdoval tvrdému alkoholu a často z něj byl procítán manželkou a pokud tím klarinetem myslíte kubánský žváro v puse, tak jste to trefil.
   Churchill byl oddán imperiální - dnes Malomocné - Británii až za hrob, on kráčel přes mrtvoly jedna radost, byl mistrem podlosti a zákeřnosti a velice by asi dnes chválil paní Mayovou. On to byl, co záhy po 2. světové válce odstratoval antirusistické tažení , studenou válku, vymyslel a spustil železnou oponu - když se mu to s pomocí SS jednotek nepodařilo již před koncem války. Ale byl to i on, kdo se podílel na podpoře Hitlerova Německa v Drang nach Osten - do doby, naž Hitler stanul na jižním břehu lamanšského kanálu. Pak mu byl Stalin a živobolševici najednou dobří. A pak 10 měsíců před koncem války otevřel 2. frontu, tenkrát z hrůzy, že by Rudá armáda na kanále La Manch mohl vystřídat tu německou. Myslím, že jen málo takových zrádců lidského pokolení, jako byl Churchill lze najít v historii Evropy! Pokud hledáte i podobu opice, tak nejspíše orangutan - pro proporce, v obličeji propadlý nos a odulé tváře.

   Vymazat
 2. Naprosto souhlasím s Čínou, Anglie žádný důkaz který by podpořil hysterické tvrzeni premiérky Mayové nepředložila. Takže Anglická žumpa a jejich věrní anální alpinisté. Otázka je, komu a za jakým účelem je tak činěno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čína
   si může takové stanovisko dovolit, neboť je silná nejen ekonomicky, ale především vojensky.
   Pidistát ČR se svým Parlamentem jede s proudem protiruského štvaní, osočování a hysterie.

   Prý soukromá návštěva Paula Ryana ve sněmovně pouze potvrdila v plné nahotě, jací křiváci zastupují své voliče a patolízalská vláda tomu nasazuje korunu.
   Poslanci za KSČM opustili během projevu tohoto amerického pokrytce své lavice a nezúčastnili se oslavného potlesku ve stoje na závěr.
   TAKTO se reaguje na něco, s čím nesouhlasíme,
   ti ostatní tak vyjádřili svůj souhlas a podporu s tím, co provádí americký dobytek státům, které
   jim nelezou do zadku.

   Styďte se, poslanecká verbeži !

   Vymazat
  2. Kdo se povysuje - bude ponizen. Doslo na Napoleona, Hitlera, dojde i na USA a spol.

   Vymazat
 3. Komu to prospieva, siať nenávisť, už západ ani nevie, čo od zloby voči Rusku urobiť,stačí obvinenie, fakty a dôkazy ich nezaujímajú, kedysi boli také 50-te roky u nás. Piadimužik Dzurinda tento týždeň vyzval západ, že má vystupovať silou voči Rusku, chudáčik zase by rád do politiky,chorí ľudia nám vládnu, normálne je pre nich nenormálne, zvrátenosti, úchylky vydávajú za normálne veci.Kedy sa už ľudia zobudia ......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Dzurindovi sme svojho času hovorili, že je ako bicyklista. Dole šľape a hore skláňa hlavu! Taktiež sme ho pomenovali "Miki mouse"!

   Vymazat
 4. USA se zadluzuji a nejsou penize , proto jiz dlouhy cas pripravuji EU , na valku na jejim uzemi , i kdyz se zadna valka nepripravuje . Ale hlavne zapad sili z uspechu Ruska v Syrii , to je hlavni duvod . Zapadni staty vlozili do rozvraceni Arabskych zemi miliady $ a prijede skrcek Putin a je po rabovani a svrhovani . Buh zehnej Putinovi !!

  OdpovědětVymazat
 5. Naprosto souhlasím, a je dobře, že se Čína ozvala, neb nadutost politiků NATO, navíc v chomoutu Pentagonu, je činí Švejky ve slaboduchém vydání. A toho českého trapného Strapnického - snad i Spejbl by byl lepší, navíc kdyby byl podporován mezinárodním společenstvím Hurvínků. Ano, desetinka států Světa přikyvuje této meznárodní šaškárně, devět desetin států se chechtá korporátní blbosti senilní části Evropy.
  I toto "poselství" Bruselu bychom měli zvážit a vystoupit z NATO a stát se neutrálním státem - po boku Rakouska, Finska, Švédska, Irska, Kypru, Švýcarska....
  Pane Okamuro, myslím, že řada občanů by ráda vyzkoušela referendum na tomto tématu - a uvidíte, jak zapracuje naše žoldácká mašinérie svoji hitlerovskou propagandopu, aby si zachránila teplá hnízda! K čemu je České republice dobré to, že okupuje Afghanistán, Irák, Srbsko....Jak můžeme pak odsuzovat naši okupaci nacistickým Německem? A nebo ji již chválí nejen Černobrádek či Herrmann, Kalous a bratři v triku?

