Reklama

středa 14. března 2018

Herci a politika

Jaroslav Loudil
14. 3. 2018
Dobrý den paní Sommerová,
chci se krátce zastavit u sílících pokusů herců ovlivňovat politiku v ČR. Viz. poslední antizemanovské a antibabišovské výpady. Pan Zeman dostal ve zcela demokratických volbách hlas 52 % obyvatel ČR ,tedy většiny. Vy herci stojíte tedy na jiné straně barikády, jak většina našeho národa. Tito voliči již znali názor pana Zemana na vysílání ČT před volbami a dle počtu odevzdaných hlasů s ním v tomto kritickém náhledu souhlasí. Já také.

Jak je vůbec možné, že si jako herci osobujete právo zasahovat do politiky ?? V čem jste vlastně tak výjimeční ? V ničem, režisér nebo herec ,to je úplně stejné jako traktorista, popelář, účetní nebo prodavač. Nic lepšího nejste, i když se možná považujete za nějakou národní -"elitu". Kdejaký zubař nebo účetní je chytřejší, jak vy všichni herci a režiséři dohromady. A alespoň se zubaři nemontují do politiky.

Není vám - " samozvaným ochráncům liberální demokracie v Evropě" - divný vývoj posledních let ? Nevede vás to snad k hlubokému zamyšlení ?? Co tím vývojem myslím ? Brexit, zvolení podnikatele Trumpa v USA, vývoj v Polsku a Maďarsku k "nelibrální" demokracii, bouře v Katalánsku, Turecko = stát NATO, jde vlastní diktátorskou cestou, výborné výsledky Le Penové ve Francii, Wilderse v Holandsku a Alternativy pro Německo v Německu, u nás vítězství podnikatele Babiše a Zemana, a nyní naposledy v Itálii zvítězil antisystémový komik Beppe Grillo se 32 % hlasů. Proboha, to jste všichni herci tak tupí, natrvdlí a slepí !!?? Tohle všechno přeci nikdy nemohl dokázat zařídit - "Zlý Putin !!" jak tvrdí naše Česká televize !

Tady jde o vážnou sytémovou chybu v chování liberální demokracie a jejich vůdců ! Občané Evropy i USA získali v časech světové globalizace jasný pocit, že : "Elity hrají mezi sebou o nich, bez nich". Z globalizace bohatnou jen elity, které ji organizují . Elity jsou dnes tak rozežrané, že jim tuk stéká po pupcích až do kalhot a knoflíky na bachoru hlučně odskakují pod stůl , když už je nejde bez velké námahy ani rozepnout ! A vy ,čeští herci stojíte nyní plně na straně těchto elit. Odtrhli jste se od myšlení lidu, národa, obyčejných lidí. Těch je naštěstí většina, vás jen pár . Jste vlastně dnes v pozici - "komunistických papalášů" - před rokem 1989. I oni byli zcela odtrženi od reality a pořád si jen blekotali pod vousy ty svoje - " věčné pravdy". Ale skutečný svět už byl o hodně dál. "Zamrzli jste v časech pana Havla, paní Sommerová ! Jeho lavičky jsou dnes však už řádně proseděné, rezavé a oprýskané. Prostě se nad ním už navždy - "zavřela voda", i nad tím jeho podělaným směšným servilním postojem k USA či jeho "humanitárním bombardováním civilistů americkými bombardéry". Havel se k USA choval tak, jako Husák k SSSR. Žádný rozdíl. Tím se stal pro většinu Čechů navždy směšnou figurou.

Paní Sommerová, lžete ! Česká televize není nezávislá, jak tvrdíte ! I slepý musí vidět, že ve svém vysílání stojí na straně toho, čemu se dnes říká : "Sluníčkáři, Havlisté, Pražská kavárna". A my ,tedy ti, co dali svůj hlas Zemanovi = většina národa, posíláme ČT svých 135 Kč měsíčně za skutečně vyvážené zpravodajství ,nikoli lži ve prospěch nějaké Pražské kavárny /nejblíže jsou jí naše - " trapné pidistrany TOP-09, KDU, Starostové".

