Reklama

úterý 20. března 2018

Člen NATO Turecko oznamuje: "Až dobijeme Afrin, už ho nevydáme!"

Jaroslav Loudil
20. 3. 2018
Turecko je jako člen NATO náš nejbližší vojenskopolitický spojenec. Těžko budou tvrdit opak i naši prolhaní Havlisté, když i oni tvrdí , že NATO je - "báječná brzda ruské rozpínavosti" . Asi se ovšem dá jen těžko brzdit, když by někdo druhý naopak - "přidával plyn". Takže naši - " soudruzi ve zbrani z NATO Turci" - okupují vojensky od června 1974 !! severní část ostrova Kypr, kde použitým vojenským násilím vytvořili nikým neuznanou Severokyperskou tureckou republiku". Je pozoruhodné, že Turci vlastně okupují část území Evropské unie, do které chtějí (snad??) sami vstoupit. To jim ovšem nestačí a tak v uplynulých týdnech turecká armáda opět vyrazila v plné síle za své hranice, tentokráte do Sýrie a v neděli obsadila město Afrín s přilehlým územím. Turecký prezident oznámil, že toto válkou zabrané území už nikdy nevydají. Přitom Turecko nedostalo k této -"záborové válečné akci"- mandát ani od svých spojenců z NATO, ani od OSN ani nebylo pozváno legální syrskou vládou. Je to tedy sprostá okupace v provedení - "A la Hitler".


Státy NATO začínají nějak páchnout, jak olomoucké syrečky! Víme všichni, že ryba smrdí od hlavy, tedy tento zápach se dnes šíří z Bruselu! Vojáci země NATO Turecka okupují protiprávně území dvou států, Kypru a Sýrie. Je zajmavé, že to patrně vůbec ale vůbec nevadí takovým demokratům a lidumilům, jaké známe v podání paní Langšádlové, Němcové (ODS), Farského,

Kalouska,Schwarzenberka a dalších - "politických géniů současnosti". Jen připomínám, že při této invazi turecké armády do Sýrie zatím zemřelo na 250 civilistů a kolem 200 000 civilistů z oblasti ve strachu uprchlo. Pro srovnání, při ruském záboru Krymu 2014 nezemřel nikdo. Naopak, ruskou armádu tam vítali jako osvoboditele.

Turci /NATO/ vraždí, Rusové pomáhají, ale přesto máme v Čechách plivat na Rusy? Prosím redaktoři veřejnoprávních médií, seberte se! Připomínáte totiž celému našemu národu některé tragikomické postavy ze Švejka. A to samé platí i pro politiky našich - "zaprděných ministran" - KDU,TOP a Starostů. Tito : "Samozvaní hlídací psi demokracie", jak se sami hrdě nazývají (Kalouskovština), by každopádně potřebovali bílou slepeckou hůl! Rusko sledují rovnou pod mikroskopem, ale co se děje u nás doma v NATO, tak to nevidí ani s Husákovými brýlemi o 16 dioptriích?? Pak ovšem zbývá tyto trapné figury jenom politovat !

https://zpravy.idnes.cz/afrin-ypg-kurdove-milice-turecko-armada-valka-faa-/zahranicni.aspx?c=A180319_111755_zahranicni_vekr

https://cs.wikipedia.org/wiki/Severn%C3%AD_Kypr

37 komentářů :

 1. Aby ještě jó! Co si ten dementní (pr)Assad jako myslel? Že voni mu to tam dobyjou na vlastní náklady, aby to tam moh vovládat a ty 3 miliony Syřanů který před tím vrahem prchli budou dál vyživovat na svym území! To je kretén - do hajzlu pude! Na Damašek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona tu válku v Sýrii vyvolala snad syrská vláda? O co jsi se praštil, nejspíš o traverzu a ještě do hlavy. Navíc by neškodilo, aby jsi dostal latí přes hornu.

   Smazat
  2. 20:04 Těší mě! 007! Bond, James Bond!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 20:04 Na Damašek ! Příteli máš možnost se zapojit přímo v první linii a ne jen u klávesnice . Pak možná změníš svůj názor . Pokud ovšem přežiješ .

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 8:19
   Smolík,to je ten z 1:58 a z ostatnich sračkoidních komentářů!!!!

