Reklama

.

.

pondělí 26. března 2018

Demonstranti v USA i v Evropě měli transparenty s hesly: „Chraňte děti, ne zbraně“ či „My jsme změna“, Někteří z nich v naději zvedali své dlaně s nápisem: „Nestřílejte“… a Trump si v klídku hrál golf na Floridě…

Břetislav Olšer
26.3. 2018   Rukojmí
Po více než půl století od amerického masakru ve Vietnamu se o březnovém víkendu 2018 znovu stejně jako tenkrát masově protestovalo, opět proti americkým vražedným zbraním... Všichni měli na mysli jediné; demonstrovaly za zpřísnění kontroly prodeje zbraní. Chtěli jen přesvědčit zákonodárce, aby přijali tvrdší zbraňové zákony v reakci na únorový masakr na floridské škole… Vůbec nejvíce protestujících se sešlo v centru Washingtonu, kde téměř zaplnili více než kilometr dlouhou Pensylvánskou třídu mezi Kapitolem a Bílým domem
Mluvčí na demonstraci byli studenti, kteří 15. února 2018 přežili vražedný útok automatickou střelnou zbraní v Parklands na Floridě, kteří se stali novou silou požadující reformu vlastnictví zbraní v USA, a mladé oběti násilí páchaného střelnými zbraněmi z celé Ameriky.„Lidé chtějí zákaz prodeje útočných zbraní, lidé chtějí zákaz velkokapacitních zásobníků. Lidé chtějí přísnější prověrky lidí kupujících zbraně. Buď stůjte na naší straně, nebo se mějte na pozoru. Voliči přicházejí,“ vzkázal z pódia politikům za aplausu davu sedmnáctiletý Cameron Kasky, který krátce po floridském masakru proslul ostrou televizní konfrontací s republikánským senátorem Markem Rubiem.

Jak jinak jednat s parťákem prezidenta Trumpa…? Na jeho adresu putovala i slova: „Je slyšet, jak se lidé, kteří jsou u moci, třesou,“ řekl shromážděným další z parklandských studentů David Hogg, který vyzval lidi, aby v listopadu do Kongresu zvolili nové zákonodárce, pokud ti současní odmítnou změny zákonů. Opět a znovu řeší USA druhý dodatek ústavy o možnosti držet zbraně…

O patrně nejemotivnější vystoupení se postarala jiná parklandská studentka Emma Gonzalesová, která přečetla jména obětí a pak několik minut mlčky v slzách stála u řečnického pultíku před ztichlým davem. Nakonec vysvětlila, že právě uplynulo šest minut a dvacet sekund, po které střelec na její škole zabíjel.

Přestože se ještě Amíci nevzpamatovali z další tragédie, kdy v polovině letošního února vyloučený student postřílel v areálu střední školy ve městě Parkland na Floridě 17 lidí, a už americká policie opět zasahuje, tentokrát na univerzitě v michiganském městě Mount Pleasant. V sobotu 2. března 2018 tam totiž zatkla devatenáctiletého Jamese Erica Davise, studenta druhého ročníku, když na koleji zastřelil své rodiče.


Tvrdohlavost většiny zákonodárců je přímo nestoudná; pod vlivem mocné lobby majitelů zbraní staví k těmto opatřením vytrvale odmítavě – na prvním místě je druhý dodatek Ústavy Spojených států mimo jiné říká: „Dobře organizovaná milice je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu. Právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno...”

(A přes to zkrátka nejede vlak... Nejvíce zbraní na světě za uplynulý rok totiž prodaly americké zbrojařské firmy Boeing za 28 050 milionů USD, Northrop Grumman za 27 590 milionů USD a Lockheed Martin za 26 460 milionů USD…)

Několik desítek protestujících s Trumpovým inauguračním sloganem „Vraťme Americe její velikost“ na tričku, se shromáždilo poblíž washingtonské demonstrace, aby dalo najevo podporu volnému prodeji zbraní. „Zbraně nezabíjejí lidi. Lidé zabíjejí lidi,“ řekl agentuře Reuters šestnáctiletý Connor Humprey, podle něhož by měli být kvůli lepší bezpečnosti na školách vyzbrojeni učitelé. Střelba na školách v USA…

Statisíce lidí se sešly v New Yorku, v Los Angeles, Chicagu, Bostonu či Houstonu. Více než 10 tisíc lidí dorazilo podle organizátorů i na shromáždění v samotném Parklandu, kde bylo v davu mnoho příbuzných obětí střídajících se v emotivních proslovech.

Podpořit americké studentské hnutí se rozhodli i lidé ve Francii, Německu či Británii. Poblíž Eiffelovy věže se shromáždila asi stovka lidí, desítky jich přišly v Londýně či Kodani, skupina lidí se shromáždila i v Madridu.

A v USA právě proto nyní řeší poněkud ošidné dilema: Dobrý pistolník, dobrý učitel? Na pořadu dne navíc nejsou dvě zákeřné vraždy za posledních několik let v Bratislavě, nýbrž zbraně v amerických školách po nedávném masakru 59 lidí v Las Vegas.

