Reklama

středa 21. března 2018

Dánsko zrušilo poplatky médiím veřejnoprávním a kdy to bude u nás? Koncem února se občané Švýcarska rozhodli v referendu proti zrušení poplatku za veřejnoprávní vysílání.


21. 3. 2018    První zprávy
Dánsko ruší vysílací poplatky a v budoucnu bude financováno veřejnoprávní vysílání prostřednictvím daní. Rozpočet Dánské rozhlasové společnosti (DR) by měl být snížen o jednu pětinu.
Pokud jde o financování veřejnoprávního vysílání tak se v Dánsku nebude zavádět žádná nová daň.
„Nakonec všichni Dánové ušetří peníze díky novému způsobu financování veřejnoprávních médií,“ řekl Kristian Jensen, dánský ministr financí.Dánsko není jedinou zemí, kde se diskutuje o financování veřejnoprávního vysílání. Koncem února se občané Švýcarska rozhodli v referendu proti zrušení poplatku za veřejnoprávní vysílání.

Švýcaři měli jedinečnou příležitost, jak dát červenou kartu současným veřejnoprávním médiím a naopak získat tak čestnou a dobrou žurnalistiku, ale oni nechtěli. Chtějí ročně platit nadále 451.10 franků (390 euro) povinných poplatků za jednostranné, nepravdivé a neúplné informace z veřejnoprávního rozhlasu a televize (SRG SSR). Budiž, dostanou, co si zaslouží, proamerickou, prounijní a pronatovskou propagandu a antiruské a antišvýcarské lži!

Německý vysílací poplatek, který je určen od roku 2013 bez ohledu na počet přístrojů pro každou domácnost, je opakovaně kritizován.

Předseda společnosti ARD Ulrich Wilhelm však považuje za nezbytné, aby v Německu došlo k navýšení vysílacího příspěvku. "Nabídka založená na hodnotách při zachování kvality nemůže být zachována po mnoho let bez úpravy ceny," řekl novinářům Ulrich Wilhelm. Pokud by příspěvek na vysílání zůstal na úrovni 17,50 EUR měsíčně, ARD, ZDF a Deutschlandradio by musely "hlouběji omezit své programy".

Na Slovensku byly vysílací poplatky zrušeny a státní příspěvek je závislý na velikosti slovenského HDP.

U nás se také vedou diskuse o zrušení poplatků veřejnoprávním médiím. Jejich zastánci tvrdí, že zrušením poplatků dojde de facto k zestátnění televize a diváci budou připraveni o hodnotné pořady a vyvážené zpravodajství veřejnoprávní televize. Naopak odpůrci poplatků nechtějí platit za něco co si neobjednali a už vůbec ne za jednostranné zpravodajství. A co poslední televizní ředitel? Ten je opatrný a tvrdí, že poplatky není potřeba zvyšovat...

11 komentářů :

 1. Vysílání Čt není samozřejmě o poplatcích, ale o kontrole. Vysílání se ani tak kontrole nevymknulo, žádná kontrola, kam, na co a pro koho tečou naše peníze, tam není a nebyla. Soudruzi v Čt a jejich spřízněné duše, třebas Svěráci a stovky dalších, si s našimi penězi dělají co chtějí. Car za "starého" Ruska to nedělal jinak, fuj hanba Čt. Není tedy otázkou ani tak platit "koncesi" nebo ne, ale vědět co s ní dále bude. Čas již nazrál na věci budoucí a důslednou kontrolu věcí minulých, včetně také veškeré "role" pana generálního a jeho práce. Proto vládo už začni pracovat, atoto musí být jeden z tvých prvních úkolů! A Andreji ty buď statečný, Fico totiž v posledku nebyl... Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 2. ...když už jsme tedy rodělená společnost, tak by jsme měli vykopat hlubší příkop mezi námi, ČT a herci, kteří jsou přisátí na bradavkách ČT. Neplatit za ty žvásty Moravce, Takáče a dalších.

