Reklama

.

.

pondělí 5. března 2018

Co spojuje Pánka, Pehe, Drtinovou, Taberyho, Niedermayera? Správní rada Sorosova OSF Praha

Tomáš Vyoral
5. 3. 2018 blog autora
Kdo všechno byl nebo je očividně spojen se Sorosovým Open Society Fund v ČR? Mrkl jsem na věřejně dostupný historický výpis členů správní rady na justice.cz. Překvapení? Pánek, Pehe, Drtinová, Tabery, Nidermayer, Klusáková...

Níže uvádím ty nejzajímavější osoby, které byly v některou chvíli členy správní rady Nadace Open Society Fund Praha. Na úplný výpis se můžete sami podívat na odkaze zde.


Vůdce páté kolony u nás, politicky angažované neZiskovky Člověka v tísni, ŠIMON PÁNEK asi nikoho nepřekvapí. NeZiskovky, která mimo jistě i záslužné činnosti, "vychovává" děti na českých školách (Jeden svět na školách) údajně ke kritickému myšlení... Pokud se jedná o podobný rozvoj "kritického myšlení a správného pohledu" jako loňský multikulti arabský podzim s bilboardy děkující Čechům v cizím jazyce (hádejte zejména v jakém), tak ano.

Podobně nepřekvapivý je rovněž světově publikující publicista, expert, obdivovatel globalizace a EU, ředitel University of New York in Prague, účastník Bilderbergu a bývalý Havlův poradce JIŘÍ PEHE.

Poněkud překvapením může být kromě již dlouhodobě známé Sorosovky a moderátorky (zcela zjevně útočící, či naopak na ruku jdoucí - dle "správnosti" konkrétního hosta) DANIELA DRTINOVÁ z DVTV byl členem správní rady rovněž současný šéfredaktor Bakalova Respektu ERIK TABERY. Další z objektivních novinářů, který se správně smýšlející svitou objížděl republiku a vzdělával lid v ohledně fake news a dezinformačních webů. "Nečekaně" jen těch proruských. Jiné tady zcela jistě nejsou, že? Bakalův (proamericko/proEUnijní/proglobalistický) Respekt, Aktuálně či DVTV jsou vysoce objektivní nefakenews media a BISkou označený lhář, jinak hvězda Respektu, Ondřej Kundra je právě jeden z hlavních kurátorů pravdy v oblasti dezinformací.

Zajímavou postavou, která dříve byla ve správní radě OSF Praha je LUDĚK NIEDERMAYER, europoslanec (a eurofil kandidující jako nestraník za TOP 09), bývalý člen bankovní rady ČNB a bývalý spolupracovník Taberyho Respektu.

Dokonce předsedkyní správní rady byla jeden čas JANA KLUSÁKOVÁ maminka aktivistického režiséra Víta Klusáka. Režiséra, který na sebe posledně upozornil zejména renesančním dokumentem Svět podle Daliborka, který, jak se nakonec ukázalo, měl s dokumentem společné jen to, že ho tak Klusák označoval. Jinak šlo o hranou agitku zesměšňující lidi s nesprávným názorem, navíc koprodukovanou Českou televizí (za peníze z našich poplatků?) Pokrokovému režisérovi také značně vadila "genderově nevyvážené" (jinak zcela prostá a neškodná / na rozdíl od Klusákovi agitky) básnička Jiřího Žáčka Maminka. Sic je pravda, že rodiče a děti nemusí kráčet ve stejných šlépějích, tady evidentně jablko spadlo správně.

Myslím, že pro představu docela stačí... Můžu ještě dodat novináře JANA URBANA, který svého času rovněž přednášel na University of New York in Prague (jako Jiří Pehe nebo Tomáš Klvaňa) a stejně jako většina výše uvedených se například značně vymezoval proti Miloši Zemanovi, nebo třeba MONIKA LADMANOVÁ, členka kabinetu komisařky Věry Jourové, která stejně jako Pehe studovala na Columbia univerzity a stejně jako Pehe má blog na Bakalově Aktuálně.cz.

Přitahuje Open Society Fund Praha lidi s takovýmto vlivem čistě náhodou? Připadá to jen mně tak trochu jako jistá forma pavučiny nebo chobotnice? Uvažte kritickým myšlením sami...
Tomáš Vyoral

38 komentářů :

 1. prachy prachy a zase prachy halt kapitalismus za trošku falešne propagandy stlilem pepi gebls ktery neměl tolik možnosti manipulovat ale stal se zakladatelem a vzorem totalně vylepšenym

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...a víme...KDO JE KDO !

   Vymazat
  2. Od roku 1989 se jede podle starého scénáře nejbohatších ELIT, které sponzorovaly již minimálně 2. světové války. A vektorem zájmu západních ELIT je opět bohatství Ruska. A Česko je opět na straně agresora. Tak jako v roce 1939 jsme odváděli daně na německý válečný průmysl a někteří byli nuceně nasazeni, tak dnes máme 1/3 německých platů, a 80% je v rukou západního kapitálu. Bohužel i obyvatelstvo Německa je prodlouženou rukou nejbohatších ELIT. Rusko, i když není viditelně bohaté, tak je tak bohaté, že se opět stalo terčem těchto západních ELIT!!!

