Reklama

středa 28. března 2018

Co se stalo s tím Západem, kde jsem se kdysi narodil?!

The Saker 28.3.2018 TheSaker, překlad Zvědavec
Upřímně řečeno, jsem ohromen, v úžasu a dokonce i v rozpacích. Narodil jsem se ve Švýcarsku, prožil tam většinu svého života, navštívil jsem většinu evropských zemí a v USA jsem žil 20 let. Přesto jsem si ani v těch nejdivočejších nočních můrách nedokázal představit, že Západ poklesne tak hluboko, jak je tomu dnes. Jistě, víme něco o operacích pod falešnou vlajkou, o korupci, o koloniálních válkách, o prolhaném NATO, o ostudné podřízenosti lidí z východní Evropy atd. Mnohokrát jsem o tom psal. Vzpomínám Helmuta Schmidta, Maggie Thatcherovou, Reagana, Mitterranda i Chiraca se všemi jejich, mírně řečeno, nedokonalostmi! A pamatuji si, co znamenal Canard Enchaîné, nebo dokonce i BBC. Během studené války Západ sotva mohl vystupovat jako rytíř zářící v bílém brnění, nicméně vláda zákona tehdy ještě měla váhu, obdobně jako do určité míry i kritické myšlení.

Nyní je mi ale ze Západu neobyčejně trapně. A cítím velký, velký strach.

To, co vidím dnes, je poddajné stádo vedené skutečnými psychopaty (v klinickém smyslu slova).

A to ještě není to nejhorší.

Nejhorší je ohlušující ticho, to, jak se všichni dívají jinam, jak předstírají, že „to není jejich věc“ nebo, co je vůbec nejhorší, že ve skutečnosti berou tuto groteskní podívanou vážně. Co to sakra s vámi lidi je? Už jste všichni jako zombie?! PROBUĎTE SE!!!!

Dovolte mi nyní, abych při zvážení každého slova vyslovil jednu prostou pravdu.

Od doby vzpoury neoconů proti Trumpovi Západ nyní přesně kráčí směrem jako nacistické Německo v zhruba polovině třicátých let.

Jistě, ideologie je jiná, vyhlédnutý obětní beránek také. Ale způsob myšlení je *přesně* stejný.

Stejné příčiny mají stejné důsledky. Tentokrát však na obou stranách existují zbraně, které v případě nasazení přivodí zkázu, kdy by drážďanský holocaust připomínal jen menší jiskru.

Před očima máme dojemnou přehlídku „západní solidarity“ nikoli s Velkou Británií či s britským lidem, ale s londýnskou City. Není to dojemné?!

Dovolte mi, abych vám položil jednu otázku: co bylo hlavním rysem britské politiky vůči Evropě, řekněme například od středověku?

Pravda je taková, vždy se jednalo o zažehnutí válek v Evropě.

A myslíte si, že tentokrát je to jiné?

Myslíte si, že poučka „nejlepší prediktor budoucího chování je minulé chování“ se na Spojené království nevztahuje?!

Dovolte mi, abych vám také připomenul, že když Napoleon a Hitler napadli Rusko, procházela tato země hlubokými krizemi a objektivně byla slabá (můžete si to ověřit!). V obou případech byla tehdy ruská společnost hluboce zmítána vnitřními protiklady a čas k útoku na ní byl zvolen prakticky ideálně.

Dnes je tomu jinak.

Takže položím tuto jednoduchou otázku: Opravdu chcete jít do války proti vnitřně sjednocenému jadernému Rusku?

Myslíte si, že jde o nadsázku?

Přemýšlejte znovu.

Pravdou je, že dnešní situace je daleko horší než kubánská raketová krize. Za prvé, během kubánské raketové krize byli na obou stranách racionálně myslící lidé. Dnes v USA neexistuje NA ROZHODUJÍCÍCH MÍSTECH ANI JEDNA JEDINÁ RACIONÁLNÍ OSOBA. Ani jedna! Za druhé, během kubánské raketové krize byly všechny zraky soustředěny na tuto krizi, celá planeta měla pocit, že stojíme na okraji propasti.

Dnes se ale zdá, že si nikdo není vědom toho, že směřujeme k válce, možná termonukleární válce, kde se ztráty budou počítat ve stovkách milionů.

A to vše kvůli čemu?

Protože se lidé na Západě smířili s tím nebo dokonce ani nevědí, že jsou ovládáni sprostým gangem ignorantů a arogantních psychopatů.

Stávající situace přinejmenším ukazuje, že

Zastupitelská demokracie nefunguje.

Že respektování práva se vztahuje pouze na slabé a chudé.

Že západní hodnoty byly nyní redukovány na smutný vtip.

Že kapitalismus pro své přežití potřebuje válku a ovládání světa.

Že se anglosionistická říše hroutí a že jedinou otevřenou otázkou zůstává jak a za jakou cenu.