  OdpovědětSmazat
 3. Já a mnoho známých, patříme k té skupině, troufám si tvrdit, že mnohem početnější skupině lidí, která se nechá velice ráda připravit o " hodnotné pořady a vyvážené zpravodajství ČT ". Stejně to nesledujeme, akorát zbytečně platíme.

  OdpovědětSmazat
 4. TAKOVY POKROK ALE NEJDE ZAKODOVAT ČETE JA VIM KUDY BY PAK CHODILI VOVČANI DO PRACE NEZNAJICE AZIMUT DO MONTOVNY ČI DO KUPLANDU ATO NEMLUVIM O VYKLADAČICH POČASI A EKONOMIKY ČI CO BUDE VAŘIT PEJSEK A KOČIČKA S JIŘKOU NAHLEDĚ NATO ŽE TAKI OBČAS STONAJI TO UŽ BY OPRAVDU NĚKOMU MOHLO JEBNOUT

  OdpovědětSmazat
 5. Já bych nejenom zrušil poplatky, ale zavedl bych za šíření havloidních lží, nenávisti, zla a propagandy daně!

  OdpovědětSmazat
 6. Dalším řešením je vybudovat nad tím sarkofág, jako nad Černobylem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Editore ty k®yso, pokrytecká Havloidní NR mazači!

   Zde jsem dal příspěvek o třech urnách HAVLOVÝCH.
   Ve dvou byly jeho psy a ve třetí odlišné byl Havel, společně proti hygienickým normám, pochován ze psy na hřbitově s ostatky lidí.

   Jak Vy šmejdi PRAŽSKÝ nenápadně MAŽETE pravdu!!!

   PRÝ PO SMAZÁNÍ ZŮSTANE OKNO S KURZÍVOU ADMINA, HOVNAJS, PĚKNĚ TIŠE PO PRAŽSKU, VY SE NEZMĚNÍTE, PŘISLUHOVAČI ZRADY A PENĚZ ...!!!

   https://uloz.to/live/!iUxJaEtW/havel-a-tajemstvi-3-uren-1-urna-avi

   https://uloz.to/live/!KdRA6dGp/havel-a-tajemstvi-haf-2-urna-avi

   https://uloz.to/live/!wqny518K/havel-a-tajemstvi-haf-3-urna-avi

   https://uloz.to/live/!kfaj3nt3/havel-a-psi-tajemstvi-3-haf-avi   https://uloz.to/!ftVfdNrL/prazsky-charakter-je-zrejme-dedicny-a-zhoubny-jako-lidska-naivita-i-nase-blbost-je-nekonecna-a-pamet-je-na-ni-kratka-proslov-venovan-ex-havel-fanatikum-dnes-vetsinou-ex-bolsevikum-jpg

   https://uloz.to/!ycny4fxPD/1-publikace-analyza-17-listopadu-1989-autor-miroslav-dolejsi-hlavni-vedlejsi-role-havel-jpg

   Smazat
 7. Švýcaři si nadále budou platit lži veřejnoprávních médií
  Nemám nic proti výsledku švýcarského referenda, kde bylo odmítnuto zrušení poplatků pro veřejnoprávní média, i když je velmi frustrující, že 71,6 procent voličů odmítlo neplacení poplatků, píše na blogu Schall und Rauch von Freeman.

  Pan Freeman ví, zřejmě lépe než samotní Švýcaři, co je pro ně přijatelnější. Ha, ha, ha!!

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 8. A dám to sem zas: http://krajtl.blog.cz/1803/prima-volba-reditele-ceske-televize

  OdpovědětSmazat
 9. Jo to by bylo skvělé jsem také pro takové řešení stejně se na tu žumpu nedívám.

  OdpovědětSmazat
 10. Švýcaři sice platí, ale každý rok snižují poplatky...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.