   Smazat
  8. Anonymní 20. března 2018 20:04

   ne na Damašek,ale na tvoji lebedu cosi spadlo a hodně to zapáchá troubo

   Smazat
  9. Otázka je, kde se v Sýrii pořád bere tolik zvířat, ochotných pro jiný názor či víru střílet do svých bližních bez ohledu na výsledky voleb... Co se týče Turecka a jeho obsazení Afrínu - to je už taková klasika:
   "My přijdeme...
   a zde zůstaneme
   a co chceme
   to si vezmeme
   my neuhneme
   to uhnete Vy!"
   Na těch územích kdysi žili Arméni!
   Podobný model se děje při islamizaci Evropy...

   Smazat
  10. A s tebou rudej kripliku pěkně na parníček a do kotle - hnátama napřed. A ten oslizlej mozol co vám raší mezi rachitickými ramínky pěkně oblejvat studenou vodou, abyste neomdleli bolestí předčasně a užili si to dokud za ním nezaklapne ocelovej dekl - užít si (pr)assadovksé mučeníčko!:))))

   Smazat
  11. 10:34
   prAssad byl tvůj strejda,který tě v mládí zneužíval a na kterého tak rád vzpomínáš viď, Q54☺☺☺

   Smazat
  12. Ještě vás nenapadlo,
   proč si tohle může Erdogan dovolovat, aniž ho někdo z vedení agresivního NATO pokárá ?!

   Je to jednoduché,
   on má totiž na rozdíl od takových přizdisráčů,
   jako je Bundeswehr a také trosky české armády,
   svou armádu natolik silnou,
   že si na něj nikdo netroufne.
   A co je také důležité:
   V Turecku je základní vojenská služba povinná,
   z branců pak vyrůstají CHLAPI a nikoliv
   mamánkové, jako ve státech bývalé Varšavské smlouvy, kde byla na popud zločinců z USA zrušena.

   Smazat
  13. Jenže Q54 je tvůj vypouštěč, rudej prde!:) - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 2. Od Turecka a Erdogana se dočkáme ještě mnohých překvapení.
  Jednou tak a podruhé jinak . Ještě bych nevynášel předčasné závěry.Bredy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Erdogan taky zvolil Putina. Nezavislost suverenitu a svobodu s tim.
   Tak jako treba feminismus a ten slizkej sexismus ani kurdove namaji zadny pevny program , ktery by uskutecnovali a mam dojem ,ze se pridavaji bez rozmyslu k tem co jim naslibuji hodne , kdyz budou za ne terorizovat okolni narody a zabijet ve jmenu jejich nezavislosti...

   Smazat
 3. Afrin vydaju, a velmi radi..

  OdpovědětSmazat
 4. 21:02
  Naozaj, ty kokot drevený plechom pobitý?

  OdpovědětSmazat
 5. Anexia Sýrskeho územia Tureckom, asy majú v Turecku malo Kurdov,tak potrebujú si zvýšiť obyvateľstvo sa hlásiace ku Kurdskej národnosti.

  Mne nejde iba jedno územie pod Kurdskou YPG ktorá odrazila IZIZ, sa stalo obeťou Turecka, lebo majú asi v Turecku malo Kurdou, a považujú ich asi za Arménov.
  Asi v Ankare hlásia heslo: "čo Kurd to terorista".

  OdpovědětSmazat
 6. Jo to je tak, když hlupáci Kurdové uvěřili ami hajzlům. No ale až Turci vypráskají Kurdy tak Syřané vypráskají Turky s pomocí Rusů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Erdogan bude zkoušet co si může dovolit, jenže moc toho není a tak si sbalí svých pár fíků, nebo co to tam má a rychle vysmahne do Turecka do předem připravených pozicí. Protože jinak něco zažije a to by si za rámeček určitě nedal jakožto veliký a silný a neporazitelný vůdce.

   Smazat
 7. Pro usa to bude povzbuzeni zustat v Syrii,kdyz tam zustane dalsi clen NATO ! Zrejme to bylo takhle vymysleno.