Právě teď, když hromadně vyhánějí ruské diplomaty, se cítí velice silní a mužní. Polští a ukrajinští politici prožívají skutečně historický vzestup odvahy a sebevědomí! (když se přitom schovávají za palebnou sílu Anglie)

Pravdou je, že se jedná jen o špičku mnohem většího ledovce. Faktem je, že klíčové konzultace na úrovni expertů, které jsou tak zásadní ve vztazích mezi jadernými mocnostmi, byly prakticky již před časem pozastaveny. Zbyla jen horká linka. Ta se používá, když se dvě strany chystají do války. Již řadu měsíců se Rusko a NATO připravují na válku v Evropě. A Rusko je připraveno. NATO určitě není! Má početní převahu a myslí si, že je silné. Pravdou je, že ti drobní členové NATO ani nemají ponětí o tom, co je čeká, když Rusové vstoupí do války, že pidistáty NATO ani neporozumí tomu, co nad nimi přežene. Opravdová akce se bude velmi rychle odehrávat jen mezi USA a Ruskem. Každý konflikt okamžitě přeroste v jaderný. A poprvé za celou svou historii budou USA velmi, velmi tvrdě zasaženy na jejich vlastním území, nejen tedy v Evropě, na Středním východě nebo v Asii.

Narodil jsem se v rodině ruského vojáka a celý svůj život jsem studoval ruské a sovětské vojenské záležitosti. Mohu vám jednoznačně slíbit a prosím, nepochybujte o tom ani na vteřinu: Rusko se nepoddá a pokud bude zahnáno do rohu, vymaže celou vaši civilizaci. Rusové opravdu nechtějí válku, bojí se jí (tak jako se jí třeba bát!) a budou dělat všechno, aby se jí vyhnuli. Pokud však na ně zaútočíte, můžete očekávat absolutně zničující reakci. Pokud nevěříte mně, věřte Putinovi, který to sám jasně řekl a kterého v tomto ohledu podporuje přibližně 95% populace. Od nájezdnických výprav z Východu k nacistické invazi do Sovětského svazu se už Rusové poučili a nespolknout další útok, ten ze Západu, zvláště pokud bude podpořen jadernou palebnou silou. Znovu, prosím, velmi, velmi pozorně zvažte Putinova slova:
„pokud by neexistovalo Rusko, nemusel by svět vůbec existovat“.

A to všechno kvůli čemu? USA a Rusko nemají ŽÁDNÉ objektivní důvody, proč by nespolupracovaly (Rusové jsou naprosto zmateni faktem, že vůdcové USA nevědí, jak se zdá, o tomto prostému faktu zcela nic). Jistě, londýnská City má spoustu důvodů pro to, aby Rusko zmizlo a bylo zticha. Gavin Williamson, nasládlý hoch pověřen „obranou“ Spojeného království, se přece elegantně vyjádřil, že Rusko by mělo „padat a sklapnout pusu“. Vskutku hezké. Dovolte mi dodat, že nic takového se nestane! Britannia se změní na hromadu radioaktivního popela dávno před tím, než Rusko padne a odmlčí se. Taková je prostě realita.

Je mi jen záhadou, zda američtí politici skutečně chtějí ztratit svou zemi kvůli malé klice arogantních a pompézních britských oslů, kteří si myslí, že ještě představují impérium? Podívejte se na Borise Johnsona, Theresu Mayovou nebo Gavina Williamsona. Opravdu jste připraveni zemřít na obranu zájmů těchto degenerátů?!

Nechápu to a nikdo v Rusku také ne.

Jo, řekne si někdo, vždyť jen vyhodili pár diplomatů. A Rusové udělají totéž. No a co? O tohle právě jde!

NEHLEĎ NA TO, KDE JSME, ALE KAM SMĚŘUJEME!

Můžete v hlavním městě shromáždit 200 000 lidí, kteří budou demonstrovat proti držení zbraní, ale proč NIKDO NEPROSTEUJE PROTI JADERNÉ VÁLCE?!

Co je to s vámi, lidi?!

Co se stalo s tím Západem, kde jsem se v roce 1963 narodil?

Můj Bože, tohle už je opravdu konec všeho?

Skutečně jenom já sám vidím, jak se tento zrezivělý vlak pomalu řítí do propasti?

Právě teď se mi zdá, že nás není mnoho.

PS: Ano, vím, že pravidla blogosféry nedovolují používat věty sestavené jen z velkých písmen, protože se to považuje za výkřik. Ale právě teď CHCI KŘIČET! Z tohoto důvodu a jen při této příležitosti neváhejte použít velká písmena, pokud máte chuť. Svět by právě teď měl opravdu zaslechnout silný výkřik, byť třeba jen virtuální.


What happened to the West I was born in?! vyšel 26. března 2018 na thesaker.is. Překlad v ceně 455 Kč Zvědavec.

67 komentářů :

 1. Mám přesně tytéž pocity a nevidím jak zdegenerované zvrhlé parazity zastavit. Jen se lišíme v tom, že já jsem se narodil 1944 a že těch degenerátů je víc jak 40%.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velká Británie sdělila, že došlo k útoku nervově paralytickými bojovými látkami, tedy nikdo nemá šanci přežít. Policista z místa činu je už doma a dva Rusové, na které byl údajně spáchán útok, ještě nadále jsou na živu a s největší pravděpodobnosti, jsou v docela dobrém zdravotním stavu, protože, kdyby tomu tak nebylo, představitelé Velké Británie, by už dávno jejich "strašný zdravotní stav" použila k ještě většímu rozdmýchání hysterie proti Rusku. Jenže ti dva jsou v dobrém zdravotní stavu a použít jejich dobrý zdravotní stav k hysterii proti Rusku není možné, protože by celá věc se lží o útoku, vyšla naprázdno a byla by velkou blamáži. Ona to velká blamáž je už nyní, protože se vyhlašuje, zatím jen diplomatická válka, proti Rusku na základě vymyšlených faktů. Nyní je vše ve fázi, jak ze strany Velké Británie, vše dovézt do ještě větších protiruských sankcí, dokud se neukáže, že vše byl jenom propagandistický útok a k útoku ze strany Ruska vůbec nedošlo. Všechno toto je normálním lidem jasné, ale politici, kteří dělají karieru, nemají odvahu předstoupit před lidi a říct jim, je to vymyšlené a s Velkou Británii nebudeme dělat před obyčejnými lidmi, dělat šašky. Ale realita je horší. Bez důkazů jsou udělaná opatření na hranici vyhlášení války. Kdo se postaví proti, je označen že Ruského agenta. Je to všechno zkouška, do jaké míra jsou státy NATO připraveny, až jim vyhlásí rozkaz, i bez příčiny zaútočit na Rusko, tak všichni bez námitek sklapnou paty a půjdou zaútočit. Je pravdou že Američani budou bojovat s Ruskem do posledního Evropana. Ámen !