Ten den byl totiž 273. hromadnou střelbou v USA za posledních 275 dnů… Jakou vražednou střelbou dnes mohou ve srovnání s USA argumentovat Georgem Sorosem zmanipulovaní Slováci…?


Nepokoj proti válce ve Vietnamu začaly také ve Švédsku. Bylo 21. února 1968, kdy se Olof Palme ve Stockholmu, tehdy jako ministr školství, zapojil spolu se severovietnamským velvyslancem v Moskvě Nguyenem Tho Chanem do protestní akce proti americké účasti ve vietnamské válce. Palme a Nguyen Tho Chan zde vystupovali jako řečníci. Výsledkem toho bylo, že Spojené státy odvolaly svého velvyslance ve Švédsku a Palme byl za svou účast na protestní akci opozicí ostře kritizován.

Na mezinárodní scéně byl Palme znám především díky tvrdé kritice Spojených států během války ve Vietnamu. Poté 23. prosince 1972, tehdy již jako předseda vlády, měl Palme proslov v rádiu SR (Sveriges Radio), kde srovnával pokračující bombardování Hanoje např. s masakrem v Katyni, v Lidicích či s vyhlazování Židů a jiných skupin v Treblince.


Místo na chodníku na rohu ulic Tunnelgatan a Sveavägen, kde padl smrtící výstřel, co zabil Olofa Palmeho... Snímek Břetislav OIšer

Vláda USA nazvala toto srovnání „hrubou urážkou” a znovu byly přerušeny diplomatické vztahy se Švédskem – na jeden rok. Když šel pak Palme se svoji ženou Lisbet z kina, byl 28. února 1986 na ulici Sveavägen ve Stockholmu zblízka zasažen kulkou, 1. března 1986 byla konstatována jeho smrt. Vrah ani jeho zbraň nebyly dodnes objeveny... http://www.rukojmi.cz/clanky/1198-doplatil-palme-na-to-ze-verejne-protestoval-proti-zbrojarum-i-americke-ucasti-ve-vietnamske-valce

A pak se demonstrovalo v roce 1968 ve Francii. Vše začalo nenápadně; Univerzita Nanterre v Paříži vyloučila kvůli organizované stávce pařížských studentů proti válce ve Vietnamu několik anarchistů. Ti vzápětí svolali protestní demonstraci. Příjezd osmdesáti policistů rozlítil mnoho studentů, jež nechali výuky a přidali se k bitce. Pokračující policejní represe a zatčení více než pěti set lidí vyvolaly další hněv, jenž skončil mnohahodinovou pouliční bitvou, během níž policie obušky a slzným plynem útočila i na náhodné kolemjdoucí.

Protesty po celé Francii pak vyvrcholily 13. května 1968 milionovým shromážděním v ulicích Paříže. Tváří v tvář takovému masivnímu protestu se policie rozhodla opustit latinskou čtvrť a studenti obsadili Sorbonnu. O den později uzamkli dělníci ze Sua-Aviation management v jejich kancelářích a obsadili továrnu.

Továrny Cleon-Renault, Lockhead-Beauvais a Mucel-Orleans je následovaly druhý den. Tu noc bylo také obsazeno pařížské Národní divadlo, které se stalo stálým shromážděním pro masové debaty a emotivní diskuze.

V této době odjel president de Gaulle do Rumunska. Když se vrátil, byla Francie ve stávce. Stávkovalo 7 milionů lidí. Tanečnice ve Folies Bergere si na protest zakryla svá ňadra... Jako další byla obsazena největší francouzská továrna Renault-Billancourt a 17. května byla v rukou dělníků již stovka pařížských továren. Brzy jich bylo už přes sto dvacet a 20. května se pak stávka stala generální a účastnilo se jí šest milionů lidí.

Byl podniknut útok na oceláře ve Flinsu, po kterém následovala čtyřdenní bitva. Na jejím konci zůstal jeden mrtvý dělník. V tom zasáhl de Gaulle. Rozpustil národní shromáždění a vypsal nové volby. V nich zvítězili gaullisté. První co udělala nová vláda, byl zákaz levicových organizací a vyasfaltování všech bulvárů a chodníků - byly odstraněny kostky – to pro případ nových nepokojů.

Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá; podle agentury AP šlo včera o spontánní a jeden z největších amerických protestů od dob války ve Vietnamu. Rád bych nyní připomenul jednu z nejbestiálnějších akcí US Army, která se navíc uskutečnila o vánočních svátcích, když při bombardování Hanoje počátkem 70. let nechal prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války.

Nixon také nařídil bombardování tajných komunistických základen na území v té době neutrálního Laosu a Kambodže, na něž na jaře 1970 zaútočily americké a jihovietnamské jednotky. Tato akce sklidila ve Spojených státech obrovskou vlnu kritiky. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. Mezi 18. a 29. prosincem 1972 upravili Američané pro tzv. vánoční bombardování nejprve čtyřicet dva letounů B-52D v úpravě Big Belly, tj. velké břicho.