  OdpovědětSmazat
 8. Jeden větší hajzl než druhý celé fašistické nato.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Loudile, můžete citovat, kdy Turci prohlásili, že z Afrinu neodejdou? Já sedím denně 4 hodiny u turecké televize a nic takového jsem neslyšel, naopak na začátku akce Afrin jsem v turecké televizi několikrát slyšel od tureckého předsedu vlády,že Turci prohlásili, že nemají zájem ani o píd´cizí země, takže co tu píšete,to mi připadá odlišné od toho, co slyším z turecké televize. Ještě znovu bych připomněl, že do této akce v Afrinu poslaly Turky USA, když prohlásili, že vybudují na turecké hranici armádu 30 tis. kurdských ozbrojenců. Turecko žije po mnoho desetiletí ze strachu z kurdských teroristických útoků, myslím, že jsem něco zaslechl v Turecku, že válka proti kurdským teroristům na území Turecka už stále život 30 tis. Turků, stále v Turecku máte strach vlézt do obchodního domu, aby tam nebouchla puma nastražená Kurdy, kdo dodává zbraně kurdským teroristům? USA a Německo. To jen tak pro upřesnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas s Vašim názorem. Kurdové na území Sýrie, které ovládají, odmítli vpustit regulérní syrskou armádu. Byli vyzbrojováni Američany a tím začali představovat hrozbu pro Turky. Američané od Kurdů dávají ruce pryč, syrská vláda s Ruskem neprotestují a ve své podstatě dali volnou ruku Turkům k udělání pořádku v této syrské enklávě. Ve své podstatě zde za regulérní syrskou armádu a Rusy dělají pořádek Turci. V případě záruky ze strany Sýrie, že si na tomto území udělá se syrskými Kurdy pořádek (odzbrojí je), bude území předáno regulérní syrské armádě. A Kurdové? Asad již souhlasí s jednáním o určitém stupni kurdské autonomie na tomto území. Tak uvidíme, kritériem pravdy bývá praxe.

   Smazat
  2. ano, tak to je, Turci si nechtějí Afrin připojit k Turecku, sami doma mají 13 mil. Kurdů a neví si s ni rady, proč by chtěli další? To je totální nesmysl, to pan Loudil skočil na špek současné české propagandě.

   Smazat
  3. Tak snad jim v tom zabrání ten slavnej F73!- https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 10. Možná se Turecko zaleklo zájmu USA vytvořit na Syrském území samostatný státní útvar patřící Kurdům. Pokud by k tomu došlo, pravděpodobně by to byl silný podnět pro Kurdy v Turecku, připojit se k jejich nově vzniklému státu a ochudit tak Turecko o část území. Proto Turci zkusili území zabrat a překazit tak plány svého kolegy z obranného paktu NATO. Otázkou je, zda pošleme vojáky do Afrinu bojovat za zájmy Turecké či za zájmy USA. To bude asi brzy dilema řešené analytiky na ČT.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kurdský Afrin či jakékoliv jiné území v Iráku, Sýrii i jinde si Turecko může zcela svobodně anektovat. Bez sankcí té "spravedlivé" EU nebo SSA. Ruský Krym zachránit před genocidou a válkou však RF nesmí. To je dle "spravedlivé" EU a SSA a kupříkladu u nás Totalitního bloku a Antiperle (Antipirátů), hrubé porušení mezinárodního práva. Kocourkov je teď v celém světě! Karel z Plzně

   Smazat
  2. Znovu říkám, to je nesmysl, proč by Turecko připojovalo další kurdská území k Turecku, když mají doma 13 mil. Kurdů a neví si s nimi rady. Lidi, neblázněte, troško zdravého rozumu.

   Smazat
  3. Trochu úcty k českému jazyku by neškodilo. DOBÍJÍ se zbraň nebo někdo až do mrtva. Města a oblasti se DOBÝVAJÍ.

   Smazat
 11. Katarský expremiér řekl dost srozumitelně, když ho Saudi a Američani naštvali, že Američani dotlačili Katar a Saudy, aby zorganizovali občanskou válku v Syrii.
  A tak se Asad musel stát (jako před ním Husajn a Kadáfí) krvavým diktátorem. Vtipné je, že tomu všichni věří, ačkoliv všichni vědí, že novináři lžou.

  Každý stát, má-li tu možnost a potřebu, využívá svoji sílu ve svůj prospěch na úkor jiných. Ale liší se to přece jen mírou bezohlednosti.

  Turecko má strach, že se rozpadne. Kurdové jsou dosti bojovní, je jich dohromady hodně a chtějí vlastní stát, jenže nejsou jednotní.
  Irák a Syrie jsou oslabené, Kurdové tím získávají na síle, dostalo se jim dočasně i americké podpory, takže Turecko vlastně bojuje o přežití. Podobně jako Syrie. Je to velmi bezohledná hra.