   Vymazat
  2. Jen skoncil socialismus a ejhle, co nam pripravuje kapitalismus: KONEC SVETA! Coz nikomu nevadi a nikdo, mimo komunisticke strany, sociaslismus nechce. Myslite si, ze tohle by hrozilo, kdyby v r. 1990 padl kapitalismus? NIKDY. Mohli jsme si krasne zit, ale LIDI TO NECHTELI, CHTELI KAPITALISMUS! A neni vylouceno, ze si ho jeste rok uzijem - A DOST! Bude to, co drtiva vetsina chce a ve volbach PRAVICE dokazuje: KONEC SVETA! Pak teprve kapitalismus se nasyti! Pravdepodobne na nekolik milionu let, aspon na Zemekouli.

   Vymazat
  3. Také se přidám k rozpravě. Západ a jeho kapitalismus je v koncích, nerostná bohatství jsou téměř vyčerpána a tak si dovolím hypotézu, že Amerika, Anglie a další sionisté, zednáři, a další lidské zrůdy potřebují uchvátit Rusko, aby mohli dolovat sibiřské a jiné ruské přírodní zdroje. Podstatou válek je vniknutí na cizí území, podrobení lidí a uchvácení bohatství.Toto platí už snad 2000 let, scénář je stále stejný, jen zbraně jsou daleko rafinovanější, nebezpečnější a případný konflikt bude znamenat miliony a miliony mrtvých. A lidí se stále tváří, že se jich to netýká, nevěří ničemu a prostě se nezajímají. Tito a jim podobní budou brzy zbaveni růžových brýlí, ale s nimi, bohužel, se povezeme i my, kteří používáme selský rozum a vidíme obrovské nebezpečí pro veškeré lidstvo....myslím, že přijde apokalypsa. Lidé cinkali klíči a jásali z vidiny, že padl socialismus, ve kterém bychom mohli žít navěky a vrhli se lačni do všeho, co přinášel tzv.kapitalismus, který je už dávno zastaralý, o demokracii prakticky neví vůbec nic.Tento systém nám přinese brzy zkázu, v otrokářském systému už jsme jednou nohou, ale to lidé nevidí....bože můj, kdy se probudí???

   Vymazat
 2. Pokud chci psát jen slušně, pak nemohu napsat, kde ten západ Evropy se dnes nalézá. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:43 Západ Evropy? Vždyť tom vodsaď si,né Kadle.Jinak abys věděl jak se věci maji přijď 5.5.v16:00 k pomniku Diky,Ameriko!Slavnosti svobody jsou od 3.5. do 6.5.2018.tj.od čtvrtka do neděle.Přijď,abys viděl a slyšel co si normálni lidi myslej.Vona propaganda co zde některým jedincům zatemńuje mozek je fakt svinstvo.

   Vymazat
 3. Existuje množstvo odbornej aj laickej literatúry o psychopatii a sociopatii, množstvo populárnych videí, rozborov... Je mi záhadou, prečo na politické posty sa nerobia psychotesty. Keď držitelia zbraní spomedzi civilného obyvateľstva MUSIA robiť psychotesty, je mi záhadou, prečo politici a profesionálni vojaci nemusia takéto testy absolvovať.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. někde jsem četl krásnej návod pro laiky jak rozpoznat psychopata :podle toho návodu to jsou téměř všichni politici
   zkus to najít
   Vaska

   Vymazat
  2. Tak se nedivme, že jsou v politice psychopati, když jsou všude ve vedoucích funkcích podniků a taktéž jejich majitelé. To my jsme jim to umožnili, ano prostě kapitalismus je takový. Vládnou nám psychopati na všech úrovních a za odměnu nám dali mobily. Jsme stejní debilové jako oni.

   Vymazat
  3. Malá technická poznámka pro Vláda (0:44). Žádné psychotesty držitelé zbraní dělat nemusejí a nikdy nemuseli. Alespoň ne v České republice. Jedná se o všeobecně rozšířený mýtus.

   Vymazat
 4. V dnešní době může k západu vzhlížet už jedině imbecil!

  OdpovědětVymazat
 5. Naší povinností je hájit Rusko nejen kvůli samotným Rusům, ale především jako jedinou a poslední záštitu před uměle zrychlovanou globalizací.
  Nemůžeme si dělat ani o ruském imperialismu iluze, ale to dnes není podstatné téma. Dnes není jiné stejně důležité volby, než pomáhat vyjasňovat v informačním prostoru skutečné záměry mocenské hydry pod řízením jednoho promile. To oni jsou ochotni zlikvidovat živobytí všech ostatních, aby to svoje mohli ještě vylepšit.