Paní Sommerová, nejste schopni sebereflexe ani kritického uvažování. Nemůžete tak nikdy nalézt skutečnou příčinu dnešního nedobrého stavu ve společnosti v demokratických státech. Na rozdíl od takových myšlenkových kapacit, jako je třeba pan Robejšek , Václav Bělohradský či Jan Keller. Nestojíme proto o vaše další nesmyslné žvanění v televizi či rádiu. Ztráta času pro všechny. Paní Magda Vašáryová bývala kdysi vynikajcí herečka, dnes se dala do politiky a stalo se z ní prvotřídní směšné jelito. Jarda Jágr je vynikající hokejista, klobouk dolů !! Je výtečný ve svém oboru ! Proboha ho prosím ať ho ve stáří ani nenapadne jít do politiky, případně politiku komentovat. Udělal by totiž ze sebe jenom šaška, jako jste ze sebe udělali nyní vy herci.

P.S. Dobrých českých herců a režisérů si vážím. Když však začnou poučovat celý český národ, co má dělat, jak má myslet a jak se má chovat, tak táhněte k čertu ! Tohle vám nepřísluší, tohle nemáte - "v popisu práce."

s pozdravem

Loudil

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zvrhl-se-cesky-lev-v-politickou-agitku-ocenena-olga-sommerova-o-svem-projevu-a-boji-za-nezavislou-ct-43613

Pozn. red. I.D. Volby neznamenají nic, petice osobností je důležitá - ZDE

34 komentářů :

 1. ZDE MŮŽOU BOJOVAT, POKUD SE DOČKAJÍ STÁŘÍ, HLUPÁCI, VÍTAČI, NECHŤ DO TĚCHTO KRAJIN EMIGRUJÍ VŠICHNI A MY A NAŠE DĚTI ZDE MOHOU ŽÍT V KLIDU. NETAHEJTE JE SEM, JSOU JINÍ Z JINÉHO SVĚTA KRUTOSTÍ !!!

  https://uloz.to/live/!TesWEuwnLzUy/nemuslimska-turistka-v-muslimske-zemi-8-hlav-silenstvi-2018-avi-mkv-mp4

  KDO MÁTE MEZI SEBOU VÍTAČE A MAJDANISTU, DEJTE MU TOTO K SHLÉDNUTÍ, DOKUD JE ZDE KLID!
  ZEJMÉNA PRO "UMĚLCE A KANTORY", HLÍDEJTE SI DĚTI !!!

  Papež FRANTIŠEK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fake news, pozor.Podívejte se na oblečení přihlížejících.

   Smazat
  2. Nedávat dotace divadlům, musí hrát na co budou lidi chodit. Teď jdu do divadla a odcházím v polovině, protože se na tu hrůzu nejde dívat.

   Smazat
  3. Je třeba tu kolaborantskou suchou tresku odstavit.

   Smazat
 2. Velmi dobre ste to napisala!!!!!!!!ELITA....patent na rozum maju.nech sa nepletu do politiky.....obycajny ludia su pre nich odpad a blbci!!!!!to sa tyka aj u nas na Slovensku.......Vasaryova a spol......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. HERCI a politika

   Tak to vypada,když žlab je na prvním místě .Pud sebezáchovy chybí.Češi volili Zemana jako hráz před zkázou z EU .. POPŘELI JSTE SVOJE ČEŠSTVÍ, TÍM ,ŽE NEUZNÁVÁTE VOLBU VĚTŠINY.české země,JSTE jen euobčané.. CHOVÁTE SE JAK ZA BÝVALÉ TOTALITY NA 1MÁJE!*Dejte si na Vaše transparenty hesla:**S BRUSELSKOU DIKTATUROU na VĚČNÉ ČASY,AT ŽIJE SOROŠ(kdysi Brežněv),AT zhyne národ,jeho prosperita..vlastenectví,hrdost**
   Jsou jen STÁDO a jen STÁDO slouží diktaturám...
   JEAN

   Smazat
  2. Ať se klidně do politiky pletou, jako každý mají právo volit a také být volen. Jestli se svým názorem uspějí ve volbách, nechť ho zákonnými prostředky prosazují. Ale oni zřejmě nejsou schopni pochopit, že volby proběhly, nějak dopadly a teď prostě je třeba vítěze a názor většiny respektovat. Milovat ho nemusí.

   Smazat
 3. Pochopte ,oni to nedělají z přesvědčení.Tomu nevěřím,že inteligentní lidé jako většinou herci jsou, by nerozpoznali co se děje.Oni to dělají na podporu toho, kdo jim dává chleba a k tomu ještě něco navíc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, kde jste vzal přesvědčení, že herci jsou inteligentní lidé? Herci prostě opakují na jevišti to, co někdo jiný napsal, k tomu vám stačí paměť, to naučíte i loskutáka. Jsou hysteričtí, emocionální, ale inteligentní? Sem tam někdo snad ... Ale většina? Když nejsou schopní pochopit ani princip voleb? Chovají se jak stárnoucí hysterické šlapky, kterým klient za mizernou službu odmítl zaplatit.

