Reklama

úterý 20. března 2018

"Důkazy" britského velvyslance v kauze Skripal

Velvyslanec Nick Archer v ČT

Radim Valenčík
20. 3. 2018  blog autora
Upřímně jsem se těšil, že konečně budu mít v kauze "Skripal" více jasno. Podezření, že šlo o provokaci těch služeb, které si přejí hrotit vztahy s Ruskem a případně je dovést až do ozbrojeného konfliktu, podezření, že se jedná o stejný rukopis, jako vyrábění otrav plynem v Sýrii za účelem difamace legitimní syrské vlády, že se jedná o načasovaný pokus diskreditovat Putina těsně před volbami, je dost velké.


Britský velvyslanec, Jeho Excelence, Nick Archer – to už je nějaká úroveň. Ten už musí být hodně dobře informovaný a hodně dobře vážit slova. Tak se podívejme, jak odpověděl na otázku moderátora Davida Borka v pořadu UK ČT 24 včera, tj. v pondělí 19. března, jaké konkrétní důkazy a jaký typ důkazů pro obvinění Ruska Británie má (od konce 28. minuty pořadu). Nick Archer řekl doslova:

V zásadě jsou to dvě věci. Jsme schopni látku analyzovat, víme odkud je, odkud přišla.

Druhá věc je otázka motivu. Už dříve došlo k vraždě Litviněnka, také agenta. Pokud dáte dohromady látku a motivaci, máte dost jasný případ."
Touto odpovědí byl zaskočen i David Borek a požadoval konkretizaci formou poznámky:

"Látka se mohla dostat do rukou kohokoli, třeba v době chaosu za Jelcina."
Odpověď Nick Archer: "Teoreticky je to možné, ale tady máte motiv. Každému soudu by to bylo jasné."

Po té se už David Borek raději neptal. Viz ZDE.

Podívejte se, opravdu se podívejte na celý rozhovor. Od konce 28. minuty pořadu.

Nyní mě už těžko někdo přesvědčí, že není pravda to, čeho jsem se obával a co jsem myslím dost přesně popsal:

To už není jen překrývání lumpáren ještě většími lumpárnami, tj. vyvoláváním stále větších a nebezpečnějších konfliktů bez ohledu na oběti. Obávám se, že to je poslední tažení těch, co se v závěrečné části svého života dostali k centru moci, cítí blízkost smrti a chtějí do pekel vzít celé lidstvo v šílené naději, že i tam budou moci pokračovat v demonstrování své moci nad námi. Vypadá to jako šílenství, ale je to jen stařecké selhání racionality a morality utvrzované skupinovou stupiditou, která se nachází své slouhy a poskoky, kteří rovněž kvůli své kariéře obětovali svůj rozum i morální zábrany.

Politbyrovsky přestárlé jádro současné globální moci patrně dokonale "vyčistilo" terén potenciálních reformátorů v dalekém širokém okolí svého vlivu a obklopilo se zapouzdřenými slouhy, slouhy slouhů a poskoky, kteří zablokovali zpětnou vazbu.

Prognóza? Se selháními racionality toho typu, jaké předvedl britský velvyslanec, se budeme setkávat stále častěji. Ruku v ruce s tím budou houstnout provokace ještě těžšího kalibru, bude houstnout atmosféra, ve které žijeme, budu růst riziko fatální válečné konfrontace. Některým z těch, kteří by rádi na slouhovství založili kariéru, to začne docházet. Ubrání se riziku zapouzdření, ale stanou se i oběťmi křečí, které signalizují to, k čemu stejně v dohledné době dojde. Zániku té moci, které dovedla lidstvo do nejobtížnější fáze jeho dosavadní existence. Na tom, jak rychle a plně bude normálním lidem docházet to, o co jde, závisí, zda a s jakými ztrátami přežijeme. Považuji odpovědi Nicka Archera za naprosto nedůstojné jeho úřadu a projev neúcty k české veřejnosti či spíše pohrdání touto veřejností. Odpovědi, které předvedl, asi byly určeny jinému publiku než lidem v naší zemi. A to chce z této pozice kádrovat, kdo může v diplomatické sféře působit v naší zemi?