  OdpovědětVymazat
 6. "během kubánské raketové krize byli na obou stranách racionálně myslící lidé"
  S tím bych maličko polemizoval, vzhledem k tomu, že byl Kennedy uživatel kokainu.

  OdpovědětVymazat
 7. "během kubánské raketové krize byli na obou stranách racionálně myslící lidé"
  S tím bych maličko polemizoval, vzhledem k tomu, že byl Kennedy uživatel kokainu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no jo ale občas měl světlý okýnko

   Vymazat
 8. Vyjadřování a kroky politiků, obzvláště v zahraničních věcech nekoresponduje s přáním drtivé většiny obyčejných lidí, které nezajímá systém dotací v zemědělství, objem obchodu a podobné věci.Takto při vhazování lístku do uren neuvažují.A média dávají prostor jen těm, kteří zpívají písničku chlebodárců.A tady vidím to své přesvědčení- až bude obyčejný člověk tak zahnaný do kouta, tak svou vůli, nebo čin provedou.Dříve ne- nečekejte, že lidé vyjdou do ulic(kterých mimochodem) demonstrovat natož defenestrovat.NAdnárodní kapitál nás má řádně ve spárech- televize, rádia, neziskovky, jednotliví politici, klíčové firmy a klíčové zdroje. Ten, kdo by chtěl navrátit to vše lidu(nikoliv církvi) by musel toto vše vzít zpět násilím, a používat slovo znárodnění- a jsme u toho proč se tak bojuje proti komunistické ideologii

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:52: To je právě to. Kapitalisté ve školách udělali z mladé generace debily. Jejich uvážování funguje na základě myšlenkové zkratky: komunismus a jiné s ním spojené věci - to je i znárodnění, obávám se, že to je i státní průmyslový podnik, státní zdravotnictví - to je černý nebezpečný býk - daleko od něj. To že by ti mladí věděli co to je nadhodnota - to už vůbec ne. Co říkají neščastěji - komunismus rovná se fašismus. Ani přitom nevědí, že to poslední tvrzení je z emerické dílny a má sloužit k snadnějšímu porcování ruského mědvěda - viz kniha Naročnickaja: Rusko a jeho místo ve světě - velmi poučná kniha, pro trolly spěchám říci - autorka není komunistka.

   Vymazat
 9. Havlismus-sorošismus bude muset být vyhlazen stejně jako německý nacismus.
  Otázkou je, jakou cenu si to vyžádá.

  OdpovědětVymazat
 10. Já už bilancuju život, Nejkrásnější léta života jsem prožil v 60., 70., i zčásti v 80tých letech minulého století, kdy vše mělo svůj řád a události vyplývaly jedna z druhé. Život byl předvídatelný a spokojený. Pak náhle přišel zlom a od té doby se všechno děje zcela ku prospěchu určité skupiny manipulovatelných lidí lidí, kteří za jidášův groš udělají cokoliv. Vpředu jde pištec a za ním ochotně cupitají krysy do záhuby. Jenže problém je v tom, že ta záhuba se nevyhne těm, co krysaře nenásledují...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:54
   Přesně vyjádřeno,máte palec nahoru kolego.

   Vymazat
  2. U mně to bylo taky tak,i to tak cítím- byť o 10 let posunuto, ale ono to byly doby dětství a dospívání, a pokud to v rodině fungovalo dobře, myslím, že na dětská léta vzpomínáme v dobrém všichni

   Vymazat
  3. Souhlasím s Vámi.
   Bohužel je to pryč.
   Rok 1989 je příčinou devastace společnosti a totální devastace státu.
   Naši předci se musí v hrobě obracet.
   To by si měli uvědomovat Ti kteří si to na náměstích v roce 89 vyzvonili.

   Vymazat
  4. Napsal jste to hezky.Jsem ročník 1948.
   Co já se nahádal se svým tátou.Mladí kluci ,pokukovali jsme po Americe.Vše tam pro nás bylo nádherné,úžasné,nepřekonatelné..A táta říkal /nebyl v KSČ /.."není u nás všechno v pořádku,není v Rusku všechno v pořádku,ale žije se tu a bude se žít klidně,spokojeně a hlavně bez války,ale nesmí sem nikdy přijít Američan".....nevěřil jsem mu.Pochopil jsem až po létech.Táta zemřel v roce 1985.

   Vymazat
  5. 12:31: Váš otec měl pravdu. Rozdíl oproti dřívějším dobám: dnes se nežije klidně a spokojeně a toto platí nikoliv pouze o televizní obrazovce, která ličí velmi nespokojený život a líčí ji zcela po svém: televize říká polopravdy nebo přímo lže. Bohužel totéž dělají politici. Skripal např. - žádný důkaz, moudří statnici - již i v té EU 13 států nesouhlasí se stanoviskem EU, přesto Babiš odvolává ruské diplomaty. Babiš to je opět emerický řiťolez a nic dobrého nás s ním nečeká. Jsou zde Emeričané - všude, jen se zajděte podívat třeba do knihovny na nové knižní tituly s mý pevně vězíme v americké.... prdeli a s majitelem této části těla kráčíme vstříct nikoliv světlým zítřkům. Zajimavé, že Váš otec to věděl, to je totéž, co můj děda před více než 50 let, říkal žlutá rasa - Čiňane - dobude svět. Jeví se, že proroctví mého dědy se začíná naplňovat. Zde jinak poznámka k zamyšlení - zváště určeno trollům: jak se dokáže změnit svět za 50 let.