Za dvanáct dnů operace Linebacker II. se uskutečnilo 729 vzletů letounů B-52 verzí D a G, během nichž bylo svrženo více než patnáct tisíc tun bomb na města Hanoj, Haiphong a řadu dalších cílů v Severním Vietnamu. Američané přiznali ztrátu patnácti B-52, dalších pět strojů bylo těžce poškozeno, stejný počet letounů byl poškozen lehce, pětadvacet členů jejich posádek zahynulo.

Novináři označili válku za taktiku doby kamenné a Nixona za nepříčetného tyrana. Kobercové nálety a 12 milionů tun bomb, mezi nimi i ty tříštivé, zakázané Ženevskou konvencí, napalm a život jihovietnamských obyvatel se přestěhoval do podzemních tunelů s nemocnicemi i operačními sály.

Proti vládě USA a Nixonovi demonstrovali v USA statisíce lidí. Největší protivládní odpor organizovali studenti, odpovědí vlády USA bylo uzavření stovky vysokých škol v USA. V této bouřlivé atmosféře byla na 4. května 1970 zorganizovaná studentská demonstrace na státní univerzitě v Kentu ve státě Ohio. V areálu univerzity se na akademické půdě sešlo v ten den asi tři tisíce protestujících studentů. Šlo v ten den o pokojný studentský protest, proti němuž však byla vyslána Národní garda.

Sedmdesát jejích příslušníků zaútočilo v poledne na studentskou demonstraci se zbraněmi s nasazenými bajonety a slzným plynem. Pár studentů posbíralo kanystry se slzným plynem a hodili je zpět k postavení Národní gardy.

Výsledkem byla salva kolem osmdesáti výstřelů proti těmto neozbrojeným mladíkům a dívkám. Touto palbou Národní gardy na akademické půdě byli zabiti čtyři studenti a devět jich střely, většinou do zad, vážně zranily. Po tomto masakru byla Kentská univerzita na šest týdnů uzavřena.

Až mohutná stotisícová protiválečná a protivládní demonstrace ve Washigtonu donutila prezidenta Nixona alespoň pozvat několik kentských studentů do Bílého domu a vyjádřit jim politování nad touto tragédií. Omluva od člověka, který musel být brzy poté odvolán z funkce prezidenta pro svůj podvod při odposlechu v sídle demokratů, byla čirým pokrytectvím.

Při jejím výročí bylo v roce 1990 rozhodnuto postavit na místě střelby v areálu univerzity památník k této události. Nyní je památník zrealizován pouze z deseti procent a nebudou na něm ani uvedena jména zastřelených…

Všichni přitom byli studenti kentské Univerzity. Zároveň však Nixon zakázal kdykoliv jakékoliv demonstrace na půdě všech amerických škol… https://audiklub.cz/forum/tema/183201-strelba-do-studentu-v-usa-zifcak-by-tise-zavidel-hluboke-zkusenosti-demokracia

Inu, marně měly v neděli 25. března 2018 miliony demonstrantů v městech v USA i Evropě v rukách transparenty s hesly jako „Chraňte děti, ne zbraně“ či „My jsme změna“. Někteří z nich zvedali dlaně, na nichž měli nápis „Nestřílejte“ a 45. šéf Bílého domu Donald Trump si přitom klidně hrál golf na Floridě; přestože zrovna tam si nedávno v gay klubu v Orlandu střelba vyžádala 50 mrtvých včetně útočníka a 53 zraněných…

52 komentářů :

 1. Olsere prece nechcete , aby meli v Americe pravo na zbran, pouze vybrani lide ? To by nebylo spravedlive ! A bylo by to proti Constituci !

  A KSU - Kent State University u Akronu v Ohiu je
  nej-nej-nej liberalnejsi Universita v Americe - takze tam prislo ke strelbe - coz je pochopitelne !
  (Akron a okoli znam. Kent je predmesi Akronu. Tam se porad nekdo s nekym fackuje ! T.j. vyvojovy progress.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olšera rád čtu, ale ted totálně ulít.
   Zakážem útočný zbraně! Jak je definovat? Zbraně střílející dávkou. Ale ty jsou zakázaný!
   Podobaj se vojenským typům? Od kdy vzhled zabíjí?
   Zakážem velkokapacitní zásobníky! I kdybych měl jen 2 rannou brokovnici, tak vystřílím 50 ran za minutu. policie přijede za 20 minut. To můžu vystřílet 1000 ran! Pokud sebou nepotáhnu vozík s municí, tak to ani neunesu.

   Další inteligentní poznámka:
   Nejvíce zbraní na světě za uplynulý rok totiž prodaly americké zbrojařské firmy Boeing za 28 050 milionů USD, Northrop Grumman za 27 590 milionů USD a Lockheed Martin za 26 460 milionů USD

   To jsou firmy, co do ručních zbraní vůbec nedělají a nebo jen okrajově. Zatím jsem neslašel, že by nějaký šílený střelec použil balistickou raketu, nebo stíhačku.