   Smazat
 4. 22:04

  Toto nenapísal, ale napsal pan Loudil.
  Ta vražda na fotce je tragédiantka, vyhulená Olga Sommerová, stejná dojnica jako Vašáryová a spol.

  Ludovít Štúr

  OdpovědětSmazat
 5. Mno jo autor má pravdu ale hlavně jim jde o prachy a moc.

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Loudil, nechte Husáka na pokoji. Za jeho vlády neumírali bezdomovci zimou. Blízký příbuzný pracoval na obnovované tříměsíční smlouvy. K lékaři nešel, protože by s ním už smlouvu neuzavřeli. Když to zakázali, oni ho vykopli a on po týdnu zemřel. Vytřete si s novým režimem pr.del.

  OdpovědětSmazat
 7. paní Somerová je od podhledu kráva, která si myslí že je boží.

  OdpovědětSmazat
 8. Nedávno jsem četl že objevili v Egyptě dosud nepoznané vykopávky. Chtěl bych se zeptat, zda mumie, jejíž foto je na začátku článku je součástí nálezu. Děkuji za odpověď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,připadá mě ta její tvář jako předzvěst smrti,kterou by tato zrůda zřejmě přála celému českému národu!Jinak by tato fosílie nebyla členkou fašonáckovské vlastizrádné protičeské a protislovanské tlupy TOP 09 !

   Pavel Beran

   Smazat
 9. Na demonstrace budou potřebovat nějakého zabitého studenta Šmída, co tak ještě vyhrabat Havla a položit ho na kraj chodníku.

  OdpovědětSmazat
 10. Jediná možnost je, prostě je ignorovat, nechdit na ta jejich dílka ani do divadla nebo kina. Já nechodím nakupovat do knihkupectví nebo i textilu, kde byly vystaveny fotografie kandidátů na presidenta + podpisové archy. Je to moje volba, tak , jako volba těch obchodníků. Tak by se měli chovat všichi, ale většině je to fuk.

  OdpovědětSmazat
 11. Obracet se na tuhle pomatenou, drzou, lesbu, je zbytečná práce. Vždyť všichni tihle rozeřvánci by bez televizních peněz, pochcípali hlady, protože nic neumí, ale ČT potřebuje jejich sračkami naplnit čas.

  OdpovědětSmazat
 12. Kdysi se říkalo hladový jako herec, dnes je třeba toto poupraviti na nenažraný jako herec, vemte si příkad z toho krypla Donut_la, nechal si udělat nábytek za cca 90 tisíc k placení se zmrd neměl, že to je reklama že děláte pro Donut_la, také v Budějovicích zcela úmyslně v obuvi "zapomněl platit s odůvodněním, kolik jsem vám sem přivedl lidí....to bych mohl pokračovat, v tTřebíči byla hospoda u Donutila, za pár vystavených tretek chtěl nehorázné peníze, tak najednou se jmenovala jinak.... tohoto extra echt krypla, z národního divadla museli vyhnat na ty jeho žvásty o Frantovi Kocoukovi již nikdo není zvědavý, jinak největší vykradač všech možných vtipů, další můžu pokračovat, třeba ten ožrala co prochlastal ranč, kamarádíček miliardář mu kolem skoupil pozemky , aby to nemohl nikdo vydražit, ožralý krypl pozapomněl , že ten stavitel na rozdíl od něj nekradl a z něčeho musel platit lidi, kteří to postavili. Toto jsou dvě ikony naší kultury, co za póvl musí následovat a chtěl by mě poučovat o morálce, naštěstí je nemusím a bylo by mi neskutečná hanba pokud bych musel absolvovat jakékoli jejich vystoupení