   Vymazat
  6. Jsem na tom obdobně. V 90tém k nám přijeli přátelé z Itálie se kterými jsme se předtím vídali v Maďarsku, Bulharsku i u nás. Nikdy to nebyli komouši ani my. Byli udiveni z našeho nadšení, pamatuji si na jejich slova. "Vy netušíte co je žít pod Amerikou, brzy to poznáte a budete litovat". Tenkrát jsem je v duhu obviňoval, že smýšlí jako komunisté, ovšem za pár let jim dal za pravdu.

   Vymazat
  7. 18:05
   To stejný říkal strejda,kterej po 68 zdrhnul do NSR...věděl svý a měl PRAVDU!!!!

   Vymazat
  8. 9.45 - přesně jste to vystihl a pojmenoval! Klobouk dolů - smekám! Kéž by to ale primitivové, kterých je v této společnosti stále dost pochopili. Většina z nich totiž stále nechápe, co je na světě to opravdové ZLO !

   Vymazat
  9. Samý rudocancy užgrynaných čechomužokůůůů ... ach kurvy rudé, co po vás tu zbude? Země zničené a národy chudééééé ....

   Vymazat
 11. Co by západ ovládly fašistické korporace a bezdětní politici. Západní společnost propadla konzumu a teď jsou zoufalí že si budou muset utáhnout opasek což Češi dělají už 28 let. Pokud zaútočí tak končí Rusko má lepší zbraně a možná mají obranu proti těm starým co mají usa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane novější nebo starší jadernou válku nepřežije nikdo

   Vymazat
 12. Západ je v krizi, to je jistá věc. Jeho moc závisí už jenom na vyhrožování a hrubé síle. Z ideologického potenciálu zbyly smradlavý chcanky v podobě keců o svobodě, demokracii a lidských právech. Do toho rozvrat společnosti v podobě multikulti, LGB, gendrhovadin a všech možných společenských deviací.
  Je vlastně pochopitelné, že z tohoto pekla vidí někteří psychopati jako východisko válku s Ruskem. Je to takový maskulinní reflex zoufalého západního muže, doma to je v prdeli, ukážu svaly na někom zvenčí.

  OdpovědětVymazat
 13. Se západem se nestalo vůbec nic ,západ se chová stále stejně ,tj.jak jste taktně naznačil ve vztahu anglie k Evropě ,pouze už vysál vše co se ze světa ještě vysát dalo .Za studené války žil na úkor zemí třetího světa ,po roce 1989 na účet zemí východní Evropy ale i tam už je vše rozkradeno a poslední větší množství surovin a majetku už je pouze v Rusku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 10:35 - souhlas, komentář nemá chybu!

   Vymazat
  2. B I N G O
   a ted teprve ukazují svoji pravou tvář. Když bylo co krást plácali nás po zádech jací jsme přátelé a za zády nás vykrádali.

   Vymazat
 14. Pozrime si NATO, Prezident De Guole sa napríklad odmietal zučasťňovať samitov NATO, asi vedel kde je pes zakopaný.

  Môžme sa vrátiť do obdobia II. svetovej, kde ako náhle sa Červena armáda objavila na hraniciach spojencov OSY hneď prešla na stranu Sovietov!!!
  Veď Slovenskej Armáde na východnom fronte zbehli rovno celé divízie!! Ktoré hneď vstúpili do 1-ČS ZBORU.
  Neviem dnes, ako 18 roční branci vyslaní niekde na Donbas, budú logicky uvažovať o svojom pôsobení v oblastiach východného frontu, z odvedencami, ktorí slúžili v ČSĽA a ktorí boli inač vychovaní, ako dnešné 15 ročné deti. Potom na východnom fronte bude humor, vojaci nad 30 rokov zbehnú na stranu Ruska, ako v 1 svetovej a aj v 2 svetovej, len 18 roční konzumenti konzumu, bez logického a kritického uvažovania budú slepo plniť cudzie záujmy, lebo Brusel a Washington to tak chce.

  Preto ak si pozorne pozriete súčastnú politiku, tak osoby narodené do roku 1989 rovno odpísali!!! Ale politici počitajú iba z generáciou narodenou po 1991.

  Jak budú padať atomovky na hlavné mestá pidištátikov v NATO, tak potom budú v NATO nariekať, že ich spojenci nechali bez ochrany. V Litve v Lotišsku po vstupe tíchto krajín do vojny po boku NATO a západu hrozí tychto pobaltských štátoch občianska vojna!! Kde utláčaná menšina pozbavená svojých práv vezme zbrane do svojích rúk a pokusi sa získať svoje práva.

  A to je aj obava západu že v krajnách v NATO vyše 70-80% obyvateľstva sympatizuje z Ruskom, no a potom povolajte do zbrane sympatizantov Ruska, buď budú mať Národne povstanie doma, alebo im zbehne 60% vojakov nasadených na východnom fronte.


  OdpovědětVymazat
 15. :))
  Se západem nestalo se nic nového převratného
  milý Švýcare
  Napoleon i Hitler
  byli produktem politiky katolického Vatikánu.
  Dneska se lídři západních světových mocností
  zase setkávají s papežem
  nikoli z důvodů hovorů o Bohu.
  Jen si se probudil Švýcare
  ze studené války kde ti bylo teplo a pohodlí
  do války měkké
  kde se o svůj luxus bojíš.*

  OdpovědětVymazat
 16. Bez Ruska Svět nebude. Ale také bez USA. Ba ani bez Číny. Ten kdo si myslí, že lze ze Světa zprovodit jeden z těch států, myslí špatně. Takže jinak: Je, nebo není možná obecně Světu prospěšná spolupráce mezi uvedenými státy? Nebo je možný isolacionismus jednoho z nich z vlastní vůle? Je možná izolace některého z uvedených států z rozhodnutí nějaké světového politického orgánu? Mám pochybnosti v těchto otázkách!