   Pan Olšer nyní ukázal, že je taky součástí stáda. Ví o tom prd, ale rád o tom mluví.
   J.

   Vymazat
  2. Anonymní 27. března 2018 11:33

   Nestyďte se podepsat pane Jiří Jírovec, pro pořádek!
   Urbanec

   Vymazat
 2. A to ještě ty Americké kriply nenapadlo, že to není ve vlastníctví zbraní, ale v systému. Že celé to humanitní a demokratické společenství je jenom velký podvod? Kdyby se US školství řídílo dnes už možná překonanou Komenského výchovou bylo by méné mrtvých nejen v USA ale i v celém SVĚTĚ!!!!!!!
  Jenže hovada slušnému chování nenaučíš. Tím nemyslím ty co jako hovada považují zvířata. Ty jsou naprosto humální v porovnání s bankovními a podobnými zrůdami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:51
   Okupanty a lháře novým kouskům nenaučiš.....A uASSackej odpad už vůbec ne!!!!

   Vymazat
  2. 18:58 vy píšete jako ZEMANOVEC,že jo ? Kdo především vždy šířil a šíří konspirační teorie je přece Olšer. Je to jeho specialita a pokud se něco najde tak bude Olšer a vy Zemanovci na koni,a budete tvrdit,jak je Miloš moudrý a chytrý a uděláte s něho poloboha a to minimálně. Pokud se nic nenajde tak vše budete bagatelizovat a jakoukoli kritiku na vašeho Miloše odrážet a kšít síru a oheň na lidi,kteří ho kritizují.Jsem zvědav pokud se nic neprokáže zda bude Miloš otevřeně Rusko kritizovat,nebo bude jen zbaběle mlčet ? Jak ho znám vsadil bych na to druhé !!!
   Urbanec

   Vymazat
  3. 19:22
   Píšu jako normální Čech,kterej rozhodně neadoruje uASSacký idioty a celosvětový okupanty!
   A jestli se jim něco nezamlouvá,můžou jít na Novinky nebo na Blicí listy.

   Vymazat
  4. 19:22
   A Vy snad chcete abycho psali "dejte nám zbraně dali jsme si na ně? Věřte k tomu nedojde. Pokud čas ukáže vezme si je sami

   Vymazat
  5. 19:31
   19:52
   Nerušením přírodní rovnováhy byste se dožívali stotřiceti let v kmenových válkách jste se stačili mezi sebou vytlouct,vzájemně sníst.Narůstající populací a vaším pytláctvím je téměř vyhubena a pozřena naše kdysi bohatá fauna.Vzali jste si zdarma očkování a dnes máte telefony,televize a PC z původní kultůry vám bohužel nezbyla ani neutuchající kopulační aktivita,čili impotenti.
   Urbanec

   Vymazat
  6. 20:33

   Je pěkné, pane Urbanče, že Vám z té kultury zbyl alespoň kroužek nad u (ů). Gratuluji!

   Vymazat
  7. 20:38 á to jsem zapoměl (ů)sta,takže né impotent,obyčejnej bukvičák!Tím populaci nezvýšíte,víte že to přes ústa nejde!!!
   Urbanec

   Vymazat
  8. Pane Olšere!
   Donutil jste starého emeritního středoškolského učitele bušit jedním prstem do kláves, aby mohl vyjádřit nesouhlas. Pokud tímto článkem argumentujete proti vlastnictví zbraní, pak vězte, že současná tajná moc (depstate) všude na světě odzbrojuje občany (ovčany, lid, gojimy - račte si vybrat) a dobře ví proč. Jejich slouhové (policie, mafie, garda, armáda, teroristi - račte si vybrat) mají nejenom zbraně, ale i výcvik a jsou v žoldu poslušní příkazů páníška (to není překlep ale záměr) a tím je jednoznačně určeno kdo je otrok a kdo otrokář. Jestli se mocní světa něčeho opravdu bojí, tak nezvládnutelné revolty ovčanů (béé... beránků božích), protože by to byl konec davově elitářského systému zavedeného GP tzv. babylonským projektem a následně korigovaného biblickým projektem (tři monoteistické pohádky, judaismus-vládci nad gojimy, křesťanství-slouhovství vládcům, islám- násilí na neposlušných). Lidé za socíku dostali vzdělání a dnes internet a tak informace kolují k nelibosti mocných. Po vynálezu knihtisku si bibli mohl pořídit každý koho naučili číst (střední vrstva). Jakmile v bismarkovic hromadných školách naučili číst polovinu populace začali knihy pálit (koniáš, hitler). Dnes budou internet cenzurovat, mazat a debilizovat, ale s křížkem po funuse. Holt nosatí pseudovládci něco nedomysleli a overtonovo okno se nezavírá nýbrž je průvan poznání řádně přibouchl. Proto odzbrojování mas (na popud ubečených studentíků, kteří nechápou, že jejich drábi a vrazi zbraně mít budou vždy), proto ostrakizace a psí hlavy (rasisti, fašisti, bolševici, extrémisti, populisti) každého, který nemá ten správný otrocký postoj k páníškům. Proto ta žertva (rituální vražda) mladého slovenského pisálka i s družkou před jejich svatbou (ovce do ulic a dělejte pořádek s vašimi rodiči). Jako kdysi jakobíni, (gilotina na každé návsi) nebo hitlrjugent či maovy gardy (s rudou knížkou v ruce udávat rodiče) nebo polpotovci (s lopatou umlátit rodiče) nebo huciové (mačetou utínat ruce a hlavy). Mladých debilů se vždy rodí více než mladých geniú a nemusí to v Čechách vždy skončit rajčaty ale granáty, ne rudými kartami leč ohňovými vatrami (pochodněmi). Zločinní slouhové mocných mají zbraně a výcvik vždycky a mají právo je použít (páníšek zavelí a gojimové vděčně vyplní). Dokud neodstraníme tento zrůdný systém jsem za ozbrojení mas byť hloupých studentíků. Alespoň z nich půjde strach a mocní zalezou za desátou oponu.
   Ďuro Trulo

