Reklama

pátek 2. března 2018

Friday Edition: Babiš a 75 %

Erik Best
2. 3. 2018    EB
V červenci 2016 jsme poprvé napsali, že 75 % médií kryje ČSSD záda. Článek vyšel pod názvem „Chovanec a 75 %“ a zněl takto: "Politický analytik Jiří Pehe měl nepochybně pravdu, když v sobotním Právu napsal, že ministr vnitra Milan Chovanec by byl v centru zájmu veřejnosti, pokud by informaci o podezřele výhodné koupi bytu od podnikatele, který jeho ministerstvu dodává vozy SUV, přinesl někdo jiný než MF Dnes...


...Kdo by ale mohl něco takového napsat kromě Babišových MF Dnes a Lidových novin? Blesk, E15 nebo Reflex, které ovládá ta samá společnost (J&T), která oficiálně vlastní operátora mýtných bran, kterému Chovanec nahání kšeft (SkyToll)? Česká televize, která je přímo napojená na Chovance přes Bison & Rose? Právo, které se s Chovancem zjevně dohodlo, že bude podporovat reorganizaci policie? Je pravda, že Economia prokázala při kritice reorganizace policie překvapivou nezávislost, ve skutečnosti se ale také řadí k 75 % médií, která ČSSD kryjí záda v případě, že jsou v sázce její politické nebo ekonomické zájmy." 
 
Od té doby se však leccos změnilo. Andrej Babiš vyhrál volby a následně se stal premiérem. Ve svém projevu po vyhlášení výsledků voleb citoval naši cifru: „Je pravda, jak říkal Erik Best, že 75 % médií je pod vlivem jiných, takzvaných tradičních, politických stran.“

Den před tím jsme však ve své placené analýze napsali, že už to neplatí. Babiš již do určité míry „přezval“ TV Nova, TV Prima a Právo. ČSSD a.s. už měla blíže k 50 %, jak jsme napsali v říjnu 2017.

A co teď? Prezident Miloš Zeman tlačí na změnu ve vedení České televize, pohyb je vidět také v Českém rozhlase. Kdy tedy vydáme článek s názvem „Babiš a 75 %“?

15 komentářů :

 1. Furt lepší Babiš než pravdoláskařský odpad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není bitva mezi pravdoláskaři a Babišem, to jenom zatím tak vypadá.
   Až začnou dosavadní loutkovodiči tahat definitivně za kratší konec, pravdoláskařská agenda se postupně dohodne a začne spolupracovat s Babišem.

   Protože pravdoláskaři, to je Brusel. A Babiš Brusel potřebuje, i když by se asi chtěl cukat.

   Smazat
  2. Vláďa z Brna Bohužel máte pravdu teď jde jen o koryta ale jestli bude stejný zmetek jak sobotka a spol tak mu to dají voliči sežrat.

   Smazat
 2. Babiš je rozhodně menší zlo než bezcharakterní,bezzásadový a Bakalou zkorumpovaný Sobotka.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten dosavadní veřejnoprávní hnůj musí jít skutečně pryč, Babiš nechť si provozuje to co má. Veřejnoprávní média musí být vyvážené, anebo pokud nejsme schopni to učinit, tak tedy mějme servilní státní rozhlas a TV, který se bude přizpůsobovat příslušné vládě, tak jak to bylo za III., IV a V. republiky.V tomto oboru český novinář dokáže vykonat nadpráci. Opozici nechť dělají privátní media. Nechtěl bych žít další desetiletí ve lžích, které produkují dosavadní veřejnoprávní média od roku 1993.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:24
   Máte naprostou pravdu já bych VEŘENO PRÁVNÍ MEDIA havně ČT a ČRO dal okamžitě vyvézt a to hodně daleko. Návrat nežádoucí.

   Smazat
 4. Kdo je slušný a poctivý, ten nekrade a nepotřebuje dotace. Politici, kteří se neustále "brodí po kolenech" před 30 lety, nic pro lidi nedělají, jen jsou to "prasata" u koryt. Nezachrání je ani 100x napsaný Otčenás či Zdrávas. Obyčejní lidé začínají vidět, že zbývá na tunelování pouze důchodové zabezpečení, zdravotnictví, sport, školství a pojišťovnictví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:45 Pojišťovnictví se vám tam dostalo jistě jen nedopatřením. To je přece dávno zprivatizováno a v rukou zahraničních vlastníků. Včetně "České pojišťovny". Z té je český jen název.

   Smazat
 5. Erikovi se stýská po Kalouskovi.

  OdpovědětSmazat
 6. Míra patolízalství některých našich spoluobčanů k reprezentantům domácí elity nezná mezí. Je otázka, zda při jakékoli změněn moci se tito parazité rychle nepřisají k nové moci. Byl bych jim za to vděčen pouze tehdy, kdyby se přisáli k pravdě, ale z té nic nekape, takže toho se obávat nemusíme. Každý parazit potřebuje silného a odolného hostitele nejlépe přetékajícího penězi. Jelikož ČSSD nejen že penězi již dávno nepřetéká, ale že je navíc nadměrně zadlužena, nelze se divit stěhování parazitů k vydatnějšímu sosu.

  OdpovědětSmazat
 7. Veřejnoprávní jsou media jen v okamžiku inkasa od občanů za televisílání, které je sofistikovaným, pro zdraví a zejména rozum, toxickým odpadem. Jinak občané jsou té společnosti samolibých kecalů zcela ukradení i se svojí (z)radou.

  OdpovědětSmazat
 8. Poplatky Televizi a Rozhlasu sice platím, ale jejich
  bláboly nekonzumuji. Co nadělám? Jsou to vyhozené peníze. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:10 Jo jo, slušní lidé jsou proti lhářúm vždycky v nevýhodě. Kdybych byl schpen jen z promile lhát tak, jako lžou v ČT, už dávno bych napsal "čestné" prohlášení, že televizi nemám, nikdy jsem neměl a vlastně ani nevím, co to je...

   Smazat
 9. my češi jsme zvykli už přez generace okradenych že tomu tak bude pokažde proto bych se nebranil oficialně darovat čete těm co tam jsou zaměstnani ato zcela zdarma bez jedineho haliře aby neměli jakousi ujmu a pote zakonem zakodovat ato po stalinsku na věčne časi nic by to nestalo a vovčani by měli klidnějši spani i připravu do zaměstnani nehledě na dvě stovky měsičně na cigara či pivino

  OdpovědětSmazat
 10. ANONE se začíná ukazovat pomalu ale jistě vo co go. Jak jsem zhlídl ten pilíř koblih, ptáčka pelikánka, jak ronil krokodýli slzy nad volbou toho komanče, tak jsem taky chvíli plakal nad tím pionýrem nešťastným, co má jen to štěstí, že tu dobu zažil s rudým šátkem na krčku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.