  OdpovědětVymazat
 17. Jsem docela pyšný na to, že tady, na Nové Republice, můžu besedovat stolika chytrými a slušnými lidmi...Díky!

  OdpovědětVymazat
 18. Je třeba všemožně udržovat Ameriku při životě. Je jich sice pouze 5% celosvětové populace, ale spotřebovávají 50% světových zdrojů. Mají větší nároky, mají větší žaludky. Bez neustálých válek jim nikdo nic dobrovolně nedá. A na to já nemám žaludek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babičok dá rád a dobrovolně, jinak nám tu také postaví svoji vojenskou základnu na naše náklady.

   Vymazat
 19. Článek plně vystihuje současnost.Proč ale všichni hledíme bokem -odvracíme svůj zrak na tMají ti Scwarzenbergové...Kalouskové....Hermanové....Bělobrádkové,Němcové...Langšádlové,....Ženíškové a další jim podobní nárok na život,když si přejí záhubu nás všech ?

  Pavel Beran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad Beran - nemají, ale chybí síla k jejich odstranění (alespoň z politiky).

   Vymazat
 20. Radikální islám v kombinaci s politicky korektnímy neomarxistickými elitami možná zničí Evropu? Kdy se začnou evropané bránit? Dyť muslimové otevřeně říkají že to tady chtějí dobýt. Jako krok 1 k obraně je ale potřeba zbavit se neomarxistických elit a dostat k moci někoho jiného.


  http://www.epshark.cz/clanek/129/dve-nova-totalitni-hnuti-radikalni-islam-a-politicka-korektnost

  OdpovědětVymazat
 21. Aniž jsem si přečetl celý článek - udělám to neprodleně po napsání toho komentáře - a aniž bych si přečetl komentáře - přemýšlím totiž každý den nad svým nepříliš vydařeným životem /hlavní příčinou jeho nevydaření snad byla i lenost a snad vleklý světonázorový konflikt na konci dětství i v mládí, který měl co dělat s mou kdysi horoucí vírou v pana Boha/ a přemýšlím možná proto také nad - tak se mi to jeví - nevydařeným světem. Ryze laicky /tedy bez řádného vzdělání, sociologického, filosofického, psychologického, zde myšlenka na okraj - politik bez tohoto vzdělání nemůže mít žádný pořádný světonázor a v parlamentu by neměl co dělat - je takových politiků celá plejáda - všichni pravicovoví - Bílá brada, Farský, Fiala, především Kalousek, samozřejmě Babiš atd. Pravicoví politici dle mého názoru nemají svědomí - vysvitne z toho co napíši dále. Komunisté např. jsou na tom lip, protože znají alespoň Marxe, pravičáci tak akorát ekonomii a potom myšlenku - všechno soukromé je to pravé ořechové a potom mají za sebou, já to označím debilní, kursy v USSA - to jsou takové ty kursy jako jsou knížky emerické provenience jako dosíci štěstí, psané většinou lidmi, kteří si myslí že štěstí spočívá v ziskání peněz/. K zakladní myšlence: Přičinou toho bídného stavu žití lidské společnosti je stav duší lidských individuí. Pokud žijeme ve společnosti, která se zakládá na lži a zlodějině, to jest v kapitalismu, dle mého názoru to zlo, které malé na úrovni nejspodnější - mezi jednotlivými lidmi, se jaksi sumiruje a dosahuje toho rozsahu jako je to v případě vztahů mezi státy, tedy i takových vztahů jako v případě Skripal, 11. září 2001, vypuknutí obou světových válek atd. Lidé si zvykli na zlo ve svém životě, je podle nich neodmyslitelnou části života a dokonce konají špatně vymlouvaje se třeba na konkurenci atd. Příkladem je řemeslník který bere nehoráznou sumu peněz za svou práci. Lidé přítom říkaji - nemusels takového řemeslníka vzít, na vině jseš sám. A pak přísloví Co tě nepáli to nehas - to je starší než kapitalismus, ale to je také typické přísloví tohoto režimu. Vzpomínate si Bushe, jak ohlašoval tažení na Irak? On se přitom smal. To je příklad necitlivosti, dokonce psychopatologie. Někdo kdo vidí ty tisíce mrtvých /bylo jich více než milion/ a přitom se směje? A co lidí udělali? Zvolili ted Babiše. Nikomu z těch voličů Babiše se ani nechtělo se snažit dozvědět, jestli to je dobrá volba, mnoho lidí chodi volit např. Drahoše tak, že o něm před volbou půl hodiny něco přečtou a pak vhodí pro něj los - to není volba ale losování. Jsou lidí, kteří čtou jen Hospodářské noviny - k čemu to je dobré? Aby člověk měl validní politické názory - musí denně alespoň 0,5 - 1 hodinu něco hodnotného z politiky číst. Je to stejné jako učení se cizímu jazyku a udržování každé získané dovednosti - pokud to neděláte jednu hodinu denně, nebudete umět, to co jste se naučil. Ale to co pišu teď to již není jádro toho problému. Ještě jednou - přičinou bídného stavu světa je necitlivost lidí ke zlu, sobeckost. To by měla být hlavní starost elit. Zlepšit vědomí lidí. Nikoliv vlastní zisk peněz a tímto pádem zisk větší moci. Pokud se to nezmění, tak jsme v čtyřech písmenech. Podpis: rádobyfilosof.