- - -


    

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5551-dukazy-britskeho-velvyslance-v-kauze-skripal.html

24 komentářů :

 1. Pokaždé, když mi něco sdělují Angl, vzpomenu na rok 38. 39, 48, 68 a 89 a hlavně na to, že sjsme jim museli zaplatit za všechno, i za tkaničky do bot našich pilotů, kteří padli i v Bitvě o Británii. Jen zas poštvávaj kontinentální Evropu do války ... i proto Brexit. Nás prodali proto, aby mohl Hitler uskutečnit vlhký sen "Drang nach Osten", pšonci to nechápou, jejich problém, že nejsou schopni se z historie poučit. Zas budou kanonfutři za Anglii,jako v Africe. Kolik padlo Britů za II. WW? Kolik američanů - těm to ale nezazlívám, ti byli ti slušnější - většina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No největší vtip byl ten, že Británie ještě v roce 1942 chtěla bombardovat ropná pole v Baku.

   Smazat
 2. Shrňme si "důkazy" pana velvyslance: "Byl zabit agent Litviněnko". To je nesporná pravda. Ale nikdo neví kdo ho zabil a proč ho zabil. A už vůbec to nebylo potvrzeno soudem. Tvrzení není důkaz. U Sripala policie neví kde byl zabit, kdy byl zabit, jakým způsobem byl zabit. Nezná motiv a už vůbec ne pachatele. Tedy každému soudu - pokud by šlo o opravdový soud a ne o zaplacené loutky - by to bylo jasné. A hnal by paní premiérku, ministra Johnsona a další poskoky svinským krokem. Rusko poukázalo na fakt, že látka mohla přijít odkudkoliv. Mj. i od nás. To, že ji nemáme (doufám!čert té bandě věř)neznamená, že jsme ji neměli. A to se týká dalších zemí. Že se ohradíme? Rusko se ohradilo stejně. Takže napřed jasné důkazy a pak se můžeme bavit. Kdyby s takovýmito "důkazy" vyrukovali policajti na zlodějíčka v supermarketu, museli by ho okamžitě pustit a s omluvou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten antiruský (antislovanský) RASISMUS Britů a celé EU je odporný. Antislávismus se mě dotýká víc, než nějaký antisemitismus. Jsem totiž Slovan, ne nějaký Semita.

   Smazat
  2. Skripal ani jeho dcera, dokonce ani policista, jenž je našel, zatím nezemřeli. A dle lékaře salisburské nemocnice u nich sice leží tři pacienti s otravou, ale žádný s příznaky otravou nervovým plynem... Viz např. https://thesaker.is/the-british-spy-skripal-hoax/

   Smazat
  3. To budou asi hemeroidy a spatna diagnoza experta na Patraci Velvyslantismus..
   Je naprosto jasne ze spodina /dregs socity/ byla dosazena na
   koordinovany utok na Rusko a dalsi staty , ktere se nechteji podrobit. Z Ruske strany a to contrastuje neslysimu zadne hulvatske ubohosti a tupe lzi a to jen ukazuje presne as identifikuje je , co jsou...zac.
   A jak jsou rusove dnes vyspelej narod , ovsem evropske narody musi byt pomoci zradcu totalne zotroceny ....

   Smazat
  4. Jednim slovem ty co slysime , je jasne ze jsou totalne SKRIPNUTY..
   I se Skripalem , udavacem , kterej nejdrive udaval pro rusy a potom zase udaval rusy zapadu. Nemuze byt uz neco vic zrudne odpornyho...Zaradil se tak samozrejme jako JEDEN Z NICH. Slizskej a odpornej plaz plnej nenavisti vuci spolecnosti..
   Ze S. proto nikde nemaji radi Nikde ! je samozrejme...Jenom se jim hodil , ale muzeme videt na jejich jeceni jak jim skodi ....

   Smazat
  5. Připadá mi to obviňování Rusů na stejné úrovni, jako kdyby se našla znásilněná žena a zavřeli za to prvního chlapa, kterého potkají s odůvodněním, že má u sebe vše potřebné k vykonání tohoto zločinu, a jako chlap má i motiv, takže je jasné, že to udělal on.

   Smazat
  6. Podle této logiky by měli uvalit sankce na USA, protože použili jako jediní atomovou bombu na civilní obyvatelstvo. Jestli ji někdo kdokoli použije, vina je jasně na straně USA.

   Smazat
  7. Stovky prepadeni , znasilneni , bestialni vrazdy teroristicke utoky nevadi...V cele Evrope..
   Lide je nezajimaji kdyz z nich nemuzou vytlouct neco proti Rusku..

   Smazat
  8. zavedli dalsi OTROKARSKEJ system , kdy pracujici cele Evropy plati a cela spolecnost doplaci na vlady ,Skripaly a obrovske castky jdou na afroaraby .. Pro lidi kteri vytvareji hodnoty , mimo banditismy je vhodny jen pokrik trpaslicich feministek a jejich nenavist..Skripalismus...