  OdpovědětVymazat
 6. Západní státy včetně USA nemají ani miliardu obyvatel. Nechápu proč se tedy chovají jako blbci. Měli by být rádi, že te "špatný" Východ je nechává v klidu žít. Kdyby se jednoho dne, nedej bože,celý ten východ zvedl a vyrazil na Západ, zak nás přeharcují jako kobylky. Co jim chybí na výzbroji, to doženou fyzickou silou. Vždyť jich je cca 3 miliardy a více. Už jednou stál svět na pokraji světové války a to při Karibské krizi. V současné době je to ještě horší. Západu, tedy především USA, dochází argumenty i když převážně vymyšlené, také dech a lidi, ale hlavně peníze, proto se chovají tak jak se chovají.

  OdpovědětVymazat
 7. Milí komunističtí, rusáčtí kolaboranti,
  1) když něco někde napíše nějaký čínský bulvární deník, tak to rozhodně neznamená, že "čínská vláda prohlásila", jak se zoufale snažíte tvrdit.
  2) Pokud je Západ tak bezvýznamný, proč už 2 týdny kvičíte jako řízlé svině? Proč cokoli co udělá bezvýznamný západ prostě nepřejdete blahosklonným mlčením?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč kvičíme? Protože s každou takovou hurá akcí jsme blíž k válce.
   PS
   Předpokládám, že máš už sbaleno. Co nevidět tě povolají na Rusa.

   Vymazat
  2. Ne Hricáku, sbaleno opravdu nemám. Válka s Ruskem se totiž "blíží" jen ve vaší choré hlavě. Blekotat neustále cosi o "tažení na Rusa" je vaším koníčkem kterým si krátíte volný čas. A tato propaganda je také smyslem těchhle stránek.

   Vymazat
  3. Protoze si stezujeme
   Krev nase prolevana katy
   My oplyvame slzami
   Vsak jednou prijde cas odplaty
   A pak budem soudit my

   Gottwaldovy vezeni a Roberspierova guilotina jsou simrani v porovnani s hnevem ktery se muze snest na havlistickou kavarnu a podobny odpad

   Mas jeste jine otazky, vlastizradny havlisto?

   Vymazat
  4. 19:13

   Na tom sice něco je, ale

   - nejde o propagandu;
   - strategie napětí není nic nového, fungovala už za studené války;
   - šíření strachu nevychází z těchto stránek, ale odjinud;
   - celá "válka proti terorismu" (copyright: Bush) není vynálezem Kremlu ani "proruských webů";
   - válka je vedena na mnoha bojištích (fašistické Turecko v Syrii, USA v Iráku, USA a Francie v Libyi, salafistická Saudská Arábie v Jemenu, Albánci v Kosovu, bandité v zemích Střední Ameriky) a slouží obchodu se zbraněmi a podrobení světa korporacím - špinavou práci za ně dělají nejrůznější zfanatizované skupiny;
   - ideologie se obměňuje podle denní potřeby - tomu slouží různé organizace jako Freedom House /Pehe/ nebpo Endowment for Democracy a úslužní "novináři".

   Vymazat
  5. 19:13 a co tvoje prazdne blekotani?
   Jsi ochotny v pripade valky a tedy tveho omylu na omluvu soachat harakiri
   Nebo zase otocis jako korohvicka
   Asi ano, jsi na prazdno zvanici tlachalek

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  7. 18:48 Blbeček trolíček, tvoj tupý mozog si nedokázal všimnúť, že Global Times sú noviny čínskej vlády a nie nejaký bulvárny plátok. To vás na školení u soroša neučili, že? A ktože to kvičí už 2 týždne? Žeby tá anglická mrochta s tým svojím strapatým imbecilným klaunom?

   Vymazat
  8. 20:18
   K čemu to má být dobré? Hádat s nějakým pomatencem znamená přizpůsobit se jeho úrovni.

   Vymazat
 8. Babiši, tento tvůj handl nás přijde draho !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havel prijde draho

   Vymazat
  2. 19:29,Havel už nás přišel draho a bude hůř.

   Vymazat
 9. Už mně nebaví psát nekrmte troly, říkám tedy serte na troly. Všimli jste si také, že je jich čím dál méně? Už jen občas některý dostane odvahu a vyleze Ušákům z k análu. Ale to je normální vývoj, takže všechno se děje tím nejlepším možným způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:30 - (to není nutně adresováno přímo Vám):

   Vzhledem k tolika hloupostem a výkřikům "příznivců" NR, které tu tvoří většinu příspěvku, ani žádní trolové nejsou zapotřebí.

   Někteří tu o nich ale rádi mluví, podobně i o "censorech" - aby si připadali důležitější.