  OdpovědětVymazat
 22. Nejste rozhodně sám, kdo to vidí, a kdo by se určitě přidal, kdyby šlo o to ten vlak zastavit. Ale jak? Dohání nás minulost. Skupina levičáckých intelektuálů z Frankfurtského "Institut für Sozialforschung" utekla před Hitlerem do USA a začala šířit na amerických univerzitách ideologii, ze které se postupně vyvinulo to, co Jonah Goldberg výstižně nazývá "Liberální fašismus". Negování fašismu 1935 nás přivedlo k fašismu 2018.

  OdpovědětVymazat
 23. Tak to se asi někde něco moc hodně nezadařilo, že bylo třeba zavtět novičokem. Že by v Sýrii? Novičok, duračok - Babičok .... Češi jako "smějící se bestie" v praxi. Těžko nás ovládat.

  OdpovědětVymazat
 24. Z vlastních dlouholetých zkušeností znám dobře ruskou mentalitu. Je prostě na kolena nesrazíte, protože většina z nich není prolezlá rakovinou konzumní a multi-kulti společnosti. Bývalý SSSR jsem procestoval přes Irkutsk až k Bajkalu. Po Ankaře až do Bratsku, byl jsem v Kazachstanu i jinde atd.atd. Byl jsem energetik a jezdil jsem měřit na jejich vodní elektrárny.I po rozpadu SSSR je Rusko obrovská země, ale mentalita národní hrdosti, tedy té vlastnosti, která nám většině Čechů chybí, se nezbavili. Rusko je možné sankcionovat, vypovídat jim diplomaty, bombardovat! Srazit na kolena je nelze. Západ by nikdy neměl zapomenout na Stalingrad a na Pauluse.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 12:48 - výstižný a případný komentář!

   Vymazat
  2. musím s vámi ve všem souhlasit v SSSR a po rozpadu jsem tam více než 10let pracoval.národní hrdost je tam pro nás až nepochopitelná ale oprávněná

   Vymazat
  3. To je pravda, tihle se na kolena srazit nedaj! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
 25. Víte v roce 1989 jsme byli strašně najivní a hloupí. Věřili jsme, že revoluce je spontánní a lidová, ale nebyla, byla účelově řízená ze zahraničí. Věřili jsme, že vůdci jsou pomalu svatí, ale byli to prodejní lháři, podvodníci, nastrčené figurky a bezcharakterní zrůdy. Věřili jsme, že to západ s námi myslí dobře, že nám chce pomoci a chce mír, blaho a pokrok všech. Jak se hned po vstupu do EU a NATO ukázalo byla to prachsprostá lež a naše hloupá iluze. Nejhorší na tom je, že hned od roku 1990 sem začalo pronikat zlo Mordoru a otevřely se brány Satanovi. Křesťanská morálka církve se ukázala stejně jako za Jana Husa jen falešným farizejstvím. Všechny kladné povahové rysy byly znectěny a nahrazeny prvotně hamiždností, prospěchářstvím, konzumem, elitářstvím, sobectvím, hloupostí, falešnou touhou po nadřaženosti člověka nad člověkem a nekonečnou prolhaností. Rodina, vlast, pospolitá komunita byla znevážena a nahrazena propagací buzerantismu, genderismem, internacionálním migrantstvím a rozum nahrazen pózerstvím a neskonalou hloupostí a lží. To neni jen o ekonomickém úpadku, z toho bychom se jako vždy dokázali poctivou prací lidí dostat. Ono je to o naprostém úpadku lidských hodnot a člověka, občana. Pomalu se měníme v násilnické bestie bažící po senzacích, bulváru a hrůzách jako v televizi. Bohužel v dějinách tohle vždy končilo špatně a až teprve neskonalé utrpení mnoha a jejich smrt dokázali lidem přeživším na čas otevřít oči a uvědomit si tu zrůdnost. Bohužel bez poučení. Nač chtějí ty tzv. elity vždy válku? Protože chtějí ještě víc než mají, ale pak často nakonec nemají nic. Kdyby zřejmě věděli jak dopadne 1. sv. válka asi by si to rychle rozmysleli, kdyby to věděli vůdci v 2. sv. válce asi by od toho podniku také rychle couvli, bohužel ani ti dnešní neslyší Kasandřin varovný hlas a zase ve jménu nenažranosti a duševní prázdnoty se nadšeně hrnou do předem špatného dobrodružství. Válka nemá vítěze. Má jen ty co po ní zbydou ve více méně zbědovaném stavu. Válkou jen všichni stratíme a tentokrát úplně vše, nejen naše životy, ale i budoucnost lidstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:33 naprostý souhlas. Psal tu jakýsi duševní omezenec - to je mnohdy člověk typu čtenaře Hospodarských novin - sice čte ale výběrově čte jen něco, co vyhovuje jeho systému hodnot - takový člověk by měl navšítívit psychiatra - čili ten duševní omezenec psal, že války slouží k tříbení lidské rasy. Již to nebudu rozvádět. Opakovaně jsem ale slyšel a viděl napsáno: ve válkách hynou právě ti nejlepší lidé, s nejlepším genofondem - nejvíce odvážní, schopní oběti největší, to jest vlastního života. Tomu omezenci dlužím to co jsem zde napsal a předesílám, že na jeho žvásty o blahodárném Hitlerovi již odpovídat nebudu.