  Jsme zvyklí nahlížet mezinárodní dění z hlediska států a vlád. Ale věci nejsou takové, jak se zdají být.
  Síly, které uvádějí jednotlivé státy do situací, jsou nadnárodní.
  To jsou skuteční, nadnárodná hráči, ale nelze na ně ukázat prstem.
  Státy se svými vládami jsou jen figurkami ve hře. Vlády nehájí vždy zájmy své země, často pracují pro cizí zájmy a často své země cizím zájmům i obětují.

  Z tohoto hlediska nazíráno je i USA pouhá oběť, byť ji shledáváme jako viníka mnohých zel ve světě.

  Nepřátelský voják, i když po nás střílí třeba i rád, je také jenom oběť, kterou někdo přinutil bojovat a zblbnul. Nemůžeme ho však proto litovat, a musíme se ho snažit zabít, aby nezabil on nás.

  Bohužel to funguje tak, že spojenci jsou stejnými nepřáteli, jako nepřátelé, jenže se to ještě neprojevilo. To je to bratrství mezi národy.

  Naši politikové a novináři se nemýlí, když si myslíme, že se mýlí. Oni mají za sebou různé stáže, kde byli naprogramováni, aby dělali a říkali, co je komusi užitečné.
  Oni už v průběhu své přípravy na pozdější kariéru prošli sítem, byli vybráni a zpracováváni k určitému obrazu. A ti nepoddajní byli vyřazeni z dalšího postupu. Oni nejsou hloupí, ale navedení a dobře vybraní.

  Proto nejsou nikde osobnosti, ale jen papoušci, přisluhovači a patolízalové. Pokud pronikne nahoru silná a poctivá osobnost, narazí obvykle na takové ústrky, intriky a dehonestace, že se zlomí, nebo odpadne.

  Pravda, svoboda, spravedlnost, volnost, rovnost, bratrství, to jsou hesla velmi svůdná a zavádějící až do svého naprostého opaku.
  Skvěle to vyjadřuje ruský vtip:
  Dotaz na rádio Jerevan: Bude válka, nebo nebude?
  Odpověď rádia Jerevan: Válka nebude. Ale bude takový boj za mír, že nezůstane kámen na kameni.

  A co se týče politických stran, ony nehájí zájmy svých voličů. Dostávají peníze od kmotrů. A kmotři mohou být a tedy jsou: místní nebo zahraniční nebo nadnárodní, ono se to kombinuje. Tito kmotři nemají své lidi jen v jedné straně, ale snaží se je mít ve všech. Proto je to po volbách stejné.
  Pokud mají kmotři rozdílné zájmy, musejí občas některé politiky nahradit, vznikají vládní krize, demonstrace, v nejhorším případě i atentáty.

  Pravdou je, že tuto špínu způsobuje trojjediné božstvo: chamtivost, peníze a boháči.
  Nemůže být demokracie tam, kde jsou majetkové rozdíly.
  A pokud někdo namítne, že demokracie v socialismu nebyla, odpověď zní, že nemohla být, už jenom proto ne, že majetkové rozdíly byly přes hranice. Musela být taková omezení, aby nás kapitalisté nesežrali, jak se po "revoluci" stalo. Nic nám nepatří a jsme zadlužení až do morku kosti.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PB- velmi dobrý příspěvek do diskuze- děkuji za něj.

   Smazat
 12. Oficiálně už Turecko tento výrok zmírnilo. přesto je jasné, že bude 100% podporovat syrskou FSA k trvalému obsazení tohoto území. Syrská vláda jen stěží vybuduje natolik silnou armádu, aby dokázala si toto území v krátké době vrátit. Záhadou je i stanovisko Ruska, které sice mluví o suverenitě Sýrii a jejích hranicích, ale realita mluví trochu jinak.

  OdpovědětSmazat
 13. Myslíte, že je to taktika Turecka? Já si myslím, že je to taktika USA, které nabízejí sousedům Sýrie, aby si každý ukousl z ni porci - no a co zbude? Evropě islámistické legie!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však USAci také dodnes nevrátili Srbsku Kosovo které okupovali a anektovali vazalové USA, Albánci... jako samostatný stát kolem největší základny USA v Evropě, Kosovo, kde jsou porušována základní lidská práva Srbů.

   Smazat
 14. Kuci cesti , Turci chteji vytvorit 90 km naraznikovou zonu na Syrskem uzemi,proti najezdum Kurdu.A to je cele.
  At si udelaj zonu na svem uzemi, ne na cizim.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.