   Vymazat
  3. Díky pane Vyoral, šikovnej!

   Ramón

   Vymazat
  4. Mohlo by se zdát, že jde o členy jedné náboženské obce

   Vymazat
  5. Maďarsky řečeno: Sörösksündel.

   Vymazat
  6. A nejen Séreš! - http://g.cz/demonstrace-proti-ondrackovi-financoval-kalousek-a-usa/

   Vymazat
 2. Je dobře, že jmenujete 5.kolonu, lháře a manipulátory. Nejde z jejich strany o nic jiného, než o zradu našich národních zájmů. MM

  OdpovědětVymazat
 3. Co spojuje vámi jmenované exoty ? Napadlo mne, jestli nemají společného tatínka, že by pan kníže byl takový plemeník ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knížata se pářili kvůli majetku příbuzensky, však je to na nich znát.

   Vymazat
  2. Bacha,některá knížata jsou levobočná a jiná adoptovaná. Je dobré znát souvislosti,nejlépe se to odhalí při soudu o dědictví.

   Vymazat
 4. Šmejdů, navíc placených arcišmejdem, bylo vždy hodně. Schovávali se za bohulibou činnost a v nejhorším volali - chyťte zloděje, ačkoliv samotní byli právě ti nejhorší. My nevíme jaké jsou jejich hlavní motivace, jestli jen peníze či obecná nenávist k lidem svého rodu nebo je toho povícero. V každém případě je ještě něco horšího než tito lidé, ato všeobecná lidská (naše) lhostejnost a snaha si života jen užívat a na řítící se nebezpečí nehledět či spíše svým vlastním očím nevěřit. A přitom stačí se jen podívat do minulosti světa a zemí v něm, dávné i nedávné a něco si přečíst. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. Mě osobně existence a činnost 5.kolony v ČR
  nijak neznepokojuje. Beru to jako realitu havlismu
  a následné směřování státu po roce 89.

  V každém státu, kde je us ambasáda, jsou touto řízeny
  a financovány místní elity a domorodci.
  Americká velvyslanectví dnes ve světě v podstatě plní
  roli okupačních správ.
  A v ČR s tímto plněním mají ty nejlepší výsledky...
  Děkujeme ti, humanitární bombarďáku za všechno,
  co jsi pro kolonizaci ČR udělal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takový je dnešní svět. Ale historie potvrzuje, že sice peníze a korupce zmůže skoro vše, naštěstí i malé ohýnky mohutně vzplály.Rozmařilý Řím se rozpadl,další relativně stabilní říše padly též a nakonec padne i ta liberální říše USA. Bohužel těch lidských šmejdů neubývá a noví rostou. I u nás hlavouni komunistů se překabátili a dnes jsou největšími demokraty. Jako třeba Telička, Dlouhý,Šiklová, Pithart atd. A dnes je pro ně největší zločinec 18 letý Vondráček (v r.89) a mohou se pos..t zlobou.Ani si neuvědomují, že podrývají stát, policii, armádu i právní kompatibilitu.

   Vymazat
  2. to, že obsadili vládu, parlament, vedení PČR, soudy, st. zastup., vedoucí pozice st. správy, řídí neziskovky a jiné penězovody z našich daní opravdu nemůže nikoho vzrušit.
   asi jsi stená krevní skupina, soudruhu

   Vymazat
  3. 10:50 "Americká velvyslanectví dnes ..." - A
   nejlepší je BEST.

   Vymazat
 6. At se ta globalisticka sorosova parta snazi sebe vice, tak to nad ni president Trump (vlastenec ) vyhrava !

  Pane Vyoral odvedl jste skvelou praci a seznam 5 kolony u vas v cesku drzte pro casy budouci ! My v opozici globalistu silime kazdy den !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .
   11:37

   -- Ano, at žije president Trump!´--

   Posadit takového debila do Bílého domu byl prostě geniální nápad - to se to pak skutečným vládcům pohodlně žije, když se mohou schovat za připitomělého žvanila!

   Kokotko
   .

   Vymazat
  2. Kdyby ses, ty kokote, zajímal aspoň trochu o nadnárodní procesy řízení,
   nemohl bys vypotit takovou hloupost.
   Trump je jediná naděje pro obyčejné Američany,
   kteří vidí trochu dál, než všelijací Kokoti...

   Vymazat
  3. 12:51

   Ano, to je jen jedna z mnoha výpovědí, které potvrzují, že Trump byla trefa do černého. To je to, co dnes lidi chtějí, aby byli šťastni, že smějí pracovat ve WalMartu nebo u McDonalda a vést "požitkářský" život, jak výstižně říká to trdlo "Honolulu" dole (12:52)! - Trump je geniální reality show pro hlupáky. Jen tak dál!