   Vymazat
  2. Třeba takový morální gigant z 89´ Urban. Jak vyšlo najevo, dělal mediálního poradce jednomu z největších gaunerů hledaných Interpolem Štávovi!
   Můžeme ale začít od začátku největším českým masovým vrahem všech dob, prvním Čechem na výplatní pásce Sorose, vynálezcem humanitárního bombardování Havlem!
   Je zřejmé, že listopad 89´proběhl ve stejné režii jako všechna barevné revoluce.
   A TEĎ POZOR!!!
   Věděli jste například, že známý listopadový mem tzv. "Cinkání klíčema" bylo vymyšleno v laboratořích CIA? Stejně jako "červené karty" a jiné propriety z dalších revolucí?

   Vymazat
  3. Šťáva a hledaný Interpolem? To si asi s někým pletete. Šťáva zažaloval český stát za Diag Human.

   Vymazat
  4. Ad 13:33 - naprostý souhlas, je to zcela výstižné, Bohužel, jiné řešení neexistovalo! "Drang nach Osten" byl plánován již od doby Marshallova plánu, který Stalin úspěšně blokoval. Prakticky plán pokračoval dodnes, kdy západní poválečné mocnosti byly doplněny o další členy z EU a NATO. Málo povzbudivé i s ohledem na ten nešťastný „CIZÁCKÝ“ Mariánský sloup a naši národní hrdost.

   Vymazat
  5. 15:31 Krevní plazma nebyl jediný Šťávův byznys, obchodoval se zbraněma, vozil drogy do Afriky. Za to ho naháněl Interpol.

   Vymazat
  6. 28. března 2018 13:33
   ode mě máte tisíc plusových palců !!!
   Krásně jste VYSTIHL tu tragedii do které jsme se nechali vtáhnout, hlavně tu morální, mravní a hodnotovou. Tu napraví snad jen válka!

   Vymazat
 26. Jsme Slované a se Slovany bychom měli držet!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slované ale od samotného úsvitu vlastních dějin svornost neznají a navzájem se vraždí hlava nehlava. Osobně už hodně dlouho přemýšlím, jak je možné, že to Slovanům tak dlouho vydrželo. Zejména anglosasové toho tradičně vydatně zneužívají a štvou nás úspěšně proti sobě. A my se s nadšením necháváme oblbovat. Nevím, ale mám obavy, že ze změny "slovanského" chování nedožiji...

   Vymazat
  2. Ad 16:03 - tak to si tedy nemyslím, s ohledem na krvavé války Španělů, Angličanů, Francouzů i Němců, nakonec i USA o moc a vliv.

   Vymazat
 27. Přesně stejný pocit o tom, že jsme na pokraji války jsem měl na Majdanu v Kievě v roce 2014, když jsem hovořil s Majdanisty a aktivisty Porošenka, Jaroše nebo Klička. Ty verbovala do války EU za peníze USA (5 mld USD) proti Rusku. Dnes jsme se hraně propasti nikterak nevzdálili, ba naopak, obě strany se lépe vyzbrojují. Holt, válka muší bejt :-(
  PK2

  OdpovědětVymazat
 28. Proč se autor článku diví, že psychopatům ovládajícím USA nezáleží na tom, jak samy USA dopadnou v jaderné válce? Oni přece v době války budou někde úplně jinde a vyhubení většiny lidstva (včetně jenkyů) je jejich hlavním cílem. Potřebují, aby zbylo cca půl miliardy lidí (slova jednoho z těch nejtěžších psychopatů Billa Gatese), kteří postačí k tomu, aby (psychicky a morálně zničeni hrůzami války) dřeli na psychopatické vůdce a ti si žili jako v ráji. TOHLE je přece cílem Rockefellerů, Rothschildů, Gatesů, Sorosů a ostatní suprapsychopatické verbeže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. ZDE MÁTE ODPOVĚĎ - 1,28,45

   https://www.youtube.com/watch?v=dfOuVCJN-Go

   Vymazat
  2. 16:36: Zajimalo by mně jestli neexistuje náhodou nějaká publikace, která by řikala něco o jejich víře, že jaderný holocaust přežijí. Svého času jsem viděl na youtube záznam z vystoupení amerického vědce, který před širokým forem mluvil o jaderné válce. Tento vědec radil svého času Reaganovi v otázce odzbrojení. Říkal sice, že jadernou válku přežije 10 procent lidí /myšleno - USSA - Rusko/. Nevěřím ani v toto číslo. Jen si vemte, jak nám daly zabrat pouze Černobyl a Fukišima. Ono 800 tisíc je dosti blízko miliardy. Já jsem vždy věřil, že poučení a moudrost lze nalézti v knihách, takže snad nějaká knižka napsana byla, která pojednává o ilusi té suprapsychopatické verbeže, že to přežijí.

   Vymazat
 29. Západ, zapadákov, zapadl do hoven.

  OdpovědětVymazat
 30. ...no, je pravda, že je hrozné, co se děje, člověk tomu ani nechce věřit, ale víte, co je ještě horší, jenom o tom takhle mluvit a nic t.zv. nedělat? Poč mi sami se nedomluvíme a neuděláme to, co se stalo př. na Islandu???

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.