  OdpovědětSmazat
 13. Somrovka si plete dokument a propagandu. Je tak "profesionální", že si ani neproklepla osoby, které zvěčnila ve svém "dokumentu" o Čáslavské. Podle ní v r. 1968 schovali hodní lidé Čáslavskou před zlou StB na horskou chatu. Pominu fakt, že by si StB sotva nechala ujít takovou věc, zde bych spíš očekával, že by ji nemohli sebrat uprostřed houfu ostatních cvičenek a tak si ji pro každý případ odložili na chatu. V každém případě Somrovka v dokumentu představila hodného převaděče a udělala z něj hrdinu. To, že za normalizace tento hrdina zastával post vedoucího Horské služby v Jeseníkách, což mohl dělat jen prověřený soudruh, si zřejmě nezjistila (a pokud jo, tak jí to netrklo). A už vůbec nenahlédla do žádných seznamů spolupracovníků StB, kde by "hrdinu" snadno našla.
  A takové hloupé slepice se mají za nejchytřejší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chudinka Čáslavská odjela na olympiadu a pozdeji s celou rodinou legalne trenovat na nekolik let do Mexika.Soňa Červená legalne hostovala ve vychodonemecke opere a odtamtud legalne odjela na Zapad ,kde proste zustala.Rozhodne neprchala pod strelbou samopalu lesem .Sommerova vyrabi hrdiny jak se dnes nosi.Totez dela ze sve osoby.Zazila pry 40 let totality a ma na to strasne vzpominky No nevim .Studovat na elitni protekcni skole ji asi poznamenalo .Ze nevidi lidi pod hranici bidy je jeji hanba.Ono z oken kavarny daleko nedohlednes , dokumentaristko

   Smazat
  2. Nezapomínat, že manžel Olgy Sommerové, se kterým se sice rozvedla, nicméně byl to hudební skladatel Vladimír Sommer, působící také na fakultě filosofické UK - obor hudební věda, byl silný komunista. Tak měla paní režisérka, již za minulého režimu známá, zcela jistě "ulehčený" rozjezd.

   Smazat
 14. Pane Mikeš, každý režim a každá ideologie si musí své hrdiny nejprve vymyslet a poté z nich udělat svaté. Začala s tím římsko-katolická církev, která v rozporu s desaterem božích přikázání udělala ze spousty lidí svaté, tedy jakési polobohy. Abych se vyhnul případnému napadaní nebudu jmenovat, ale své hrdiny a svaté polobohy měl nacistický režim v Německu, viz např. autor jejich téměř hymny Die Fahne hoch, své hrdiny a svaté polobohy měl i komunistický režim, viz autor Reportáže psané na oprátce. No a proč by tedy své hrdiny a svaté polobohy neměl mít zrovna tento režim, který co do lživosti své propagandy všechny předešlé strčí do kapsy. Problémem všech těch hrdinů a svatých polobohů je v tom, že jsou tu více, tu méně přikrášlení. Aby všichni rozuměli, prostě částečně vylhaní. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autor Reportaze byl v roce 1943 v Berline popraven .Neni zadnym vylhanym hrdinou.Je dnes šílenou modou dnešnich nehrdinu a srabu posmivat se odvaznym lidem.Kolaborantu bylo a je (jak vidime v peticich)dnes hodne a Fucik k nim rozhodne nepatril.Nevazit si svych padlych je vrchol zbabelosti .Zalezte nekam do kanalu havlovskej červe

   Smazat
  2. Pane Bagoun, jsem z ostravska, kde se pro sprosté slovo nejde daleko, viz pokřik baníkovských fans : Baník pi.o! Pracoval jsem na šachtě,takže tam jsme se "titulovali" někdy hodně sprostě. Ale sprostěji mne nikdy nikdo neurazil než Vy svou nadávkou "havlovskej červe".František

   Smazat
 15. Pražská kavárna přinutila naše děti protestovat proti prezidentovi, který byl zvolený v demokratických volbách. Zneužívá naše děti, aby protestovali proti vlastním rodičům a my jako rodiče musíme na to hledět a nemůžeme proti tomu vůbec nic dělat, protože každý žák, žačka, který by se otevřeně postavil proti této špinavosti, které na školách pod vedením pražské kavárny a Člověká v tísni, by se zlou potázal. Je to zneužití naších dětí k špinavému politickému boji, kterým naše děti ani nerozumí. Dokonce k této špinavosti budou využívat děti, které nemají ani volební právo, ale ani se nijak aktivně o politickou scénu nezajímají. Běda žákovi a žačce kteří by se postavili proti, byli okamžitě ostrakyzování, diskriminování. To organizátoři této špinavosti chtějí někomu namluvit, že nikdo ze žáků nebude proti této komedii. Něco tak sprostého, podrazáckého nedělal ani režim před rokem 1989. Jsem přesvědčený, že ředitele škol porušují zákon, když umožňují, aby naše děti byly zneužité k této sprostosti. To, že naše děti budou muset demonstrovat a budou zneužity, nemůžeme my rodiče nic dělat, jenom přihlížet jak jsou naše děti zneužité proti nám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V podstatě máte pravdu.Drbat by si měli hlavu především ti co chodili v 89 roce cinkat klíčema a vycinkali si Havla a ten marast co tady je.