   Kokotko

   Vymazat
  4. Však Donalda vám prajeme, aspoň pomôže obyčajným ľuďom. Lenže USA nech dá ruky preč od sveta. Stačilo by, keby prestal vynášať americkú demokraciu a korporátny fašizmus. Splatiť dlhy svetu a nechať národy žiť svoj sen. Má čo robiť s čvargou v ktorej DNA je zlo. Neokrádajte štáty o vynálezy, ktoré nepochádzajú z vašich hláv a neobohacujte sa z práce iných. T.j. treba robiť a nie prežívať život len vo výrobe zbraní a obyčajných službách!

   Vymazat
  5. Kokotko, jdi si lecit komplexy, ale jinam
   Tady si je nevylecis

   Vymazat
  6. Osoba skrývající se pod přezdívkou Kokotko má v tomto případě plnou pravdu. Figurka jako Doník je jen cukrátko pro blbečky, jkao je stařík Honolulu Floridský von Papundekl. Pro svět je nebezpečnější než Hitlery Clintonová, protože je nevyzpytatelný ve svých kovbojských móresech pouličního vejtahy. Bože chraň nás před Amerikou a takovými idioty, jako je diskutující 3:06 a Honolulu.

   Vymazat
 7. Kokotko 11:43 - ti skutecni "vladci" pisti jako podsvicata z kazdeho cinnu, ktery president dokaze udelat ! Za rok jeho vlady dokazal vice, nez za 16 let vlady Obami a Bushe mladsiho !
  JSI NEINFORMOVAN ! Jeho nepratele maji monopol na media a stejne jim to neni nic platne ! Akorat lide jako jsi ty, jim sednou na lep !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:05

   To ti brachu jen tak připadá. Všichni viví s otevřenou hubou na Trumpa, a vládcové si v klidu vládnou.

   Oni mu tu slávu = polní trávu moc rádi přenechají, tu k ničemu nepotřebují.

   A milióny hlupáčků jako ty se z toho radují! Není větší štěstí než umřít blbý - tož se toho drž!

   Kokotko

   Vymazat
  2. Odběhli jste od tématu článku, což je taktika trolů, kteří ničí diskuzi. Nedivím se redakci NR, že takové maže. Honolulu je opravdu horký kandidát na smazání a Kokotko mu na ty jeho finty nalít.

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 9. Spojují je prachy chcípáka sorose o nic jiného nejde po nás potopa.

  OdpovědětVymazat
 10. Kez bys mel pravdu, Honolulu. Zatim to spis vypada tak, ze Trump stale vice konvenuje s puvodni (neokonskou)vojenskou doktrinou USA.Vypada to spis tak, ze konecne pochopil, jak se v US "tvori penize" (na dluh) a docvaklo mu, ze tato "cesta" je jednosmerka. Taky uz nejspis pochopil, ze jediny zpusob, jak zase na 50-100let "uklidnit" system monetarniho dluhu USA, je ziskat absolutni nadvladu nad Ruskymi surovinami.

  OdpovědětVymazat
 11. Za mrzký peníz se z těchto Čechu stali prostituti a presstituti. To samé jak za bolševika .

  OdpovědětVymazat
 12. Vůbec bych se nedivil, spíše naopak kdyby tito zrádci napochodovali na dnešní demonstraci v Praze. Těmto Jidášům se nedivím, ale těm ostatním co tam půjdou zadarmo a za vola, těm ano.

  OdpovědětVymazat
 13. 16:56 se omlouva za preklepy !

  OdpovědětVymazat
 14. Jsou jak mouchy na trusu
  co nepostrádaj ubrusu.
  Ba ani ten talíř
  vždyť neberou jen halíř.

  OdpovědětVymazat
 15. Mate Majdan, Cesi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:14
   Leda ve tvých vožralodementních snech,filcko!!!!

   Vymazat
  2. 8:12 Jen pišti víc ty sobotkovskej muslimofilní posránku jehož zdechlej fotřík pjel kdysi v rámci družby s DDR spolu Merkelkou ve sboru pionýrů: "Buď vsjegdááááááááá búúúúúúúúúděěět něěěěěba, buď vjegdááááá búúúúúúděěět sóóóónce ..." :))))) Ach vy komoušský prasata, kdy už konečně zdrhnete do toho Rusácka, co? Třeba vám tam Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

   Vymazat
 16. Co tak může hnůj spojovat ? Jedině hnojivo.

  OdpovědětVymazat
 17. Ministerstvo vnitra provozuje agenturu na hlídání proruských webů a institucí. Při tom v zemi trpí všemožné západní agentury. Není tedy ministerstvem vnitra ČR, leč institucí řízenou nečeskými zájmy a mělo by být proto zrušeno. Dokud na našem území budou vykazovat činnost jakékoliv cizí agentury, tak jsem skrytě okupovaným státem.

  OdpovědětVymazat