   Vymazat
  9. Honzo Kopecký 26. března 2018 20:31

   Tento pán, páne jo! Ďuro Trulo 26. března 2018 22:49, to je akurátní přispěvovatel. Odpověď má hlavu a patu i s dokončenou myšlenkou, včetně kompetentních, fundovaných odpovědí. Tápajících kolegů diskuterů.
   A Vy sednete ke computeru, naťukáte své mánické domněnky a jdete krmit straky k sousedům, aby náhodou nekrákaly u Vás? Alibisto na jednu noc!

   Vám pane Ďuro Trulo, dík!

   Ps. Vy Honzíku, Vy se styďte!

   Vova

   Vymazat
  10. Je videt, ze pan ucitel Ďuro Trulo ma vzdelani a hlavu na krku a shrnul to dokonale, moc dekuji.
   Takovy zazitek pri cteni prispevku jsem dlouho nemel. Ucitele moc nemusim, asi zazitky ze skoly, ikdyz uz to je 40 let, co jsem venku, ale takoveho ucitele bych si pral, jako je tento PAN ucitel ve vysluzbe. Dnesni ucitele jsou uplny pleps, ktery uci nase potomky pouze zhovadilosti. Zil jsem 30 let v Nemecku a neni to tam lepsi, muj syn tam chodil do skoly, je tam taky malo schopnych ucitelu a proto to tak v Nemecku vypada, jak to vypada.

   Vymazat
  11. Ďuro Trulo 26. března 2018 22:49

   Představa, že debil jako Ďuro Trulo - s vyjadřovacími schopnostmi zdrogovaného absolventa pomocné školy - někde vyučoval, je příšerná.

   Vymazat
  12. Ted se ozval odborník. Z jeho příspěvku je hned poznat výše (lépe řečeno níže) jeho IQ
   J

   Vymazat
  13. Ad 22:49. Na rozdíl od pana 8:23 jsem pochopil smysl napsaného a není to mimo mísu, je to ovšem napsané pro myslící, což dělalo 8:23 potíže. Ale jsme tady (nebo bychom měli být) pro rozpravu. Samozřejmě ře mocenské sloupy státu, pokud jsou v majetku kapitálu, kapitálu musí sloužit - a to zbraně v rukou široké veřejnosti nezmění. Zkuste propagovat švýcarský systém - co schopný muž, to zbraň doma ve skříni i s ostrými! Profesionální armáda pracuje v žoldu pro kapitál a kdykoliv kapitál zvelí, půjde na občany. Soudobé pohotovostní policejní pluky - jakbysmet. Soudy.... Bezpečnostní agentury.... Byrokracie... Soudobé "strany a vláda".... Tak z toho pohledu se mi zdají zbraně v rukou hrstky poddaných neúčinné - a asi ani švýcarský systém by mnoho proti tankům a humantárním bombarďákům nic nepořídil.
   Jinak klobouk dolů, že v USA lidé dovedou vyrazit demonstrovat za své životy, ať již dětí, nebo černochů. U nás tak akorát na podporu svobody mediálního lhaní, podvodů a kradení. Co s tím?

   Vymazat
  14. Školství, asociace myšlenková. V roce 2030 bude 80 procent autistů mezi mužským pohlavím. Ted ale nevím jaké je věkové rozpětí takto postižených - bude se jednat samozřejmě o malé děti. Přičinou - nejpravděpodobnější - protože se to nezkoumá a mluví o tom pouze statistika - mezi Amiši je jeden autista na 1OO tisíc lidí, mezi očkovanými v USSA nyní je frekvence 1:45. Přičina je tedy masové očkování, hlavně polyvalentní vakciny. V Emerice dítě dostává i více než 30 vakcin. To tak na okraj. To sice o zbraních není, ale vlastně ano - jsou to zbraně kapitalistické elity - blbým, kteří jsou silní, schopní zabít své rodiče, oni autisté nemají empatii - se lépe vládne. I když po zamyslení se je těžko říci proč se to děje, protože autisté asi nebudou schopní ani obsluhy výrobních linek. Jinak když na tuto vsuvku napišete hanu, plným pravem, protože ten komentář není o zbraních, tak si ale současně uvědomte, že to je informace daleko důležitější pro nás než střelné zbraně v Emerice. Nedávejte své děti a vnuky vůbec očkovat - vůbec na nic!