   Smazat
  2. Naprostá pravda souhlasím s 7:09 i 6.34. Řekl bych že ředitelé škol zneužili svojí pravomoc, když něco takového vůbec dovolil. Je to totiž politický boj, který na školu nepatři a ti co to organizují podle toho jak dopadly volby jsou pořád v menšině. Já myslím, že ti co vystupují navenek jako organizátoři poslouchají někoho v pozadí. Jak tedy může škola nechat jednostranně působit jenom jednu stranu?

   Smazat
  3. Dovedete si představit, jak by dopadl ředitel školy kdyby se postavil pražské kavárně, nebo by na školu nepustil Člověka v tísni?

   Smazat
  4. 6:43 Ale můžete jim to v klidu doma vysvětlit. Již zase budeme něco jiného říkat doma a něco jiného veřejně. Minulý režim "totalita" dnes demokracie nevidím žádný rozdíl.

   Smazat
 16. Toto je syndrom zvaný"pálí dobré bydlo".Vždy když se začne dařit a je tu někdo schopný pozvednou úroveň jak státu,tak pracujících mrevenečků,tak přijdou rozvraceči. Ti,kterým je dobře a neštítí se ničeho-lhaní,zneužití dětí-studentů,jenom aby všechno zničili a my spadli zese o patro níže.A naivkové s nimi řvou jak pominutí. Je to k pláči,protože my starší už jsme něco prožili a víme kam to povede.

  OdpovědětSmazat
 17. Elity to je přítažlivé slovo, jak se zdá, zejména pro herce a novináře, které tím ,že vystupují v soukromých a tzv. veřejnoprávních mediích si domýšlí, že jsou vysoce postavení nad jinými lidmi, už jen z uvedeného důvodu. Jsou to lidé, kteří mají pěkné příjmy, práci moc nedají a jejich vzdělání též mnohdy není valné.(Viz dnešní příklad z Radiožurnálu. Hlasatel tři minuty před dvanáctou a asi pět minut po dvanácté vyřkl zhruba toto. - Dnešního dne si připomínáme 79. výročí okupace Československa nacistickými vojsky. - Před půl jednou už hlasatel uvedl toto výročí správně, asi na pokyn někoho vzdělanějšího v rozhlase anebo zde byl ohlas posluchače. Když učiní dělník zmetek, tak ho musí zaplatit. Pokud pochybí řídící pracovník na jakémkoliv stupni může být trestně stíhaný. Pokud "umělec" natře tank, který se zúčatnil bojů o Berlín a přijel na pomoc Praze v roce 1945, na růžovo tak je to umělecké dílo. Když ho v Brně přetřou zpět na barvu khaki, tak to je z toho soudní dohra. Močení dvou soch chlapů na mapu republiky, to je artefakt. O Eutropii škoda mluvit. Když Knížak byl rektorem VŠMU aniž měl vystudovanou vysokou školu, to bylo co? Též umělecký počin? Toto jsou ty elity? Paní Sommerová, Mme Němcová et cetera. Tito všichni jsou jen pseudoelity, které vejdou do zapomnění několik dnů po jejich odchodu z veřejného života. Ty pravé elity se prosadí svou prací v době přítomné a zapsáni jsou svým dílem v historii národa.
  Příkladmo uvedu: Vladimír Korner, František Vláčil, Vojtěch Jasný, Věra Chytilová, Jiří Suchý, Zdenek Mahler, Vladimír Renčín, Jaroslav Nohavica, Vlasta Redl, Pavel Dobeš.
  To jsou tvůrci děl na které se pražští kavárenští lokajové nikdy nezmohou.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, zrovna Redl - Havloid jeden z největších, asi ho znám jinak než Vy.

   Smazat
 18. KDYŽ NEDĚLÁ NIC MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ,TAK VELMI JEDNODUŠE SE MOHOU RODIČE OBRÁTIT NA ŘEDITELE ŠKOL S TÍM,ŽE NESOUHLASÍ S ÚČASTÍ SVÉHO DÍTĚTE NA JAKÉKOLIV MIMOŠKOLNÍ AKCI MIMO TÉ,CO SE KONÁ V RÁMCI VÝUKY KONKRÉTNÍHO PŘEDMĚTU.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.