   Ne, že by tu nebyly věcné příspěvky, ale mezi těmi nesmysly se zpravidla ztrácejí.

   Vymazat
  2. 19:37 Blbeček trolíček, ešte ti nedochádza, že si iba na smiech a na pobavenie? Na rozdiel od sorošovych šľapiek ako ty, väčšina ľudí ešte vie rozoznať, kto tu píše názory svoje a kto demagógiu platenú amíckymi kurvičkami.

   Vymazat
  3. 19:30 Tak to jste měl číst co tady napsal Slovenský havloid o požáru na Sibiři co je moc to je moc.

   Vymazat
 10. Londýn nadělal během poslední stovky let tolik zla, po celém světě, že ikdyž to dnes není žádná supervelmoc, je možná v tomto konání dosud na 1.ním místě na světě. Psát, co všecno "dobrého" vykonal v celém světě, především v Ásii a Africe nebo jeho podíl na "Mnichově" a tudíž psychické vzpruze a "rozjezdu" Berlína na východ i západ, nemá cenu. Nyní si bez důkazů dovoluje obviňovat RF či dokonce Putina z vraždy. Z vraždy někoho, kdo již, ze známých důvodů, nepředstavoval pro bezpečnost RF žádný problém. Tímto krokem Londýn rozpoutal doslova amok rusofóbů v USA a jeho loutek v EU, včetně Sropnického. Země "zbytku" světa se jenom diví, ale zároveň i přemýšlejí, jak této situace pro sebe využít. A my, tupá EU, tím odsouváme RF od sebe na východ nebo jih. Což není nevhodné při přípravě ataku na RF, ale neskutečně pitomé pro obchod. A jestli my, změkčilí lidé v EU chceme opravdu válku, tak pán bůh s námi. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 11. Přesně tak a navíc to udělaly jako reakci na nové Ruské zbraně teď aspoň můžou štěkat.

  OdpovědětVymazat
 12. Ústava podľa Andreja Kisku?

  Podľa očakávania, jedným z hlavných subjektov krízy z marca 2018 bol prezident A. Kiska. Jeho spory s vládou sú dlhodobo známe, aj v marci 2018 sa fakticky postavil do čela opozície a protivládne protesty intenzívne podporoval. Organizátori zhromaždení s ním taktiež sympatizovali, čo sa potvrdilo i pri ich návšteve v prezidentskom paláci. Je však otázne, či A. Kiska je práve tým subjektom, ktorý by na Slovensku dokázal vytvoriť „slušnejšie Slovensko“. Sám je totiž tiež nechváľne známym oligarchom a jeho konanie v otázke daní, podpory militarizmu či iných tém nie je príkladom slušnosti.

  Za neveľmi slušný možno považovať i spôsob, ako sa prezident pokúsil rozšíriť si právomoci v rozpore s ústavou. A. Kiska by pritom mal byť v otázkach vlastných právomocí oveľa opatrnejší, pretože za úmyselné porušovanie ústavy ho kritizoval aj ústavný súd (Nález Ústavného súdu SR, č. k. I. ÚS 575/2016-197): „V prípade prezidenta však ide o porušenie jeho ústavného sľubu (čl. 104 ods. 1 ústavy), ktorým sa slávnostným spôsobom verejne a bezpodmienečne zaviazal zachovávať a obhajovať ústavu, čo zahŕňa aj rozhodnutia ústavného súdu. Nerešpektovanie rozhodnutia ústavného súdu pre prezidenta znamená aj spáchanie ústavnoprávneho deliktu úmyselného porušenia ústavy (čl. 107 ústavy), za ktorý mu hrozí strata funkcie.“

  Žiaľ, i v marci 2018 sa A. Kiska pokúsil rozšíriť si právomoci v rozpore s ústavou. Hoci ústava pozná len model získavania dôvery vlády od parlamentu, A. Kiska sa vlastne pokúsil vytvoriť nový inštitút vyslovovania dôvery vláde prezidentom. Kiskovo prvé odmietnutie vymenovať vládu P. Pelegriniho sa môže stať nebezpečným precedensom, na základe ktorého bude môcť prezident aj do budúcna odmietnuť menovať akúkoľvek vládu s podporou 76 poslancov. V budúcnosti, tak prezident môže skoncentrovať vo svojich rukách výkonnú moc a nemusí to byť pritom ani A. Kiska. Pri podobných protiústavných krokom prezidenta však bude ohrozená i rozhodovacia činnosť ústavného súdnictva, ktoré A. Kiska pri menovaní sudcov ÚS SR tak dlho a ostentatívne ignoroval. Práve udalosti v marci 2018 ukazujú, že je potrebné, aby najvyšší ústavní činitelia rešpektovali ústavné pravidlá aj vtedy, keď im to nevyhovuje.
  Branislav Fabry -. citované z jeho článku

  OdpovědětVymazat