   Vymazat
  15. Vážený pane 15:13!
   Udeřil jste nejenom hřebík na hlavičku, nýbrž jste ho několika údery (argumenty) zatloukl do pancíře vampírské uzurpace moci nad Lidmi.
   Zbraní může být opravdu cokoliv (kolt, nůž, auto, letadlo, injekce, léčiva, peníze). Podstatné je kdo zbraň drží v ruce (obránce, útočník, slouha) a jak s ní umí zacházet, ale nejpodstatnější je kdo a proč dal lidem zbraně do rukou, protože indoktrinace mladých užitečných idiotů vždy způsobí jejich zneužití (zbraní i držitelů) proti cílové skupině (většinou neozbrojených). Je jedno zda ve vyprovokované řeži zvítězí zmanipulovaný útočník nebo bránící se ovčan, protože kdo prohraje zemře a kdo vyhraje se stane otrokem utajených páníšků (obřezaných penisků).
   A o obslužnost linek je již plně postaráno roboty, autistů a gojimů netřeba, zlatá půlmiliarda slouhů a otroků již nebude klást odpor (dostanou nažrat, dávku chlastu a mohou se řezat dál, budou náhradní díly pro páníšky a vysoce postavené slouhy).
   Ďuro Trulo

   Vymazat
 3. Olsere ! Mezi Akronem a Clevelandem vyrustal JEFFREY DAHMER - on lovil barevne a vzdy sezral nejakou cast jejich tel !

  A kdyby nebylo Clevelandu nad Akronem , tak by neexistovala Ceska republika. Masaryk tam ziskal podporu pro zalozeni republiky !
  A reka Cuyahoga - tece z Akronu do Clevelandu - je jedina reka na svete, ktera chytla plamenem.

  A vy se pozastavujete nad nejakou strelbou !

  OdpovědětVymazat
 4. Olsere ! Amerika je velmi zajimava ! Zatim co komunisticka strana Ameriky ma sidlo (H.Q.) v Chicagu, tak Naciste maji H.Q. v Clevelandu a ted se vzajemne soudi - dve frakce Nacistu, ktera je mene nazhavena ! Obe hledaji zidovske advokaty, aby je rozsoudili.
  HUUUU, HA, HA, HA, HA. !

  OdpovědětVymazat
 5. Pokusy o zakazování zbraní jsou nesmysl. Příčina vražedného šílenství (prozatím) jednotlivců je jinde. Před stodvaceti lety si u nás, tedy v Rakousko - Uhersku mohl kdokoli koupit revolver nebo brokovnici, nikoho ani nenapadlo to evidovat, a nic takového se nestávalo.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 6. Bože můj,proč tohle nicotný stvoření nedrží hubu a furt tady poučuje,Blbstein přestárlej!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bez nej by tu byli jen blbci jako ty

   Vymazat
  2. 2:52
   O tvým vzniku z Božího rozmaru nikdo nepochybuje ty jednobuněčnej trotle!!!!

   Vymazat
 7. Povinosti volaji, jeste vam po navratu napisi o tajne knihovne prestehovane z Akronu do hor West Virginie, aby se zabranilo osudu knihovny v Alexandrii za invaze Julia Caseara. JO - T.J. kastanovy stat OHIO !

  OdpovědětVymazat
 8. Už dej pokoj a zvracet na stránkách Fuckingtown post,exote!

  OdpovědětVymazat
 9. 19:12 - to aby jsem zneutralizoval tvoje scestne reci. Chces mit ticho, bez do kostela !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:23
   Kdybys mluvil jen k tomu,čemu skutečně rozumíš,tak bys ty zombie mlčel celej život!!!☺

   Vymazat
  2. 19:34 - přitom je to tak jednoduché si dát otázku, proč existují moře a oceány, proč existuje jenom malé pozemní spojení s Afrikou, která je a hodně bude jeden velký problém. A proč vyspělé země mají rakety? No přece kvůli řízené kontrole migrace těch, co nemají křídla!!Moře a oceán bez lodí nepřeplavou, malé spojení přes pevninu na humanitární pomoc těm, co pracují, na kontrolu stačí a rakety dokáží mít kontrolu vzdušnou, když už člověk vymyslel velkokapacitní letadla.Tak v čem je problém, když něco vyřešila příroda a na zbytek máme techniku!!XXXXXPtáte se, v čem je problém?? Prpblém je v EU, jejímž cílem je islamizace Evropy. Proto také lodě Frontexu navážejí migranty do Evropy, místo, co by už konečně začaly potápět ty invazivní lodě a čluny. EU platí miliardy "neziskovkám", jako jsou člověk v plísni nebo lékaři bez palic zatímco tyto organizace podporují import migrantů!!! Je třeba pochopit, že EU ničí Evropu!!!☺