   Smazat
  9. Nikdo nerekne jeho Excelency , ze co zvatla jsou z prdele tazeny cancy..

   Smazat
 3. Že látka mohla přijít z ČR bylo opodstatněno tím, že jsme byly členy VS a že na našem území byly dislokovány vojska VS. Dle sdělení důvěryhodných zdrojů požádala EK o dodámí průkazného vzorku, ale GB odmítla. To o něčem svědčí.

  OdpovědětSmazat
 4. Pravda je naprosto vedlejší, je to pro Británii méně než odpad. To i my známe z vlastní historie, když pravdu o sudetoněmeckých nacistech přetavili hbitě k prospěchu svému a Adolfa Hitlera. Důležitý je účel. V Mnichově potřebovala už tehdy Malomocná Británie podržet nacismus v Německu u moci a proto s pohrdáním hodila Čechy přes palubu - no a dnes Malomocná Británie jako služka amerického militarismu se cítí povinována vyvolat další světovou válku. Podaří se? Nepodaří se? Ta druhá světová se jí povedla a Británie nese odpovědnost za těch 60 milionů mrtvých stejně jako Německo! No ale tou třetí by se zapsala do historie dalším rekordem, dokázala by určitě udělat 6 miliard mrtvých a konečně by se stala Británie Velkou. Jen ovšem pokud by nějaká historie vůbec byla - a v jaké asi hloubce by byl v Atlantiku zanořen onen bizární ostrov?

  OdpovědětSmazat
 5. Tak ze islamiste, kteri v bataclanu strileli ruskymi kalasnikovy a volali alah agbar, byli vlastne ruskymi spiony. Zbrane ruske a motiv jasny. Zastrasit zapad a vyvolat obavy z prijimani mirumilovnych muslimu.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejvíce se mi na tom líbí to, že si o nás pan britský velvyslanec myslí, že jsme blbci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom je ale přesvědčený celý svět. Dlužno dodat, že jim k tomu posledních třicet let, díky našim voleným zástupcům, dáváme slušný důvod.

   Smazat
  2. 18:31 Pan velvyslanec určitě byl na inaguraci prezidenta. A když viděl fialovu kravičku Myrku a za ní stádečko od černého vola, tak mu blbost Čechů nikdo nevymluví. Pochopil, že takovému "materiálu" může tvrdit libovolnou lež a oni jí budou nábožně opakovat. Viz vystoupení Kalouse v parlamentu, kde peskoval Stropnického za to, že ihned jménem ČR nepodpořil Májku. Ano, stejný Kalousek, který tak vášnivě vykřikoval, žjaká je ostuda poklonkovat a hrbit se před mocnostmi. Jo pardon, tenkrát to bylo Rusko a Čína. Poklonkovat a hrbit se před VB je OK.

   Smazat
  3. 18:31 Nejdříve byste musel dokázat, že ta britská kreatura je schopna myšlení.

   Smazat
 7. Velká Británie a USA jedno jest. Lží podvody pomluvy vydávají za pravdu a věří, že jim to lidí uvěří.

  OdpovědětSmazat
 8. No, já se bojím, že i kdyby někdo z těch dvou měl přežít a mluvit, postarají se ty kurvy intrikánské o to, by nepřežil a nemluvil!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Zřejmě to byl doopravdy poslední protiputinovský trumf těsně před ruskými volbami. Kdo ví na čem Skripal pracoval, komu se znelíbil. Takže někdo zabil, a to doslova, 2 mouchy jednou ranou. Hra proti Rusku je permanentní a gradující, jen se mi zdá, že už naprosto nesmyslná. Také v tomto případě to Putinovi jen prospělo.

  OdpovědětSmazat
 10. Doposud jsem se domníval, že alespoň Angličané na těch vyšších postech nejsou tolik zdegenerovaní dlouhodobou (mnohasetletou) izolací na britských ostrovech. Po shlédnutí vystoupení Mayové, Johnsona (Borise :-) a Archera musím konstatovat, že jsem se mýlil, že postižena je i anglická "high-society" (a možná ještě více, než-li spodina).

  OdpovědětSmazat
 11. Tož jsou na tom v Britsku stejně jako v Rusku. Tam také vědí, že Angláni umí látku analyzovat, vědí jak ji vyrobit i jak s ní zabíjet... Prostě to jsou ty důkazy Británie a na oplátku Ruska. Stačí vědět s zkuste se podívat takové Mayové do hlavy, co vůbec ví, či zda něco. To je tzv. vysoká srandadiplomacie, to mají po Chamberleinovi a Churchillovi, ostatně i s Mayovou jsou ze stejné partaje umrlčí hlavy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.