   Vymazat
  3. 19:23!
   V kostele není ticho ani omylem. Tvar věže, umístění sloupů a zvonů umožňuje velmi silnou tvorbu imfrazvuku (dlouhé vlny nízká frekvence), který devastuje proces vnímání a zejména myšlení a vo to go!!
   Ďuro

   Vymazat
 10. Právo vlastnit zbraň mělo za cíl to, že kdyby se mocipáni utrhli ze řetězu demokracie, tak aby lidi mohli udělat pořádek. Mocipáni, Ameriku zadlužili neskutečně, trhají se z řetězu a teď mají strach protože občané jsou ozbrojení. Takže se zorganizuje pár stříleček, nejlepší byla v Las Vegas (tam to málem podělali) no a ti kteří ty hrůzy viděli na vlastní oči, budou protestovat proti zbraním a vůbec dělat to co loutkovodiči potřebují. Taky jsem viděl studii, kde bylo popsáno jak jednotliví střelci byli závislí a jmenovitě na kterých psychofarmakách. Tady už nám to doktoři a reklama cpe taky plnou parou, abychom i v tomto dohnali a možná předehnali Ušáky. Aottj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:58
   Ano zbraně byli uloženy. Ale hejteman Žižka přikázal vydat je měštěnům a vedl je na harad ke králi. Tam mu slíbili že pod jeho vedením zem uchrání. Král jí poděkoval a rozpustil je. Potom je zradil. Je to jako parchant Babiš. Není to král je to cizák a stejně zradil nejen své voliče ale i ty kteří si mysleli, že je lepší než Sralbotka. Ke6 by ho stihnul stejný Boží trest.

   Vymazat
  2. Příspěvek 21.03 psal evidentně magor. Není to o ničem, je to naprosto nesrozumitelné, hrubé pravopisné chyby - hrůza a dementní bláboly.To je tak, když si lopaty s pěti obecnejma na starý kolena pořídí počítač, a pak se na internetu producírujou s naprostejma sračkama. Hlavně že to má svobodu slova roury praštěný. Co je to hejteman Žižka ty blbe? Co je to harad ty blbe? Praštěnej parchant jsi ty.

   Vymazat
  3. K A19:58

   Protože Amici mohou dle jejich Ústavy nosit zbraně, tak bývalý president Bush ml. nevylézá na veřejnost, je doslova zalezlý.
   Bojí se!

   Vymazat
  4. 22:10 ty pitomce, ty jsi tak nevzdelany ze nevis o cem to bylo
   Nepis, nezdrzuj

   Vymazat
  5. Anonymní 26. března 2018 22.10 - Nechápete, že pán koktá, to není k záludnému smíchu. Zkrátka to vykoktal naráz. Od nás jeden taky koktavej,
   mi domrvený texty občas překládá.
   Jo, a jeden psychokanálník mi zase dopřeloží ten Váš libozvučný text. No, a nedurdím se jako Vy, škarohlíde. Vyjděte ze sklepa, venku je krásně, vemte si brusle a jděte na rybník. Sdělit něco žábám a kaprům. S pánem bohem?

   Ramón

   Vymazat
 11. To, že zrovna v článku o zbraních autor nezmiňuje Palmeho podíl na krytí vývozu švédských zbraní - např. i do Íránu (prostřednictvím NDR), je dost nepříjemné opomenutí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určeno - Jan Kopečký 26. března 2018 20:31

   1) Nemám čas ani chuť vysedávat u computeru ve dne v noci.
   2) Nemám ve zvyku reagovat na každý smyšlený e-meilový profil - ani tehdy pokud případně reagují na můj příspěvek.
   3) Nemám potřebu rozebírat kdejakou domněnku kohokoli, tudíž fámy, či nestoudné opomenutí
   Palmeho.
   4) Nejsem povinován a nemám čas ani chuť vysedávat před mikrofony, pod kamerami o víkendech.
   5) Nemám ve zvyku reagovat i pokud případně reagují na moji domnělou myšlenku.
   6) Nemám potřebu rozebírat kdejakou domněnku kohokoli.
   7) Nejsem povinován odpovědí nikomu, s kým jsem se sám nedal do řeči, promiňte výměnu diskuzního příspěvku, zde mne stěží uslyšíte, již ani nevím, zda-li jsem v televizním médiu, či rozhlasovém médiu mám toliko povinností. A problém s tím, že pronesu myšlenku, poté pausa tzn. Prostenal a výměna inkontinentních plen a NR je za horizontem.
   Olser

   Vymazat
  2. Ale jinak u komputru vysedavas dost a pises prazdny clanky

   Vymazat
  3. Brêtïślåvê Ølśêrë,
   Tôi không nghĩ để con ngủ riêng con sẽ tự lập, tôi muốn con được ngủ chung với ba mẹ, để con học được từ mình ngay từ những điều nhỏ nhặt nhất. Tâm sự, chia sẻ với con là cách tôi sẽ dùng để dạy bé”, diễn viên Vân Trang chia sẻ kỹ năng làm mẹ và cách dạy con của mình.
   Kết hôn từ tháng 27//3, năm nay diễn viên Vân Trang đã trở thành bà mẹ trẻ với cuộc sống gia đình riêng hạnh phúc. Tạm gác công việc diễn xuất lại để ở nhà chăm con. Cô công chúa của Vân Trang và ông xã Hữu Quân tên Lê Quyên với tên gọi thân mật ở nhà là bé Xíu.

   Vân Trang là một trong những nữ diễn viên tài sắc của điện ảnh Việt Nam
   Vân Trang là một trong những nữ diễn viên tài sắc của điện ảnh Việt Nam
   Bắt đầu cuộc sống mới với rất nhiều thay đổi, đặc biệt là bước từ cuộc sống bận rộn, suốt ngày phải đi phim bên ngoài. Nhưng từ khi sinh con, trở thành mẹ thì lại dành tất cả thời gian chăm con nên cuộc sống của nữ diễn viên cũng xáo trộn không ít.

   Thích nuôi con theo truyền thống
   Van Tràn Lâng Sœn

   Vymazat
 12. Co chtít po nejhorším státu na světě zbrojní korporace vládnou v usa a nějaký mrtvý jsou jim ukradení.

  OdpovědětVymazat
 13. Olsere, ja nick honolulu vam prednesu myslenku a reagovat na ni neni treba ! Me postaci radost z toho, ze prazsti Hurvinci budou prskat emocemi.

  ------------------------------------------------------

  23.3. v patek Trump podepsal neco, na co America reagovala nemim udivem ! A ted lide o nicem jinem nemluvi.

  Protesty zmanipulovanych lidi proti druhemu clanku Constituce jsou vsem lhostejne ! Proc, ale ceska media nereaguji na USUPEK Globalistum , ktery Trump podepsal, kdyz na Americany to pusobi tak SILNE ?
  Kavarna v Cesku jasa, stejne jako DEEP STATE !

  OdpovědětVymazat
 14. 22:49 - sklanim se pred vasi bystrozrakosti, ale zadne strachy ! America je vyzbrojena a druhy amendment Constituce nebude nikdy zrusen ! Obcane se NIKDY zbrani nevzdaji a ja neznam NIKOHO, kdo jich nema nekolik !

  Protesty zmanipulovanych skolaku jsou k nicemu ! Golf na Floride je stejne nudny, jako protestni vyrvavani v ulicich Washingtonu, nebo vzpominka na Kent strelbu do
  levicovych studentu !

  OdpovědětVymazat
 15. Kdo sahne na Ustavu, i na Druhy Ammendment, je vlastizradce

  OdpovědětVymazat
 16. Olser se nam zblaznil, nejak vsem zacina hrabat. No je videt olsere z jakeho jsi etnika a za koho kopes a to jsem si myslel ze jsi lepsi. Chazar k chazarovi seda......

  OdpovědětVymazat
 17. Zmizet odsud vy uASSacký IDIOTI!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. k 3:00 Olšer se nám zbláznil, nějak všem začíná hrabat, jenom já který píšu přímo z Bohnic jsem napvosto noumální Úďo. Je výborný se do někoho navážet, že je taký či onaký a argumentu mu asi netřeba. Už je asi nakažený pizdou májovou, důkaz ani jeden ale přesně vím, jak to bylo a kdo a jak to udělal a všichni buďte solidární a potvrďte mi to. Trapný a ubohý.

  OdpovědětVymazat
 19. Mně připadá poněkud zvláštní režim, který nedokáže ochránit vlatní občany před šílenci. Dělá to záměrně, aby se občané ukáznili a skákali, jak vládci pískají a semkli se kolem svého Vůdce? Jistě by byl zajímavý obraz vývoje počtu vražd u nás - ovšem nesmí být účelově převáděny vraždy na sebevraždy, jak se děje! Čeho je vraždění úkazem a důsledkem? Proč jedny vraždy lze tak organizovaně dokonale využívat k propagandě nenávisti proti jiným lidem a vyvolávat tak vraždy sériové a proč jiné končí notickou, bez povšimnutí - a nebo jsou opomenuty zcela - nehodí se ke zneužití. Tak vznikají ony "anti-ismy" - i ten nacistický antisemitismus i ten NATO- EU- antirusismus. Konstrukce stejná, výsledek bude stejný? Konce ale určitě ne, oni ti Rusové asi na naší genocidu, koncentráky, plynové komory s českou Novyčočkou nebudou čekat se založenýma rukama. A to se nám zdá od nich jako špatné a zvrženíhodné!

  OdpovědětVymazat